My Swim Results
Calendar
Results
Rankings
Records
Find a Club
Search
Search Name
:
My Swim Results
[
Log In
]
OWS Series Round 10 - Scarborough Beach
-
Club Stats
Month
Year
March 2024
February 2024
January 2024
December 2023
November 2023
October 2023
September 2023
August 2023
July 2023
June 2023
May 2023
April 2023
March 2023
February 2023
January 2023
December 2022
November 2022
October 2022
Open Water
Ruth Allen
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:52.70
Nafa Amadea
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
19:19.70
John Andrews
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
37:00.70
Nicole Annson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
38:48.80
40:20.15
1:31.35
Kirsty Armstrong
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
14:41.10
16:35.20
1:54.10
Diana Arthur
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
52:36.00
Ruth Baker
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
28:53.20
Jody Ballard
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:16.60
Matthew Barndon
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:47:16.90
1:54:48.60
7:31.70
Josephine Barnes
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
45:31.50
Lauren Barnett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
23:26.10
24:01.20
35.10
Jenny Bates
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:38:58.30
Finn Battle
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:02.90
Andrea Bennett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
1:02:33.70
Max Bennett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:43:04.80
1:45:30.00
2:25.20
Sarah Bernard
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
15:03.10
Oliver Berry
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:39.60
Peter Berry
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
47:18.30
Jana Berzins
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:23:16.70
Josh Betts
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
44:17.00
Natasha Bevilacqua
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
47:55.30
57:18.50
9:23.20
Paul Bevilacqua
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
50:58.30
Claire Blaquiere
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
1:05:44.20
Erin Bock
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
28:39.30
Peter Bothe
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
49:57.30
50:06.70
09.40
David Brackstone
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:21:59.40
1:26:51.30
4:51.90
Jane Brazenor
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
22:07.80
Jonathan Bridges
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:18:41.40
1:22:09.30
3:27.90
Matthew Brierley
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
26:16.90
29:29.50
3:12.60
Jitjay Brooks
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
42:38.80
43:26.50
47.70
Angie Brown
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
48:22.10
51:58.50
3:36.40
Jodi Bruce
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
43:08.20
Robert Buetler
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:29:35.80
Heather Bytheway
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:41.40
21:25.70
44.30
Mia Cara-Southey
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
52:01.50
Richard Carstairs
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:32.10
Demetri Casotti
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
20:52.20
Bridie Celedin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
12:27.10
Skye Celedin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:38.60
Robert Chapman
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:23.70
Martha Chin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
9:09.10
13:16.60
4:07.50
Club Record
Graeme Christie
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:55:22.50
Austin Clark
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
14:30.90
16:24.60
1:53.70
Tracy Clifford
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:11.30
Deborah Clifton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
23:44.00
Alice Coombs
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
49:17.80
57:15.80
7:58.00
Daniel Corbett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:25:06.00
Nick Courtois
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:14.10
24:25.70
3:11.60
Hailey Cox
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:43.90
29:52.30
5:08.40
Telisha Crannage
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
26:35.90
28:23.40
1:47.50
Katie Crawford
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
54:02.30
Gavin Crisp
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:28:34.60
Elliott Cross
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
19:05.40
Philippa Crossley
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:23:22.10
1:41:13.90
17:51.80
Amy Crothers
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
27:17.60
Gayle Cruden
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:19.30
26:58.60
1:39.30
Matthew Dames
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:30:16.60
1:37:03.90
6:47.30
Patrick Darling
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:50:14.20
1:51:27.50
1:13.30
John Davey
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:45:02.80
1:59:19.60
14:16.80
Mark Davey
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
41:10.90
52:04.20
10:53.30
Marina De Leo
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:54.60
30:51.20
56.60
Anne De Rover
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
22:21.00
Chloe Deeg
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
45:01.70
Cheryl Delport
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
59:58.80
Ingrid Delport
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
56:27.30
Anastasia Dermedgoglou
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
12:09.20
Bonita Devaney
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
58:14.90
1:02:51.50
4:36.60
Kane Devlin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
10:13.20
11:10.80
57.60
Marcus Dickson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
10:11.30
12:07.40
1:56.10
Aaron Dines
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
9:58.40
ANDRE DINES
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
8:32.80
Susan Dolgoy
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
43:05.90
43:37.60
31.70
Philippa Doran
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
30:53.80
Ian Dunican
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:29:40.70
1:40:02.20
10:21.50
Nicole Durrant
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:50:33.90
Col Dutton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:24:05.40
Harry Eaton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:20.70
James Edmiston
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:57.40
Tim Edwards
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:18:27.90
Eric Emmett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
51:27.30
Patrick Erkes
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
18:48.40
19:36.10
47.70
Stuart Erkes
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:47.00
50:18.90
1:31.90
Clare Eskander
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:16.70
25:43.20
26.50
Robert Evans
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:22:39.30
Gerry Fallara
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:49:28.70
Kate Farley
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:39:29.90
Linda Fawcett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
59:09.40
Cade Ferguson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:15:04.40
Claudia Fiel
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
10:08.50
Lucy Fiel
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:40.00
Thomas Flett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:08.60
25:15.70
2:07.10
Stewart Ford
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
44:56.30
Bruce Forlonge
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
29:03.40
Hayden Forlonge
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
28:10.20
Emma Forrest
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
59:24.40
1:01:53.30
2:28.90
Claire Fox
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
13:47.80
Robert Franco
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
44:18.30
Karen Frear
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:13.60
Arlene Frew
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
12:50.10
18:07.90
5:17.80
Siobhan Gallagher
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
23:30.80
Jemma Gartrell
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:10.80
Paul Garwood
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
54:09.50
Ella George
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
10:57.50
Dave Giles
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:42:48.80
Kyle Gillespie
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
50:02.10
Phillip Gleeson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:15.40
22:30.50
1:15.10
Teagan Gmeiner
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:46.20
28:48.00
4:01.80
Liam Gorton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
22:38.70
23:12.90
34.20
Corin Gowland
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
49:06.40
Erin Gray
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:53.00
25:27.60
34.60
Henrietta Grayling
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
30:09.70
Dilwyn Griffiths
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:22:18.10
Tara Grout
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:25:42.00
Craig Hall
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
1:12:14.60
John Hallis
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:40:36.50
Morgan Harrison
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
38:50.00
Karen Heagney
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:25:21.30
1:25:32.00
10.70
Charlotte Herbert
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
10:20.50
11:34.90
1:14.40
Daniel Heyes
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:37.90
25:02.70
1:24.80
Lucy Hinch
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
44:05.80
Meredith Hinch
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
42:27.30
Jacob Howard
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
20:31.20
22:36.00
2:04.80
Gary Ife
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
1:01:27.40
Tod Ingram
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:29.40
52:12.50
3:43.10
Jett Jaeger-Harvey
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
39:11.30
40:11.60
1:00.30
Antoinette Jago
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
34:30.10
37:31.80
3:01.70
Geordie James
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
24:39.20
26:43.50
2:04.30
Emma Jefferies
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:25:25.20
1:25:29.70
04.50
Phoebe Jenkins
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:45.70
23:15.50
2:29.80
Cooper Johnson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
43:34.20
Greg Johnson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:51.60
22:55.00
1:03.40
Nelli Johnson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
42:38.60
Michael Jones
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
20:29.20
20:43.70
14.50
Otto Kamenzin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:19:39.10
1:22:52.20
3:13.10
Matthew Keane
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
43:41.50
44:30.30
48.80
Shayla Keane
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
49:51.40
Nicholas Kehoe
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
47:24.50
49:56.80
2:32.30
Richard Kempen
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
11:49.80
Glen Kerpchar
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
46:42.40
Jessica Knight
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:52:02.50
Rob Knott
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
51:04.90
51:36.80
31.90
Alyssa Kotze
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
58:00.50
58:42.10
41.60
Kimberly Krivan
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
51:05.50
Benjamin Lambert
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
47:13.60
Chris Lambert
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
26:35.50
32:24.80
5:49.30
Renae Lambourne
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:32.60
23:02.90
2:30.30
Kendal Leggett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
42:11.40
42:29.60
18.20
Caroline Lengyel
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:36.80
32:00.20
2:23.40
Emma Lewis
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:40:49.00
1:54:12.80
13:23.80
Peyton Longbottom
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
43:11.10
Giacomo Lucivero
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:11:07.20
1:15:30.50
4:23.30
DANIEL MACEY
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:13:24.70
Jacqueline Madsen
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
54:30.70
Brad Maff
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:47:53.50
Ailsa Malone
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
13:36.80
Jayne Markham
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:54:28.30
Anna Massey
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:28.10
Tanya Maxwell
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
1:02:56.00
Phil McClements
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
50:04.00
54:55.00
4:51.00
Belinda Mckay
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
1:05:12.50
Brian Mcmahon
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
50:03.30
Lewis Mcmahon
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
45:38.30
Brian Mcpherson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
9:37.10
Derek Meares
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
14:50.80
15:26.00
35.20
Julian Mills
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:16:28.80
Oliver Mills
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:15:10.80
Barry Milne
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
28:44.00
30:34.30
1:50.30
Kristy Montgomery
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
30:16.20
36:47.70
6:31.50
Kelvin Moore
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
22:36.00
23:35.00
59.00
Bruno Mrchetti
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:24:14.50
Charlie Mudd
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
25:33.60
Samantha Mulhall
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
54:32.60
55:16.80
44.20
Hayley Myers
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
42:04.50
Ashvinie Nadarajah
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:18:56.20
Mayuri Nadarajah
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
50:43.20
Insiyah Nazir
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
28:58.50
29:40.40
41.90
1
1250m Freestyle (Final)
30:14.90
Sofi Nazir
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
31:52.30
Yukari Newman
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
49:23.00
53:35.60
4:12.60
Warwick Norman
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
45:52.40
47:40.00
1:47.60
Gemma O'Brien
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
12:32.10
14:08.80
1:36.70
Jan O'brien
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
55:08.20
59:42.60
4:34.40
Thomas O'Donnell
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:41:04.40
Kaho Okayama
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
10:08.30
Stuart Oldfield
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
56:08.10
Eddie Oldroyd
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
57:29.10
Clare Oleary
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
30:41.70
Jessica Osan
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
26:27.00
27:33.30
1:06.30
Simon O'sullivan
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
59:56.40
Shoney Owens
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
26:56.80
Jacqueline Panizza
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
46:36.60
Phillipa Pantin
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:31:01.40
1:31:34.70
33.30
Samuel Parker
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:40:27.50
Sharon Parker
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
29:57.20
30:34.00
36.80
Matthew Parkes
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
29:20.20
Scott Parsons
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:31:12.30
Cameron Pauline
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:29:28.50
Damon Pavlos
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
18:21.70
Taneka Pearce
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
49:15.00
Daniel Perna
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:20.00
50:36.20
2:16.20
Polly Phillips
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
9:58.10
Martyn Pigg
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:41.10
27:11.20
3:30.10
Patrick Prendiville
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
21:43.10
Peter Rabbit
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:34:01.80
1:37:51.20
3:49.40
Alison Ramm
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:29.40
David Richards
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
11:41.20
13:05.70
1:24.50
Alan Rickard
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:20:59.20
1:23:34.00
2:34.80
Craig Robertson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
54:09.50
Josie Robertson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:20.20
21:29.20
1:09.00
Cesar Rondon
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:03.90
Alain Roose
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
26:17.30
26:56.20
38.90
Delphine Roose
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:22.60
Loren Roso
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
22:10.80
Lisa Rowe
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:46:28.10
Brendan Rowland
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:17:42.50
Rachael Rowland
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:35:27.10
Gordon Royle
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:22.80
24:06.00
43.20
Benjamin Ruett
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
43:21.90
47:35.80
4:13.90
Kylie Sadgrove
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
23:02.80
Emmanuel Sandino
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
17:54.00
Chloe Savage
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
5
500m Freestyle (Final)
8:56.60
9:20.80
24.20
Club Record
Konrad Schmitz
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:36:55.80
Cameron Schnell
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
3
500m Freestyle (Final)
8:41.40
Club Record
Daniel Schwann
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:31:15.50
Julia Scott
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
49:45.50
54:41.00
4:55.50
Pamela Serafino
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
55:22.90
1:06:01.00
10:38.10
Derek Sexton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:37:05.50
1:39:27.00
2:21.50
Simon Shearing
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
39:52.40
47:10.50
7:18.10
Riley Smith
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
22:16.00
Nalani Snoeks
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:16.60
20:37.50
20.90
Mehdi Soudi
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
45:05.30
Ben Stanton
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
20:25.80
Nick Stewart
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
52:15.10
Joanne Stone
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
55:05.40
Matt Sumner
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
43:18.30
Jacqueline Tan
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
53:22.60
55:02.40
1:39.80
Allan Taylor
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:45:02.80
Tayliah Taylor
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
51:05.50
57:15.30
6:09.80
Verna Taylor
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:39:00.70
Judy Teh
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
53:00.20
59:26.00
6:25.80
Tamara Terwal
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:33:50.50
Nathan Thomson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
53:42.00
Simon Thomson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
23:56.30
25:46.00
1:49.70
Stuart Trott
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
27:25.90
29:31.40
2:05.50
Robert Tyrrell
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
47:24.50
Jessica Van Der Walt
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
8
5000m Freestyle (Final)
1:24:27.10
Mark Van Der Walt
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:24:26.90
Frank Van Rooyen
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
35:15.90
Robert Van Selm
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
37:54.60
39:51.00
1:56.40
Jessica Vidoni
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
50:34.10
Jonathan Wade
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
48:11.50
54:04.00
5:52.50
Yvonne Wallace
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
57:31.30
Emma Watson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
22:06.80
23:11.80
1:05.00
Hannah Watson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
20:11.00
20:31.10
20.10
Stuart Weston
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
45:32.50
Emma Whifield
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:18.70
Sally Whitlock
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
25:20.00
26:19.50
59.50
Amy Williams
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
24:18.10
Anthony Williams
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
40:36.40
Chris Williams
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
53:55.10
Duncan Williams
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
7
1250m Freestyle (Final)
19:04.80
Mark Williamson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
6
5000m Freestyle (Final)
1:22:49.30
1:25:42.30
2:53.00
Anna Wilshire
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
1
1250m Freestyle (Final)
23:59.90
25:48.20
1:48.30
Christopher Wilshire
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
50:43.00
52:18.10
1:35.10
Robin Wilson
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
45:38.80
Alan Wiseman
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
4
2500m Freestyle (Final)
1:12:29.30
Victoria Wren
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
52:25.90
Andrea Wright
#
Event
Time
Splits
Previous Best
Improvement
2
2500m Freestyle (Final)
47:50.20
48:38.50
48.30
Open Water Stats for the Swim Meet
Number Swimmers
267
Number Swims
268
Female PB's
53 (39.8%)
Male PB's
54 (40.0%)
Total PB's
107 (39.9%)
Back
Results