Search Name:

My Swim Results

[ Log In ]

2011 SWA Metropolitan Championships

Challenge Stadium - 17-19 December 2011

Results

 
Event 1  Men 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William         12 Victoria Park, W     5:27.70    5:29.16   406  
       35.62  1:18.97  2:01.35  2:42.00  3:27.84  4:13.91  4:53.01  5:29.16
  2 Jones, Taj                12 West Coast, WA       5:56.53    5:39.51   370  
       35.77  1:20.25  2:03.44  2:45.66  3:33.76  4:22.52  5:01.13  5:39.51
  3 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            5:47.49    5:50.22   337  
       39.40  1:26.76  2:10.54  2:53.24  3:43.06  4:33.32  5:12.72  5:50.22
 -- Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      6:28.78         DQ        
       45.44  1:40.84  2:31.21  3:19.95  4:13.03  5:09.60  5:56.49       DQ
 
Event 1  Men 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milligan, Alex            13 West Coast, WA       5:06.81    5:06.32   504  
       32.30  1:11.91  1:52.46  2:33.07  3:11.91  3:53.83  4:31.18  5:06.32
  2 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         5:15.36    5:15.10   463  
       31.73  1:09.73  1:49.01  2:27.76  3:15.21  4:02.55  4:39.29  5:15.10
  3 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA       5:22.08    5:22.18   433  
       34.38  1:13.28  1:54.29  2:34.97  3:22.35  4:10.28  4:46.83  5:22.18
  4 Downie, Lewis             13 Arena, WA            6:00.84    5:29.57   405  
       35.02  1:18.94  2:00.76  2:40.27  3:30.26  4:19.16  4:54.43  5:29.57
  5 Roberts, Ben              13 Arena, WA            5:48.60    5:35.35   384  
       36.80  1:20.62           2:45.31  3:33.72  4:20.00  5:35.35         
  6 Holloway, James           13 Rockingham, WA       6:00.87    5:52.52   330  
       34.76  1:18.03  2:02.92  2:44.66  3:39.45  4:32.81  5:13.20  5:52.52
 
Event 1  Men 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     4:52.26    4:58.29   546  
       29.83  1:03.51           2:19.81           3:49.78  4:24.85  4:58.29
  2 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA       4:58.57    4:59.50   539  
       30.11  1:04.84  1:44.38  2:22.48  3:07.70  3:51.82  4:26.84  4:59.50
  3 Smith, Jake               14 Breakers, WA         5:10.57    5:06.22   504  
       32.95  1:10.37  1:51.24  2:30.49  3:12.65  3:56.00  4:32.39  5:06.22
  4 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           5:05.04    5:12.55   474  
       31.55  1:08.30  1:50.75  2:32.53  3:17.61  4:02.98  4:38.45  5:12.55
  5 Claxton, James            14 Arena, WA            5:27.26    5:23.94   426  
       32.94  1:12.26  1:55.53  2:37.74  3:22.78  4:07.78  4:46.98  5:23.94
 
Event 1  Men 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets, WA         5:03.05    4:58.42   545  
       29.42  1:03.64  1:43.49  2:21.30  3:07.16  3:52.32  4:26.79  4:58.42
  2 Baumann, Alex             15 Breakers, WA         5:09.02    5:13.53   470  
       30.28  1:07.28  1:46.70  2:26.14  3:13.84  4:03.05  4:38.45  5:13.53
 
Event 1  Men 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Lennard           17 Arena, WA            4:40.53    4:35.48   693  
       28.76  1:02.56  1:37.14  2:11.50  2:49.89  3:28.84  4:02.15  4:35.48
  2 Dickinson, Jason          18 Arena, WA            4:45.31    4:53.84   571  
       28.05  1:00.99  1:38.54  2:16.69  2:58.59  3:41.67  4:18.31  4:53.84
 
Event 1  Men 19 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tidboald, Gregg           21 Arena, WA            4:28.41    4:30.59   731  
       28.32  1:01.58  1:36.45  2:10.47  2:49.66  3:27.98  4:00.86  4:30.59
  2 Kayser, Ryan              20 All Saints, WA       4:39.10    4:42.67   641  
       28.88  1:02.46  1:38.59  2:14.13  2:55.00  3:36.68  4:10.17  4:42.67
 
Event 2  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     5:52.89    5:49.98   456  
       35.08  1:16.38  2:01.57  2:45.90  3:35.99  4:27.47  5:09.40  5:49.98
  2 Maynard, Joanna           12 Swan Hills           6:29.09    6:16.97   365  
       39.45  1:30.65  2:18.12  3:04.01  3:57.63  4:52.16  5:36.12  6:16.97
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emmett, Maggie            14 Arena, WA            5:11.99    5:12.98   638  
       32.57  1:10.20  1:50.76  2:29.34  3:15.10  4:00.74  4:37.23  5:12.98
  2 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,      5:14.86    5:17.30   612  
       32.72  1:11.88  1:53.38  2:33.79  3:18.79  4:03.97  4:41.70  5:17.30
  3 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park, W     5:37.21    5:43.04   484  
       36.67  1:21.74           2:52.47  3:39.20  4:24.11  5:04.61  5:43.04
 
Event 2  Women 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       5:59.65    5:59.63   420  
       33.75  1:18.05  2:05.22  2:50.34  3:44.02  4:36.68  5:18.95  5:59.63
  2 Ashton, Emily             15 Wcac                 5:47.41    6:03.43   407  
       37.73  1:25.81  2:12.60  2:57.54  3:48.98  4:43.13  5:23.83  6:03.43
 
Event 2  Women 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turnell, Rebecca          16 City of Perth, W     5:14.32    5:22.67   582  
       34.00  1:13.63  1:56.76  2:37.22  3:23.84  4:10.98  4:47.55  5:22.67
  2 Loedolff, Anina           16 Arena, WA            6:07.21    5:54.10   440  
       36.27  1:20.67  2:06.34  2:51.42  3:42.45  4:33.94  5:14.98  5:54.10
 
Event 3  Men 99 & Under 100 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA        1:08.61    1:08.29   324  
       32.68  1:08.29                                                      
  2 Mcmahon, Sebastian 14     16 Superfins            1:12.32    1:10.06   300  
       32.99  1:10.06                                                      
  3 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA      1:20.50    1:23.19   179  
       37.79  1:23.19                                                      
  4 Burt, James 14            15 Superfins                 NT    1:32.07   132  
       42.77  1:32.07                                                      
  5 Ricciardo, Patrick 14     23 Superfins            1:31.23    1:32.10   132  
       42.19  1:32.10                                                      
  6 Popham, Ben 878           11 Superfins            1:38.26    1:39.41   105  
       46.83  1:39.41                                                      
 
Event 4  Women 99 & Under 100 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rich, Anne-Marie 14       22 Superfins            1:26.84    1:23.43   243  
       38.67  1:23.43                                                      
  2 Scott, Nicole 989         15 Kwinana              1:23.68    1:24.82   231  
       40.36  1:24.82                                                      
  3 Saggers, Megan 666        16 Superfins            2:13.01    2:10.78    63  
  4 Munks, Carys 666          17 Superfins            2:20.19   J2:23.64    47  
     1:09.27  2:23.64                                                      
  5 Deklerk, Alexa 767        17 Kwinana              1:49.07   J2:15.19    57  
     1:04.09  2:15.19                                                      
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA           30.65      30.42   559  
  2 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W       32.42      32.23   470  
  3 Gower, Rachel             12 Wcac                   32.88      32.99   438  
  4 Parks, Teagan             12 Breakers, WA           34.09      33.50   419  
  5 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley       33.74      33.61   415  
  6 Page, Josie               12 Arena, WA              34.32      33.90   404  
  7 Harding, Rachael          12 Southside Wesley       39.50      35.94   339  
  7 Munks, Sian               12 West Coast, WA         35.73      35.94   339  
  9 Jolliffe, Lauren          12 Newman Churchlan       36.55      35.99   338  
 10 Maynard, Joanna           12 Swan Hills             36.44      36.23   331  
 11 Graca, Nadia              12 Tuart Hill             37.66      36.38   327  
 12 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA         35.56      36.59   321  
 13 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley       36.41      36.72   318  
 14 Kestel, Elizabeth         12 Fremantle Port,        37.49      36.73   317  
 15 Bradley, Lily             12 City of Perth, W       37.25      36.97   311  
 16 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA           36.13      37.05   309  
 17 Honey, Stella             12 Fremantle Port,        37.39      37.16   307  
 18 Papasergio, Mia           12 Breakers, WA           37.66      37.43   300  
 19 Cappeluti, Caitlin        12 Kwinana                36.77      37.47   299  
 20 Mitchell, Fallyn          12 Aqua Attack, WA        38.74      38.06   285  
 21 Benham, Abbey             12 City of Perth, W       38.31      38.12   284  
 22 McCabe, Georgina          12 Uwa Uniswim Swim       39.28      38.48   276  
 23 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley       38.35      38.50   276  
 24 Stephens, Megan           12 Aqua Attack, WA        38.88      38.83   269  
 25 Manning, Bridie           12 Arena, WA              37.78      39.06   264  
 26 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,       37.61      39.34   258  
 27 MacRitchie, Caitlin       12 Central Aquatic,       37.13      39.99   246  
 28 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,        38.41      40.00   246  
 29 Edgar, Ali                12 Wcac                   37.21      40.16   243  
 30 Beckham, Stephanie        12 Tuart Hill             40.41      40.49   237  
 31 Warburton, Emma           12 Uwa Uniswim Swim       37.88      40.60   235  
 32 Searle, Brooke            12 Rockingham, WA         40.72      42.86   200  
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goy, Karla                13 City of Perth, W       31.28      31.85   487  
  2 Hull, Grace               13 Breakers, WA           32.52      32.00   480  
  3 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim       32.32      32.05   478  
  4 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,        33.92      34.98   368  
  5 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W       34.46      35.11   364  
  6 Balodis, Zane             13 Arena, WA              35.26      35.34   356  
  7 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim       34.36      35.88   341  
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Candice             14 Arena, WA              29.20      28.97   648  
  2 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,        30.61      30.29   566  
  3 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack, WA        31.47      31.77   491  
  4 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA        31.07      31.94   483  
  5 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA         32.54      32.17   473  
  6 Sagar, Elly               14 Arena, WA              31.34      32.22   471  
  7 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,        33.01      32.77   447  
  8 Schultz, Sarah            14 Kalamunda, WA          32.14      33.10   434  
  9 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA              33.89      33.11   434  
 10 Evans, Mia                14 Wcac                   34.86      33.12   433  
 11 Marshall, Georgia         14 Swan Hills             33.71      33.65   413  
 12 Bergman, Jessica          14 West Coast, WA         34.88      33.68   412  
 13 Pyke, Chandler            14 Wcac                   35.13      33.82   407  
 14 Young, Anjelica           14 Fremantle Port,        33.47      34.70   377  
 15 Hooper, Taylor            14 West Coast, WA         34.72      36.12   334  
 
Event 5  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA              28.89      29.58   608  
  2 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA         30.12      31.16   520  
  3 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley       31.70      31.43   507  
  4 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley       31.89      31.69   495  
  5 Chin, Olivia              15 West Coast, WA         31.23      32.15   474  
  6 Smith, Elise              15 Breakers, WA           31.47      32.28   468  
  7 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA           32.63      32.30   467  
  8 Smith, Georgia            15 Breakers, WA           33.67      32.45   461  
  9 Galbraith, Mairi          15 Breakers, WA           31.37      32.85   444  
 10 Ashton, Emily             15 Wcac                   32.46      32.86   444  
 11 Chodorowski, Danielle     15 Lesmurdie Legend       32.58      33.00   438  
 12 Spittal, Sarah            15 Kalamunda, WA          31.87      33.36   424  
 13 Zimpel, India             15 Wcac                   32.48      33.85   406  
 14 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA         33.55      34.38   387  
 15 Burnett, Danica           15 Unattached             35.00      35.68   346  
 
Event 5  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okulicz, Danae            16 Arena, WA              29.35      29.82   594  
  2 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park, W       30.00      30.34   564  
  3 Hamilton, Sarah           16 Aqua Attack, WA        29.89      30.45   558  
  4 Beaton, Madeleine         16 Breakers, WA           31.24      31.54   502  
  5 Pyke, Ashton              16 Wcac                   31.57      31.92   484  
  6 Hopkins, Madeline         16 West Coast, WA         31.83      32.20   471  
  7 Wilson, Beatrice          16 All Saints, WA         31.29      32.22   471  
  8 Davis, Brooke             16 Unattached             33.68      34.19   394  
  9 Loedolff, Anina           16 Arena, WA              34.65      35.36   356  
 
Event 5  Women 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szokolai, Samantha        18 City of Perth, W       29.84      30.06   580  
  1 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,        28.81      30.06   580  
  3 Spittal, Jessica          17 Kalamunda, WA          29.35      30.42   559  
  3 Dielesen, Rhiannon        18 Breakers, WA           32.08      30.42   559  
  5 Jose, Fabienne            17 Wcac                   31.41      30.59   550  
  6 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph       31.42      31.35   511  
  7 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA          33.93      34.27   391  
  8 Pengelly, Donella         17 City of Perth, W       34.59      35.02   366  
 
Event 5  Women 19 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leone, Gianna             20 Arena, WA              28.27      27.74   738  
  2 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W       29.14      29.64   605  
  3 Ray, Melissa              19 City of Perth, W       29.04      29.66   603  
  4 Barratt, Holly            23 Swan Hills             30.67      29.74   599  
  5 Spurr, Belinda            19 Swan Hills             30.97      30.09   578  
 
Event 6  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA           44.43      44.11   183  
  2 Beste, Lily                8 Rockingham, WA         50.32      46.22   159  
  3 Packer, Ella               8 Arena, WA              49.44      49.84   127  
  4 Sivic, Hannah              8 Guildford Blues        54.52      54.77    95  
  5 Njirich, Mia               8 Lawley, WA             53.92      56.13    89  
 -- Edwards, Crystal           8 West Coast, WA         46.18         DQ        
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph       40.38      40.73   233  
  2 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend       45.22      41.39   222  
  3 Bond, Emma                 9 Barracudas, WA         39.81      41.86   214  
  4 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA           42.97      44.82   175  
  5 McGillivray, Genavieve     9 Fremantle Port,        44.06      45.64   165  
  6 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,       49.26      46.91   152  
  7 Van De Velde, Eliza        9 Kalamunda, WA          48.01      47.01   151  
  8 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA         54.76      47.25   149  
  9 Thin, Sophie               9 Lesmurdie Legend       50.06      47.30   148  
 10 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,        49.70      47.92   143  
 11 Cannon, Jamie              9 West Coast, WA         54.36      50.37   123  
 12 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA           51.06      52.49   108  
 13 Ballard, Kaitlyn           9 Kwinana                54.42      56.45    87  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley       36.32      35.06   365  
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills             37.52      35.54   351  
  3 Parks, Kiah               10 Breakers, WA           39.66      39.53   255  
  4 Ford, Erin                10 Southside Wesley       39.94      39.63   253  
  5 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA         40.92      40.25   241  
  6 Claxton, Helen            10 Arena, WA              38.87      40.81   231  
  7 Vafeas, Annika            10 Arena, WA              43.13      41.03   228  
  8 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA           41.86      42.89   199  
  9 Rego, Brooke              10 Guildford Blues        44.90      43.90   186  
 10 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA         44.70      44.02   184  
 11 Maynard, Micheala         10 Swan Hills             42.78      44.21   182  
 12 McGillivray, Adelaide     10 Fremantle Port,        41.07      45.05   172  
 13 Chapman, Tessa            10 Fremantle Port,        44.95      45.33   169  
 14 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham, WA         48.26      45.46   167  
 15 Contessi, Mia             10 Aqua Attack, WA        42.97      45.70   165  
 16 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA          46.71      45.74   164  
 17 Gastevich, Lauren         10 Arena, WA              46.33      47.29   148  
 18 Sutton, Alyssa            10 Arena, WA              47.57      47.69   145  
 19 England, Xanthe           10 West Coast, WA         45.57      48.00   142  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coten, Claire             11 South Shore, WA        33.63      33.96   402  
  2 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley       34.28      34.48   384  
  3 Antill, Hayley            11 Swan Hills             41.09      38.11   284  
  4 Laird, Heather            11 Lesmurdie Legend       41.45      39.06   264  
  5 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,       37.25      39.10   263  
  6 Touchell, Holly           11 Kalamunda, WA          38.76      39.61   253  
  7 Cook, Ella                11 Fremantle Port,        40.72      39.88   248  
  8 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend       40.91      40.47   237  
  9 Cannon, Jessica           11 West Coast, WA         40.21      40.48   237  
 10 Cawood, Lily              11 Swan Hills             43.78      40.85   231  
 11 Baker, Taylor             11 South Shore, WA        40.61      41.01   228  
 12 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA             41.73      41.29   223  
 13 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend       40.86      41.82   215  
 14 Fenna, Sophie             11 Fremantle Port,        42.45      42.32   207  
 15 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W       43.56      44.16   182  
 16 Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA             45.21      44.95   173  
 17 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim       44.06      45.32   169  
 18 More, Gemma               11 Guildford Blues        44.71      45.76   164  
 19 Pedersen, Lauren          11 Unattached             44.64      45.77   164  
 20 Papantoniou, Jana         11 West Coast, WA         45.20      46.58   155  
 21 Mills Atkinson, Bree      11 Kwinana                45.99      49.23   132  
 22 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley       45.06      49.74   128  
 
Event 7  Men 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sillence, Raife           11 Breakers, WA              NT    2:59.73   238  
       37.27  1:22.73  2:11.57  2:59.73                                    
  2 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA              NT    3:10.50   200  
       41.04  1:28.98  2:19.75  3:10.50                                    
 
Event 7  Men 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Downes, Lewis             12 Arena, WA            2:47.23    2:50.69   278  
       37.62  1:21.65  2:06.73  2:50.69                                    
  2 Lauriston, Callum         12 City of Perth, W     3:02.55    2:57.00   250  
       37.97  1:23.08  2:09.76  2:57.00                                    
 
Event 7  Men 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         2:32.85    2:33.14   386  
       33.06  1:12.24  1:52.16  2:33.14                                    
  2 Sandford, James           13 All Saints, WA       2:43.88    2:46.26   301  
       35.13  1:17.52  2:04.12  2:46.26                                    
  3 Smith, Misha              13 Western Sprint,      2:53.10    3:02.19   229  
       36.78  1:22.66  2:11.90  3:02.19                                    
 
Event 7  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     2:14.68    2:15.68   555  
       30.70  1:04.34  1:40.18  2:15.68                                    
  2 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           2:18.99    2:23.56   468  
       31.37  1:08.37  1:45.67  2:23.56                                    
 
Event 7  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warnock, Andrew           15 West Coast, WA       2:28.22    2:30.37   407  
       30.59  1:06.05  1:45.47  2:30.37                                    
 
Event 7  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, William            16 Western Sprint,      2:07.90    2:08.55   652  
       29.28  1:02.44  1:35.08  2:08.55                                    
  2 Smith, Alexander          16 Arena, WA            2:15.23    2:26.13   444  
       29.22  1:06.62  1:46.86  2:26.13                                    
  3 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      2:26.63    2:26.62   439  
       31.54  1:07.96  1:46.31  2:26.62                                    
 
Event 7  Men 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Mitchell             18 Central Aquatic,     2:11.97    2:11.50   609  
       28.49  1:02.61  1:36.53  2:11.50                                    
  2 Pardini, Luke             18 Western Sprint,      2:06.59    2:20.23   502  
       30.28  1:04.29  1:40.13  2:20.23                                    
  3 Bennier, Brandon          17 Kalamunda, WA        2:16.82    2:20.26   502  
       30.13  1:04.43  1:41.46  2:20.26                                    
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA      2:31.99    2:32.03   553  
       33.94  1:12.16  1:52.19  2:32.03                                    
  2 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         2:31.19    2:36.97   502  
       36.23  1:15.12  1:55.84  2:36.97                                    
  3 Grotegoed, Coco           12 City of Perth, W     2:45.09    2:41.86   458  
       37.63  1:18.75  2:00.85  2:41.86                                    
  4 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     2:49.02    2:43.59   444  
       38.92  1:20.23  2:02.10  2:43.59                                    
  5 Truscott, Chloe           12 Kalamunda, WA        2:42.02    2:44.19   439  
       38.23  1:19.83  2:02.32  2:44.19                                    
  6 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     2:46.94    2:48.08   409  
       39.07  1:21.87  2:06.46  2:48.08                                    
  7 White, Maggie             12 West Coast, WA       2:43.97    2:51.36   386  
       39.38  1:23.96  2:09.48  2:51.36                                    
  8 Maynard, Joanna           12 Swan Hills           2:56.66    2:52.78   376  
       40.72  1:25.50  2:10.37  2:52.78                                    
  9 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley     2:45.35    2:52.79   376  
       39.63  1:23.41  2:08.71  2:52.79                                    
 10 Gower, Rachel             12 Wcac                 2:53.72    2:56.09   356  
       40.82  1:25.38  2:11.02  2:56.09                                    
 11 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            2:52.87    2:58.84   339  
       42.70  1:27.47  2:13.51  2:58.84                                    
 12 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA       3:05.64    2:59.74   334  
       41.95  1:27.60  2:59.74                                             
 13 Edgar, Ali                12 Wcac                 2:56.83    3:00.12   332  
       43.13  1:29.17  2:15.47  3:00.12                                    
 14 Stephens, Megan           12 Aqua Attack, WA      3:03.48    3:02.68   318  
              1:30.23  2:16.75  3:02.68                                    
 15 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     2:58.95    3:04.00   312  
       41.68  1:28.06  2:15.91  3:04.00                                    
 16 Kestel, Elizabeth         12 Fremantle Port,      3:08.26    3:06.25   300  
       43.65  1:31.11  2:19.73  3:06.25                                    
 17 MacRitchie, Caitlin       12 Central Aquatic,     3:01.33    3:16.00   258  
       46.33  1:37.30  2:28.16  3:16.00                                    
 
Event 9  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           2:39.54    2:30.09   575  
       35.65  1:14.06  1:53.21  2:30.09                                    
  2 Hull, Grace               13 Breakers, WA         2:31.95    2:31.39   560  
       34.94  1:12.97  1:52.71  2:31.39                                    
  3 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       2:48.83    2:38.74   486  
       36.66  1:17.46  1:59.67  2:38.74                                    
  4 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     2:36.78    2:38.93   484  
       35.89  1:15.40  1:56.93  2:38.93                                    
  5 Balodis, Zane             13 Arena, WA            2:51.40    2:49.86   396  
       39.53  1:23.10  2:07.46  2:49.86                                    
  6 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W     2:49.32    2:57.41   348  
       41.58  1:27.64  2:13.20  2:57.41                                    
 -- Studniczky, Lauren        13 Fremantle Port,      2:50.34         DQ        
       40.26  1:23.49  2:09.20       DQ                                    
 
Event 9  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truscott, Georgia         14 Kalamunda, WA        2:27.69    2:28.62   592  
       35.06  1:12.24  1:50.78  2:28.62                                    
  2 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       2:34.39    2:30.23   573  
       35.74  1:14.15  1:53.32  2:30.23                                    
  3 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           2:36.98    2:35.76   514  
       35.98  1:15.07  1:55.68  2:35.76                                    
  4 Schultz, Sarah            14 Kalamunda, WA        2:34.72    2:40.65   468  
       37.51  1:18.08  2:00.35  2:40.65                                    
  5 Young, Anjelica           14 Fremantle Port,      2:40.39    2:43.81   442  
       38.17  1:19.33  2:02.40  2:43.81                                    
  6 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,      2:48.40    2:44.60   435  
       38.02  1:19.79  2:02.82  2:44.60                                    
  7 Irving, Kendal            14 Arena, WA            2:55.18    2:49.58   398  
       39.49  1:22.58  2:07.16  2:49.58                                    
  8 Evans, Mia                14 Wcac                 2:55.42    2:52.69   377  
       40.99  1:24.68  2:09.68  2:52.69                                    
 
Event 9  Women 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         2:37.24    2:36.05   511  
       36.50  1:15.51  1:55.51  2:36.05                                    
  2 Rasmusen, Kelly           15 South Shore, WA      2:36.65    2:38.05   492  
       37.90  1:18.69  1:59.22  2:38.05                                    
  3 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA       2:42.56    2:38.87   484  
       37.31  1:17.29  1:58.60  2:38.87                                    
  4 Chodorowski, Danielle     15 Lesmurdie Legend     2:44.04    2:39.61   478  
       37.63  1:18.64  1:59.62  2:39.61                                    
  5 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,      2:42.96    2:43.85   441  
       37.76  1:18.70  2:01.22  2:43.85                                    
  6 Chaisty, Kate             15 Southside Wesley     2:48.29    2:46.77   419  
       39.85  1:22.21  2:05.07  2:46.77                                    
  7 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      2:53.91    2:49.62   398  
       40.50  1:23.40  2:07.33  2:49.62                                    
 
Event 9  Women 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA        2:25.08    2:30.64   568  
       34.94  1:12.38  1:51.46  2:30.64                                    
  2 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph     2:35.38    2:36.13   510  
       35.53  1:14.64  1:55.36  2:36.13                                    
  3 Beaton, Madeleine         16 Breakers, WA         2:43.62    2:38.20   491  
       36.83  1:17.76  1:58.49  2:38.20                                    
  4 James, Caitlyn            16 Kalamunda, WA        2:39.26    2:47.99   410  
       37.11  1:18.95  2:03.75  2:47.99                                    
 
Event 9  Women 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dielesen, Rhiannon        18 Breakers, WA         2:17.36    2:26.66   616  
       34.82  1:11.42  1:49.03  2:26.66                                    
  2 Pengelly, Donella         17 City of Perth, W     2:37.94    2:40.54   469  
       38.05  1:18.71  2:00.23  2:40.54                                    
  3 Kapac, Srna               18 City of Perth, W     2:45.71    2:40.66   468  
       37.83  1:18.95  2:00.67  2:40.66                                    
 
Event 9  Women 19 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Itzstein, Chloe           20 Southside Wesley     2:38.80    2:40.66   468  
       37.27  1:18.25  2:00.06  2:40.66                                    
 
Event 10  Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     3:03.75    2:56.99   350  
       42.82           2:14.64  2:56.99                                    
  2 Claxton, Helen            10 Arena, WA            3:04.13    3:01.42   325  
       42.67  1:30.22  2:17.26  3:01.42                                    
  3 Steven-Biggs, Claire      10 Arena, WA            3:03.00    3:02.49   319  
       42.30  1:29.63  2:17.28  3:02.49                                    
  4 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA      3:11.67    3:05.39   305  
       42.37  1:30.98  2:19.42  3:05.39                                    
  5 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     3:11.72    3:08.34   291  
       45.12  1:33.46  2:22.41  3:08.34                                    
  6 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA         3:09.62    3:08.88   288  
       44.88  1:34.74  2:23.32  3:08.88                                    
  7 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         3:45.85    3:14.37   264  
              1:35.65  2:26.27  3:14.37                                    
  8 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            3:26.58    3:14.83   262  
       46.96           2:27.07  3:14.83                                    
  9 Maynard, Micheala         10 Swan Hills           3:13.92    3:16.01   258  
       47.14  1:37.35  2:28.97  3:16.01                                    
 10 Sutton, Alyssa            10 Arena, WA            3:32.55    3:18.29   249  
       48.70  1:39.64  2:29.37  3:18.29                                    
 11 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      3:37.36    3:27.99   216  
       50.60  1:45.29  2:38.87  3:27.99                                    
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Touchell, Holly           11 Kalamunda, WA        2:54.02    2:54.62   365  
       40.88  1:26.68  2:13.02  2:54.62                                    
  2 Cawood, Lily              11 Swan Hills           3:02.71    2:55.02   362  
       42.75  1:27.24  2:11.93  2:55.02                                    
  3 Antill, Hayley            11 Swan Hills           2:58.43    2:56.23   355  
       44.10  1:30.77  2:14.96  2:56.23                                    
  4 Coten, Claire             11 South Shore, WA      2:57.60    3:01.01   327  
       41.48  1:29.00  2:16.27  3:01.01                                    
  5 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     3:01.85    3:02.74   318  
       41.96  1:28.81  2:17.01  3:02.74                                    
  6 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA        3:09.21    3:07.58   294  
       44.29  1:32.11  2:21.05  3:07.58                                    
  7 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     3:13.39    3:08.23   291  
              1:31.80  2:20.09  3:08.23                                    
  8 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,     3:07.80    3:11.04   278  
       43.15  1:29.44  2:21.32  3:11.04                                    
  9 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend     3:15.54    3:12.55   272  
       45.56  1:35.07  2:25.23  3:12.55                                    
 
Event 11  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William         12 Victoria Park, W       37.94      38.17   341  
  2 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA           37.38      38.61   329  
  3 Jones, Taj                12 West Coast, WA         40.22      39.80   300  
  4 England, Callan           12 West Coast, WA         41.02      41.21   271  
  5 Lantzke, William          12 West Coast, WA         41.64      41.65   262  
  6 Calleja, Ethan            12 City of Perth, W       40.68      41.77   260  
  7 Armstrong, Matthew        12 Uwa Uniswim Swim       43.30      42.16   253  
  8 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA              41.01      42.29   250  
  9 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie               44.06      42.30   250  
 10 Oxley, Archa              12 Lesmurdie Legend       44.17      43.27   234  
 11 Contessi, Max             12 Aqua Attack, WA        42.92      43.76   226  
 12 Shepherd, Callum          12 Rockingham, WA         44.14      44.76   211  
 13 Pickering, Taylor         12 Unattached             46.51      46.56   187  
 14 Butler, Ryan              12 Arena, WA              44.93      46.59   187  
 15 Mardon, Jesse             12 City of Perth, W       49.01      47.68   175  
 16 Wade, Asger               12 West Coast, WA         47.25      48.41   167  
 -- Chila, Daniel             12 Arena, WA              44.84         DQ        
 
Event 11  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milligan, Alex            13 West Coast, WA         32.69      32.57   549  
  2 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W       34.46      34.24   472  
  3 Freeman, Alexander        13 Unattached             37.68      34.60   457  
  4 Pennell, Thomas           13 Wcac                   37.82      38.83   324  
  5 Sutton, Dane              13 Arena, WA              39.97      39.00   319  
  6 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA         40.79      39.24   313  
  7 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,        39.56      39.32   312  
  8 Marciano, Damon           13 Southside Wesley       37.20      39.39   310  
  9 Roberts, Ben              13 Arena, WA              40.31      40.01   296  
 10 Muller, Kyle              13 Breakers, WA           41.48      40.49   285  
 
Event 11  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verhage, Braga            14 West Coast, WA         33.70      33.37   510  
  2 Wright, Solomon           14 South Shore, WA        33.89      33.98   483  
  3 Claxton, James            14 Arena, WA              34.41      34.32   469  
  4 Ashworth, Liam            14 Kalamunda, WA          34.43      34.77   451  
  5 Smith, Jake               14 Breakers, WA           35.69      35.43   426  
  6 Wright, Mitchell          14 Unattached             36.69      35.99   406  
  7 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA        35.87      36.19   400  
  8 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA        38.88      36.98   375  
  9 Burgos, Francis           14 Western Sprint,        37.41      37.90   348  
 10 Armstrong, Jake           14 Uwa Uniswim Swim       37.63      38.12   342  
 11 Gee, Cameron              14 Southside Wesley       38.50      38.17   341  
 12 Martin, Justin            14 Arena, WA              39.52      38.96   320  
 
Event 11  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Bradley         15 Breakers, WA           32.47      33.20   518  
  2 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA           34.37      33.24   516  
  3 Rollo, William            15 Kalamunda, WA          32.59      33.93   485  
  4 Kapp, Marco               15 Arena, WA              35.34      33.99   483  
  5 Staffe, Luke              15 Arena, WA              35.04      35.21   434  
  6 Moss, Trent               15 Arena, WA              36.56      35.97   407  
  7 Schubert, Aidan           15 Uwa Uniswim Swim       37.93      37.30   365  
  8 Peters, Brendan           15 Fremantle Port,        38.32      38.81   324  
 
Event 11  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, David               16 Wcac                   32.53      31.81   589  
  2 Marciano, Jayden          16 Southside Wesley       33.17      32.67   544  
  3 Drewett, Jamie            16 Breakers, WA           32.56      33.05   525  
  4 Jackson, Jason            16 Unattached             35.07      33.64   498  
  5 Claxton, Robbie           16 Arena, WA              36.07      35.22   434  
  6 Lowman, Samuel            16 Western Sprint,        34.90      35.95   408  
  7 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA         37.13      36.23   398  
  8 Keller, Julian            16 Uwa Uniswim Swim       37.53      36.80   380  
 
Event 11  Men 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickinson, Jason          18 Arena, WA              30.50      30.85   646  
  2 Bremer, Lennard           17 Arena, WA              30.60      31.33   616  
  3 Larsen, Clayton           17 Uwa Uniswim Swim       32.32      31.65   598  
  4 Clark, Harry              17 Breakers, WA           32.69      33.42   508  
  5 Niemann, Andries          18 Uwa Uniswim Swim       33.83      33.53   503  
 
Event 11  Men 19 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Basson, Luke              19 Wcac                   33.04      32.63   546  
  2 Basson, Oliver            19 Wcac                   34.55      33.94   485  
  3 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA        29.54      40.33   289  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinchin, Zachary           7 West Coast, WA         56.34      54.51   117  
  2 Kyriakou, Julian           8 West Coast, WA       1:01.57      57.21   101  
  3 Fazio, Tyler               8 South Shore, WA        58.83      57.36   100  
  4 Loller, Riley              7 Arena, WA              57.44      57.84    98  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Sandon               9 Arena, WA              47.78      47.04   182  
  2 Hickey, Scott              9 Thornlie               48.63      48.75   163  
  3 Calleja, Zachariah         9 City of Perth, W       51.81      51.31   140  
  4 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA         52.37      52.22   133  
  5 White, Thomas              9 West Coast, WA         53.25      52.89   128  
  6 Caddy, Ben                 9 Tuart Hill             57.70      55.09   113  
 -- Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA         52.21         DQ        
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Max               10 Arena, WA              42.64      42.59   245  
  2 Hill, Joel                10 West Coast, WA         44.28      43.25   234  
  3 Lindsay, Cooper           10 West Coast, WA         43.07      43.42   231  
  4 Sheldrick, Oliver         10 Wcac                   45.67      45.43   202  
  5 Thornton, Jay             10 Breakers, WA           47.73      46.27   191  
  6 Gee, Matheson             10 Southside Wesley       49.75      48.58   165  
  7 Tan, Ethan                10 South Shore, WA        49.99      48.75   163  
  8 Mansfield, Chase          10 Kalamunda, WA          49.01      49.40   157  
  9 Davis, Jordan             10 City of Perth, W       50.49      49.72   154  
 10 Ellett, Ciaran            10 City of Perth, W       49.45      50.24   149  
 11 Loller, Brodie            10 Arena, WA              51.86      50.86   144  
 12 Burd, Matthew             10 South Lake Dolph       53.54      51.26   140  
 13 Welsh, Marcus             10 Southside Wesley       54.40      51.34   140  
 14 Paul, Oakley              10 Lawley, WA             52.66      53.68   122  
 15 Smith, Kane               10 Breakers, WA           53.86      54.20   119  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA         41.42      39.59   305  
  2 Martin, Liam              11 Central Aquatic,       42.64      40.98   275  
  3 Galbraith, James          11 Breakers, WA           42.32      42.13   253  
  4 Booth, Lennard            11 Fremantle Port,        44.16      42.47   247  
  5 Cumming, Tom              11 West Coast, WA         43.26      42.88   240  
  6 Smith, Callan             11 Breakers, WA           44.77      43.22   234  
  7 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA        44.53      43.47   230  
  8 Walker, Riley             11 West Coast, WA         44.09      44.26   218  
  9 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA        47.59      45.82   197  
 10 Prentice, Stefan          11 Aqua Attack, WA        48.20      46.09   193  
 11 Williams, Ross            11 Breakers, WA           48.42      46.24   191  
 12 Bertelli, Thomas          11 Uwa Uniswim Swim       46.92      46.88   184  
 13 Hislop, Liam              11 Fremantle Port,        46.90      47.73   174  
 14 Galbraith, Calum          11 Breakers, WA           49.52      48.79   163  
 15 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA         48.75      49.80   153  
 16 Shepherd, Jett            11 Rockingham, WA         51.25      50.14   150  
 17 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA         51.25      50.54   146  
 18 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph       51.72      51.13   141  
 19 Van Den Langenberg, Matt  11 Kwinana                52.06      51.33   140  
 20 Bradley, Ethan            11 Southside Wesley       52.04      51.86   136  
 21 Popham, Adam              11 Newman Churchlan       52.13      52.22   133  
 22 Smith, Jacob              11 Arena, WA              50.33      52.25   132  
 23 Watkins, Lochie           11 Southside Wesley       51.69      52.37   132  
 24 Smith, Brayden            11 Arena, WA              52.04      52.68   129  
 25 Townsend, Riley           11 Central Aquatic,       52.35      53.25   125  
 
Event 13  Mixed 99 & Under 200 LC Meter IM Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA      3:10.34    3:25.41   171  
       39.43  1:30.85  2:36.36  3:25.41                                    
  1 Saunders, Dianne 676      27 Superfins                 NT   J3:51.85   161  
       52.99  1:56.49  2:55.03  3:51.85                                    
  2 Ricciardo, Patrick 14     23 Superfins            3:37.70    3:47.55   126  
       44.22  1:48.32  2:53.35  3:47.55                                    
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         1:01.39    1:02.38   581  
       29.83  1:02.38                                                      
  2 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     1:06.92    1:05.42   504  
       30.94  1:05.42                                                      
  3 Grotegoed, Coco           12 City of Perth, W     1:07.27    1:06.06   489  
       31.49  1:06.06                                                      
  4 Parks, Teagan             12 Breakers, WA         1:07.92    1:07.17   465  
       32.27  1:07.17                                                      
  5 White, Maggie             12 West Coast, WA       1:06.36    1:07.82   452  
       32.11  1:07.82                                                      
  6 Page, Josie               12 Arena, WA            1:09.47    1:07.87   451  
       32.42  1:07.87                                                      
  7 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     1:08.68    1:08.16   445  
       32.42  1:08.16                                                      
  8 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley     1:10.04    1:08.25   444  
       32.36  1:08.25                                                      
  9 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      1:08.15    1:08.78   433  
       32.35  1:08.78                                                      
 10 Maynard, Joanna           12 Swan Hills           1:14.09    1:09.66   417  
       33.46  1:09.66                                                      
 11 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         1:10.50    1:10.65   400  
       33.75  1:10.65                                                      
 12 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA       1:13.20    1:10.80   397  
       34.08  1:10.80                                                      
 13 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley     1:09.69    1:11.37   388  
       33.92  1:11.37                                                      
 14 Manning, Bridie           12 Arena, WA            1:15.88    1:11.41   387  
       34.66  1:11.41                                                      
 15 Kestel, Elizabeth         12 Fremantle Port,      1:11.78    1:11.74   382  
       33.81  1:11.74                                                      
 16 Honey, Stella             12 Fremantle Port,      1:11.02    1:11.85   380  
       34.27  1:11.85                                                      
 17 Munks, Sian               12 West Coast, WA       1:15.16    1:12.14   376  
       34.12  1:12.14                                                      
 18 Miller, Hannah            12 Kwinana              1:12.85    1:12.47   370  
       34.12  1:12.47                                                      
 19 Gower, Rachel             12 Wcac                 1:14.46    1:12.87   364  
       35.44  1:12.87                                                      
 20 Bradley, Lily             12 City of Perth, W     1:13.71    1:13.33   358  
       34.22  1:13.33                                                      
 21 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     1:13.14    1:13.54   354  
       35.30  1:13.54                                                      
 22 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA       1:15.42    1:14.45   342  
       35.14  1:14.45                                                      
 23 Van Kampen, Elena         12 Breakers, WA         1:15.34    1:14.63   339  
       35.60  1:14.63                                                      
 24 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            1:14.12    1:15.86   323  
       36.29  1:15.86                                                      
 25 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley     1:17.37    1:16.56   314  
       36.70  1:16.56                                                      
 26 MacRitchie, Caitlin       12 Central Aquatic,     1:15.26    1:16.64   313  
       36.98  1:16.64                                                      
 27 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     1:14.91    1:16.96   309  
       36.60  1:16.96                                                      
 28 Cappeluti, Caitlin        12 Kwinana              1:18.88    1:17.12   307  
       36.27  1:17.12                                                      
 29 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA       1:18.10    1:17.20   306  
       35.93  1:17.20                                                      
 30 Edgar, Ali                12 Wcac                 1:16.17    1:17.39   304  
       36.61  1:17.39                                                      
 
Event 15  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA       1:02.73    1:02.25   585  
       29.72  1:02.25                                                      
  2 Carstens, Shelby          13 West Coast, WA       1:03.67    1:02.43   580  
       30.09  1:02.43                                                      
  3 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     1:02.45    1:02.63   574  
       29.72  1:02.63                                                      
  4 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim     1:02.32    1:02.75   571  
       30.18  1:02.75                                                      
  5 Hull, Grace               13 Breakers, WA         1:03.59    1:03.68   546  
       30.21  1:03.68                                                      
  6 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           1:08.21    1:04.51   525  
       31.74  1:04.51                                                      
  7 Kriening, Emma            13 West Coast, WA       1:06.21    1:05.55   501  
       31.15  1:05.55                                                      
  8 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       1:08.79    1:05.93   492  
       30.99  1:05.93                                                      
  9 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,      1:06.86    1:06.01   490  
       31.52  1:06.01                                                      
 10 Goy, Karla                13 City of Perth, W     1:04.17    1:06.40   482  
       32.01  1:06.40                                                      
 11 Studniczky, Lauren        13 Fremantle Port,      1:07.10    1:07.49   459  
       32.31  1:07.49                                                      
 12 Sadek, Salwa              13 Uwa Uniswim Swim     1:11.46    1:07.67   455  
       32.86  1:07.67                                                      
 13 Weston, Emma              13 Wcac                 1:09.64    1:08.03   448  
       32.88  1:08.03                                                      
 14 Hall, Lauren              13 Southside Wesley     1:08.54    1:08.14   446  
       32.51  1:08.14                                                      
 15 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W     1:09.84    1:08.82   433  
       33.16  1:08.82                                                      
 16 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim     1:10.99    1:11.51   386  
       34.64  1:11.51                                                      
 17 Balodis, Zane             13 Arena, WA            1:10.00    1:11.58   384  
       34.42  1:11.58                                                      
 
Event 15  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Candice             14 Arena, WA              57.84      58.08   720  
       27.89    58.08                                                      
  2 Emmett, Maggie            14 Arena, WA              59.64    1:00.10   650  
       29.09  1:00.10                                                      
  3 Antill, Jessica           14 Swan Hills           1:03.73    1:01.59   604  
       30.20  1:01.59                                                      
  4 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack, WA      1:02.62    1:02.60   575  
       29.96  1:02.60                                                      
  5 Downing, Sacha            14 Uwa Uniswim Swim     1:02.39    1:03.34   555  
       30.05  1:03.34                                                      
  6 Browne, Avalon            14 Rockingham, WA       1:05.77    1:03.91   540  
       30.25  1:03.91                                                      
  7 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       1:04.89    1:04.20   533  
       31.55  1:04.20                                                      
  8 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      1:04.00    1:04.37   529  
       30.95  1:04.37                                                      
  9 Truscott, Georgia         14 Kalamunda, WA        1:03.58    1:04.71   521  
       30.61  1:04.71                                                      
 10 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA            1:07.99    1:05.47   503  
       31.56  1:05.47                                                      
 11 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA      1:03.98    1:05.50   502  
       31.54  1:05.50                                                      
 12 Kennedy, Melanie          14 Aquajets, WA         1:05.75    1:05.89   493  
       31.58  1:05.89                                                      
 13 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,      1:07.41    1:06.52   479  
       31.95  1:06.52                                                      
 14 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           1:06.11    1:06.69   475  
       32.32  1:06.69                                                      
 15 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA            1:08.91    1:06.99   469  
       31.71  1:06.99                                                      
 16 Young, Anjelica           14 Fremantle Port,      1:07.62    1:07.51   458  
       32.54  1:07.51                                                      
 17 Wells, Hayley             14 West Coast, WA       1:07.95    1:07.55   458  
       32.18  1:07.55                                                      
 18 Mertens, Belinda          14 Fremantle Port,      1:09.11    1:07.70   454  
       32.52  1:07.70                                                      
 19 Saetang, Lisa             14 All Saints, WA       1:09.34    1:08.06   447  
       33.09  1:08.06                                                      
 20 Hooper, Taylor            14 West Coast, WA       1:09.44    1:09.89   413  
       33.28  1:09.89                                                      
 21 Nash, Tayla               14 South Shore, WA      1:09.37    1:09.90   413  
       33.10  1:09.90                                                      
 22 Bergman, Jessica          14 West Coast, WA       1:09.64    1:10.48   403  
       33.83  1:10.48                                                      
 23 Irving, Kendal            14 Arena, WA            1:07.68    1:10.51   402  
       33.32  1:10.51                                                      
 24 Jessop, Sarah             14 Lawley, WA           1:10.36    1:12.03   377  
       34.19  1:12.03                                                      
 -- Unwin, Emily              14 Western Sprint,      1:05.46         DQ        
       32.43       DQ                                                      
 
Event 15  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley     1:00.10    1:00.38   641  
       29.61  1:00.38                                                      
  2 Zimpel, India             15 Wcac                 1:01.68    1:01.79   598  
       29.59  1:01.79                                                      
  3 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         1:02.24    1:02.41   580  
       30.11  1:02.41                                                      
  4 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA            1:00.45    1:02.75   571  
       30.37  1:02.75                                                      
  5 Masterton, Danieka        15 Breakers, WA         1:02.80    1:04.13   535  
       30.19  1:04.13                                                      
  6 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,      1:03.91    1:04.97   514  
       30.92  1:04.97                                                      
  7 Chodorowski, Danielle     15 Lesmurdie Legend     1:07.92    1:05.05   512  
       31.20  1:05.05                                                      
  8 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       1:01.90    1:05.14   510  
       30.32  1:05.14                                                      
  9 Chin, Olivia              15 West Coast, WA       1:04.95    1:05.44   503  
       31.00  1:05.44                                                      
  9 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley     1:05.39    1:05.44   503  
       31.19  1:05.44                                                      
 11 Burnett, Danica           15 Unattached           1:07.82    1:05.69   498  
       31.58  1:05.69                                                      
 12 Yaksich, Georgia          15 Southside Wesley     1:07.05    1:06.26   485  
 13 Galbraith, Mairi          15 Breakers, WA         1:02.35    1:06.33   483  
       31.79  1:06.33                                                      
 14 Rasmusen, Kelly           15 South Shore, WA      1:06.26    1:06.36   483  
       32.58  1:06.36                                                      
 15 Ashton, Emily             15 Wcac                 1:05.18    1:06.89   471  
       32.74  1:06.89                                                      
 16 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA       1:06.23    1:07.26   463  
       32.68  1:07.26                                                      
 17 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      1:07.16    1:09.00   429  
       33.50  1:09.00                                                      
 
Event 15  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park, W     1:00.44    1:00.51   637  
       29.72  1:00.51                                                      
  2 Okulicz, Danae            16 Arena, WA            1:01.95    1:01.15   617  
       28.91  1:01.15                                                      
  3 Hamilton, Sarah           16 Aqua Attack, WA      1:00.26    1:01.92   594  
       29.72  1:01.92                                                      
  4 Hopkins, Madeline         16 West Coast, WA       1:02.21    1:04.11   535  
       29.96  1:04.11                                                      
  5 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph     1:02.00    1:04.30   531  
       30.54  1:04.30                                                      
  6 Pyke, Ashton              16 Wcac                 1:07.65    1:04.42   528  
       31.10  1:04.42                                                      
  7 Beaton, Madeleine         16 Breakers, WA         1:05.03    1:04.83   518  
       31.00  1:04.83                                                      
  8 Hope, Mereana             16 Breakers, WA         1:03.53    1:05.10   511  
       31.58  1:05.10                                                      
  9 Reed, Georgina            16 Wcac                 1:06.46    1:05.82   495  
       31.44  1:05.82                                                      
 10 Martin, Ashlee            16 Arena, WA            1:06.84    1:07.31   462  
       31.81  1:07.31                                                      
 11 Davis, Brooke             16 Unattached           1:09.21    1:10.72   399  
       33.05  1:10.72                                                      
 
Event 15  Women 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnett, Hannah           17 Southside Wesley     1:00.83    1:01.54   605  
       29.80  1:01.54                                                      
  2 Spurr, Justine            17 South Shore, WA      1:03.65    1:02.16   587  
       29.84  1:02.16                                                      
  3 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda, WA        1:01.64    1:02.30   583  
  4 Spittal, Jessica          17 Kalamunda, WA        1:00.92    1:03.73   545  
       30.48  1:03.73                                                      
  5 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,      1:00.44    1:03.91   540  
       30.62  1:03.91                                                      
  6 Kapac, Srna               18 City of Perth, W     1:03.16    1:04.66   522  
       31.21  1:04.66                                                      
  7 Robertson, Savannah       17 West Coast, WA       1:03.57    1:05.68   498  
       31.07  1:05.68                                                      
  8 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph     1:06.01    1:06.42   481  
       31.52  1:06.42                                                      
  9 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA        1:07.23    1:08.59   437  
       32.38  1:08.59                                                      
 
Event 15  Women 19 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leone, Gianna             20 Arena, WA              58.63      58.10   719  
       27.98    58.10                                                      
  2 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W     1:00.24    1:00.51   637  
       29.10  1:00.51                                                      
  3 Spurr, Belinda            19 Swan Hills           1:02.44    1:01.34   611  
       30.53  1:01.34                                                      
 
Event 16  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA         1:27.80    1:20.15   274  
       39.55  1:20.15                                                      
  2 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA       1:33.97    1:30.61   189  
       43.78  1:30.61                                                      
  3 Beste, Lily                8 Rockingham, WA       1:31.99    1:30.94   187  
       41.99  1:30.94                                                      
  4 Packer, Ella               8 Arena, WA            1:36.89    1:35.07   164  
       45.10  1:35.07                                                      
  5 Sivic, Hannah              8 Guildford Blues      1:40.62    1:35.58   161  
       45.60  1:35.58                                                      
  6 Njirich, Mia               8 Lawley, WA           1:41.82    1:36.02   159  
       46.11  1:36.02                                                      
  7 Rees, Josie                8 Southside Wesley     1:52.12    1:45.90   118  
       46.68  1:45.90                                                      
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     1:19.97    1:18.31   293  
       37.50  1:18.31                                                      
  2 Bond, Emma                 9 Barracudas, WA       1:21.68    1:19.58   280  
       38.67  1:19.58                                                      
  3 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     1:22.76    1:21.22   263  
       38.65  1:21.22                                                      
  4 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         1:25.64    1:23.35   243  
       40.08  1:23.35                                                      
  5 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA       1:35.57    1:26.69   216  
       40.86  1:26.69                                                      
  6 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA         1:28.66    1:29.26   198  
       41.78  1:29.26                                                      
  7 Van De Velde, Eliza        9 Kalamunda, WA        1:37.18    1:32.37   179  
       42.23  1:32.37                                                      
  8 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,     1:33.16    1:33.09   175  
       42.47  1:33.09                                                      
  9 McGillivray, Genavieve     9 Fremantle Port,      1:36.10    1:33.76   171  
       43.05  1:33.76                                                      
 10 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      1:27.58    1:34.11   169  
       44.07  1:34.11                                                      
 11 Thin, Sophie               9 Lesmurdie Legend     1:39.99    1:38.65   147  
       46.19  1:38.65                                                      
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parks, Kiah               10 Breakers, WA         1:09.49    1:09.01   429  
       33.22  1:09.01                                                      
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           1:14.31    1:09.19   426  
       33.53  1:09.19                                                      
  3 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     1:15.21    1:13.15   360  
       35.56  1:13.15                                                      
  4 Rego, Brooke              10 Guildford Blues      1:17.29    1:15.29   330  
       36.32  1:15.29                                                      
  5 Steven-Biggs, Claire      10 Arena, WA            1:19.00    1:18.10   296  
       37.11  1:18.10                                                      
  6 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       1:20.00    1:18.30   294  
       37.53  1:18.30                                                      
  7 Claxton, Helen            10 Arena, WA            1:17.75    1:18.42   292  
       37.31  1:18.42                                                      
  8 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham, WA       1:23.86    1:19.80   277  
       38.58  1:19.80                                                      
  9 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA       1:26.90    1:20.30   272  
       37.95  1:20.30                                                      
 10 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            1:23.06    1:23.12   245  
 11 Chapman, Tessa            10 Fremantle Port,      1:22.87    1:23.84   239  
       39.15  1:23.84                                                      
 12 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA        1:26.28    1:26.27   219  
       40.51  1:26.27                                                      
 -- Maynard, Micheala         10 Swan Hills           1:18.17         DQ        
       38.41       DQ                                                      
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley     1:11.12    1:09.18   426  
       32.57  1:09.18                                                      
  2 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA           1:15.09    1:13.99   348  
       35.09  1:13.99                                                      
  3 Antill, Hayley            11 Swan Hills           1:14.90    1:14.57   340  
       36.50  1:14.57                                                      
  4 Cawood, Lily              11 Swan Hills           1:19.26    1:15.84   323  
       36.53  1:15.84                                                      
  5 Cannon, Jessica           11 West Coast, WA       1:23.57    1:17.26   306  
       36.71  1:17.26                                                      
  6 More, Gemma               11 Guildford Blues      1:17.61    1:17.96   297  
       37.39  1:17.96                                                      
  7 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     1:20.93    1:18.38   293  
       37.39  1:18.38                                                      
  8 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend     1:19.52    1:18.71   289  
       38.32  1:18.71                                                      
  9 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     1:17.97    1:19.32   282  
       37.95  1:19.32                                                      
 10 Cook, Ella                11 Fremantle Port,      1:20.17    1:20.34   272  
       38.35  1:20.34                                                      
 11 George, Alyssa            11 South Shore, WA      1:23.33    1:20.65   269  
       37.73  1:20.65                                                      
 12 Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA           1:23.22    1:20.66   269  
       38.62  1:20.66                                                      
 13 Baker, Taylor             11 South Shore, WA      1:20.82    1:21.11   264  
       38.65  1:21.11                                                      
 14 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,     1:16.41    1:22.13   254  
       37.56  1:22.13                                                      
 15 McLaren, Alex             11 Uwa Uniswim Swim     1:23.63    1:22.60   250  
       38.60  1:22.60                                                      
 16 Touchell, Holly           11 Kalamunda, WA        1:19.99    1:23.94   238  
       39.21  1:23.94                                                      
 17 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W     1:22.59    1:24.31   235  
       39.66  1:24.31                                                      
 18 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA           1:22.75    1:25.33   227  
       39.05  1:25.33                                                      
 
Event 17  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA        1:07.15    1:03.93   395  
       31.00  1:03.93                                                      
  2 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA         1:09.15    1:05.80   362  
       32.01  1:05.80                                                      
  3 Lantzke, William          12 West Coast, WA       1:06.69    1:05.94   360  
       31.11  1:05.94                                                      
  4 Jones, Taj                12 West Coast, WA       1:06.46    1:06.29   354  
       32.11  1:06.29                                                      
  5 Butler, Ryan              12 Arena, WA            1:07.86    1:09.50   307  
       32.47  1:09.50                                                      
  6 England, Callan           12 West Coast, WA       1:10.70    1:09.89   302  
       34.05  1:09.89                                                      
  7 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            1:11.15    1:10.17   298  
       33.30  1:10.17                                                      
  8 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley     1:10.27    1:11.27   285  
       33.29  1:11.27                                                      
  9 Contessi, Max             12 Aqua Attack, WA      1:12.92    1:11.80   278  
       34.85  1:11.80                                                      
 10 Oxley, Archa              12 Lesmurdie Legend     1:12.31    1:12.33   272  
       33.24  1:12.33                                                      
 11 Armstrong, Matthew        12 Uwa Uniswim Swim     1:13.15    1:13.02   265  
       34.52  1:13.02                                                      
 12 Mertens, Luke             12 Fremantle Port,      1:15.31    1:14.78   246  
       36.69  1:14.78                                                      
 13 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie             1:14.76    1:14.97   244  
       36.08  1:14.97                                                      
 14 Wade, Asger               12 West Coast, WA       1:17.19    1:14.98   244  
       36.89  1:14.98                                                      
 15 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA        1:16.97    1:15.05   244  
       35.70  1:15.05                                                      
 16 Mansfield, Blake          12 Kalamunda, WA        1:16.38    1:15.87   236  
       36.37  1:15.87                                                      
 17 Pickering, Taylor         12 Unattached           1:15.01    1:17.68   220  
       36.64  1:17.68                                                      
 -- Lauriston, Callum         12 City of Perth, W     1:14.11         DQ        
       33.99       DQ                                                      
 
Event 17  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         1:01.66    1:00.31   470  
       28.76  1:00.31                                                      
  2 Freeman, Alexander        13 Unattached           1:02.03    1:00.69   461  
       29.26  1:00.69                                                      
  3 Milligan, Alex            13 West Coast, WA       1:01.01    1:01.25   449  
       29.22  1:01.25                                                      
  4 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W     1:02.24    1:01.57   442  
       29.77  1:01.57                                                      
  5 Cameron, Conor            13 Fremantle Port,      1:02.26    1:02.15   430  
       29.98  1:02.15                                                      
  6 Pennell, Thomas           13 Wcac                 1:03.59    1:03.50   403  
       30.22  1:03.50                                                      
  7 Smith, Jack               13 Fremantle Port,      1:02.83    1:03.54   402  
       29.97  1:03.54                                                      
  8 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA       1:03.56    1:03.70   399  
       31.00  1:03.70                                                      
  9 Downie, Lewis             13 Arena, WA            1:07.18    1:05.26   371  
       31.67  1:05.26                                                      
 10 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         1:06.87    1:05.40   369  
       31.53  1:05.40                                                      
 11 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,      1:07.41    1:05.49   367  
       31.00  1:05.49                                                      
 12 Marciano, Damon           13 Southside Wesley     1:05.90    1:05.68   364  
       31.53  1:05.68                                                      
 13 Cipriano, Rafael          13 Fremantle Port,      1:05.56    1:06.10   357  
       31.65  1:06.10                                                      
 14 Roberts, Ben              13 Arena, WA            1:05.84    1:06.21   355  
       31.88  1:06.21                                                      
 15 Brandis, Tanna            13 City of Perth, W     1:07.44    1:07.96   328  
       32.05  1:07.96                                                      
 -- Redmond, Mitchell         13 Fremantle Port,      1:08.11         DQ        
       33.48       DQ                                                      
 
Event 17  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Alex                14 West Coast, WA         56.77      54.44   639  
       25.80    54.44                                                      
  2 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W       56.05      55.39   607  
       26.58    55.39                                                      
  3 Verhage, Braga            14 West Coast, WA         57.12      56.27   579  
       27.12    56.27                                                      
  4 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA         59.07      57.27   549  
       27.74    57.27                                                      
  5 Hoey, James               14 Wcac                   58.72      58.13   525  
       27.80    58.13                                                      
  6 Wright, Mitchell          14 Unattached             58.28      58.21   523  
       27.93    58.21                                                      
  7 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,        59.63      58.75   509  
       28.50    58.75                                                      
  8 Fielding, Brett           14 Lawley, WA             58.45      58.96   503  
       28.60    58.96                                                      
  9 England, Michael          14 Wcac                 1:00.21      59.66   486  
       29.06    59.66                                                      
 10 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA        1:00.01    1:00.22   472  
       28.83  1:00.22                                                      
 11 Vandenberg, Samuel        14 All Saints, WA       1:00.65    1:00.55   465  
       29.28  1:00.55                                                      
 12 Atkin, Jack               14 Southside Wesley     1:02.45    1:00.90   457  
       28.60  1:00.90                                                      
 13 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA      1:01.34    1:01.05   453  
       29.29  1:01.05                                                      
 14 Wagstaff, Thomas          14 Uwa Uniswim Swim     1:02.80    1:01.10   452  
       29.08  1:01.10                                                      
 15 Harding, Matthew          14 Southside Wesley     1:03.94    1:01.34   447  
       29.22  1:01.34                                                      
 16 Whyte, Bradley            14 Arena, WA            1:00.78    1:01.60   441  
       28.93  1:01.60                                                      
 17 Smith, Jake               14 Breakers, WA         1:03.11    1:01.93   434  
       29.51  1:01.93                                                      
 18 Fleming, Harry            14 Southside Wesley     1:06.30    1:02.89   415  
       30.02  1:02.89                                                      
 19 Armstrong, Jake           14 Uwa Uniswim Swim     1:03.10    1:03.14   410  
       29.53  1:03.14                                                      
 20 Ashworth, Liam            14 Kalamunda, WA        1:04.61    1:03.45   404  
       29.94  1:03.45                                                      
 21 Black, Lachlan            14 Southside Wesley     1:04.36    1:03.71   399  
       30.71  1:03.71                                                      
 22 Burgos, Francis           14 Western Sprint,      1:05.07    1:03.82   397  
       30.63  1:03.82                                                      
 23 Claxton, James            14 Arena, WA            1:05.08    1:04.20   390  
       30.55  1:04.20                                                      
 24 Gee, Cameron              14 Southside Wesley     1:05.95    1:04.99   376  
       29.98  1:04.99                                                      
 25 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA      1:04.92    1:06.47   351  
       31.23  1:06.47                                                      
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warries, Calvin           15 Aquajets, WA           58.13      57.29   548  
       27.94    57.29                                                      
  2 Trump, Kieran             15 Kalamunda, WA          59.42      58.21   523  
       27.68    58.21                                                      
  3 Baumann, Alex             15 Breakers, WA           58.10      58.95   503  
       28.35    58.95                                                      
  3 Moss, Trent               15 Arena, WA              59.54      58.95   503  
       28.24    58.95                                                      
  5 Morisey, Justin           15 Fremantle Port,        59.12      59.10   500  
       28.30    59.10                                                      
  6 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA           57.11      59.34   494  
       27.77    59.34                                                      
  7 Kapp, Marco               15 Arena, WA            1:00.05      59.35   493  
       28.48    59.35                                                      
  8 Warnock, Andrew           15 West Coast, WA         59.61      59.47   490  
       28.96    59.47                                                      
  9 Schubert, Aidan           15 Uwa Uniswim Swim     1:00.32      59.61   487  
       28.96    59.61                                                      
 10 Williams, Bradley         15 Breakers, WA           58.36      59.69   485  
       27.63    59.69                                                      
 11 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA         1:00.18    1:00.68   462  
       29.13  1:00.68                                                      
 12 Hush, Jack                15 Breakers, WA         1:03.21    1:01.01   454  
       29.72  1:01.01                                                      
 13 Shaw, Matthew             15 Breakers, WA         1:01.24    1:01.50   443  
       28.54  1:01.50                                                      
 14 Hewitt, Thurston          15 Uwa Uniswim Swim     1:02.14    1:01.81   437  
       29.32  1:01.81                                                      
 15 Ellett, Michael           15 City of Perth, W     1:03.53    1:04.91   377  
       30.64  1:04.91                                                      
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 England, Thomas           16 Wcac                   54.53      54.00   655  
       25.82    54.00                                                      
  2 Gangemi, Jack             16 West Coast, WA         54.46      54.34   643  
       26.31    54.34                                                      
  3 Raymond, James            16 Fremantle Port,        54.03      54.38   641  
       26.39    54.38                                                      
  4 Pallas, Ryan              16 Unattached             55.58      55.27   611  
       26.19    55.27                                                      
  5 Smith, William            16 Western Sprint,        54.75      55.79   594  
       27.07    55.79                                                      
  6 Meinema, Matthew          16 Arena, WA              56.97      56.43   574  
       27.30    56.43                                                      
  7 Hoey, David               16 Wcac                   57.69      57.11   554  
       27.42    57.11                                                      
  8 Scott, Steven             16 Kwinana                58.86      58.04   527  
       28.66    58.04                                                      
  9 Drewett, Jamie            16 Breakers, WA         1:00.48      58.78   508  
       27.61    58.78                                                      
 10 Smith, Alexander          16 Arena, WA              57.71      58.88   505  
       27.64    58.88                                                      
 11 Claxton, Robbie           16 Arena, WA              59.09    1:00.23   472  
       28.55  1:00.23                                                      
 12 Lowman, Samuel            16 Western Sprint,        59.27    1:00.64   462  
       28.42  1:00.64                                                      
 13 Jackson, Jason            16 Unattached           1:01.32    1:01.85   436  
       29.77  1:01.85                                                      
 
Event 17  Men 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Ben              18 Arena, WA              53.33      52.35   719  
       24.86    52.35                                                      
  2 Clark, Harry              17 Breakers, WA           56.27      55.69   597  
       26.34    55.69                                                      
  3 Schubach, Alex            18 Arena, WA              54.17      55.83   593  
       27.05    55.83                                                      
  4 Niemann, Andries          18 Uwa Uniswim Swim       56.69      56.34   577  
       27.01    56.34                                                      
  5 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,        55.10      57.83   533  
       27.72    57.83                                                      
  6 Bennier, Brandon          17 Kalamunda, WA          59.51      59.37   493  
       28.55    59.37                                                      
  7 Child, Harry              18 Victoria Park, W       58.71      59.52   489  
       28.03    59.52                                                      
 
Event 17  Men 19 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jovanovich, Bobby         22 Arena, WA              51.31      50.97   779  
       24.85    50.97                                                      
  2 Hoey, Patrick             19 Arena, WA              51.41      50.99   778  
       24.51    50.99                                                      
  3 Steenkamp, Ryan           19 Arena, WA              54.29      53.70   666  
       25.72    53.70                                                      
  4 Bodey, Liam               19 Western Sprint,        54.07      53.87   660  
       25.81    53.87                                                      
  5 Neuwert, Steve            26 Western Sprint,        51.40      55.96   589  
       23.74    55.96                                                      
 
Event 18  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loller, Riley              7 Arena, WA            1:35.32    1:32.31   131  
       43.72  1:32.31                                                      
  2 Doherty, Liam              8 All Saints, WA       1:38.95    1:33.81   125  
       43.12  1:33.81                                                      
  3 Kyriakou, Julian           8 West Coast, WA       1:47.01    1:38.68   107  
       46.42  1:38.68                                                      
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       1:27.49    1:22.61   183  
       39.52  1:22.61                                                      
  2 White, Thomas              9 West Coast, WA       1:25.04    1:24.79   169  
       40.74  1:24.79                                                      
  3 Hickey, Scott              9 Thornlie             1:31.80    1:28.35   149  
       42.43  1:28.35                                                      
  4 Corbett, Kieran            9 Arena, WA            1:36.46    1:28.67   148  
       40.22  1:28.67                                                      
  5 Page, Sandon               9 Arena, WA            1:35.46    1:30.19   140  
       43.05  1:30.19                                                      
  6 Sauzier, Stephane          9 Lesmurdie Legend     1:38.62    1:41.33    99  
       43.66  1:41.33                                                      
  7 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA       1:37.55    1:44.12    91  
       49.42  1:44.12                                                      
 -- Caddy, Ben                 9 Tuart Hill           1:31.93         DQ        
 -- Clegg, Hugo                9 West Coast, WA       1:35.07         DQ        
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Joel                10 West Coast, WA       1:11.02    1:10.64   292  
       33.82  1:10.64                                                      
  2 Thornton, Jay             10 Breakers, WA         1:13.53    1:11.99   276  
       34.98  1:11.99                                                      
  3 Wilson, Jack              10 Arena, WA            1:13.39    1:12.15   274  
       34.79  1:12.15                                                      
  4 Bremer, Max               10 Arena, WA            1:20.77    1:15.13   243  
       35.38  1:15.13                                                      
  5 Loller, Brodie            10 Arena, WA            1:15.79    1:16.92   226  
       37.26  1:16.92                                                      
  6 Coyne, Kieran             10 Arena, WA            1:22.21    1:17.85   218  
       37.25  1:17.85                                                      
  7 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,      1:22.60    1:18.91   210  
       37.81  1:18.91                                                      
  8 Sheldrick, Oliver         10 Wcac                 1:20.45    1:19.26   207  
       36.20  1:19.26                                                      
  9 Gee, Matheson             10 Southside Wesley     1:20.14    1:20.19   200  
 10 Davis, Jordan             10 City of Perth, W     1:23.20    1:20.56   197  
       37.12  1:20.56                                                      
 11 Burd, Matthew             10 South Lake Dolph     1:24.25    1:21.48   190  
       38.22  1:21.48                                                      
 12 Player, Fin               10 West Coast, WA       1:22.65    1:23.25   178  
       37.53  1:23.25                                                      
 13 Tan, Ethan                10 South Shore, WA      1:25.47    1:26.02   162  
       40.17  1:26.02                                                      
 14 Paul, Oakley              10 Lawley, WA           1:24.41    1:27.03   156  
       41.72  1:27.03                                                      
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA       1:09.02    1:04.64   382  
       31.14  1:04.64                                                      
  2 Cumming, Tom              11 West Coast, WA       1:08.38    1:06.78   346  
       31.04  1:06.78                                                      
  3 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         1:09.28    1:09.18   311  
       33.00  1:09.18                                                      
  4 Martin, Liam              11 Central Aquatic,     1:13.82    1:09.97   301  
       33.29  1:09.97                                                      
  5 Corrie, Tom               11 Fremantle Port,      1:10.88    1:10.23   298  
  6 Galbraith, James          11 Breakers, WA         1:11.71    1:10.26   297  
       34.39  1:10.26                                                      
  7 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA      1:13.45    1:11.18   286  
       34.09  1:11.18                                                      
  8 Smith, Callan             11 Breakers, WA         1:11.27    1:11.21   285  
       34.76  1:11.21                                                      
  9 Prentice, Stefan          11 Aqua Attack, WA      1:13.92    1:11.66   280  
       33.31  1:11.66                                                      
 10 Rogers, Adrian            11 Central Aquatic,     1:13.47    1:12.85   266  
       34.47  1:12.85                                                      
 11 Williams, Ross            11 Breakers, WA         1:15.78    1:13.31   262  
       35.58  1:13.31                                                      
 12 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA         1:13.88    1:14.25   252  
       35.83  1:14.25                                                      
 13 Cipriano, Michael         11 Fremantle Port,      1:14.60    1:14.56   249  
       35.76  1:14.56                                                      
 14 Hislop, Liam              11 Fremantle Port,      1:13.40    1:15.07   244  
       34.87  1:15.07                                                      
 15 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA      1:20.62    1:16.85   227  
       36.29  1:16.85                                                      
 16 Schaper, Finlay           11 South Shore, WA      1:20.41    1:17.03   225  
       37.81  1:17.03                                                      
 17 Galbraith, Calum          11 Breakers, WA         1:18.78    1:17.70   220  
       37.16  1:17.70                                                      
 18 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA       1:24.79    1:18.84   210  
       38.14  1:18.84                                                      
 19 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA       1:22.06    1:19.43   205  
       36.95  1:19.43                                                      
 20 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph     1:20.20    1:20.14   200  
       38.44  1:20.14                                                      
 21 Smith, Brayden            11 Arena, WA            1:22.50    1:21.78   188  
       38.78  1:21.78                                                      
 
Event 19  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      1:22.57    1:22.64   474  
       39.38  1:22.64                                                      
  2 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA       1:24.25    1:24.42   444  
       39.96  1:24.42                                                      
  3 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA      1:29.49    1:27.14   404  
       41.16  1:27.14                                                      
  4 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         1:28.28    1:27.60   398  
       40.65  1:27.60                                                      
  5 Gower, Rachel             12 Wcac                 1:29.96    1:28.30   388  
       43.20  1:28.30                                                      
  6 Honey, Stella             12 Fremantle Port,      1:29.68    1:29.50   373  
       41.66  1:29.50                                                      
  7 Parks, Teagan             12 Breakers, WA         1:27.84    1:30.05   366  
       41.54  1:30.05                                                      
  8 Sadek, Farah              12 West Coast, WA       1:28.96    1:30.81   357  
       41.25  1:30.81                                                      
  9 White, Maggie             12 West Coast, WA       1:27.32    1:31.19   353  
       41.98  1:31.19                                                      
 10 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     1:33.07    1:31.70   347  
       43.14  1:31.70                                                      
 11 Papasergio, Mia           12 Breakers, WA         1:31.05    1:32.55   337  
       44.16  1:32.55                                                      
 12 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            1:30.80    1:33.37   328  
       44.61  1:33.37                                                      
 13 Colreavy, Teneale         12 City of Perth, W     1:36.02    1:34.45   317  
       44.49  1:34.45                                                      
 14 Brodalka, Whitney         12 Arena, WA            1:37.30    1:36.03   302  
       45.12  1:36.03                                                      
 15 Cayley, Tanisha           12 Kalamunda, WA        1:43.63    1:36.51   297  
       44.82  1:36.51                                                      
 16 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,      1:37.04    1:37.19   291  
       44.66  1:37.19                                                      
 17 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     1:36.05    1:37.35   290  
       46.05  1:37.35                                                      
 18 Bradley, Lily             12 City of Perth, W     1:34.32    1:37.40   289  
       45.62  1:37.40                                                      
 19 Hill, Ellie               12 Lesmurdie Legend     1:38.11    1:37.74   286  
       45.13  1:37.74                                                      
 20 Miller, Hannah            12 Kwinana              1:40.43    1:42.16   251  
       47.35  1:42.16                                                      
 21 Stewart, Taylah           12 Central Aquatic,     1:40.23    1:42.83   246  
       48.30  1:42.83                                                      
 22 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     1:42.02    1:43.66   240  
       49.64  1:43.66                                                      
 23 Warburton, Emma           12 Uwa Uniswim Swim     1:44.22    1:45.08   230  
       48.69  1:45.08                                                      
 24 McFarlane, Katie          12 Riverton Aquanau     1:44.75    1:45.12   230  
       48.50  1:45.12                                                      
 25 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA       1:45.22    1:45.40   228  
       50.57  1:45.40                                                      
 26 McCabe, Georgina          12 Uwa Uniswim Swim     1:45.08    1:47.01   218  
       50.17  1:47.01                                                      
 
Event 19  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA       1:20.29    1:19.84   526  
       38.20  1:19.84                                                      
  2 Sadek, Salwa              13 Uwa Uniswim Swim     1:19.31    1:22.13   483  
       38.12  1:22.13                                                      
  3 Carstens, Shelby          13 West Coast, WA       1:21.53    1:23.04   467  
       39.10  1:23.04                                                      
  4 Boehm, Alexandria         13 Southside Wesley     1:29.23    1:30.46   361  
       42.59  1:30.46                                                      
 
Event 19  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,      1:17.17    1:17.27   580  
       36.13  1:17.27                                                      
  2 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      1:14.88    1:17.66   571  
       36.83  1:17.66                                                      
  3 Bowling, Olivia           14 Aquajets, WA         1:21.22    1:21.10   501  
       38.54  1:21.10                                                      
  4 Nash, Tayla               14 South Shore, WA      1:19.77    1:21.22   499  
       37.97  1:21.22                                                      
  5 Antill, Jessica           14 Swan Hills           1:25.88    1:22.87   470  
       40.05  1:22.87                                                      
  6 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park, W     1:24.37    1:24.23   447  
       39.69  1:24.23                                                      
  7 Walters, Summer           14 Southside Wesley     1:27.08    1:28.59   385  
       40.75  1:28.59                                                      
  8 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA            1:30.34    1:30.39   362  
       42.96  1:30.39                                                      
  9 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA      1:30.09    1:32.50   338  
       43.53  1:32.50                                                      
 10 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA            1:30.70    1:35.53   307  
       45.01  1:35.53                                                      
 
Event 19  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisty, Kate             15 Southside Wesley     1:13.73    1:21.13   501  
       37.63  1:21.13                                                      
  2 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley     1:19.87    1:23.26   463  
       39.17  1:23.26                                                      
  3 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA            1:20.93    1:23.71   456  
       39.38  1:23.71                                                      
  4 Masterton, Danieka        15 Breakers, WA         1:19.34    1:24.52   443  
       39.26  1:24.52                                                      
  5 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       1:21.09    1:25.04   435  
       39.83  1:25.04                                                      
  6 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      1:21.45    1:25.07   434  
       40.81  1:25.07                                                      
 
Event 19  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feast, Sarah              16 Aquajets, WA         1:18.39    1:20.58   511  
       38.44  1:20.58                                                      
  2 Pyke, Ashton              16 Wcac                 1:27.96    1:22.40   478  
       38.82  1:22.40                                                      
  3 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA        1:19.26    1:23.27   463  
       39.08  1:23.27                                                      
  4 Guelfi, Natasha           16 City of Perth, W     1:20.79    1:23.95   452  
       40.07  1:23.95                                                      
  5 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph     1:20.37    1:24.13   449  
       39.46  1:24.13                                                      
  6 Crawford, Amy             16 Fremantle Port,      1:23.51    1:26.60   412  
       40.27  1:26.60                                                      
  7 James, Caitlyn            16 Kalamunda, WA        1:27.02    1:27.65   397  
       41.06  1:27.65                                                      
 
Event 19  Women 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnett, Hannah           17 Southside Wesley     1:15.31    1:17.10   584  
       35.97  1:17.10                                                      
  2 Spurr, Justine            17 South Shore, WA      1:18.70    1:17.71   570  
       36.22  1:17.71                                                      
  3 Stewart, Eliza            17 Southside Wesley     1:17.64    1:19.16   539  
       37.44  1:19.16                                                      
  4 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA        1:19.94    1:23.05   467  
       38.77  1:23.05                                                      
  5 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda, WA        1:23.09    1:24.25   447  
       39.05  1:24.25                                                      
 
Event 19  Women 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W     1:13.38    1:13.82   665  
       34.84  1:13.82                                                      
 
Event 20  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA       2:00.28    1:53.76   181  
       54.59  1:53.76                                                      
  2 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA         1:56.03    1:54.85   176  
       54.55  1:54.85                                                      
  3 Packer, Ella               8 Arena, WA            1:58.23    2:00.59   152  
       58.49  2:00.59                                                      
  4 Hargrave, Megan            8 Victoria Park, W     2:04.99    2:02.58   145  
       56.65  2:02.58                                                      
  5 Beste, Lily                8 Rockingham, WA       2:07.80    2:04.17   139  
       59.37  2:04.17                                                      
  6 Sivic, Hannah              8 Guildford Blues      2:02.51    2:09.90   122  
     1:03.05  2:09.90                                                      
  7 Yates, Kaycee              8 Southside Wesley     2:11.68    2:12.94   113  
     1:01.80  2:12.94                                                      
  8 Njirich, Mia               8 Lawley, WA           2:13.28    2:17.08   103  
     1:06.35  2:17.08                                                      
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA       1:46.52    1:42.34   249  
       47.99  1:42.34                                                      
  2 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     1:44.48    1:45.06   230  
       49.32  1:45.06                                                      
  3 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         1:48.35    1:51.13   195  
  4 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      1:53.30    1:54.65   177  
       55.29  1:54.65                                                      
  5 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     1:58.63    1:55.79   172  
       56.23  1:55.79                                                      
  6 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA         2:01.50    1:57.94   163  
  7 Thin, Sophie               9 Lesmurdie Legend     2:00.14    2:00.37   153  
       57.94  2:00.37                                                      
  8 McGillivray, Genavieve     9 Fremantle Port,      1:59.05    2:03.86   140  
       57.22  2:03.86                                                      
  9 Hannen-Williams, Chaela    9 Swan Hills           2:09.22    2:04.65   138  
       59.07  2:04.65                                                      
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     1:43.16    1:37.72   286  
       47.06  1:37.72                                                      
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           1:40.84    1:37.87   285  
       46.81  1:37.87                                                      
  3 Parks, Kiah               10 Breakers, WA         1:40.31    1:40.63   262  
       49.81  1:40.63                                                      
  4 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA         1:42.10    1:41.71   254  
       49.37  1:41.71                                                      
  5 Ford, Erin                10 Southside Wesley     1:39.77    1:43.34   242  
       50.06  1:43.34                                                      
  6 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA       1:46.49    1:44.54   234  
       49.39  1:44.54                                                      
  7 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       1:44.29    1:45.41   228  
       49.75  1:45.41                                                      
  8 Nurkic, Layla             10 South Shore, WA      1:45.98    1:46.20   223  
       52.21  1:46.20                                                      
  9 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            1:49.87    1:46.69   220  
       51.70  1:46.69                                                      
 10 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA      1:48.65    1:46.95   218  
       50.79  1:46.95                                                      
 11 Corbett, Karly-Emma       10 Arena, WA            1:50.02    1:47.57   215  
       51.39  1:47.57                                                      
 12 Gastevich, Lauren         10 Arena, WA            1:52.49    1:51.11   195  
       52.27  1:51.11                                                      
 13 Contessi, Mia             10 Aqua Attack, WA      1:51.26    1:51.75   191  
       53.46  1:51.75                                                      
 14 McGillivray, Adelaide     10 Fremantle Port,      1:52.87    1:52.19   189  
       53.47  1:52.19                                                      
 15 Rego, Brooke              10 Guildford Blues      1:56.23    1:52.35   188  
       52.70  1:52.35                                                      
 16 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA        1:56.21    1:58.05   162  
       56.14  1:58.05                                                      
 17 Edwards, Rachael          10 West Coast, WA       1:55.20    1:58.18   162  
       57.27  1:58.18                                                      
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley     1:29.51    1:28.49   386  
       41.89  1:28.49                                                      
  2 Papantoniou, Jana         11 West Coast, WA       1:32.84    1:33.33   329  
       44.62  1:33.33                                                      
  3 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA           1:36.12    1:34.75   314  
       45.57  1:34.75                                                      
  4 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     1:36.47    1:36.60   296  
       45.38  1:36.60                                                      
  5 Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA           1:39.94    1:37.33   290  
       46.45  1:37.33                                                      
  6 Laird, Heather            11 Lesmurdie Legend     1:37.60    1:38.79   277  
       45.26  1:38.79                                                      
  7 Antill, Hayley            11 Swan Hills           1:41.59    1:39.86   268  
       48.24  1:39.86                                                      
  8 Wylde, Amy                11 Newman Churchlan     1:47.88    1:42.43   249  
       51.08  1:42.43                                                      
  9 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend     1:46.12    1:43.26   243  
       50.09  1:43.26                                                      
 10 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA        1:42.62    1:43.30   242  
       48.91  1:43.30                                                      
 11 Cardosa, Tegan            11 Breakers, WA         1:45.60    1:44.83   232  
       49.09  1:44.83                                                      
 12 McLaren, Alex             11 Uwa Uniswim Swim     1:45.80    1:45.05   230  
       49.68  1:45.05                                                      
 13 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend     1:46.61    1:45.34   229  
       50.28  1:45.34                                                      
 14 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W     1:46.30    1:47.96   212  
       51.64  1:47.96                                                      
 15 Spencer, Felicity         11 Rockingham, WA       1:49.61    1:48.13   211  
       50.01  1:48.13                                                      
 16 Baker, Taylor             11 South Shore, WA      1:45.56    1:48.20   211  
       49.91  1:48.20                                                      
 17 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA           1:49.65    1:50.30   199  
       51.40  1:50.30                                                      
 18 Saggers, Rebecca          11 Newman Churchlan     1:50.19    1:50.90   196  
       52.59  1:50.90                                                      
 19 George, Alyssa            11 South Shore, WA      1:45.44    1:51.11   195  
       51.48  1:51.11                                                      
 20 More, Gemma               11 Guildford Blues      1:50.56    1:51.50   193  
       52.56  1:51.50                                                      
 21 Mills Atkinson, Bree      11 Kwinana              1:50.97    1:53.82   181  
       54.87  1:53.82                                                      
 22 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     1:48.42    1:53.87   181  
       55.01  1:53.87                                                      
 
Event 21  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA          35.43      35.22   318  
  2 Jones, Taj                12 West Coast, WA         33.89      35.45   311  
  3 Robinson, William         12 Victoria Park, W       35.37      35.60   307  
  4 England, Callan           12 West Coast, WA         34.65      35.75   304  
  5 Lantzke, William          12 West Coast, WA         36.72      36.02   297  
  6 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley       38.61      38.32   246  
  7 Lauriston, Callum         12 City of Perth, W       39.43      38.71   239  
  8 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie               38.95      39.13   231  
  9 Mansfield, Blake          12 Kalamunda, WA          40.38      39.24   229  
 10 Oxley, Archa              12 Lesmurdie Legend       38.12      39.25   229  
 11 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA              37.00      39.57   224  
 12 Mertens, Luke             12 Fremantle Port,        39.15      39.70   222  
 13 Chila, Daniel             12 Arena, WA              39.15      39.74   221  
 14 Armstrong, Matthew        12 Uwa Uniswim Swim       39.75      40.19   214  
 15 Wade, Asger               12 West Coast, WA         41.36      40.42   210  
 16 Mardon, Jesse             12 City of Perth, W       42.63      41.18   198  
 17 Contessi, Max             12 Aqua Attack, WA        41.88      41.54   193  
 18 Parker, Mitchell          12 Southside Wesley       43.88      42.05   186  
 19 Pickering, Taylor         12 Unattached             40.39      42.96   175  
 20 Shepherd, Callum          12 Rockingham, WA         44.32      43.98   163  
 
Event 21  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA           31.33      31.89   428  
  2 Freeman, Alexander        13 Unattached             33.70      33.77   360  
  3 Milligan, Alex            13 West Coast, WA         32.43      33.97   354  
  4 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W       34.55      34.12   349  
  5 Muller, Kyle              13 Breakers, WA           33.90      34.30   344  
  6 Cameron, Conor            13 Fremantle Port,        35.56      34.35   342  
  7 Holloway, James           13 Rockingham, WA         36.87      34.78   330  
  8 Pennell, Thomas           13 Wcac                   34.92      35.03   323  
  9 Downie, Lewis             13 Arena, WA              36.00      35.10   321  
 10 Morgan, Nicholas          13 Armadale Kelmsco       34.84      35.48   311  
 11 Elphick, Nicholas         13 Southside Wesley       35.75      35.53   309  
 12 Roberts, Ben              13 Arena, WA              35.56      35.58   308  
 13 Marciano, Damon           13 Southside Wesley       36.24      36.10   295  
 14 Sutton, Dane              13 Arena, WA              35.89      36.39   288  
 15 Cipriano, Rafael          13 Fremantle Port,        36.93      36.56   284  
 16 Bull, John                13 Central Aquatic,       37.36      36.67   281  
 
Event 21  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verhage, Braga            14 West Coast, WA         29.43      29.25   555  
  2 Chin, Alex                14 West Coast, WA         30.59      29.34   550  
  3 Hoey, James               14 Wcac                   32.28      31.54   442  
  4 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA          30.18      31.76   433  
  5 Wright, Mitchell          14 Unattached             32.24      31.81   431  
  6 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA        32.77      32.07   421  
  7 Whyte, Bradley            14 Arena, WA              31.96      32.43   407  
  8 Armstrong, Jake           14 Uwa Uniswim Swim       32.92      32.65   399  
  9 Smith, Jake               14 Breakers, WA           32.72      32.93   389  
 10 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,        32.88      33.00   386  
 11 Martin, Justin            14 Arena, WA              34.10      33.82   359  
 12 Gee, Cameron              14 Southside Wesley       34.26      34.30   344  
 13 Fleming, Harry            14 Southside Wesley       35.62      35.02   323  
 14 England, Tyson            14 West Coast, WA         35.02      35.16   319  
 
Event 21  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staffe, Luke              15 Arena, WA              28.61      28.99   570  
  2 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA           30.87      30.38   495  
  3 Moss, Trent               15 Arena, WA              31.97      31.36   450  
  4 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA           32.96      31.82   431  
  5 Williams, Bradley         15 Breakers, WA           34.19      32.38   409  
  6 Morisey, Justin           15 Fremantle Port,        32.50      32.78   394  
  7 Hush, Jack                15 Breakers, WA           34.05      34.04   352  
 
Event 21  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meinema, Matthew          16 Arena, WA              28.97      28.75   584  
  2 Raymond, James            16 Fremantle Port,        29.28      29.45   543  
  3 Drewett, Jamie            16 Breakers, WA           31.37      30.42   493  
  4 Gangemi, Jack             16 West Coast, WA         31.37      30.82   474  
  5 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA        33.44      31.58   441  
  6 Claxton, Robbie           16 Arena, WA              32.28      33.06   384  
  7 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA         33.11      33.12   382  
  8 Scott, Steven             16 Kwinana                32.97      33.33   375  
 
Event 21  Men 17-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Lennard           17 Arena, WA              28.91      28.81   580  
  2 Day, Mitchell             18 Central Aquatic,       29.57      30.36   496  
  3 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,        33.33      31.07   463  
  4 Child, Harry              18 Victoria Park, W       33.45      32.88   390  
 -- Banister, Jack            18 South Shore, WA        32.40         DQ        
 
Event 21  Men 19 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Paul              21 South Shore, WA        30.52      29.82   523  
 
Event 22  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Liam              8 All Saints, WA         53.50      48.25   123  
  2 Loller, Riley              7 Arena, WA              49.71      50.51   107  
  3 Fazio, Tyler               8 South Shore, WA        51.55      50.92   105  
  4 Kinchin, Zachary           7 West Coast, WA         53.73      56.97    75  
  5 Emanuel, Charlie           8 Wcac                   57.54      57.29    73  
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickey, Scott              9 Thornlie               43.30      45.98   142  
  2 Corbett, Kieran            9 Arena, WA              50.15      46.55   137  
  3 Clegg, Hugo                9 West Coast, WA         46.72      46.60   137  
  4 Caddy, Ben                 9 Tuart Hill             47.19      46.80   135  
  5 White, Thomas              9 West Coast, WA         45.92      48.26   123  
  6 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA         44.15      48.40   122  
  7 Page, Sandon               9 Arena, WA              50.94      48.55   121  
  8 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA         48.49      49.97   111  
  9 Sauzier, Stephane          9 Lesmurdie Legend       51.37      50.24   109  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jay             10 Breakers, WA           35.90      36.20   292  
  2 Hill, Joel                10 West Coast, WA         36.50      38.79   238  
  3 Wilson, Jack              10 Arena, WA              40.21      39.44   226  
  4 Burd, Matthew             10 South Lake Dolph       39.76      40.15   214  
  5 Bremer, Max               10 Arena, WA              41.11      40.70   206  
  6 Player, Fin               10 West Coast, WA         40.40      40.84   203  
  7 Coyne, Kieran             10 Arena, WA              40.07      41.88   189  
  8 Gee, Matheson             10 Southside Wesley       41.41      42.35   182  
  9 Smith, Kane               10 Breakers, WA           45.49      43.22   172  
 10 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,        42.42      43.59   167  
 11 Paterson, Jasper          10 Newman Churchlan       42.65      43.67   166  
 12 Loller, Brodie            10 Arena, WA              42.38      43.77   165  
 13 McCabe, Conor             10 Uwa Uniswim Swim       48.60      44.92   153  
 14 Paul, Oakley              10 Lawley, WA             42.96      45.28   149  
 15 Hills, Christopher        10 Rockingham, WA         44.29      45.97   143  
 16 Mansfield, Chase          10 Kalamunda, WA          45.69      47.42   130  
 17 Emanuel, Lachlan          10 Wcac                   47.71      47.64   128  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA         34.23      34.65   333  
  2 Cumming, Tom              11 West Coast, WA         35.30      35.06   322  
  3 Smith, Callan             11 Breakers, WA           37.44      35.94   299  
  4 Sillence, Raife           11 Breakers, WA           38.16      37.09   272  
  5 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA        39.02      38.16   250  
  6 Martin, Liam              11 Central Aquatic,       37.79      38.97   234  
  7 Prentice, Stefan          11 Aqua Attack, WA        42.73      39.73   221  
  8 Booth, Lennard            11 Fremantle Port,        39.78      39.75   221  
  9 Bertelli, Thomas          11 Uwa Uniswim Swim       40.69      40.52   208  
  9 Rogers, Adrian            11 Central Aquatic,       39.80      40.52   208  
 11 Van Den Langenberg, Matt  11 Kwinana                40.53      41.01   201  
 12 Galbraith, James          11 Breakers, WA           42.08      41.07   200  
 13 Popham, Adam              11 Newman Churchlan       41.57      41.31   197  
 14 Sudlow, Adam              11 Uwa Uniswim Swim       44.53      41.46   194  
 15 Redmond, Hayden           11 Fremantle Port,        43.02      42.40   182  
 16 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA         43.83      42.45   181  
 17 Hislop, Liam              11 Fremantle Port,        41.35      42.50   180  
 18 Watkins, Lochie           11 Southside Wesley       44.20      44.08   162  
 19 Galbraith, Calum          11 Breakers, WA           44.48      44.51   157  
 20 Hills, Kieran             11 Rockingham, WA         43.64      44.64   156  
 21 Lorimer, William          11 Rockingham, WA         44.98      44.69   155  
 22 Ewald, Wian               11 Rockingham, WA         44.99      45.04   152  
 23 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA        44.58      45.83   144  
 24 Bradley, Ethan            11 Southside Wesley       43.96      45.92   143  
 25 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA         44.39      46.16   141  
 26 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph       44.79      46.26   140  
 27 Townsend, Riley           11 Central Aquatic,       45.73      48.10   124  
 28 Smith, Jacob              11 Arena, WA              46.16      49.13   117  
 
Event 23  Men 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mcmahon, Sebastian 14     16 Superfins              30.76     J31.00   308  
  2 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA          30.90     J31.98   280  
  3 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA        28.96     J29.67   351  
  4 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA        35.57      36.57   187  
  5 Ricciardo, Patrick 14     23 Superfins              37.10      39.57   148  
  6 Popham, Ben 878           11 Superfins              42.22      44.91   101  
 
Event 24  Women 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Nicole 989         15 Kwinana                36.03      37.18   259  
  2 Rich, Anne-Marie 14       22 Superfins              37.14      37.45   254  
  3 Saunders, Dianne 676      27 Superfins              47.41      47.20   127  
  4 Saggers, Megan 666        16 Superfins              56.53     J57.85    69  
  5 Britton, Charlotte 14     20 Superfins              49.86     J51.73    96  
  6 Munks, Carys 666          17 Superfins            1:03.99   J1:04.53    49  
  7 Deklerk, Alexa 767        17 Kwinana                49.67   J1:02.46    54  
 
Event 25  Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA     10:29.26   10:18.89   508  
       32.68  1:10.56  3:09.10  2:29.10  4:28.43  3:48.45  5:47.91  5:07.55
     7:06.63  6:26.85           7:45.48  8:24.91  9:03.51  9:42.19 10:18.89
  2 Truscott, Chloe           12 Kalamunda, WA       11:02.56   10:28.70   485  
       34.94  1:14.09  1:53.93  2:34.09  3:14.46  3:54.98           5:14.61
     5:54.45  6:34.01  7:13.55  7:53.64  8:32.77  9:12.15 10:28.70         
  3 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley    10:46.99   10:34.27   472  
       33.79  1:12.78  1:52.95  2:33.26  3:13.12  3:52.70  4:33.13  5:13.20
     5:53.56  6:33.48  7:14.00  7:54.50  8:34.97  9:15.74  9:54.99 10:34.27
  4 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W    10:38.73   10:42.89   453  
       33.62  1:12.67  1:52.65  2:32.77  3:13.73  3:54.14  4:34.55  5:15.52
     5:56.50  6:37.50  7:19.31  8:00.53  8:41.20  9:21.98 10:02.87 10:42.89
  5 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,     11:16.46   11:03.69   412  
       36.07  1:18.14  2:00.51  2:42.64  3:23.40  4:06.53  4:48.11  5:30.31
     6:11.77  6:53.77  7:35.44  8:17.69  9:00.12  9:42.10 10:22.95 11:03.69
  6 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA        11:00.90   11:07.45   405  
       35.18  1:15.15  1:58.00  2:39.91  3:22.52  4:04.84  4:47.42  5:30.39
     6:13.55  6:56.46  7:39.00  8:22.84  9:05.52  9:47.13 10:28.03 11:07.45
  7 Benham, Abbey             12 City of Perth, W    11:53.18   11:43.29   346  
       36.89  1:19.55  2:03.39  2:47.48  3:32.55  4:16.87  5:02.34  5:47.08
     6:32.86  7:16.91  8:02.71  8:48.24  9:34.02 10:18.31 11:01.97 11:43.29
  8 Miller, Hannah            12 Kwinana             12:03.10   12:04.61   317  
       38.14  1:21.97  2:06.36  2:52.01  3:37.78  4:23.74  5:09.54  5:55.87
     6:42.11  7:28.90  8:15.23  9:02.21  9:48.65 10:35.65 11:20.20 12:04.61
  9 Cappeluti, Caitlin        12 Kwinana             12:28.46   12:20.20   297  
       38.07  1:21.96  2:07.54  2:52.77  3:39.84  4:26.06  5:12.95  5:59.94
     6:48.66  7:35.78  8:25.48  9:13.09 10:02.43 10:49.88 11:36.84 12:20.20
 
Event 25  Girls 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Taylor          13 Swan Hills          10:14.22   10:08.85   534  
       34.64  1:11.80  1:50.76  2:29.83  3:08.26  3:47.34  4:25.60  5:04.95
     5:43.36  6:22.34  7:01.05  7:40.17  8:18.26  8:56.36  9:33.73 10:08.85
  2 Goy, Karla                13 City of Perth, W    11:03.13   10:28.54   485  
       34.88  1:13.86  1:54.28  2:34.18  3:14.47  3:54.43  4:34.59  5:14.65
     5:54.74  6:35.11  7:15.40  7:54.69  8:34.33  9:13.28  9:50.96 10:28.54
  3 Hall, Lauren              13 Southside Wesley    11:00.79   10:52.29   434  
       34.42  1:13.86  1:54.47  2:34.85  3:16.13  3:58.27  4:39.91  5:21.56
     6:03.80  6:45.39  7:28.06  8:09.97  8:51.83  9:33.09 10:13.83 10:52.29
  4 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim    11:25.19   11:22.26   379  
       36.63  1:16.13  1:58.26  2:40.87  3:24.73  4:06.26  4:49.99  5:34.26
     6:19.06  7:03.13  7:48.77  8:33.44  9:16.35  9:59.70 10:41.07 11:22.26
 
Event 25  Girls 14 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       9:42.01    9:36.87   628  
       33.46  1:09.65  1:46.09  2:22.40  2:58.63  3:34.78  4:11.04  4:47.59
     5:23.50  5:59.95  6:36.28  7:12.83  7:49.23  8:26.01  9:01.99  9:36.87
  2 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      9:59.12    9:39.54   619  
       33.35  1:09.81  1:45.72  2:22.29  2:58.88  3:36.05  4:13.29  4:50.39
     5:27.95  6:05.24  6:41.78  7:18.82  7:55.64  8:32.31  9:06.89  9:39.54
  3 Sagar, Elly               14 Arena, WA            9:41.00    9:43.49   607  
       32.14  1:08.44  1:44.50  2:21.45  2:57.66  3:34.56  4:11.47  4:48.94
     5:26.16  6:03.30  6:40.21  7:17.56  7:54.46  8:31.68  9:07.83  9:43.49
  4 Downing, Sacha            14 Uwa Uniswim Swim     9:43.89    9:48.92   590  
       32.13  1:07.55  1:44.30  2:21.41  2:58.88  3:36.30  4:13.74  4:51.20
     5:28.70  6:05.49  6:42.87  7:20.13  7:57.64  8:35.01  9:12.09  9:48.92
  5 Antill, Jessica           14 Swan Hills          10:14.29    9:53.90   575  
       34.14  1:11.46  1:49.44  2:27.38  3:05.09  3:43.03  4:20.73  4:58.22
     5:35.73  6:13.31  6:50.65  7:28.57  8:06.83  8:45.28  9:19.84  9:53.90
  6 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park, W    10:03.32   10:03.45   548  
       34.05  1:11.15  1:48.70  2:26.74  3:04.62  3:43.35  4:21.32  4:59.51
     5:37.77  6:16.13  6:54.61  7:33.12  8:11.20  8:49.67  9:27.44 10:03.45
  7 Marshall, Georgia         14 Swan Hills          10:58.17   10:24.30   495  
       36.03  1:14.49  1:54.40  2:33.94  3:13.08  3:52.51  4:32.63  5:12.17
     5:51.70  6:31.36  7:11.38  7:50.37  8:29.60  9:08.57  9:47.62 10:24.30
  8 Hills, Madeleine          14 Rockingham, WA      10:41.18   10:29.91   482  
       34.78  1:13.91  1:53.57  2:33.34  3:13.10  3:53.29  4:33.38  5:13.92
     5:54.02  6:33.51  7:13.32  7:53.17  8:33.10  9:13.00  9:52.25 10:29.91
 
Event 25  Women 15 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Throssell, Brianna        15 City of Perth, W     8:52.59    8:49.96   810  
       29.47  1:02.13  1:35.39  2:09.17  2:42.28  3:16.19  3:49.56  4:22.95
     4:56.32  5:29.89  6:03.30  6:36.79  7:10.39  7:43.93  8:17.48  8:49.96
  2 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley     9:43.46    9:42.25   611  
       33.46  1:10.18  1:47.10  2:25.05  3:02.21  3:39.50  4:16.66  4:53.74
     5:30.73  6:07.53  6:43.92  7:20.45  7:56.82  8:33.33  9:08.40  9:42.25
  3 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,      9:59.57    9:51.20   583  
       33.51  1:10.07  1:47.22  2:24.49  3:01.95  3:39.43  4:16.68  4:53.94
     5:31.16  6:08.56  6:46.01  7:23.76  8:01.56  8:38.98  9:15.90  9:51.20
  4 Rasmusen, Kelly           15 South Shore, WA     10:22.60   10:08.52   535  
       34.52  1:11.98  1:50.58  2:29.04  3:07.97  3:46.69  4:25.70  5:04.39
     5:43.29  6:21.52  7:00.01  7:38.94  8:17.57  8:56.04  9:33.81 10:08.52
  5 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA      10:30.02   10:30.54   481  
       34.99  1:13.84  1:52.76  2:32.92  3:12.12  3:52.10  4:32.06         
     5:52.71  6:33.06  7:13.38  7:53.65  8:33.51  9:14.27  9:52.96 10:30.54
 
Event 25  Women 16 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turnell, Rebecca          16 City of Perth, W     9:15.30    9:27.75   659  
       32.50  1:07.84  1:43.65  2:19.62  2:55.43  3:31.14  4:07.03  4:42.94
     5:18.74  5:54.58  6:30.21  7:06.07  7:41.71  8:17.31  8:52.78  9:27.75
  2 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA        9:58.02    9:54.87   573  
       32.35  1:08.34  1:45.39  2:22.37  3:00.00  3:37.59  4:15.47  4:53.46
     5:31.33  6:09.03  6:47.17  7:24.59  8:02.87  8:40.43  9:18.27  9:54.87
  3 Carrara, Melissa          16 Southside Wesley     9:59.46   10:05.71   542  
       34.22  1:11.22  1:48.93  2:26.81  3:04.94  3:43.48  4:21.85  5:00.02
     5:38.41  6:16.84  6:55.48  7:34.22  8:12.39  8:50.50  9:28.61 10:05.71
 
Event 25  Women 17-18 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spurr, Justine            17 South Shore, WA      9:17.22    9:16.94   698  
       30.49  1:04.63  1:40.01  2:15.27  2:51.02  3:25.97  4:01.65  4:36.61
     5:12.03  5:47.29  6:22.46  6:57.72  7:33.15  8:08.32  8:43.17  9:16.94
 
Event 25  Women 19 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Itzstein, Chloe           20 Southside Wesley     9:35.96    9:33.83   638  
       32.05  1:06.99  1:43.03  2:18.96  2:54.79  3:31.07  4:07.26  4:43.40
     5:19.28  5:55.78  6:31.84  7:08.51  7:44.47  8:21.83  8:58.24  9:33.83
  2 Cooper, Rachael           22 Kalamunda, WA        9:59.42    9:56.99   566  
       33.69  1:09.44  1:46.74  2:24.27  3:02.13  3:39.80  4:17.55  4:55.74
     5:33.63  6:11.08  6:49.29  7:27.12  8:05.28  8:43.10  9:20.52  9:56.99
 
Event 26  Boys 13 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Coast, WA  'A'                               2:09.78    2:08.70   384  
       34.48  1:07.54  1:39.73  2:08.70                                    
  2 Southside Wesley, WA  'A'                         2:15.95    2:12.90   348  
       36.12  1:14.28  1:43.81  2:12.90                                    
  3 Breakers, WA  'A'                                 2:14.26    2:13.77   342  
       33.66  1:11.98  1:41.80  2:13.77                                    
  4 Fremantle Port, WA  'A'                           2:15.63    2:14.58   335  
       34.12  1:10.97  1:45.50  2:14.58                                    
  5 Fremantle Port, WA  'B'                           2:27.79    2:28.22   251  
       39.32  1:18.99  1:55.81  2:28.22                                    
  6 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'A'               2:08.07    2:29.45   245  
              1:23.49  1:55.09  2:29.45                                    
  7 Aqua Attack, WA  'A'                              2:34.39    2:30.32   241  
       37.65  1:21.33  1:58.97  2:30.32                                    
  8 West Coast, WA  'B'                               2:23.90    2:30.49   240  
       36.60  1:20.81  1:58.82  2:30.49                                    
  9 Central Aquatic, WA  'A'                          2:28.46    2:30.89   238  
       39.89  1:23.81  1:58.76  2:30.89                                    
 10 Breakers, WA  'B'                                 2:32.68    2:34.00   224  
       36.69  1:20.30  2:00.53  2:34.00                                    
 -- Southside Wesley, WA  'B'                         2:34.68         DQ        
       43.58  1:31.04  2:06.23       DQ                                    
 
Event 27  Girls 13 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Coast, WA  'A'                               2:11.74    2:10.96   532  
       34.72  1:12.06  1:42.65  2:10.96                                    
  2 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'A'               2:17.01    2:13.49   502  
       33.72  1:10.37  1:45.20  2:13.49                                    
  3 Breakers, WA  'A'                                 2:15.86    2:13.90   497  
       33.28  1:13.06  1:42.63  2:13.90                                    
  4 Southside Wesley, WA  'A'                         2:19.90    2:19.01   444  
       36.55  1:16.09  2:19.01                                             
  5 West Coast, WA  'B'                               2:18.85    2:22.36   414  
       35.00  1:15.71  1:52.46  2:22.36                                    
  6 Fremantle Port, WA  'A'                           2:22.90    2:22.88   409  
       36.93  1:16.85  1:50.86  2:22.88                                    
  7 Southside Wesley, WA  'B'                         2:34.54    2:30.56   350  
       39.06  1:21.66  1:58.17  2:30.56                                    
  8 Aqua Attack, WA  'A'                              2:33.93    2:34.19   326  
       42.71  1:23.21  2:00.73  2:34.19                                    
  9 South Shore, WA  'A'                              2:28.94    2:34.40   324  
       39.11  1:25.98  2:01.63  2:34.40                                    
 10 Fremantle Port, WA  'B'                           2:36.43    2:35.36   318  
       40.83  1:23.93  2:02.24  2:35.36                                    
 11 Breakers, WA  'B'                                 2:35.66    2:36.17   313  
       37.91  1:26.96  2:04.15  2:36.17                                    
 12 Central Aquatic, WA  'A'                          2:26.77    2:38.54   299  
       39.78  1:26.56  2:05.62  2:38.54                                    
 13 Lesmurdie Legends, WA  'A'                        2:38.38    2:39.96   291  
       39.78  1:25.16  2:07.25  2:39.96                                    
 14 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'B'               2:39.00    2:40.48   289  
       41.29  1:25.69  2:07.34  2:40.48                                    
 
Event 28  Men 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA       11:09.96   11:17.09   297  
       37.57  1:19.42  2:02.14  2:44.56  3:27.77  4:10.86  4:53.84  5:36.70
     6:20.44  7:03.26  7:47.09  8:29.83  9:13.71  9:56.21 10:38.06 11:17.09
  2 Osborne, Harley           11 Western Sprint,     11:21.10   11:27.48   284  
       35.93  1:17.68  2:00.27  2:44.05  3:27.89  4:10.14  4:53.72  5:37.29
     6:21.83  7:05.98  7:50.23  8:33.76  9:18.42 10:01.57 10:44.50 11:27.48
  3 Chila, Daniel             12 Arena, WA           11:34.02   11:48.01   260  
       40.26  1:24.49  2:09.85  2:54.82  3:39.29  4:24.06  5:08.39  5:52.91
     6:36.91  7:22.36  8:07.03  8:53.01  9:37.62 10:21.56 11:05.64 11:48.01
 -- Mardon, Jesse             12 City of Perth, W    12:00.55         DQ        
 
Event 28  Men 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         9:27.07    9:26.51   508  
       31.66  1:06.92  1:42.74  2:18.54  2:54.22  3:30.10  4:05.66  4:42.14
     5:17.77  5:53.90  6:29.74  7:05.82  7:41.16  8:16.73  8:51.18  9:26.51
  2 Freeman, Alexander        13 Unattached          10:02.69    9:46.52   458  
       31.62  1:07.27  1:43.49  2:19.12  2:55.78  3:31.84  4:08.64  4:46.43
     5:23.76  6:01.77  6:39.90  7:17.56  7:55.63  8:33.37  9:10.92  9:46.52
  3 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim    10:01.81    9:51.01   447  
       31.20  1:06.87  1:44.13  2:21.29  2:58.89  3:36.39  4:14.08  4:51.41
     5:29.50  6:07.59  6:45.53  7:23.52  8:01.35  8:39.04  9:16.64  9:51.01
  4 Purcell, Christopher      13 Southside Wesley    10:43.31   10:04.60   418  
       32.31  1:09.04  1:47.69  2:26.56  3:06.12  3:46.43  4:25.67  5:04.83
     5:43.25  6:22.98  7:01.59  7:39.16  8:16.16  8:54.13  9:29.23 10:04.60
  5 Sandford, James           13 All Saints, WA      10:05.28   10:09.26   408  
       33.34  1:10.41  1:48.61  2:27.03  3:05.45  3:43.93  4:22.99  5:01.88
     5:40.61  6:19.72  6:58.44  7:37.70  8:15.94  8:54.42  9:32.81 10:09.26
  6 Downie, Lewis             13 Arena, WA           10:20.89   10:16.81   393  
       33.68  1:10.90  1:49.69  2:28.31  3:07.39  3:46.48  4:26.14  5:05.57
     5:45.17  6:23.99  7:03.65  7:43.17  8:22.77  9:02.23  9:40.06 10:16.81
  7 Muller, Kyle              13 Breakers, WA        10:52.57   10:28.28   372  
       33.73  1:12.26  1:51.57  2:32.29  3:11.78  3:53.10  4:33.34  5:14.00
     5:53.42  6:34.04  7:13.74  7:54.15  8:32.28  9:11.90  9:49.94 10:28.28
  8 Brandis, Tanna            13 City of Perth, W    11:04.93   10:40.50   351  
       33.06  1:11.69  1:51.61  2:32.35  3:13.26  3:54.40  4:36.11  5:17.44
     5:58.98  6:39.96  7:19.82  8:01.11  8:41.71  9:22.53 10:01.64 10:40.50
  9 Holloway, James           13 Rockingham, WA      10:39.42   10:42.04   349  
       34.12  1:13.97  1:54.27  2:35.59  3:15.45  3:56.56  4:36.91  5:16.85
     5:58.56  6:40.16  7:21.19  8:01.65  8:43.47  9:23.26 10:03.78 10:42.04
 
Event 28  Men 14 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Matthew          14 Southside Wesley     9:42.70    9:26.62   508  
       31.50  1:06.76  1:42.92  2:18.87  2:54.63  3:30.30  4:06.61  4:43.00
     5:18.96  5:55.09  6:31.49  7:07.78  7:43.45  8:19.71  8:55.31  9:26.62
 
Event 28  Men 15 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grobler, Tristen          15 Arena, WA           10:00.37    9:59.14   429  
       32.16  1:09.03  1:46.83  2:25.01  3:02.82  3:40.56  4:18.62  4:56.36
     5:34.59  6:13.60  6:52.30  7:30.81  8:08.79  8:47.24  9:23.24  9:59.14
  2 Tassell, Lachlan          15 Western Sprint,     10:30.73   10:06.29   414  
       33.46  1:10.38  1:48.49  2:26.69  3:04.84  3:43.19  4:21.46  4:59.61
     5:37.96  6:16.81  6:55.72  7:34.54  8:13.61  8:51.81  9:29.93 10:06.29
 
Event 29  Women 14 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Coast, WA  'A'                               1:54.05    1:55.11   594  
       29.02    58.04  1:26.98  1:55.11                                    
  2 Southside Wesley, WA  'A'                         2:01.14    1:56.54   572  
       29.03    58.56  1:27.85  1:56.54                                    
  3 Breakers, WA  'A'                                 1:56.82    1:56.58   571  
       29.35    58.50  1:27.17  1:56.58                                    
  4 Fremantle Port, WA  'A'                           1:59.14    1:59.89   525  
       29.75    59.84  1:30.06  1:59.89                                    
  5 Southside Wesley, WA  'B'                         2:02.61    2:02.47   493  
       30.37  1:01.73  1:32.59  2:02.47                                    
  6 South Shore, WA  'A'                              2:02.68    2:02.56   492  
       31.04  1:02.77  1:33.40  2:02.56                                    
  7 Fremantle Port, WA  'B'                           2:03.61    2:02.73   490  
       31.13  1:02.59  1:32.61  2:02.73                                    
  8 West Coast, WA  'B'                               2:04.85    2:03.38   482  
       30.95  1:01.48  1:32.37  2:03.38                                    
 
Event 30  Men 14 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Coast, WA  'A'                               1:41.07    1:39.95   614  
       25.16    49.75  1:14.40  1:39.95                                    
  2 Southside Wesley, WA  'A'                         1:40.21    1:41.86   580  
       25.13    51.36  1:16.80  1:41.86                                    
  3 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'A'               2:11.00    1:41.93   579  
       25.43    50.89  1:16.51  1:41.93                                    
  4 Fremantle Port, WA  'A'                           1:46.28    1:43.02   561  
       26.75    52.47  1:18.88  1:43.02                                    
  5 Breakers, WA  'A'                                 1:44.39    1:44.71   534  
       26.50    53.03  1:19.79  1:44.71                                    
  6 South Shore, WA  'A'                              1:49.37    1:45.86   517  
       25.62    53.26  1:19.75  1:45.86                                    
  7 Southside Wesley, WA  'B'                         1:50.20    1:48.62   478  
       26.49    53.05  1:21.92  1:48.62                                    
  8 Breakers, WA  'B'                                 1:52.01    1:49.69   464  
       27.73    55.43  1:22.65  1:49.69                                    
  9 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'B'               2:11.00    1:51.87   438  
       27.90    55.29  1:23.75  1:51.87                                    
 10 Fremantle Port, WA  'B'                           1:55.56    1:59.11   363  
       28.68    58.53  1:28.13  1:59.11                                    
 
Event 31  Girls 10-11 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antill, Hayley            11 Swan Hills           5:21.89    5:16.26   432  
       36.72  1:16.02  1:56.57  2:37.09  3:16.49  3:57.29  4:37.16  5:16.26
  2 Parks, Kiah               10 Breakers, WA         5:25.34    5:16.61   430  
       35.65  1:16.16  1:57.38  2:37.77  3:18.47  3:58.52  4:38.46  5:16.61
  3 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           5:21.80    5:25.75   395  
       36.34  1:17.34  1:58.09  2:39.95  3:22.22  4:04.81  4:47.47  5:25.75
  4 Cawood, Lily              11 Swan Hills           5:43.88    5:30.68   378  
       37.05  1:18.15  2:00.69  2:43.21  3:25.44  4:07.69  4:49.94  5:30.68
  5 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA           5:55.10    5:52.95   311  
       37.90  1:21.06  2:06.65  2:53.11  3:38.17  4:24.21  5:09.68  5:52.95
  6 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     6:03.23    5:59.57   294  
       38.54  1:23.07  2:09.34  2:55.90  3:42.76  4:29.55  5:15.10  5:59.57
  7 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend     6:37.33    6:05.63   279  
       40.74  1:26.61  2:13.10  3:00.27  3:47.20  4:34.55  5:21.61  6:05.63
  8 McGillivray, Phoebe       11 Western Sprint,      6:22.64    6:16.87   255  
       41.12  1:28.03  2:15.79  3:04.17  3:53.81  4:42.49  5:31.14  6:16.87
  9 Higgins, Jessica          10 Breakers, WA         6:24.95    6:20.58   248  
       40.31  1:27.00  2:15.71  3:04.53  3:53.97  4:44.54  5:34.19  6:20.58
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beesley, Brittany         12 Arena, WA            5:06.63    4:59.67   508  
       32.25  1:08.23  1:46.71  2:24.98  3:04.37  3:43.27  4:22.68  4:59.67
  2 Parks, Teagan             12 Breakers, WA         5:06.06    5:00.82   502  
       33.69  1:11.58  1:51.37  2:30.55  3:09.54  3:47.61  4:25.63  5:00.82
  3 Page, Josie               12 Arena, WA            5:08.26    5:01.95   496  
       33.32  1:10.50  1:49.18  2:27.93  3:06.61  3:45.79  4:25.33  5:01.95
  4 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA      4:56.27    5:03.88   487  
       32.57  1:10.22  1:50.01  2:28.96  3:08.57  3:47.52  4:26.82  5:03.88
  5 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     5:08.29    5:04.90   482  
       33.51  1:10.89  1:50.53  2:29.77  3:09.83  3:48.59  4:28.00  5:04.90
  6 Truscott, Chloe           12 Kalamunda, WA        5:11.21    5:08.50   465  
       34.25  1:13.43  1:52.96  2:32.90  3:11.79  3:50.74  4:29.70  5:08.50
  7 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley     5:16.52    5:09.87   459  
       33.35  1:11.40  1:51.36  2:31.61  3:11.53  3:51.19  4:31.29  5:09.87
  8 Bidesi, Sophie            12 Rockingham, WA       5:17.30    5:15.07   437  
       34.00  1:13.29  1:53.84           3:15.59  3:56.41  4:36.96  5:15.07
  9 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      5:06.26    5:15.55   435  
       33.70  1:11.88  1:51.67  2:32.43  3:13.75  3:54.91  4:36.77  5:15.55
 10 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley     5:23.16    5:22.87   406  
       35.55  1:15.59  1:57.96  2:39.05  3:21.02  4:02.23  4:43.67  5:22.87
 11 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         5:22.37    5:23.71   403  
       34.41  1:13.69  1:54.68  2:36.49  3:18.01  4:00.39  4:42.86  5:23.71
 12 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     5:33.09    5:30.82   377  
       35.52  1:15.46  1:57.54  2:39.87  3:22.06  4:04.89  4:48.07  5:30.82
 
Event 31  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hull, Grace               13 Breakers, WA         4:39.60    4:36.64   646  
       31.25  1:05.95  1:41.43  2:16.58  2:51.99  3:27.44  4:02.99  4:36.64
  2 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           5:04.12    4:50.77   556  
       33.05  1:09.08  1:46.11  2:23.56  3:00.87  3:38.32  4:15.53  4:50.77
  3 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W     5:27.82    5:11.21   453  
       34.37  1:13.70  1:53.43  2:33.69  3:13.45  3:54.36  4:33.57  5:11.21
  4 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,      5:15.77    5:12.37   448  
       34.62  1:13.94  1:53.91  2:34.61  3:15.27  3:55.69  4:35.22  5:12.37
  5 Weston, Emma              13 Wcac                 5:24.38    5:17.03   429  
       35.96  1:16.31  1:57.42  2:39.15           3:59.88  4:40.14  5:17.03
  6 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim     5:25.62    5:24.71   399  
       37.10  1:17.08  1:58.56  2:38.90  3:20.28  4:01.76  4:43.76  5:24.71
 
Event 31  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emmett, Maggie            14 Arena, WA            4:39.50    4:37.08   642  
       31.29  1:05.96  1:41.01  2:16.47  2:51.67  3:27.23  4:02.77  4:37.08
  2 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      4:40.57    4:37.42   640  
       32.47  1:07.10  1:43.59  2:18.62  2:54.08  3:28.82  4:04.80  4:37.42
  3 Wall, Candice             14 Arena, WA            4:35.15    4:38.97   629  
       30.19  1:04.79  1:39.89  2:15.90  2:51.80  3:28.07  4:04.26  4:38.97
  4 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       4:51.73    4:45.00   590  
       32.37  1:08.05  1:44.71  2:20.91  2:57.67  3:34.06  4:10.31  4:45.00
  5 Antill, Jessica           14 Swan Hills           4:53.79    4:45.56   587  
       32.24  1:07.96  1:45.00  2:21.47  2:58.25  3:34.61  4:10.70  4:45.56
  6 Sagar, Elly               14 Arena, WA            4:52.92    4:46.35   582  
       32.11  1:07.27  1:44.19  2:20.56  2:57.66  3:34.04  4:11.39  4:46.35
  7 Truscott, Georgia         14 Kalamunda, WA        4:45.16    4:47.74   574  
       31.18  1:06.61  1:42.89  2:19.88  2:56.52  3:33.59  4:10.62  4:47.74
  8 Downing, Sacha            14 Uwa Uniswim Swim     4:46.25    4:52.12   548  
       31.51  1:06.82  1:43.69  2:21.36  2:59.04  3:37.42  4:15.12  4:52.12
  9 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           5:07.31    5:01.47   499  
       33.59  1:11.46  1:50.02  2:29.25  3:07.88  3:46.84  4:25.60  5:01.47
 10 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park, W     5:01.24    5:02.65   493  
       33.39  1:10.00  1:48.72  2:28.01  3:07.46  3:46.48  4:25.39  5:02.65
 11 Nash, Tayla               14 South Shore, WA      5:08.10    5:05.91   477  
       34.37  1:12.38  1:51.53  2:31.37  3:10.33  3:49.14  4:27.79  5:05.91
 12 Hills, Madeleine          14 Rockingham, WA       5:09.66    5:12.50   448  
       34.16  1:13.60  1:53.77  2:33.80  3:14.07  3:54.66  4:34.63  5:12.50
 13 Brown, Amy                14 Lawley, WA           5:28.03    5:31.85   374  
       36.18  1:17.68  2:00.58  2:42.83  3:25.98  4:08.55  4:50.95  5:31.85
 
Event 31  Women 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley     4:32.77    4:37.22   642  
       31.57  1:05.65  1:40.60  2:16.44  2:51.99  3:27.68  4:03.11  4:37.22
  2 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,      4:46.31    4:44.24   595  
       32.32  1:07.69  1:43.94  2:20.07  2:56.61  3:32.98  4:09.33  4:44.24
  3 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         4:46.54    4:45.89   585  
       30.90  1:06.45  1:42.86  2:19.72  2:56.02  3:32.86  4:09.49  4:45.89
  4 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA       5:02.04    5:01.33   499  
       33.60  1:11.01  1:49.44  2:27.92  3:06.61  3:45.49  4:23.96  5:01.33
  5 Chaisty, Kate             15 Southside Wesley     4:52.63    5:08.02   468  
       34.03  1:13.19  1:52.39  2:31.90  3:10.88  3:50.45  4:29.17  5:08.02
  6 Ashton, Emily             15 Wcac                 4:57.28    5:08.03   467  
       34.15  1:11.66  1:50.97  2:30.24  3:10.44  3:51.01  4:30.65  5:08.03
  7 Rasmusen, Kelly           15 South Shore, WA      4:54.27    5:09.18   462  
       34.38  1:12.61  1:51.92  2:31.59  3:11.23  3:51.10  4:30.87  5:09.18
 
Event 31  Women 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turnell, Rebecca          16 City of Perth, W     4:29.30    4:32.73   674  
       31.64  1:06.09  1:40.82  2:15.71  2:50.12  3:24.59  3:59.05  4:32.73
  2 Hope, Mereana             16 Breakers, WA         4:55.49    4:53.69   539  
       32.04  1:07.34  1:44.14  2:21.82  2:59.50  3:37.72  4:15.95  4:53.69
  3 Carrara, Melissa          16 Southside Wesley     4:53.28    4:55.65   529  
       32.95  1:09.40  1:46.87  2:24.37  3:02.39  3:40.16  4:18.46  4:55.65
 
Event 31  Women 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spurr, Justine            17 South Shore, WA      4:36.53    4:35.66   652  
       30.68  1:04.12  1:39.24  2:14.22  2:49.71  3:25.28  4:01.51  4:35.66
  2 Barnett, Hannah           17 Southside Wesley     4:40.48    4:48.57   569  
       32.09  1:07.85  1:44.99  2:21.90  2:59.06  3:36.03  4:12.65  4:48.57
 
Event 31  Women 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Itzstein, Chloe           20 Southside Wesley     4:45.57    4:42.44   607  
       31.65  1:06.44  1:42.24  2:17.93  2:53.89  3:30.31  4:07.17  4:42.44
 
Event 32  Men 10-11 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         5:06.53    5:12.42   349  
       33.97  1:12.35  1:51.18  2:31.59  3:12.03  3:52.61  4:33.06  5:12.42
  2 Smith, Callan             11 Breakers, WA         5:26.16    5:12.46   349  
       36.37  1:16.99  1:56.55  2:35.74  3:15.32  3:55.86  4:34.49  5:12.46
  3 Wilson, Jack              10 Arena, WA            5:18.14    5:14.37   343  
       36.61  1:16.81           2:37.36  3:17.64  3:57.67  4:37.32  5:14.37
  4 Corrie, Tom               11 Fremantle Port,      5:55.87    5:30.41   295  
       36.40  1:16.10  1:58.28  2:41.11  3:24.54  4:07.69  4:50.78  5:30.41
  5 Guy, Aodhan               11 City of Perth, W     5:51.08    5:45.79   257  
       37.32  1:19.92  2:03.37  2:48.10  3:33.03  4:18.23  5:03.17  5:45.79
  6 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W     5:53.93    6:04.95   219  
       40.22  1:25.27  2:11.79  2:58.42  3:46.83  4:33.42  5:20.83  6:04.95
  7 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,      6:21.20    6:15.79   200  
       40.83  1:27.24  2:15.17  3:03.14  3:52.05  4:40.11  5:29.00  6:15.79
  8 Hills, Kieran             11 Rockingham, WA       6:35.60    6:23.46   189  
       39.20  1:24.56  2:12.89  3:02.88  3:52.07  4:43.27  5:34.06  6:23.46
 
Event 32  Men 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William         12 Victoria Park, W     4:54.96    4:49.64   438  
       32.58  1:08.40  1:45.17  2:22.34  3:00.05  3:37.19  4:14.33  4:49.64
  2 Downes, Lewis             12 Arena, WA            5:10.46    5:13.23   346  
       35.95  1:15.77  1:56.63  2:36.64  3:17.07  3:57.11  4:36.25  5:13.23
 
Event 32  Men 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         4:35.77    4:33.82   519  
       29.74  1:03.82  1:38.43  2:13.84  2:48.37  3:23.97  3:58.70  4:33.82
  2 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA       4:38.47    4:41.28   478  
       31.55  1:05.56  1:41.26  2:16.80  2:52.78  3:29.36  4:06.07  4:41.28
  3 Freeman, Alexander        13 Unattached           4:41.39    4:43.49   467  
       30.89  1:05.36  1:41.44  2:17.86  2:54.95  3:31.60  4:08.06  4:43.49
  4 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim     4:55.16    4:44.69   461  
       30.43  1:05.45  1:42.25  2:19.32  2:56.43  3:33.52  4:10.35  4:44.69
  5 Downie, Lewis             13 Arena, WA            5:05.42    4:50.30   435  
       32.39  1:09.16  1:46.50  2:24.03  3:00.58  3:37.42  4:14.47  4:50.30
  6 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         5:06.01    5:01.37   389  
       33.00  1:10.63  1:48.52  2:27.25  3:06.53  3:45.20  4:24.34  5:01.37
  7 Sutton, Dane              13 Arena, WA            5:10.92    5:05.33   374  
       33.54  1:10.97  1:49.74  2:28.68  3:08.79  3:48.38  4:27.89  5:05.33
  8 Smith, Jack               13 Fremantle Port,      5:02.44    5:09.25   360  
       32.84  1:10.91  1:50.48  2:30.19  3:10.82  3:50.91  4:31.80  5:09.25
  9 Brandis, Tanna            13 City of Perth, W     5:20.64    5:09.66   358  
       33.09  1:10.79  1:50.80  2:30.70  3:10.86  3:51.39  4:31.31  5:09.66
 10 Orton, Michael            13 South Lake Dolph     5:20.93    5:22.65   317  
       34.08  1:13.52  1:55.31  2:36.26  3:17.79  3:59.58  4:41.80  5:22.65
 11 Smith, Misha              13 Western Sprint,      5:23.71    5:25.72   308  
       34.37  1:13.79  1:55.07  2:36.69  3:18.78  4:01.15  4:43.65  5:25.72
 
Event 32  Men 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     4:16.31    4:23.46   582  
       29.35  1:02.48  1:35.96  2:09.85  2:43.31  3:17.09  3:50.75  4:23.46
  2 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,      4:31.27    4:25.50   569  
       30.49  1:04.06  1:38.43  2:11.64  2:45.40  3:19.66  3:53.41  4:25.50
  3 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           4:23.78    4:30.40   539  
       29.61  1:02.81  1:37.10  2:12.60  2:46.75  3:21.26  3:56.65  4:30.40
  4 Smith, Jake               14 Breakers, WA         4:52.52    4:40.34   483  
       30.93  1:06.58  1:41.96  2:17.58  2:53.49  3:29.69  4:05.70  4:40.34
  5 Wagstaff, Thomas          14 Uwa Uniswim Swim     4:50.41    4:49.81   437  
       30.99  1:06.27  1:42.08  2:19.49  2:57.51  3:35.47  4:13.14  4:49.81
  6 Black, Lachlan            14 Southside Wesley     4:51.56    4:54.76   416  
       32.50  1:08.85  1:46.39  2:25.27  3:03.34  3:41.40  4:19.16  4:54.76
 
Event 32  Men 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets, WA         4:28.20    4:25.94   566  
       29.75  1:02.43  1:35.73  2:09.78  2:44.11  3:18.48  3:52.55  4:25.94
  2 Morisey, Justin           15 Fremantle Port,      4:36.99    4:39.83   486  
       30.44  1:04.40  1:40.22  2:15.83  2:52.54  3:28.81  4:04.83  4:39.83
  3 Schubert, Aidan           15 Uwa Uniswim Swim     4:39.53    4:43.01   470  
       30.61  1:04.33  1:39.75  2:16.32  2:52.98  3:30.28  4:07.50  4:43.01
  4 Hewitt, Thurston          15 Uwa Uniswim Swim     4:38.88    4:45.37   458  
       30.71  1:05.20  1:40.83  2:17.64  2:55.06  3:32.44  4:09.42  4:45.37
  5 Tassell, Lachlan          15 Western Sprint,      5:03.75    4:49.42   439  
       31.97  1:07.14  1:43.67  2:21.30  2:59.54  3:37.12  4:14.59  4:49.42
  6 Grobler, Tristen          15 Arena, WA            4:55.26    4:52.30   426  
       31.99  1:07.72  1:44.57  2:21.96  2:59.95  3:38.41  4:16.26  4:52.30
 
Event 32  Men 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendry, Ross              16 Aquajets, WA         4:10.09    4:24.41   576  
       29.81  1:02.34  1:36.29  2:10.60  2:44.69  3:18.24  3:51.87  4:24.41
  2 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      4:30.88    4:37.00   501  
       30.24  1:03.78  1:38.48  2:13.84  2:48.61  3:24.56  4:00.65  4:37.00
 
Event 32  Men 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Gene            18 Arena, WA            4:07.22    4:09.90   682  
       28.37    58.76  1:30.08  2:02.22  2:34.09  3:06.85  3:38.83  4:09.90
  2 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,      4:14.71    4:31.51   532  
       31.48  1:06.79  1:41.37  2:16.87  2:50.78  3:25.60  3:59.10  4:31.51
  3 Child, Harry              18 Victoria Park, W     4:24.90    4:31.64   531  
       29.99  1:03.06  1:37.33  2:11.78  2:46.80  3:22.70  3:58.58  4:31.64
 
Event 32  Men 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mainstone, Rhys           21 Uwa Uniswim Swim     4:16.03    4:06.88   708  
       27.56    57.48  1:28.34  1:59.32  2:30.59  3:02.70  3:35.43  4:06.88
 
Event 33  Men 99 & Under 100 LC Meter Butterfly Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA      1:19.93    1:20.93   233  
       37.08  1:20.93                                                      
  2 Ricciardo, Patrick 14     23 Superfins            1:47.42    1:43.47   111  
       42.43  1:43.47                                                      
 
Event 34  Women 99 & Under 100 LC Meter Butterfly Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Madeleine 9nene    18 South Lake Dolph     1:12.19    1:16.95   386  
       35.19  1:16.95                                                      
 
Event 35  Girls 9 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     1:39.78    1:38.64   183  
       44.23  1:38.64                                                      
  2 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     1:39.77    1:42.89   161  
       45.20  1:42.89                                                      
 
Event 35  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           1:28.09    1:28.17   257  
       42.23  1:28.17                                                      
  2 Ford, Erin                10 Southside Wesley     1:27.65    1:29.35   246  
       40.52  1:29.35                                                      
  3 Steven-Biggs, Claire      10 Arena, WA            1:30.38    1:32.75   220  
       42.89  1:32.75                                                      
  4 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       1:35.76    1:35.79   200  
       42.92  1:35.79                                                      
  5 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA         1:37.72    1:37.17   192  
       44.10  1:37.17                                                      
  6 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA        1:43.32    1:42.92   161  
       47.08  1:42.92                                                      
  7 Claxton, Helen            10 Arena, WA            1:34.17    1:43.50   158  
       46.17  1:43.50                                                      
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coten, Claire             11 South Shore, WA      1:20.47    1:20.02   343  
       36.31  1:20.02                                                      
  2 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley     1:24.14    1:21.91   320  
       36.49  1:21.91                                                      
  3 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,     1:37.78    1:30.55   237  
       38.26  1:30.55                                                      
 
Event 36  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         1:05.74    1:07.31   577  
       31.13  1:07.31                                                      
  2 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     1:15.75    1:14.56   425  
       34.48  1:14.56                                                      
  3 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     1:17.10    1:15.13   415  
       34.63  1:15.13                                                      
  4 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA      1:12.02    1:15.71   405  
       33.77  1:15.71                                                      
  5 Beesley, Brittany         12 Arena, WA            1:13.48    1:15.90   402  
       34.33  1:15.90                                                      
  6 Page, Josie               12 Arena, WA            1:22.69    1:16.79   389  
       35.40  1:16.79                                                      
  7 Palelei, Iesha            12 South Lake Dolph     1:19.62    1:17.87   373  
       34.86  1:17.87                                                      
  8 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley     1:23.12    1:20.44   338  
       35.89  1:20.44                                                      
  9 Gower, Rachel             12 Wcac                 1:25.56    1:23.36   304  
       37.62  1:23.36                                                      
 10 Munks, Sian               12 West Coast, WA       1:28.51    1:25.61   280  
       37.47  1:25.61                                                      
 11 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley     1:32.49    1:26.43   272  
       38.88  1:26.43                                                      
 12 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         1:24.09    1:27.39   263  
       38.75  1:27.39                                                      
 13 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      1:25.44    1:28.96   250  
       38.62  1:28.96                                                      
 14 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA       1:29.78    1:29.93   242  
       39.18  1:29.93                                                      
 15 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,      1:34.52    1:32.05   225  
       39.18  1:32.05                                                      
 15 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     1:28.84    1:32.05   225  
       39.88  1:32.05                                                      
 
Event 36  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA       1:10.64    1:10.00   513  
       31.98  1:10.00                                                      
  2 Goy, Karla                13 City of Perth, W     1:11.65    1:13.77   438  
       33.33  1:13.77                                                      
  3 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim     1:18.70    1:14.82   420  
       33.69  1:14.82                                                      
  4 Hull, Grace               13 Breakers, WA         1:13.20    1:15.04   416  
       34.35  1:15.04                                                      
 
Event 36  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Candice             14 Arena, WA            1:04.91    1:04.97   642  
       30.05  1:04.97                                                      
  2 Emmett, Maggie            14 Arena, WA            1:02.53    1:05.59   624  
       30.66  1:05.59                                                      
  3 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,      1:06.41    1:06.94   587  
       31.34  1:06.94                                                      
  4 Sagar, Elly               14 Arena, WA            1:08.88    1:08.08   558  
       31.83  1:08.08                                                      
  5 Kennedy, Melanie          14 Aquajets, WA         1:07.40    1:08.62   545  
       31.56  1:08.62                                                      
  6 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       1:13.93    1:11.85   474  
       34.00  1:11.85                                                      
  7 Schultz, Sarah            14 Kalamunda, WA        1:13.29    1:12.44   463  
       33.67  1:12.44                                                      
  8 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack, WA      1:13.23    1:13.31   447  
       33.60  1:13.31                                                      
  9 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA      1:12.77    1:14.04   434  
       33.92  1:14.04                                                      
 10 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,      1:16.67    1:14.92   418  
       34.56  1:14.92                                                      
 
Event 36  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      1:07.29    1:11.22   487  
       34.26  1:11.22                                                      
  2 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley     1:09.01    1:11.29   486  
       32.48  1:11.29                                                      
  3 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       1:14.01    1:12.37   464  
       32.27  1:12.37                                                      
  4 Spittal, Sarah            15 Kalamunda, WA        1:10.83    1:15.00   417  
       33.91  1:15.00                                                      
  5 Ashton, Emily             15 Wcac                 1:14.35    1:22.82   310  
       37.55  1:22.82                                                      
 -- Smith, Kate               15 Central Aquatic,     1:07.28         DQ        
       32.21       DQ                                                      
 
Event 36  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park, W     1:06.59    1:06.02   612  
       31.13  1:06.02                                                      
  2 Hamilton, Sarah           16 Aqua Attack, WA      1:09.12    1:08.80   540  
       31.43  1:08.80                                                      
  3 Okulicz, Danae            16 Arena, WA            1:08.21    1:09.85   516  
       30.85  1:09.85                                                      
  4 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph     1:15.16    1:16.38   395  
       33.49  1:16.38                                                      
 
Event 36  Women 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,      1:03.38    1:04.93   643  
       30.08  1:04.93                                                      
  2 Spittal, Jessica          17 Kalamunda, WA        1:04.56    1:05.84   617  
       31.00  1:05.84                                                      
  3 Szokolai, Samantha        18 City of Perth, W     1:08.22    1:07.57   571  
       31.15  1:07.57                                                      
  4 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda, WA        1:06.23    1:09.76   518  
       30.92  1:09.76                                                      
  5 Jose, Fabienne            17 Wcac                 1:11.90    1:12.01   471  
       32.06  1:12.01                                                      
  6 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph     1:12.54    1:12.44   463  
       32.43  1:12.44                                                      
 
Event 36  Women 19 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leone, Gianna             20 Arena, WA            1:02.10    1:01.67   751  
       28.41  1:01.67                                                      
  2 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W     1:05.26    1:06.33   603  
       30.82  1:06.33                                                      
  3 Spurr, Belinda            19 Swan Hills           1:12.63    1:08.95   537  
       32.12  1:08.95                                                      
 
Event 37  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fazio, Tyler               8 South Shore, WA        52.79      52.89    76  
 
Event 37  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calleja, Zachariah         9 City of Perth, W       43.19      44.32   129  
  2 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA         43.90      45.02   123  
  3 White, Thomas              9 West Coast, WA         48.05      46.69   110  
  4 Page, Sandon               9 Arena, WA              52.52      49.47    93  
  5 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA         49.24      52.32    78  
  6 Hickey, Scott              9 Thornlie               51.86      54.77    68  
 
Event 37  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Joel                10 West Coast, WA         35.97      35.66   248  
  2 Loller, Brodie            10 Arena, WA              37.14      38.06   204  
  3 Sheldrick, Oliver         10 Wcac                   40.58      38.77   193  
  4 Player, Fin               10 West Coast, WA         40.29      39.98   176  
  5 Wilson, Jack              10 Arena, WA              40.36      41.59   156  
  6 Tan, Ethan                10 South Shore, WA        42.56      42.98   142  
  7 Gee, Matheson             10 Southside Wesley       43.93      43.37   138  
  8 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,        40.77      43.59   136  
  9 Paul, Oakley              10 Lawley, WA             45.42      44.92   124  
 10 Coyne, Kieran             10 Arena, WA              41.51      45.16   122  
 11 Bolton, James             10 Kwinana                44.54      45.71   118  
 12 Davis, Jordan             10 City of Perth, W       44.76      46.22   114  
 13 Hills, Christopher        10 Rockingham, WA         48.17      48.65    98  
 
Event 37  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA         32.42      32.52   328  
  2 Cumming, Tom              11 West Coast, WA         33.50      32.85   318  
  3 Martin, Liam              11 Central Aquatic,       37.03      36.54   231  
  4 Sillence, Raife           11 Breakers, WA           35.46      36.70   228  
  5 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA        37.68      36.98   223  
  6 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W       38.72      37.61   212  
  7 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA           38.71      37.66   211  
  8 Prentice, Stefan          11 Aqua Attack, WA        41.02      38.26   201  
  9 Van Den Langenberg, Matt  11 Kwinana                38.75      39.25   186  
 10 Smith, Callan             11 Breakers, WA           40.30      39.37   184  
 11 Bertelli, Thomas          11 Uwa Uniswim Swim       38.82      39.54   182  
 12 Guy, Aodhan               11 City of Perth, W       39.42      40.38   171  
 13 Smith, Brayden            11 Arena, WA              41.58      40.84   165  
 14 Cain, Dominic             11 Southside Wesley       39.92      41.05   163  
 15 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA         44.98      41.79   154  
 16 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph       42.23      42.24   149  
 17 Redmond, Hayden           11 Fremantle Port,        42.32      42.63   145  
 18 Lorimer, William          11 Rockingham, WA         43.61      43.03   141  
 19 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA         45.20      43.52   136  
 20 Bradley, Ethan            11 Southside Wesley       43.19      43.81   134  
 21 Hills, Kieran             11 Rockingham, WA         44.49      45.34   121  
 22 Smith, Jacob              11 Arena, WA              45.52      46.87   109  
 
Event 38  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA           32.32      32.51   328  
  2 Lantzke, William          12 West Coast, WA         33.50      34.18   282  
  3 Butler, Ryan              12 Arena, WA              33.89      34.20   282  
  4 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA              35.49      34.81   267  
  5 Downes, Lewis             12 Arena, WA              34.62      34.91   265  
  6 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA          35.59      34.93   264  
  7 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley       35.03      35.07   261  
  8 Robinson, William         12 Victoria Park, W       34.84      36.01   241  
  9 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie               37.94      37.29   217  
 10 England, Callan           12 West Coast, WA         38.19      37.32   217  
 11 Mertens, Luke             12 Fremantle Port,        36.75      37.39   215  
 
Event 38  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA           30.49      29.96   419  
  2 Pennell, Thomas           13 Wcac                   29.99      30.06   415  
  3 Freeman, Alexander        13 Unattached             30.50      30.68   390  
  4 Milligan, Alex            13 West Coast, WA         30.33      30.72   389  
  5 Standing, Gerard          13 Southside Wesley       30.62      30.77   387  
  6 Cipriano, Rafael          13 Fremantle Port,        32.32      31.38   365  
  7 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim       32.35      31.53   360  
  8 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W       31.26      31.54   359  
  9 Holloway, James           13 Rockingham, WA         34.08      32.76   320  
 10 Roberts, Ben              13 Arena, WA              32.94      33.42   302  
 11 De Villiers, Tristan      13 Arena, WA              33.18      33.95   288  
 
Event 38  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W       27.69      26.52   605  
  2 Chin, Alex                14 West Coast, WA         28.40      27.01   572  
  3 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA          27.36      27.48   543  
  4 Verhage, Braga            14 West Coast, WA         28.14      27.81   524  
  5 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA         28.55      28.26   500  
  6 Atkin, Jack               14 Southside Wesley       28.78      28.79   472  
  7 Wright, Mitchell          14 Unattached             30.17      29.01   462  
  8 England, Michael          14 Wcac                   29.01      29.66   432  
  9 Black, Lachlan            14 Southside Wesley       29.84      29.79   426  
 10 Smith, Jake               14 Breakers, WA           31.17      30.16   411  
 11 Hoey, James               14 Wcac                   30.26      30.39   402  
 12 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA        30.68      30.40   401  
 13 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA        32.85      30.97   379  
 14 Ashworth, Liam            14 Kalamunda, WA          30.42      31.08   375  
 15 Gee, Cameron              14 Southside Wesley       32.35      32.00   344  
 16 Claxton, James            14 Arena, WA              32.80      32.09   341  
 17 Fleming, Harry            14 Southside Wesley       32.57      32.75   321  
 
Event 38  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warnock, Andrew           15 West Coast, WA         28.70      27.78   526  
  2 Staffe, Luke              15 Arena, WA              27.72      27.88   520  
  3 Luff, Matthew             15 South Lake Dolph       28.38      27.93   517  
  4 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA           28.72      28.40   492  
  5 Kapp, Marco               15 Arena, WA              29.38      28.81   471  
  6 Baumann, Alex             15 Breakers, WA           28.47      28.88   468  
  7 Shaw, Matthew             15 Breakers, WA           29.12      29.09   458  
  8 Moss, Trent               15 Arena, WA              30.25      29.87   423  
 
Event 38  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucipto, Tommy            16 South Lake Dolph       26.07      26.21   626  
  2 Smith, William            16 Western Sprint,        26.23      26.55   602  
  3 Raymond, James            16 Fremantle Port,        26.55      27.34   552  
  3 Smith, Alexander          16 Arena, WA              27.29      27.34   552  
  5 Pallas, Ryan              16 Unattached             27.51      27.75   528  
  6 Meinema, Matthew          16 Arena, WA              27.85      27.97   515  
  7 Hoey, David               16 Wcac                   29.28      28.15   505  
  8 Martin, Joshua            16 Fremantle Port,        29.53      28.77   473  
  9 Drewett, Jamie            16 Breakers, WA           29.39      28.80   472  
 10 Claxton, Robbie           16 Arena, WA              29.00      28.93   466  
 11 Scott, Steven             16 Kwinana                28.86      29.00   462  
 12 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA        29.65      29.81   425  
 13 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA         30.72      29.88   423  
 14 Oliveiro, Glenn           16 West Coast, WA         30.44      30.58   394  
 
Event 38  Men 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Ben              18 Arena, WA              25.29      24.75   744  
  2 Schubach, Alex            18 Arena, WA              27.39      27.24   558  
  3 Day, Mitchell             18 Central Aquatic,       26.92      27.40   548  
  4 Clark, Harry              17 Breakers, WA           27.36      27.62   535  
  5 Child, Harry              18 Victoria Park, W       28.34      28.54   485  
  6 Niemann, Andries          18 Uwa Uniswim Swim       28.23      28.71   476  
  7 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,        28.37      29.46   441  
 
Event 38  Men 19 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jovanovich, Bobby         22 Arena, WA              26.51      25.48   682  
  2 Bodey, Liam               19 Western Sprint,        27.83      27.81   524  
 
Event 39  Men 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA        29.54      39.18   315  
  2 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA          50.70     J52.81   128  
  3 Ricciardo, Patrick 14     23 Superfins              47.13     J51.35   140  
  4 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA        53.14      55.81   109  
 
Event 40  Women 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Dianne 676      27 Superfins              46.80      47.64   244  
  2 Rich, Anne-Marie 14       22 Superfins              50.23      49.69   215  
  3 Deklerk, Alexa 767        17 Kwinana              1:03.25   J1:07.31    86  
  4 Saggers, Megan 666        16 Superfins            1:09.51   J1:12.06    70  
  5 Munks, Carys 666          17 Superfins            1:16.27   J1:17.31    57  
  6 Britton, Charlotte 14     20 Superfins            1:05.18   J1:06.07    91  
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA       1:44.13    1:36.73   216  
       47.68  1:36.73                                                      
  2 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA         1:43.06    1:37.53   211  
       48.30  1:37.53                                                      
  3 Njirich, Mia               8 Lawley, WA           1:49.76    1:47.59   157  
       53.81  1:47.59                                                      
 
Event 41  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     1:29.92    1:31.55   255  
       44.86  1:31.55                                                      
  2 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         1:32.65    1:31.98   252  
       44.80  1:31.98                                                      
  3 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     1:37.86    1:32.29   249  
       45.86  1:32.29                                                      
  4 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      1:35.65    1:35.21   227  
       47.37  1:35.21                                                      
  5 Van De Velde, Eliza        9 Kalamunda, WA        1:42.46    1:39.87   197  
       48.35  1:39.87                                                      
  6 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA         1:46.30    1:41.08   190  
  7 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA       1:47.59    1:41.12   189  
       49.92  1:41.12                                                      
 
Event 41  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     1:25.90    1:22.14   354  
       40.29  1:22.14                                                      
  2 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA      1:29.12    1:25.79   310  
       41.08  1:25.79                                                      
  3 Claxton, Helen            10 Arena, WA            1:25.36    1:27.56   292  
       42.80  1:27.56                                                      
  4 Steven-Biggs, Claire      10 Arena, WA            1:27.64    1:28.88   279  
       43.31  1:28.88                                                      
  5 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA         1:32.60    1:29.40   274  
       43.58  1:29.40                                                      
  6 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       1:33.56    1:32.49   248  
       45.77  1:32.49                                                      
  7 Maynard, Micheala         10 Swan Hills           1:38.02    1:32.50   248  
       45.48  1:32.50                                                      
  8 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA       1:38.09    1:34.13   235  
       46.11  1:34.13                                                      
  9 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            1:35.02    1:35.31   226  
       46.91  1:35.31                                                      
 10 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham, WA       1:39.69    1:38.15   207  
       48.17  1:38.15                                                      
 
Event 41  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coten, Claire             11 South Shore, WA      1:25.75    1:23.52   336  
       40.60  1:23.52                                                      
  2 Cawood, Lily              11 Swan Hills           1:30.60    1:24.16   329  
       41.92  1:24.16                                                      
  3 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     1:26.70    1:24.80   321  
       40.78  1:24.80                                                      
  4 Touchell, Holly           11 Kalamunda, WA        1:24.63    1:24.82   321  
       40.76  1:24.82                                                      
  5 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,     1:24.81    1:25.53   313  
       41.31  1:25.53                                                      
  6 Antill, Hayley            11 Swan Hills           1:26.62    1:26.11   307  
       43.57  1:26.11                                                      
  7 Cook, Ella                11 Fremantle Port,      1:29.12    1:28.18   286  
       41.62  1:28.18                                                      
  8 Cannon, Jessica           11 West Coast, WA       1:33.65    1:28.64   281  
       42.61  1:28.64                                                      
  9 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA        1:30.20    1:29.22   276  
       42.88  1:29.22                                                      
 10 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     1:32.15    1:30.40   265  
       44.47  1:30.40                                                      
 11 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend     1:34.56    1:30.64   263  
       44.53  1:30.64                                                      
 12 McLaren, Alex             11 Uwa Uniswim Swim     1:32.93    1:31.04   260  
       43.39  1:31.04                                                      
 13 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA           1:35.14    1:33.18   242  
       44.31  1:33.18                                                      
 
Event 42  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         1:11.35    1:10.88   551  
       34.48  1:10.88                                                      
  2 Parks, Teagan             12 Breakers, WA         1:17.24    1:16.25   442  
       36.83  1:16.25                                                      
  3 Beesley, Brittany         12 Arena, WA            1:15.54    1:16.61   436  
       36.69  1:16.61                                                      
  4 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     1:19.87    1:17.85   416  
       38.77  1:17.85                                                      
  5 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     1:19.23    1:17.86   415  
       37.92  1:17.86                                                      
  6 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      1:18.77    1:18.16   411  
       37.35  1:18.16                                                      
  7 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley     1:18.75    1:18.67   403  
       38.23  1:18.67                                                      
  8 Palelei, Iesha            12 South Lake Dolph     1:21.56    1:18.90   399  
       38.96  1:18.90                                                      
  9 Bidesi, Sophie            12 Rockingham, WA       1:20.50    1:18.99   398  
       38.58  1:18.99                                                      
 10 Gower, Rachel             12 Wcac                 1:21.94    1:19.42   391  
       38.18  1:19.42                                                      
 11 Truscott, Chloe           12 Kalamunda, WA        1:17.69    1:19.95   384  
       38.65  1:19.95                                                      
 12 Maynard, Joanna           12 Swan Hills           1:23.15    1:20.09   382  
       37.93  1:20.09                                                      
 13 White, Maggie             12 West Coast, WA       1:17.02    1:23.23   340  
       39.62  1:23.23                                                      
 14 Edgar, Ali                12 Wcac                 1:22.77    1:23.48   337  
       40.43  1:23.48                                                      
 15 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA       1:25.09    1:24.55   324  
       40.55  1:24.55                                                      
 16 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA       1:24.67    1:24.67   323  
       41.42  1:24.67                                                      
 17 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     1:27.01    1:25.19   317  
       41.20  1:25.19                                                      
 18 Kestel, Elizabeth         12 Fremantle Port,      1:25.84    1:25.52   313  
       41.45  1:25.52                                                      
 19 Hill, Ellie               12 Lesmurdie Legend     1:26.56    1:26.72   301  
       40.87  1:26.72                                                      
 20 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         1:26.04    1:27.30   295  
       41.57  1:27.30                                                      
 21 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     1:24.99    1:28.45   283  
       42.81  1:28.45                                                      
 22 Miller, Hannah            12 Kwinana              1:31.44    1:30.75   262  
       42.76  1:30.75                                                      
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       1:14.20    1:11.64   533  
       34.92  1:11.64                                                      
  2 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     1:12.66    1:11.76   531  
       34.51  1:11.76                                                      
  3 Hull, Grace               13 Breakers, WA         1:10.87    1:11.80   530  
       35.06  1:11.80                                                      
  4 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           1:14.26    1:12.35   518  
       35.88  1:12.35                                                      
  5 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA       1:15.25    1:14.25   479  
       36.41  1:14.25                                                      
  6 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,      1:17.59    1:16.33   441  
       37.87  1:16.33                                                      
  7 Weston, Emma              13 Wcac                 1:19.72    1:18.39   407  
       38.41  1:18.39                                                      
  8 Studniczky, Lauren        13 Fremantle Port,      1:18.54    1:20.51   376  
       38.84  1:20.51                                                      
  9 Goy, Karla                13 City of Perth, W     1:21.00    1:20.81   372  
       38.94  1:20.81                                                      
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Melanie          14 Aquajets, WA         1:09.87    1:10.37   563  
       34.49  1:10.37                                                      
  2 Truscott, Georgia         14 Kalamunda, WA        1:12.64    1:11.81   530  
       34.89  1:11.81                                                      
  3 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA            1:15.28    1:12.09   524  
       34.87  1:12.09                                                      
  4 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           1:13.48    1:12.11   523  
       35.24  1:12.11                                                      
  5 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack, WA      1:11.80    1:12.46   516  
       34.88  1:12.46                                                      
  6 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       1:13.31    1:12.65   511  
       35.89  1:12.65                                                      
  7 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA      1:11.96    1:12.77   509  
       35.68  1:12.77                                                      
  8 Sagar, Elly               14 Arena, WA            1:14.34    1:13.51   494  
       35.98  1:13.51                                                      
  9 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,      1:15.85    1:13.87   487  
       36.77  1:13.87                                                      
 10 Young, Anjelica           14 Fremantle Port,      1:15.17    1:14.29   478  
       35.43  1:14.29                                                      
 11 Schultz, Sarah            14 Kalamunda, WA        1:13.28    1:15.62   454  
       36.81  1:15.62                                                      
 
Event 42  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA            1:04.61    1:10.51   560  
       33.74  1:10.51                                                      
  2 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley     1:17.57    1:13.06   503  
       35.20  1:13.06                                                      
  3 Chin, Olivia              15 West Coast, WA       1:14.87    1:13.99   484  
       35.60  1:13.99                                                      
  4 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         1:14.54    1:14.37   477  
       35.81  1:14.37                                                      
  5 Chodorowski, Danielle     15 Lesmurdie Legend     1:16.22    1:14.98   465  
       36.09  1:14.98                                                      
  6 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       1:12.26    1:15.42   457  
       35.83  1:15.42                                                      
  7 Holloway, Alexandra       15 Rockingham, WA       1:16.48    1:15.50   456  
       36.62  1:15.50                                                      
  8 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,      1:15.22    1:17.00   430  
       37.20  1:17.00                                                      
  9 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      1:18.21    1:21.10   368  
       39.61  1:21.10                                                      
 
Event 42  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Sarah           16 Aqua Attack, WA      1:07.61    1:10.59   558  
       34.11  1:10.59                                                      
  2 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA        1:08.10    1:11.76   531  
       34.98  1:11.76                                                      
  3 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph     1:09.43    1:12.99   504  
       35.54  1:12.99                                                      
  4 Okulicz, Danae            16 Arena, WA            1:12.44    1:13.48   494  
       35.96  1:13.48                                                      
  5 Hopkins, Madeline         16 West Coast, WA       1:16.19    1:13.61   492  
       34.72  1:13.61                                                      
  6 Stepanoski, Paige         16 Western Sprint,      1:12.31    1:14.27   479  
       34.90  1:14.27                                                      
  7 Reed, Georgina            16 Wcac                 1:17.85    1:16.28   442  
       36.56  1:16.28                                                      
  8 Crawford, Amy             16 Fremantle Port,      1:14.39    1:17.95   414  
       36.77  1:17.95                                                      
  9 Davis, Brooke             16 Unattached           1:15.16    1:17.98   414  
       36.91  1:17.98                                                      
 10 Martin, Ashlee            16 Arena, WA            1:15.93    1:18.35   408  
       37.53  1:18.35                                                      
 
Event 42  Women 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spittal, Jessica          17 Kalamunda, WA        1:04.79    1:06.53   666  
       32.99  1:06.53                                                      
  2 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda, WA        1:05.37    1:07.23   646  
       32.55  1:07.23                                                      
  3 Hendry, Nicole            18 Aquajets, WA         1:11.98    1:13.27   499  
       35.88  1:13.27                                                      
  4 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,      1:08.87    1:13.52   494  
       36.00  1:13.52                                                      
  5 Pengelly, Donella         17 City of Perth, W     1:13.78    1:13.99   484  
       35.79  1:13.99                                                      
  6 Kapac, Srna               18 City of Perth, W     1:13.80    1:16.14   444  
       36.99  1:16.14                                                      
  7 Jose, Fabienne            17 Wcac                 1:18.07    1:20.15   381  
       38.31  1:20.15                                                      
 
Event 42  Women 19 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W     1:06.64    1:08.73   604  
       33.20  1:08.73                                                      
  2 Ray, Melissa              19 City of Perth, W     1:05.46    1:09.20   592  
       33.37  1:09.20                                                      
 
Event 43  Boys 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jay             10 Breakers, WA         2:43.50    2:42.53   326  
       37.92  1:19.82  2:01.69  2:42.53                                    
  2 Coyne, Kieran             10 Arena, WA            3:03.24    3:06.43   216  
       44.18  1:32.27  2:21.54  3:06.43                                    
  3 Player, Fin               10 West Coast, WA       3:08.04    3:10.57   202  
       44.02  1:32.38  2:22.36  3:10.57                                    
  4 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,      3:15.76    3:17.80   181  
       47.16  1:37.59  2:29.86  3:17.80                                    
  5 Paul, Oakley              10 Lawley, WA           3:28.27    3:23.47   166  
       47.30  1:39.23  2:33.46  3:23.47                                    
 
Event 43  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cumming, Tom              11 West Coast, WA       2:42.64    2:41.45   333  
       36.76  1:17.83  2:00.08  2:41.45                                    
  2 Smith, Callan             11 Breakers, WA         2:50.22    2:45.40   309  
       39.48  1:22.65  2:05.28  2:45.40                                    
  3 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         2:52.68    2:47.66   297  
       38.88  1:21.87  2:05.62  2:47.66                                    
  4 Rogers, Adrian            11 Central Aquatic,     3:03.83    2:55.52   259  
       40.81  1:25.43  2:11.43  2:55.52                                    
  5 Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      2:59.56    2:59.74   241  
       42.90  1:29.82  2:15.42  2:59.74                                    
  6 Guy, Aodhan               11 City of Perth, W     3:08.24    3:06.70   215  
       44.57  1:32.25  2:20.23  3:06.70                                    
  7 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W     3:05.82    3:12.77   195  
       45.11  1:34.62  2:25.25  3:12.77                                    
 
Event 44  Men 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Taj                12 West Coast, WA       2:36.82    2:39.86   343  
       36.85  1:17.65  1:59.77  2:39.86                                    
  2 Robinson, William         12 Victoria Park, W     2:43.15    2:40.80   337  
       38.35  1:18.74  2:00.48  2:40.80                                    
  3 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA        2:41.44    2:43.05   323  
       38.28  1:19.82  2:02.91  2:43.05                                    
  4 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            2:46.68    2:44.43   315  
       39.04  1:21.40  2:03.99  2:44.43                                    
  5 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA        2:47.67    2:50.26   284  
       40.77  1:24.38  2:08.55  2:50.26                                    
  6 Butler, Ryan              12 Arena, WA            2:56.60    2:51.71   276  
       40.13  1:24.49  2:08.75  2:51.71                                    
  7 Downes, Lewis             12 Arena, WA            2:53.65    2:53.73   267  
       42.36  1:26.66  2:11.25  2:53.73                                    
  8 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie             3:02.83    3:03.11   228  
       43.20  1:30.63  2:17.95  3:03.11                                    
  9 Mansfield, Blake          12 Kalamunda, WA        3:08.32    3:03.15   228  
       43.11  1:31.12  2:18.27  3:03.15                                    
 10 Mardon, Jesse             12 City of Perth, W     3:06.15    3:06.22   217  
       43.29  1:31.95  2:21.62  3:06.22                                    
 
Event 44  Men 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         2:26.16    2:27.56   436  
       34.06  1:11.81  1:49.91  2:27.56                                    
  2 De Villiers, Tristan      13 Arena, WA            2:33.07    2:31.91   399  
       35.41  1:14.09  1:53.96  2:31.91                                    
  3 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         2:37.71    2:35.22   374  
       35.18  1:14.28  1:54.81  2:35.22                                    
  4 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA       2:44.43    2:35.50   372  
       37.09  1:16.72  1:56.90  2:35.50                                    
  5 Downie, Lewis             13 Arena, WA            2:35.08    2:37.80   356  
       36.57  1:16.77  1:57.86  2:37.80                                    
  6 Holloway, James           13 Rockingham, WA       2:42.04    2:40.01   342  
       37.91  1:18.91  2:01.12  2:40.01                                    
  7 Roberts, Ben              13 Arena, WA            2:46.39    2:41.90   330  
       37.97  1:20.15  2:02.08  2:41.90                                    
  8 Sutton, Dane              13 Arena, WA            2:49.26    2:46.78   302  
       39.62  1:22.00  2:05.29  2:46.78                                    
  9 Smith, Misha              13 Western Sprint,      2:45.71    2:49.96   285  
       39.77  1:22.98  2:06.90  2:49.96                                    
 10 Brandis, Tanna            13 City of Perth, W     2:49.81    2:51.77   276  
       40.31  1:23.42  2:07.70  2:51.77                                    
 
Event 44  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Alex                14 West Coast, WA       2:29.54    2:21.56   494  
       32.02  1:08.42  1:45.39  2:21.56                                    
  2 Wright, Mitchell          14 Unattached           2:24.75    2:23.78   471  
       33.48  1:10.17  1:47.60  2:23.78                                    
  3 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,      2:22.91    2:23.87   470  
       34.36  1:10.96  1:47.98  2:23.87                                    
  4 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA        2:24.97    2:23.98   469  
       33.89  1:10.51  1:47.45  2:23.98                                    
  5 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA      2:26.88    2:28.66   426  
       34.26  1:12.03  1:51.27  2:28.66                                    
  6 Smith, Jake               14 Breakers, WA         2:37.04    2:30.99   407  
       35.64  1:14.59  1:53.97  2:30.99                                    
  7 Armstrong, Jake           14 Uwa Uniswim Swim     2:36.87    2:32.78   393  
       34.75  1:12.98  1:53.06  2:32.78                                    
  8 Gee, Cameron              14 Southside Wesley     2:46.49    2:42.92   324  
       36.59  1:19.07  2:01.89  2:42.92                                    
 
Event 44  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warries, Calvin           15 Aquajets, WA         2:20.75    2:16.59   550  
       32.02  1:06.54  1:42.01  2:16.59                                    
  2 Staffe, Luke              15 Arena, WA            2:18.24    2:22.14   488  
       32.14  1:08.57  1:45.70  2:22.14                                    
  3 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA         2:27.96    2:22.91   480  
       33.50  1:10.77  1:47.94  2:22.91                                    
  4 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA         2:19.87    2:23.38   475  
       33.34  1:10.18  1:47.44  2:23.38                                    
  5 Moss, Trent               15 Arena, WA            2:27.63    2:24.63   463  
       33.52  1:10.53  1:48.31  2:24.63                                    
  6 Baumann, Alex             15 Breakers, WA         2:23.09    2:28.30   429  
       33.84  1:12.01  1:49.48  2:28.30                                    
  7 Morisey, Justin           15 Fremantle Port,      2:26.48    2:31.88   400  
       35.61  1:14.05  1:53.60  2:31.88                                    
  8 Grobler, Tristen          15 Arena, WA            2:37.11    2:36.40   366  
       36.88  1:16.47  1:56.72  2:36.40                                    
 
Event 44  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meinema, Matthew          16 Arena, WA            2:13.33    2:14.86   571  
       30.45  1:04.58  1:40.53  2:14.86                                    
  2 Raymond, James            16 Fremantle Port,      2:16.07    2:23.49   474  
       33.52  1:09.75  1:47.03  2:23.49                                    
  3 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      2:26.97    2:25.64   453  
       34.17  1:10.51  1:48.31  2:25.64                                    
 
Event 44  Men 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Lennard           17 Arena, WA            2:07.98    2:05.88   702  
       29.73  1:01.95  1:34.15  2:05.88                                    
  2 Day, Mitchell             18 Central Aquatic,     2:19.75    2:19.15   520  
       31.85  1:07.22  1:43.22  2:19.15                                    
 
Event 44  Men 19 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steenkamp, Ryan           19 Arena, WA            2:14.57    2:12.49   602  
       30.06  1:03.27  1:37.92  2:12.49                                    
 
Event 45  Men 99 & Under 100 LC Meter Backstroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA      1:08.49    1:09.02   426  
       33.66  1:09.02                                                      
  2 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA        1:16.74    1:19.75   276  
       38.51  1:19.75                                                      
  3 Mcmahon, Sebastian 14     16 Superfins            1:26.13    1:29.04   198  
       43.29  1:29.04                                                      
 
Event 46  Women 99 & Under 100 LC Meter Backstroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deklerk, Alexa 767        17 Kwinana              1:50.36    1:56.83   123  
       57.33  1:56.83                                                      
  2 Saggers, Megan 666        16 Superfins            2:06.28    2:17.39    75  
     1:05.54  2:17.39                                                      
 
Event 47  Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     3:36.95    3:23.22   327  
       46.95  1:38.67  2:31.33  3:23.22                                    
  2 Rosich, Lillyan           10 Breakers, WA         3:35.54    3:27.73   306  
       49.17  1:42.92  2:35.57  3:27.73                                    
  3 Parks, Kiah               10 Breakers, WA         3:32.54    3:28.61   303  
       48.80  1:43.43  2:36.61  3:28.61                                    
  4 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA       3:39.19    3:32.25   287  
       47.99  1:43.07  2:38.91  3:32.25                                    
  5 Ford, Erin                10 Southside Wesley     3:31.72    3:34.41   279  
       50.30  1:46.60  2:40.84  3:34.41                                    
  6 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     3:38.71    3:40.93   255  
       51.31  1:47.96  2:45.12  3:40.93                                    
  7 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            3:50.66    3:41.08   254  
       51.96  1:48.33  2:45.70  3:41.08                                    
  8 Nurkic, Layla             10 South Shore, WA      3:46.26    3:44.22   244  
       50.45  1:48.37  2:47.22  3:44.22                                    
  9 Higgins, Jessica          10 Breakers, WA         3:56.98    3:46.20   237  
       50.61  1:48.04  2:48.07  3:46.20                                    
 10 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         3:38.43    3:47.82   232  
       53.91  1:50.70  2:49.83  3:47.82                                    
 11 Gastevich, Lauren         10 Arena, WA            4:04.13    3:58.85   201  
       54.08  1:55.24  2:56.92  3:58.85                                    
 12 Rees, Alana               10 Southside Wesley     4:02.22    4:08.31   179  
       55.73  1:59.33  4:08.31                                             
 13 Packer, Ella               8 Arena, WA            4:10.07    4:10.38   175  
       56.98  2:01.93  3:07.59  4:10.38                                    
 14 Edwards, Rachael          10 West Coast, WA       4:01.12    4:12.74   170  
       56.51  2:02.05  3:08.66  4:12.74                                    
 
Event 47  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley     3:11.50    3:10.47   398  
       43.04  1:31.00  2:20.65  3:10.47                                    
  2 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA           3:28.38    3:19.86   344  
       46.87  1:37.80  2:29.33  3:19.86                                    
  3 Papantoniou, Jana         11 West Coast, WA       3:22.53    3:21.47   336  
       47.03  1:37.50  2:29.52  3:21.47                                    
  4 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     3:30.44    3:25.91   315  
       45.87  1:37.49  2:32.95  3:25.91                                    
  5 Antill, Hayley            11 Swan Hills           3:31.79    3:32.02   288  
       48.34  1:43.36  2:38.14  3:32.02                                    
  6 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA        3:34.52    3:39.16   261  
       48.21  1:44.38  2:41.78  3:39.16                                    
  7 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend     3:40.90    3:40.48   256  
       51.14  1:46.90  2:45.42  3:40.48                                    
  8 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA           3:45.46    3:43.77   245  
       51.13  1:48.95  2:47.12  3:43.77                                    
  9 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W     3:44.48    3:45.36   240  
       50.39  1:48.37  2:47.91  3:45.36                                    
 -- Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA           3:34.67         DQ        
       46.58  1:41.63  2:36.09       DQ                                    
 
Event 48  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      3:02.54    2:57.11   495  
       39.29  1:24.97  2:11.88  2:57.11                                    
  2 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA       3:04.14    2:59.99   471  
       40.84  1:28.03  2:15.19  2:59.99                                    
  3 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W     3:06.38    3:07.02   420  
       42.04  1:29.36  2:17.72  3:07.02                                    
  4 Honey, Stella             12 Fremantle Port,      3:12.50    3:08.74   409  
       41.69  1:30.48  2:20.25  3:08.74                                    
  5 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     3:22.06    3:09.53   404  
       43.04  1:32.68  2:22.78  3:09.53                                    
  6 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            3:02.72    3:10.40   398  
       42.90  1:30.63  2:20.41  3:10.40                                    
  7 Gower, Rachel             12 Wcac                 3:17.02    3:11.21   393  
       41.97  1:31.63  2:21.43  3:11.21                                    
  8 White, Maggie             12 West Coast, WA       3:10.12    3:12.62   384  
       42.35  1:32.30  2:23.71  3:12.62                                    
  9 Sadek, Farah              12 West Coast, WA       3:11.51    3:18.85   349  
       42.37  1:32.81  2:24.83  3:18.85                                    
 10 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     3:22.70    3:21.11   338  
       45.78  1:37.94  2:29.78  3:21.11                                    
 11 Jennings, Emily           12 Arena, WA            3:29.04    3:27.97   305  
       45.71  1:38.63  2:33.77  3:27.97                                    
 12 Bradley, Lily             12 City of Perth, W     3:35.19    3:30.09   296  
       45.51  1:38.98  2:34.78  3:30.09                                    
 13 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,      3:31.97    3:30.78   293  
       47.01  1:39.54  2:35.29  3:30.78                                    
 14 Cayley, Tanisha           12 Kalamunda, WA        3:29.85    3:34.49   278  
       47.35  1:41.43  2:39.19  3:34.49                                    
 
Event 48  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadek, Salwa              13 Uwa Uniswim Swim     2:55.17    2:56.87   497  
       39.99  1:24.72  2:11.05  2:56.87                                    
  1 Carstens, Shelby          13 West Coast, WA       2:55.35    2:56.87   497  
       40.51  1:25.59  2:11.67  2:56.87                                    
  3 Gwynne, Chloe             13 Rockingham, WA       3:20.94    3:20.59   340  
       44.71  1:35.20  2:28.29  3:20.59                                    
 
Event 48  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      2:41.08    2:44.32   620  
       37.69  1:19.35  2:02.65  2:44.32                                    
  2 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,      2:43.55    2:44.79   614  
       37.49  1:19.96  2:02.96  2:44.79                                    
  3 Bowling, Olivia           14 Aquajets, WA         2:53.40    2:51.91   541  
       38.98  1:23.00  2:08.06  2:51.91                                    
  4 Nash, Tayla               14 South Shore, WA      2:50.73    2:53.96   522  
       39.36  1:24.17  2:09.58  2:53.96                                    
  5 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park, W     2:58.69    2:55.70   507  
       39.30  1:24.11  2:09.86  2:55.70                                    
  6 Antill, Jessica           14 Swan Hills           3:01.67    2:59.23   477  
       40.72  1:26.83  2:14.69  2:59.23                                    
  7 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA            3:12.81    3:23.24   327  
       44.98  1:36.31  2:29.58  3:23.24                                    
 
Event 48  Women 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley     2:51.24    2:58.34   485  
       39.80  1:25.37  2:11.73  2:58.34                                    
  2 Chaisty, Kate             15 Southside Wesley     2:41.70    2:58.96   479  
       40.36  1:26.60  2:12.43  2:58.96                                    
  3 Masterton, Danieka        15 Breakers, WA         3:02.88    3:00.63   466  
       39.75  1:25.46  2:13.32  3:00.63                                    
  4 Langford, Katherine       15 South Shore, WA      2:52.26    3:04.25   439  
       43.25  1:30.73  2:17.96  3:04.25                                    
  5 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA       2:59.37    3:09.71   402  
       40.69  1:28.50  2:19.36  3:09.71                                    
 
Event 48  Women 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feast, Sarah              16 Aquajets, WA         2:42.97    2:45.42   607  
       38.07  1:19.38  2:02.38  2:45.42                                    
  2 Pyke, Ashton              16 Wcac                 3:10.66    2:58.78   481  
       39.05  1:24.95  2:11.96  2:58.78                                    
  3 Crawford, Amy             16 Fremantle Port,      3:06.22    3:06.30   425  
       40.70  1:28.34  2:17.71  3:06.30                                    
  4 James, Caitlyn            16 Kalamunda, WA        3:00.13    3:06.54   423  
       40.40  1:27.31  2:16.49  3:06.54                                    
  5 Guelfi, Natasha           16 City of Perth, W     2:54.89    3:07.99   414  
       42.12  1:29.98  2:18.79  3:07.99                                    
 
Event 48  Women 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spurr, Justine            17 South Shore, WA      2:48.08    2:48.16   578  
       36.28  1:18.71  2:03.60  2:48.16                                    
  2 Grice, Imogen             17 Fremantle Port,      2:50.02    2:50.81   552  
       39.51  1:22.13  2:06.22  2:50.81                                    
  3 Barnett, Hannah           17 Southside Wesley     2:41.14    2:51.31   547  
       36.98  1:20.20  2:05.37  2:51.31                                    
  4 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA        2:53.49    2:59.31   477  
       39.77  1:25.19  2:12.62  2:59.31                                    
 
Event 49  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyriakou, Julian           8 West Coast, WA       2:13.76    2:10.16    91  
     1:02.92  2:10.16                                                      
 -- Doherty, Liam              8 All Saints, WA       2:18.68         DQ        
     1:02.20       DQ                                                      
 
Event 49  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Sandon               9 Arena, WA            1:54.45    1:47.59   161  
       50.28  1:47.59                                                      
  2 Hickey, Scott              9 Thornlie             1:48.47    1:48.85   155  
       51.66  1:48.85                                                      
  3 Calleja, Zachariah         9 City of Perth, W     1:50.27    1:50.66   148  
       52.92  1:50.66                                                      
  4 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       1:55.94    1:51.64   144  
       53.39  1:51.64                                                      
  5 White, Thomas              9 West Coast, WA       1:56.71    1:59.29   118  
       55.82  1:59.29                                                      
 
Event 49  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Max               10 Arena, WA            1:51.69    1:35.95   227  
       44.54  1:35.95                                                      
  2 Lindsay, Cooper           10 West Coast, WA       1:38.35    1:36.94   220  
       47.42  1:36.94                                                      
  3 Hill, Joel                10 West Coast, WA       1:43.40    1:37.88   214  
       45.33  1:37.88                                                      
  4 Dearle, Benjamin          10 Central Aquatic,     1:48.23    1:43.69   180  
       48.30  1:43.69                                                      
  5 Mansfield, Chase          10 Kalamunda, WA        1:48.42    1:45.07   173  
       50.26  1:45.07                                                      
  6 Gee, Matheson             10 Southside Wesley     1:50.75    1:45.35   171  
       49.56  1:45.35                                                      
  7 Davis, Jordan             10 City of Perth, W     1:54.60    1:53.19   138  
       53.05  1:53.19                                                      
 
Event 49  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA       1:30.64    1:29.96   276  
       42.58  1:29.96                                                      
  1 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         1:31.87    1:29.96   276  
       43.08  1:29.96                                                      
  3 Smith, Callan             11 Breakers, WA         1:35.90    1:34.97   234  
       45.12  1:34.97                                                      
  4 Walker, Riley             11 West Coast, WA       1:38.19    1:35.12   233  
       44.09  1:35.12                                                      
  5 Martin, Liam              11 Central Aquatic,     1:38.96    1:35.23   232  
       44.39  1:35.23                                                      
  6 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA      1:38.15    1:36.74   222  
       44.87  1:36.74                                                      
  7 Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      1:36.83    1:37.80   214  
       46.34  1:37.80                                                      
  8 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA      1:41.73    1:37.85   214  
       46.92  1:37.85                                                      
  9 Cipriano, Michael         11 Fremantle Port,      1:40.63    1:40.22   199  
       47.24  1:40.22                                                      
 10 Williams, Ross            11 Breakers, WA         1:47.58    1:42.08   188  
       48.09  1:42.08                                                      
 11 Bertelli, Thomas          11 Uwa Uniswim Swim     1:44.33    1:44.50   176  
       48.34  1:44.50                                                      
 12 Sudlow, Adam              11 Uwa Uniswim Swim     1:50.25    1:46.53   166  
       50.38  1:46.53                                                      
 13 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA       1:43.38    1:46.95   164  
       50.26  1:46.95                                                      
 14 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph     1:51.67    1:49.42   153  
       53.69  1:49.42                                                      
 15 Smith, Jacob              11 Arena, WA            1:51.95    1:56.52   127  
       54.50  1:56.52                                                      
 
Event 50  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William         12 Victoria Park, W     1:22.82    1:21.73   368  
       39.16  1:21.73                                                      
  2 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA         1:23.65    1:22.87   353  
       38.88  1:22.87                                                      
  3 Jones, Taj                12 West Coast, WA       1:27.04    1:26.58   309  
       41.11  1:26.58                                                      
  4 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            1:32.17    1:28.75   287  
       42.11  1:28.75                                                      
  5 Calleja, Ethan            12 City of Perth, W     1:29.28    1:29.18   283  
       42.57  1:29.18                                                      
  6 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie             1:35.65    1:33.88   242  
       45.15  1:33.88                                                      
  7 Contessi, Max             12 Aqua Attack, WA      1:35.49    1:34.80   235  
       44.62  1:34.80                                                      
  8 Armstrong, Matthew        12 Uwa Uniswim Swim     1:35.92    1:35.26   232  
       45.17  1:35.26                                                      
  9 Shepherd, Callum          12 Rockingham, WA       1:39.85    1:42.16   188  
       46.45  1:42.16                                                      
 
Event 50  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milligan, Alex            13 West Coast, WA       1:10.41    1:10.87   564  
       33.75  1:10.87                                                      
  2 Freeman, Alexander        13 Unattached           1:18.93    1:18.28   419  
       35.53  1:18.28                                                      
  3 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W     1:20.60    1:19.17   405  
       36.97  1:19.17                                                      
  4 Cipriano, Rafael          13 Fremantle Port,      1:21.08    1:22.55   357  
       37.99  1:22.55                                                      
  5 De Villiers, Tristan      13 Arena, WA            1:23.29    1:24.89   328  
       40.05  1:24.89                                                      
  6 Marciano, Damon           13 Southside Wesley     1:29.01    1:25.02   327  
       38.94  1:25.02                                                      
  7 Sutton, Dane              13 Arena, WA            1:28.06    1:26.66   308  
       41.65  1:26.66                                                      
  8 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,      1:28.03    1:27.23   302  
       40.67  1:27.23                                                      
  9 Roberts, Ben              13 Arena, WA            1:27.18    1:27.26   302  
       41.54  1:27.26                                                      
 10 Ford, Sean                13 Southside Wesley     1:28.32    1:30.88   267  
       42.36  1:30.88                                                      
 
Event 50  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA       1:13.72    1:13.40   508  
       34.60  1:13.40                                                      
  2 Claxton, James            14 Arena, WA            1:14.98    1:13.91   497  
       34.71  1:13.91                                                      
  3 Wright, Solomon           14 South Shore, WA      1:15.96    1:15.09   474  
       34.88  1:15.09                                                      
  4 Smith, Jake               14 Breakers, WA         1:15.95    1:15.86   460  
       35.68  1:15.86                                                      
  5 Ashworth, Liam            14 Kalamunda, WA        1:17.59    1:17.31   435  
       36.06  1:17.31                                                      
  6 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA      1:24.54    1:23.23   348  
       39.05  1:23.23                                                      
  7 Burgos, Francis           14 Western Sprint,      1:23.73    1:23.75   342  
       38.98  1:23.75                                                      
 -- Ansell, Charlie           14 South Shore, WA      1:19.03         DQ        
       36.47       DQ                                                      
 
Event 50  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Bradley         15 Breakers, WA         1:13.36    1:12.83   520  
       33.39  1:12.83                                                      
  2 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA         1:10.89    1:13.71   501  
       34.15  1:13.71                                                      
  3 Rollo, William            15 Kalamunda, WA        1:11.91    1:14.30   490  
       34.85  1:14.30                                                      
  4 Kapp, Marco               15 Arena, WA            1:21.14    1:16.34   451  
       35.22  1:16.34                                                      
  5 Luff, Matthew             15 South Lake Dolph     1:15.38    1:21.43   372  
       40.04  1:21.43                                                      
 
Event 50  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucipto, Tommy            16 South Lake Dolph     1:03.78    1:04.87   736  
       30.50  1:04.87                                                      
  2 Marciano, Jayden          16 Southside Wesley     1:09.61    1:12.22   533  
       33.82  1:12.22                                                      
  3 Jackson, Jason            16 Unattached           1:16.75    1:15.84   460  
       35.06  1:15.84                                                      
  4 Drewett, Jamie            16 Breakers, WA         1:11.69    1:17.09   438  
       34.17  1:17.09                                                      
  5 Lowman, Samuel            16 Western Sprint,      1:18.04    1:21.11   376  
       37.37  1:21.11                                                      
 -- Hoey, David               16 Wcac                 1:09.79         DQ        
       32.87       DQ                                                      
 
Event 50  Men 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickinson, Jason          18 Arena, WA            1:06.59    1:05.39   718  
       30.83  1:05.39                                                      
  2 Larsen, Clayton           17 Uwa Uniswim Swim     1:14.08    1:10.62   570  
       32.86  1:10.62                                                      
  3 Clark, Harry              17 Breakers, WA         1:14.35    1:16.01   457  
       34.88  1:16.01                                                      
 
Event 50  Men 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tidboald, Gregg           21 Arena, WA            1:08.70    1:05.33   720  
       30.99  1:05.33                                                      
  2 Basson, Luke              19 Wcac                 1:12.45    1:10.87   564  
       33.52  1:10.87                                                      
  3 Basson, Oliver            19 Wcac                 1:16.41    1:14.96   477  
       34.67  1:14.96                                                      
 
Event 51  Men 99 & Under 200 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA        2:33.19    2:30.59   310  
       34.11  1:12.56  1:51.83  2:30.59                                    
  2 Mcmahon, Sebastian 14     16 Superfins            2:35.58    2:37.16   273  
       34.11  1:13.68  1:55.56  2:37.16                                    
 
Event 52  Women 99 & Under 200 LC Meter Freestyle Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rich, Anne-Marie 14       22 Superfins            3:01.86    3:02.29   238  
       40.26  1:26.21  2:14.08  3:02.29                                    
  2 Munks, Carys 666          17 Superfins            4:49.07    4:55.09    56  
     1:07.75  2:23.32  3:41.32  4:55.09                                    
 
Event 53  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA           38.47      37.65   250  
  2 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA         39.06      40.20   205  
  3 Packer, Ella               8 Arena, WA              40.51      42.19   177  
  4 Njirich, Mia               8 Lawley, WA             41.96      42.77   170  
  5 Shepherd, Kirralee         8 Rockingham, WA         44.44      43.61   161  
  6 Paul, Hallie               8 Lawley, WA             46.23      44.00   156  
  7 Sivic, Hannah              8 Guildford Blues        41.46      45.16   145  
  8 Hargrave, Megan            8 Victoria Park, W       44.30      45.93   137  
  9 White, Charlotte           8 West Coast, WA         45.92      46.47   133  
 10 Mansfield, Ashleigh        8 Kalamunda, WA          44.82      51.16    99  
 
Event 53  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bond, Emma                 9 Barracudas, WA         35.58      34.62   322  
  2 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph       35.47      35.62   295  
  3 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend       37.27      37.32   257  
  4 Van De Velde, Eliza        9 Kalamunda, WA          39.55      38.20   239  
  5 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA           37.40      38.43   235  
  6 Cannon, Jamie              9 West Coast, WA         39.38      39.08   223  
  7 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,       39.74      39.24   221  
  8 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA           38.50      39.54   216  
  9 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,        38.00      39.57   215  
 10 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA         43.27      40.40   202  
 11 McGillivray, Genavieve     9 Fremantle Port,        41.11      41.26   190  
 12 Thin, Sophie               9 Lesmurdie Legend       40.60      41.34   189  
 13 Ballard, Kaitlyn           9 Kwinana                43.19      42.42   175  
 14 Stjepanovic, Tatiana       9 Tuart Hill             45.04      48.97   113  
 
Event 53  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley       32.22      32.18   400  
  2 Parks, Kiah               10 Breakers, WA           32.14      32.23   399  
  3 Rego, Brooke              10 Guildford Blues        33.61      32.85   376  
  4 Sauzier, Chloe            10 Lesmurdie Legend       33.16      33.51   355  
  5 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA        33.60      33.84   344  
  6 Claxton, Helen            10 Arena, WA              33.35      34.41   327  
  7 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA         36.87      35.42   300  
  8 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA         35.60      35.57   296  
  9 Maynard, Micheala         10 Swan Hills             36.05      35.62   295  
 10 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham, WA         36.24      36.38   277  
 11 Papadopoulas, Sofia       10 Uwa Uniswim Swim       36.73      36.55   273  
 12 Vafeas, Annika            10 Arena, WA              37.32      37.58   251  
 13 Higgins, Jessica          10 Breakers, WA           36.82      37.98   243  
 14 Nurkic, Layla             10 South Shore, WA        37.88      38.51   233  
 15 Gastevich, Lauren         10 Arena, WA              37.70      38.81   228  
 16 Contessi, Mia             10 Aqua Attack, WA        37.05      39.25   220  
 17 Chapman, Tessa            10 Fremantle Port,        36.54      40.54   200  
 17 England, Xanthe           10 West Coast, WA         39.95      40.54   200  
 19 Edwards, Rachael          10 West Coast, WA         39.10      42.01   180  
 
Event 53  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley       30.64      30.51   470  
  2 Coten, Claire             11 South Shore, WA        30.58      30.58   467  
  3 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA             33.07      33.59   352  
  4 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley       34.65      34.02   339  
  5 Antill, Hayley            11 Swan Hills             35.90      34.20   334  
  6 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend       34.76      34.24   332  
  7 Baker, Taylor             11 South Shore, WA        34.06      34.35   329  
  8 Cawood, Lily              11 Swan Hills             37.23      34.61   322  
  9 Touchell, Holly           11 Kalamunda, WA          34.56      34.62   322  
 10 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,       33.66      35.06   310  
 11 Cook, Ella                11 Fremantle Port,        34.75      35.17   307  
 12 More, Gemma               11 Guildford Blues        34.98      35.60   296  
 13 Cannon, Jessica           11 West Coast, WA         36.10      35.63   295  
 14 Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA             34.71      35.67   294  
 15 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA          34.61      35.80   291  
 16 George, Alyssa            11 South Shore, WA        35.02      35.85   290  
 17 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim       35.74      35.91   288  
 18 Petroff, Sarah            11 Tuart Hill             36.24      36.49   275  
 19 McLaren, Alex             11 Uwa Uniswim Swim       36.36      36.60   272  
 20 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend       37.38      36.64   271  
 21 Papantoniou, Jana         11 West Coast, WA         37.00      36.81   267  
 22 Italiano, Rebecca         11 West Coast, WA         36.89      36.94   265  
 23 Cardosa, Tegan            11 Breakers, WA           37.07      37.01   263  
 24 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W       37.63      37.05   262  
 25 Mills Atkinson, Bree      11 Kwinana                38.30      37.43   254  
 26 Pedersen, Lauren          11 Unattached             38.53      37.91   245  
 27 McGillivray, Phoebe       11 Western Sprint,        38.12      37.98   243  
 28 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA             36.36      38.30   237  
 29 Standing, Kimberley       11 Southside Wesley       35.62      38.44   235  
 30 Kyle, Grace               11 Thornlie               38.35      38.50   234  
 
Event 54  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA           28.82      28.88   554  
  2 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA        29.33      29.64   513  
  3 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W       30.03      30.46   472  
  4 White, Maggie             12 West Coast, WA         29.89      30.51   470  
  5 Parks, Teagan             12 Breakers, WA           30.85      30.65   464  
  6 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley       30.99      30.82   456  
  7 Beesley, Brittany         12 Arena, WA              29.41      30.96   450  
  8 Cheng, Zheng Xin          12 Victoria Park, W       31.04      31.20   439  
  8 Page, Josie               12 Arena, WA              31.90      31.20   439  
 10 Gower, Rachel             12 Wcac                   31.14      31.35   433  
 11 Maynard, Joanna           12 Swan Hills             32.48      31.70   419  
 12 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley       31.36      31.71   419  
 12 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,        31.13      31.71   419  
 14 Palelei, Iesha            12 South Lake Dolph       32.33      31.75   417  
 15 Bidesi, Sophie            12 Rockingham, WA         32.35      31.98   408  
 16 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA           31.79      32.04   406  
 17 Kestel, Elizabeth         12 Fremantle Port,        32.26      32.16   401  
 18 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA         31.80      32.19   400  
 19 Bradley, Lily             12 City of Perth, W       31.81      32.28   397  
 20 Munks, Sian               12 West Coast, WA         32.67      32.62   384  
 21 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA         33.00      32.85   376  
 22 Honey, Stella             12 Fremantle Port,        33.13      32.89   375  
 23 Benham, Abbey             12 City of Perth, W       33.69      33.02   371  
 24 Miller, Hannah            12 Kwinana                32.64      33.14   367  
 25 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley       33.91      33.22   364  
 26 Sadek, Farah              12 West Coast, WA         32.38      33.29   362  
 27 Jennings, Emily           12 Arena, WA              32.76      33.45   357  
 28 Jolliffe, Lauren          12 Newman Churchlan       32.83      33.56   353  
 29 Harding, Rachael          12 Southside Wesley       34.80      33.57   353  
 30 Mitchell, Fallyn          12 Aqua Attack, WA        34.98      33.63   351  
 31 Hill, Ellie               12 Lesmurdie Legend       33.12      33.66   350  
 32 Cappeluti, Caitlin        12 Kwinana                33.58      33.88   343  
 33 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA         33.30      33.92   342  
 34 McCabe, Georgina          12 Uwa Uniswim Swim       32.92      34.13   336  
 35 Ray, Georgia              12 Fremantle Port,        32.86      34.18   334  
 36 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,        34.49      34.32   330  
 37 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,       33.39      34.50   325  
 38 Edgar, Ali                12 Wcac                   33.75      34.51   325  
 39 Stewart, Taylah           12 Central Aquatic,       35.06      35.39   301  
 40 Cayley, Tanisha           12 Kalamunda, WA          34.07      35.42   300  
 41 Harding, Annabelle        12 Southside Wesley       35.30      35.48   299  
 42 Keohane, Louise           12 Central Aquatic,       35.54      35.84   290  
 
Event 54  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim       28.88      28.51   576  
  2 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim       28.85      28.61   570  
  3 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA         28.80      28.85   556  
  4 Hull, Grace               13 Breakers, WA           28.70      28.89   554  
  5 Kriening, Emma            13 West Coast, WA         29.52      29.12   541  
  6 Carstens, Shelby          13 West Coast, WA         28.70      29.62   514  
  7 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA         30.21      29.95   497  
  8 Campbell, Taylor          13 Swan Hills             30.79      30.14   488  
  9 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,        30.63      30.17   486  
 10 Hall, Lauren              13 Southside Wesley       30.60      30.59   466  
 11 Sadek, Salwa              13 Uwa Uniswim Swim       31.06      31.07   445  
 12 Studniczky, Lauren        13 Fremantle Port,        30.65      31.11   443  
 13 Artaud, Jorja             13 Breakers, WA           31.89      31.15   442  
 14 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W       31.87      31.66   421  
 15 Goy, Karla                13 City of Perth, W       29.51      31.78   416  
 16 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim       32.15      32.94   373  
 17 Gwynne, Chloe             13 Rockingham, WA         32.68      32.95   373  
 
Event 54  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Candice             14 Arena, WA              26.79      26.91   685  
  2 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA        28.65      28.70   565  
  3 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack, WA        28.12      28.78   560  
  4 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA              29.55      29.06   544  
  5 Browne, Avalon            14 Rockingham, WA         29.79      29.23   535  
  6 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA         29.57      29.67   511  
  6 Antill, Jessica           14 Swan Hills             30.77      29.67   511  
  8 Downing, Sacha            14 Uwa Uniswim Swim       29.35      29.81   504  
  9 Marshall, Georgia         14 Swan Hills             30.19      30.04   492  
 10 Young, Anjelica           14 Fremantle Port,        30.71      30.32   479  
 11 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,        30.15      30.44   473  
 12 Wells, Hayley             14 West Coast, WA         30.72      30.86   454  
 13 Pyke, Chandler            14 Wcac                   30.62      31.02   447  
 14 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA              30.38      31.16   441  
 15 Bergman, Jessica          14 West Coast, WA         30.26      31.20   439  
 16 Evans, Mia                14 Wcac                   31.94      31.64   421  
 17 Mertens, Belinda          14 Fremantle Port,        31.62      31.66   421  
 18 Nash, Tayla               14 South Shore, WA        31.22      31.87   412  
 19 Walters, Summer           14 Southside Wesley       32.30      31.89   412  
 20 Hills, Madeleine          14 Rockingham, WA         32.10      31.99   408  
 21 Britton, Alicia           14 West Coast, WA         32.32      32.18   400  
 22 Jessop, Sarah             14 Lawley, WA             32.18      32.38   393  
 -- Hooper, Taylor            14 West Coast, WA         30.14         DQ        
 
Event 54  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimpel, India             15 Wcac                   27.95      28.32   588  
  2 Ashton, Emily             15 Wcac                   28.10      28.67   567  
  3 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA         28.43      28.92   552  
  4 Yaksich, Sophie           15 Southside Wesley       28.76      29.21   536  
  5 Chin, Olivia              15 West Coast, WA         29.02      29.29   531  
  5 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA              27.51      29.29   531  
  7 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA           29.28      29.33   529  
  8 Masterton, Danieka        15 Breakers, WA           29.09      29.58   516  
  9 Burnett, Danica           15 Unattached             30.30      29.71   509  
 10 Chodorowski, Danielle     15 Lesmurdie Legend       30.50      30.02   493  
 11 Reidy-Crofts, Sharni      15 Southside Wesley       30.35      30.21   484  
 12 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle Port,        29.84      30.25   482  
 13 Yaksich, Georgia          15 Southside Wesley       30.71      30.40   475  
 14 Spittal, Sarah            15 Kalamunda, WA          31.49      34.67   320  
 
Event 54  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park, W       28.01      27.64   632  
  2 Okulicz, Danae            16 Arena, WA              28.04      28.26   592  
  3 Hamilton, Sarah           16 Aqua Attack, WA        27.84      28.63   569  
  4 Hopkins, Madeline         16 West Coast, WA         27.82      28.68   566  
  5 Stepanoski, Paige         16 Western Sprint,        27.97      28.70   565  
  6 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph       28.04      29.33   529  
  7 Peterson, Amy             16 South Lake Dolph       29.31      29.55   517  
  8 Pyke, Ashton              16 Wcac                   29.26      29.60   515  
  9 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA          30.17      30.07   491  
 10 Martin, Ashlee            16 Arena, WA              29.49      30.42   474  
 10 Reed, Georgina            16 Wcac                   30.42      30.42   474  
 12 Guy, Niamh                16 City of Perth, W       31.47      31.18   440  
 13 Loedolff, Anina           16 Arena, WA              31.77      31.37   432  
 14 Guelfi, Natasha           16 City of Perth, W       30.16      31.81   415  
 15 Davis, Brooke             16 Unattached             31.95      31.96   409  
 16 Pearson, Amy              16 Rockingham, WA         31.52      32.87   376  
 
Event 54  Women 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spittal, Jessica          17 Kalamunda, WA          27.97      28.62   570  
  2 Kapac, Srna               18 City of Perth, W       29.04      29.23   535  
  3 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,        27.86      29.50   520  
  4 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph       29.47      29.62   514  
  5 Robertson, Savannah       17 West Coast, WA         29.03      29.87   501  
  6 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA          30.67      30.41   475  
  7 Pengelly, Donella         17 City of Perth, W       30.33      30.64   464  
 
Event 54  Women 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barratt, Holly            23 Swan Hills             28.86      27.53   640  
  2 Spurr, Belinda            19 Swan Hills             28.75      28.50   577  
  3 Ray, Melissa              19 City of Perth, W       27.31      28.55   574  
  3 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W       27.46      28.55   574  
 
Event 55  Boys 9 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       3:01.26    2:58.85   185  
       41.43  1:28.61  2:16.10  2:58.85                                    
 
Event 55  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Joel                10 West Coast, WA       2:35.74    2:31.87   302  
       35.63  1:15.56  1:54.92  2:31.87                                    
  2 Thornton, Jay             10 Breakers, WA         2:36.19    2:32.06   301  
       35.70  1:15.41  1:54.62  2:32.06                                    
  3 Pascall, Joseph           10 Western Sprint,      2:56.01    2:56.11   194  
       39.97  1:25.27  2:11.73  2:56.11                                    
  4 Paul, Oakley              10 Lawley, WA           3:04.20    2:59.61   183  
       40.66  1:26.23  2:14.19  2:59.61                                    
  5 Tan, Ethan                10 South Shore, WA      3:08.19    3:01.71   176  
       41.62  1:27.85  2:16.46  3:01.71                                    
  6 Hills, Christopher        10 Rockingham, WA       3:04.70    3:02.07   175  
       39.79  1:25.94  2:14.85  3:02.07                                    
 
Event 55  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA       2:23.25    2:18.51   399  
       32.52  1:07.69  1:43.32  2:18.51                                    
  2 Cumming, Tom              11 West Coast, WA       2:30.63    2:26.28   339  
       32.86  1:10.60  1:49.12  2:26.28                                    
  3 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         2:28.98    2:30.14   313  
       34.10  1:11.73  1:51.72  2:30.14                                    
  4 Smith, Callan             11 Breakers, WA         2:35.45    2:32.04   301  
       35.70  1:14.90  1:55.17  2:32.04                                    
  5 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA         2:34.59    2:37.76   270  
       35.60  1:16.35  1:59.50  2:37.76                                    
  6 Rogers, Adrian            11 Central Aquatic,     2:44.62    2:39.33   262  
       36.09  1:16.82  1:58.39  2:39.33                                    
  7 Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      2:44.36    2:46.57   229  
       38.63  1:22.08  2:05.80  2:46.57                                    
  8 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA      2:50.92    2:47.59   225  
       38.21  1:21.26  2:06.22  2:47.59                                    
  9 Cipriano, Michael         11 Fremantle Port,      2:45.99    2:47.82   224  
       37.68  1:21.17  2:06.08  2:47.82                                    
 10 Bertelli, Thomas          11 Uwa Uniswim Swim     2:50.97    2:49.99   216  
       38.21  1:21.15  2:07.20  2:49.99                                    
 11 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA       2:57.54    2:51.00   212  
       37.55  1:21.13  2:07.29  2:51.00                                    
 
Event 56  Men 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA         2:27.98    2:22.62   365  
       33.16  1:09.51  1:46.65  2:22.62                                    
  2 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA        2:23.61    2:23.62   358  
       31.87  1:08.03  1:46.25  2:23.62                                    
  3 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            2:35.60    2:28.27   325  
       33.39  1:11.97  1:51.20  2:28.27                                    
  4 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley     2:31.15    2:29.62   316  
       33.63  1:11.36  1:51.44  2:29.62                                    
  5 Butler, Ryan              12 Arena, WA            2:33.71    2:29.63   316  
       33.67  1:11.97  1:52.49  2:29.63                                    
  6 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA        2:42.01    2:40.14   258  
       35.81  1:16.93  1:59.43  2:40.14                                    
  7 Mardon, Jesse             12 City of Perth, W     2:43.29    2:44.73   237  
       36.22  1:19.45  2:03.72  2:44.73                                    
 
Event 56  Men 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         2:09.87    2:13.71   443  
       29.59  1:03.90  1:39.14  2:13.71                                    
  2 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim     2:19.09    2:14.97   431  
       30.43  1:05.70  1:40.86  2:14.97                                    
  3 Bevan, Zachary            13 Rockingham, WA       2:16.37    2:15.15   429  
       30.84  1:05.55  1:40.65  2:15.15                                    
  4 Freeman, Alexander        13 Unattached           2:14.17    2:16.05   421  
       31.02  1:05.50  1:41.34  2:16.05                                    
  5 Downie, Lewis             13 Arena, WA            2:24.79    2:19.92   387  
       32.06  1:08.22  1:44.69  2:19.92                                    
  6 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,      2:24.36    2:21.03   378  
       31.93  1:07.87  1:45.00  2:21.03                                    
  7 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W     2:22.19    2:21.05   378  
       32.46  1:09.49  1:47.53  2:21.05                                    
  8 Pennell, Thomas           13 Wcac                 2:19.15    2:21.31   376  
       30.89  1:06.86  1:44.82  2:21.31                                    
  9 Smith, Jack               13 Fremantle Port,      2:21.45    2:23.34   360  
       31.41  1:07.62  1:46.20  2:23.34                                    
 10 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         2:26.07    2:23.69   357  
       32.39  1:09.15  1:46.90  2:23.69                                    
 11 Brandis, Tanna            13 City of Perth, W     2:27.09    2:27.02   333  
       32.96  1:09.71  1:48.30  2:27.02                                    
 12 Orton, Michael            13 South Lake Dolph     2:33.35    2:31.82   303  
       33.81  1:11.92  1:52.48  2:31.82                                    
 13 Ford, Sean                13 Southside Wesley     2:29.52    2:32.01   302  
       33.75  1:11.34  1:52.80  2:32.01                                    
 
Event 56  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     2:01.16    2:02.00   584  
       28.15    59.71  1:31.07  2:02.00                                    
  2 Chin, Alex                14 West Coast, WA       2:05.37    2:02.75   573  
       27.18    58.08  1:30.70  2:02.75                                    
  3 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           2:05.47    2:05.14   541  
       29.24  1:01.28  1:33.51  2:05.14                                    
  4 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA       2:06.32    2:05.44   537  
       29.58  1:01.77  1:34.88  2:05.44                                    
  5 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,      2:07.73    2:06.67   522  
       29.84  1:02.30  1:35.35  2:06.67                                    
  6 Hoey, James               14 Wcac                 2:12.80    2:07.55   511  
       29.04  1:01.34  2:07.55                                             
  7 Verhage, Braga            14 West Coast, WA       2:21.62    2:07.72   509  
       28.78  1:01.74  1:35.76  2:07.72                                    
  8 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA        2:12.16    2:09.49   488  
       29.03  1:02.53  1:35.96  2:09.49                                    
  9 Wright, Mitchell          14 Unattached           2:09.84    2:09.57   487  
       29.53  1:02.26  1:36.88  2:09.57                                    
 10 Harding, Matthew          14 Southside Wesley     2:18.48    2:14.07   440  
       31.10  1:05.69  1:40.84  2:14.07                                    
 11 Wagstaff, Thomas          14 Uwa Uniswim Swim     2:21.12    2:16.00   421  
       30.72  1:05.66  1:41.67  2:16.00                                    
 12 Atkin, Jack               14 Southside Wesley     2:23.11    2:16.89   413  
       31.09  1:06.71  1:42.72  2:16.89                                    
 13 Claxton, James            14 Arena, WA            2:17.53    2:17.79   405  
       31.56  1:07.20  1:42.88  2:17.79                                    
 14 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA      2:24.61    2:18.27   401  
       31.74  1:07.66  1:44.66  2:18.27                                    
 15 Fleming, Harry            14 Southside Wesley     2:25.74    2:19.09   394  
       31.04  1:07.32  1:44.30  2:19.09                                    
 16 Black, Lachlan            14 Southside Wesley     2:23.34    2:20.78   380  
       32.23  1:08.10  1:45.57  2:20.78                                    
 17 Armstrong, Jake           14 Uwa Uniswim Swim     2:20.66    2:23.78   357  
       31.18  1:07.13  1:45.69  2:23.78                                    
 
Event 56  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warries, Calvin           15 Aquajets, WA         2:05.10    2:06.96   518  
       28.83  1:01.49  1:34.81  2:06.96                                    
  2 Trump, Kieran             15 Kalamunda, WA        2:06.07    2:08.13   504  
       28.45  1:00.57  1:34.44  2:08.13                                    
  3 Morisey, Justin           15 Fremantle Port,      2:09.00    2:09.58   487  
       29.17  1:01.89  1:36.01  2:09.58                                    
  4 Kapp, Marco               15 Arena, WA            2:11.48    2:11.47   467  
       29.67  1:03.13  1:38.03  2:11.47                                    
  5 Schubert, Aidan           15 Uwa Uniswim Swim     2:13.11    2:11.58   465  
       30.30  1:02.92  1:37.46  2:11.58                                    
  6 Hewitt, Thurston          15 Uwa Uniswim Swim     2:15.03    2:12.64   454  
       30.16  1:04.17  1:38.85  2:12.64                                    
  7 Shaw, Matthew             15 Breakers, WA         2:12.83    2:14.87   432  
       28.80  1:02.34  1:38.54  2:14.87                                    
  8 Williams, Bradley         15 Breakers, WA         2:13.64    2:15.03   431  
       29.74  1:04.40  1:39.63  2:15.03                                    
  9 Grobler, Tristen          15 Arena, WA            2:20.09    2:18.03   403  
       31.16  1:06.02  1:42.93  2:18.03                                    
 
Event 56  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, William            16 Western Sprint,      1:57.28    1:59.67   619  
       28.17  1:00.02  1:29.86  1:59.67                                    
  2 England, Thomas           16 Wcac                 2:02.48    2:00.27   609  
       26.19    56.56  1:28.22  2:00.27                                    
  3 Gangemi, Jack             16 West Coast, WA       2:03.76    2:00.73   603  
       26.98    58.43  1:29.55  2:00.73                                    
  4 Bowling, Luke             16 Aquajets, WA         2:03.18    2:02.88   571  
       28.75  1:00.27  1:32.35  2:02.88                                    
  5 Raymond, James            16 Fremantle Port,      2:01.56    2:03.55   562  
       28.44    59.98  1:32.80  2:03.55                                    
  6 Claxton, Robbie           16 Arena, WA            2:13.96    2:12.75   453  
       29.97  1:04.18  1:39.49  2:12.75                                    
  7 Jackson, Jason            16 Unattached           2:13.61    2:13.74   443  
       30.12  1:04.47  1:40.21  2:13.74                                    
 
Event 56  Men 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,      2:00.13    2:05.37   538  
       29.47  1:02.00  1:34.58  2:05.37                                    
  2 Child, Harry              18 Victoria Park, W     2:03.74    2:10.34   479  
       29.02  1:01.42  1:35.67  2:10.34                                    
 
Event 56  Men 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Patrick             19 Arena, WA            1:53.69    1:53.67   722  
       26.64    56.23  1:25.47  1:53.67                                    
  2 Kayser, Ryan              20 All Saints, WA       1:55.92    1:57.21   659  
       27.55    57.80  1:27.44  1:57.21                                    
 
Event 57  Boys 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fremantle Port, WA  'A'                           1:55.56    1:55.26   400  
       28.46    58.07  1:27.26  1:55.26                                    
  2 Southside Wesley, WA  'A'                         1:57.74    1:56.24   390  
       29.44    58.26  1:27.90  1:56.24                                    
  3 West Coast, WA  'A'                               1:58.21    1:56.82   384  
       29.44    59.74  1:29.85  1:56.82                                    
  4 Breakers, WA  'A'                                 2:01.94    1:59.33   361  
       30.84  1:02.08  1:31.86  1:59.33                                    
  5 Central Aquatic, WA  'A'                          2:30.98    2:08.08   291  
       33.46  1:03.82  1:37.15  2:08.08                                    
  6 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'A'               1:56.40    2:08.32   290  
       28.64  1:00.77  1:35.22  2:08.32                                    
  7 Fremantle Port, WA  'B'                           2:07.19    2:09.37   283  
       30.66  1:04.12  1:38.83  2:09.37                                    
  8 Aqua Attack, WA  'A'                              2:13.64    2:10.31   277  
       32.09  1:07.44  1:39.40  2:10.31                                    
  9 West Coast, WA  'B'                               2:06.82    2:14.79   250  
       32.70  1:08.39  2:14.79                                             
 10 Southside Wesley, WA  'B'                         2:13.56    2:19.92   223  
       32.65  1:09.39  1:44.77  2:19.92                                    
 
Event 58  Girls 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Coast, WA  'A'                               1:56.91    1:55.90   582  
       28.77    58.66  1:27.48  1:55.90                                    
  2 Breakers, WA  'A'                                 2:00.32    1:59.66   528  
       29.42  1:00.60  1:31.01  1:59.66                                    
  3 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'A'               2:00.75    1:59.80   527  
       28.74    59.18  1:31.77  1:59.80                                    
  4 Southside Wesley, WA  'A'                         2:03.59    2:04.33   471  
       30.85  1:02.77  1:33.75  2:04.33                                    
  5 Fremantle Port, WA  'A'                           2:06.40    2:07.04   441  
       30.87  1:00.85  1:33.20  2:07.04                                    
  6 West Coast, WA  'B'                               2:07.06    2:08.20   430  
       31.78  1:04.45  1:38.13  2:08.20                                    
  7 Southside Wesley, WA  'B'                         2:16.00    2:13.54   380  
       32.70  1:05.68  1:40.21  2:13.54                                    
  8 Aqua Attack, WA  'A'                              2:14.53    2:14.00   376  
       34.37  1:09.21  1:43.94  2:14.00                                    
  9 Fremantle Port, WA  'B'                           2:16.88    2:14.91   369  
       34.25  1:08.28  1:40.89  2:14.91                                    
 10 South Shore, WA  'A'                              2:12.87    2:16.01   360  
       35.05  1:10.84  1:44.00  2:16.01                                    
 11 Central Aquatic, WA  'A'                          2:21.38    2:16.64   355  
       34.26  1:08.51  1:42.66  2:16.64                                    
 12 Breakers, WA  'B'                                 2:17.67    2:17.29   350  
       32.65  1:09.59  1:46.04  2:17.29                                    
 13 Lesmurdie Legends, WA  'A'                        2:16.75    2:22.79   311  
       35.40  1:13.24  1:48.97  2:22.79                                    
 14 Uwa Uniswim Swimming Club Inc.  'B'               2:21.00    2:24.42   300  
       35.28  1:12.47  1:48.35  2:24.42                                    
 
Event 59  Girls 12-13 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Lauren              13 Southside Wesley    21:09.36   20:32.17   447  
       34.07  1:13.15  1:53.89  2:34.75  3:15.87  3:57.04  4:38.69  5:20.24
     6:02.23  6:43.96  7:25.88  8:07.56  8:49.18  9:30.42 10:12.44 10:54.19
    11:34.90 12:16.13 12:58.25 13:39.62 14:21.38 15:03.58 15:44.88 16:27.24
    17:08.53 17:49.83 18:30.97 19:12.15 19:52.99 20:32.17                  
  2 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W    21:09.64   21:06.55   412  
       35.58  1:16.25  1:57.52  2:38.76  3:20.48  4:03.33  4:45.00  5:27.75
     6:09.86  6:52.66  7:35.86  8:18.95  9:02.08  9:45.63 10:28.28 11:11.90
    11:54.06 12:37.99 13:21.22 14:05.22 14:47.83 15:31.03 16:13.33 16:56.88
    17:40.02 18:23.35 19:05.79 19:48.63 20:27.57 21:06.55                  
 
Event 59  Girls 14 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hills, Madeleine          14 Rockingham, WA      20:12.42   20:16.77   464  
       34.94  1:13.91  1:53.98  2:34.17  3:14.70  3:54.64  4:35.43  5:15.45
     5:56.09  6:36.45  7:17.29  7:58.25  8:39.41  9:20.46 10:02.58 10:43.59
    11:26.52 12:07.92 12:49.58 13:31.04 14:10.97 14:51.16 15:33.24 16:14.11
    16:54.78 17:35.51 18:16.97 18:57.89 19:38.16 20:16.77                  
  2 Hooper, Taylor            14 West Coast, WA      21:10.58   20:54.62   423  
       35.51  1:15.73  1:57.49  2:39.18  3:21.87  4:03.57  4:45.26  5:27.11
     6:08.75  6:50.25  7:32.56  8:14.41  8:57.17  9:39.55 10:21.67 11:03.78
    11:45.84 12:27.75 13:10.52 13:52.97 14:33.70 15:15.21 15:57.64 16:40.53
    17:23.54 18:06.73 18:49.32 19:32.04 20:13.90 20:54.62                  
 
Event 59  Women 15 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasmusen, Kelly           15 South Shore, WA     19:29.12   20:10.68   471  
       34.85  1:13.84  1:54.46  2:35.08  3:16.02  3:56.12  4:36.29  5:16.01
     5:56.32  6:36.10  7:16.78  7:57.23  8:37.68  9:18.13  9:59.20 10:39.65
    11:20.91 12:01.52 12:42.51 13:23.54 14:04.32 14:45.46 15:27.08 16:08.54
    16:50.04 17:30.34 18:11.95 18:52.79 19:34.18 20:10.68                  
 
Event 59  Women 16 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearson, Amy              16 Rockingham, WA      20:48.62   21:35.09   385  
              1:16.86  1:58.68  2:41.09  3:23.50  4:06.89  4:50.27  5:33.53
     6:17.21  7:00.58  7:44.59  8:28.57  9:12.15  9:55.55 10:39.67 11:23.35
    12:07.04 12:51.23 13:35.34 14:19.35 15:02.71 15:46.88 16:30.99 17:15.08
    17:58.26 18:42.01 19:25.46 20:09.54 20:52.46 21:35.09                  
 
Event 59  Women 19 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Itzstein, Chloe           20 Southside Wesley    18:21.45   18:42.82   591  
       32.93  1:09.36  1:46.38  2:23.48  3:00.82  3:38.30  4:15.54  4:53.80
     5:31.83  6:10.14  6:48.00  7:26.24  8:03.93  8:41.98  9:19.73  9:58.06
    10:35.56 11:13.35 11:50.50 12:28.42 13:05.95 13:44.36 14:21.46 14:59.30
    15:36.76 16:14.31 16:51.57 17:29.50 18:06.07 18:42.82                  
 
Event 60  Boys 9 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       3:25.25    3:26.22   169  
       45.77  1:38.18  2:40.81  3:26.22                                    
  2 Hickey, Scott              9 Thornlie             3:37.11    3:37.14   145  
       58.74  1:51.64  2:50.43  3:37.14                                    
  3 Page, Sandon               9 Arena, WA            3:53.03    3:39.92   139  
              1:52.58  3:39.92                                             
  4 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA       3:39.74    3:58.70   109  
       59.46  1:56.16  2:58.71  3:58.70                                    
 
Event 60  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Joel                10 West Coast, WA       2:55.96    2:58.71   260  
       39.95  1:26.79  2:20.34  2:58.71                                    
  2 Tindall, Benjamin         10 Breakers, WA         3:38.99    3:05.86   231  
       41.40  1:32.36  2:24.99  3:05.86                                    
  3 Bremer, Max               10 Arena, WA            3:30.42    3:10.35   215  
       43.34  1:31.76  2:28.65  3:10.35                                    
  4 Wilson, Jack              10 Arena, WA            3:11.75    3:11.16   212  
       43.62  1:29.23  2:33.62  3:11.16                                    
  5 Player, Fin               10 West Coast, WA       3:20.84    3:15.75   198  
       41.69  1:29.48  2:30.71  3:15.75                                    
  6 Paul, Oakley              10 Lawley, WA           3:29.47    3:19.81   186  
       44.95  1:33.54  2:35.82  3:19.81                                    
  7 Sheldrick, Oliver         10 Wcac                 3:35.15    3:29.20   162  
       42.17  1:41.41  2:42.93  3:29.20                                    
  8 Mansfield, Chase          10 Kalamunda, WA        3:44.35    3:35.77   147  
       52.76  1:47.72  2:48.25  3:35.77                                    
 
Event 60  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           11 Rockingham, WA       2:41.74    2:37.29   381  
       34.17  1:14.14  2:02.20  2:37.29                                    
  2 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         2:52.06    2:47.31   317  
       36.85  1:18.69  2:08.75  2:47.31                                    
  3 Smith, Callan             11 Breakers, WA         2:52.67    2:54.27   280  
       40.13  1:26.59  2:17.81  2:54.27                                    
  4 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA         2:56.05    2:54.83   277  
       39.73  1:24.57  2:17.53  2:54.83                                    
  5 Galbraith, James          11 Breakers, WA         3:01.28    2:56.03   272  
       40.31  1:27.24  2:17.48  2:56.03                                    
  6 Martin, Liam              11 Central Aquatic,     3:13.08    2:58.78   259  
       39.91  1:26.15  2:18.49  2:58.78                                    
  7 Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      3:06.86    3:01.56   248  
       40.94  1:27.77  2:20.49  3:01.56                                    
  8 Arnott, Lachlan           11 Aqua Attack, WA      3:07.76    3:02.48   244  
       40.30  1:27.51  2:22.22  3:02.48                                    
  9 Rogers, Adrian            11 Central Aquatic,     3:08.34    3:03.76   239  
       39.26  1:23.81  2:22.24  3:03.76                                    
 10 Masolin, Shane            11 Arena, WA            3:20.70    3:06.59   228  
       41.17  1:29.87  2:25.26  3:06.59                                    
 11 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W     3:06.87    3:08.10   223  
       38.88  1:27.98  2:25.06  3:08.10                                    
 12 Luff, Jamie               11 South Lake Dolph     3:24.61    3:13.03   206  
       42.83  1:34.19  2:31.10  3:13.03                                    
 13 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA       3:19.87    3:19.05   188  
       46.13  1:39.63  2:38.62  3:19.05                                    
 14 Smith, Brayden            11 Arena, WA            3:20.74    3:22.43   179  
       41.72  1:33.62  2:36.49  3:22.43                                    
 15 Cain, Dominic             11 Southside Wesley     3:19.76    3:25.37   171  
       46.39  1:36.45  2:42.83  3:25.37                                    
 -- Guy, Aodhan               11 City of Perth, W     3:14.03         DQ        
       40.67  1:30.94  2:28.91       DQ                                    
 
Event 61  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA         2:40.99    2:37.98   376  
       34.37  1:15.92  2:02.47  2:37.98                                    
  2 Jones, Taj                12 West Coast, WA       2:37.29    2:40.76   357  
       35.23  1:16.09  2:04.65  2:40.76                                    
  3 Lantzke, William          12 West Coast, WA       2:50.72    2:46.19   323  
       36.17  1:18.25  2:08.50  2:46.19                                    
  4 Verran, Michael           12 Kalamunda, WA        2:51.40    2:47.96   313  
       36.29  1:18.25  2:12.31  2:47.96                                    
  5 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            2:45.84    2:48.00   313  
       36.53  1:19.24  2:09.80  2:48.00                                    
  6 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA        3:00.04    2:53.64   283  
       38.14  1:21.48  2:15.17  2:53.64                                    
  7 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley     2:57.82    2:53.71   283  
       35.41  1:20.20  2:15.11  2:53.71                                    
  8 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie             3:03.80    2:59.68   256  
       41.33  1:27.58  2:18.65  2:59.68                                    
  9 Lauriston, Callum         12 City of Perth, W     2:53.66    2:59.80   255  
       36.40  1:22.89  2:20.72  2:59.80                                    
 10 Mertens, Luke             12 Fremantle Port,      3:03.44    3:03.53   240  
       39.19  1:25.81  2:22.72  3:03.53                                    
 
Event 61  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milligan, Alex            13 West Coast, WA       2:22.28    2:24.13   496  
       31.40  1:09.11  1:49.44  2:24.13                                    
  2 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         2:28.14    2:28.35   454  
       30.79  1:08.79  1:53.17  2:28.35                                    
  3 Freeman, Alexander        13 Unattached           2:31.07    2:33.51   410  
       32.16  1:14.64  1:58.42  2:33.51                                    
  4 Pennell, Thomas           13 Wcac                 2:40.74    2:35.08   398  
       31.18  1:11.60  1:58.41  2:35.08                                    
  5 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim     2:43.76    2:36.28   389  
       32.18  1:12.29  2:02.34  2:36.28                                    
  6 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W     2:41.39    2:37.40   380  
       33.07  1:13.76  2:00.00  2:37.40                                    
  7 Downie, Lewis             13 Arena, WA            2:45.72    2:39.19   368  
       35.07  1:14.48  2:04.46  2:39.19                                    
  8 Roberts, Ben              13 Arena, WA            2:40.04    2:39.71   364  
       34.87  1:16.68  2:03.66  2:39.71                                    
  9 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         2:42.68    2:44.02   336  
       35.76  1:15.79  2:06.37  2:44.02                                    
 10 Sutton, Dane              13 Arena, WA            2:46.44    2:44.13   335  
       36.17  1:19.17  2:06.96  2:44.13                                    
 11 Holloway, James           13 Rockingham, WA       2:45.90    2:46.66   320  
       34.18  1:17.02  2:10.71  2:46.66                                    
 12 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,      2:51.37    2:46.83   319  
       36.81  1:21.99  2:10.49  2:46.83                                    
 13 Smith, Misha              13 Western Sprint,      2:49.77    2:51.61   293  
       36.74  1:19.11  2:12.29  2:51.61                                    
 14 Orton, Michael            13 South Lake Dolph     2:55.83    2:56.18   271  
       37.56  1:22.63  2:16.13  2:56.18                                    
 
Event 61  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     2:19.54    2:18.38   560  
       28.09  1:02.73  1:45.40  2:18.38                                    
  2 Smith, Jake               14 Breakers, WA         2:27.56    2:26.05   476  
       32.98  1:11.61  1:52.81  2:26.05                                    
  3 Swainson, Jack            14 Fremantle Port,      2:29.29    2:27.68   461  
       31.93  1:09.41  1:53.95  2:27.68                                    
  4 Ashworth, Liam            14 Kalamunda, WA        2:31.66    2:28.08   457  
       31.56  1:09.17  1:52.24  2:28.08                                    
  5 Wright, Mitchell          14 Unattached           2:27.05    2:28.58   452  
       30.14  1:07.49  1:54.27  2:28.58                                    
  6 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           2:24.46    2:28.65   452  
       30.93  1:11.05  1:56.22  2:28.65                                    
  7 Claxton, James            14 Arena, WA            2:33.04    2:30.13   438  
       32.04  1:13.08  1:55.24  2:30.13                                    
  8 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA      2:34.81    2:36.80   385  
       32.71  1:14.69  2:01.08  2:36.80                                    
  9 Whyte, Bradley            14 Arena, WA            2:34.47    2:37.12   382  
       33.26  1:13.51  2:03.73  2:37.12                                    
 10 Sadler, Oliver            14 Breakers, WA         2:43.23    2:45.15   329  
       32.95  1:18.60  2:09.47  2:45.15                                    
 
Event 61  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rollo, William            15 Kalamunda, WA        2:19.93    2:20.81   532  
       30.12  1:04.87  1:46.47  2:20.81                                    
  2 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA         2:22.80    2:21.83   520  
       31.49  1:08.85  1:49.16  2:21.83                                    
  3 Kapp, Marco               15 Arena, WA            2:30.32    2:26.67   470  
       30.58  1:10.56  1:54.06  2:26.67                                    
  4 Luff, Matthew             15 South Lake Dolph     2:27.01    2:27.29   464  
       29.52  1:09.13  1:52.94  2:27.29                                    
 -- Trump, Kieran             15 Kalamunda, WA        2:25.73         DQ        
       32.29  1:07.79  1:55.27       DQ                                    
 
Event 61  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, William            16 Western Sprint,      2:12.15    2:18.23   562  
       27.38  1:02.89  1:46.42  2:18.23                                    
  2 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      2:25.30    2:23.79   499  
       30.15  1:06.63  1:50.76  2:23.79                                    
  3 Jackson, Jason            16 Unattached           2:27.90    2:28.01   458  
       31.91  1:11.45  1:54.45  2:28.01                                    
  4 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA       2:38.78    2:32.18   421  
       30.66  1:08.77  1:56.23  2:32.18                                    
  5 Claxton, Robbie           16 Arena, WA            2:33.54    2:34.14   405  
       31.54  1:11.81  1:59.48  2:34.14                                    
 
Event 61  Men 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Ben              18 Arena, WA            2:08.02    2:07.79   711  
       25.96    57.65  1:35.98  2:07.79                                    
  2 Bremer, Lennard           17 Arena, WA            2:09.31    2:08.04   707  
       27.72    59.87  1:36.61  2:08.04                                    
  3 Dickinson, Jason          18 Arena, WA            2:11.83    2:14.05   616  
       27.82  1:03.43  1:41.59  2:14.05                                    
  4 Clark, Harry              17 Breakers, WA         2:19.80    2:20.10   540  
       28.66  1:04.88  1:46.70  2:20.10                                    
  5 Bodey, Dylan              17 Western Sprint,      2:16.90    2:21.32   526  
       30.58  1:07.62  1:50.03  2:21.32                                    
 
Event 61  Men 19 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tidboald, Gregg           21 Arena, WA            2:06.97    2:07.07   723  
       27.36    59.76  1:36.30  2:07.07                                    
  2 Jovanovich, Bobby         22 Arena, WA            2:12.61    2:07.87   710  
       27.33    58.31  1:39.04  2:07.87                                    
 
Event 62  Men 99 & Under 100 LC Meter Breaststroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA      1:28.49    1:30.93   267  
       42.71  1:30.93                                                      
  2 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA      1:57.16   J2:01.04   113  
       55.49  2:01.04                                                      
  3 Popham, Ben 878           11 Superfins            2:25.78   J2:28.10    61  
     1:10.93  2:28.10                                                      
  4 Smith, Liam 989           17 Kalamunda, WA             NT   J1:57.26   124  
       54.12  1:57.26                                                      
 
Event 63  Women 99 & Under 100 LC Meter Breaststroke Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Dianne 676      27 Superfins            1:44.97    1:47.06   218  
       49.33  1:47.06                                                      
  2 Deklerk, Alexa 767        17 Kwinana              2:20.52    2:33.10    74  
     1:10.58  2:33.10                                                      
 
Event 64  Girls 11 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coten, Claire             11 South Shore, WA      3:03.17    3:04.31   300  
       39.54  1:24.18  2:13.85  3:04.31                                    
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           3:07.90    3:11.71   266  
       38.72  1:28.47  2:21.11  3:11.71                                    
 
Event 65  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         2:25.40    2:28.99   568  
       32.18  1:09.88  1:48.70  2:28.99                                    
  2 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     3:02.52    2:49.24   387  
       34.26  1:15.82  2:01.06  2:49.24                                    
  3 Beesley, Brittany         12 Arena, WA            3:01.81    2:53.88   357  
       35.64  1:19.28  2:06.19  2:53.88                                    
 
Event 65  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Candice             14 Arena, WA            2:31.12    2:25.73   607  
       31.36  1:08.36  1:46.81  2:25.73                                    
  2 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,      2:30.17    2:26.84   593  
       31.68  1:08.80  1:47.92  2:26.84                                    
  3 Emmett, Maggie            14 Arena, WA            2:30.91    2:32.18   533  
       32.45  1:10.55  1:50.74  2:32.18                                    
  4 Russell, Bianca           14 Rockingham, WA       2:36.14    2:35.57   499  
       35.05  1:15.59  1:56.28  2:35.57                                    
 
Event 65  Women 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kate               15 Central Aquatic,     2:41.29    2:41.53   445  
       34.45  1:16.65  1:59.14  2:41.53                                    
 
Event 65  Women 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Charmaine         18 Western Sprint,      2:27.24    2:29.77   559  
       31.58  1:09.04  1:49.49  2:29.77                                    
  2 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph     2:46.44    2:50.82   377  
       33.59  1:15.34  2:02.79  2:50.82                                    
 
Event 66  Boys 9 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       1:53.34    1:47.38    99  
       45.90  1:47.38                                                      
  2 Calleja, Zachariah         9 City of Perth, W     1:56.02    1:51.65    88  
       46.12  1:51.65                                                      
 
Event 66  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loller, Brodie            10 Arena, WA            1:26.75    1:29.17   174  
       42.12  1:29.17                                                      
  2 Hill, Joel                10 West Coast, WA       1:28.10    1:32.39   156  
       40.89  1:32.39                                                      
 -- Wilson, Jack              10 Arena, WA            1:30.93         DQ        
       46.08       DQ                                                      
 
Event 66  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cumming, Tom              11 West Coast, WA       1:22.94    1:17.36   267  
       33.82  1:17.36                                                      
  2 Osborne, Harley           11 Western Sprint,      1:23.04    1:21.18   231  
       37.66  1:21.18                                                      
  3 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         1:22.18    1:21.44   228  
       37.06  1:21.44                                                      
  4 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W     1:28.12    1:27.28   185  
       40.50  1:27.28                                                      
  5 Galbraith, Calum          11 Breakers, WA         1:31.75    1:32.18   157  
       43.30  1:32.18                                                      
 
Event 67  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantzke, William          12 West Coast, WA       1:21.76    1:19.15   249  
       36.65  1:19.15                                                      
  2 Rollo, Nicholas           12 Kalamunda, WA        1:23.81    1:21.42   229  
       38.37  1:21.42                                                      
  3 Lauriston, Callum         12 City of Perth, W     1:19.12    1:23.47   212  
       37.49  1:23.47                                                      
  4 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            1:22.91    1:23.57   211  
       37.18  1:23.57                                                      
  5 Biesheuvel, Kenny         12 Southside Wesley     1:22.13    1:23.70   210  
       36.66  1:23.70                                                      
 
Event 67  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennell, Thomas           13 Wcac                 1:07.95    1:06.30   424  
       30.47  1:06.30                                                      
  2 McGowan, Brody            13 Breakers, WA         1:07.46    1:06.84   414  
       30.75  1:06.84                                                      
  3 Kalember, Kevin           13 South Lake Dolph     1:14.52    1:10.77   348  
       33.10  1:10.77                                                      
  4 Standing, Gerard          13 Southside Wesley     1:10.96    1:13.99   305  
       34.44  1:13.99                                                      
 
Event 67  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth, W     1:00.72      58.26   625  
       27.60    58.26                                                      
  2 Chin, Alex                14 West Coast, WA       1:03.75    1:00.18   567  
       27.77  1:00.18                                                      
  3 Govers, Jackson           14 Kalamunda, WA        1:03.35    1:02.35   510  
       28.88  1:02.35                                                      
  4 Atkin, Jack               14 Southside Wesley     1:05.07    1:04.89   452  
       30.14  1:04.89                                                      
  5 Verhage, Braga            14 West Coast, WA       1:06.30    1:06.04   429  
       29.72  1:06.04                                                      
  6 England, Michael          14 Wcac                 1:06.43    1:06.19   426  
       30.23  1:06.19                                                      
  7 Wright, Mitchell          14 Unattached           1:06.44    1:06.39   422  
       30.41  1:06.39                                                      
  8 Fielding, Brett           14 Lawley, WA           1:05.44    1:06.58   418  
       30.90  1:06.58                                                      
  9 Black, Lachlan            14 Southside Wesley     1:07.27    1:06.59   418  
       31.96  1:06.59                                                      
 10 Whyte, Bradley            14 Arena, WA            1:09.80    1:11.78   334  
       34.52  1:11.78                                                      
 
Event 67  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staffe, Luke              15 Arena, WA            1:00.67    1:01.31   536  
       28.18  1:01.31                                                      
  2 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets, WA         1:03.02    1:01.44   533  
       28.81  1:01.44                                                      
  3 Warnock, Andrew           15 West Coast, WA       1:02.37    1:03.23   489  
       29.11  1:03.23                                                      
  4 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA         1:06.87    1:05.13   447  
       30.32  1:05.13                                                      
  5 Rollo, William            15 Kalamunda, WA        1:05.54    1:05.29   444  
       30.28  1:05.29                                                      
  6 Kapp, Marco               15 Arena, WA            1:06.42    1:06.26   425  
       30.82  1:06.26                                                      
  7 Shaw, Matthew             15 Breakers, WA         1:05.66    1:06.55   419  
       29.09  1:06.55                                                      
 
Event 67  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, William            16 Western Sprint,        57.37      57.94   635  
       26.91    57.94                                                      
  2 Meinema, Matthew          16 Arena, WA            1:02.67    1:01.33   536  
       28.64  1:01.33                                                      
  3 Smith, Alexander          16 Arena, WA            1:00.27    1:01.91   521  
       28.08  1:01.91                                                      
  4 Bowling, Luke             16 Aquajets, WA         1:03.19    1:02.31   511  
       29.51  1:02.31                                                      
  5 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      1:04.83    1:03.96   472  
       30.27  1:03.96                                                      
  6 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA       1:07.45    1:07.19   407  
       30.94  1:07.19                                                      
  7 Claxton, Robbie           16 Arena, WA            1:07.06    1:07.54   401  
       30.95  1:07.54                                                      
 -- Pallas, Ryan              16 Unattached           1:03.77         DQ        
       28.28       DQ                                                      
 
Event 67  Men 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Mitchell             18 Central Aquatic,       59.37      59.59   584  
       27.40    59.59                                                      
  2 Bennier, Brandon          17 Kalamunda, WA        1:03.30    1:03.25   488  
       29.42  1:03.25                                                      
 
Event 67  Men 19 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steenkamp, Ryan           19 Arena, WA              57.86      56.68   679  
       26.41    56.68                                                      
 
Event 68  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Tahlia           8 Breakers, WA           53.41      52.18   186  
  2 Packer, Ella               8 Arena, WA              53.94      53.45   173  
  3 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA         54.20      54.05   167  
  4 Hargrave, Megan            8 Victoria Park, W       57.21      55.13   157  
  5 Shepherd, Kirralee         8 Rockingham, WA       1:01.52      57.16   141  
  6 Muru, Annika               8 Western Sprint,      1:00.07      59.42   126  
  7 Sivic, Hannah              8 Guildford Blues        57.31      59.61   124  
  8 White, Charlotte           8 West Coast, WA       1:02.89    1:00.14   121  
  9 Njirich, Mia               8 Lawley, WA           1:00.62    1:00.49   119  
 10 Yates, Kaycee              8 Southside Wesley       59.66    1:00.85   117  
 11 Townsend, Abbey            8 Central Aquatic,       59.58    1:01.46   113  
 
Event 68  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papantoniou, Talia         9 West Coast, WA         46.81      46.72   259  
  2 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph       46.67      47.35   249  
  3 Bond, Emma                 9 Barracudas, WA         56.22      50.92   200  
  4 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA           49.18      51.86   189  
  5 Cannon, Jamie              9 West Coast, WA         53.96      52.08   187  
  6 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,        51.29      52.13   186  
  7 Thin, Sophie               9 Lesmurdie Legend       55.02      52.90   178  
  8 Tindall, Dayna             9 Breakers, WA           53.72      53.27   175  
  9 Van De Velde, Eliza        9 Kalamunda, WA          57.63      53.29   174  
 10 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend       54.39      53.53   172  
 11 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,       55.70      54.91   159  
 12 McGillivray, Genavieve     9 Fremantle Port,        54.69      55.32   156  
 13 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA           55.53      55.45   155  
 14 Ballard, Kaitlyn           9 Kwinana                55.68      55.62   153  
 15 Tedjasaputra, Claudia      9 Lawley, WA             58.17      57.26   140  
 16 Stjepanovic, Tatiana       9 Tuart Hill             55.68      58.39   132  
 17 Kellam, Zoe                9 Lawley, WA             59.36      59.64   124  
 
Event 68  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 Southside Wesley       46.76      44.50   300  
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills             47.52      46.10   270  
  3 Parks, Kiah               10 Breakers, WA           46.78      46.39   265  
  4 Nurkic, Layla             10 South Shore, WA        47.26      47.47   247  
  5 Ford, Erin                10 Southside Wesley       47.68      48.17   236  
  6 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA         48.59      48.82   227  
  7 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA        50.50      48.86   226  
  8 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA         49.58      48.87   226  
  9 Vafeas, Annika            10 Arena, WA              50.55      48.89   226  
 10 Gastevich, Lauren         10 Arena, WA              49.60      49.05   224  
 11 Moynihan, Ciara           10 Kwinana                50.71      49.52   217  
 12 Rego, Brooke              10 Guildford Blues        50.51      49.57   217  
 12 Corbett, Karly-Emma       10 Arena, WA              52.05      49.57   217  
 14 O'Donnell, Brierley       10 West Coast, WA         49.96      50.17   209  
 15 McGillivray, Adelaide     10 Fremantle Port,        51.61      51.14   197  
 16 Chapman, Tessa            10 Fremantle Port,        54.96      51.95   188  
 17 Smith, Ashlee             10 Kwinana                53.91      52.50   182  
 18 Contessi, Mia             10 Aqua Attack, WA        51.88      52.59   181  
 19 Manning, Eleanor          10 Arena, WA              50.86      53.35   174  
 20 England, Xanthe           10 West Coast, WA         54.20      53.54   172  
 21 Edwards, Rachael          10 West Coast, WA         53.00      54.33   165  
 22 Rees, Alana               10 Southside Wesley       52.63      55.57   154  
 -- Papadopoulas, Sofia       10 Uwa Uniswim Swim       51.58         DQ        
 
Event 68  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley       38.95      38.58   460  
  2 Mawhirt, Nikita           11 Lawley, WA             44.01      42.32   349  
  3 Papantoniou, Jana         11 West Coast, WA         42.47      42.69   340  
  4 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA             44.72      43.31   325  
  5 Van De Velde, Hannah      11 Kalamunda, WA          45.93      44.38   302  
  6 Antill, Hayley            11 Swan Hills             48.13      44.59   298  
  7 Italiano, Rebecca         11 West Coast, WA         46.47      44.75   295  
  8 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim       43.90      44.90   292  
  9 Cook, Ella                11 Fremantle Port,        44.89      45.62   278  
 10 Kyle, Grace               11 Thornlie               47.20      46.36   265  
 11 Wylde, Amy                11 Newman Churchlan       49.07      46.39   265  
 12 Brandis, Crosby           11 City of Perth, W       48.29      46.89   256  
 13 McLaren, Alex             11 Uwa Uniswim Swim       47.73      46.95   255  
 14 Fenna, Sophie             11 Fremantle Port,        47.34      47.21   251  
 15 Petroff, Sarah            11 Tuart Hill             47.99      47.26   250  
 16 Cannon, Jessica           11 West Coast, WA         48.50      47.68   244  
 17 Sorensen, Kimberley       11 Lawley, WA             50.13      47.80   242  
 18 Thin, Kirsten             11 Lesmurdie Legend       49.11      47.98   239  
 19 Baker, Taylor             11 South Shore, WA        47.98      49.10   223  
 20 Chodorowski, Nicole       11 Lesmurdie Legend       48.93      49.11   223  
 21 George, Alyssa            11 South Shore, WA        48.86      49.13   223  
 22 More, Gemma               11 Guildford Blues        47.87      49.57   217  
 23 Standing, Kimberley       11 Southside Wesley       49.55      49.83   213  
 24 Hill, Courtney            11 Fremantle Port,        51.47      49.94   212  
 25 Spencer, Felicity         11 Rockingham, WA         50.22      50.02   211  
 26 Saggers, Rebecca          11 Newman Churchlan       52.18      50.83   201  
 27 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley       50.72      50.96   199  
 27 Cawood, Lily              11 Swan Hills             52.62      50.96   199  
 29 Cappeluti, Kristen        11 Kwinana                49.47      53.04   177  
 -- Cardosa, Tegan            11 Breakers, WA           47.25         DQ        
 
Event 69  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA         37.50      37.19   514  
  2 Gower, Rachel             12 Wcac                   39.03      37.83   488  
  3 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,        38.23      37.86   487  
  4 White, Maggie             12 West Coast, WA         38.81      39.59   426  
  5 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W       43.88      39.95   415  
  6 Sadek, Farah              12 West Coast, WA         40.97      40.92   386  
  7 Parks, Teagan             12 Breakers, WA           40.63      41.03   383  
  8 Claxton, Jessica          12 Arena, WA              41.50      42.05   355  
  9 Papasergio, Mia           12 Breakers, WA           43.36      42.73   339  
 10 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,       43.88      42.79   337  
 11 Colreavy, Teneale         12 City of Perth, W       44.48      42.80   337  
 12 Hill, Ellie               12 Lesmurdie Legend       45.17      43.31   325  
 13 Brodalka, Whitney         12 Arena, WA              43.13      43.69   317  
 14 Swainson, Elizabeth       12 Fremantle Port,        44.83      43.97   311  
 15 Bradley, Lily             12 City of Perth, W       43.78      44.07   309  
 16 Jennings, Emily           12 Arena, WA              45.13      44.14   307  
 17 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley       44.96      44.17   307  
 18 Cayley, Tanisha           12 Kalamunda, WA          43.01      44.31   304  
 19 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley       44.84      44.60   298  
 20 Miller, Hannah            12 Kwinana                45.47      44.71   296  
 21 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA         48.73      45.13   287  
 22 McFarlane, Katie          12 Riverton Aquanau       45.39      45.46   281  
 23 Benham, Abbey             12 City of Perth, W       48.53      46.15   269  
 24 Stewart, Taylah           12 Central Aquatic,       45.45      46.66   260  
 25 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA           46.91      46.73   259  
 26 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA         46.38      47.38   248  
 27 Mitchell, Fallyn          12 Aqua Attack, WA        48.85      47.89   240  
 28 McCabe, Georgina          12 Uwa Uniswim Swim       49.15      48.27   235  
 29 Keohane, Louise           12 Central Aquatic,       47.12      48.97   225  
 30 Manning, Bridie           12 Arena, WA              48.39      49.00   224  
 31 Cappeluti, Caitlin        12 Kwinana                48.15      49.46   218  
 
Event 69  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA         36.81      36.58   540  
  2 Sadek, Salwa              13 Uwa Uniswim Swim       36.19      37.01   522  
  3 Carstens, Shelby          13 West Coast, WA         38.37      38.08   479  
 
Event 69  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unwin, Chelsea            14 Western Sprint,        35.29      35.90   571  
  2 Bristow, Logan            14 Western Sprint,        35.21      36.07   563  
  3 Nash, Tayla               14 South Shore, WA        36.89      37.19   514  
  4 Antill, Jessica           14 Swan Hills             38.37      37.48   502  
  5 Seah, Hui Jean            14 South Shore, WA        41.04      40.18   407  
  6 Cunningham, Brianna       14 Arena, WA              39.81      40.67   393  
  7 Macainsh, Emily           14 South Lake Dolph       41.53      40.84   388  
  8 Walters, Summer           14 Southside Wesley       39.63      40.92   386  
  9 Hooper, Taylor            14 West Coast, WA         41.51      41.59   367  
 10 Pyke, Chandler            14 Wcac                   42.30      41.95   358  
 11 Macadie, Kirsten          14 Fremantle Port,        42.83      42.34   348  
 12 Bergman, Jessica          14 West Coast, WA         41.96      43.08   330  
 13 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA              42.46      44.22   306  
 
Event 69  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodgetts, Alisha          15 West Coast, WA         38.59      36.49   544  
  2 Masterton, Danieka        15 Breakers, WA           37.27      37.76   491  
  3 Chaisty, Kate             15 Southside Wesley       34.94      37.82   489  
  4 Ashton, Emily             15 Wcac                   38.24      38.69   456  
  5 Stimson, Jasmine          15 Arena, WA              37.54      38.75   454  
  6 Zimpel, India             15 Wcac                   39.69      39.39   433  
  7 Davis, Tasmin             15 City of Perth, W       41.86      42.57   343  
  8 Burnett, Danica           15 Unattached             42.22      43.53   320  
 
Event 69  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sokol, Kristen            16 South Lake Dolph       36.13      37.35   507  
  2 Pyke, Ashton              16 Wcac                   37.61      37.54   500  
  3 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda, WA          37.22      39.22   438  
  4 Stepanoski, Paige         16 Western Sprint,        39.41      40.17   408  
  5 Guelfi, Natasha           16 City of Perth, W       37.90      40.33   403  
  6 Peterson, Amy             16 South Lake Dolph       38.41      40.46   399  
  7 Davis, Brooke             16 Unattached             40.39      41.32   375  
 
Event 69  Women 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Eliza            17 Southside Wesley       35.73      35.63   585  
  2 Barnett, Hannah           17 Southside Wesley       35.13      36.87   527  
  3 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA          36.70      37.75   491  
  4 Pengelly, Donella         17 City of Perth, W       39.75      40.34   403  
 
Event 69  Women 19 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Vries, Sigrid          19 City of Perth, W       34.58      33.90   679  
 
Event 70  Men 99 & Under 50 LC Meter Butterfly Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Jeremy 12        24 South Shore, WA        32.75      34.10   284  
  2 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA        34.80      38.23   201  
 
Event 71  Women 99 & Under 50 LC Meter Butterfly Multi-Disability
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Madeleine 9nene    18 South Lake Dolph       32.26      33.91   404  
 
Event 72  Boys 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tindall, Benjamin         10 Breakers, WA         3:21.29    3:20.26   256  
       44.73  1:35.92  2:28.37  3:20.26                                    
  2 Bremer, Max               10 Arena, WA            3:33.49    3:27.94   229  
       47.70  1:40.67  2:36.41  3:27.94                                    
  3 Lindsay, Cooper           10 West Coast, WA       3:48.71    3:29.62   224  
       47.89  1:42.83  2:37.04  3:29.62                                    
  4 Calleja, Zachariah         9 City of Perth, W     4:01.63    3:51.72   165  
       53.48  1:53.89  2:53.88  3:51.72                                    
  5 Mansfield, Chase          10 Kalamunda, WA        3:57.62    3:52.62   163  
       53.58  1:52.23  2:53.50  3:52.62                                    
  6 Paul, Oakley              10 Lawley, WA           4:07.86    3:56.99   155  
       53.99  1:55.27  2:56.63  3:56.99                                    
  7 Richards, Luke            10 Arena, WA            4:12.66    4:24.98   110  
       57.62  2:06.05  3:15.84  4:24.98                                    
 
Event 72  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galbraith, James          11 Breakers, WA         3:18.26    3:13.14   286  
       43.48  1:33.77  2:24.06  3:13.14                                    
  2 Sillence, Raife           11 Breakers, WA         3:14.25    3:13.63   284  
       44.00  1:34.36  2:24.74  3:13.63                                    
  3 Smith, Callan             11 Breakers, WA         3:24.28    3:20.46   256  
       46.13  1:39.68  2:31.22  3:20.46                                    
  4 Pollard, Isaac            11 Fremantle Port,      3:32.40    3:26.29   235  
       47.30  1:40.65  2:34.74  3:26.29                                    
  5 Kennedy, Reilly           11 Aquajets, WA         3:29.21    3:27.58   230  
       46.78  1:40.83  2:35.67  3:27.58                                    
  6 Donato, Zane              11 Aqua Attack, WA      3:25.52    3:27.61   230  
       44.69  1:38.42  2:33.30  3:27.61                                    
  7 Masolin, Shane            11 Arena, WA            3:37.26    3:30.22   222  
       47.69  1:41.83  2:37.84  3:30.22                                    
  8 Rainford, Joshua          11 Victoria Park, W     3:30.67    3:35.81   205  
       49.12  1:45.02  2:41.41  3:35.81                                    
  9 Cipriano, Michael         11 Fremantle Port,      3:35.66    3:36.84   202  
       49.61  1:45.94  2:42.14  3:36.84                                    
 10 Kyriakou, Christian       11 West Coast, WA       3:44.65    3:42.91   186  
       52.88  1:50.14  2:48.24  3:42.91                                    
 
Event 73  Men 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William         12 Victoria Park, W     2:51.12    2:53.12   397  
       38.72  1:22.76  2:07.66  2:53.12                                    
  2 Pollard, Kieren           12 Breakers, WA         2:59.00    2:56.87   372  
       41.10  1:26.14  2:11.44  2:56.87                                    
  3 Jones, Taj                12 West Coast, WA       3:01.44    3:03.73   332  
       42.02  1:29.33  2:17.41  3:03.73                                    
  4 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            3:07.72    3:08.90   306  
       43.22  1:32.16  2:20.97  3:08.90                                    
  5 Calleja, Ethan            12 City of Perth, W     3:12.38    3:16.69   271  
       43.53  1:35.84  2:25.96  3:16.69                                    
  6 Shepherd, Callum          12 Rockingham, WA       3:32.07    3:47.18   175  
       47.18  1:44.10  2:46.81  3:47.18                                    
 
Event 73  Men 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milligan, Alex            13 West Coast, WA       2:30.66    2:31.24   596  
       34.16  1:12.29  1:51.47  2:31.24                                    
  2 Freeman, Alexander        13 Unattached           2:55.01    2:54.24   390  
       38.41  1:23.67  2:10.19  2:54.24                                    
  3 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park, W     2:57.75    2:54.89   385  
       39.61  1:25.01  2:10.48  2:54.89                                    
  4 Cipriano, Rafael          13 Fremantle Port,      2:59.02    2:57.86   366  
       40.28  1:25.66  2:11.91  2:57.86                                    
  5 De Villiers, Tristan      13 Arena, WA            3:14.05    2:58.04   365  
       40.17  1:26.74  2:12.79  2:58.04                                    
  6 Roberts, Ben              13 Arena, WA            3:06.63    3:03.79   332  
       42.74  1:30.80  2:18.12  3:03.79                                    
  7 Sutton, Dane              13 Arena, WA            3:07.64    3:06.91   316  
       42.92  1:31.15  2:19.53  3:06.91                                    
  8 Peters, Kieran            13 Fremantle Port,      3:09.99    3:08.87   306  
       42.59  1:32.13  2:20.90  3:08.87                                    
  9 Ford, Sean                13 Southside Wesley     3:11.18    3:11.33   294  
       42.84  1:30.29  2:21.12  3:11.33                                    
 
Event 73  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claxton, James            14 Arena, WA            2:41.50    2:39.08   512  
       35.34  1:15.94  1:58.62  2:39.08                                    
  2 Smith, Jake               14 Breakers, WA         2:41.84    2:43.83   469  
       36.56  1:18.36  2:01.37  2:43.83                                    
  3 Ansell, Charlie           14 South Shore, WA      2:53.62    2:53.24   396  
       38.54  1:23.59  2:09.99  2:53.24                                    
  4 Burgos, Francis           14 Western Sprint,      3:08.11    3:04.40   329  
       40.21  1:27.04  2:17.04  3:04.40                                    
 
Event 73  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Lachlan        15 Breakers, WA         2:33.95    2:35.95   544  
       35.35  1:15.96  1:56.25  2:35.95                                    
  2 Williams, Bradley         15 Breakers, WA         2:38.53    2:43.42   472  
       35.09  1:15.05  1:58.46  2:43.42                                    
  3 Schubert, Aidan           15 Uwa Uniswim Swim     2:52.67    2:53.83   392  
       38.67  1:23.18  2:08.61  2:53.83                                    
 
Event 73  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucipto, Tommy            16 South Lake Dolph     2:30.53    2:21.37   730  
       32.77  1:08.90  1:45.59  2:21.37                                    
  2 Marciano, Jayden          16 Southside Wesley     2:31.01    2:38.43   518  
       34.94  1:15.66  1:57.42  2:38.43                                    
  3 Hoey, David               16 Wcac                 2:34.85    2:47.99   435  
       33.09  1:11.88  1:59.48  2:47.99                                    
  4 Jackson, Jason            16 Unattached           2:51.32    2:48.64   430  
       36.47  1:19.17  2:04.56  2:48.64                                    
 
Event 73  Men 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bremer, Lennard           17 Arena, WA            2:19.21    2:22.15   718  
       32.80  1:08.76  1:45.96  2:22.15                                    
 -- Larsen, Clayton           17 Uwa Uniswim Swim     2:46.03         DQ        
       34.52  1:15.83  1:59.20       DQ                                    
 
Event 73  Men 19 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Basson, Luke              19 Wcac                 2:41.41    2:36.82   535  
       34.77  1:15.89  1:56.85  2:36.82                                    
  2 Basson, Oliver            19 Wcac                 2:46.27    2:41.48   490  
       36.02  1:16.44  1:59.17  2:41.48                                    
 
Event 74  Girls 9 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Lauren           9 South Lake Dolph     2:51.53    2:48.33   302  
       38.49  1:21.57  2:06.17  2:48.33                                    
  2 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     3:04.42    2:52.42   281  
       38.67  1:25.75  2:10.70  2:52.42                                    
  3 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         2:52.93    2:57.08   259  
       40.24  1:25.12  2:11.37  2:57.08                                    
  4 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      3:14.49    3:06.46   222  
       44.32  1:31.45  2:20.58  3:06.46                                    
  5 Sillence, Scarlett         9 Breakers, WA         3:08.10    3:11.82   204  
       41.60  1:32.00  3:11.82                                             
  6 Muru, Annika               8 Western Sprint,      3:12.13    3:14.14   197  
       44.94  1:35.16  3:14.14                                             
  7 Horsfall, Maddison         9 Arena, WA            3:28.88    3:21.81   175  
       43.91  1:36.29  2:29.75  3:21.81                                    
  8 Packer, Ella               8 Arena, WA            3:45.79    3:22.45   173  
       44.64  1:36.91  2:30.56  3:22.45                                    
  9 Njirich, Mia               8 Lawley, WA           3:38.24    3:33.12   148  
       46.67  1:40.85  2:37.60  3:33.12                                    
 
Event 74  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parks, Kiah               10 Breakers, WA         2:32.58    2:30.13   426  
       34.87  1:13.65  1:52.79  2:30.13                                    
  2 Eastwood, Kelsey          10 Swan Hills           2:33.55    2:38.86   359  
       36.51  1:19.19  1:59.94  2:38.86                                    
  3 Patterson, Joely          10 Southside Wesley     2:43.79    2:39.88   352  
       37.11  1:18.22  2:00.41  2:39.88                                    
  4 Steven-Biggs, Claire      10 Arena, WA            2:42.27    2:44.41   324  
       37.60  1:20.63  2:04.02  2:44.41                                    
  5 Claxton, Helen            10 Arena, WA            2:45.58    2:45.59   317  
       36.46  1:20.03  2:05.10  2:45.59                                    
  6 Rego, Brooke              10 Guildford Blues      2:51.40    2:46.33   313  
       35.79  1:18.61  2:03.49  2:46.33                                    
  7 Maynard, Micheala         10 Swan Hills           2:50.45    2:48.61   300  
       37.60  1:21.61  2:06.78  2:48.61                                    
  8 Ho, Alexandra             10 Aqua Attack, WA      2:51.78    2:49.81   294  
       37.28  1:19.96  2:05.29  2:49.81                                    
  9 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       3:01.11    2:51.61   285  
       38.12  1:21.80  2:08.62  2:51.61                                    
 10 Vafeas, Annika            10 Arena, WA            3:19.92    2:53.06   278  
       38.20  1:22.34  2:09.03  2:53.06                                    
 11 Ford, Erin                10 Southside Wesley     2:56.10    2:55.94   264  
       39.67  1:26.98  2:12.85  2:55.94                                    
 12 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham, WA       2:59.08    2:57.12   259  
       38.51  1:24.59  2:12.22  2:57.12                                    
 13 Hogan, Chloe              10 West Coast, WA       3:01.95    2:58.59   253  
       38.25  1:25.13  2:13.15  2:58.59                                    
 14 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA        2:56.74    3:01.97   239  
       39.78  1:25.99  2:14.47  3:01.97                                    
 15 Chapman, Tessa            10 Fremantle Port,      3:04.26    3:02.08   238  
       39.01  1:26.62  2:15.94  3:02.08                                    
 16 Sutton, Alyssa            10 Arena, WA            3:15.74    3:02.81   236  
       41.29  1:28.46  2:17.05  3:02.81                                    
 17 Nurkic, Layla             10 South Shore, WA      3:10.68    3:07.55   218  
       41.95  1:30.70  2:20.80  3:07.55                                    
 
Event 74  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coten, Claire             11 South Shore, WA      2:31.52    2:30.35   424  
       34.78  1:13.83  1:52.38  2:30.35                                    
  2 Teuchert, Taylor          11 Southside Wesley     2:40.18    2:35.15   386  
       34.69  1:14.17  1:54.54  2:35.15                                    
  3 Cawood, Lily              11 Swan Hills           2:42.74    2:40.75   347  
       37.14  1:18.70  2:00.77  2:40.75                                    
  4 Njirich, Lexi             11 Lawley, WA           2:45.00    2:41.52   342  
       35.97  1:17.09  2:00.18  2:41.52                                    
  5 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     2:52.63    2:46.81   310  
       37.41  1:20.40  2:04.71  2:46.81                                    
  6 Brogan, Niamh             11 Uwa Uniswim Swim     2:50.19    2:53.33   276  
       37.77  1:21.67  2:07.96  2:53.33                                    
  7 Barton, Georgia           11 Central Aquatic,     2:52.75    2:53.46   276  
       36.96  1:20.43  2:07.40  2:53.46                                    
  8 More, Gemma               11 Guildford Blues      2:53.77    2:58.54   253  
       39.58  1:25.85  2:12.87  2:58.54                                    
 -- Antill, Hayley            11 Swan Hills           2:38.14         DQ        
       36.20  1:16.19  1:56.64       DQ                                    
 
Event 75  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              12 Breakers, WA         2:11.48    2:09.71   660  
       29.68  1:03.19  1:36.77  2:09.71                                    
  2 Ho, Andrea                12 Aqua Attack, WA      2:24.05    2:20.56   519  
       31.23  1:07.23  1:44.32  2:20.56                                    
  3 Hargrave, Emma            12 Victoria Park, W     2:26.55    2:22.93   493  
       32.87  1:09.77  1:47.45  2:22.93                                    
  4 Parks, Teagan             12 Breakers, WA         2:22.16    2:22.96   493  
       32.42  1:09.22  1:47.09  2:22.96                                    
  5 Page, Josie               12 Arena, WA            2:28.64    2:24.28   480  
       33.00  1:10.07  1:48.35  2:24.28                                    
  6 Beesley, Brittany         12 Arena, WA            2:29.58    2:24.63   476  
       31.27  1:08.49  1:47.93  2:24.63                                    
  7 Welsh, Georgia            12 Southside Wesley     2:28.90    2:27.97   445  
       32.74  1:10.81  1:49.78  2:27.97                                    
  8 White, Maggie             12 West Coast, WA       2:27.43    2:29.18   434  
       33.04  1:11.28  1:51.10  2:29.18                                    
  9 Bristow, Teisha           12 Western Sprint,      2:25.93    2:29.96   427  
       33.61  1:12.45  1:52.97  2:29.96                                    
 10 Reidy-Crofts, Eleni       12 Southside Wesley     2:33.66    2:31.61   413  
       34.45  1:14.24  1:54.37  2:31.61                                    
 11 Truscott, Chloe           12 Kalamunda, WA        2:30.79    2:32.13   409  
       34.13  1:12.87  1:52.56  2:32.13                                    
 12 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            2:37.19    2:32.58   405  
       35.24  1:13.81  1:53.59  2:32.58                                    
 13 Miller, Hannah            12 Kwinana              2:39.52    2:34.32   392  
       34.71  1:14.07  1:54.31  2:34.32                                    
 14 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         2:31.76    2:35.98   380  
       34.17  1:13.94  1:56.06  2:35.98                                    
 15 Benham, Abbey             12 City of Perth, W     2:35.64    2:37.27   370  
       35.99  1:16.09  1:58.45  2:37.27                                    
 16 Manning, Bridie           12 Arena, WA            2:35.38    2:38.10   364  
       36.09  1:16.39  2:38.10                                             
 17 Jennings, Emily           12 Arena, WA            2:43.13    2:42.47   336  
       35.56  1:16.53  2:00.33  2:42.47                                    
 18 Jolliffe, Lauren          12 Newman Churchlan     2:42.45    2:43.91   327  
       36.78  1:17.94  2:02.06  2:43.91                                    
 19 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley     2:36.50    2:44.42   324  
       35.86  1:19.04  2:03.80  2:44.42                                    
 20 Gibb, Emily               12 Central Aquatic,     2:43.86    2:49.93   293  
       37.07  1:21.21  2:06.51  2:49.93                                    
 
Event 75  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hull, Grace               13 Breakers, WA         2:15.80    2:14.98   586  
       30.81  1:05.20  1:40.71  2:14.98                                    
  2 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           2:21.59    2:16.48   567  
       31.66  1:06.13  1:41.81  2:16.48                                    
  3 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim     2:18.30    2:18.95   537  
       31.04  1:06.59  1:43.70  2:18.95                                    
  4 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     2:20.52    2:20.93   515  
       30.96  1:06.56  1:44.26  2:20.93                                    
  5 Goy, Karla                13 City of Perth, W     2:21.98    2:21.19   512  
       31.30  1:07.31  1:44.50  2:21.19                                    
  6 Studniczky, Lauren        13 Fremantle Port,      2:27.63    2:24.04   482  
       32.47  1:09.69  1:47.33  2:24.04                                    
  7 Ferraz, Grace             13 Fremantle Port,      2:30.02    2:24.30   479  
       32.37  1:09.07  1:47.39  2:24.30                                    
  8 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       2:31.22    2:26.17   461  
       31.63  1:08.64  1:48.05  2:26.17                                    
  9 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W     2:32.71    2:28.11   443  
       33.20  1:10.95  1:49.55  2:28.11                                    
 10 Weston, Emma              13 Wcac                 2:28.80    2:29.39   432  
       33.82  1:12.06  1:51.64  2:29.39                                    
 11 Hall, Lauren              13 Southside Wesley     2:33.31    2:33.77   396  
       33.48  1:12.62  1:53.81  2:33.77                                    
 12 Gwynne, Chloe             13 Rockingham, WA       2:37.79    2:34.90   388  
       34.44  1:14.32  1:55.62  2:34.90                                    
 13 Reynolds, Constance       13 Uwa Uniswim Swim     2:33.77    2:41.13   344  
       36.45  1:17.42  2:00.00  2:41.13                                    
 
Event 75  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emmett, Maggie            14 Arena, WA            2:10.30    2:09.53   663  
       30.06  1:03.40  1:37.35  2:09.53                                    
  2 Wall, Candice             14 Arena, WA            2:09.20    2:09.69   661  
       29.37  1:02.44  1:36.85  2:09.69                                    
  3 Antill, Jessica           14 Swan Hills           2:17.52    2:14.21   596  
       31.01  1:04.64  1:39.90  2:14.21                                    
  4 Bristow, Logan            14 Western Sprint,      2:15.41    2:16.37   568  
       31.86  1:06.39  1:41.77  2:16.37                                    
  5 Kennedy, Melanie          14 Aquajets, WA         2:16.73    2:16.44   567  
       30.98  1:06.27  1:42.49  2:16.44