2012 SWA 'C' Division Club Premierships
Challenge Stadium - 11 February 2012
Results
Event 1 Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Caceres-Flores, Pablo 20 Lawley Aquatic 58.65
27.83 58.65
2 Taylor, Ashley 17 Central Midlands-WA 58.82
28.08 58.82
3 Hendry, Ross 16 Aquajets 59.58
29.72 59.58
4 Bratton-Palmer, Cadwgan 17 Stirling 1:00.49
29.12 1:00.49
5 Schifferli, Sam 20 Newman/Church 1:01.05
29.16 1:01.05
6 Garbowski, Damian 16 Kwi-AAA 1:01.26
28.03 1:01.26
7 Gunzburg, Ben 17 Riverside 1:02.05
29.09 1:02.05
8 Cutforth, Ray 20 Great Southern-WA 1:06.79
30.45 1:06.79
Event 2 Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Ho, Beatrice 15 Kwi-AAA 1:04.24
30.15 1:04.24
2 O'Neill, Lyndsay 14 Great Southern-WA 1:04.60
31.21 1:04.60
3 Hendry, Nicole 18 Aquajets 1:05.52
31.66 1:05.52
4 Boothby, Lucinda 19 Lawley Aquatic 1:07.35
32.24 1:07.35
5 Doran, Jacqui 20 Riverside 1:09.54
32.93 1:09.54
6 Kavenagh, Meg 16 Newman/Church 1:10.59
34.32 1:10.59
7 Lehmann, Jenna 17 Stirling 1:11.01
33.51 1:11.01
8 Dayman, Jemma 17 Central Midlands-WA 1:25.10
38.32 1:25.10
Event 3 Boys 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Lawson, Thomas 9 Newman/Church 36.54
2 Cannon, Ben 9 Great Southern-WA 37.51
3 Caddy, Ben 9 Stirling 37.80
4 Martin, Lockie 9 Central Midlands-WA 42.28
5 Dale, Ben 8 Lawley Aquatic 43.92
6 Abbott, Oliver 9 Kwi-AAA 45.05
7 Teng, Matthew 8 Aquajets 51.61
Event 4 Girls 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Smit, Rhiannon 9 Lawley Aquatic 37.84
2 Skerritt, Phoebe 9 Great Southern-WA 38.48
3 Forster, Chloe 8 Kwi-AAA 42.55
4 Paterson, Jemima 8 Newman/Church 43.53
5 Hazelgrave, Rhiannon 9 Central Midlands-WA 44.70
6 Stjepanovic, Tatiana 9 Stirling 46.00
7 Morin, Audrey-Anne 9 Aquajets 53.42
Event 5 Boys 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Hughes, Kane 11 Stirling 32.20
2 Prentice, Stefan 11 Kwi-AAA 32.48
3 Binning, Joshua 11 Great Southern-WA 34.61
4 Wirawan, Sergio 11 Lawley Aquatic 34.87
5 Paterson, Jasper 10 Newman/Church 36.81
6 McClelland, Owen 11 Central Midlands-WA 40.27
7 Teng, Edward 10 Aquajets 42.90
8 Jones, Brayden 10 Riverside 44.15
Event 6 Girls 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Mawhirt, Nikita 11 Lawley Aquatic 32.99
2 Petroff, Sarah 11 Stirling 33.51
3 Ho, Alexandra 10 Kwi-AAA 34.75
4 Coetzer, Sarah 11 Great Southern-WA 35.56
5 Gordon, Ashby 11 Newman/Church 37.65
6 Trenaman, Leah 10 Riverside 38.80
7 White, Ebony 11 Central Midlands-WA 38.88
8 Blair, Libby 11 Aquajets 50.61
Event 7 Boys 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Koczwara, Sam 13 Stirling 28.91
2 Armstrong, Tyson 13 Great Southern-WA 29.59
3 Moore, Hayden 13 Central Midlands-WA 29.94
4 George, Isaac 12 Lawley Aquatic 30.80
5 Kavenagh, Josh 13 Newman/Church 31.45
6 Kennedy, Reilly 12 Aquajets 32.77
7 Hunt, Shane 13 Kwi-AAA 35.88
-- Zachariasen, Amaru 12 Riverside DQ
Event 8 Girls 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Stoner, Devon 13 Great Southern-WA 30.57
2 Njirich, Lexi 12 Lawley Aquatic 32.30
3 Webster, Samantha 13 Kwi-AAA 32.39
4 Graca, Nadia 12 Stirling 33.10
5 Gillman, Laura 12 Newman/Church 33.29
6 Rendell, Aimee 12 Aquajets 39.38
7 Bracegirdle, Kate 11 Riverside 40.76
8 Wallis, Jeklyn 10 Central Midlands-WA 41.69
Event 9 Boys 15 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Warries, Calvin 15 Aquajets 56.80
27.49 56.80
2 Fielding, Brett 14 Lawley Aquatic 59.26
28.43 59.26
3 Mitchell, Lawrence 14 Kwi-AAA 1:01.91
29.30 1:01.91
4 Farquharson, Bradley 15 Newman/Church 1:04.25
30.16 1:04.25
5 Bario, Kyle 14 Great Southern-WA 1:06.93
32.32 1:06.93
6 Hewitt-Dutton, Samuel 14 Stirling 1:07.73
32.04 1:07.73
7 Russell, Anthony 15 Central Midlands-WA 1:11.08
33.11 1:11.08
8 Carter, Kyle 13 Riverside 1:27.78
Event 10 Girls 15 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Reicheld, Natasja 14 Kwi-AAA 1:04.69
30.61 1:04.69
2 Jamieson, Sarah 14 Great Southern-WA 1:05.43
31.21 1:05.43
3 Jessop, Sarah 14 Lawley Aquatic 1:12.79
34.44 1:12.79
4 Trenaman, Amelia 15 Riverside 1:14.26
34.89 1:14.26
5 Santarelli, Julia 13 Stirling 1:15.19
35.36 1:15.19
6 Blair, Carlyn 15 Aquajets 1:19.06
36.15 1:19.06
7 Schifferli, Ellie 13 Newman/Church 1:19.47
37.54 1:19.47
-- DE Lacy, Hannah 15 Central Midlands-WA DQ
32.97 DQ
Event 11 Boys 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Waterman, Ben 9 Newman/Church 49.30
2 Joyce, Cooper 7 Great Southern-WA 57.57
3 Hewitt-Dutton, Jack 9 Stirling 1:11.28
4 Stephen, Lachlan 9 Central Midlands-WA 1:17.67
-- Horton, Samual 7 Lawley Aquatic DQ
Event 12 Girls 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bune, Annabelle 9 Kwi-AAA 49.33
2 Condon, Georgia 9 Newman/Church 53.36
3 Kozlowska, Ellen 9 Lawley Aquatic 54.02
4 Dowling, Holly 9 Great Southern-WA 54.73
5 Ellis, Bridget 9 Stirling 55.96
6 Charleson, Breanna 9 Central Midlands-WA 1:01.11
Event 13 Boys 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Donato, Zane 11 Kwi-AAA 42.83
2 Joyce, Rielly 11 Great Southern-WA 44.03
3 Koczwara, Lucas 11 Stirling 45.51
4 Wirawan, Sergio 11 Lawley Aquatic 47.30
5 Popham, Adam 11 Newman/Church 48.65
6 Unicomb, Matthew 11 Aquajets 49.49
7 McClelland, Owen 11 Central Midlands-WA 52.39
8 Freeman, Jeremy 11 Riverside 55.36
Event 14 Girls 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Mawhirt, Nikita 11 Lawley Aquatic 42.80
2 Beattie, Teleya 10 Great Southern-WA 45.01
3 Bune, Madeleine 11 Kwi-AAA 45.06
4 Petroff, Sarah 11 Stirling 46.72
5 Wylde, Amy 11 Newman/Church 47.36
6 Angelidis, Natasha 10 Riverside 50.36
7 Conley, Madison 11 Central Midlands-WA 55.05
8 Blair, Libby 11 Aquajets 1:07.16
Event 15 Boys 13 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Koczwara, Sam 13 Stirling 37.72
2 Ireland, Bailey 13 Great Southern-WA 38.75
3 Renshaw, Thomas 13 Lawley Aquatic 42.30
4 Byrnes, Jack 13 Newman/Church 42.38
5 Contessi, Max 12 Kwi-AAA 43.39
6 Moore, Hayden 13 Central Midlands-WA 45.42
7 Smith, Logan 10 Aquajets 46.85
8 Zachariasen, Amaru 12 Riverside 46.93
Event 16 Girls 13 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Njirich, Lexi 12 Lawley Aquatic 42.18
2 Goward-Bell, Amber 13 Great Southern-WA 43.36
3 Gaffney, Annaleise 13 Kwi-AAA 45.67
4 Andrioff, Maddison 12 Stirling 46.56
5 Grieco Hazewinkel, Finn 12 Riverside 48.48
6 Lobb, Camryn 11 Central Midlands-WA 52.24
7 Unicomb, Carla 13 Aquajets 53.23
-- Gillman, Laura 12 Newman/Church DQ
Event 17 Boys 15 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Van Nieuwburg, Justin 15 Aquajets 1:21.30
37.99 1:21.30
2 Farquharson, Bradley 15 Newman/Church 1:29.65
44.06 1:29.65
3 Wong, Raymond 13 Stirling 1:32.45
42.48 1:32.45
4 Donato, Zane 11 Kwi-AAA 1:35.87
44.56 1:35.87
5 Renshaw, Thomas 13 Lawley Aquatic 1:35.95
44.66 1:35.95
6 Kempton, Ben 13 Great Southern-WA 1:36.42
44.54 1:36.42
7 Russell, Anthony 15 Central Midlands-WA 1:38.94
45.97 1:38.94
8 Carter, Kyle 13 Riverside 1:51.57
Event 18 Girls 15 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bowling, Olivia 14 Aquajets 1:25.22
40.68 1:25.22
2 O'Neill, Lyndsay 14 Great Southern-WA 1:29.65
42.23 1:29.65
3 Viney, Sarah 15 Newman/Church 1:32.05
43.88 1:32.05
4 Martino, Yasmin 14 Lawley Aquatic 1:37.18
42.27 1:37.18
5 Hamilton, Nicola 14 Stirling 1:39.71
45.19 1:39.71
6 Tilbrook, Stephanie 15 Kwi-AAA 1:39.88
45.12 1:39.88
7 Economo, Sophia 15 Riverside 1:42.49
47.95 1:42.49
8 Smith, Genevieve 14 Central Midlands-WA 1:49.58
50.84 1:49.58
Event 19 Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Kelly, Travis 29 Stirling 1:12.01
33.75 1:12.01
2 Bowling, Luke 16 Aquajets 1:12.04
33.97 1:12.04
3 James, Dylan 21 Riverside 1:23.58
39.02 1:23.58
4 Whiddett, Ryan 19 Kwi-AAA 1:24.34
38.41 1:24.34
5 McAuliffe, Eoin 15 Newman/Church 1:29.66
42.42 1:29.66
6 Cutforth, Ray 20 Great Southern-WA 1:30.78
41.28 1:30.78
7 Burton, Ashley 16 Central Midlands-WA 1:35.69
44.58 1:35.69
8 Fielding, Steven 19 Lawley Aquatic 1:36.90
44.81 1:36.90
Event 20 Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Feast, Sarah 16 Aquajets 1:21.83
39.04 1:21.83
2 Herdman, Nicole 16 Great Southern-WA 1:27.27
41.74 1:27.27
3 Esterl, Nadine A 17 Riverside 1:28.50
40.27 1:28.50
4 Dayman, Jemma 17 Central Midlands-WA 1:32.15
42.79 1:32.15
5 Lehmann, Jenna 17 Stirling 1:33.53
43.62 1:33.53
6 Ranelli, Crystal 19 Lawley Aquatic 1:34.46
42.04 1:34.46
7 Burgess, Andika 14 Newman/Church 1:46.68
48.36 1:46.68
8 Tilbrook, Stephanie 15 Kwi-AAA 1:47.69
48.63 1:47.69
Event 21 Boys 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Lawson, Thomas 9 Newman/Church 41.38
2 Caddy, Ben 9 Stirling 45.98
3 Joyce, Cooper 7 Great Southern-WA 52.38
4 Martin, Lockie 9 Central Midlands-WA 54.96
5 Puccini, Tommaso 7 Lawley Aquatic 55.56
6 Abbott, Oliver 9 Kwi-AAA 1:03.60
-- Teng, Matthew 8 Aquajets DQ
Event 22 Girls 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Njirich, Mia 9 Lawley Aquatic 47.97
2 Dowling, Holly 9 Great Southern-WA 50.37
3 Stjepanovic, Tatiana 9 Stirling 50.81
4 Forster, Chloe 8 Kwi-AAA 52.13
5 Paterson, Jemima 8 Newman/Church 53.79
6 Charleson, Breanna 9 Central Midlands-WA 54.77
7 Morin, Audrey-Anne 9 Aquajets 1:02.62
Event 23 Boys 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Arnott, Lachlan 11 Kwi-AAA 37.44
2 Putt, Lewis 11 Stirling 40.07
3 Popham, Adam 11 Newman/Church 41.83
4 Paul, Oakley 10 Lawley Aquatic 41.92
5 Joyce, Rielly 11 Great Southern-WA 43.69
6 Jones, Mitchell 10 Central Midlands-WA 44.24
7 Freeman, Jeremy 11 Riverside 52.23
8 Ngo, Wei 10 Aquajets 54.40
Event 24 Girls 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bune, Madeleine 11 Kwi-AAA 41.80
2 Sorensen, Kimberley 11 Lawley Aquatic 42.23
3 Byrnes, Sarah 11 Newman/Church 42.89
4 Coetzer, Sarah 11 Great Southern-WA 42.99
5 Gurr, Isabella 11 Stirling 45.60
6 Hazelgrave, Lauren 11 Central Midlands-WA 47.18
7 Angelidis, Natasha 10 Riverside 47.79
Event 25 Boys 13 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bacovic, Maksim 13 Stirling 33.87
2 Byrnes, Jack 13 Newman/Church 38.69
3 McAleese, Damien 13 Great Southern-WA 39.04
4 Taverner, Louis 13 Lawley Aquatic 40.25
5 Natalotto, Jack 10 Aquajets 41.16
6 Hunt, Shane 13 Kwi-AAA 45.00
7 Trenaman, Thomas S 12 Riverside 45.71
8 Bailey, Dylan 12 Central Midlands-WA 48.44
Event 26 Girls 13 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Ho, Andrea 13 Kwi-AAA 33.57
2 Stoner, Devon 13 Great Southern-WA 36.05
3 Jolliffe, Lauren 12 Newman/Church 37.55
4 Hubbard, Tylah 12 Stirling 39.71
5 Westbrook, Jessica 13 Lawley Aquatic 41.01
6 Burnell, Jessica 12 Riverside 42.55
7 Rendell, Aimee 12 Aquajets 49.46
8 Wallis, Jeklyn 10 Central Midlands-WA 50.19
Event 27 Boys 15 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Warries, Calvin 15 Aquajets 1:04.97
31.48 1:04.97
2 Mitchell, Lawrence 14 Kwi-AAA 1:08.55
33.40 1:08.55
3 Zaltsman, Brent 15 Newman/Church 1:15.47
36.96 1:15.47
4 Bario, Kyle 14 Great Southern-WA 1:24.12
41.94 1:24.12
5 Taverner, Louis 13 Lawley Aquatic 1:29.15
42.55 1:29.15
6 Hewitt-Dutton, Samuel 14 Stirling 1:31.88
43.67 1:31.88
7 Hicks, Jacob 14 Central Midlands-WA 1:36.80
42.87 1:36.80
Event 28 Girls 15 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Pouweslen, Jemma 15 Great Southern-WA 1:08.90
33.24 1:08.90
2 Ho, Beatrice 15 Kwi-AAA 1:14.21
35.86 1:14.21
3 DE Lacy, Hannah 15 Central Midlands-WA 1:20.56
36.96 1:20.56
4 Thompson, Juliet 14 Aquajets 1:24.70
40.29 1:24.70
5 Brown, Amy 14 Lawley Aquatic 1:26.65
42.21 1:26.65
6 Hamilton, Nicola 14 Stirling 1:32.10
44.93 1:32.10
7 Slattery, Annie 13 Newman/Church 1:33.17
47.26 1:33.17
-- Economo, Sophia 15 Riverside DQ
45.79 DQ
Event 29 Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Hendry, Ross 16 Aquajets 1:08.06
34.32 1:08.06
2 Caceres-Flores, Pablo 20 Lawley Aquatic 1:09.94
35.00 1:09.94
3 Garbowski, Damian 16 Kwi-AAA 1:12.56
34.17 1:12.56
4 Pelemis, Sasa 20 Stirling 1:14.72
36.35 1:14.72
5 Goldie, Ben 16 Newman/Church 1:20.04
38.78 1:20.04
6 Burton, Ashley 16 Central Midlands-WA 1:24.58
42.05 1:24.58
7 McAleese, Damien 13 Great Southern-WA 1:25.74
42.09 1:25.74
8 Fussell, John 65 Riverside 1:28.20
41.47 1:28.20
Event 30 Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Hendry, Nicole 18 Aquajets 1:13.30
35.98 1:13.30
2 Hamilton, Sarah 17 Kwi-AAA 1:13.42
34.91 1:13.42
3 Boothby, Lucinda 19 Lawley Aquatic 1:19.62
38.85 1:19.62
4 Herdman, Nicole 16 Great Southern-WA 1:20.21
39.16 1:20.21
5 Trenaman, Rachel 43 Riverside 1:27.60
41.87 1:27.60
6 Slattery, Gabriella 17 Newman/Church 1:30.53
43.60 1:30.53
7 Bratton-Palmer, Niamh 16 Stirling 1:33.12
44.29 1:33.12
8 DE Lacy, Jordan 17 Central Midlands-WA 1:34.05
44.45 1:34.05
Event 31 Boys 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Cannon, Ben 9 Great Southern-WA 46.34
2 Dale, Ben 8 Lawley Aquatic 1:11.52
-- Petroff, James 9 Stirling DQ
-- Johnson, Ben 9 Newman/Church DQ
Event 32 Girls 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Skerritt, Phoebe 9 Great Southern-WA 45.57
2 Smit, Rhiannon 9 Lawley Aquatic 46.19
3 McNamara, Breanna 9 Kwi-AAA 49.30
4 Hazelgrave, Rhiannon 9 Central Midlands-WA 55.34
5 Ellis, Bridget 9 Stirling 1:00.93
Event 33 Boys 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Arnott, Lachlan 11 Kwi-AAA 37.37
2 Hughes, Kane 11 Stirling 40.21
3 Cook, Henry 10 Newman/Church 43.26
4 Page, Blake 11 Great Southern-WA 45.38
5 Jones, Mitchell 10 Central Midlands-WA 45.53
6 Huynh, Jayden 11 Aquajets 50.33
7 Paul, Oakley 10 Lawley Aquatic 51.17
Event 34 Girls 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Ho, Alexandra 10 Kwi-AAA 38.31
2 Zachariassen, Waiira 10 Riverside 39.46
3 Beattie, Teleya 10 Great Southern-WA 43.20
4 Wylde, Amy 11 Newman/Church 44.34
5 Lamb, Anneliese 11 Lawley Aquatic 45.00
6 Gurr, Isabella 11 Stirling 52.75
7 Conley, Madison 11 Central Midlands-WA 54.11
Event 35 Boys 13 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bacovic, Maksim 13 Stirling 33.74
2 Armstrong, Tyson 13 Great Southern-WA 33.96
3 George, Isaac 12 Lawley Aquatic 37.64
4 Kennedy, Reilly 12 Aquajets 38.68
5 Mammoliti, Adam 13 Newman/Church 41.69
6 Bailey, Dylan 12 Central Midlands-WA 50.91
-- Contessi, Max 12 Kwi-AAA DQ
Event 36 Girls 13 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Ho, Andrea 13 Kwi-AAA 32.68
2 Jolliffe, Lauren 12 Newman/Church 34.83
3 Graca, Nadia 12 Stirling 35.84
4 Daniels, Jessica 13 Great Southern-WA 36.36
5 Westbrook, Jessica 13 Lawley Aquatic 40.17
6 Burnell, Jessica 12 Riverside 44.20
7 White, Ebony 11 Central Midlands-WA 48.22
8 Unicomb, Carla 13 Aquajets 48.93
Event 37 Boys 15 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 D'Acunto, Stefan 15 Kwi-AAA 28.35
2 Van Nieuwburg, Justin 15 Aquajets 29.01
3 Fielding, Brett 14 Lawley Aquatic 31.05
4 Zaltsman, Brent 15 Newman/Church 32.28
5 Kempton, Ben 13 Great Southern-WA 35.09
6 Caddy, Tom 14 Stirling 35.18
7 Hicks, Jacob 14 Central Midlands-WA 46.76
Event 38 Girls 15 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Pouweslen, Jemma 15 Great Southern-WA 30.43
2 Reicheld, Natasja 14 Kwi-AAA 32.50
3 Lehmann, Kelsey 15 Stirling 37.87
4 Trenaman, Amelia 15 Riverside 38.74
5 Brown, Amy 14 Lawley Aquatic 39.05
6 Burgess, Andika 14 Newman/Church 39.17
7 Smith, Genevieve 14 Central Midlands-WA 40.84
8 Fernandez, Emily 15 Aquajets 40.86
Event 39 Men 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bowling, Luke 16 Aquajets 29.00
2 Taylor, Ashley 17 Central Midlands-WA 29.16
3 Kelly, Travis 29 Stirling 29.17
4 Gunzburg, Jacob 21 Riverside 29.46
5 Goldie, Ben 16 Newman/Church 32.34
6 Fielding, Steven 19 Lawley Aquatic 32.66
7 Whiddett, Ryan 19 Kwi-AAA 34.18
8 Ireland, Bailey 13 Great Southern-WA 35.05
Event 40 Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jamieson, Sarah 14 Great Southern-WA 30.75
2 Hamilton, Sarah 17 Kwi-AAA 31.68
3 Kennedy, Melanie 14 Aquajets 31.79
4 Esterl, Nadine A 17 Riverside 36.03
5 Kavenagh, Meg 16 Newman/Church 36.08
6 Santarelli, Julia 13 Stirling 39.37
7 DE Lacy, Jordan 17 Central Midlands-WA 39.96
8 Ranelli, Crystal 19 Lawley Aquatic 40.24
Event 41 Boys 9 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Newman Churchlands 'A' 2:41.91
1) Lawson, Thomas 9 2) Ori, Sam 9
3) Johnson, Ben 9 4) Waterman, Ben 9
41.98 1:21.37 2:32.47 2:41.91
2 Stirling 'A' 3:02.99
1) Andrioff, Seaton 8 2) Hewitt-Dutton, Jack 9
3) Petroff, James 9 4) Caddy, Ben 9
48.50 1:46.71 2:24.82 3:02.99
3 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 3:17.61
1) Dale, Ben 8 2) Puccini, Tommaso 7
3) Horton, Samual 7 4) Glendinning, Lucas 9
48.26 1:36.99 2:29.64 3:17.61
4 Central Midlands-WA 'A' 3:39.37
1) 2) Conley, Blake 8
3) Wallis, Romeo 9 4) Stephen, Lachlan 9
44.35 1:51.53 3:39.37
-- Great Southern-WA 'A' X2:46.61
1) Hamersley, Bryn 9 2) Joyce, Cooper 7
3) 4) Cannon, Ben 9
43.70 1:28.62 2:08.74 2:46.61
Event 42 Girls 9 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:47.61
1) Kozlowska, Ellen 9 2) Njirich, Mia 9
3) Paul, Hallie 8 4) Smit, Rhiannon 9
43.31 1:24.61 2:14.74 2:47.61
2 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:54.58
1) Bune, Annabelle 9 2) McNamara, Breanna 9
3) Ballard, Kaitlyn 9 4) Forster, Chloe 8
41.01 1:24.03 2:08.18 2:54.58
3 Stirling 'A' 3:10.31
1) Ellis, Bridget 9 2) Santarelli, Olivia 9
3) Dods, Emily 9 4) Stjepanovic, Tatiana 9
4 Newman Churchlands 'A' 3:20.60
1) Johnson, Sophie 7 2) Condon, Georgia 9
3) Pethick, Megan 9 4) Paterson, Jemima 8
2:30.04 3:20.60
5 Central Midlands-WA 'A' 3:24.89
1) Charleson, Breanna 9 2) Douglas, Caitlin 9
3) Hatherly, Gemma 8 4) Hazelgrave, Rhiannon 9
47.59 2:41.02 3:24.89
Event 43 Boys 11 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:16.21
1) Arnott, Lachlan 11 2) Prentice, Stefan 11
3) Donato, Zane 11 4) Slee, Fletcher 11
32.48 1:04.42 1:39.39 2:16.21
2 Stirling 'A' 2:23.43
1) Koczwara, Lucas 11 2) Putt, Lewis 11
3) Hughes, Kane 11 4) Caddy, Ben 9
34.31 1:10.97 1:45.17 2:23.43
3 Great Southern-WA 'A' 2:26.35
1) Joyce, Lachlan 11 2) Joyce, Rielly 11
3) Page, Blake 11 4) Binning, Joshua 11
36.36 1:12.88 1:51.56 2:26.35
4 Newman Churchlands 'A' 2:26.57
1) Paterson, Jasper 10 2) Tippett, Angus 11
3) Cook, Henry 10 4) Popham, Adam 11
37.27 1:13.69 1:50.48 2:26.57
5 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:31.83
1) Paul, Oakley 10 2) Dale, James T 10
3) Taverner, Harry 11 4) Wirawan, Sergio 11
37.74 2:31.83
6 Central Midlands-WA 'A' 2:42.85
1) Jones, Mitchell 10 2) Bailey, Michael 10
3) Martin, Lockie 9 4) McClelland, Owen 11
37.30 2:42.85
-- Aquajets Swimming Club 'A' DQ
1) Smith, Logan 10 2) Teng, Matthew 8
3) Teng, Edward 10 4) Ngo, Wei 10
Event 44 Girls 11 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:23.30
1) Smit, Emilia 11 2) Sorensen, Kimberley 11
3) Lamb, Anneliese 11 4) Mawhirt, Nikita 11
35.08 1:11.10 1:50.05 2:23.30
2 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:23.98
1) Bune, Madeleine 11 2) Contessi, Mia 10
3) Garbowski, Olivia 11 4) Ho, Alexandra 10
36.60 1:14.22 1:49.87 2:23.98
3 Great Southern-WA 'A' 2:27.61
1) Beattie, Teleya 10 2) Coetzer, Sarah 11
3) Cannon, Gabriela 11 4) Taylor, Imogen 11
37.40 1:13.80 1:48.59 2:27.61
4 Newman Churchlands 'A' 2:38.80
1) Byrnes, Sarah 11 2) Place-Diamond, Jonique 11
3) Wylde, Amy 11 4) Gordon, Ashby 11
37.89 1:15.50 1:59.84 2:38.80
5 Riverside Swimming Club 'A' 2:39.98
1) Angelidis, Natasha 10 2) Trenaman, Leah 10
3) Zachariassen, Waiira 10 4) Bell, Emma J 11
39.90 1:20.82 2:03.70 2:39.98
6 Stirling 'A' 2:40.64
1) Hewitt-Dutton, Kate 11 2) Gurr, Isabella 11
3) Savory, Indira 11 4) Petroff, Sarah 11
44.46 1:25.03 2:06.85 2:40.64
7 Central Midlands-WA 'A' 2:48.35
1) Wallis, Jeklyn 10 2) Hazelgrave, Lauren 11
3) Conley, Madison 11 4) White, Ebony 11
44.83 1:27.26 2:08.82 2:48.35
Event 45 Boys 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Great Southern-WA 'A' 2:06.31
1) Ireland, Bailey 13 2) Kempton, Ben 13
3) McAleese, Damien 13 4) Armstrong, Tyson 13
30.50 1:03.82 2:06.31
2 Stirling 'A' 2:07.52
1) Dods, Jayden 12 2) Bacovic, Maksim 13
3) Wong, Raymond 13 4) Koczwara, Sam 13
34.69 1:04.59 1:38.47 2:07.52
3 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:12.83
1) Taverner, Louis 13 2) Renshaw, Thomas 13
3) Wirawan, Sergio 11 4) George, Isaac 12
34.64 1:06.54 1:41.62 2:12.83
4 Newman Churchlands 'A' 2:13.22
1) Kavenagh, Josh 13 2) Byrnes, Jack 13
3) Mayne, Nicholas 13 4) Creed, Jaxon 12
32.94 1:06.27 1:40.55 2:13.22
5 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:13.84
1) Contessi, Max 12 2) Hunt, Shane 13
3) Prentice, Stefan 11 4) Arnott, Lachlan 11
32.12 2:13.84
6 Central Midlands-WA 'A' 2:30.83
1) Jones, Mitchell 10 2) Bailey, Dylan 12
3) McClelland, Owen 11 4) Moore, Hayden 13
38.30 1:19.49 1:59.70 2:30.83
7 Aquajets Swimming Club 'A' 2:34.68
1) Natalotto, Jack 10 2) Huynh, Jayden 11
3) Unicomb, Matthew 11 4) Kennedy, Reilly 12
2:00.05 1:23.23 2:34.68
8 Riverside Swimming Club 'A' 2:45.41
1) Zachariasen, Amaru 12 2) Jones, Brayden 10
3) Hay, Jake J 12 4) Trenaman, Thomas S 12
36.28 1:22.40 2:08.07 2:45.41
Event 46 Girls 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:09.57
1) Webster, Samantha 13 2) Mitchell, Fallyn 12
3) Gaffney, Annaleise 13 4) Ho, Andrea 13
32.61 1:05.87 1:39.82 2:09.57
2 Great Southern-WA 'A' 2:11.62
1) Daniels, Jessica 13 2) Goward-Bell, Amber 13
3) Coetzer, Amy 13 4) Stoner, Devon 13
32.92 1:05.93 1:41.26 2:11.62
3 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:14.04
1) Harcus, Eilidh 12 2) Steel, Georgia 12
3) Westbrook, Jessica 13 4) Njirich, Lexi 12
33.37 1:07.67 1:41.61 2:14.04
4 Newman Churchlands 'A' 2:19.82
1) Jolliffe, Lauren 12 2) Slattery, Annie 13
3) Keating, Eva 12 4) Gillman, Laura 12
33.30 1:10.72 1:45.89 2:19.82
5 Stirling 'A' 2:20.80
1) Beckham, Stephanie 13 2) Andrioff, Maddison 12
3) Santarelli, Julia 13 4) Graca, Nadia 12
36.94 1:13.92 1:51.80 2:20.80
6 Riverside Swimming Club 'A' 2:39.17
1) Bracegirdle, Kate 11 2) Grieco Hazewinkel, Finn 12
3) Burnell, Jessica 12 4) Zachariassen, Waiira 10
42.66 1:22.57 2:00.50 2:39.17
7 Central Midlands-WA 'A' 2:48.64
1) Wallis, Jeklyn 10 2) White, Ebony 11
3) Conley, Madison 11 4) Lobb, Camryn 11
45.93 2:06.90 2:48.64
8 Aquajets Swimming Club 'A' 3:12.29
1) Rendell, Aimee 12 2) Morin, Audrey-Anne 9
3) Blair, Libby 11 4) Unicomb, Carla 13
40.81 1:39.19 2:33.04 3:12.29
Event 47 Boys 15 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:01.74
1) Mitchell, Lawrence 14 2) Contessi, Max 12
3) Hunt, Shane 13 4) D'Acunto, Stefan 15
28.28 59.84 1:36.36 2:01.74
2 Newman Churchlands 'A' 2:01.84
1) Zaltsman, Brent 15 2) McAuliffe, Eoin 15
3) Farquharson, Bradley 15 4) Kavenagh, Josh 13
29.93 1:00.82 1:29.66 2:01.84
3 Aquajets Swimming Club 'A' 2:03.70
1) Van Nieuwburg, Justin 15 2) Natalotto, Jack 10
3) Kennedy, Reilly 12 4) Warries, Calvin 15
27.89 1:03.84 1:37.28 2:03.70
4 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:04.28
1) Fielding, Brett 14 2) Taverner, Louis 13
3) Renshaw, Thomas 13 4) George, Isaac 12
27.43 1:01.18 1:33.29 2:04.28
5 Stirling 'A' 2:04.74
1) Guy, Mitchell 15 2) Hewitt-Dutton, Samuel 14
3) Hughes, Kane 11 4) Caddy, Tom 14
31.14 1:01.54 1:35.66 2:04.74
6 Great Southern-WA 'A' 2:08.51
1) Bario, Kyle 14 2) McAleese, Damien 13
3) Kempton, Ben 13 4) Ireland, Bailey 13
31.32 1:04.00 1:38.22 2:08.51
7 Central Midlands-WA 'A' 2:15.53
1) Hicks, Jacob 14 2) Moore, Hayden 13
3) Bailey, Dylan 12 4) Russell, Anthony 15
33.46 1:04.48 1:44.93 2:15.53
8 Riverside Swimming Club 'A' 2:42.47
1) Carter, Kyle 13 2) Hay, Jake J 12
3) Trenaman, Thomas S 12 4) Zachariasen, Amaru 12
40.73 1:27.49 2:06.41 2:42.47
Event 48 Girls 15 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Great Southern-WA 'A' 1:59.31
1) Jamieson, Sarah 14 2) O'Neill, Lyndsay 14
3) Davidson, Thalia 15 4) Pouweslen, Jemma 15
30.09 1:00.58 1:31.09 1:59.31
2 Kwinana-Aqua Attack 'A' 2:03.15
1) Reicheld, Natasja 14 2) Tilbrook, Stephanie 15
3) Ho, Andrea 13 4) Ho, Beatrice 15
29.25 1:02.75 1:33.80 2:03.15
3 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:11.67
1) Jessop, Sarah 14 2) Brown, Amy 14
3) Njirich, Lexi 12 4) Martino, Yasmin 14
33.88 1:07.36 1:40.41 2:11.67
4 Aquajets Swimming Club 'A' 2:14.51
1) Fernandez, Emily 15 2) Blair, Carlyn 15
3) Thompson, Juliet 14 4) Kennedy, Melanie 14
35.51 1:10.06 1:44.23 2:14.51
5 Stirling 'A' 2:18.26
1) Davidson, Hannah 14 2) Hamilton, Nicola 14
3) Bacovic, Tara 14 4) Lehmann, Kelsey 15
33.84 1:07.77 1:44.06 2:18.26
6 Newman Churchlands 'A' 2:20.23
1) Viney, Sarah 15 2) Coles, Evie 13
3) Slattery, Annie 13 4) Burgess, Andika 14
34.54 1:10.12 1:47.12 2:20.23
7 Riverside Swimming Club 'A' 2:24.06
1) Trenaman, Amelia 15 2) Carter, Paige 14
3) Grieco Hazewinkel, Agner 14 4) Economo, Sophia 15
34.78 1:12.84 1:47.75 2:24.06
8 Central Midlands-WA 'A' 2:32.11
1) Hazelgrave, Lauren 11 2) Smith, Genevieve 14
3) White, Ebony 11 4) DE Lacy, Hannah 15
42.02 1:19.39 2:00.18 2:32.11
Event 49 Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Aquajets Swimming Club 'A' 1:48.61
1) Hendry, Ross 16 2) Van Nieuwburg, Justin 15
3) Bowling, Luke 16 4) Warries, Calvin 15
27.92 55.53 1:21.95 1:48.61
2 Stirling 'A' 1:48.79
1) Franceschini, Michael 29 2) Kelly, Travis 29
3) Pelemis, Sasa 20 4) Bratton-Palmer, Cadwgan 17
28.29 55.03 1:22.76 1:48.79
3 Kwinana-Aqua Attack 'A' 1:49.55
1) Garbowski, Damian 16 2) Whiddett, Ryan 19
3) D'Acunto, Stefan 15 4) Mitchell, Lawrence 14
26.39 55.18 1:21.64 1:49.55
4 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 1:53.62
1) Caceres-Flores, Pablo 20 2) Fielding, Steven 19
3) George, Isaac 12 4) Fielding, Brett 14
26.97 54.97 1:27.08 1:53.62
5 Riverside Swimming Club 'A' 1:54.40
1) Gunzburg, Ben 17 2) Spragg, Thomas E 18
3) Atkinson, Shane 24 4) Gunzburg, Jacob 21
27.56 57.15 1:26.17 1:54.40
6 Newman Churchlands 'A' 1:54.65
1) Schifferli, Sam 20 2) Farquharson, Bradley 15
3) Goldie, Ben 16 4) Zaltsman, Brent 15
27.10 56.24 1:25.12 1:54.65
7 Great Southern-WA 'A' 2:02.74
1) Armstrong, Tyson 13 2) Bario, Kyle 14
3) Ireland, Bailey 13 4) Cutforth, Ray 20
31.41 1:02.60 1:33.61 2:02.74
8 Central Midlands-WA 'A' 2:05.39
1) Russell, Anthony 15 2) Hicks, Jacob 14
3) Burton, Ashley 16 4) Taylor, Ashley 17
33.18 1:07.68 1:38.96 2:05.39
Event 50 Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Kwinana-Aqua Attack 'A' 1:59.17
1) Hamilton, Sarah 17 2) Reicheld, Natasja 14
3) Ho, Beatrice 15 4) Ho, Andrea 13
29.43 59.24 1:29.23 1:59.17
2 Great Southern-WA 'A' 2:01.49
1) Jamieson, Sarah 14 2) Herdman, Nicole 16
3) McAleese, Erin 14 4) Pouweslen, Jemma 15
29.97 1:02.22 1:33.54 2:01.49
3 Aquajets Swimming Club 'A' 2:06.16
1) Hendry, Nicole 18 2) Bowling, Olivia 14
3) Kennedy, Melanie 14 4) Feast, Sarah 16
30.64 1:03.76 1:34.61 2:06.16
4 Lawley Aquatic Swim Club 'A' 2:08.29
1) Ranelli, Crystal 19 2) Martino, Yasmin 14
3) Jessop, Sarah 14 4) Boothby, Lucinda 19
31.81 1:03.51 1:36.84 2:08.29
5 Riverside Swimming Club 'A' 2:10.91
1) Esterl, Nadine A 17 2) Doran, Jacqui 20
3) Trenaman, Rachel 43 4) Trenaman, Amelia 15
31.16 1:03.25 1:36.85 2:10.91
6 Newman Churchlands 'A' 2:16.75
1) Kavenagh, Meg 16 2) Slattery, Gabriella 17
3) Gillman, Laura 12 4) Jolliffe, Lauren 12
31.50 1:08.12 1:43.68 2:16.75
7 Stirling 'A' 2:20.13
1) Tori, Shannon 15 2) Arcus, Caitlin 19
3) Bratton-Palmer, Niamh 16 4) Lehmann, Jenna 17
37.93 1:13.42 1:48.13 2:20.13
-- Central Midlands-WA 'A' DQ
1) Smith, Genevieve 14 2) DE Lacy, Jordan 17
3) Dayman, Jemma 17 4) DE Lacy, Hannah 15
38.12 1:13.83 1:50.45 DQ
Combined Team Scores - Through Event 50
1. Kwinana-Aqua Attack 336 2. Great Southern 328
3. Lawley Aquatic Swim Club 304 4. Stirling 289
5. Newman Churchlands 254 6. Aquajets Swimming Club 201
7. Central Midlands 150 8. Riverside Swimming Club 108