Search Name:

My Swim Results

[ Log In ]

2012 SWA State Open & Age LC Championships

Challenge Stadium - 17-21 January 2012

Results

 
Event 1  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 (V) Sotodate, Sho         20 Itoman, Japan        3:53.40    3:49.17   885  
       25.95    54.11  1:22.98  1:52.16  2:21.44  2:50.72  3:20.21  3:49.17
  1 Dingjan, Bundi            19 S/Side Wesley        4:12.57    4:07.20   705  
       27.72    58.51  1:29.51  2:01.78  2:32.98  3:05.14  3:36.38  4:07.20
  2 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              4:10.59    4:07.89   699  
       27.14    58.09  1:30.15  2:02.22  2:34.00  3:06.07  3:37.90  4:07.89
  3 Fyfe, Damian              14 City of Perth        4:14.77    4:12.23   664  
       28.79  1:00.21  1:32.48  2:04.96  2:36.70  3:08.63  4:12.23         
  4 Hendry, Ross              16 Aquajets             4:13.88    4:17.40   624  
       29.22  1:01.45  1:33.18  2:05.22  2:38.17  3:11.53  3:44.77  4:17.40
  5 Kendall, Jordon           14 Bunbury              4:16.74    4:20.29   604  
       29.34  1:01.67  1:34.69  2:07.73  2:40.99  3:14.60  3:48.04  4:20.29
  6 Warries, Calvin           15 Aquajets             4:22.87    4:22.48   589  
       29.43  1:01.75  1:35.19  2:08.77  2:42.43  3:16.40  3:50.22  4:22.48
  7 Fielding, Brett           14 Lawley               4:21.35    4:28.82   548  
       29.34  1:02.69  1:36.55  2:11.17  2:45.90  3:20.79  3:55.17  4:28.82
B - Final
  8 Platt, Jake               17 West Sprint          4:24.33    4:26.57   562  
       30.68  1:04.77  1:39.21  2:14.39  2:48.34  3:22.14  3:55.14  4:26.57
  9 Lee, Damon                15 Breakers             4:33.76    4:26.75   561  
       29.40  1:02.24  1:35.86  2:10.43  2:44.34  3:19.19  3:53.07  4:26.75
 10 Morisey, Justin           15 Fremantle            4:28.67    4:28.48   550  
       29.27  1:01.96  1:35.82  2:10.15  2:44.81  3:19.84  3:54.80  4:28.48
 11 Tizzone, Marco            16 West Sprint          4:35.50    4:35.72   508  
       30.11  1:04.72  1:39.57  2:14.71  2:49.67  3:25.11  4:00.52  4:35.72
 12 Bevan, Zachary            13 Rockingham           4:38.71    4:41.38   478  
       30.80  1:05.12  1:40.68  2:16.59  2:52.69  3:29.26  4:06.00  4:41.38
 
Event 1  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Sotodate, Sho         20 Itoman, Japan        3:49.03    3:53.40   838  
       26.62    54.96  1:23.92  1:53.23  2:23.11  2:53.14  3:23.44  3:53.40
  1 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              4:07.91    4:10.59   677  
       27.51    58.54  1:30.83  2:03.38  2:35.46  3:07.96  3:39.82  4:10.59
  1 Evernden, Ryan            17 Bunbury              4:07.80    4:14.41   647  
       28.08    59.23  1:31.29  2:04.30  2:36.70  3:09.63  3:42.44  4:14.41
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth        4:16.31    4:14.77   644  
       28.92  1:01.08  1:34.04  2:07.00  2:39.14  3:11.56  3:43.95  4:14.77
  1 Trump, Kieran             15 Kalamunda            4:22.23    4:22.20   591  
       29.47  1:01.61  1:34.93  2:08.50  2:42.19  3:16.00  3:49.74  4:22.20
  1 McGowan, Brody            13 Breakers             4:33.82    4:35.73   508  
       29.70  1:03.66  1:38.81  2:14.50  2:49.58  3:24.81  4:00.68  4:35.73
  2 Dingjan, Bundi            19 S/Side Wesley        4:07.31    4:12.57   661  
       27.32    57.44  1:28.94  2:01.02  2:33.61  3:07.11  3:40.27  4:12.57
  2 Smith, Bill               16 West Sprint          4:14.84    4:12.62   661  
       28.56  1:00.30  1:32.69  2:05.64  2:36.89  3:09.96  3:42.92  4:12.62
  2 Bodey, Dylan              17 West Sprint          4:16.65    4:15.69   637  
       29.58  1:01.66  1:34.21  2:07.28  2:39.71  3:13.02  3:45.33  4:15.69
  2 Kendall, Jordon           14 Bunbury              4:19.88    4:16.74   629  
       29.17  1:00.98  1:33.62  2:06.28  2:39.31  3:12.57  3:45.43  4:16.74
  2 Osborne, Jack             15 West Sprint          4:21.07    4:22.22   591  
       29.05  1:00.98  1:33.80  2:07.06  2:40.65  3:14.78  3:48.92  4:22.22
  2 Bevan, Zachary            13 Rockingham           4:38.47    4:38.71   492  
       31.11  1:04.80  1:39.99  2:15.42  2:51.27  3:27.26  4:03.43  4:38.71
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
  3 Hendry, Ross              16 Aquajets             4:10.09    4:13.88   651  
       28.96  1:00.35  1:32.65  2:05.01  2:37.30  3:09.77  3:42.61  4:13.88
  3 Fielding, Brett           14 Lawley               4:23.78    4:21.35   597  
       28.94  1:01.04  1:34.06  2:07.90  2:41.36  3:15.42  3:48.73  4:21.35
  3 Warries, Calvin           15 Aquajets             4:25.65    4:22.87   586  
       29.24  1:01.27  1:34.83  2:08.68  2:43.18  3:17.33  3:51.34  4:22.87
  3 Platt, Jake               17 West Sprint          4:28.91    4:24.33   577  
       29.84  1:02.87  1:37.19  2:11.10  2:44.43  3:18.72  3:52.36  4:24.33
  3 Freeman, Alexander        13 West Coast           4:41.39    4:39.90   486  
       30.54  1:05.25  1:40.93  2:16.91  2:53.01  3:29.28  4:05.21  4:39.90
  4 Robb, Jacson              16 All Saints           4:20.34    4:16.69   630  
       28.86  1:01.18  1:33.84  2:07.24  2:39.56  3:12.83  3:45.42  4:16.69
  4 McAleese, Austin          14 Rockingham           4:21.58    4:23.18   584  
       29.50  1:01.66  1:34.99  2:08.46  2:42.70  3:16.56  3:51.29  4:23.18
  4 Rollo, William            15 Kalamunda            4:33.98    4:24.21   577  
       29.28  1:01.82  1:35.09  2:08.69  2:42.75  3:16.93  3:51.18  4:24.21
  4 Bennier, Brandon          17 Kalamunda            4:26.63    4:26.13   565  
       29.96  1:03.05  1:36.46  2:10.47  2:45.03  3:19.32  3:53.21  4:26.13
  4 Weston, Ryan              13 West Sprint          4:51.06    4:42.04   475  
       30.91  1:06.44  1:42.70  2:18.33  2:54.51  3:30.34  4:06.65  4:42.04
  5 Morisey, Justin           15 Fremantle            4:36.99    4:28.67   549  
       29.75  1:03.05  1:37.02  2:11.02  2:45.36  3:19.74  3:54.74  4:28.67
  5 Hare, Louis               16 Kalamunda            4:33.89    4:33.80   519  
       29.92  1:02.79  1:37.57  2:12.86  2:48.27  3:23.90  3:59.71  4:33.80
  5 Claxton, James            14 Arena                4:53.86    4:40.70   481  
       29.81  1:03.53  1:38.55  2:14.51  2:51.34  3:28.52  4:05.79  4:40.70
  5 Throssell, Nicholas       13 Uniswim              4:44.69    4:43.55   467  
       30.04  1:05.86  1:43.05  2:20.05  2:56.43  3:33.21  4:09.29  4:43.55
  6 Lee, Damon                15 Breakers             4:41.89    4:33.76   519  
       29.14  1:02.10  1:36.50  2:11.38  2:46.86  3:22.45  3:58.56  4:33.76
  6 Tizzone, Marco            16 West Sprint          4:40.68    4:35.50   509  
       30.57  1:04.72  1:39.95  2:15.09  2:50.49  3:25.81  4:00.90  4:35.50
  6 Harding, Matthew          14 S/Side Wesley        4:41.98    4:42.26   473  
       30.90  1:05.97  1:41.94  2:18.72  2:55.75  3:32.79  4:09.14  4:42.26
  6 Robinson, William         13 Victoria Park        4:49.64    4:47.55   448  
       32.57  1:08.15  1:45.13  2:22.02  2:58.67  3:35.76  4:47.55         
  7 De Villiers, Johan        16 South Shore          4:30.88    4:37.28   499  
       30.09  1:03.30  1:37.52  2:12.41  2:47.96  3:24.21  4:01.10  4:37.28
  7 Schubert, Aidan           15 Uniswim              4:43.01    4:42.74   471  
       30.18  1:03.95  1:39.46  2:16.05  2:53.21  3:30.33  4:07.21  4:42.74
  7 Wagstaff, Thomas          14 Uniswim              4:49.81    4:44.75   461  
       32.33  1:07.31  1:43.46  2:20.13  2:56.58  3:33.31  4:09.77  4:44.75
  7 Pollard, Kieren           12 Breakers             5:06.97    4:52.77   424  
       32.72  1:09.66  1:47.20  2:25.13  3:02.48  3:40.29  4:17.57  4:52.77
  8 Hewitt, Thurston          15 Uniswim              4:38.88    4:43.33   468  
       30.61  1:05.17  1:40.73  2:17.15  2:53.94  3:31.11  4:07.79  4:43.33
  8 Cook, Leighton            14 Unattached           4:48.13    4:45.07   460  
       31.77  1:07.08  1:43.90  2:20.63  2:57.54  3:34.56  4:10.89  4:45.07
  8 Kesners, Bruno            13 All Saints           5:03.31    4:53.22   422  
       32.43  1:08.82  1:46.28  2:24.43  3:01.94  3:40.16  4:17.41  4:53.22
  9 Wright, Liam              15 Bunbury              4:54.01    4:44.80   461  
       30.58  1:05.12  1:40.83  2:17.86  2:54.66  3:32.35  4:09.68  4:44.80
  9 Handscombe, Joe           14 Broome               4:48.92    4:47.05   450  
       32.59  1:08.30  1:44.49  2:21.12  2:57.22  3:34.36  4:11.36  4:47.05
  9 Sandford, James           13 All Saints           4:55.63    4:57.81   403  
       33.60  1:11.60  1:50.32  2:28.21  3:06.38  3:43.70  4:21.60  4:57.81
 10 Tassell, Lachlan          15 West Sprint          4:49.42    4:44.82   461  
       32.38  1:07.90  1:44.40  2:21.14  2:57.89  3:34.56  4:10.36  4:44.82
 10 Bennett, Steven           14 Bunbury              4:54.52    4:49.02   441  
       31.97  1:09.13  1:45.93  2:23.79  3:00.78  3:38.73  4:14.59  4:49.02
 10 Purcell, Christopher      13 S/Side Wesley        4:59.48    4:59.08   398  
       32.55  1:09.23  1:46.67  2:24.48  3:03.63  3:44.34  4:22.57  4:59.08
 11 Mahon, Daniel             14 Bunbury              4:58.02    4:50.26   435  
       31.33  1:07.40  1:44.64  2:22.49  3:00.25  3:37.66  4:14.51  4:50.26
 11 Grobler, Tristen          15 Arena                4:52.30    4:52.71   424  
       31.98  1:07.79  1:44.48  2:21.83  4:16.23  3:37.84  4:52.71         
 11 Ireland, Bailey           13 Albany               5:10.56    4:59.44   396  
       32.58  1:09.20  1:47.01  2:25.31  3:03.54  3:42.74  4:59.44         
 12 Vandenberg, Samuel        14 All Saints           4:54.80    4:50.68   433  
       33.00  1:10.02  1:47.83  2:25.46  3:02.98  3:40.07  4:16.42  4:50.68
 12 Peters, Kieran            13 Fremantle            4:57.62    5:00.81   391  
       32.74  1:10.68  1:48.20  2:27.65  3:05.37  3:45.71  4:23.57  5:00.81
 13 Downie, Lewis             14 Arena                4:50.30    4:52.90   424  
       32.06  1:07.81  1:45.02  2:22.66  2:59.66  3:37.73  4:15.81  4:52.90
 13 Weir, Trent               13 South Lake           4:55.93    5:01.17   390  
       31.85  1:08.49  1:46.68  2:25.81  3:04.95  3:44.06  4:23.39  5:01.17
 14 Jeffery, Fraser           14 Broome               4:54.28    4:57.44   405  
       32.66  1:09.13  1:46.53  2:24.72  3:03.18  3:41.70  4:20.71  4:57.44
 14 Holloway, James           13 Rockingham           5:12.17    5:08.33   363  
       33.42  1:11.27  1:51.65  2:31.01  3:10.49  3:50.69  4:30.98  5:08.33
 15 Wimbridge Glassford, Den  14 Uniswim              4:56.58    4:59.01   398  
       31.97  1:08.27  1:46.10  2:24.90  3:03.62  3:42.65  4:21.00  4:59.01
 15 Smith, Jack               13 Fremantle            5:02.44    5:15.90   338  
       32.88  1:10.84  1:51.11  2:32.81  3:14.67  3:56.01  4:37.05  5:15.90
 16 Denehey, Sean             14 Bunbury              5:02.36    4:59.28   397  
       32.71  1:09.99  1:47.81  2:26.44  3:05.20  3:43.97  4:22.75  4:59.28
 16 Brandis, Tanna            13 City of Perth        5:09.66    5:16.45   336  
       33.12  1:10.74  1:50.45  2:32.11  3:13.25  3:54.85  4:36.70  5:16.45
 17 Dubois, Jacob             14 Bunbury              4:54.60    5:01.35   389  
       31.98  1:08.98  1:47.50  2:26.63  3:05.91  3:44.37  4:23.02  5:01.35
 17 Smith, Callan             12 Breakers             5:12.46    5:18.33   330  
       35.68  1:15.30  1:54.78  2:36.24  3:16.69  3:58.05  4:40.16  5:18.33
 
Event 2  Girls 13 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cook, Tamsin              13 Unattached           2:08.07    2:07.02   703  
       29.15  1:02.08  1:34.41  2:07.02                                    
  2 Hull, Grace               13 Breakers             2:13.57    2:12.70   617  
       29.45  1:03.17  1:38.31  2:12.70                                    
  3 Murray, Darian            13 West Sprint          2:12.45    2:12.87   614  
       31.06  1:04.99  1:39.14  2:12.87                                    
  4 Tonner, Jordana           13 South Shore          2:16.56    2:14.69   590  
       31.42  1:06.46  1:41.77  2:14.69                                    
  5 Hewitt, Louise            13 Uniswim              2:17.04    2:15.21   583  
       29.88  1:04.38  1:40.13  2:15.21                                    
  6 Cossill, Ella             13 Uniswim              2:20.34    2:17.23   558  
       31.60  1:06.57  1:42.72  2:17.23                                    
  7 Stoner, Devon             13 Albany               2:20.08    2:18.84   538  
       31.33  1:06.47  1:42.61  2:18.84                                    
  8 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           2:18.35    2:19.78   528  
       31.79  1:07.24  1:43.85  2:19.78                                    
 
Event 2  Girls 13 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cook, Tamsin              13 Unattached           2:09.71    2:08.07   686  
       29.73  1:03.35  1:35.82  2:08.07                                    
  2 Murray, Darian            13 West Sprint          2:18.22    2:12.45   620  
       30.68  1:04.50  1:39.21  2:12.45                                    
  3 Hull, Grace               13 Breakers             2:14.98    2:13.57   605  
       29.85  1:03.84  1:39.10  2:13.57                                    
  4 Tonner, Jordana           13 South Shore          2:16.36    2:16.56   566  
       30.82  1:05.59  1:42.46  2:16.56                                    
  5 Hewitt, Louise            13 Uniswim              2:20.52    2:17.04   560  
       30.41  1:05.54  1:41.58  2:17.04                                    
  6 Campbell, Taylor          13 Swan Hills           2:16.48    2:18.35   544  
       31.91  1:07.08  1:43.28  2:18.35                                    
  7 Stoner, Devon             13 Albany               2:21.36    2:20.08   524  
       31.41  1:06.93  1:43.61  2:20.08                                    
  8 Cossill, Ella             13 Uniswim              2:18.30    2:20.34   521  
       31.18  1:06.83  1:43.75  2:20.34                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ho, Andrea                13 Aqua Attack          2:20.56    2:20.48   520  
       31.11  1:06.76  1:44.13  2:20.48                                    
 10 Goy, Karla                13 City of Perth        2:21.19    2:20.74   517  
       31.98  1:07.58  1:44.60  2:20.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Robyn                13 Breakers             2:22.57    2:21.10   513  
       31.97  1:07.26  1:44.33  2:21.10                                    
 12 Parks, Teagan             13 Breakers             2:22.16    2:22.99   493  
       32.43  1:08.65  1:46.24  2:22.99                                    
 13 Jensen, Tahlia            12 Bunbury              2:22.47    2:23.53   487  
       33.50  1:10.02  1:48.05  2:23.53                                    
 14 Grotegoed, Coco           12 City of Perth        2:22.54    2:24.59   477  
       32.08  1:08.61  1:46.71  2:24.59                                    
 15 Jenkins, Tess             13 West Coast           2:26.17    2:24.89   474  
       31.55  1:08.37  1:46.51  2:24.89                                    
 16 Whyte, Fabiola            12 Victoria Park        2:29.44    2:25.41   469  
       32.21  1:09.41  1:47.54  2:25.41                                    
 17 Moore, Arianne            13 S/Side Wesley        2:31.25    2:26.10   462  
       34.13  1:11.38  1:49.57  2:26.10                                    
 18 Studniczky, Lauren        13 Fremantle            2:24.04    2:26.18   461  
       32.42  1:09.78  1:48.44  2:26.18                                    
 19 Hargrave, Emma            12 Victoria Park        2:22.93    2:27.35   450  
       31.90  1:08.89  1:48.02  2:27.35                                    
 20 Tuchaai, Ellie            13 Westside             2:28.42    2:27.58   448  
       32.93  1:10.48  1:48.84  2:27.58                                    
 21 Welsh, Georgia            12 S/Side Wesley        2:27.97    2:27.80   446  
       32.78  1:10.15  1:49.71  2:27.80                                    
 22 Page, Josie               12 Arena                2:24.28    2:27.81   446  
       33.09  1:10.40  1:49.91  2:27.81                                    
 23 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park        2:28.11    2:27.91   445  
       32.93  1:11.02  1:49.51  2:27.91                                    
 24 Warne, Ruby               13 Breakers             2:27.97    2:28.06   444  
       33.26  1:09.73  1:49.05  2:28.06                                    
 25 Truscott, Chloe           13 Kalamunda            2:30.79    2:28.40   441  
       33.50  1:11.26  1:50.39  2:28.40                                    
 26 Moore, Georgina           13 S/Side Wesley        2:30.17    2:28.59   439  
       34.11  1:11.07  1:49.95  2:28.59                                    
 27 Bidesi, Sophie            12 Rockingham           2:33.00    2:29.39   432  
       33.18  1:11.85  1:51.59  2:29.39                                    
 28 Bristow, Teisha           12 West Sprint          2:25.93    2:29.71   429  
       32.01  1:09.29  1:49.87  2:29.71                                    
 29 Barnes, Jessica           12 Breakers             2:31.76    2:29.87   428  
       32.81  1:10.91  1:51.05  2:29.87                                    
 30 Atkinson, Daniella        13 Albany               2:31.47    2:32.60   405  
       34.59  1:13.35  1:53.65  2:32.60                                    
 31 Dubois, Isabel            12 Bunbury              2:32.01    2:32.67   405  
       34.79  1:13.80  1:54.47  2:32.67                                    
 32 Burgos, Alyssa            13 West Sprint          2:30.99    2:32.92   403  
       33.32  1:11.58  1:52.27  2:32.92                                    
 33 Webster, Samantha         13 Aqua Attack          2:32.09    2:33.51   398  
       34.03  1:12.48  1:53.36  2:33.51                                    
 34 Reynolds, Constance       13 Uniswim              2:33.77    2:36.80   374  
       35.25  1:14.81  1:57.51  2:36.80                                    
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wall, Candice             14 Arena                2:07.32    2:06.65   709  
       28.75  1:01.09  1:33.99  2:06.65                                    
  2 Emmett, Maggie            14 Arena                2:10.80    2:08.33   682  
       29.99  1:02.12  1:35.48  2:08.33                                    
  3 Truscott, Georgia         14 Kalamunda            2:12.56    2:11.31   636  
       29.75  1:02.56  1:36.58  2:11.31                                    
  4 Bristow, Logan            14 West Sprint          2:12.98    2:14.37   594  
       31.53  1:05.51  1:40.48  2:14.37                                    
  5 Russell, Bianca           14 Rockingham           2:15.29    2:14.47   593  
       31.38  1:05.62  1:40.76  2:14.47                                    
  6 Antill, Jessica           14 Swan Hills           2:14.81    2:14.86   587  
       31.38  1:04.99  1:40.61  2:14.86                                    
  7 Kennedy, Melanie          14 Aquajets             2:17.76    2:18.62   541  
              1:07.13  2:18.62                                             
  8 Sagar, Elly               14 Arena                2:17.53    2:18.88   538  
       31.26  1:06.75  1:42.55  2:18.88                                    
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wall, Candice             14 Arena                2:09.69    2:07.32   698  
       29.18  1:01.03  1:34.18  2:07.32                                    
  2 Emmett, Maggie            14 Arena                2:09.53    2:10.80   644  
       30.30  1:03.43  1:37.20  2:10.80                                    
  3 Truscott, Georgia         14 Kalamunda            2:18.51    2:12.56   619  
       29.82  1:02.97  1:37.77  2:12.56                                    
  4 Bristow, Logan            14 West Sprint          2:15.41    2:12.98   613  
       30.98  1:04.23  1:39.27  2:12.98                                    
  5 Antill, Jessica           14 Swan Hills           2:14.21    2:14.81   588  
       31.30  1:04.94  1:40.46  2:14.81                                    
  6 Russell, Bianca           14 Rockingham           2:17.71    2:15.29   582  
       31.11  1:06.05  1:41.76  2:15.29                                    
  7 Sagar, Elly               14 Arena                2:16.98    2:17.53   554  
       31.49  1:06.99  1:42.84  2:17.53                                    
  8 Kennedy, Melanie          14 Aquajets             2:16.44    2:17.76   551  
       31.60  1:07.00  1:43.02  2:17.76                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grosse, Abbey             14 All Saints           2:19.90    2:17.83   550  
       31.70  1:07.24  1:43.15  2:17.83                                    
 10 Browne, Avalon            14 Rockingham           2:19.87    2:18.56   542  
       30.89  1:05.90  1:42.64  2:18.56                                    
 11 Russell, Olivia           14 All Saints           2:20.47    2:19.31   533  
       31.95  1:07.83  2:19.31                                             
 12 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           2:23.30    2:19.94   526  
       32.89  1:08.52  1:44.85  2:19.94                                    
 13 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack          2:19.21    2:21.53   508  
       30.98  1:06.55  1:44.68  2:21.53                                    
 14 O'Neill, Lyndsay          14 Albany               2:22.80    2:21.62   507  
       31.50  1:07.14  1:44.57  2:21.62                                    
 15 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park        2:26.09    2:23.48   488  
       33.13  1:09.40  1:46.81  2:23.48                                    
 16 Jamieson, Sarah           14 Albany               2:29.59    2:23.86   484  
       32.14  1:08.73  1:46.97  2:23.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Palmer, Melissa           14 Peel Aquatic         2:29.27    2:23.89   484  
       32.22  1:08.59  1:46.80  2:23.89                                    
 18 Vergone, Abbey            14 Mandurah             2:25.13    2:24.47   478  
       32.49  1:09.12  1:47.09  2:24.47                                    
 19 Williams, Sarah           14 Bunbury              2:30.12    2:25.95   463  
       32.74  1:09.38  1:47.97  2:25.95                                    
 20 Macadie, Kirsten          14 Fremantle            2:26.35    2:26.14   462  
       32.93  1:10.22  1:48.29  2:26.14                                    
 21 Macainsh, Emily           14 South Lake           2:23.47    2:26.39   459  
       33.01  1:09.86  1:48.71  2:26.39                                    
 22 Weston, Emma              14 Westside             2:28.80    2:27.46   449  
       33.81  1:10.92  1:50.28  2:27.46                                    
 23 Nash, Tayla               14 South Shore          2:27.48    2:27.82   446  
       33.78  1:10.76  1:49.56  2:27.82                                    
 24 Etschmann, Natasha        14 Arena                2:30.87    2:29.46   431  
       32.75  1:09.79  1:49.79  2:29.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Wells, Hayley             14 West Coast           2:29.00    2:29.67   430  
       32.02  1:09.33  1:49.66  2:29.67                                    
 26 Hills, Madeleine          14 Rockingham           2:28.51    2:30.26   425  
       33.34  1:11.66  1:51.60  2:30.26                                    
 27 Saetang, Lisa             14 All Saints           2:28.73    2:31.26   416  
       33.09  1:11.05  1:52.23  2:31.26                                    
 28 McAleese, Erin            14 Mt Barker            2:30.61    2:32.89   403  
       34.10  1:12.85  1:52.48  2:32.89                                    
 
Event 2  Women 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yaksich, Sophie           15 S/Side Wesley        2:08.46    2:07.67   693  
       29.88  1:02.31  1:35.09  2:07.67                                    
  2 Shepherd, Caitlin         15 West Sprint          2:07.83    2:07.93   688  
       29.95  1:03.32  1:36.21  2:07.93                                    
  3 Murray, Anna              15 South Shore          2:13.23    2:12.22   623  
       30.40  1:04.47  1:38.93  2:12.22                                    
  4 Moore, Jessica            15 Westside             2:16.88    2:13.30   608  
       30.40  1:04.30  1:39.20  2:13.30                                    
  5 Pouwelsen, Jemma          15 Albany               2:17.48    2:13.76   602  
       30.38  1:04.64  1:39.87  2:13.76                                    
  6 Campbell, Tayla           15 Breakers             2:13.85    2:14.27   595  
       30.25  1:03.75  1:39.22  2:14.27                                    
  7 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle            2:17.46    2:15.93   574  
       31.17  1:05.49  1:40.99  2:15.93                                    
  8 Zimpel, India             15 Westside             2:16.66    2:18.29   545  
       30.11  1:04.81  1:41.28  2:18.29                                    
 
Event 2  Women 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shepherd, Caitlin         15 West Sprint          2:12.05    2:07.83   690  
       29.23  1:01.24  1:34.94  2:07.83                                    
  2 Yaksich, Sophie           15 S/Side Wesley        2:08.65    2:08.46   680  
       30.27  1:02.68  1:35.75  2:08.46                                    
  3 Murray, Anna              15 South Shore          2:13.88    2:13.23   609  
       30.57  1:04.34  1:39.19  2:13.23                                    
  4 Campbell, Tayla           15 Breakers             2:13.75    2:13.85   601  
       30.56  1:04.05  1:38.96  2:13.85                                    
  5 Zimpel, India             15 Westside             2:16.81    2:16.66   565  
       30.48  1:06.35  1:42.48  2:16.66                                    
  6 Moore, Jessica            15 Westside             2:13.25    2:16.88   562  
       29.76  1:03.92  1:40.38  2:16.88                                    
  7 McIntyre, Annabelle       15 Fremantle            2:16.36    2:17.46   555  
       31.32  1:05.99  1:41.74  2:17.46                                    
  8 Pouwelsen, Jemma          15 Albany               2:19.10    2:17.48   554  
       30.97  1:05.78  1:42.44  2:17.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tan, Jessica              15 Bunbury              2:19.87    2:18.04   548  
       31.87  1:06.80  1:43.09  2:18.04                                    
 10 Holloway, Alexandra       15 Rockingham           2:24.80    2:21.56   508  
       32.84  1:08.73  2:21.56                                             
 11 Chaisty, Kate             15 S/Side Wesley        2:22.28    2:22.52   498  
       34.14  1:11.07  1:48.04  2:22.52                                    
 12 Rasmusen, Kelly           15 South Shore          2:23.73    2:23.11   492  
       33.56  1:09.61  1:46.77  2:23.11                                    
 13 Yaksich, Georgia          15 S/Side Wesley        2:29.37    2:24.97   473  
       32.44  1:08.82  1:47.77  2:24.97                                    
 14 Seah, Hui Jean            15 South Shore          2:22.43    2:26.46   459  
       32.33  1:08.90  1:47.48  2:26.46                                    
 15 Burnett, Danica           15 West Coast           2:26.71    2:26.63   457  
       31.93  1:07.58  1:46.92  2:26.63                                    
 16 Chodorowski, Danielle     15 L Legends            2:27.85    2:28.78   437  
       32.27  1:09.30  1:48.65  2:28.78                                    
 
Event 2  Women 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kayser, Emily             16 All Saints           2:07.45    2:04.48   747  
       28.94  1:00.33  1:32.51  2:04.48                                    
  2 Turnell, Rebecca          16 City of Perth        2:11.54    2:09.67   661  
       30.36  1:03.63  1:36.72  2:09.67                                    
  3 Ogrady, Josephine         16 West Sprint          2:11.42    2:09.76   660  
       29.45  1:01.81  1:35.56  2:09.76                                    
  4 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park        2:12.45    2:10.88   643  
       30.56  1:04.76  1:38.82  2:10.88                                    
  5 Masterton, Danieka        16 Breakers             2:14.86    2:14.20   596  
       29.68  1:02.92  1:38.30  2:14.20                                    
  6 Hope, Mereana             16 Breakers             2:16.25    2:14.63   590  
       31.47  1:05.24  1:40.19  2:14.63                                    
  7 Carrara, Melissa          16 S/Side Wesley        2:20.36    2:18.91   538  
       32.22  1:07.27  1:43.95  2:18.91                                    
  8 Okulicz, Danae            16 Arena                2:18.71    2:19.89   526  
       30.24  1:05.15  1:42.96  2:19.89                                    
 
Event 2  Women 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kayser, Emily             16 All Saints           2:06.63    2:07.45   696  
       29.65  1:01.92  1:35.02  2:07.45                                    
  2 Ogrady, Josephine         16 West Sprint          2:07.96    2:11.42   635  
       30.05  1:02.67  1:36.76  2:11.42                                    
  3 Turnell, Rebecca          16 City of Perth        2:09.07    2:11.54   633  
       31.32  1:04.61  1:38.18  2:11.54                                    
  4 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park        2:10.99    2:12.45   620  
       30.27  1:04.22  1:38.35  2:12.45                                    
  5 Masterton, Danieka        16 Breakers             2:18.08    2:14.86   587  
       30.32  1:04.24  1:39.57  2:14.86                                    
  6 Hope, Mereana             16 Breakers             2:15.88    2:16.25   570  
       30.75  1:04.31  1:39.82  2:16.25                                    
  7 Okulicz, Danae            16 Arena                2:20.68    2:18.71   540  
       31.03  1:06.04  1:42.81  2:18.71                                    
  8 Carrara, Melissa          16 S/Side Wesley        2:21.72    2:20.36   521  
       32.37  1:07.76  1:44.57  2:20.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guy, Niamh                16 City of Perth        2:25.09    2:23.27   490  
       32.64  1:08.00  1:44.98  2:23.27                                    
 10 James, Caitlyn            16 Kalamunda            2:21.15    2:23.96   483  
       32.57  1:08.06  1:45.91  2:23.96                                    
 11 Aitken-Fox, Samantha      16 West Sprint          2:26.05    2:26.44   459  
       33.75  1:11.20  1:49.43  2:26.44                                    
 -- Downie, Katherine 10910   16 Arena                2:17.68         DQ        
       31.38  1:06.13  1:42.16       DQ                                    
 
Event 2  Women 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Takano, Aya           17 Itoman, Japan        2:00.72    1:59.90   836  
       28.66    59.39  1:29.87  1:59.90                                    
  1 Hart, Adelaide            17 All Saints           2:09.86    2:06.66   709  
       29.24  1:01.49  1:33.66  2:06.66                                    
  2 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda            2:11.81    2:09.43   665  
       29.73  1:02.49  1:35.98  2:09.43                                    
  3 Bird, Kate                18 Unattached           2:12.66    2:10.44   649  
       29.79  1:02.94  1:37.05  2:10.44                                    
  4 Barnett, Hannah           17 S/Side Wesley        2:13.99    2:11.09   640  
       30.52  1:03.59  1:37.84  2:11.09                                    
  5 Wilkins, Siobhan          18 West Sprint          2:12.50    2:11.40   635  
       30.20  1:03.67  1:38.00  2:11.40                                    
  6 Beaton, Madeleine         17 Breakers             2:19.14    2:18.99   537  
       31.00  1:05.91  1:42.58  2:18.99                                    
  7 Kapac, Srna               18 City of Perth        2:19.73    2:21.25   511  
       32.21  1:08.56  1:45.65  2:21.25                                    
 
Event 2  Women 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Takano, Aya           17 Itoman, Japan        1:59.89    2:00.72   819  
       28.90    59.66  1:30.30  2:00.72                                    
  2 Hart, Adelaide            17 All Saints           2:05.19    2:09.86   658  
       29.73  1:02.61  1:35.96  2:09.86                                    
  3 Pannekoek, Kirsten        17 Kalamunda            2:14.87    2:11.81   629  
       29.88  1:03.19  1:38.19  2:11.81                                    
  4 Wilkins, Siobhan          18 West Sprint          2:13.75    2:12.50   619  
       30.00  1:03.53  1:38.21  2:12.50                                    
  5 Bird, Kate                18 Unattached           2:12.03    2:12.66   617  
       29.75  1:03.28  1:38.13  2:12.66                                    
  6 Barnett, Hannah           17 S/Side Wesley        2:14.27    2:13.99   599  
       30.28  1:03.90  1:39.21  2:13.99                                    
  7 Beaton, Madeleine         17 Breakers             2:25.31    2:19.14   535  
       31.52  1:06.56  1:43.54  2:19.14                                    
  8 Kapac, Srna               18 City of Perth        2:23.08    2:19.73   528  
       32.42  1:08.78  1:45.08  2:19.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rout, Glendene            18 West Coast           2:17.29    2:22.52   498  
       31.72  1:08.00  1:45.60  2:22.52                                    
 10 Sokol, Tijana             18 South Lake           2:25.83    2:28.76   438  
       32.85  1:10.54  1:50.32  2:28.76                                    
 
Event 2  Women 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Yamaguchi, Misaki     21 Itoman, Japan        2:03.55    2:03.19   771  
       28.59    59.35  1:30.97  2:03.19                                    
  1 Leone, Gianna             20 Arena                2:07.83    2:05.04   737  
       29.08  1:00.32  1:32.97  2:05.04                                    
  2 Etherington, Claudia      19 Westside             2:12.94    2:07.23   700  
              1:00.83  2:07.23                                             
  3 Szokolai, Samantha        19 City of Perth        2:10.02    2:10.24   652  
       29.84  1:02.33  1:36.54  2:10.24                                    
  4 Spurr, Belinda            19 Swan Hills           2:09.74    2:10.85   643  
       30.25  1:03.69  1:37.10  2:10.85                                    
  5 Itzstein, Chloe           20 S/Side Wesley        2:16.92    2:15.59   578  
       31.06  1:05.20  1:40.87  2:15.59                                    
 
Event 2  Women 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Yamaguchi, Misaki     21 Itoman, Japan        2:00.67    2:03.55   764  
       29.10  1:00.41  1:31.84  2:03.55                                    
  2 Gan, Heidi                23 City of Perth        2:08.61    2:06.11   719  
       29.49  1:01.36  1:33.69  2:06.11                                    
  3 Leone, Gianna             20 Arena                2:04.79    2:07.83   690  
       29.57  1:01.95  1:35.15  2:07.83                                    
  4 Spurr, Belinda            19 Swan Hills           2:13.07    2:09.74   660  
       29.99  1:03.32  1:36.26  2:09.74                                    
  5 Szokolai, Samantha        19 City of Perth        2:08.95    2:10.02   656  
       29.76  1:02.69  1:36.18  2:10.02                                    
  6 Etherington, Claudia      19 Westside             2:07.68    2:12.94   613  
       30.45  1:03.72  1:38.55  2:12.94                                    
  7 Itzstein, Chloe           20 S/Side Wesley        2:16.24    2:16.92   561  
       30.83  1:04.88  1:40.76  2:16.92                                    
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dearle, Jacob              8 Central Aqu            48.24      45.80   117  
 
Event 4  Men 13 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Milligan, Alex            13 West Coast           2:22.70    2:22.11   517  
       31.04  1:09.22  1:48.03  2:22.11                                    
  2 McGowan, Brody            13 Breakers             2:30.69    2:28.37   454  
       31.00  1:09.55  1:54.22  2:28.37                                    
  3 Harley, George            13 Breakers             2:31.25    2:30.01   440  
       31.78  1:12.12  1:54.85  2:30.01                                    
  4 Bevan, Zachary            13 Rockingham           2:31.79    2:32.14   421  
       32.72  1:12.82  1:59.02  2:32.14                                    
  5 Powell, Luke              13 All Saints           2:34.27    2:34.24   404  
       33.80  1:12.53  1:58.63  2:34.24                                    
  6 Botha, Ernst              13 Mandurah             2:33.45    2:34.38   403  
       34.01  1:13.77  1:58.86  2:34.38                                    
  7 Kalember, Kevin           13 South Lake           2:33.75    2:35.06   398  
       33.03  1:12.41  1:59.86  2:35.06                                    
  8 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park        2:34.04    2:42.53   345  
       34.27  1:17.54  2:04.60  2:42.53                                    
 
Event 4  Men 13 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 20 Milligan, Alex            13 West Coast           2:22.28    2:22.70   511  
       30.49  1:08.42  1:48.72  2:22.70                                    
 39 McGowan, Brody            13 Breakers             2:28.14    2:30.69   434  
       31.34  1:09.55  1:55.95  2:30.69                                    
 41 Harley, George            13 Breakers             2:32.44    2:31.25   429  
       31.55  1:12.87  1:55.55  2:31.25                                    
 42 Bevan, Zachary            13 Rockingham           2:33.39    2:31.79   424  
       33.21  1:13.03  1:59.10  2:31.79                                    
 49 Botha, Ernst              13 Mandurah             2:41.35    2:33.45   411  
       33.60  1:13.23  1:58.54  2:33.45                                    
 50 Kalember, Kevin           13 South Lake           2:32.92    2:33.75   408  
       32.48  1:11.54  1:57.97  2:33.75                                    
 51 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park        2:37.40    2:34.04   406  
       32.82  1:13.46  1:58.69  2:34.04                                    
 53 Powell, Luke              13 All Saints           2:37.22    2:34.27   404  
       33.40  1:10.61  1:57.92  2:34.27                                    
-------------------------------------------------------------------------
 54 De Villiers, Tristan      13 Arena                2:41.14    2:34.45   403  
       34.38  1:12.64  1:58.45  2:34.45                                    
 56 Weston, Ryan              13 West Sprint          2:39.17    2:35.03   398  
       32.39  1:10.83  2:00.56  2:35.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
 61 Pollard, Kieren           12 Breakers             2:37.98    2:38.15   375  
       34.57  1:15.70  2:02.47  2:38.15                                    
 62 Pennell, Thomas           13 Westside             2:35.08    2:38.46   373  
       31.21  1:12.88  2:00.61  2:38.46                                    
 64 Jones, Taj                12 West Coast           2:37.29    2:39.34   367  
       35.60  1:15.38  2:03.75  2:39.34                                    
 68 Roberts, Ben              13 Arena                2:39.71    2:40.53   359  
       34.71  1:17.57  2:04.42  2:40.53                                    
 69 Standing, Gerard          13 S/Side Wesley        2:42.12    2:43.28   341  
       32.82  1:14.88  2:07.27  2:43.28                                    
 70 Cameron, Conor            13 Fremantle            2:47.22    2:44.36   334  
       34.10  1:14.65  2:07.26  2:44.36                                    
 71 Verran, Michael           13 Kalamunda            2:47.96    2:44.79   331  
       35.21  1:15.99  2:09.76  2:44.79                                    
 72 Cipriano, Rafael          13 Fremantle            2:46.95    2:46.04   324  
       35.14  1:21.56  2:08.82  2:46.04                                    
 73 Kesners, Bruno            13 All Saints           2:45.91    2:46.27   323  
       36.06  1:23.14  2:10.59  2:46.27                                    
 74 Weir, Trent               13 South Lake           2:42.25    2:48.92   308  
       38.53  1:21.40  2:10.73  2:48.92                                    
 75 Morgan, Nicolas           13 All Saints           2:47.43    2:50.39   300  
       35.49  1:16.53  2:12.43  2:50.39                                    
 76 Peters, Kieran            13 Fremantle            2:46.83    2:56.76   268  
       38.94  1:29.14  2:18.11  2:56.76                                    
 
Event 4  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McAleese, Austin          14 Rockingham           2:17.40    2:16.22   587  
       29.43  1:04.85  1:45.22  2:16.22                                    
  2 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic         2:26.32    2:18.41   560  
       29.45  1:04.70  1:46.44  2:18.41                                    
  3 Claxton, James            14 Arena                2:23.37    2:21.13   528  
       30.31  1:07.96  1:47.64  2:21.13                                    
  4 Govers, Jackson           14 Kalamunda            2:23.04    2:22.38   514  
       29.49  1:05.69  1:49.27  2:22.38                                    
  5 Smith, Jake               14 Breakers             2:22.54    2:22.42   514  
       30.76  1:09.14  1:48.76  2:22.42                                    
  6 Swainson, Jack            14 Fremantle            2:26.97    2:25.34   483  
       30.97  1:07.52  1:52.88  2:25.34                                    
  7 Handscombe, Joe           14 Broome               2:30.84    2:27.51   462  
       31.60  1:09.79  1:52.44  2:27.51                                    
  8 Ashworth, Liam            14 Kalamunda            2:28.66    2:29.64   443  
       31.10  1:08.78  1:52.87  2:29.64                                    
 
Event 4  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 McAleese, Austin          14 Rockingham           2:21.22    2:17.40   572  
       29.80  1:05.63  1:46.31  2:17.40                                    
 19 Smith, Jake               14 Breakers             2:26.05    2:22.54   512  
       30.98  1:09.00  1:48.94  2:22.54                                    
 21 Govers, Jackson           14 Kalamunda            2:27.60    2:23.04   507  
       29.75  1:06.16  1:50.25  2:23.04                                    
 23 Claxton, James            14 Arena                2:30.13    2:23.37   504  
       31.30  1:10.13  1:49.13  2:23.37                                    
 28 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic         2:23.97    2:26.32   474  
       29.24  1:07.81  1:52.06  2:26.32                                    
 30 Swainson, Jack            14 Fremantle            2:27.68    2:26.97   467  
       31.05  1:08.27  1:52.99  2:26.97                                    
 33 Wright, Mitchell          14 West Coast           2:27.05    2:27.54   462  
       29.80  1:07.32  1:53.91  2:27.54                                    
 35 Ashworth, Liam            14 Kalamunda            2:28.08    2:28.66   452  
       31.84  1:09.61  1:53.22  2:28.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 40 Handscombe, Joe           14 Broome               2:31.82    2:30.84   432  
       32.83  1:11.69  1:55.04  2:30.84                                    
 45 Ansell, Charlie           14 South Shore          2:34.81    2:33.02   414  
       30.74  1:11.44  1:56.89  2:33.02                                    
-------------------------------------------------------------------------
 47 Whyte, Bradley            14 Arena                2:34.47    2:33.14   413  
       31.59  1:09.99  2:00.64  2:33.14                                    
 57 Harding, Matthew          14 S/Side Wesley        2:40.59    2:36.28   389  
       32.17  1:13.69  2:01.92  2:36.28                                    
 58 Atkin, Jack               14 S/Side Wesley        2:37.89    2:37.05   383  
       29.45  1:10.29  2:01.44  2:37.05                                    
 59 Mahon, Daniel             14 Bunbury              2:42.88    2:37.75   378  
       32.77  1:15.34  2:02.04  2:37.75                                    
 60 Tan, Hock                 14 All Saints           2:37.16    2:37.77   378  
       30.42  1:10.92  2:02.95  2:37.77                                    
 66 Uglow, Harrison           14 Breakers             2:42.42    2:39.71   364  
       33.05  1:15.18  2:03.48  2:39.71                                    
 67 Downie, Lewis             14 Arena                2:39.19    2:39.77   364  
       35.42  1:15.68  2:05.68  2:39.77                                    
 
Event 4  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Nicholas           15 West Sprint          2:19.06    2:15.96   591  
       29.09  1:02.80  1:44.73  2:15.96                                    
  2 Rollo, William            15 Kalamunda            2:18.92    2:16.76   580  
       29.06  1:03.68  1:44.70  2:16.76                                    
  3 Armstrong, Lachlan        15 Breakers             2:18.81    2:17.73   568  
       30.00  1:07.44  1:45.54  2:17.73                                    
  3 Walker, Andrew            15 West Sprint          2:18.23    2:17.73   568  
       28.26  1:02.71  1:46.43  2:17.73                                    
  5 Trump, Kieran             15 Kalamunda            2:25.36    2:22.68   511  
       31.23  1:05.86  1:50.15  2:22.68                                    
  6 Kapp, Marco               15 Arena                2:23.20    2:24.03   497  
       29.37  1:07.25  1:50.80  2:24.03                                    
  7 Lee, Damon                15 Breakers             2:27.24    2:26.17   475  
       30.00  1:08.89  1:52.11  2:26.17                                    
  8 Shaw, Matthew             15 Breakers             2:31.95    2:29.95   440  
       28.57  1:06.62  1:53.13  2:29.95                                    
 
Event 4  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 10 Walker, Andrew            15 West Sprint          2:19.89    2:18.23   562  
       28.74  1:02.90  1:46.30  2:18.23                                    
 11 Armstrong, Lachlan        15 Breakers             2:21.83    2:18.81   555  
       29.60  1:06.56  1:45.60  2:18.81                                    
 12 Rollo, William            15 Kalamunda            2:19.93    2:18.92   554  
       29.82  1:05.55  1:46.66  2:18.92                                    
 14 Brown, Nicholas           15 West Sprint          2:25.23    2:19.06   552  
       28.35  1:02.82  1:47.35  2:19.06                                    
 22 Kapp, Marco               15 Arena                2:26.67    2:23.20   505  
       29.24  1:06.59  1:49.32  2:23.20                                    
 25 Trump, Kieran             15 Kalamunda            2:25.73    2:25.36   483  
       31.23  1:06.99  1:51.76  2:25.36                                    
 29 Evans, Christopher        15 Peel Aquatic         2:26.33    2:26.39   473  
       31.06  1:08.81  1:53.05  2:26.39                                    
 31 Lee, Damon                15 Breakers             2:29.02    2:27.24   465  
       30.07  1:09.42  1:53.08  2:27.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
 32 Robinson, Kyle            15 West Coast           2:29.09    2:27.52   462  
       30.27  1:10.21  1:53.68  2:27.52                                    
 36 Baumann, Alex             15 Breakers             2:31.21    2:29.03   448  
       30.01  1:07.43  1:53.89  2:29.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
 43 Shaw, Matthew             15 Breakers             2:33.79    2:31.95   423  
       28.97  1:06.73  1:54.82  2:31.95                                    
 44 Griffiths, Alexander      15 Bunbury              2:34.80    2:32.84   416  
       29.94  1:08.73  1:56.59  2:32.84                                    
 48 Wright, Liam              15 Bunbury              2:36.99    2:33.37   411  
       32.95  1:14.06  1:57.72  2:33.37                                    
 65 Hewitt, Thurston          15 Uniswim              2:35.85    2:39.63   365  
       33.34  1:13.68  2:03.98  2:39.63                                    
 
Event 4  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bowling, Luke             16 Aquajets             2:15.85    2:14.18   614  
       28.56  1:03.80  1:43.34  2:14.18                                    
  2 Sheppard, Bradlee         16 S/Side Wesley        2:19.96    2:16.59   582  
       27.69  1:01.59  1:43.32  2:16.59                                    
  3 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              2:20.88    2:17.30   573  
       29.03  1:03.40  1:46.78  2:17.30                                    
  4 Marciano, Jayden          16 S/Side Wesley        2:22.40    2:19.70   544  
       28.31  1:05.39  1:46.33  2:19.70                                    
  5 Luff, Matthew             16 South Lake           2:25.67    2:24.77   489  
       28.40  1:06.90  1:50.98  2:24.77                                    
  6 De Villiers, Johan        16 South Shore          2:26.23    2:24.84   488  
       30.60  1:06.62  1:51.28  2:24.84                                    
  7 Jackson, Jason            16 West Coast           2:27.54    2:26.50   472  
       30.49  1:08.15  1:52.42  2:26.50                                    
  8 Cousins, Michael          16 Manjimup             2:29.25    2:29.64   443  
       31.77  1:08.50  1:56.54  2:29.64                                    
 
Event 4  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Bowling, Luke             16 Aquajets             2:19.81    2:15.85   592  
       28.78  1:04.55  1:44.29  2:15.85                                    
  7 Robb, Jacson              16 All Saints           2:18.62    2:17.67   569  
       28.97  1:03.65  1:45.90  2:17.67                                    
 13 Hedges, Brodie            16 Peel Aquatic         2:26.01    2:18.94   553  
       28.75  1:06.02  1:49.21  2:18.94                                    
 16 Sheppard, Bradlee         16 S/Side Wesley        2:17.69    2:19.96   541  
       28.54  1:04.15  1:47.05  2:19.96                                    
 17 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              2:17.54    2:20.88   531  
       29.04  1:04.63  1:48.37  2:20.88                                    
 18 Marciano, Jayden          16 S/Side Wesley        2:24.21    2:22.40   514  
       28.78  1:07.39  1:48.56  2:22.40                                    
 26 Luff, Matthew             16 South Lake           2:22.81    2:25.67   480  
       28.62  1:07.34  1:50.94  2:25.67                                    
 27 De Villiers, Johan        16 South Shore          2:23.79    2:26.23   475  
       31.21  1:08.35  1:52.47  2:26.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 33 Jackson, Jason            16 West Coast           2:27.90    2:27.54   462  
       31.37  1:09.55  1:53.33  2:27.54                                    
 37 Cousins, Michael          16 Manjimup             2:34.88    2:29.25   446  
       31.63  1:07.99  1:54.26  2:29.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
 38 Lowman, Samuel            16 West Sprint          2:27.09    2:30.54   435  
       31.78  1:10.75  1:55.73  2:30.54                                    
 46 Crabb, Nathan             16 Arena                2:34.16    2:33.10   413  
       30.44  1:09.00  1:56.34  2:33.10                                    
 52 Tizzone, Marco            16 West Sprint          2:34.18    2:34.24   404  
       30.71  1:10.88  1:59.82  2:34.24                                    
 55 Bisignano, Aaron          16 West Coast           2:32.18    2:34.96   399  
       30.67  1:08.05  1:57.27  2:34.96                                    
 63 Kowalski, Ty              16 Busselton            2:34.39    2:38.58   372  
       31.78  1:13.70  2:01.05  2:38.58                                    
 -- Smith, Alexander          16 Arena                2:29.71         DQ        
       28.87  1:05.66  1:49.48       DQ                                    
 
Event 4  Men 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lindsay, Ben              18 Arena                2:13.71    2:08.81   695  
       25.84    59.25  1:38.33  2:08.81                                    
  2 Evernden, Ryan            17 Bunbury              2:13.01    2:11.13   658  
       29.02  1:03.35  1:40.10  2:11.13                                    
  3 Sucipto, Tommy            17 South Lake           2:17.78    2:13.14   629  
       28.71  1:05.62  1:40.66  2:13.14                                    
  4 Bodey, Dylan              17 West Sprint          2:23.85    2:18.16   563  
       29.68  1:05.07  1:47.32  2:18.16                                    
 
Event 4  Men 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Evernden, Ryan            17 Bunbury              2:16.48    2:13.01   631  
       28.53  1:03.67  1:41.03  2:13.01                                    
  3 Lindsay, Ben              18 Arena                2:07.79    2:13.71   621  
       27.84  1:02.94  1:41.30  2:13.71                                    
  8 Sucipto, Tommy            17 South Lake           2:13.80    2:17.78   567  
       30.57  1:08.52  1:44.40  2:17.78                                    
  9 Bremer, Lennard           17 Arena                2:08.04    2:18.05   564  
       28.73  1:04.37  1:44.10  2:18.05                                    
 15 Clark, Harry              17 Breakers             2:19.80    2:19.83   543  
       28.66  1:04.04  1:46.32  2:19.83                                    
 24 Bodey, Dylan              17 West Sprint          2:16.90    2:23.85   499  
       30.73  1:08.03  1:51.25  2:23.85                                    
 
Event 4  Men 19 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tidboald, Gregg           21 Arena                2:10.43    2:08.19   705  
       27.52  1:00.56  1:37.93  2:08.19                                    
  2 Kayser, Ryan              21 All Saints           2:13.83    2:08.78   695  
       27.63  1:00.07  1:38.60  2:08.78                                    
 
Event 4  Men 19 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tidboald, Gregg           21 Arena                2:05.92    2:10.43   669  
       27.85  1:01.64  1:39.76  2:10.43                                    
  4 Kayser, Ryan              21 All Saints           2:09.79    2:13.83   619  
       28.18  1:02.99  1:42.97  2:13.83                                    
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Tahlia           8 Breakers               44.11      42.46   205  
  2 Beste, Lily                8 Rockingham             46.22      45.26   169  
  3 Edwards, Crystal           8 West Coast             46.18      45.56   166  
  4 Fetherston, Ashleigh       8 West Sprint            47.80      48.01   142  
  5 Packer, Ella               8 Arena                  49.44      48.70   136  
  6 Faamausili Fala, Adalaid   8 West Coast             50.33      49.66   128  
 -- Rideout, Kate              8 West Sprint            51.64     x52.01        
 
Event 6  Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   Semis     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Throssell, Brianna        15 City of Perth          27.86      27.56   752  
  2 Barratt, Holly            24 Swan Hills             28.41      27.77   735  
  3 Leone, Gianna             20 Arena                  28.15      28.11   709  
  4 (V) Hoshiba, Kei          20 Itoman, Japan          28.56      28.58   674  
  5 Parker, Charmaine         18 West Sprint            29.19      28.78   660  
  6 Ray, Melissa              19 City of Perth          29.11      29.09   640  
  7 Shepherd, Caitlin         15 West Sprint            29.41      29.49   614  
  8 Tonner, Jordana           13 South Shore            29.71      29.93   587  
 
Event 6  Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 Throssell, Brianna        15 City of Perth          28.13      27.86   728  
  2 O'Connell, Kacey          18 Arena                  28.85      27.96   720  
  3 Leone, Gianna             20 Arena                  29.22      28.15   706  
  4 Barratt, Holly            24 Swan Hills             28.62      28.41   687  
  5 (V) Hoshiba, Kei          20 Itoman, Japan          29.09      28.56   676  
  6 Ray, Melissa              19 City of Perth          29.69      29.11   638  
  7 Parker, Charmaine         18 West Sprint            29.33      29.19   633  
  8 Shepherd, Caitlin         15 West Sprint            29.36      29.41   619  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tonner, Jordana           13 South Shore            29.96      29.71   600  
 10 Gorrick, Carolyn          31 Fremantle              29.76      29.75   598  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schultz, Adele            17 Bunbury                29.49      29.77   597  
 12 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park          30.12      29.98   584  
 13 Okulicz, Danae            16 Arena                  29.60      30.04   581  
 13 Stimson, Jasmine          15 Arena                  29.94      30.04   581  
 15 Hodgetts, Alisha          15 West Coast             30.04      30.62   548  
 16 Spurr, Belinda            19 Swan Hills             30.00      30.78   540  
 
Event 6  Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Throssell, Brianna        15 City of Perth          27.56      28.13   707  
  2 Barratt, Holly            24 Swan Hills             29.74      28.62   672  
  3 O'Connell, Kacey          18 Arena                  27.77      28.85   656  
  4 (V) Hoshiba, Kei          20 Itoman, Japan          28.85      29.09   640  
  5 Leone, Gianna             20 Arena                  27.74      29.22   631  
  6 Parker, Charmaine         18 West Sprint            28.81      29.33   624  
  7 Shepherd, Caitlin         15 West Sprint            29.68      29.36   622  
  8 Schultz, Adele            17 Bunbury                29.32      29.49   614  
  9 Okulicz, Danae            16 Arena                  29.35      29.60   607  
 10 Ray, Melissa              19 City of Perth          29.04      29.69   602  
 11 Gorrick, Carolyn          31 Fremantle              30.47      29.76   597  
 12 Stimson, Jasmine          15 Arena                  29.15      29.94   587  
 13 Tonner, Jordana           13 South Shore            29.95      29.96   585  
 14 Spurr, Belinda            19 Swan Hills             30.09      30.00   583  
 15 Hodgetts, Alisha          15 West Coast             30.12      30.04   581  
 16 Parker, Lee-Anne          16 Victoria Park          30.34      30.12   576  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pouwelsen, Jemma          15 Albany                 30.25      30.15   574  
 18 Cook, Tamsin              13 Unattached             30.42      30.23   570  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dielesen, Rhiannon        18 Breakers               30.42      30.32   565  
 20 Smith, Kate               15 Central Aqu            30.01      30.37   562  
 21 Jamieson, Sarah           14 Albany                 32.90      30.39   561  
 22 Szokolai, Samantha        19 City of Perth          30.04      30.40   560  
 23 Lindsay, Hadley           13 West Coast             30.45      30.74   542  
 24 Ashton, Emily             15 Westside               32.46      30.76   541  
 25 Emmett, Maggie            14 Arena                  30.07      30.77   540  
 26 Wilson, Beatrice          16 All Saints             31.29      30.99   529  
 27 Ogrady, Josephine         16 West Sprint            31.02      31.05   526  
 28 Bird, Kate                18 Unattached             30.99      31.12   522  
 29 Jose, Fabienne            17 Westside               30.59      31.21   518  
 30 Carrick, Kirsten          16 Arena                  30.89      31.32   512  
 31 Goy, Karla                13 City of Perth          31.28      31.34   511  
 31 Murray, Darian            13 West Sprint            31.03      31.34   511  
 33 Etherington, Alix         19 S/Side Wesley          31.65      31.40   508  
 34 Yaksich, Sophie           15 S/Side Wesley          31.69      31.53   502  
 35 Cossill, Ella             13 Uniswim                32.05      31.62   498  
 36 Beaton, Madeleine         17 Breakers               31.54      31.81   489  
 36 Ho, Beatrice              14 Aqua Attack            31.77      31.81   489  
 38 Black, Renee              16 S/Side Wesley          32.00      31.95   483  
 39 MacDonald-Razvi, Jade     15 Arena                  30.71      31.98   481  
 40 Russell, Bianca           14 Rockingham             32.17      32.05   478  
 40 Chin, Olivia              15 West Coast             31.23      32.05   478  
 42 Langford, Katherine       15 South Shore            30.37      32.07   477  
 43 Ho, Andrea                13 Aqua Attack            31.76      32.08   477  
 44 Sokol, Tijana             18 South Lake             31.35      32.20   471  
 45 Dixon, Talara-Jade        15 Broome                 32.91      32.22   471  
 46 Gower, Rachel             12 Westside               32.88      32.27   468  
 47 Rout, Glendene            18 West Coast             31.49      32.36   464  
 48 Sagar, Elly               14 Arena                  31.34      32.37   464  
 49 Lee, Robyn                13 Breakers               32.00      32.50   459  
 50 Macadie, Kirsten          14 Fremantle              32.77      32.60   454  
 51 Palmer, Melissa           14 Peel Aquatic           33.49      32.65   452  
 52 Sokol, Kristen            16 South Lake             32.40      32.78   447  
 53 Short, Brianna            13 Geraldton              34.51      32.84   444  
 54 Maxwell, Poppy            13 Peel Aquatic           32.77      33.00   438  
 55 Kriening, Emma            13 West Coast             33.37      33.15   432  
 56 O'Neill, Lyndsay          14 Albany                 33.67      33.29   427  
 57 Saetang, Lisa             14 All Saints             33.79      33.32   425  
 58 Chodorowski, Danielle     15 L Legends              32.58      33.37   424  
 58 Loo, Chien Yi             14 West Sprint            32.87      33.37   424  
 60 Martin, Ashlee            16 Arena                  32.56      33.39   423  
 61 Moore, Georgina           13 S/Side Wesley          32.97      33.47   420  
 62 Macainsh, Emily           14 South Lake             33.73      33.58   416  
 63 Tan, Jessica              15 Bunbury                33.07      33.59   415  
 64 Welsh, Georgia            12 S/Side Wesley          33.61      33.68   412  
 65 Seah, Hui Jean            15 South Shore            32.58      33.83   406  
 66 Paini, Christina          14 Kalamunda              33.85      33.85   406  
 67 Peterson, Amy             16 South Lake             33.35      34.02   400  
 68 Young, Anjelica           14 Fremantle              33.77      34.03   399  
 69 Zimpel, India             15 Westside               32.48      34.09   397  
 70 Marshall, Georgia         14 Swan Hills             33.65      34.11   397  
 71 Swallow, Kate             12 Westside               34.33      34.13   396  
 72 Page, Josie               12 Arena                  33.90      34.30   390  
 73 Burgos, Alyssa            13 West Sprint            34.49      34.39   387  
 74 Robertson, Savannah       17 West Coast             32.84      34.46   385  
 75 Parks, Teagan             13 Breakers               33.35      34.56   381  
 76 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park          34.21      34.57   381  
 77 Masterton, Danieka        16 Breakers               33.42      34.63   379  
 78 Reynolds, Constance       13 Uniswim                34.36      34.79   374  
 79 Evans, Mia                14 Westside               33.12      34.93   369  
 80 Bergman, Jessica          14 West Coast             33.68      35.09   364  
 81 Moore, Arianne            13 S/Side Wesley          33.57      35.21   360  
 
Event 7  Men 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McGowan, Brody            13 Breakers               27.96      27.14   459  
  2 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park          28.08      27.67   433  
  3 Cameron, Conor            13 Fremantle              28.22      27.87   424  
  4 Throssell, Nicholas       13 Uniswim                28.50      27.90   422  
  5 Smith, Jack               13 Fremantle              28.15      27.91   422  
  6 Koczwara, Samuel          13 Tuart Hill             28.34      28.19   409  
  7 Hooper, Jacob             13 S/Side Wesley          28.40      28.34   403  
  8 Botha, Ernst              13 Mandurah               28.48      28.39   401  
 
Event 7  Men 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGowan, Brody            13 Breakers               27.30      27.96   420  
  2 Chow, Baoyuan             13 Victoria Park          27.78      28.08   414  
  3 Smith, Jack               13 Fremantle              28.06      28.15   411  
  4 Cameron, Conor            13 Fremantle              28.39      28.22   408  
  5 Koczwara, Samuel          13 Tuart Hill             29.17      28.34   403  
  6 Hooper, Jacob             13 S/Side Wesley          29.66      28.40   400  
  7 Botha, Ernst              13 Mandurah               29.44      28.48   397  
  8 Throssell, Nicholas       13 Uniswim                28.17      28.50   396  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freeman, Alexander        13 West Coast             28.44      28.52   395  
 10 Pennell, Thomas           13 Westside               28.49      28.60   392  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reagan, Joseph            13 S/Side Wesley          29.58      28.76   385  
 12 Vergone, Jake             13 Mandurah               29.15      28.83   383  
 13 Bevan, Zachary            13 Rockingham             30.28      28.98   377  
 14 Marciano, Damon           13 S/Side Wesley          29.43      29.08   373  
 15 Standing, Gerard          13 S/Side Wesley          29.00      29.11   372  
 16 Powell, Luke              13 All Saints             29.31      29.37   362  
 17 Lantzke, William          12 West Coast             29.02      29.44   359  
 18 Cipriano, Rafael          13 Fremantle              29.44      29.60   354  
 19 Wimbridge Glassford, Had  12 Uniswim                29.95      29.66   351  
 20 Trice, Oliver             12 All Saints             30.01      29.75   348  
 21 De Villiers, Tristan      13 Arena                  29.45      29.77   348  
 22 Kagan, Roi                13 City of Perth          30.05      29.79   347  
 22 Verran, Michael           13 Kalamunda              29.64      29.79   347  
 24 Oxley, Archa              12 L Legends              29.63      29.88   344  
 25 Jacobs, Daniel            13 Kalamunda              30.27      30.06   338  
 26 Peters, Kieran            13 Fremantle              29.52      30.13   335  
 27 England, Callan           12 West Coast             30.02      30.24   332  
 28 Elphick, Nicholas         13 S/Side Wesley          29.95      30.30   330  
 29 Muller, Kyle              13 Breakers               30.27      30.73   316  
 30 Weir, Trent               13 South Lake             30.20      30.80   314  
 -- Morisey, Kristian         13 Fremantle              30.27         DQ        
 
Event 7  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Verhage, Braga            14 West Coast             25.25      24.86   597  
  2 Chin, Alex                14 West Coast             25.26      25.08   582  
  3 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic           26.34      25.14   577  
  4 Kendall, Jordon           14 Bunbury                26.39      25.92   527  
  5 Swainson, Jack            14 Fremantle              27.04      26.46   495  
  6 Wright, Mitchell          14 West Coast             27.06      26.56   490  
  7 Gee, Cameron              14 S/Side Wesley          27.10      27.00   466  
  8 Whyte, Bradley            14 Arena                  27.19      27.09   461  
 
Event 7  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Verhage, Braga            14 West Coast             25.21      25.25   570  
  2 Chin, Alex                14 West Coast             25.18      25.26   569  
  3 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic           25.89      26.34   502  
  4 Kendall, Jordon           14 Bunbury                26.84      26.39   499  
  5 Swainson, Jack            14 Fremantle              27.03      27.04   464  
  6 Wright, Mitchell          14 West Coast             26.79      27.06   463  
  7 Gee, Cameron              14 S/Side Wesley          27.23      27.10   461  
  8 Whyte, Bradley            14 Arena                  27.11      27.19   456  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Govers, Jackson           14 Kalamunda              26.17      27.23   454  
 10 Atkin, Jack               14 S/Side Wesley          27.78      27.34   449  
-------------------------------------------------------------------------
 11 McAleese, Austin          14 Rockingham             26.69      27.35   448  
 11 England, Michael          14 Westside               27.59      27.35   448  
 13 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack            28.08      27.56   438  
 14 Stockwell, Oliver         14 Westside               28.01      27.70   432  
 15 Vandenberg, Samuel        14 All Saints             27.73      27.85   425  
 16 Smith, Jake               14 Breakers               28.04      27.88   423  
 17 Wagstaff, Thomas          14 Uniswim                27.74      27.92   421  
 18 Logan, Liam               14 Arena                  26.91      27.97   419  
 19 Armstrong, Jake           14 Uniswim                28.23      28.07   415  
 20 McCracken, Gerred         14 Bunbury                28.84      28.11   413  
 21 Black, Lachlan            14 S/Side Wesley          28.77      28.14   412  
 22 Hall, Byron               14 Uniswim                28.38      28.15   411  
 23 West, Xavier              14 L Legends              28.55      28.35   402  
 24 Fleming, Harry            14 S/Side Wesley          28.56      28.38   401  
 25 Harrison-Murray, Guy      14 Uniswim                28.52      28.40   400  
 26 (V) Hansford, James       14 Isle of Man            28.96      28.46   398  
 27 Burgos, Francis           14 West Sprint            28.84      28.70   388  
 28 Wilson, Stuart            14 Riverton               28.94      28.79   384  
 29 Harding, Matthew          14 S/Side Wesley          28.28      28.86   381  
 30 England, Tyson            14 West Coast             28.97      28.94   378  
 31 Martin, Justin            14 Arena                  29.30      29.09   372  
 32 Bennett, Steven           14 Bunbury                29.06      29.20   368  
 33 Ansell, Charlie           14 South Shore            29.06      29.33   363  
 34 Dubois, Jacob             14 Bunbury                29.08      29.36   362  
 -- Hopkins, Ryan             14 G Molloy-WA            29.26         DQ        
 
Event 7  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walker, Andrew            15 West Sprint            25.19      24.69   610  
  2 Staffe, Luke              15 Arena                  26.34      25.94   526  
  3 Moss, Trent               15 Arena                  26.26      25.96   524  
  4 Anderson, Elijah          15 Arena                  26.47      26.25   507  
  5 Evans, Christopher        15 Peel Aquatic           26.51      26.29   505  
  6 Robinson, Kyle            15 West Coast             26.53      26.30   504  
  7 Cardosa, Jake             15 Breakers               26.44      26.41   498  
  8 Williams, Bradley         15 Breakers               26.62      26.72   481  
 
Event 7  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Andrew            15 West Sprint            25.33      25.19   574  
  2 Moss, Trent               15 Arena                  26.69      26.26   507  
  3 Staffe, Luke              15 Arena                  27.32      26.34   502  
  4 Cardosa, Jake             15 Breakers               26.03      26.44   496  
  5 Anderson, Elijah          15 Arena                  27.97      26.47   495  
  6 Evans, Christopher        15 Peel Aquatic           26.49      26.51   492  
  7 Robinson, Kyle            15 West Coast             26.41      26.53   491  
  8 Williams, Bradley         15 Breakers               26.69      26.62   486  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hoey, James               15 Westside               26.50      26.67   484  
 10 Osborne, Jack             15 West Sprint            26.29      26.70   482  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Garbowski, Damian         15 Aqua Attack            26.76      26.73   480  
 12 Griffiths, Alexander      15 Bunbury                26.46      26.80   477  
 13 Baumann, Alex             15 Breakers               26.28      26.88   472  
 14 Kapp, Marco               15 Arena                  27.52      27.00   466  
 15 Morisey, Justin           15 Fremantle              27.05      27.55   439  
 16 Schubert, Aidan           15 Uniswim                27.77      27.57   438  
 17 Shaw, Matthew             15 Breakers               27.60      27.83   425  
 18 Hewitt, Thurston          15 Uniswim                27.70      27.92   421  
 19 Wright, Liam              15 Bunbury                28.55      27.93   421  
 20 Crisa, Nicholas           15 West Sprint            28.56      28.07   415  
 21 Peters, Brendan           15 Fremantle              28.07      28.14   412  
 
Event 7  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Raymond, James            16 Fremantle              24.54      24.47   626  
  2 Pallas, Ryan              16 Unattached             24.80      24.53   622  
  3 Hedges, Brodie            16 Peel Aquatic           25.10      24.80   601  
  4 England, Tom              16 Westside               25.01      24.84   599  
  5 Gangemi, Jack             16 West Coast             25.17      25.10   580  
  6 Meinema, Matthew          16 Arena                  25.16      25.28   568  
  7 Robb, Jacson              16 All Saints             25.55      25.37   562  
  8 Hoey, David               16 Westside               25.58      25.47   555  
 
Event 7  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Raymond, James            16 Fremantle              23.98      24.54   621  
  2 Pallas, Ryan              16 Unattached             24.70      24.80   601  
  3 England, Tom              16 Westside               25.04      25.01   586  
  4 Hedges, Brodie            16 Peel Aquatic           24.89      25.10   580  
  5 Meinema, Matthew          16 Arena                  25.39      25.16   576  
  6 Gangemi, Jack             16 West Coast             25.05      25.17   575  
  7 Sankey, Matthew           16 S/Side Wesley          25.12      25.55   550  
  7 Robb, Jacson              16 All Saints             25.75      25.55   550  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hoey, David               16 Westside               25.72      25.58   548  
 10 Claxton, Robbie           16 Arena                  25.88      25.74   538  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hare, Louis               16 Kalamunda              25.95      25.80   534  
 12 Scott, Steven             16 Kwinana                25.59      25.83   532  
 13 Sheppard, Bradlee         16 S/Side Wesley          27.40      25.93   526  
 14 Smith, Alexander          16 Arena                  26.35      25.97   524  
 15 Drewett, Jamie            16 Breakers               27.11      26.13   514  
 16 Luff, Matthew             16 South Lake             25.87      26.14   514  
 17 Henworth, Ciaran          16 Mandurah               26.26      26.44   496  
 18 Martin, Joshua            16 Fremantle              26.50      26.77   478  
 19 Cipriano, Gabriel         16 Fremantle              26.73      26.91   471  
 20 Vlot, Trond               16 South Lake             28.25      27.74   430  
 21 Lowman, Samuel            16 West Sprint            27.49      27.87   424  
 22 Bisignano, Aaron          16 West Coast             27.56      28.06   415  
 23 Kowalski, Ty              16 Busselton              27.86      28.15   411  
 
Event 7  Men 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sucipto, Tommy            17 South Lake             24.34      23.94   669  
  2 Evans, Robert             17 Peel Aquatic           24.87      24.03   661  
  3 Blaxill, John             18 West Sprint            25.34      24.76   604  
  4 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic           25.28      25.14   577  
  5 Clark, Harry              17 Breakers               25.21      25.16   576  
  6 Niemann, Andries          18 Uniswim                25.05      25.21   573  
  7 Costello, Darcy           18 S/Side Wesley          26.46      26.46   495  
 
Event 7  Men 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucipto, Tommy            17 South Lake             24.04      24.34   636  
  2 Evans, Robert             17 Peel Aquatic           24.89      24.87   596  
  3 Niemann, Andries          18 Uniswim                25.57      25.05   584  
  4 Clark, Harry              17 Breakers               25.43      25.21   573  
  5 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic           25.82      25.28   568  
  6 Blaxill, John             18 West Sprint            25.36      25.34   564  
  7 Dombrowsky, Christopher   18 City of Perth          26.43      26.33   503  
  8 Costello, Darcy           18 S/Side Wesley          26.49      26.46   495  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bodey, Dylan              17 West Sprint            25.54      26.57   489  
 10 Taylor, Ashley            17 Gingin                 26.63      26.83   475  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Banister, Jack            18 South Shore            26.88      26.88   472  
 
Event 7  Men 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Abood, Matthew        25 Cranbrook              23.00      22.73   781  
  2 (V) Sullivan, Eamon       26 Sopac                  23.40      23.10   744  
  3 Rose, Hamish              21 City of Perth          23.47      23.20   735  
  4 (V) Abood, Andrew         21 Cranbrook              23.66      23.48   709  
  5 Neuwert, Steve            26 West Sprint            23.93      23.61   697  
  6 Hoey, Patrick             19 Arena                  23.98      23.81   680  
  7 (V) Patterson, Mitch      25 Cranbrook              23.77      23.91   671  
  8 Dingjan, Bundi            19 S/Side Wesley          24.82      24.41   631  
 
Event 7  Men 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Abood, Matthew        25 Cranbrook              22.02      23.00   754  
  2 (V) Sullivan, Eamon       26 Sopac                  22.54      23.40   716  
  3 Rose, Hamish              21 City of Perth          22.83      23.47   710  
  4 (V) Abood, Andrew         21 Cranbrook              22.72      23.66   693  
  5 (V) Patterson, Mitch      25 Cranbrook              22.98      23.77   683  
  6 (V) Okumura, Yoshihiro    28 Itoman, Japan          23.34      23.83   678  
  7 Neuwert, Steve            26 West Sprint            23.31      23.93   670  
  8 Hoey, Patrick             19 Arena                  23.68      23.98   665  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dingjan, Bundi            19 S/Side Wesley          24.41      24.82   600  
 10 Greenwood, Matthew        20 Westside               26.07      24.85   598  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Thomson, David            25 S/Side Wesley          24.32      25.00   587  
 12 Bailey, Paul              21 South Shore            25.47      25.51   553  
 -- Bodey, Liam               19 West Sprint            24.24         DQ        
 
Event 8  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dearle, Jacob              8 Central Aqu            53.55      53.60   123  
  2 Fazio, Tyler               8 South Shore            57.36      57.83    98  
 -- Kinchin, Zachary           7 West Coast             54.51     x58.36        
 
Event 9  Men 13 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Purcell, Christopher      13 S/Side Wesley        2:38.20    2:31.58   398  
       31.91  1:09.81  1:51.12  2:31.58                                    
  2 Weston, Ryan              13 West Sprint          2:33.32    2:40.11   337  
       34.13  1:14.56  1:56.72  2:40.11                                    
  3 Sandford, James           13 All Saints           2:43.88    2:45.33   306  
       36.51  1:18.68  2:03.00  2:45.33                                    
  4 Downes, Lewis             12 Arena                2:47.23    2:48.88   287  
       36.15  1:19.19  2:03.89  2:48.88                                    
 -- White, Jackson            13 All Saints           2:41.61         DQ        
       34.09  1:13.38  1:55.05       DQ                                    
 
Event 9  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth        2:14.68    2:20.29   502  
       30.09  1:04.81  1:42.30  2:20.29                                    
  2 Kendall, Jordon           14 Bunbury              2:22.09    2:22.06   483  
       30.53  1:06.19  1:43.92  2:22.06                                    
  3 Fielding, Brett           14 Lawley               2:21.88    2:22.29   481  
       30.62  1:06.78  1:44.47  2:22.29                                    
  4 Paull, Jack               14 All Saints           2:21.51    2:23.27   471  
       31.60  1:08.31  1:45.47  2:23.27                                    
  5 Logan, Liam               14 Arena                2:25.85    2:45.48   305  
       33.59  1:13.77  1:59.21  2:45.48                                    
 
Event 9  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walker, Andrew            15 West Sprint          2:18.63    2:10.49   624  
       28.71  1:01.57  1:35.62  2:10.49                                    
  2 Brown, Nicholas           15 West Sprint          2:14.08    2:12.00   602  
       29.25  1:03.40  1:37.32  2:12.00                                    
  3 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets             2:13.84    2:12.30   598  
       29.07  1:02.29  1:37.26  2:12.30                                    
 
Event 9  Men 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets             2:16.82    2:13.84   578  
       28.69  1:02.05  1:37.24  2:13.84                                    
  2 Brown, Nicholas           15 West Sprint          2:14.78    2:14.08   575  
       29.88  1:04.59  1:39.29  2:14.08                                    
  3 Walker, Andrew            15 West Sprint          2:07.63    2:18.63   520  
       30.69  1:05.66  1:41.64  2:18.63                                    
 
Event 9  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Smith, Bill               16 West Sprint          2:09.71    2:07.59   667  
       28.44  1:01.31  1:34.57  2:07.59                                    
  2 Smith, Alexander          16 Arena                2:29.54    2:19.47   511  
       28.96  1:03.79  1:41.65  2:19.47                                    
 
Event 9  Men 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Bill               16 West Sprint          2:07.90    2:09.71   635  
       29.41  1:02.53  1:36.07  2:09.71                                    
  2 Smith, Alexander          16 Arena                2:21.36    2:29.54   414  
       30.67  1:09.50  1:49.93  2:29.54                                    
 
Event 9  Men 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pardini, Luke             18 West Sprint          2:11.23    2:06.47   685  
       28.62    59.84  1:33.04  2:06.47                                    
  2 Day, Mitchell             18 Central Aqu          2:14.15    2:14.46   570  
       28.00  1:02.20  1:37.54  2:14.46                                    
  3 Bennier, Brandon          17 Kalamunda            2:19.94    2:17.68   531  
       30.10  1:04.07  1:39.88  2:17.68                                    
 
Event 9  Men 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pardini, Luke             18 West Sprint          2:06.59    2:11.23   613  
       29.77  1:02.36  1:36.50  2:11.23                                    
  2 Day, Mitchell             18 Central Aqu          2:11.50    2:14.15   574  
       29.15  1:02.47  1:38.17  2:14.15                                    
  3 Blaxill, John             18 West Sprint          2:15.86    2:18.64   520  
       30.32  1:05.63  1:41.79  2:18.64                                    
  4 Bennier, Brandon          17 Kalamunda            2:16.82    2:19.94   505  
       30.17  1:04.20  1:41.00  2:19.94                                    
 
Event 9  Men 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Kimura, Yuta          20 Itoman, Japan        2:00.77    1:59.32   816  
       26.58    56.93  1:27.48  1:59.32                                    
 
Event 9  Men 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Kimura, Yuta          20 Itoman, Japan        1:58.05    2:00.77   787  
       27.29    58.20  1:30.07  2:00.77                                    
 
Event 9  Men 200 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fyfe, Damian              14 City of Perth        2:20.29    2:11.78   605  
       28.93  1:02.23  1:37.42  2:11.78                                    
  2 Kendall, Jordon           14 Bunbury              2:22.06    2:15.21   560  
       29.77  1:04.11  1:39.41  2:15.21                                    
  3 Fielding, Brett           14 Lawley               2:22.29    2:21.20   492  
       30.78  1:06.63  1:43.52  2:21.20                                    
  4 Paull, Jack               14 All Saints           2:23.27    2:21.78   486  
       31.85  1:08.42  1:44.84  2:21.78                                    
  5 Purcell, Christopher      13 S/Side Wesley        2:31.58    2:27.62   431  
       31.37  1:08.58  1:48.28  2:27.62                                    
  6 Weston, Ryan              13 West Sprint          2:40.11    2:28.33   424  
       32.18  1:10.04  1:48.90  2:28.33                                    
  7 Sandford, James           13 All Saints           2:45.33    2:42.64   322  
       34.08  1:15.58  2:00.48  2:42.64                                    
  8 Downes, Lewis             12 Arena                2:48.88    2:47.56   294  
       36.11  1:19.75  2:04.46  2:47.56                                    
 
Event 10  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sivic, Hannah              8 Guildford              57.31      53.33   174  
  2 Thornton, Tahlia           8 Breakers               52.18      53.42   173  
  3 Edwards, Crystal           8 West Coast             54.05      53.48   173  
  4 Antonio, Natasha           8 Busselton              56.79      53.50   172  
  5 Rideout, Kate              8 West Sprint            56.36      54.40   164  
  6 Fetherston, Ashleigh       8 West Sprint            57.55      54.83   160  
 -- Shepherd, Kirralee         8 Rockingham             57.16     x59.40        
 -- Faamausili Fala, Adalaid   8 West Coast             52.08         DQ        
 -- Packer, Ella               8 Arena                  53.45         DQ        
 
Event 11  Girls 13 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
 19 Lindsay, Hadley           13 West Coast           1:20.65    1:19.56   531  
       38.49  1:19.56                                                      
 22 Bristow, Teisha           12 West Sprint          1:22.70    1:20.36   515  
       37.91  1:20.36                                                      
 23 Carstens, Shelby          13 West Coast           1:21.58    1:21.10   501  
       37.89  1:21.10                                                      
 28 Weekes, Lucy              13 All Saints           1:22.33    1:21.63   492  
       38.92  1:21.63                                                      
 31 Bunning, Tayla            13 West Sprint          1:22.31    1:22.48   477  
       38.61  1:22.48                                                      
 33 Glover, Ashleigh          12 West Coast           1:23.88    1:23.17   465  
       39.15  1:23.17                                                      
 41 Jensen, Tahlia            12 Bunbury              1:26.33    1:25.82   423  
       40.88  1:25.82                                                      
 41 White, Maggie             12 West Coast           1:25.12    1:25.82   423  
       39.90  1:25.82                                                      
 
Event 11  Girls 13 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lindsay, Hadley           13 West Coast           1:19.84    1:20.65   510  
       37.98  1:20.65                                                      
  2 Carstens, Shelby          13 West Coast           1:21.53    1:21.58   493  
       37.98  1:21.58                                                      
  3 Bunning, Tayla            13 West Sprint          1:21.68    1:22.31   480  
       38.46  1:22.31                                                      
  4 Weekes, Lucy              13 All Saints           1:22.78    1:22.33   479  
       38.83  1:22.33                                                      
  5 Bristow, Teisha           12 West Sprint          1:22.57    1:22.70   473  
       37.56  1:22.70                                                      
  6 Glover, Ashleigh          12 West Coast           1:24.25    1:23.88   453  
       40.10  1:23.88                                                      
  7 White, Maggie             12 West Coast           1:27.32    1:25.12   434  
       39.89  1:25.12                                                      
  8 Jensen, Tahlia            12 Bunbury              1:29.10    1:26.33   416  
       40.72  1:26.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gower, Rachel             12 Westside             1:28.30    1:26.76   409  
       40.78  1:26.76                                                      
 10 Grotegoed, Coco           12 City of Perth        1:26.65    1:27.94   393  
       41.52  1:27.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tay, Beatrice             12 West Coast           1:26.01    1:28.57   385  
       41.69  1:28.57                                                      
 12 Boehm, Alexandria         13 S/Side Wesley        1:29.23    1:28.83   381  
       42.39  1:28.83                                                      
 13 Parks, Teagan             13 Breakers             1:27.84    1:29.49   373  
       41.06  1:29.49                                                      
 14 Sadek, Farah              12 West Coast           1:28.96    1:33.72   325  
       43.01  1:33.72                                                      
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  7 Unwin, Chelsea            14 West Sprint          1:17.59    1:15.97   610  
       35.79  1:15.97                                                      
 14 Bristow, Logan            14 West Sprint          1:17.63    1:17.05   585  
       36.57  1:17.05                                                      
 20 Nash, Tayla               14 South Shore          1:21.45    1:20.19   519  
       37.82  1:20.19                                                      
 20 Bowling, Olivia           14 Aquajets             1:20.59    1:20.19   519  
       38.30  1:20.19                                                      
 24 Du Randt, Chante          14 Arena                1:21.15    1:21.31   498  
       38.25  1:21.31                                                      
 29 Antill, Jessica           14 Swan Hills           1:21.16    1:21.70   490  
       39.74  1:21.70                                                      
 34 Sadek, Salwa              14 Uniswim              1:22.45    1:23.22   464  
       38.29  1:23.22                                                      
 35 Paini, Christina          14 Kalamunda            1:23.36    1:24.05   450  
       39.61  1:24.05                                                      
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Unwin, Chelsea            14 West Sprint          1:17.27    1:17.59   573  
       36.24  1:17.59                                                      
  2 Bristow, Logan            14 West Sprint          1:14.88    1:17.63   572  
       36.82  1:17.63                                                      
  3 Bowling, Olivia           14 Aquajets             1:21.10    1:20.59   511  
       38.44  1:20.59                                                      
  4 Du Randt, Chante          14 Arena                1:20.04    1:21.15   500  
       37.71  1:21.15                                                      
  5 Antill, Jessica           14 Swan Hills           1:22.87    1:21.16   500  
       39.31  1:21.16                                                      
  6 Nash, Tayla               14 South Shore          1:18.86    1:21.45   495  
       37.97  1:21.45                                                      
  7 Sadek, Salwa              14 Uniswim              1:19.31    1:22.45   477  
       38.94  1:22.45                                                      
  8 Paini, Christina          14 Kalamunda            1:23.81    1:23.36   462  
       39.35  1:23.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Loader, Niamh             14 Mandurah             1:25.90    1:24.17   448  
       38.78  1:24.17                                                      
 10 Robinson, Rebecca         14 Victoria Park        1:23.88    1:24.60   442  
       39.89  1:24.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Walters, Summer           14 S/Side Wesley        1:27.08    1:26.56   412  
       40.11  1:26.56                                                      
 12 Stregas, Petrea           14 All Saints           1:25.96    1:28.44   387  
       41.93  1:28.44                                                      
 
Event 11  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  6 Chaisty, Kate             15 S/Side Wesley        1:21.23    1:15.83   613  
       35.49  1:15.83                                                      
  9 Dixon, Talara-Jade        15 Broome               1:19.16    1:16.07   608  
       35.90  1:16.07                                                      
 11 Saxton, Jemma             15 All Saints           1:16.16    1:16.15   606  
       35.81  1:16.15                                                      
 25 Throssell, Brianna        15 City of Perth        1:22.03    1:21.35   497  
       38.47  1:21.35                                                      
 32 Murray, Anna              15 South Shore          1:22.66    1:22.79   471  
       38.94  1:22.79                                                      
 37 Moore, Jessica            15 Westside             1:23.11    1:24.42   444  
       38.49  1:24.42                                                      
 38 Hodgetts, Alisha          15 West Coast           1:22.63    1:24.76   439  
       38.27  1:24.76                                                      
 39 Stimson, Jasmine          15 Arena                1:22.64    1:24.79   439  
       39.44  1:24.79                                                      
 
Event 11  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saxton, Jemma             15 All Saints           1:15.93    1:16.16   606  
       36.09  1:16.16                                                      
  2 Dixon, Talara-Jade        15 Broome               1:18.19    1:19.16   539  
       36.73  1:19.16                                                      
  3 Chaisty, Kate             15 S/Side Wesley        1:13.73    1:21.23   499  
       37.23  1:21.23                                                      
  4 Throssell, Brianna        15 City of Perth        1:23.97    1:22.03   485  
       38.64  1:22.03                                                      
  5 Hodgetts, Alisha          15 West Coast           1:21.09    1:22.63   474  
       38.73  1:22.63                                                      
  6 Stimson, Jasmine          15 Arena                1:20.93    1:22.64   474  
       40.12  1:22.64                                                      
  7 Murray, Anna              15 South Shore          1:19.66    1:22.66   474  
       38.59  1:22.66                                                      
  8 Moore, Jessica            15 Westside             1:23.25    1:23.11   466  
       38.65  1:23.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pouwelsen, Jemma          15 Albany               1:24.40    1:23.77   455  
       39.38  1:23.77                                                      
 10 Langford, Katherine       15 South Shore          1:21.45    1:25.30   431  
       40.48  1:25.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tan, Jessica              15 Bunbury              1:24.75    1:25.82   423  
       39.76  1:25.82                                                      
 12 Glossop, Sheridan         15 South Lake           1:27.00    1:30.25   364  
       43.04  1:30.25                                                      
 13 MacDonald-Razvi, Jade     15 Arena                1:27.55    1:31.15   353  
       42.44  1:31.15                                                      
 -- Seah, Hui Jean            15 South Shore          1:27.81        DNF        
 
Event 11  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
 12 Colreavy, Montana         16 City of Perth        1:18.04    1:16.73   592  
       36.07  1:16.73                                                      
 18 Feast, Sarah              16 Aquajets             1:18.08    1:18.57   551  
       37.02  1:18.57                                                      
 27 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda            1:22.04    1:21.62   492  
       38.23  1:21.62                                                      
 30 Masterton, Danieka        16 Breakers             1:24.50    1:22.43   477  
       38.40  1:22.43                                                      
 36 Guelfi, Natasha           16 City of Perth        1:24.38    1:24.20   448  
       39.57  1:24.20                                                      
 40 Peterson, Amy             16 South Lake           1:25.13    1:25.73   424  
       40.19  1:25.73                                                      
 43 James, Caitlyn            16 Kalamunda            1:26.89    1:26.80   409  
       40.16  1:26.80                                                      
 44 Herdman, Nicole           16 Narrogin             1:26.25    1:26.94   407  
       40.98  1:26.94                                                      
 
Event 11  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Colreavy, Montana         16 City of Perth        1:16.74    1:18.04   563  
       37.72  1:18.04                                                      
  2 Feast, Sarah              16 Aquajets             1:18.86    1:18.08   562  
       36.90  1:18.08                                                      
  3 Juffermans, Ashleigh      16 Kalamunda            1:22.87    1:22.04   484  
       38.58  1:22.04                                                      
  4 Guelfi, Natasha           16 City of Perth        1:21.15    1:24.38   445  
       40.20  1:24.38                                                      
  5 Masterton, Danieka        16 Breakers             1:19.34    1:24.50   443  
       39.39  1:24.50                                                      
  6 Peterson, Amy             16 South Lake           1:22.51    1:25.13   433  
       40.12  1:25.13                                                      
  7 Herdman, Nicole           16 Narrogin             1:27.81    1:26.25   417  
       40.72  1:26.25                                                      
  8 James, Caitlyn            16 Kalamunda            1:27.02    1:26.89   408  
       40.18  1:26.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Crawford, Amy             16 Fremantle            1:23.51    1:28.35   388  
       40.09  1:28.35                                                      
 
Event 11  Women 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  5 Halden, Laura             18 West Sprint          1:16.10    1:15.42   624  
       35.80  1:15.42                                                      
  8 Spurr, Justine            17 South Shore          1:16.35    1:16.00   609  
       35.32  1:16.00                                                      
 10 Sanders, Chelsea          17 All Saints           1:18.89    1:16.09   607  
       36.38  1:16.09                                                      
 13 Bird, Kate                18 Unattached           1:19.50    1:17.02   585  
       35.94  1:17.02                                                      
 15 Barnett, Hannah           17 S/Side Wesley        1:19.54    1:17.44   576  
       35.77  1:17.44                                                      
 16 Schultz, Adele            17 Bunbury              1:17.41    1:18.36   556  
       36.81  1:18.36                                                      
 17 Stewart, Eliza            17 S/Side Wesley        1:18.14    1:18.39   555  
       36.81  1:18.39                                                      
 26 Farmer, Emily             17 Kalamunda            1:20.54    1:21.50   494  
       37.29  1:21.50                                                      
 
Event 11  Women 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Halden, Laura             18 West Sprint          1:15.28    1:16.10   607  
       36.03  1:16.10                                                      
  2 Spurr, Justine            17 South Shore          1:17.71    1:16.35   601  
       35.61  1:16.35                                                      
  3 Schultz, Adele            17 Bunbury              1:15.64    1:17.41   577  
       36.22  1:17.41                                                      
  4 Stewart, Eliza            17 S/Side Wesley        1:17.64    1:18.14   561  
       36.41  1:18.14                                                      
  5 Sanders, Chelsea          17 All Saints           1:14.18    1:18.89   545  
       37.48  1:18.89                                                      
  6 Bird, Kate                18 Unattached           1:16.44    1:19.50   532  
       36.56  1:19.50                                                      
  7 Barnett, Hannah           17 S/Side Wesley        1:16.19    1:19.54   532  
       37.12  1:19.54                                                      
  8 Farmer, Emily             17 Kalamunda            1:19.94    1:20.54   512  
       37.40  1:20.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibbings-Druce, Briellen  17 Kalamunda            1:20.99    1:23.43   461  
       38.82  1:23.43                                                      
 
Event 11  Women 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Kawanabe, Fumiko      27 Itoman, Japan        1:08.97    1:09.23   806  
       33.07  1:09.23                                                      
  1 de Vries, Sigrid          19 City of Perth        1:12.95    1:12.07   715  
       34.00  1:12.07                                                      
  2 (V) Fukuda, Manami        20 Itoman, Japan        1:09.74    1:09.72   789  
       33.15  1:09.72                                                      
  2 Pengelly, Jessica         20 City of Perth        1:13.47    1:13.48   674  
       34.88  1:13.48                                                      
 
Event 11  Women 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Kawanabe, Fumiko      27 Itoman, Japan        1:09.58    1:08.97   815  
       32.82  1:08.97                                                      
  2 (V) Fukuda, Manami        20 Itoman, Japan        1:08.26    1:09.74   789  
       33.24  1:09.74                                                      
  3 de Vries, Sigrid          19 City of Perth        1:13.50    1:12.95   689  
       34.41  1:12.95                                                      
  4 Pengelly, Jessica         20 City of Perth        1:14.77    1:13.47   675  
       35.11  1:13.47                                                      
 
Event 12  Men 13 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McGowan, Brody            13 Breakers             1:07.08    1:06.33   480  
       31.71  1:06.33                                                      
  2 De Villiers, Tristan      13 Arena                1:08.62    1:08.15   442  
       33.66  1:08.15                                                      
  3 Kalember, Kevin           13 South Lake           1:09.93    1:09.17   423  
       34.04  1:09.17                                                      
  4 Weston, Ryan              13 West Sprint          1:10.25    1:09.27   421  
       33.81  1:09.27                                                      
  5 Muller, Kyle              13 Breakers             1:09.88    1:11.18   388  
       34.31  1:11.18                                                      
  6 Morgan, Nicolas           13 All Saints           1:12.69    1:12.01   375  
       34.79  1:12.01                                                      
  7 Jacobs, Daniel            13 Kalamunda            1:12.54    1:12.31   370  
       34.76  1:12.31                                                      
  8 Jones, Taj                12 West Coast           1:12.49    1:13.04   359  
       35.61  1:13.04                                                      
 
Event 12  Men 13 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGowan, Brody            13 Breakers             1:06.76    1:07.08   464  
       32.71  1:07.08                                                      
  2 De Villiers, Tristan      13 Arena                1:07.45    1:08.62   433  
       34.16  1:08.62                                                      
  3 Muller, Kyle              13 Breakers             1:11.56    1:09.88   410  
       33.77  1:09.88                                                      
  4 Kalember, Kevin           13 South Lake           1:10.31    1:09.93   409  
       34.29  1:09.93                                                      
  5 Weston, Ryan              13 West Sprint          1:12.38    1:10.25   404  
       34.56  1:10.25                                                      
  6 Jones, Taj                12 West Coast           1:12.96    1:12.49   367  
       35.45  1:12.49                                                      
  7 Jacobs, Daniel            13 Kalamunda            1:13.55    1:12.54   367  
       35.02  1:12.54                                                      
  8 Morgan, Nicolas           13 All Saints           1:14.91    1:12.69   364  
       35.16  1:12.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pollard, Kieren           12 Breakers             1:16.18    1:14.86   334  
       36.46  1:14.86                                                      
 10 Botha, Ernst              13 Mandurah             1:15.05    1:14.95   332  
       36.63  1:14.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cameron, Conor            13 Fremantle            1:16.02    1:15.28   328  
       36.94  1:15.28                                                      
 
Event 12  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kendall, Jordon           14 Bunbury              1:04.42    1:02.82   565  
       30.63  1:02.82                                                      
  2 Chin, Alex                14 West Coast           1:04.88    1:02.96   561  
       30.25  1:02.96                                                      
  3 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic         1:07.68    1:03.31   552  
       30.41  1:03.31                                                      
  4 Govers, Jackson           14 Kalamunda            1:04.89    1:03.43   549  
       31.11  1:03.43                                                      
  5 McAleese, Austin          14 Rockingham           1:05.90    1:04.10   532  
       30.58  1:04.10                                                      
  6 Verhage, Braga            14 West Coast           1:07.21    1:04.60   519  
       30.62  1:04.60                                                      
  7 (V) Hansford, James       14 Isle of Man          1:06.88    1:06.38   479  
       32.49  1:06.38                                                      
  8 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack          1:07.41    1:07.06   464  
       32.52  1:07.06                                                      
 
Event 12  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kendall, Jordon           14 Bunbury              1:04.87    1:04.42   524  
       31.45  1:04.42                                                      
  2 Chin, Alex                14 West Coast           1:05.29    1:04.88   513  
       31.42  1:04.88                                                      
  3 Govers, Jackson           14 Kalamunda            1:05.42    1:04.89   512  
       31.94  1:04.89                                                      
  4 McAleese, Austin          14 Rockingham           1:08.36    1:05.90   489  
       31.79  1:05.90                                                      
  5 (V) Hansford, James       14 Isle of Man          1:07.69    1:06.88   468  
       32.66  1:06.88                                                      
  6 Verhage, Braga            14 West Coast           1:05.75    1:07.21   461  
       32.09  1:07.21                                                      
  7 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack          1:08.35    1:07.41   457  
       32.87  1:07.41                                                      
  8 McClelland, Josh          14 Peel Aquatic         1:07.61    1:07.68   451  
       32.79  1:07.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Swainson, Jack            14 Fremantle            1:08.58    1:08.01   445  
       33.45  1:08.01                                                      
 10 Wright, Mitchell          14 West Coast           1:07.44    1:08.39   438  
       33.70  1:08.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Whyte, Bradley            14 Arena                1:11.94    1:08.59   434  
       33.81  1:08.59                                                      
 12 Smith, Jake               14 Breakers             1:10.67    1:08.61   433  
       33.55  1:08.61                                                      
 13 Ashworth, Liam            14 Kalamunda            1:11.31    1:08.75   431  
       33.17  1:08.75                                                      
 14 Dubois, Jacob             14 Bunbury              1:09.41    1:09.04   425  
       34.01  1:09.04                                                      
 15 Martin, Justin            14 Arena                1:12.19    1:11.49   383  
       33.57  1:11.49                                                      
 16 Armstrong, Jake           14 Uniswim              1:11.11    1:12.07   374  
       34.25  1:12.07                                                      
 
Event 12  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Nicholas           15 West Sprint          1:01.48    1:00.17   643  
       29.09  1:00.17                                                      
  2 Staffe, Luke              15 Arena                1:02.80    1:01.54   601  
       29.46  1:01.54                                                      
  3 Trump, Kieran             15 Kalamunda            1:05.29    1:03.08   558  
       30.90  1:03.08                                                      
  4 Moss, Trent               15 Arena                1:04.60    1:04.05   533  
       30.89  1:04.05                                                      
  5 Warries, Calvin           15 Aquajets             1:04.36    1:04.34   526  
       31.26  1:04.34                                                      
  6 Osborne, Jack             15 West Sprint          1:05.35    1:04.96   511  
       31.58  1:04.96                                                      
  7 Armstrong, Lachlan        15 Breakers             1:05.08    1:05.09   508  
       31.85  1:05.09                                                      
  8 Cardosa, Jake             15 Breakers             1:06.47    1:06.62   473  
       32.09  1:06.62                                                      
 
Event 12  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Nicholas           15 West Sprint          1:03.64    1:01.48   602  
       30.04  1:01.48                                                      
  2 Staffe, Luke              15 Arena                1:02.07    1:02.80   565  
       30.42  1:02.80                                                      
  3 Warries, Calvin           15 Aquajets             1:04.47    1:04.36   525  
       31.32  1:04.36                                                      
  4 Moss, Trent               15 Arena                1:05.53    1:04.60   519  
       31.14  1:04.60                                                      
  5 Armstrong, Lachlan        15 Breakers             1:07.07    1:05.08   508  
       32.11  1:05.08                                                      
  6 Trump, Kieran             15 Kalamunda            1:04.73    1:05.29   503  
       31.70  1:05.29                                                      
  7 Osborne, Jack             15 West Sprint          1:04.28    1:05.35   502  
       31.90  1:05.35                                                      
  8 Walker, Andrew            15 West Sprint          1:04.37    1:05.95   488  
       31.75  1:05.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cardosa, Jake             15 Breakers             1:05.14    1:06.47   477  
       32.19  1:06.47                                                      
 10 Hoey, James               15 Westside             1:07.50    1:06.63   473  
       32.45  1:06.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tay, Brandon              15 West Coast           1:04.85    1:07.08   464  
       32.10  1:07.08                                                      
 12 Rollo, William            15 Kalamunda            1:06.70    1:07.16   462  
       32.54  1:07.16                                                      
 13 Morisey, Justin           15 Fremantle            1:07.49    1:08.74   431  
       33.25  1:08.74                                                      
 -- Baumann, Alex             15 Breakers             1:07.02         DQ        
       33.27       DQ                                                      
 
Event 12  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              1:01.07      59.87   652  
       29.46    59.87                                                      
  2 Meinema, Matthew          16 Arena                1:01.51    1:00.07   646  
       29.32  1:00.07                                                      
  3 Robb, Jacson              16 All Saints           1:02.26    1:02.16   583  
       30.55  1:02.16                                                      
  4 Hedges, Brodie            16 Peel Aquatic         1:06.08    1:02.29   579  
       30.62  1:02.29                                                      
  5 Raymond, James            16 Fremantle            1:07.04    1:02.83   564  
       31.24  1:02.83                                                      
  6 Drewett, Jamie            16 Breakers             1:05.59    1:05.48   499  
       31.39  1:05.48                                                      
  7 Henworth, Ciaran          16 Mandurah             1:08.16    1:08.66   432  
       32.83  1:08.66                                                      
 
Event 12  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Goldsmith, Lyndon         16 Bunbury              1:00.53    1:01.07   615  
       29.83  1:01.07                                                      
  2 Meinema, Matthew          16 Arena                1:00.82    1:01.51   602  
       30.03  1:01.51                                                      
  3 Robb, Jacson              16 All Saints           1:03.60    1:02.26   580  
       30.40  1:02.26                                                      
  4 Sheppard, Bradlee         16 S/Side Wesley        1:05.84    1:04.83   514  
       31.05  1:04.83                                                      
  5 Drewett, Jamie            16 Breakers             1:05.71    1:05.59   496  
       31.59  1:05.59                                                      
  6 Hedges, Brodie            16 Peel Aquatic         1:05.62    1:06.08   485  
       31.81  1:06.08                                                      
  7 Raymond, James            16 Fremantle            1:03.07    1:07.04   465  
       32.61  1:07.04                                                      
  8 Henworth, Ciaran          16 Mandurah             1:08.69    1:08.16   442  
       32.78  1:08.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cousins, Michael          16 Manjimup             1:08.64    1:08.41   437  
       33.44  1:08.41                                                      
 
Event 12  Men 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Oyama, Keisuke        18 Itoman, Japan          57.25      56.86   762  
       27.40    56.86                                                      
  2 Blaxill, John             18 West Sprint          1:02.28    1:01.30   608  
       29.77  1:01.30                                                      
  3 Evans, Robert             17 Peel Aquatic         1:05.28    1:01.83   592  
       29.80  1:01.83                                                      
  4 Day, Mitchell             18 Central Aqu          1:03.89    1:02.96   561  
       30.38  1:02.96                                                      
  5 Bodey, Dylan              17 West Sprint          1:05.42    1:03.37   550  
       30.83  1:03.37                                                      
  6 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic         1:06.62    1:04.36   525  
       30.83  1:04.36                                                      
 
Event 12  Men 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Oyama, Keisuke        18 Itoman, Japan          56.01      57.25   746  
       27.93    57.25                                                      
  2 Blaxill, John             18 West Sprint          1:02.31    1:02.28   580  
       30.26  1:02.28                                                      
  3 Day, Mitchell             18 Central Aqu          1:03.12    1:03.89   537  
       30.79  1:03.89                                                      
  4 Dombrowsky, Christopher   18 City of Perth        1:03.14    1:04.37   525  
       31.07  1:04.37                                                      
  5 Evans, Robert             17 Peel Aquatic         1:04.92    1:05.28   503  
       31.63  1:05.28                                                      
  6 Bodey, Dylan              17 West Sprint          1:04.64    1:05.42   500  
       31.98  1:05.42                                                      
  7 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic         1:05.96    1:06.62   473  
       32.13  1:06.62                                                      
 -- Clark, Harry              17 Breakers             1:05.05         DQ        
       31.85       DQ                                                      
 
Event 12  Men 19 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 (V) Irie, Ryosuke         21 Itoman, Japan          54.83      53.54   912  
       25.87    53.54                                                      
  2 Jovanovich, Bobby         22 Arena                1:00.76      56.47   778  
       27.28    56.47                                                      
  3 Bailey, Paul              21 South Shore          1:05.91    1:04.14   531  
       30.45  1:04.14                                                      
 
Event 12  Men 19 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 (V) Irie, Ryosuke         21 Itoman, Japan          52.83      54.83   850  
       26.46    54.83                                                      
  2 Jovanovich, Bobby         22 Arena                  56.00    1:00.76   624  
       29.11  1:00.76                                                      
  3 Bailey, Paul              21 South Shore          1:05.67    1:05.91   489  
       31.35  1:05.91                                                      
 
Event 13  Boys 18 & Under 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Western Sprint, WA  'A'                           7:55.02    8:19.10   589  
     1) Bodey, Dylan 17                 2) Blaxill, John 18               
     3) Osborne, Jack 15                4) Walker, Andrew 15              
       29.11  1:01.23  1:33.00  2:03.08  2:31.37  3:04.16  3:37.80  4:09.67
     4:38.59  5:09.50  5:42.08  6:15.19  6:43.36  7:15.04  7:46.79  8:19.10
  2 Arena, WA  'A'                                    8:09.87    8:32.41   544  
     1) Lindsay, Ben 18                 2) Claxton, Robbie 16             
     3) Meinema, Matthew 16             4) Kapp, Marco 15                 
       26.01    55.03  1:25.42  1:56.52  2:24.41  2:57.34  3:32.71  4:07.24
     4:36.02  5:09.35  5:44.79  6:20.80  6:50.05  7:23.60  7:58.35  8:32.41
  3 Uwa Uniswim  'A'                                  8:40.00    8:41.58   516  
     1) Schubert, Aidan 15              2) Grierson, Elliot 18            
     3) Hewitt, Thurston 15             4) Larsen, Clayton 17             
       30.26  1:04.21  1:39.89  1:56.63  2:42.66  3:14.30  3:46.95  4:06.99
     4:49.34  5:23.23  5:58.51  6:20.89  7:01.18  7:34.76  8:08.65  8:41.58
  4 Fremantle Port, WA  'A'                           8:29.12    8:49.60   493  
     1) Swainson, Jack 14               2) Raymond, James 16              
     3) Morisey, Justin 15              4) Cipriano, Gabriel 16           
       29.17  1:01.51  1:34.47  2:06.98  2:37.14  3:19.74  3:55.11  4:27.46
     4:56.26  5:29.15  6:02.72  6:36.32  7:04.68  7:37.23  8:12.28  8:49.60
  5 Southside Penrhos Wesley  'A'                     8:45.48    8:52.18   486  
     1) Sheppard, Bradlee 16            2) Harding, Matthew 14            
     3) Marciano, Jayden 16             4) Sankey, Matthew 16             
       29.82  1:03.68  1:38.38  2:12.79  2:42.33  3:17.36  3:53.53  4:27.56
     4:58.12  5:32.89  6:08.53  6:42.46  7:11.68  7:45.33  8:19.72  8:52.18
  6 Breakers  'A'                                     8:42.45    8:53.93   481  
     1) McGowan, Brody 13               2) Shaw, Matthew 15               
     3) Lee, Damon 15                   4) Clark, Harry 17                
       30.49  1:05.49  1:42.07  2:17.52  2:45.55  3:19.03  3:55.52  4:31.41
     5:00.87  5:34.88  6:10.63  6:45.39  7:14.27  7:46.74  8:20.99  8:53.93
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jay             10 Breakers               35.90      35.83   302  
  2 Hill, Joel                10 West Coast             36.50      37.21   269  
  3 Spencer, Seth             10 Peel Aquatic           38.55      37.49   263  
  4 Faamausili Fala, Malachi  10 West Coast             39.15      38.16   250  
  5 Wilson, Jack              10 Arena                  39.44      39.18   230  
  6 Loller, Brodie            10 Arena                  42.38      40.56   208  
  7 Dearle, Benjamin          10 Central Aqu            42.13      40.82   204  
  8 Player, Finlay            10 West Coast             40.40      40.89   203  
  9 Gee, Matheson             10 S/Side Wesley          41.41      41.16   199  
 10 Tindall, Benjamin         10 Breakers               42.18      41.44   195  
 11 Antonio, Nicholas         10 Busselton              42.94      41.61   192  
 12 Williams, Liam            10 Bunbury                42.84      42.12   185  
 13 Flouzat, Jacques          10 Breakers               44.31      43.50   168  
 14 Smith, Kane               10 Breakers               43.22      43.69   166  
 15 McCabe, Conor             10 Uniswim                44.92      43.78   165  
 16 Davis, Jordan             10 City of Perth          44.05      43.90   164  
 17 Scott, James              10 All Saints             44.98      44.03   162  
 18 Bolton, James             10 Kwinana                45.58      44.60   156  
 19 Paterson, Jasper          10 N Churchlands          42.65      44.73   155  
 20 Paul, Oakley              10 Lawley                 42.96      45.07   151  
 21 Jones, Mitchell           10 Merredin               44.54      45.13   151  
 22 Maxwell, Benjamin         10 Peel Aquatic           44.86      45.47   147  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Joely          10 S/Side Wesley          37.48      37.00   391  
  2 Mahony, Alyssa            10 Mandurah               41.01      38.01   360  
  3 Weekes, Kayla             10 All Saints             43.04      39.89   312  
  4 Konowalous, Anna          10 Westside               43.78      41.27   281  
  5 Kolln, Tayla              10 Geraldton              44.13      41.30   281  
  6 Bristow, Macey            10 West Sprint            42.18      41.67   273  
  7 Muru, Carolin             10 West Sprint            43.00      41.87   269  
  7 Canavate-Blankendaal, Te  10 Rockingham             43.87      41.87   269  
  9 Rego, Brooke              10 Guildford              44.08      42.18   264  
 10 Mckay, Katerina           10 Unattached             45.03      42.40   259  
 11 Papadopoulos, Sofia       10 Uniswim                43.94      43.18   246  
 12 Nurkic, Layla             10 South Shore            45.09      43.86   234  
 13 Andreeva, Tamila          10 All Saints             45.19      44.11   230  
 14 Hogan, Chloe              10 West Coast             44.24      44.14   230  
 15 Sutton, Alyssa            10 Arena                  44.72      45.24   214  
 16 Schofield, Jemma          10 South Shore            45.66      45.56   209  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Seth             10 Peel Aquatic           31.57      30.73   316  
  2 Hill, Joel                10 West Coast             31.51      31.25   300  
  3 Faamausili Fala, Malachi  10 West Coast             32.98      33.02   255  
  4 Thornton, Jay             10 Breakers               32.39      33.16   251  
  5 Vandenberg, Mathew        10 All Saints             34.40      33.36   247  
  6 Wilson, Jack              10 Arena                  33.62      33.39   246  
  7 Dearle, Benjamin          10 Central Aqu            34.42      33.64   241  
  8 Tindall, Benjamin         10 Breakers               33.38      33.67   240  
  9 Antonio, Nicholas         10 Busselton              34.61      33.74   239  
 10 Loller, Brodie            10 Arena                  33.80      34.25   228  
 11 Sheldrick, Oliver         10 Westside               34.87      34.45   224  
 12 Davis, Jordan             10 City of Perth          35.06      34.71   219  
 13 Williams, Liam            10 Bunbury                35.01      35.27   209  
 14 Lindsay, Cooper           10 West Coast             34.58      35.62   203  
 15 Player, Finlay            10 West Coast             35.71      35.77   200  
 16 Maxwell, Benjamin         10 Peel Aquatic           36.03      35.91   198  
 17 Gee, Matheson             10 S/Side Wesley          36.26      36.37   190  
 18 Flouzat, Jacques          10 Breakers               34.17      36.41   190  
 19 Kerrich, Josh             10 West Coast             37.37      37.21   178