2012 SWA's North vs South
Challenge Stadium - 23 September 2012
Results
Event 1 Boys 9 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Uglow, Luke 9 North 3:28.42 3:13.44
2 Clouston, Angus 9 North 3:27.56 3:14.87
3 Todoro, Adriano 8 North 3:24.72 3:20.08
4 Flouzat, Xavier 9 North NT 3:22.37
5 O'Donnell, Ethan 9 North 3:33.88 3:33.22
-- Otsuka, Sora 9 North NT DQ
Event 1 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Luciano 10 North 3:09.33 3:05.09
2 Chan, Zachery 10 South 3:16.91 3:08.40
3 Bonsall, Robert 10 North 3:10.66 3:09.00
Event 1 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hill, Joel 11 North 2:49.15 2:46.16
2 Flouzat, Jacques 11 North 3:39.60 2:57.00
3 Joyce, Rielly 11 North 2:59.42 2:58.35
4 Faamausili Fala, Malachi 11 North 2:59.14 2:58.87
5 Joyce, Lachlan 11 North 2:59.14 2:59.82
6 Sudlow, Adam 11 North 3:08.48 3:00.90
7 Martin, Jason 11 North 3:07.64 3:01.95
8 Davis, Jordan 11 North 3:06.96 3:02.57
9 Paul, Oakley 11 North 3:15.79 3:09.18
-- Sriprai, Tan 11 North 3:28.06 DQ
Event 1 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Vafeas, Benjamin 12 North 2:39.58 2:31.25
2 Sillence, Raife 12 North 2:33.27 2:32.48
3 Leather, Callum 12 South 2:37.18 2:39.21
4 Lotti, Dylan 12 North 2:45.56 2:44.16
5 Smolonogov, Joshua 12 South 3:02.90 3:00.09
6 Bulich, Julian 12 North NT 3:02.34
7 Hays, Benton 12 South 3:14.62 3:04.74
8 Taverner, Harry 12 North NT 3:26.30
Event 2 Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Holland, Emily 8 South 56.57 53.50
2 Ranaweera, Aakashi 7 South 56.86 55.61
3 McLaren, Olivia 8 North 1:01.17 56.07
4 Price, Seren 8 North 1:03.76 1:00.05
4 Greaves, Abbey 8 North 1:02.14 1:00.05
6 Roberts, Nakeisha 8 North 1:04.52 1:00.13
7 Otsuka, Kokoro 8 North 1:01.43 1:00.69
8 Baron, Cassandra 8 South 1:04.90 1:00.83
9 Smolonogov, Anneliese 8 South 1:04.59 1:00.84
10 Higgins, Brianna 8 North 1:03.63 1:01.18
11 Betteridge, Lily 8 South 1:13.93 1:02.84
12 Wilson, Rosie 8 North 1:02.56 1:05.79
13 Stjepanovic, Liliana 8 North NT 1:06.32
14 Skiffington, Aria 8 South 1:07.02 1:08.31
Event 2 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 45.35 44.49
2 Packer, Ella 9 North 48.06 48.50
3 Hull, Abbey-Rose 9 North 48.25 49.00
4 Foster, Louise 9 North NT 49.85
5 Hargrave, Megan 9 South 56.90 50.52
6 Fricke, Olivia 9 North NT 51.86
7 Sheppard, Charlee 9 South 51.88 52.48
8 Slatter, Tiala 9 North 54.72 53.61
9 Paul, Hallie 9 North NT 53.83
10 Riederer, Muirenn 9 North 53.57 54.15
11 Kang, Helena 9 South 55.60 55.58
12 Ellul, Jessica 9 South NT 56.31
13 Yates, Kaycee 9 South 58.18 57.79
14 Power, Olivia 9 South 1:00.19 58.21
15 Hays, Sophia 9 South NT 59.98
16 Jones, Ruby 9 North NT 1:03.93
17 Wilson, Verity 9 South NT 1:06.43
18 Gilmour, Abbey 9 South NT 1:11.75
-- Stielow, Ashleigh 9 South NT DQ
-- Ralph, Amy 9 South NT DQ
Event 3 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, Lauren 10 South 41.39 41.56
2 Papantoniou, Talia 10 North 43.92 43.55
3 Frank, Genevieve 10 North NT 45.39
4 Frehner, Catherine 10 South 49.14 47.70
5 Adams, Carmen 10 North 49.74 47.71
6 Leather, Alexandra 10 South 49.92 48.13
7 Freeman, Amara 10 South 51.07 48.49
8 Chung, Victoria 10 South 46.92 48.53
9 Maloney, Mary-Grace 10 North 50.23 49.10
10 Riederer, Aisling 10 North NT 49.47
10 Bateman, Jaymi 10 South 53.23 49.47
12 Harris, Beige 10 South 52.45 49.93
13 Smit, Rhiannon 10 North 49.70 50.17
14 Van De Velde, Eliza 10 South 51.27 51.29
15 Jackson, Ella 10 South 54.55 51.45
16 Lotti, Emma 10 North 54.10 51.51
17 Haitjema, Molly 10 North 50.23 52.01
18 Critchison, Gemma 10 South 51.71 52.23
19 Stjepanovic, Tatiana 10 North 51.73 52.24
20 Collier, Lottie 10 North 56.86 52.59
21 Morris, Harriet 10 North NT 53.47
22 Western, Abbey 10 South NT 54.08
23 Pope, Anouk 10 North 55.56 54.35
24 Rudler, Sarah 10 South 57.03 54.47
25 Hawkins, Ivy 10 North 54.64 54.52
26 Aden, Ruby 10 North NT 54.73
26 Tory, Stephanie 10 South NT 54.73
28 Overheu, Sarah 10 North 56.66 55.02
29 Rothnie, Meesha 10 South 59.35 55.10
30 Pedley, Pippa 10 North NT 57.90
31 Bourne, Kate 10 North NT 59.83
-- Clarke, Ellie 10 North NT DQ
-- Martelli, Lauren 10 South NT DQ
-- Petroff, Alexandria 10 North 58.77 DQ
Event 3 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mawhirt, Nikita 11 North 40.05 39.97
2 Eastwood, Kelsey 11 North 41.20 40.32
3 Allan, Jasmin 11 South 40.21 40.63
4 Konowalous, Anna 11 North 41.98 41.77
5 Gastevich, Lauren 11 North 43.41 42.10
6 Patterson, Joely 11 South 42.70 42.28
7 Lucas, Melanie 11 South 43.28 42.49
8 Rosich, Lillyan 11 North 44.15 43.58
9 Ford, Erin 11 South 46.08 44.21
10 Trainer, Skye 11 South NT 45.11
11 Mckay, Katerina 11 South 47.24 45.12
12 Smit, Emilia 11 North 46.34 45.40
13 O'Donnell, Brierley 11 North 44.98 46.48
14 Algar, Jessica 11 North 46.82 46.77
15 Hodder, Amelia 11 North 48.70 47.43
16 Vafeas, Annika 11 North 46.29 47.81
17 Harnetty, Ella 11 North NT 48.13
18 Maley, Kiara 11 South 50.15 48.24
19 Carter, Sapphire 11 North 49.32 48.35
20 McKenna, Marnie 11 South 49.40 49.03
21 Shaw, Mia 11 South NT 49.44
22 Evans, Bronwen 11 North NT 51.75
23 Golder, Lucy 11 North 51.82 52.08
24 Cox, Amy 11 North NT 52.51
25 Coci, Stephanie 11 North 52.86 52.61
26 Patrick, Taylah 11 South 54.37 54.09
27 Brincat, Tyler 11 South 57.07 55.20
-- Andrews, Emily 11 North 58.11 DQ
Event 3 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Teuchert, Taylor 12 South 38.21 37.87
2 Chung, Natasha 12 South 39.53 38.87
3 Izaguirre, Ebony 12 South 39.29 39.28
4 Italiano, Rebecca 12 North 39.48 39.55
5 Papantoniou, Jana 12 North 39.99 40.19
6 Papasergio, Mia 12 North 42.08 40.30
7 Frank, Emma 12 North NT 40.92
8 Strachan, Nadia 12 South 42.16 41.35
9 Van De Velde, Hannah 12 South 40.80 41.45
10 Catlin, Talia 12 North 41.91 41.99
11 Northam, Summer 12 South 44.89 42.43
12 Drake-Brockman, Sophie 12 South 42.09 43.01
13 Petroff, Sarah 12 North 44.15 43.04
14 Sorensen, Kimberley 12 North 41.73 43.23
15 Uchiyama, Kanon 12 North 44.29 44.19
16 Baker, Taylor 12 South 44.20 44.66
17 Hofer, Sam 12 South 47.69 44.77
18 Lamb, Anneliese 12 North 43.93 45.21
19 Kennedy, Gloria 12 South 46.10 46.09
20 Yates, Cheyenne 12 South 44.79 46.61
21 Williams, Indi 12 South 48.76 46.66
22 Lee, Soraya 12 North 47.78 47.12
23 Maloney, Claire 12 North 47.95 47.48
24 Phillips, Cerys 12 North 47.70 47.60
25 Saggers, Rebecca 12 North 47.32 47.92
Event 4 Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 42.38 41.52
2 Hollow, Ben 8 South 42.69 42.32
3 Loller, Riley 8 North 46.34 44.75
4 Joyce, Cooper 8 North 45.66 47.41
5 Lee, Mitchell 8 North 54.28 48.05
6 Rothnie, Kelton 8 South 55.59 48.87
7 Collins, Harry 8 South 52.41 49.94
8 Watson, James 8 North NT 50.42
9 Foster, Murray 8 North 50.71 52.18
10 Saunders, Kaden 8 North 54.56 54.92
11 Mahony, Jordan 8 South 54.74 55.70
Event 4 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 North 40.86 39.66
2 Otsuka, Sora 9 North 39.76 39.92
3 Kempson, Daniel 9 South 41.06 40.07
4 Uglow, Luke 9 North 41.81 41.42
5 Gregory, James 9 South 46.18 42.39
6 Chong Sue, TJ 9 North 43.45 42.91
7 O'Donnell, Ethan 9 North 45.73 43.95
8 Elks, Nathaniel 9 North 43.96 44.37
9 Daniel, Lachlan 9 South 46.20 44.98
10 Underdown, Kai 9 South 49.54 48.77
11 Andrews, Brody 9 North 56.69 49.26
12 Blaine, Declan 9 North 53.03 50.04
13 Verran, Christopher 9 South NT 50.34
14 Cawood, William 9 North 56.23 54.41
15 Godin, Joshua 9 North 55.40 55.71
16 Lansdell, Toby 9 South NT 58.02
Event 5 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 North 36.09 35.50
2 Lawson, Thomas 10 North 39.14 38.40
3 Bonsall, Robert 10 North 39.77 39.65
4 Todoro, Luciano 10 North 41.94 40.69
5 Wright, Cameron 10 South 42.63 40.83
6 Cook, Henry 10 North 49.32 41.64
7 Chan, Zachery 10 South 43.41 42.03
8 Hassett, Brett 10 South NT 42.63
9 Hynes, Harrison 10 South NT 44.28
10 Mills, Ben 10 North 46.29 45.95
11 Saunders, Kyle 10 North 49.18 46.13
12 Lansdell, Jeremy 10 South NT 48.51
13 Drake-Brockman, Thomas 10 South 49.00 49.61
14 Bird, Jackson 10 South 51.18 52.68
-- Gardener, Ryley 10 North NT DQ
-- Meakins, Joshua 10 North NT DQ
Event 5 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 11 North 34.68 33.92
2 Spencer, Seth 11 South 35.41 34.60
3 Faamausili Fala, Malachi 11 North 37.70 37.64
4 Davis, Jordan 11 North 38.67 38.08
5 Jackson, Cooper 11 South 40.79 38.39
6 Sudlow, Adam 11 North 39.41 38.49
7 Gee, Matheson 11 South 40.38 38.78
8 Sriprai, Tan 11 North 42.23 40.88
9 Ranaweera, Haritha 11 South 40.13 40.97
10 Hernandez, Julio 11 South NT 42.37
11 Jarnicki, Mitchell 11 North 43.33 43.56
12 Brown, Angus 11 North 41.18 43.68
13 Welsh, Marcus 11 South NT 44.11
14 Bartle, Ayden 11 North NT 44.71
15 Baron, James 11 South NT 46.35
16 Hays, Ronan 11 South NT 47.25
17 Plester, Charlie 11 South NT 50.04
Event 5 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lotti, Dylan 12 North 32.78 32.01
2 Vafeas, Benjamin 12 North 33.15 32.43
3 Smith, Callan 12 North 33.73 32.48
4 Smith, Ben 12 North 34.71 34.35
5 Leather, Callum 12 South 38.12 34.81
6 Gilmour, Jack 12 South 36.96 35.28
7 Arnott, Lachlan 12 North 35.57 35.71
8 Collins, Christopher 12 South 39.51 36.73
9 Prentice, Stefan 12 North 50.10 37.45
10 Overheu, Tim 12 North 38.18 38.16
11 Lumsden, Luke 12 North 40.90 38.26
12 Hays, Benton 12 South 40.37 38.98
13 Smolonogov, Joshua 12 South 41.27 39.31
14 Bradley, Ethan 12 South 41.65 39.91
15 Watkins, Lochie 12 South 44.13 40.45
16 Smith, Jacob 12 North 42.09 40.66
-- Duque, Daniel Santiago 12 North 45.40 DQ
Event 6 Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ranaweera, Aakashi 7 South 1:50.38 1:53.00
2 Greaves, Abbey 8 North 2:08.54 1:55.47
3 Holland, Emily 8 South 1:53.75 1:56.89
4 Price, Seren 8 North 1:56.98 1:56.96
5 Otsuka, Kokoro 8 North NT 1:57.22
6 Higgins, Brianna 8 North 1:54.13 2:01.45
-- Roberts, Nakeisha 8 North 2:04.43 DQ
-- Stjepanovic, Liliana 8 North NT DQ
Event 6 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Tahlia 9 North 1:31.11 1:25.50
2 Hull, Abbey-Rose 9 North 1:28.89 1:27.74
3 Tindall, Dayna 9 North 1:29.92 1:28.01
4 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 1:39.19 1:32.40
5 Jackson, Daisy 9 North NT 1:35.22
6 Sheppard, Charlee 9 South 1:36.25 1:37.71
7 Packer, Ella 9 North 1:38.39 1:38.00
8 Keohane, Jessica 9 North 1:41.76 1:38.80
9 Power, Olivia 9 South NT 1:43.23
10 Kaplanian, Iman 9 North 1:54.20 1:44.28
11 Preston, Asta 9 North NT 1:44.48
12 Hargrave, Megan 9 South NT 1:47.73
13 Paul, Hallie 9 North 1:48.52 1:48.54
14 Leverington, Meg 9 North 1:55.40 1:50.31
15 Yates, Kaycee 9 South 1:52.01 1:53.80
16 Hays, Sophia 9 South NT 1:55.64
-- Horsfall, Maddison 9 North 1:38.81 DQ
-- Riederer, Muirenn 9 North NT DQ
Event 7 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rego, Brooke 10 North 1:20.10 1:20.94
2 Robinson, Lauren 10 South 1:22.60 1:23.78
3 Smit, Rhiannon 10 North 1:31.25 1:30.72
4 Frehner, Catherine 10 South 1:33.29 1:31.07
5 Leather, Alexandra 10 South 1:34.01 1:31.22
6 Maloney, Mary-Grace 10 North 1:32.55 1:31.52
7 Haitjema, Molly 10 North 1:31.82 1:32.13
8 Van De Velde, Eliza 10 South 1:35.83 1:34.21
9 Harris, Beige 10 South 1:40.58 1:34.29
10 Riederer, Aisling 10 North NT 1:34.95
11 Chung, Victoria 10 South 1:33.15 1:35.47
12 Frank, Genevieve 10 North NT 1:35.91
13 Rudler, Sarah 10 South 1:35.73 1:36.48
14 Bateman, Jaymi 10 South 1:47.64 1:39.43
15 Overheu, Sarah 10 North 1:43.71 1:39.79
16 Stjepanovic, Tatiana 10 North 1:48.01 1:41.70
17 Aden, Ruby 10 North NT 1:41.99
18 Critchison, Gemma 10 South 1:44.79 1:42.84
19 Hawkins, Ivy 10 North 1:51.53 1:44.97
20 Pope, Anouk 10 North NT 1:45.24
21 Pedley, Pippa 10 North NT 1:46.77
22 Clarke, Ellie 10 North NT 1:47.46
23 Tory, Stephanie 10 South NT 1:56.48
-- Sillence, Scarlett 10 North 1:34.74 DQ
-- Collier, Lottie 10 North 1:43.94 DQ
-- Morris, Harriet 10 North NT DQ
Event 7 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 North 1:15.57 1:14.25
2 Mahony, Alyssa 11 South 1:21.76 1:21.27
3 Mawhirt, Nikita 11 North 1:19.00 1:21.64
4 Smit, Emilia 11 North 1:22.89 1:22.06
5 Lucas, Melanie 11 South 1:26.37 1:23.27
6 Richmond, Ellie 11 North 1:25.82 1:23.68
7 Rosich, Lillyan 11 North 1:24.06 1:24.37
8 Greaves, Jasmine 11 North 1:28.40 1:24.63
9 Doyle, Marie 11 South 1:29.38 1:25.69
10 Gastevich, Lauren 11 North 1:24.82 1:25.92
11 Vafeas, Annika 11 North 1:26.29 1:26.10
12 Trainer, Skye 11 South NT 1:26.13
13 Allan, Jasmin 11 South 1:28.02 1:27.13
14 Valentim, Tatiana 11 North 1:27.75 1:27.73
15 Konowalous, Anna 11 North 1:27.74 1:28.21
16 Maynard, Micheala 11 North 1:32.43 1:28.30
17 Harnetty, Ella 11 North NT 1:29.02
18 Hodder, Amelia 11 North 1:30.75 1:29.39
19 Jones, Jasmine 11 North 1:33.54 1:31.61
20 Campbell, Hayley 11 South 1:30.37 1:31.73
21 Chiaramonte, Olympia 11 North NT 1:32.20
22 Douglas, Ella 11 South 1:37.75 1:37.32
23 Golder, Lucy 11 North NT 1:39.25
24 O'Donnell, Brierley 11 North 1:32.47 1:39.46
25 Coci, Stephanie 11 North 1:46.46 1:43.23
26 Wilson, Phoebe 11 South 1:47.76 1:45.98
Event 7 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chung, Natasha 12 South 1:16.22 1:16.07
2 Teuchert, Taylor 12 South 1:16.94 1:18.28
3 Strachan, Nadia 12 South 1:19.73 1:19.02
4 Yates, Cheyenne 12 South 1:19.45 1:20.23
5 Walton, Grace 12 South 1:21.44 1:20.37
6 Papasergio, Mia 12 North 1:21.78 1:21.44
7 Drake-Brockman, Sophie 12 South 1:21.79 1:21.64
8 Touchell, Holly 12 North 1:26.59 1:21.95
9 Van De Velde, Hannah 12 South 1:21.52 1:23.03
10 Italiano, Rebecca 12 North 1:22.25 1:23.08
11 Sorensen, Kimberley 12 North 1:21.76 1:23.33
12 Cawood, Lily 12 North 1:25.37 1:24.08
13 Petroff, Sarah 12 North 1:28.43 1:24.14
14 Hofer, Sam 12 South 1:23.81 1:24.19
15 Frank, Emma 12 North NT 1:24.61
16 Mitchell, Fallyn 12 North 1:27.78 1:25.05
17 Uchiyama, Kanon 12 North 1:24.73 1:26.10
18 Maloney, Claire 12 North 1:28.02 1:26.60
19 McLaren, Alex 12 North 1:27.08 1:26.72
20 Northam, Summer 12 South 2:03.55 1:27.12
21 Lee, Soraya 12 North 1:32.87 1:29.96
22 Lamb, Anneliese 12 North 1:30.45 1:31.13
23 Phillips, Cerys 12 North 1:40.02 1:38.62
Event 8 Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 48.04 46.37
2 Hollow, Ben 8 South 46.19 47.94
3 Foster, Murray 8 North 54.40 53.13
4 Loller, Riley 8 North 54.62 53.19
5 Joyce, Cooper 8 North 55.73 57.03
6 Snook, Benjamin 8 North 1:01.67 58.17
7 Watson, James 8 North NT 58.40
8 Collins, Harry 8 South 1:10.74 1:02.01
9 Lee, Mitchell 8 North 1:07.35 1:02.14
10 Mahony, Jordan 8 South 1:07.31 1:05.85
-- Rothnie, Kelton 8 South NT DQ
Event 8 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 North 47.12 46.31
2 O'Donnell, Ethan 9 North 47.74 46.81
3 Kempson, Daniel 9 South 48.91 46.93
4 Gregory, James 9 South 49.97 47.89
5 Davies, Tallis 9 North 50.82 48.00
6 Blaine, Declan 9 North 50.65 50.82
7 Underdown, Kai 9 South 52.53 50.84
8 Clouston, Angus 9 North 51.28 51.54
9 Romano, Marcus 9 North NT 55.00
10 Elks, Nathaniel 9 North 1:01.54 58.08
11 Godin, Joshua 9 North 58.85 58.38
12 Lansdell, Toby 9 South NT 1:02.30
13 Trainer, Mark 9 South 1:13.35 1:04.13
14 Casotti, Demetri 9 North NT 1:04.14
-- Andrews, Brody 9 North NT DQ
Event 9 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Luciano 10 North 47.91 47.59
2 Chan, Zachery 10 South 48.52 47.71
3 Cook, Henry 10 North 55.60 48.72
4 Bonsall, Robert 10 North 48.48 48.81
5 Mills, Ben 10 North 50.55 51.88
6 Gardener, Ryley 10 North NT 51.97
7 Bird, Jackson 10 South 58.16 53.16
8 Houghton, Zac 10 North NT 54.39
9 Mc Culloch, Dylan 10 North NT 55.09
10 Lumsden, Beau 10 North NT 55.52
11 Lansdell, Jeremy 10 South 57.49 55.60
12 Drake-Brockman, Thomas 10 South 58.17 56.92
13 Miniello, Benjamin 10 North 58.78 57.56
14 Saunders, Kyle 10 North 1:01.94 59.45
15 Meakins, Joshua 10 North NT 1:02.22
Event 9 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Joyce, Lachlan 11 North 41.06 40.37
2 Spencer, Seth 11 South 40.08 40.39
3 Joyce, Rielly 11 North 41.98 41.42
4 Tindall, Benjamin 11 North 41.26 41.49
5 Antonio, Nick 11 South 42.58 42.49
6 Faamausili Fala, Malachi 11 North 42.20 42.63
7 Jackson, Cooper 11 South 45.63 43.14
8 Kang, Jarrett 11 South 45.92 43.24
9 Martin, Jason 11 North 45.04 43.40
10 Sriprai, Tan 11 North 47.08 45.20
11 Brown, Angus 11 North 44.81 45.24
12 Gregory, Thomas 11 South 47.53 45.84
13 Sudlow, Adam 11 North 47.04 46.11
14 Baron, James 11 South NT 46.26
15 Richards, Luke 11 North 50.30 47.13
16 Gee, Matheson 11 South 48.05 47.30
16 Romano, Luke 11 North NT 47.30
18 Welsh, Marcus 11 South 52.00 50.13
19 Hays, Ronan 11 South NT 52.21
20 Plester, Charlie 11 South 1:02.17 54.48
21 Brown, Lucas 11 South NT 55.47
22 Bartle, Ayden 11 North NT 56.85
Event 9 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Vafeas, Benjamin 12 North 36.18 37.33
2 Ackerman, Diwan 12 South 42.92 39.73
3 Lotti, Dylan 12 North 42.54 41.31
4 Arnott, Lachlan 12 North 44.05 41.58
5 Smith, Callan 12 North 40.82 41.61
6 Prentice, Stefan 12 North 44.02 42.40
7 Smith, Ben 12 North 43.70 42.62
8 Lumsden, Luke 12 North 47.58 45.20
9 Smith, Jacob 12 North 46.80 45.26
10 Smolonogov, Joshua 12 South 46.60 45.47
11 Miniello, Luke 12 North 48.01 45.59
12 Overheu, Tim 12 North 47.67 46.12
13 Hays, Benton 12 South 48.28 46.84
14 Collins, Christopher 12 South 48.96 47.46
15 Schaper, Finlay 12 South NT 48.86
16 Taverner, Harry 12 North NT 50.48
17 Duque, Daniel Santiago 12 North 55.34 53.17
Event 10 Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ranaweera, Aakashi 7 South 52.51 55.09
2 Higgins, Brianna 8 North 51.36 58.21
3 Greaves, Abbey 8 North 1:07.40 58.35
4 Betteridge, Lily 8 South NT 1:06.43
Event 10 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Foster, Louise 9 North NT 39.33
2 Tindall, Dayna 9 North 39.75 41.31
3 Horsfall, Maddison 9 North 45.21 42.63
4 Packer, Ella 9 North 43.01 43.69
5 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 46.16 44.09
6 Slatter, Tiala 9 North 52.41 46.04
7 Power, Olivia 9 South 49.04 47.83
8 Kaplanian, Iman 9 North NT 50.94
9 Spadanuda, Olivia 9 North 51.76 51.11
10 Preston, Asta 9 North NT 51.20
11 Riederer, Muirenn 9 North NT 51.48
12 Leverington, Meg 9 North 51.27 52.73
13 Harrap, Meridian 9 North 54.85 54.39
14 Yates, Kaycee 9 South 56.56 57.23
Event 11 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Freeman, Amara 10 South 41.32 38.77
2 Leather, Alexandra 10 South 40.46 39.23
3 Smit, Rhiannon 10 North 42.57 42.57
4 Van De Velde, Eliza 10 South 45.41 43.41
5 Maloney, Mary-Grace 10 North 44.48 44.68
6 Frehner, Catherine 10 South 44.32 44.72
7 Haitjema, Molly 10 North 43.95 44.80
8 Adams, Carmen 10 North 46.13 45.02
9 Riederer, Aisling 10 North NT 45.09
10 Harris, Beige 10 South 45.02 45.65
11 Sillence, Scarlett 10 North 43.81 46.00
12 Rudler, Sarah 10 South 49.61 46.36
13 Aden, Ruby 10 North NT 46.40
14 Frank, Genevieve 10 North NT 46.69
15 Pope, Anouk 10 North 49.61 50.30
16 Morris, Harriet 10 North NT 52.60
17 Hawkins, Ivy 10 North NT 53.38
18 Pedley, Pippa 10 North NT 56.05
Event 11 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 North 33.24 33.67
2 Patterson, Joely 11 South 33.97 34.82
3 Mahony, Alyssa 11 South 34.45 35.31
4 Jones, Jasmine 11 North 38.82 36.43
5 Smit, Emilia 11 North 37.96 37.49
6 Gastevich, Lauren 11 North 36.61 37.69
7 Ford, Erin 11 South 38.90 38.23
8 Trainer, Skye 11 South NT 38.68
9 Vafeas, Annika 11 North 38.20 38.75
10 Richmond, Ellie 11 North 38.20 38.77
11 Lucas, Melanie 11 South 37.55 38.84
12 Harnetty, Ella 11 North NT 38.90
13 Valentim, Tatiana 11 North 38.31 39.65
14 Rosich, Lillyan 11 North 40.72 39.93
15 Doyle, Marie 11 South 39.25 39.95
16 Hodder, Amelia 11 North 39.92 40.17
17 Algar, Jessica 11 North 40.77 40.86
18 Maynard, Micheala 11 North 40.53 40.91
19 Chiaramonte, Olympia 11 North NT 42.27
20 Douglas, Ella 11 South 41.89 44.10
21 Evans, Bronwen 11 North NT 46.28
22 Brown, Morven 11 North 47.17 46.89
23 Brincat, Tyler 11 South 44.78 47.15
24 Wilson, Phoebe 11 South 54.65 47.95
25 Coci, Stephanie 11 North 52.53 48.37
26 Andrews, Emily 11 North 47.54 50.01
27 Golder, Lucy 11 North 44.71 50.76
-- Patrick, Taylah 11 South 56.20 DQ
Event 11 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chung, Natasha 12 South 35.33 35.30
2 Teuchert, Taylor 12 South 34.15 35.94
3 Papasergio, Mia 12 North 38.37 36.26
4 Drake-Brockman, Sophie 12 South 37.03 36.43
5 Walton, Grace 12 South 35.12 36.83
6 Mitchell, Fallyn 12 North 36.89 37.76
7 Williams, Indi 12 South 38.92 38.45
8 Frank, Emma 12 North NT 39.10
8 Italiano, Rebecca 12 North 36.96 39.10
8 Yates, Cheyenne 12 South 40.09 39.10
11 Van De Velde, Hannah 12 South 37.28 39.63
12 Maloney, Claire 12 North 39.96 42.49
13 Lamb, Anneliese 12 North 40.20 42.61
14 Bird, Hannah 12 South 48.23 42.65
15 Northam, Summer 12 South 43.25 43.16
16 Saggers, Rebecca 12 North 42.20 44.79
Event 12 Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Price, Seren 8 North 1:48.02 1:39.63
2 McLaren, Olivia 8 North NT 1:40.79
3 Higgins, Brianna 8 North 1:42.90 1:46.63
4 Holland, Emily 8 South 1:38.98 1:46.65
5 Roberts, Nakeisha 8 North NT 1:47.99
6 Wilson, Rosie 8 North 1:49.68 1:55.48
7 Betteridge, Lily 8 South NT 2:13.21
Event 12 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 North 1:16.64 1:15.14
2 Thornton, Tahlia 9 North 1:16.23 1:15.30
3 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 1:21.05 1:18.49
4 Foster, Louise 9 North 1:20.81 1:20.25
5 Tindall, Dayna 9 North 1:18.71 1:21.99
6 Keohane, Jessica 9 North 1:24.22 1:27.76
7 Packer, Ella 9 North 1:29.16 1:28.31
8 Sheppard, Charlee 9 South 1:26.60 1:28.38
9 Slatter, Tiala 9 North 1:33.07 1:28.57
10 Harrap, Meridian 9 North 1:37.22 1:31.51
11 Power, Olivia 9 South 1:41.46 1:32.47
12 Preston, Asta 9 North NT 1:32.83
13 Kaplanian, Iman 9 North NT 1:34.30
14 Hargrave, Megan 9 South 1:52.85 1:35.08
15 Paul, Hallie 9 North 1:35.35 1:35.39
16 Spadanuda, Olivia 9 North 1:36.57 1:36.21
17 Leverington, Meg 9 North 1:38.03 1:38.56
18 Hays, Sophia 9 South NT 1:44.76
19 Jones, Ruby 9 North NT 1:49.49
20 Stielow, Ashleigh 9 South NT 1:58.76
Event 13 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rego, Brooke 10 North 1:08.08 1:08.02
2 Robinson, Lauren 10 South 1:12.33 1:13.72
3 Sillence, Scarlett 10 North 1:20.80 1:19.26
4 Maloney, Mary-Grace 10 North 1:21.15 1:19.27
5 Haitjema, Molly 10 North 1:17.27 1:19.56
6 Freeman, Amara 10 South NT 1:20.11
7 Rudler, Sarah 10 South 1:22.48 1:22.32
8 Van De Velde, Eliza 10 South 1:24.20 1:22.37
9 Frehner, Catherine 10 South 1:25.82 1:22.99
10 Snowden, Yasmin 10 South NT 1:24.06
11 Riederer, Aisling 10 North NT 1:25.23
12 Collier, Lottie 10 North 1:40.93 1:26.29
13 Bateman, Jaymi 10 South 1:35.00 1:27.09
14 Lotti, Emma 10 North 1:28.06 1:27.30
15 Overheu, Sarah 10 North 1:32.55 1:27.98
16 Aden, Ruby 10 North NT 1:30.99
17 Critchison, Gemma 10 South NT 1:31.25
18 Stjepanovic, Tatiana 10 North 1:34.48 1:34.10
19 Rothnie, Meesha 10 South NT 1:34.41
20 Hawkins, Ivy 10 North 1:37.45 1:34.50
21 Pedley, Pippa 10 North NT 1:36.99
22 Petroff, Alexandria 10 North NT 1:39.05
23 Tory, Stephanie 10 South NT 1:46.40
Event 13 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jones, Jasmine 11 North 1:16.13 1:11.46
2 Richmond, Ellie 11 North 1:15.76 1:11.74
3 Greaves, Jasmine 11 North 1:13.82 1:12.74
4 McKenna, Marnie 11 South 1:16.43 1:14.18
5 Mawhirt, Nikita 11 North 1:10.58 1:14.23
6 Trainer, Skye 11 South NT 1:14.80
7 Doyle, Marie 11 South 1:16.19 1:15.35
8 Rosich, Lillyan 11 North 1:17.23 1:15.43
9 Maynard, Micheala 11 North 1:13.74 1:15.69
10 Lucas, Melanie 11 South 1:23.23 1:16.20
11 Paton, Holly 11 North NT 1:16.24
12 Hodder, Amelia 11 North NT 1:16.31
13 Allan, Jasmin 11 South 1:17.69 1:18.12
14 Harnetty, Ella 11 North NT 1:18.34
15 Campbell, Hayley 11 South 1:21.66 1:20.01
16 Chiaramonte, Olympia 11 North NT 1:20.87
17 Shaw, Mia 11 South NT 1:23.46
18 Maley, Kiara 11 South NT 1:24.62
19 Evans, Bronwen 11 North NT 1:25.01
20 Golder, Lucy 11 North 1:32.32 1:27.85
21 Douglas, Ella 11 South 1:36.67 1:28.27
22 Coci, Stephanie 11 North 1:41.71 1:36.23
23 Patrick, Taylah 11 South 2:02.79 1:38.44
Event 13 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Cannon, Jessica 12 North 1:08.32 1:05.82
2 Strachan, Nadia 12 South 1:08.83 1:06.90
3 Yates, Cheyenne 12 South 1:10.74 1:08.51
4 Izaguirre, Ebony 12 South 1:11.10 1:10.35
5 Drake-Brockman, Sophie 12 South 1:11.60 1:10.79
6 Teuchert, Taylor 12 South 1:08.91 1:11.11
7 Maloney, Claire 12 North 1:13.25 1:12.72
8 Walton, Grace 12 South 1:11.00 1:13.13
9 Hofer, Sam 12 South 1:18.06 1:13.15
10 Kennedy, Gloria 12 South 1:15.39 1:13.22
11 Sorensen, Kimberley 12 North 1:15.38 1:13.50
12 Italiano, Rebecca 12 North 1:14.47 1:14.07
13 Papantoniou, Jana 12 North 1:15.83 1:14.34
14 Van De Velde, Hannah 12 South 1:11.93 1:14.46
15 Lee, Soraya 12 North 1:22.50 1:14.81
16 Petroff, Sarah 12 North 1:14.86 1:14.88
17 Williams, Indi 12 South 1:25.65 1:17.36
18 Northam, Summer 12 South NT 1:18.38
19 Saggers, Rebecca 12 North 1:26.63 1:26.79
Event 14 Boys 9 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Uglow, Luke 9 North 3:07.04 2:50.01
2 Daniel, Lachlan 9 South 3:36.54 3:13.87
Event 14 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 North 2:22.05 2:21.70
2 Todoro, Luciano 10 North 2:44.67 2:41.03
3 Lawson, Thomas 10 North NT 2:42.50
4 Bonsall, Robert 10 North 2:54.14 2:43.53
5 Harrup, Sebastian 10 North 2:50.48 2:47.50
6 Lansdell, Jeremy 10 South NT 3:31.49
Event 14 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 11 North 2:24.02 2:22.06
2 Hill, Joel 11 North 2:24.84 2:25.06
3 Faamausili Fala, Malachi 11 North 2:35.78 2:32.46
4 Antonio, Nick 11 South 2:37.41 2:33.89
5 Sudlow, Adam 11 North 2:54.15 2:36.89
6 Davis, Jordan 11 North 2:30.95 2:38.99
7 Sriprai, Tan 11 North 2:46.74 2:39.22
8 Paul, Oakley 11 North 3:17.56 2:43.83
9 Gregory, Thomas 11 South 2:52.89 2:51.88
10 Richards, Luke 11 North 3:42.30 3:00.40
Event 14 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 12 North 2:16.70 2:13.29
2 Smith, Callan 12 North 2:22.54 2:20.16
3 Leather, Callum 12 South 2:36.04 2:22.19
4 Schaper, Finlay 12 South 2:45.59 2:32.70
5 Vafeas, Benjamin 12 North 2:22.44 2:33.71
6 Lotti, Dylan 12 North 2:40.27 2:37.31
7 Lumsden, Luke 12 North NT 2:40.31
8 Smolonogov, Joshua 12 South 2:53.27 2:41.73
9 Smith, Jacob 12 North 2:56.28 2:52.07
Event 15 Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 1:31.94 1:30.47
2 Hollow, Ben 8 South 1:33.78 1:31.31
3 Loller, Riley 8 North 1:38.16 1:39.18
4 Joyce, Cooper 8 North 1:46.16 1:47.29
5 Saunders, Kaden 8 North 2:07.62 2:08.50
6 Mahony, Jordan 8 South 2:13.58 2:11.36
-- Lee, Mitchell 8 North 2:05.59 DQ
-- Snook, Benjamin 8 North 2:07.67 DQ
Event 15 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 North 1:36.85 1:29.49
2 Goh, Timothy 9 South 1:37.78 1:30.28
3 Kempson, Daniel 9 South 1:33.78 1:31.72
4 Clouston, Angus 9 North 1:32.34 1:32.04
5 Gregory, James 9 South 1:31.02 1:32.21
6 Davies, Tallis 9 North 1:38.05 1:33.11
7 O'Donnell, Ethan 9 North 1:36.14 1:36.72
8 Chong Sue, TJ 9 North NT 1:45.94
9 Underdown, Kai 9 South 1:45.27 1:46.97
10 Blaine, Declan 9 North 1:50.12 1:52.26
11 Verran, Christopher 9 South NT 1:52.53
-- Romano, Marcus 9 North NT DQ
-- Trainer, Mark 9 South NT DQ
Event 16 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bonsall, Robert 10 North 1:27.45 1:27.46
2 Cook, Henry 10 North NT 1:30.36
3 Todoro, Luciano 10 North 1:27.35 1:30.52
4 Mills, Ben 10 North 1:42.51 1:38.76
5 Harrup, Sebastian 10 North 1:37.08 1:40.70
6 Drake-Brockman, Thomas 10 South 1:47.52 1:47.62
7 Saunders, Kyle 10 North 1:49.15 1:48.26
8 Bird, Jackson 10 South 2:01.08 1:52.08
-- Lumsden, Beau 10 North NT DQ
-- Houghton, Zac 10 North NT DQ
Event 16 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spencer, Seth 11 South 1:17.62 1:16.14
2 Thornton, Jay 11 North 1:17.86 1:18.45
3 Hill, Joel 11 North 1:16.51 1:18.58
4 Faamausili Fala, Malachi 11 North 1:20.59 1:22.10
5 Tindall, Benjamin 11 North 1:20.86 1:22.15
6 Jackson, Cooper 11 South 1:24.88 1:24.35
7 Davis, Jordan 11 North 1:28.56 1:24.73
8 Gee, Matheson 11 South NT 1:26.11
9 Sriprai, Tan 11 North 1:33.41 1:26.22
10 Antonio, Nick 11 South 1:27.09 1:26.61
11 Slee, Fletcher 11 South 1:38.30 1:27.00
12 Kang, Jarrett 11 South 1:33.32 1:29.58
13 Paul, Oakley 11 North 1:30.03 1:29.99
14 Ranaweera, Haritha 11 South 1:34.27 1:35.80
15 Hernandez, Julio 11 South NT 1:37.45
16 Romano, Luke 11 North NT 1:37.76
17 Bartle, Ayden 11 North NT 1:42.13
18 Plester, Charlie 11 South 1:53.04 1:43.06
19 Hays, Ronan 11 South NT 1:50.23
Event 16 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 12 North 1:12.87 1:11.95
2 Vafeas, Benjamin 12 North 1:11.40 1:14.00
3 Smith, Callan 12 North 1:16.29 1:16.17
4 Arnott, Lachlan 12 North 1:18.66 1:18.70
5 Lotti, Dylan 12 North 1:16.68 1:19.03
6 Prentice, Stefan 12 North NT 1:19.85
7 Bulich, Julian 12 North NT 1:21.48
8 Smith, Ben 12 North 1:22.39 1:21.65
9 Ackerman, Diwan 12 South NT 1:22.64
10 Gilmour, Jack 12 South 1:25.67 1:23.63
11 Overheu, Tim 12 North 1:29.22 1:24.97
12 Bradley, Ethan 12 South 1:30.99 1:25.61
13 Lumsden, Luke 12 North NT 1:26.04
14 Hays, Benton 12 South 1:24.78 1:26.50
15 Collins, Christopher 12 South NT 1:28.19
16 Watkins, Lochie 12 South 1:37.33 1:29.12
17 Miniello, Luke 12 North 1:38.91 1:32.52
18 Duque, Daniel Santiago 12 North NT 1:38.49
Event 17 Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Holland, Emily 8 South 1:44.36 1:48.86
2 Price, Seren 8 North 1:47.71 1:49.05
3 Wilson, Rosie 8 North 1:52.70 2:03.79
Event 17 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Tahlia 9 North 1:27.43 1:25.95
2 Foster, Louise 9 North NT 1:31.35
3 Sheppard, Charlee 9 South 1:36.81 1:33.09
4 Horsfall, Maddison 9 North 1:38.66 1:35.59
5 Jackson, Daisy 9 North NT 1:36.75
6 Harrap, Meridian 9 North NT 1:49.51
7 Paul, Hallie 9 North 1:49.78 1:49.93
Event 18 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, Lauren 10 South 1:20.43 1:23.54
2 Leather, Alexandra 10 South 1:30.73 1:25.73
3 Maloney, Mary-Grace 10 North 1:27.56 1:28.11
4 Smit, Rhiannon 10 North 1:29.53 1:29.54
5 Van De Velde, Eliza 10 South 1:34.44 1:32.00
6 Haitjema, Molly 10 North 1:32.20 1:32.02
7 Collier, Lottie 10 North 1:39.09 1:34.29
8 Lenaghan, Grace 10 North 1:33.84 1:36.65
9 Harris, Beige 10 South NT 1:37.00
10 Bateman, Jaymi 10 South 1:43.16 1:38.60
11 Rudler, Sarah 10 South 1:38.48 1:38.66
12 Morris, Harriet 10 North NT 1:45.95
13 Lotti, Emma 10 North 1:54.79 1:46.56
14 Glew, Cheyanne 10 North 1:54.99 1:51.34
15 Pope, Anouk 10 North 1:52.02 1:51.41
-- Snowden, Yasmin 10 South NT DQ
Event 18 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mahony, Alyssa 11 South 1:20.59 1:19.07
2 Jones, Jasmine 11 North 1:23.11 1:21.66
3 Mawhirt, Nikita 11 North 1:19.69 1:21.95
4 Greaves, Jasmine 11 North 1:25.78 1:22.91
5 Doyle, Marie 11 South 1:25.31 1:24.20
6 Smit, Emilia 11 North 1:22.80 1:24.50
7 Rosich, Lillyan 11 North 1:25.38 1:25.53
8 Trainer, Skye 11 South NT 1:26.35
9 Vafeas, Annika 11 North 1:28.07 1:27.12
10 Allan, Jasmin 11 South 1:31.19 1:27.37
11 Maynard, Micheala 11 North 1:25.95 1:31.26
12 Campbell, Hayley 11 South 1:31.42 1:32.05
13 Paton, Holly 11 North NT 1:35.06
14 Douglas, Ella 11 South 1:34.10 1:35.75
15 Cox, Amy 11 North NT 1:39.09
16 Coci, Stephanie 11 North NT 1:52.67
-- Ford, Erin 11 South 1:48.81 DQ
Event 18 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Yates, Cheyenne 12 South 1:13.66 1:13.13
2 Cannon, Jessica 12 North 1:15.80 1:15.32
3 Drake-Brockman, Sophie 12 South 1:16.33 1:16.11
4 Chung, Natasha 12 South 1:15.32 1:16.29
5 Walton, Grace 12 South 1:17.28 1:20.32
6 Uchiyama, Kanon 12 North 1:19.77 1:21.21
7 Van De Velde, Hannah 12 South 1:23.85 1:22.25
8 Maloney, Claire 12 North 1:24.38 1:25.05
9 Italiano, Rebecca 12 North 1:23.00 1:25.82
10 McLaren, Alex 12 North 1:24.27 1:26.03
11 Williams, Indi 12 South NT 1:31.19
Event 19 Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 45.18 46.11
2 Loller, Riley 8 North 46.17 47.31
3 Hollow, Ben 8 South 45.41 47.63
4 Lee, Mitchell 8 North NT 1:06.29
Event 19 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Otsuka, Sora 9 North 40.95 40.72
2 Goh, Timothy 9 South 42.12 41.59
3 Gregory, James 9 South 41.59 42.52
4 Long, Angus 9 North 41.56 43.07
5 Flouzat, Xavier 9 North 43.66 44.43
6 O'Donnell, Ethan 9 North 46.74 49.49
7 Chong Sue, TJ 9 North 50.57 50.48
8 Andrews, Brody 9 North 55.94 58.54
-- Uglow, Luke 9 North 44.04 DQ
Event 20 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chan, Zachery 10 South 39.12 38.17
2 Lawson, Thomas 10 North 38.56 38.19
3 Cook, Henry 10 North 40.60 39.05
4 Bonsall, Robert 10 North 39.68 40.19
5 Hynes, Harrison 10 South NT 41.68
6 Wright, Cameron 10 South NT 42.03
7 Todoro, Luciano 10 North 42.21 44.31
8 Mills, Ben 10 North 47.56 45.93
9 Mc Culloch, Dylan 10 North NT 50.94
10 Drake-Brockman, Thomas 10 South 56.93 53.52
Event 20 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spencer, Seth 11 South 34.40 34.13
2 Faamausili Fala, Malachi 11 North 35.33 36.22
3 Flouzat, Jacques 11 North 47.35 36.38
4 Jackson, Cooper 11 South 37.49 37.22
5 Tindall, Benjamin 11 North 37.96 39.06
6 Davis, Jordan 11 North 40.93 40.83
7 Joyce, Lachlan 11 North 42.15 41.39
8 Gee, Matheson 11 South 43.33 42.07
9 Sriprai, Tan 11 North 41.14 42.21
10 Slee, Fletcher 11 South 45.83 42.61
11 Kang, Jarrett 11 South 44.87 43.64
12 Richards, Luke 11 North 44.29 44.41
13 Romano, Luke 11 North NT 49.04
14 Bartle, Ayden 11 North NT 51.64
15 Ranaweera, Haritha 11 South 55.90 54.00
16 Plester, Charlie 11 South 55.38 56.92
Event 20 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smith, Ben 12 North 32.50 33.06
2 Lotti, Dylan 12 North 33.09 33.50
3 Vafeas, Benjamin 12 North 33.27 35.06
4 Arnott, Lachlan 12 North 34.49 35.09
5 Bulich, Julian 12 North NT 35.33
6 Prentice, Stefan 12 North 35.68 35.41
7 Galbraith, James 12 North 38.83 36.02
8 Bradley, Ethan 12 South 38.83 37.13
9 Hays, Benton 12 South 36.05 38.46
10 Ackerman, Diwan 12 South NT 39.89
11 Wilson, D'Arcy 12 South 45.35 40.49
12 Taverner, Harry 12 North NT 42.90
13 Overheu, Tim 12 North NT 43.47
14 Duque, Daniel Santiago 12 North 48.49 50.57
Event 21 Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 1:22.41 1:19.14
2 Hollow, Ben 8 South 1:21.94 1:26.00
3 Foster, Murray 8 North 1:31.22 1:26.74
4 Snook, Benjamin 8 North 1:57.95 1:34.32
5 Rothnie, Kelton 8 South NT 1:37.01
6 Lee, Mitchell 8 North 1:56.57 1:37.68
7 Watson, James 8 North NT 1:40.97
8 Mahony, Jordan 8 South NT 1:53.88
Event 21 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Uglow, Luke 9 North 1:18.97 1:15.75
2 Otsuka, Sora 9 North 1:18.90 1:17.48
3 Flouzat, Xavier 9 North 1:22.78 1:18.84
4 Kempson, Daniel 9 South 1:21.31 1:18.85
5 Gregory, James 9 South 1:17.84 1:19.39
6 Clouston, Angus 9 North 1:18.67 1:19.69
7 Davies, Tallis 9 North 1:31.27 1:20.37
8 Elks, Nathaniel 9 North 1:22.50 1:23.21
9 O'Donnell, Ethan 9 North 1:30.36 1:30.79
10 Daniel, Lachlan 9 South 1:29.37 1:30.82
11 Chong Sue, TJ 9 North 1:32.04 1:30.93
12 Underdown, Kai 9 South 1:28.89 1:33.18
13 Verran, Christopher 9 South NT 1:36.99
14 Godin, Joshua 9 North NT 1:43.72
15 Blaine, Declan 9 North 1:46.23 1:52.64
16 Lansdell, Toby 9 South NT 1:55.79
Event 22 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 North 1:08.10 1:08.14
2 Todoro, Luciano 10 North 1:14.77 1:14.42
3 Harrup, Sebastian 10 North 1:19.55 1:15.29
4 Cook, Henry 10 North NT 1:16.65
5 Bonsall, Robert 10 North 1:14.77 1:16.83
6 Wright, Cameron 10 South 1:23.59 1:17.08
7 Hassett, Brett 10 South NT 1:17.29
8 Houghton, Zac 10 North NT 1:30.12
9 Mc Culloch, Dylan 10 North NT 1:30.61
10 Miniello, Benjamin 10 North NT 1:34.46
11 Saunders, Kyle 10 North 1:38.87 1:38.65
12 Lansdell, Jeremy 10 South 1:39.85 1:40.32
13 Lumsden, Beau 10 North 1:43.94 1:45.07
Event 22 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spencer, Seth 11 South 1:07.72 1:05.95
2 Hill, Joel 11 North 1:05.21 1:06.27
3 Thornton, Jay 11 North 1:07.81 1:07.20
4 Flouzat, Jacques 11 North 1:14.59 1:11.33
5 Davis, Jordan 11 North 1:11.10 1:11.85
6 Jackson, Cooper 11 South 1:19.66 1:11.94
7 Sriprai, Tan 11 North 1:17.27 1:13.58
8 Antonio, Nick 11 South 1:14.17 1:13.69
9 Martin, Jason 11 North 1:20.56 1:15.03
10 Paul, Oakley 11 North 1:19.39 1:15.73
11 Brown, Angus 11 North NT 1:17.96
12 Faamausili Fala, Malachi 11 North 1:09.65 1:17.97
13 Gregory, Thomas 11 South 1:23.30 1:21.60
14 Welsh, Marcus 11 South 1:30.30 1:22.76
15 Hays, Ronan 11 South NT 1:31.03
16 Brown, Lucas 11 South NT 1:40.12
Event 22 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Leather, Callum 12 South 1:02.88 1:01.95
2 Sillence, Raife 12 North 1:02.68 1:02.32
3 Smith, Callan 12 North 1:04.01 1:04.86
4 Arnott, Lachlan 12 North 1:06.01 1:06.50
5 Bulich, Julian 12 North NT 1:06.59
6 Galbraith, James 12 North 1:13.09 1:06.63
7 Prentice, Stefan 12 North 1:08.09 1:07.52
8 Wilson, D'Arcy 12 South 1:17.23 1:12.25
9 Ackerman, Diwan 12 South 1:20.79 1:13.15
10 Overheu, Tim 12 North 1:22.30 1:14.98
11 Bradley, Ethan 12 South 1:21.48 1:15.02
12 Lumsden, Luke 12 North 1:18.25 1:16.51
12 Smolonogov, Joshua 12 South 1:18.22 1:16.51
14 Watkins, Lochie 12 South 1:21.15 1:17.43
15 Miniello, Luke 12 North 1:23.89 1:19.10
16 Duque, Daniel Santiago 12 North 1:23.44 1:20.85
Event 23 Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McLaren, Olivia 8 North 2:12.00 1:59.77
2 Holland, Emily 8 South 2:00.33 2:05.92
3 Greaves, Abbey 8 North 2:26.71 2:09.40
4 Price, Seren 8 North 2:17.32 2:21.77
5 Betteridge, Lily 8 South NT 2:23.39
6 Skiffington, Aria 8 South NT 2:31.64
Event 23 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 1:42.10 1:40.61
2 Hull, Abbey-Rose 9 North 1:41.01 1:41.93
3 Packer, Ella 9 North 1:46.44 1:43.21
4 Tindall, Dayna 9 North 1:42.94 1:43.48
5 Jackson, Daisy 9 North NT 1:49.01
6 Sheppard, Charlee 9 South 1:54.21 1:54.23
7 Keohane, Jessica 9 North 1:55.70 1:55.75
8 Hargrave, Megan 9 South 1:56.18 1:58.14
9 Preston, Asta 9 North NT 2:00.04
10 Hays, Sophia 9 South NT 2:07.08
11 Spadanuda, Olivia 9 North NT 2:07.78
-- Kaplanian, Iman 9 North NT DQ
Event 24 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, Lauren 10 South 1:29.31 1:31.60
2 Papantoniou, Talia 10 North 1:33.52 1:31.74
3 Rego, Brooke 10 North 1:52.35 1:35.98
4 Adams, Carmen 10 North 1:41.37 1:40.12
5 Frehner, Catherine 10 South 1:46.03 1:41.40
6 Frank, Genevieve 10 North NT 1:43.33
7 Chung, Victoria 10 South 1:42.41 1:44.26
8 Sillence, Scarlett 10 North 1:49.79 1:47.30
9 Critchison, Gemma 10 South 1:50.18 1:48.36
10 Leather, Alexandra 10 South 1:51.99 1:48.75
11 Lotti, Emma 10 North 1:57.02 1:52.67
12 Lenaghan, Grace 10 North 2:06.28 1:56.05
13 Stjepanovic, Tatiana 10 North 1:56.35 1:57.40
14 Hawkins, Ivy 10 North 2:02.35 1:57.76
15 Rudler, Sarah 10 South 2:05.26 1:59.37
16 Western, Abbey 10 South NT 2:01.11
17 Tory, Stephanie 10 South NT 2:08.34
Event 24 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mawhirt, Nikita 11 North 1:27.37 1:28.58
2 Allan, Jasmin 11 South 1:29.12 1:31.04
3 Konowalous, Anna 11 North 1:35.92 1:34.31
4 Lucas, Melanie 11 South 1:34.96 1:34.88
5 Rosich, Lillyan 11 North 1:35.80 1:34.98
6 Ford, Erin 11 South 1:37.69 1:35.56
7 Ho, Alexandra 11 North 1:38.00 1:35.60
8 Mckay, Katerina 11 South 1:40.50 1:39.62
9 Carter, Sapphire 11 North 1:48.07 1:45.01
10 Shaw, Mia 11 South NT 1:46.53
11 Cox, Amy 11 North 1:53.71 1:49.61
12 Coci, Stephanie 11 North 1:56.25 1:53.29
13 Patrick, Taylah 11 South 1:58.32 1:59.38
Event 24 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Gower, Rachel 12 North 1:17.54 1:19.68
2 Chung, Natasha 12 South 1:22.73 1:24.20
3 Teuchert, Taylor 12 South 1:26.16 1:25.52
4 Italiano, Rebecca 12 North 1:24.81 1:26.60
5 Izaguirre, Ebony 12 South 1:26.78 1:26.77
6 Papasergio, Mia 12 North 1:31.16 1:27.22
7 Papantoniou, Jana 12 North 1:28.18 1:28.61
8 Catlin, Talia 12 North 1:32.49 1:29.94
9 Strachan, Nadia 12 South 1:32.56 1:30.91
10 Frank, Emma 12 North NT 1:32.56
11 Van De Velde, Hannah 12 South 1:27.65 1:33.69
12 Sorensen, Kimberley 12 North 1:32.49 1:33.72
13 Northam, Summer 12 South 1:34.57 1:35.23
14 McLaren, Alex 12 North 1:36.04 1:37.31
15 Walton, Grace 12 South 1:50.63 1:39.82
16 Lee, Soraya 12 North 1:45.41 1:40.29
17 Hofer, Sam 12 South 1:41.58 1:40.82
18 Lamb, Anneliese 12 North 1:39.86 1:41.65
19 Phillips, Cerys 12 North 1:47.45 1:44.55
20 Bird, Hannah 12 South 2:05.48 1:48.01
Event 25 Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 1:34.75 1:30.23
2 Loller, Riley 8 North 1:38.57 1:38.53
3 Lee, Mitchell 8 North NT 1:47.71
4 Foster, Murray 8 North 1:52.37 1:51.57
5 Saunders, Kaden 8 North 1:56.42 1:56.93
Event 25 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Otsuka, Sora 9 North NT 1:27.97
2 Flouzat, Xavier 9 North 1:38.96 1:28.55
3 Kempson, Daniel 9 South NT 1:28.99
4 Uglow, Luke 9 North 1:34.29 1:32.75
5 Long, Angus 9 North 1:29.35 1:35.66
6 Goh, Timothy 9 South 1:46.48 1:36.81
7 O'Donnell, Ethan 9 North 1:39.30 1:40.06
8 Elks, Nathaniel 9 North 1:45.13 1:40.76
9 Underdown, Kai 9 South 1:43.68 1:49.28
10 Trainer, Mark 9 South NT 2:00.98
-- Verran, Christopher 9 South NT DQ
Event 26 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 North 1:16.63 1:17.35
2 Bonsall, Robert 10 North 1:25.20 1:26.63
3 Wright, Cameron 10 South 1:33.82 1:27.14
4 Lawson, Thomas 10 North 1:24.73 1:27.18
5 Todoro, Luciano 10 North 1:29.57 1:30.68
6 Gardener, Ryley 10 North NT 1:46.33
Event 26 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 11 North 1:12.48 1:12.62
2 Hill, Joel 11 North 1:17.72 1:19.73
3 Gee, Matheson 11 South 1:28.96 1:24.40
4 Paul, Oakley 11 North 1:29.87 1:27.42
5 Ranaweera, Haritha 11 South 1:30.11 1:31.85
6 Hernandez, Julio 11 South NT 1:32.64
7 Plester, Charlie 11 South NT 1:37.74
8 Bartle, Ayden 11 North NT 1:38.96
Event 26 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smith, Callan 12 North 1:13.29 1:11.14
2 Sillence, Raife 12 North 1:10.85 1:12.14
3 Lotti, Dylan 12 North 1:14.14 1:12.16
4 Vafeas, Benjamin 12 North 1:09.68 1:14.47
5 Leather, Callum 12 South 1:15.42 1:18.82
6 Arnott, Lachlan 12 North 1:21.96 1:19.07
7 Gilmour, Jack 12 South 1:20.34 1:20.07
8 Smith, Ben 12 North 1:19.08 1:21.21
9 Lumsden, Luke 12 North 1:29.82 1:24.10
10 Watkins, Lochie 12 South 1:34.95 1:29.94
11 Duque, Daniel Santiago 12 North NT 1:38.32
12 Taverner, Harry 12 North NT 1:40.98
Event 27 Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ranaweera, Aakashi 7 South 54.85 49.69
2 Otsuka, Kokoro 8 North 53.37 49.78
3 Holland, Emily 8 South 48.92 51.29
4 McLaren, Olivia 8 North 54.22 52.09
5 Price, Seren 8 North 50.85 53.02
6 Greaves, Abbey 8 North 56.18 54.87
7 Higgins, Brianna 8 North 53.55 55.84
8 Roberts, Nakeisha 8 North 55.95 56.43
9 Wilson, Rosie 8 North 55.42 56.79
10 Smolonogov, Anneliese 8 South 57.42 57.55
11 Skiffington, Aria 8 South 59.31 59.38
12 Stjepanovic, Liliana 8 North 1:09.09 1:03.14
Event 27 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Tahlia 9 North 40.64 40.04
2 Foster, Louise 9 North 43.44 41.79
3 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 43.06 43.00
4 Sheppard, Charlee 9 South 44.53 44.77
5 Horsfall, Maddison 9 North 43.88 45.38
6 Fricke, Olivia 9 North NT 46.71
7 Slatter, Tiala 9 North 48.94 47.38
8 Keohane, Jessica 9 North 45.60 48.79
9 Paul, Hallie 9 North 47.33 49.38
10 Ellul, Jessica 9 South NT 49.48
11 Power, Olivia 9 South 54.14 50.43
12 Jones, Ruby 9 North NT 53.37
13 Hargrave, Megan 9 South 1:05.07 55.13
13 Kang, Helena 9 South 56.52 55.13
15 Hays, Sophia 9 South NT 58.13
16 Stielow, Ashleigh 9 South NT 58.37
Event 28 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Maloney, Mary-Grace 10 North 40.52 39.68
2 Robinson, Lauren 10 South 37.50 39.78
3 Leather, Alexandra 10 South 41.18 41.56
4 Van De Velde, Eliza 10 South 41.54 41.91
5 Harris, Beige 10 South 42.51 43.23
6 Freeman, Amara 10 South 45.83 43.43
7 Overheu, Sarah 10 North 45.60 43.62
8 Bateman, Jaymi 10 South 44.24 43.63
9 Frehner, Catherine 10 South 44.18 44.15
10 Riederer, Aisling 10 North NT 45.23
11 Frank, Genevieve 10 North NT 45.29
12 Collier, Lottie 10 North 45.27 45.75
13 Rudler, Sarah 10 South 46.07 46.13
14 Pedley, Pippa 10 North NT 46.71
15 Jackson, Ella 10 South 54.87 46.91
16 Snowden, Yasmin 10 South NT 47.55
17 Pope, Anouk 10 North 49.85 48.18
18 Adams, Carmen 10 North 46.90 48.52
19 Lotti, Emma 10 North 47.40 49.62
20 Rothnie, Meesha 10 South 51.69 50.25
21 Clarke, Ellie 10 North NT 50.74
22 Petroff, Alexandria 10 North 56.43 51.49
23 Glew, Cheyanne 10 North 55.89 51.90
24 Tory, Stephanie 10 South NT 55.55
25 Martelli, Lauren 10 South NT 56.46
26 Bourne, Kate 10 North 57.14 57.95
Event 28 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 North 35.48 34.60
2 Patterson, Joely 11 South 36.03 35.56
3 Jones, Jasmine 11 North 37.42 37.37
4 Mawhirt, Nikita 11 North 36.27 37.40
5 Trainer, Skye 11 South NT 39.12
6 Greaves, Jasmine 11 North 39.31 39.55
7 Richmond, Ellie 11 North 39.47 40.26
8 Allan, Jasmin 11 South 40.41 40.89
9 Konowalous, Anna 11 North 38.50 40.93
10 Algar, Jessica 11 North 42.41 40.96
11 McKenna, Marnie 11 South 40.75 41.32
12 Mckay, Katerina 11 South 41.13 42.08
13 Paton, Holly 11 North NT 42.96
14 Lucas, Melanie 11 South 41.80 43.38
15 Hodder, Amelia 11 North 42.88 43.80
16 Douglas, Ella 11 South 44.69 43.96
17 Maley, Kiara 11 South 45.64 44.63
18 Wilson, Phoebe 11 South 45.21 45.45
19 Cox, Amy 11 North 48.99 46.10
20 Evans, Bronwen 11 North NT 46.69
21 Andrews, Emily 11 North 53.33 47.68
22 Brincat, Tyler 11 South 48.28 47.90
23 Golder, Lucy 11 North 46.28 48.18
24 Brown, Morven 11 North NT 48.51
25 Coci, Stephanie 11 North 50.88 50.52
26 Patrick, Taylah 11 South 54.39 56.66
Event 28 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Yates, Cheyenne 12 South 34.60 34.28
2 Drake-Brockman, Sophie 12 South 35.62 35.15
3 Cannon, Jessica 12 North 35.69 35.33
4 Uchiyama, Kanon 12 North 36.29 36.36
5 Cawood, Lily 12 North 40.42 38.17
6 McLaren, Alex 12 North 37.67 39.23
7 Petroff, Sarah 12 North 38.55 39.63
8 Baker, Taylor 12 South 38.94 39.81
9 Maloney, Claire 12 North 39.68 39.82
10 Kennedy, Gloria 12 South 39.50 40.51
11 Williams, Indi 12 South 43.20 40.90
12 Frank, Emma 12 North NT 42.42
13 Lamb, Anneliese 12 North 41.95 43.08
14 Northam, Summer 12 South 43.47 43.91
15 Bird, Hannah 12 South 55.02 44.13
16 Phillips, Cerys 12 North 58.56 48.73
Event 29 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smit, Rhiannon 10 North 1:44.10 1:42.67
2 Sillence, Scarlett 10 North 1:45.43 1:52.89
Event 29 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mahony, Alyssa 11 South 1:27.41 1:20.76
2 Vafeas, Annika 11 North 1:24.31 1:23.13
3 Ford, Erin 11 South 1:24.71 1:23.75
4 Smit, Emilia 11 North 1:33.91 1:29.54
5 Campbell, Hayley 11 South 1:32.73 1:30.49
6 Rosich, Lillyan 11 North 1:30.45 1:30.65
7 Lucas, Melanie 11 South 1:32.87 1:35.27
Event 29 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Cawood, Lily 12 North 1:29.27 1:26.73
2 Walton, Grace 12 South 1:29.38 1:33.00
Event 30 Boys 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 1:42.17 1:40.21
2 Hollow, Ben 8 South 1:45.01 1:41.15
3 Foster, Murray 8 North 1:58.41 1:56.00
Event 30 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 North 1:52.09 1:40.20
2 Kempson, Daniel 9 South 1:46.53 1:41.70
3 O'Donnell, Ethan 9 North 1:46.20 1:43.98
4 Davies, Tallis 9 North 1:50.67 1:44.39
5 Goh, Timothy 9 South 1:48.24 1:48.93
6 Clouston, Angus 9 North 1:48.76 1:50.03
7 Gregory, James 9 South NT 1:50.95
8 Blaine, Declan 9 North 1:52.79 1:51.54
9 Underdown, Kai 9 South 1:56.65 1:55.22
10 Godin, Joshua 9 North NT 2:05.35
11 Daniel, Lachlan 9 South 2:03.24 2:08.88
Event 31 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Luciano 10 North 1:41.14 1:46.38
2 Bonsall, Robert 10 North 1:46.55 1:47.85
3 Mills, Ben 10 North 2:01.57 1:49.37
4 Gardener, Ryley 10 North NT 1:55.31
5 Bird, Jackson 10 South 2:09.78 2:01.70
6 Lansdell, Jeremy 10 South NT 2:06.56
-- Mc Culloch, Dylan 10 North NT DQ
Event 31 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tindall, Benjamin 11 North 1:30.56 1:28.59
2 Antonio, Nick 11 South 1:33.66 1:33.72
3 Flouzat, Jacques 11 North 1:39.40 1:36.02
4 Slee, Fletcher 11 South NT 1:38.41
5 Brown, Angus 11 North NT 1:40.12
6 Gregory, Thomas 11 South 1:46.62 1:41.12
7 Baron, James 11 South NT 1:42.09
8 Richards, Luke 11 North 1:54.30 1:45.87
9 Sriprai, Tan 11 North NT 1:46.13
10 Welsh, Marcus 11 South 1:54.70 1:48.60
11 Bartle, Ayden 11 North NT 2:04.99
12 Brown, Lucas 11 South NT 2:11.48
-- Hays, Ronan 11 South NT DQ
Event 31 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 12 North 1:20.86 1:23.40
2 Galbraith, James 12 North 1:27.54 1:25.32
3 Ackerman, Diwan 12 South 1:44.08 1:29.23
4 Smith, Callan 12 North 1:31.78 1:31.85
5 Smolonogov, Joshua 12 South 1:36.79 1:38.63
6 Miniello, Luke 12 North 1:51.73 1:46.45
Event 32 Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Price, Seren 8 North 45.91 42.97
2 McLaren, Olivia 8 North 50.50 44.80
3 Ranaweera, Aakashi 7 South 46.43 45.36
4 Higgins, Brianna 8 North 42.73 45.91
5 Roberts, Nakeisha 8 North 51.27 48.04
6 Smolonogov, Anneliese 8 South 54.16 48.28
7 Wilson, Rosie 8 North 49.91 50.52
8 Baron, Cassandra 8 South 48.75 51.48
9 Greaves, Abbey 8 North 54.02 53.87
10 Stjepanovic, Liliana 8 North 1:23.66 1:01.86
11 Skiffington, Aria 8 South 1:01.85 1:03.44
-- Holland, Emily 8 South 45.85 DQ
Event 32 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 34.88 33.86
2 Thornton, Tahlia 9 North 35.21 35.44
3 Tindall, Dayna 9 North 36.36 35.87
4 Foster, Louise 9 North NT 36.90
5 Keohane, Jessica 9 North 36.39 37.45
6 Packer, Ella 9 North 38.83 38.21
7 Horsfall, Maddison 9 North 38.20 38.43
8 Slatter, Tiala 9 North 39.45 39.34
9 Jackson, Daisy 9 North NT 40.28
10 Paul, Hallie 9 North 42.01 40.88
11 Ellul, Jessica 9 South NT 41.43
12 Spadanuda, Olivia 9 North 42.15 42.10
13 Sheppard, Charlee 9 South 38.81 42.18
14 Hargrave, Megan 9 South 49.66 42.35
15 Harrap, Meridian 9 North 41.56 42.41
16 Preston, Asta 9 North 45.18 42.54
17 Kaplanian, Iman 9 North 45.83 42.56
18 Leverington, Meg 9 North 43.40 43.32
19 Fricke, Olivia 9 North NT 45.50
20 Hays, Sophia 9 South NT 46.79
21 Kang, Helena 9 South 50.49 47.52
22 Jones, Ruby 9 North NT 48.17
23 Ralph, Amy 9 South NT 48.84
24 Wilson, Verity 9 South NT 52.83
25 Stielow, Ashleigh 9 South NT 55.26
26 Gilmour, Abbey 9 South NT 55.56
Event 33 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rego, Brooke 10 North 31.19 31.03
2 Harris, Beige 10 South 34.96 35.32
3 Freeman, Amara 10 South 37.23 35.57
4 Van De Velde, Eliza 10 South 37.12 35.76
5 Smit, Rhiannon 10 North 35.55 35.77
6 Maloney, Mary-Grace 10 North 36.37 36.07
7 Leather, Alexandra 10 South 35.99 36.34
8 Overheu, Sarah 10 North 38.05 36.82
8 Rudler, Sarah 10 South 38.33 36.82
10 Sillence, Scarlett 10 North 37.05 37.43
11 Bateman, Jaymi 10 South 38.63 37.45
12 Collier, Lottie 10 North 39.50 37.80
13 Frehner, Catherine 10 South 38.15 38.33
14 Riederer, Aisling 10 North NT 38.43
15 Critchison, Gemma 10 South 40.24 38.67
16 Adams, Carmen 10 North NT 39.08
17 Lotti, Emma 10 North 39.55 39.82
18 Snowden, Yasmin 10 South NT 40.35
18 Frank, Genevieve 10 North NT 40.35
20 Morris, Harriet 10 North 41.46 40.40
21 Pope, Anouk 10 North 44.01 41.39
22 Hawkins, Ivy 10 North 41.09 41.82
22 Jackson, Ella 10 South 45.10 41.82
24 Stjepanovic, Tatiana 10 North 41.67 42.36
25 Pedley, Pippa 10 North NT 42.45
26 Clarke, Ellie 10 North NT 43.25
27 Rothnie, Meesha 10 South 41.38 43.76
28 Petroff, Alexandria 10 North 45.01 43.79
29 Tory, Stephanie 10 South NT 47.11
30 Western, Abbey 10 South NT 49.91
31 Martelli, Lauren 10 South NT 52.41
32 Bourne, Kate 10 North 59.07 53.47
Event 33 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 North 29.61 29.99
2 Patterson, Joely 11 South 30.89 30.39
3 Ho, Alexandra 11 North 31.67 31.26
4 Mawhirt, Nikita 11 North 32.05 32.28
5 Smit, Emilia 11 North 32.42 32.95
6 Richmond, Ellie 11 North 33.38 33.07
7 Maynard, Micheala 11 North 33.46 33.63
8 Greaves, Jasmine 11 North 33.98 33.69
9 Jones, Jasmine 11 North 33.44 33.87
10 Konowalous, Anna 11 North 33.36 34.09
11 Mckay, Katerina 11 South 35.84 34.38
12 Vafeas, Annika 11 North 33.62 34.42
13 Trainer, Skye 11 South NT 34.45
14 Allan, Jasmin 11 South 34.27 34.94
15 McKenna, Marnie 11 South 35.54 35.06
16 Hodder, Amelia 11 North 36.20 35.33
17 Lucas, Melanie 11 South 34.27 35.43
18 Harnetty, Ella 11 North NT 35.60
19 Paton, Holly 11 North NT 35.80
20 Ford, Erin 11 South 38.81 36.12
21 Carter, Sapphire 11 North 39.73 37.60
22 Shaw, Mia 11 South NT 37.89
23 Maley, Kiara 11 South 39.74 38.15
24 Evans, Bronwen 11 North NT 38.21
25 O'Donnell, Brierley 11 North 37.66 38.80
26 Cox, Amy 11 North 40.78 39.62
27 Brown, Morven 11 North 39.59 39.67
28 Wilson, Phoebe 11 South 42.76 40.48
29 Golder, Lucy 11 North 39.46 40.88
30 Andrews, Emily 11 North 41.36 42.13
31 Brincat, Tyler 11 South 39.62 42.44
32 Coci, Stephanie 11 North 41.65 42.87
Event 33 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Strachan, Nadia 12 South 31.50 30.68
2 Uchiyama, Kanon 12 North 31.42 31.42
3 Teuchert, Taylor 12 South 30.92 31.74
4 Yates, Cheyenne 12 South 31.85 31.94
5 Drake-Brockman, Sophie 12 South 32.42 32.53
6 Catlin, Talia 12 North 33.34 32.78
7 Italiano, Rebecca 12 North 33.20 33.04
8 Kennedy, Gloria 12 South 33.29 33.21
9 Walton, Grace 12 South 31.20 33.24
10 Papasergio, Mia 12 North 34.36 33.35
11 Papantoniou, Jana 12 North 34.14 33.60
12 Van De Velde, Hannah 12 South 33.38 33.70
13 Petroff, Sarah 12 North 33.21 33.72
14 Cawood, Lily 12 North 33.58 33.80
15 Maloney, Claire 12 North 33.75 33.92
16 Frank, Emma 12 North NT 34.44
17 Hofer, Sam 12 South 33.95 34.50
18 Lee, Soraya 12 North 35.88 34.63
19 Williams, Indi 12 South 35.91 35.05
20 McLaren, Alex 12 North 34.33 35.11
21 Northam, Summer 12 South 33.53 35.60
22 Bird, Hannah 12 South 38.16 35.76
23 Lamb, Anneliese 12 North 36.10 37.86
24 Phillips, Cerys 12 North 44.02 38.74
Event 34 Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 North 37.72 35.50
2 Hollow, Ben 8 South 38.22 35.99
3 Loller, Riley 8 North 37.51 38.35
4 Joyce, Cooper 8 North 40.65 40.20
5 Foster, Murray 8 North 40.44 40.68
6 Rothnie, Kelton 8 South 44.62 42.56
7 Collins, Harry 8 South 43.72 43.74
8 Snook, Benjamin 8 North 51.79 44.15
9 Lee, Mitchell 8 North 49.37 44.38
10 Saunders, Kaden 8 North 55.65 50.13
11 Mahony, Jordan 8 South 46.30 50.91
Event 34 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Uglow, Luke 9 North 36.92 34.38
2 Kempson, Daniel 9 South 36.03 35.06
3 Otsuka, Sora 9 North 36.00 35.14
4 Clouston, Angus 9 North 35.11 35.63
5 Gregory, James 9 South 35.89 35.84
6 Flouzat, Xavier 9 North 37.19 36.13
7 Elks, Nathaniel 9 North 36.96 36.51
8 Davies, Tallis 9 North 37.95 36.66
9 Long, Angus 9 North 36.93 38.63
10 Daniel, Lachlan 9 South 37.70 38.90
11 Goh, Timothy 9 South 41.18 38.96
12 Verran, Christopher 9 South NT 40.06
13 O'Donnell, Ethan 9 North 40.12 41.89
14 Andrews, Brody 9 North 44.43 42.40
15 Chong Sue, TJ 9 North 41.16 42.49
16 Underdown, Kai 9 South 39.36 42.73
17 Romano, Marcus 9 North NT 44.41
18 Godin, Joshua 9 North 47.95 48.54
19 Blaine, Declan 9 North 42.71 48.57
20 Cawood, William 9 North 51.92 48.80
21 Trainer, Mark 9 South 50.03 50.57
22 Casotti, Demetri 9 North NT 58.66
Event 35 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Harrup, Sebastian 10 North 35.03 33.62
2 Chan, Zachery 10 South 35.75 34.03
3 Cook, Henry 10 North 35.26 34.12
4 Todoro, Luciano 10 North 34.14 34.17
5 Wright, Cameron 10 South 36.81 34.74
6 Bonsall, Robert 10 North 34.55 35.24
7 Hassett, Brett 10 South NT 35.44
8 Hynes, Harrison 10 South NT 36.85
9 Mills, Ben 10 North 39.66 39.05
10 Mc Culloch, Dylan 10 North NT 41.11
11 Houghton, Zac 10 North NT 41.26
12 Meakins, Joshua 10 North NT 41.75
13 Drake-Brockman, Thomas 10 South 44.81 42.46
14 Alberts, Brodie 10 South 47.26 43.06
15 Miniello, Benjamin 10 North 43.52 43.30
16 Saunders, Kyle 10 North 44.61 44.28
17 Lumsden, Beau 10 North 43.14 46.42
Event 35 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spencer, Seth 11 South 30.30 29.76
2 Thornton, Jay 11 North 31.05 30.67
3 Hill, Joel 11 North 30.56 31.16
4 Faamausili Fala, Malachi 11 North 31.26 31.50
5 Davis, Jordan 11 North 32.00 31.53
6 Tindall, Benjamin 11 North 32.88 32.64
7 Jackson, Cooper 11 South 35.71 32.78
8 Flouzat, Jacques 11 North 39.41 33.19
9 Joyce, Rielly 11 North 34.25 33.44
10 Antonio, Nick 11 South 33.41 33.72
11 Kang, Jarrett 11 South 33.57 34.27
11 Sriprai, Tan 11 North 35.03 34.27
13 Brown, Angus 11 North 34.31 34.35
14 Gee, Matheson 11 South 36.26 34.91
15 Richards, Luke 11 North 38.51 35.98
16 Baron, James 11 South NT 36.48
17 Jarnicki, Mitchell 11 North 37.81 36.74
18 Gregory, Thomas 11 South 38.24 37.27
19 Ranaweera, Haritha 11 South 37.68 37.44
20 Romano, Luke 11 North NT 37.61
21 Plester, Charlie 11 South 40.17 37.80
22 Welsh, Marcus 11 South 36.83 38.17
23 Hays, Ronan 11 South NT 39.65
24 Hernandez, Julio 11 South NT 40.00
25 Brown, Lucas 11 South NT 42.58
26 Bartle, Ayden 11 North NT 44.44
Event 35 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Leather, Callum 12 South 28.62 28.35
2 Bulich, Julian 12 North NT 28.94
3 Vafeas, Benjamin 12 North 29.71 29.61
4 Smith, Callan 12 North 29.79 30.13
4 Arnott, Lachlan 12 North 30.48 30.13
6 Lotti, Dylan 12 North 29.86 30.27
7 Galbraith, James 12 North 31.22 30.76
8 Prentice, Stefan 12 North 31.30 31.22
9 Smith, Ben 12 North 31.39 31.27
10 Schaper, Finlay 12 South 33.55 31.73
11 Bradley, Ethan 12 South 34.66 32.55
12 Overheu, Tim 12 North 35.11 32.56
13 Gilmour, Jack 12 South 33.64 32.67
14 Ackerman, Diwan 12 South 35.65 33.11
15 Hays, Benton 12 South 33.69 33.24
16 Wilson, D'Arcy 12 South 34.59 33.40
17 Lumsden, Luke 12 North 35.45 34.03
18 Miniello, Luke 12 North 36.71 34.91
19 Watkins, Lochie 12 South 36.07 35.17
20 Taverner, Harry 12 North NT 39.17
Event 36 Girls 9 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 North 3:04.30 3:07.81
2 Packer, Ella 9 North NT 3:28.02
3 Keohane, Jessica 9 North 3:40.30 3:32.16
4 Spadanuda, Olivia 9 North NT 3:51.88
5 Harrap, Meridian 9 North NT 3:55.27
Event 36 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, Lauren 10 South 2:52.67 3:00.40
2 Maloney, Mary-Grace 10 North 3:26.19 3:18.46
3 Smit, Rhiannon 10 North NT 3:18.68
4 Sillence, Scarlett 10 North 3:19.54 3:21.32
5 Lenaghan, Grace 10 North 3:25.95 3:34.84
Event 36 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smit, Emilia 11 North 3:00.19 2:55.82
2 Vafeas, Annika 11 North 2:59.52 2:56.30
3 Mahony, Alyssa 11 South 2:56.18 2:56.59
4 Ford, Erin 11 South 3:07.65 3:02.65
5 Rosich, Lillyan 11 North 2:59.28 3:03.29
6 Greaves, Jasmine 11 North 3:19.21 3:04.09
7 Mckay, Katerina 11 South 3:13.55 3:09.12
8 Algar, Jessica 11 North 3:10.87 3:09.18
9 Campbell, Hayley 11 South 3:16.47 3:15.62
10 O'Donnell, Brierley 11 North 3:18.76 3:34.02
Event 36 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Izaguirre, Ebony 12 South 2:52.64 2:46.97
2 Cannon, Jessica 12 North 2:51.00 2:47.13
3 Cawood, Lily 12 North 2:58.45 2:54.34
4 Van De Velde, Hannah 12 South 2:53.00 2:59.12
5 Papantoniou, Jana 12 North 3:09.34 3:01.44
6 Baker, Taylor 12 South 3:02.91 3:01.66
7 Williams, Indi 12 South NT 3:10.57
8 Lee, Soraya 12 North 3:27.81 3:10.89
Event 37 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 North 1:21.26 1:24.24
2 Bonsall, Robert 10 North 1:30.61 1:26.93
3 Lawson, Thomas 10 North NT 1:30.61
Event 37 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spencer, Seth 11 South 1:21.50 1:19.15
2 Jackson, Cooper 11 South 1:30.20 1:20.27
3 Joyce, Rielly 11 North NT 1:30.73
4 Joyce, Lachlan 11 North NT 1:37.07
5 Martin, Jason 11 North NT 1:41.18
6 Paul, Oakley 11 North 1:47.89 1:41.29
7 Richards, Luke 11 North 1:52.35 1:54.98
Event 37 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 12 North 1:12.13 1:12.91
2 Lotti, Dylan 12 North 1:14.17 1:21.40
3 Arnott, Lachlan 12 North 1:29.69 1:26.93
Event 38 Girls 9 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 North 2:39.39 2:43.09
2 Thornton, Tahlia 9 North 2:39.49 2:43.76
3 Foster, Louise 9 North 2:57.28 2:52.69
4 Faamausili Fala, Adalaid 9 North 3:04.66 3:09.99
5 Horsfall, Maddison 9 North 3:14.87 3:11.25
6 Sheppard, Charlee 9 South NT 3:16.65
Event 38 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rego, Brooke 10 North 2:28.71 2:28.47
2 Robinson, Lauren 10 South 2:37.22 2:41.39
3 Sillence, Scarlett 10 North 2:51.95 2:51.58
4 Rudler, Sarah 10 South NT 2:53.52
5 Frehner, Catherine 10 South 3:06.77 3:00.06
6 Leather, Alexandra 10 South NT 3:02.47
7 Lenaghan, Grace 10 North 3:07.99 3:11.59
8 Critchison, Gemma 10 South 3:21.33 3:20.10
9 Stjepanovic, Tatiana 10 North 3:14.06 3:21.96
Event 38 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ho, Alexandra 11 North 2:42.46 2:34.46
2 Vafeas, Annika 11 North 2:45.66 2:38.13
3 Harnetty, Ella 11 North NT 2:42.82
4 Greaves, Jasmine 11 North 2:51.47 2:44.28
5 Maynard, Micheala 11 North 2:45.91 2:47.77
6 Campbell, Hayley 11 South 2:50.29 2:52.65
7 Evans, Bronwen 11 North NT 3:08.13
Event 38 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Strachan, Nadia 12 South NT 2:29.92
2 Izaguirre, Ebony 12 South 2:41.35 2:33.66
3 Yates, Cheyenne 12 South 2:33.59 2:36.30
4 Maloney, Claire 12 North 2:37.55 2:37.43
5 Petroff, Sarah 12 North 2:47.44 2:44.93
6 Van De Velde, Hannah 12 South 2:39.07 2:45.61
7 Williams, Indi 12 South NT 2:46.20
8 Lee, Soraya 12 North 3:01.31 2:46.62
Event 39 Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 North 'B' NT 2:04.79
2 North 'A' NT 2:07.46
3 North 'D' NT 2:08.42
4 North 'C' NT 2:08.90
5 South 'A' NT 2:09.10
6 South 'B' NT 2:15.96
7 South 'C' NT 2:16.06
8 South 'D' NT 2:16.74
Event 40 Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 North 'A' NT 2:08.38
2 South 'A' NT 2:11.33
3 South 'B' NT 2:11.99
4 North 'B' NT 2:12.03
5 North 'C' NT 2:13.20
6 North 'D' NT 2:14.40
7 South 'C' NT 2:18.34
8 South 'D' NT 2:18.81