2010 Arena Sprint Carnival
Arena Joondalup - 5 December 2010
Results
Event 1 Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Luff, Matthew 14 SLD 4:49.87 4:41.26
2 De Villiers, Johan 15 South Shore 4:56.39 4:44.63
3 Buchanan, Ryan 15 Arena 4:46.60 4:50.98
Event 2 Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bird, Kate 17 Bunbury 4:42.66 4:54.48
2 Masterton, Danieka 14 Breakers 5:06.87 4:56.90
3 Downie, Katherine 14 Arena 4:56.36 4:57.01
4 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 4:57.52 4:57.90
Event 3 Boys 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Loller, Brodie 9 Arena 44.71 43.25
2 Thornton, Jay 9 Breakers 1:02.83 48.35
3 Tindall, Benjamin 9 Breakers 52.10 52.59
4 Jones, Mitchell 9 MER 55.49 54.60
5 Sanderson, Zac 9 Dalwallinu 1:05.71 55.73
6 Slee, Fletcher 9 Kwinana NT 56.31
7 Tan, Ethan 9 South Shore NT 59.49
8 Bolton, James 8 Kwinana NT 1:00.27
9 Jensen, Jye 8 Bunbury 59.52 1:00.78
10 Pepper, Louis 9 Geraldton 1:21.32 1:12.68
-- Pepper, Sam 7 Geraldton NT DQ
Event 4 Girls 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ford, Erin 9 Aquajets 41.96 42.13
2 Claxton, Helen 9 Arena 43.02 43.49
2 Steven-Biggs, Claire 9 Arena 43.87 43.49
4 Eastwood, Kelsey 9 Swan Hills 43.12 44.73
5 Rosich, Lillyan 9 Breakers 45.19 46.80
6 Smit, Rhiannon 8 Lawley Aquatic 56.67 48.07
7 Noble, Katie 9 Arena 45.71 48.40
8 Hull, Abbey-Rose 7 Breakers 47.40 48.60
9 Sutton, Alyssa 9 Arena 1:02.34 50.10
10 Macdonald-Razvi, Asha 9 Arena 56.88 53.03
11 Vafeas, Annika 9 Arena 52.79 53.58
12 Schofield, Jemma 9 South Shore NT 54.25
13 Lenaghan, Grace 8 Arena 55.55 55.04
14 Sillence, Scarlett 8 Breakers 59.16 56.32
15 Grec, Tamara 9 SLD 1:00.34 56.34
16 Rogers, Jasmine 9 Aquanauts-WA 1:07.17 59.83
17 Williams, Charlotte 9 SLD 1:05.01 1:03.51
18 Topham, Abby 8 Geraldton NT 1:04.27
19 Papantoniou, Talia 8 UWA NT 1:05.46
20 Courtney, Megan 9 Geraldton 59.67 1:06.00
21 Moynihan, Ciara 9 Kwinana NT 1:08.56
Event 5 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 10 Breakers 38.68 38.28
2 Smith, Ben 10 Arena 43.22 41.13
3 Masolin, Shane 10 Arena 41.64 41.74
4 Luff, Jamie 10 SLD 44.96 44.04
5 Van Den Langenberg, Matt 10 Kwinana 46.27 45.89
6 James, Ben 10 PAQ NT 46.69
7 Murray, Kyle 10 Moo 49.89 48.16
8 Unicomb, Matthew 10 Aquajets NT 49.13
9 Breen, Tristan 10 Wongan Hills 55.06 50.72
10 Read, Matthew 10 South Shore 56.45 51.59
11 Hammond, Lewis 10 Asc 58.56 57.79
Event 6 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 10 South Shore 36.45 35.37
2 Mitchell, Fallyn 10 Aqua Attack 42.26 43.19
3 Chodorowski, Nicole 10 LML-WA 44.11 44.56
4 Palelei, Hannah 10 SLD 49.34 46.64
5 Smit, Emilia 10 Lawley Aquatic 52.21 47.67
6 Jelley, Niamh 10 Arena 49.81 48.89
7 Bune, Madeleine 10 Kwinana 47.87 48.99
8 Trembearth, Hayley 10 South Shore NT 49.27
9 White, Ebony 10 Gingin NT 50.29
10 Cawood, Lily 10 Swan Hills NT 50.50
11 Whittington, Natalie 10 Aquanauts-WA 48.81 51.26
12 Tonner, Keeley 10 South Shore 48.64 52.43
13 MacDonald, Imogen 10 Arena NT 57.46
14 Counsel, Annabel 10 Dalwallinu 1:06.69 57.53
15 Dickins, Kayla 10 Dalwallinu 1:21.94 1:04.49
16 Cappeluti, Kristen 10 Kwinana 59.82 1:04.99
-- Papantoniou, Jana 10 UWA 44.65 DQ
Event 7 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pollard, Kieren 11 Breakers 35.84 35.24
2 Downes, Lewis 11 Arena 37.62 37.59
3 Vafeas, Benjamin 11 Arena 38.49 38.55
4 Tuckett, Jack 11 City 46.22 40.66
5 Lotti, Dylan 11 Arena 40.28 41.13
6 Johannes, Jay 11 Arena 43.62 41.53
7 Chila, Daniel 11 Arena 47.75 43.37
8 Martin, Brent 11 Arena 40.65 44.09
9 Gasbarro, Liam 11 SLD 51.34 44.89
10 Lague, Connor 11 Arena 53.33 49.27
11 Dods, Jayden 11 TUA 51.86 49.99
12 Jamieson, Karl 11 Asc NT 52.48
13 Sermon, Kyle 11 Wongan Hills 58.41 52.70
14 Ford, Jacob 11 Msc 53.03 54.64
Event 8 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Grotegoed, Coco 11 City 34.01 34.53
2 Beesley, Brittany 11 Arena 36.42 34.58
3 Tay, Beatrice 11 West Coast 35.69 36.91
4 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 38.42 37.62
5 Crowhurst, Emma 11 Arena 38.57 37.98
6 Graca, Nadia 11 TUA 37.66 38.23
7 Murray, Laura 11 Bazza-WA 37.46 38.97
8 Palelei, Iesha 11 SLD 39.12 39.04
9 Lea, Aimee 11 Arena 41.72 39.49
10 Dubois, Isabel 11 Bunbury 39.63 39.98
11 Cappeluti, Caitlin 11 Kwinana 40.30 40.14
12 Beckham, Stephanie 11 TUA 45.68 40.41
13 Barnes, Jessica 11 Breakers 46.25 42.05
14 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 42.10
15 Brown, Jenna 11 Asc 44.32 42.90
16 Cayley, Tanisha 11 Kalamunda 47.99 42.91
17 Jensen, Tahlia 11 Bunbury 40.55 43.03
18 Jennings, Emily 11 Arena 45.64 43.71
19 Gregorich, Chloe 11 Arena NT 44.59
20 Vardy, Isabelle 11 Arena 45.30 45.37
21 Steel, Georgia 11 TUA 51.96 45.43
22 Smith, Ella 11 SLD 59.57 45.97
23 Andrioff, Maddison 11 Mirrabooka 46.75 46.08
24 Pepper, Lily 11 Geraldton 48.14 49.19
25 Manning, Bridie 11 Arena NT 52.07
26 Sepkus, Caitlyn 11 Mirrabooka 56.16 52.31
27 Miller, Hannah 11 Kwinana NT 56.03
28 Van Den Langenberg, Jess 11 Kwinana 1:02.83 56.47
Event 9 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Roberts, Ben 12 Arena 35.35 35.89
2 Fernando, Gavin 12 Geraldton 37.16 36.23
3 De Villiers, Tristan 12 Arena 35.27 36.70
4 Hooper, Luke 12 Kwinana 36.29 36.91
5 Ford, Sean 12 Aquajets 39.47 38.59
6 Sutton, Dane 12 Arena 38.41 38.81
7 Bacovic, Maksim 12 TUA 40.71 40.47
8 Lafferty, Thomas 12 SLD 38.90 40.87
9 Muller, Kyle 12 Arena 38.95 41.45
10 Sanderson, Oliver 12 Dalwallinu 41.77 41.83
11 Van der Vyver, Ewoudt 12 Arena NT 42.13
12 Luff, Andrew 12 SLD 42.52 44.09
13 Churchill, Dylan 12 South Shore 49.02 46.88
14 Jones, Cale 12 MER 44.73 49.07
15 James, Sam 12 PAQ NT 50.86
16 Bodily, Dominic 12 Wongan Hills 55.07 52.19
Event 10 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Goy, Karla 12 SLD 34.28 33.84
2 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 34.21 35.21
3 Short, Brianna 12 Geraldton 35.39 35.35
4 Campbell, Taylor 12 Swan Hills 35.47 35.45
5 Balodis, Zane 12 Arena 36.78 37.74
6 Ransome, Emma 12 Aquajets 37.78 38.36
7 Webster, Samantha 12 Aqua Attack 37.87 39.36
8 Courtney, Sarah 12 Geraldton 41.98 42.91
9 Dowie, Jordan 12 South Shore NT 43.06
10 Whittington, Gabrielle 12 Aquanauts-WA 43.45 44.12
11 Green, Amy 12 Arena 44.67 45.16
12 Roberts, Carys 12 Aquanauts-WA 46.06 45.86
13 McAllan, Cassidy 12 Aqua Attack 47.87 46.86
14 Singleton, Jessica 12 Arena 48.63 47.47
Event 11 Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smith, Alexander 15 Arena 1:04.01 1:04.05
2 Wright, Gabriel 16 South Shore 1:01.91 1:04.11
3 Robb, Jacson 15 South Shore 1:06.87 1:05.61
4 De Villiers, Johan 15 South Shore 1:10.93 1:06.62
5 Clark, Harry 16 Breakers 1:08.77 1:06.71
6 Logan, Liam 13 Arena 1:08.46 1:08.01
7 Meinema, Matthew 15 Arena 1:11.19 1:08.13
8 Baumann, Alex 14 Arena 1:11.77 1:08.72
9 Kapp, Marco 14 Arena 1:08.66 1:08.96
10 Stimson, Joe 16 PAQ 1:08.92 1:10.00
11 Kilsby, Haydn 15 Swan Hills 1:09.05 1:11.53
12 Scott, Steven 15 Kwinana 1:19.65 1:12.92
13 Kendall, Jordon 13 Bunbury 1:08.15 1:13.14
14 Claxton, Robbie 15 Arena 1:17.03 1:16.37
15 Short, Morgan 15 Geraldton 1:22.17 1:23.34
16 Hooper, Luke 12 Kwinana 1:26.00 1:25.32
Event 12 Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Langford, Katherine 14 South Shore 1:08.76 1:09.14
2 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 1:12.04 1:12.58
3 Tonner, Jordana 12 South Shore 1:16.49 1:15.88
4 Galbraith, Mairi 14 Breakers 1:15.86 1:17.23
5 Robertson, Savannah 16 Breakers 1:12.40 1:17.75
6 Beesley, Brittany 11 Arena 1:21.63 1:20.04
7 Palmer, Courtney 15 PAQ 1:27.73 1:23.70
8 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 1:23.29 1:30.10
Event 13 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Logan, Liam 13 Arena 30.46 30.41
2 Kendall, Jordon 13 Bunbury 30.68 31.07
3 Verhage, Braga 13 West Coast 30.72 31.91
4 Whyte, Bradley 13 Arena 34.08 32.70
5 A'Barrow, Oliver 13 Arena NT 33.74
6 Martin, Justin 13 Arena 32.94 33.79
7 Wright, Solomon 13 South Shore 35.22 34.67
8 Claxton, James 13 Arena 34.45 35.34
9 Dubois, Jacob 13 Bunbury 34.43 35.42
10 Sadler, Oliver 13 Arena 35.01 35.59
11 Knott, Alexander 13 Arena 38.17 37.29
12 Bennett, Steven 13 Bunbury 43.14 38.35
13 Tan, Alexander 13 Arena 38.77 40.03
-- Dickins, Callum 13 Dalwallinu NT DQ
Event 14 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 MacDonald-Razvi, Jade 13 Arena 32.20 32.27
2 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 31.88 33.10
3 Du Randt, Chante 13 Arena 33.38 33.46
4 Palmer, Melissa 13 PAQ 33.95 34.66
5 Cunningham, Brianna 13 Arena 35.23 34.87
6 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 33.93 35.10
7 Singleton, Rebecca 13 Arena 36.71 35.26
8 Etschmann, Natasha 13 Arena 36.70 35.96
9 Jamieson, Sarah 13 Asc 33.56 36.11
10 Zhuang, Kartika 13 South Shore 38.18 37.17
11 Marshall, Georgia 13 Swan Hills 48.56 37.19
12 Ellard, India 13 Swan Hills 38.62 39.48
13 Irving, Kendal 13 Arena 37.83 39.69
14 Rogers, Natalie 13 Aquanauts-WA 43.52 42.28
15 Stevens, Hayley 13 Wongan Hills 43.11 42.65
Event 15 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Baumann, Alex 14 Arena 29.20 28.98
2 Cardosa, Jake 14 Arena 29.85 29.56
3 Zoiti, Michael 14 South Shore 33.75 30.28
4 Kapp, Marco 14 Arena 30.45 30.99
5 Kierath, Andrew 14 SLD 33.49 33.95
6 Innes, Matt 14 Swan Hills 33.82 35.28
7 Farquharson, Bradley 14 NCH NT 37.07
8 Vella, David 14 Swan Hills 38.13 37.97
Event 16 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stimson, Jasmine 14 Arena 29.86 29.53
2 Ogrady, Josephine 14 Breakers 30.92 30.91
3 Shepherd, Caitlin 14 South Shore 32.10 31.26
4 Campbell, Tayla 14 Breakers 33.68 34.60
5 Chodorowski, Danielle 14 LML-WA 34.32 34.73
6 Downie, Katherine 14 Arena 34.52 35.13
7 Masterton, Danieka 14 Breakers 35.28 35.18
8 Rasmusen, Kelly 14 South Shore 36.84 37.17
9 Hammond, Chloe 14 Asc 37.89 37.30
10 Watson, Megan 14 Swan Hills NT 45.22
Event 17 Boys 15-16 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smith, Alexander 15 Arena 29.00 28.31
2 Stimson, Benjamin 16 Arena 29.34 28.85
3 Stimson, Joe 16 PAQ 29.18 28.89
4 Drewett, Jamie 15 Breakers 30.43 29.58
5 Meinema, Matthew 15 Arena 30.25 29.62
6 Lim, Aaron 16 South Shore 29.71 29.90
7 Hare, Louis 15 Western Sprint 30.97 30.68
8 Scott, Steven 15 Kwinana 29.59 31.41
9 Buchanan, Ryan 15 Arena 30.74 31.43
10 Vlot, Trond 15 SLD 33.92 32.14
11 Crabb, Nathan 15 Arena NT 32.21
12 Claxton, Robbie 15 Arena 30.41 33.17
13 Green, Taylor 15 Geraldton 42.32 33.31
14 Collins, Hayden 15 Geraldton 34.09 35.63
15 Short, Morgan 15 Geraldton 35.72 36.14
Event 18 Girls 15-16 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robertson, Savannah 16 Breakers 32.02 33.74
2 Sloan, Anja 16 Breakers 34.11 34.73
3 Richardson, Hayley 15 South Shore 35.05 35.36
4 Palmer, Courtney 15 PAQ 36.86 36.79
5 Armstrong, Seila 15 South Shore 37.23 37.08
6 Van Der Schyff, Simone 16 Swan Hills NT 37.58
7 Beesley, Kimberley 15 Arena 37.63 37.85
8 Stevens, Andrea 15 Wongan Hills 37.97 39.66
Event 19 Mixed 9 & Under 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Arena Swim Club 'A' 2:31.59 2:31.74
2 Breakers (Wa) Inc 'A' 2:36.90 2:34.40
3 Arena Swim Club 'B' 3:02.97 2:53.41
4 Wongan Hills Swimming Club 'A' 2:55.00 2:54.62
5 Geraldton 'A' 3:30.34 3:36.31
Event 20 Mixed 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wright, Gabriel 16 South Shore 2:20.72 2:27.18
2 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 2:38.46 2:52.42
Event 22 Mixed 10-11 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Arena Swim Club 'A' 2:15.32 2:17.81
2 South Lake Dolphins 'A' 2:22.83 2:25.99
3 Arena Swim Club 'C' 2:28.80 2:28.29
4 Arena Swim Club 'B' 2:24.59 2:29.47
5 Arena Swim Club 'D' 2:33.17 2:34.00
6 Wongan Hills Swimming Club 'A' NT 3:30.49
7 Dalwallinu Swimming Club 'A' 3:30.00 3:36.55
-- Arena Swim Club 'E' NT DQ
Event 23 Boys 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 9 Breakers 40.22 40.26
2 Burd, Matthew 9 SLD 42.54 42.58
3 Williams, Liam 9 Bunbury 47.15 45.48
4 Loller, Brodie 9 Arena 43.44 47.17
5 Bremer, Max 9 Arena 52.19 48.40
6 Tindall, Benjamin 9 Breakers 51.62 48.50
7 Slee, Fletcher 9 Kwinana NT 50.91
8 Jensen, Jye 8 Bunbury 47.84 51.27
9 Bolton, James 8 Kwinana 1:07.26 51.54
10 Stevens, Ryan 9 Wongan Hills 59.63 52.37
11 Kimber, Byron 9 Arena NT 53.55
12 Sanderson, Zac 9 Dalwallinu 54.00 53.67
13 Clune, Samuel 9 Wongan Hills 1:09.26 56.31
14 Jones, Mitchell 9 MER 58.47 58.73
15 Tan, Ethan 9 South Shore NT 59.37
16 Pepper, Sam 7 Geraldton 1:16.71 1:02.45
17 Sauzier, Stephane 8 LML-WA 56.29 1:02.90
18 Clune, Thomas 9 Wongan Hills 1:13.66 1:04.25
19 Bailey, Michael 9 Gingin NT 1:04.91
20 Pepper, Louis 9 Geraldton 1:05.82 1:05.94
21 Doherty, Liam 7 Thornlie NT 1:06.20
Event 24 Girls 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Claxton, Helen 9 Arena 42.06 41.83
2 Sauzier, Chloe 9 LML-WA 43.53 42.11
3 Steven-Biggs, Claire 9 Arena 45.60 46.21
4 Eastwood, Kelsey 9 Swan Hills 44.95 47.15
5 Rosich, Lillyan 9 Breakers 46.45 47.32
6 Hull, Abbey-Rose 7 Breakers 45.61 48.27
7 Ford, Erin 9 Aquajets 49.44 49.15
8 Smit, Rhiannon 8 Lawley Aquatic 54.83 49.74
9 Vafeas, Annika 9 Arena 51.57 50.23
10 Sutton, Alyssa 9 Arena 50.65 51.22
11 Lenaghan, Grace 8 Arena 55.59 53.06
12 Williams, Charlotte 9 SLD 52.27 53.53
13 Schofield, Jemma 9 South Shore NT 54.17
14 Sillence, Scarlett 8 Breakers 54.34 54.63
15 Gurr, Isabella 9 TUA 53.01 54.64
16 Grec, Tamara 9 SLD 52.92 54.82
17 Hyde, Emily 9 Dalwallinu 52.53 56.33
18 Moynihan, Ciara 9 Kwinana NT 56.45
19 Thornton, Tahlia 7 Breakers NT 56.77
20 Scholes, Leah 8 Kalamunda 1:04.10 58.89
21 Topham, Abby 8 Geraldton NT 59.10
22 Macdonald-Razvi, Asha 9 Arena NT 59.34
23 Rogers, Jasmine 9 Aquanauts-WA 55.65 1:02.00
24 Courtney, Megan 9 Geraldton 53.84 1:03.08
25 Manuel, Ella 8 Dalwallinu 1:21.02 1:11.44
26 Papantoniou, Talia 8 UWA NT 1:12.97
27 Cumming, Kyanne 8 Central Aquatic NT 1:14.22
Event 25 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 10 Breakers 39.48 41.50
2 Masolin, Shane 10 Arena 42.67 43.77
3 Murray, Kyle 10 Moo 44.25 43.96
4 James, Ben 10 PAQ NT 44.06
4 Unicomb, Matthew 10 Aquajets NT 44.06
6 Van Den Langenberg, Matt 10 Kwinana 46.11 45.27
7 Prentice, Stefan 10 NCH NT 45.61
8 Smith, Ben 10 Arena 47.45 47.69
9 Hammond, Lewis 10 Asc 50.00 48.65
10 Scholes, Sydney 10 Kalamunda 56.53 50.33
11 Breen, Tristan 10 Wongan Hills 53.84 51.26
12 Read, Matthew 10 South Shore 53.24 51.95
Event 26 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 10 South Shore 39.74 39.31
2 Tipene-Grace, Taimania 10 City 40.42 40.42
3 Palelei, Hannah 10 SLD 42.45 43.43
4 Jelley, Niamh 10 Arena 44.06 44.04
5 Whittington, Natalie 10 Aquanauts-WA 43.53 44.07
6 Bune, Madeleine 10 Kwinana 44.54 44.58
7 Chodorowski, Nicole 10 LML-WA 44.62 45.27
8 Mitchell, Fallyn 10 Aqua Attack 46.05 45.29
9 Cawood, Lily 10 Swan Hills 52.71 46.02
10 Trembearth, Hayley 10 South Shore 45.43 46.62
11 Kruenert, Meagan 10 Arena NT 47.23
12 Tonner, Keeley 10 South Shore 45.29 47.46
13 Baker, Taylor 10 South Shore 47.41 48.30
14 Smit, Emilia 10 Lawley Aquatic 47.82 48.54
15 White, Ebony 10 Gingin NT 49.54
16 MacDonald, Imogen 10 Arena NT 54.74
17 Cappeluti, Kristen 10 Kwinana 57.99 56.66
18 Counsel, Annabel 10 Dalwallinu 1:02.98 56.84
19 Dickins, Kayla 10 Dalwallinu 1:04.84 57.38
20 Norman, Bethany 10 Wongan Hills 1:01.66 58.46
21 Clune, Isabella 10 Wongan Hills 1:28.12 1:09.90
Event 27 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pollard, Kieren 11 Breakers 37.85 36.61
2 England, Callan 11 NCH 37.64 38.36
3 Tuckett, Jack 11 City 40.57 40.08
4 Vafeas, Benjamin 11 Arena 39.98 40.73
5 Downes, Lewis 11 Arena 43.23 41.58
6 Martin, Brent 11 Arena 42.60 42.15
7 Lotti, Dylan 11 Arena 42.93 43.16
8 Kennedy, Nicholas 11 South Shore NT 45.90
9 Chila, Daniel 11 Arena 47.30 46.19
10 Johannes, Jay 11 Arena 46.61 46.21
11 Dods, Jayden 11 TUA 48.29 46.74
12 Cumming, Xavier 11 Central Aquatic 50.32 46.84
13 Ford, Jacob 11 Msc 48.15 48.09
14 Gasbarro, Liam 11 SLD 48.31 48.79
15 Jamieson, Karl 11 Asc 56.32 49.59
16 Lague, Connor 11 Arena 51.15 49.86
17 Sermon, Kyle 11 Wongan Hills 56.51 52.30
18 Bailey, Dylan 11 Gingin NT 59.14
Event 28 Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robb, Jacson 15 South Shore 2:20.41 2:21.99
2 Clark, Harry 16 Breakers 2:27.50 2:24.62
3 Crabb, Nathan 15 Arena 2:39.39 2:32.53
4 Kendall, Jordon 13 Bunbury 2:27.58 2:32.98
5 De Villiers, Johan 15 South Shore 2:35.72 2:33.01
6 Evans, Christopher 14 PAQ 2:39.68 2:38.01
7 Zoiti, Michael 14 South Shore 2:41.91 2:38.05
8 Collins, Hayden 15 Geraldton 2:42.50 2:45.73
9 Claxton, James 13 Arena 2:44.71 2:48.61
10 Skiffington, Callum 11 PAQ NT 3:10.00
-- Williams, Brad 14 Aqua Attack 2:31.90 DQ
Event 29 Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Dielesen, Rhiannon 17 Arena 2:42.76 2:27.31
2 Ogrady, Josephine 14 Breakers 2:29.65 2:32.48
3 Shepherd, Caitlin 14 South Shore 2:35.12 2:34.86
4 Du Randt, Chante 13 Arena 2:36.03 2:37.76
5 Bird, Kate 17 Bunbury 2:31.59 2:38.44
6 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 2:35.83 2:38.51
7 Downie, Katherine 14 Arena 2:45.06 2:43.74
8 Galbraith, Mairi 14 Breakers 2:45.43 2:43.83
9 Palmer, Melissa 13 PAQ 2:49.82 2:53.97
10 Etschmann, Natasha 13 Arena 2:50.58 2:56.93
Event 30 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beesley, Brittany 11 Arena 37.38 36.44
2 Grotegoed, Coco 11 City 36.45 37.54
3 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 37.22 38.24
4 Barnes, Sarah 11 South Shore 39.42 38.89
5 Tay, Beatrice 11 West Coast 42.22 40.58
6 Jensen, Tahlia 11 Bunbury 41.73 40.89
7 Palelei, Iesha 11 SLD 41.63 41.63
8 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 41.88
9 Crowhurst, Emma 11 Arena 42.62 42.07
10 Lea, Aimee 11 Arena 44.17 42.08
11 Graca, Nadia 11 TUA 39.90 42.52
12 Brown, Jenna 11 Asc 48.56 42.92
13 Claxton, Jessica 11 Arena 43.89 43.07
14 Smith, Ella 11 SLD 46.05 43.22
15 Cappeluti, Caitlin 11 Kwinana 45.85 43.93
16 Barnes, Jessica 11 Breakers 45.38 44.14
17 Dubois, Isabel 11 Bunbury 43.93 44.19
18 Vardy, Isabelle 11 Arena 46.78 44.25
19 Cayley, Tanisha 11 Kalamunda 43.38 45.02
20 Andrioff, Maddison 11 Mirrabooka 45.09 45.49
21 Gregorich, Chloe 11 Arena 45.36 45.64
22 Jennings, Emily 11 Arena 45.05 46.37
23 Beckham, Stephanie 11 TUA 48.84 46.43
24 Steel, Georgia 11 TUA 52.84 46.88
25 Pepper, Lily 11 Geraldton 48.24 48.10
26 Miller, Hannah 11 Kwinana NT 48.81
27 Taylor, Chloe 11 Arena NT 49.49
28 Van Den Langenberg, Jess 11 Kwinana 51.71 50.48
29 Sepkus, Caitlyn 11 Mirrabooka 52.91 51.61
30 Bradford, Demi 11 Wongan Hills 1:10.98 1:12.42
Event 31 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Tristan 12 Arena 36.32 35.85
2 Muller, Kyle 12 Arena 37.75 37.05
3 Sutton, Dane 12 Arena 38.10 38.08
4 Downie, Lewis 12 Arena 38.12 38.24
5 Bacovic, Maksim 12 TUA 38.84 38.81
6 Roberts, Ben 12 Arena 38.78 39.01
7 Hooper, Luke 12 Kwinana 39.63 40.57
8 Lafferty, Thomas 12 SLD 40.57 41.09
9 Van der Vyver, Ewoudt 12 Arena 40.03 41.98
10 Ford, Sean 12 Aquajets 42.65 42.80
11 Sanderson, Oliver 12 Dalwallinu 47.77 45.63
12 Hyde, Matthew 12 Dalwallinu 49.74 46.96
13 Bodily, Dominic 12 Wongan Hills 49.80 51.50
14 Jones, Cale 12 MER 49.74 53.86
-- Churchill, Dylan 12 South Shore NT DQ
Event 32 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Campbell, Taylor 12 Swan Hills 36.44 35.84
2 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 37.39 37.43
3 Tipene-Grace, Rira 12 City 36.90 37.63
4 Ransome, Emma 12 Aquajets 40.04 39.74
5 Balodis, Zane 12 Arena 38.70 40.35
6 Short, Brianna 12 Geraldton 40.31 40.41
7 Dowie, Jordan 12 South Shore NT 42.36
8 Whittington, Gabrielle 12 Aquanauts-WA 43.03 42.42
9 Courtney, Sarah 12 Geraldton 43.62 44.12
10 Roberts, Carys 12 Aquanauts-WA 43.72 44.82
11 McAllan, Cassidy 12 Aqua Attack 44.57 46.18
12 Innes, Chloe 12 Swan Hills 47.58 46.71
13 Green, Amy 12 Arena NT 47.09
14 Singleton, Jessica 12 Arena 48.64 48.69
Event 33 Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Meinema, Matthew 15 Arena 1:05.93 1:04.50
2 Robb, Jacson 15 South Shore 1:05.36 1:05.25
3 Drewett, Jamie 15 Breakers 1:08.17 1:08.15
4 Baumann, Alex 14 Arena 1:12.22 1:09.43
5 Kendall, Jordon 13 Bunbury 1:10.10 1:13.81
6 Lovelock, Jared 14 Breakers 1:18.50 1:13.82
7 Vlot, Trond 15 SLD 1:14.06 1:15.33
8 Dubois, Jacob 13 Bunbury 1:13.25 1:16.42
9 Bennett, Steven 13 Bunbury 1:19.78 1:17.69
10 Scott, Steven 15 Kwinana 1:14.00 1:18.32
11 Knott, Alexander 13 Arena 1:19.02 1:21.03
12 Pollard, Kieren 11 Breakers 1:20.77 1:22.13
13 Sutton, Dane 12 Arena 1:22.19 1:22.89
14 Downie, Lewis 12 Arena 1:23.56 1:24.47
15 Thornton, Jay 9 Breakers 1:28.36 1:28.44
16 England, Callan 11 NCH 1:29.65 1:30.53
17 Skiffington, Callum 11 PAQ NT 1:42.02
Event 34 Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Dielesen, Rhiannon 17 Arena 1:06.06 1:06.78
2 Shepherd, Caitlin 14 South Shore 1:10.69 1:11.36
3 Emmett, Maggie 13 Arena 1:18.94 1:11.59
4 Du Randt, Chante 13 Arena 1:11.44 1:12.21
5 MacDonald-Razvi, Jade 13 Arena 1:15.19 1:15.59
6 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 1:18.12 1:16.09
7 Bird, Kate 17 Bunbury 1:11.50 1:16.27
8 Robertson, Savannah 16 Breakers 1:14.39 1:16.31
9 Chodorowski, Danielle 14 LML-WA 1:19.23 1:16.75
10 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 1:14.34 1:16.80
11 Marshall, Georgia 13 Swan Hills 1:17.88 1:17.09
12 Palmer, Melissa 13 PAQ 1:15.53 1:18.09
13 Okulicz, Danae 15 Arena 1:17.42 1:18.30
14 Jamieson, Sarah 13 Asc 1:15.17 1:18.65
15 Schofield, Shelby 13 Breakers 1:17.66 1:18.79
16 Tonner, Jordana 12 South Shore 1:17.57 1:19.05
17 Campbell, Taylor 12 Swan Hills 1:18.32 1:19.37
18 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 1:20.93 1:21.77
19 Cumming, Alex 14 Central Aquatic 1:20.11 1:22.11
20 Armstrong, Seila 15 South Shore 1:23.13 1:22.86
21 Beesley, Brittany 11 Arena 1:22.40 1:23.51
22 Palmer, Courtney 15 PAQ 1:23.87 1:24.56
23 Goy, Karla 12 SLD 1:25.68 1:24.99
24 Ransome, Emma 12 Aquajets 1:25.94 1:25.65
25 Webster, Samantha 12 Aqua Attack 1:23.16 1:25.66
26 Stevens, Andrea 15 Wongan Hills 1:29.89 1:34.57
27 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 1:35.93
Event 35 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kendall, Jordon 13 Bunbury 33.03 33.29
2 Whyte, Bradley 13 Arena 35.02 34.36
3 Dubois, Jacob 13 Bunbury 34.81 34.86
4 A'Barrow, Oliver 13 Arena 38.36 36.44
5 Bennett, Steven 13 Bunbury 37.64 36.55
6 Wright, Solomon 13 South Shore 37.03 36.90
7 Tan, Alexander 13 Arena 36.59 37.31
8 Martin, Justin 13 Arena 35.78 37.51
9 Knott, Alexander 13 Arena 38.55 37.98
10 England, Tyson 13 NCH 37.65 40.07
11 Sadler, Oliver 13 Arena 39.29 43.15
12 Dickins, Callum 13 Dalwallinu 1:15.77 1:22.65
Event 36 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Du Randt, Chante 13 Arena 33.73 33.56
2 MacDonald-Razvi, Jade 13 Arena 34.16 35.00
3 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 34.08 35.34
4 Williams, Sarah 13 Bunbury 37.11 35.66
5 Palmer, Melissa 13 PAQ 35.82 35.96
6 Cunningham, Brianna 13 Arena 37.99 37.56
7 Irving, Kendal 13 Arena 37.01 38.71
8 Singleton, Rebecca 13 Arena 40.89 38.79
9 Zhuang, Kartika 13 South Shore NT 39.81
10 Ellard, India 13 Swan Hills 41.24 39.91
11 Stevens, Hayley 13 Wongan Hills 43.22 40.03
12 Kimber, Kayleigh 13 Arena NT 40.82
13 Etschmann, Natasha 13 Arena 39.30 40.92
14 Rogers, Natalie 13 Aquanauts-WA 45.20 43.49
15 Wasiun, Georgia 13 Swan Hills NT 43.71
Event 37 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Baumann, Alex 14 Arena 31.78 32.27
2 Evans, Christopher 14 PAQ 34.07 34.31
3 Lovelock, Jared 14 Breakers 35.32 34.74
4 Farquharson, Bradley 14 NCH NT 36.74
5 Innes, Matt 14 Swan Hills 38.25 38.46
6 Kierath, Andrew 14 SLD 37.11 38.53
7 Vella, David 14 Swan Hills 42.74 39.69
Event 38 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stimson, Jasmine 14 Arena 31.04 31.06
2 Downie, Katherine 14 Arena 35.38 35.49
3 Chodorowski, Danielle 14 LML-WA 35.28 35.61
4 Campbell, Tayla 14 Breakers 36.95 37.06
5 Galbraith, Mairi 14 Breakers 35.98 37.38
6 Cumming, Alex 14 Central Aquatic 36.34 38.28
7 Stewart, Sophie 14 Swan Hills NT 38.68
8 Hammond, Chloe 14 Asc 40.74 40.61
9 Stephens, Vanessa 14 Swan Hills NT 43.76
10 Ryan-Gadsden, Julia 14 Swan Hills NT 44.49
11 Watson, Megan 14 Swan Hills NT 48.39
Event 39 Boys 15-16 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robb, Jacson 15 South Shore 30.52 29.92
2 Meinema, Matthew 15 Arena 31.42 30.43
3 Stimson, Benjamin 16 Arena 32.44 31.18
4 Smith, Alexander 15 Arena 31.88 31.46
5 Drewett, Jamie 15 Breakers 31.62 32.19
6 Buchanan, Ryan 15 Arena 33.28 32.77
7 De Villiers, Johan 15 South Shore 33.62 33.44
8 Lim, Aaron 16 South Shore 33.67 33.97
9 Crabb, Nathan 15 Arena NT 33.99
10 Scott, Steven 15 Kwinana 33.99 34.02
11 Vlot, Trond 15 SLD 34.62 34.59
12 Green, Taylor 15 Geraldton 37.41 35.35
13 Claxton, Robbie 15 Arena 34.85 35.61
14 Collins, Hayden 15 Geraldton 35.27 37.22
15 Short, Morgan 15 Geraldton 40.00 40.76
Event 40 Girls 15-16 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robertson, Savannah 16 Breakers 33.55 35.54
2 Van Der Schyff, Simone 16 Swan Hills NT 37.91
3 Richardson, Hayley 15 South Shore 38.22 38.66
4 Beesley, Kimberley 15 Arena 42.32 40.43
5 Palmer, Courtney 15 PAQ 40.35 40.97
6 Fuller, Sarah 16 Swan Hills NT 41.96
7 Stevens, Andrea 15 Wongan Hills 41.03 43.27
Event 41 Mixed 12-13 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Arena Swim Club 'A' 1:56.16 1:57.79
2 Arena Swim Club 'B' 2:04.13 2:05.47
3 Bunbury Swimming Club 'A' NT 2:07.66
4 Arena Swim Club 'C' 2:07.49 2:08.28
5 Swan Hills Swimming Club 'A' 2:13.55 2:11.56
6 Arena Swim Club 'D' 2:10.31 2:11.91
7 Arena Swim Club 'E' 2:22.04 2:16.20
8 Arena Swim Club 'F' 2:18.95 2:19.63
9 Wongan Hills Swimming Club 'A' NT 2:44.27
10 Dalwallinu Swimming Club 'A' 2:50.00 2:53.22
Event 42 Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robb, Jacson 15 South Shore 2:20.10 2:25.83
2 Zoiti, Michael 14 South Shore 2:38.06 2:36.56
3 Buchanan, Ryan 15 Arena 2:35.00 2:42.00
Event 43 Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downie, Katherine 14 Arena 2:38.61 2:38.72
2 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 2:39.45 2:43.24
3 Stepanoski, Paige 15 West Coast 2:47.00 2:46.48
4 Rasmusen, Kelly 14 South Shore 2:45.22 2:49.38
Event 44 Mixed 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Arena Swim Club 'B' 1:50.65 1:44.52
2 Arena Swim Club 'A' 1:48.48 1:47.16
3 Arena Swim Club 'C' 1:51.48 1:50.54
4 Breakers (Wa) Inc 'A' 1:50.97 1:53.49
5 Arena Swim Club 'D' 1:56.01 1:58.28
6 Geraldton 'A' 2:03.89 2:00.28
7 Arena Swim Club 'E' NT 2:01.67
8 Swan Hills Swimming Club 'A' 2:03.95 2:03.30
9 Geraldton 'B' 2:18.72 2:23.80
Event 45 Boys 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tindall, Benjamin 9 Breakers 50.38 48.72
2 Stevens, Ryan 9 Wongan Hills 52.15 50.92
3 Bremer, Max 9 Arena 50.69 51.68
4 Thornton, Jay 9 Breakers 53.41 53.21
5 Slee, Fletcher 9 Kwinana NT 54.46
6 Burd, Matthew 9 SLD 1:01.66 54.57
7 Williams, Liam 9 Bunbury 58.30 54.90
8 Tan, Ethan 9 South Shore NT 55.17
9 Loller, Brodie 9 Arena 55.49 57.61
10 Sanderson, Zac 9 Dalwallinu 57.51 1:00.01
11 Kimber, Byron 9 Arena 1:02.79 1:00.26
12 Bolton, James 8 Kwinana 1:20.28 1:00.37
13 Clune, Thomas 9 Wongan Hills 1:05.39 1:00.65
14 Jensen, Jye 8 Bunbury 1:01.21 1:03.10
15 Bailey, Michael 9 Gingin NT 1:03.82
16 Jones, Mitchell 9 MER 1:01.19 1:04.23
17 Clune, Samuel 9 Wongan Hills 1:07.68 1:04.31
18 Counsel, Henry 9 Dalwallinu 1:10.80 1:05.85
19 Pepper, Louis 9 Geraldton 1:04.86 1:07.03
20 Sauzier, Stephane 8 LML-WA 1:09.11 1:12.04
21 Pepper, Sam 7 Geraldton 1:23.59 1:12.23
22 Norman, Charlie 8 Wongan Hills NT 1:12.88
23 Doherty, Liam 7 Thornlie NT 1:20.97
Event 46 Girls 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Noble, Katie 9 Arena 47.51 49.05
2 Sauzier, Chloe 9 LML-WA 51.65 49.20
3 Ford, Erin 9 Aquajets 50.17 51.40
4 Papantoniou, Talia 8 UWA 52.28 51.81
5 Claxton, Helen 9 Arena 54.01 52.31
6 Rosich, Lillyan 9 Breakers 54.03 52.81
7 Hull, Abbey-Rose 7 Breakers 53.81 53.19
8 Eastwood, Kelsey 9 Swan Hills 59.98 53.47
9 Vafeas, Annika 9 Arena 55.50 55.57
10 Grec, Tamara 9 SLD 1:15.26 56.98
11 Macdonald-Razvi, Asha 9 Arena NT 57.16
12 Steven-Biggs, Claire 9 Arena 58.31 57.45
13 Sillence, Scarlett 8 Breakers 1:01.03 57.76
14 Hyde, Emily 9 Dalwallinu 57.84 57.87
15 Schofield, Jemma 9 South Shore NT 58.16
16 Gurr, Isabella 9 TUA 1:01.55 58.52
17 Williams, Charlotte 9 SLD 56.77 59.38
18 Sutton, Alyssa 9 Arena 59.39 59.62
19 Moynihan, Ciara 9 Kwinana NT 59.74
20 Smit, Rhiannon 8 Lawley Aquatic 1:04.64 1:00.67
21 Manuel, Ella 8 Dalwallinu 1:08.70 1:01.96
22 Rogers, Jasmine 9 Aquanauts-WA 58.17 1:02.25
23 Thornton, Tahlia 7 Breakers 1:06.50 1:02.41
24 Fernando, Vinoli 9 Geraldton 1:04.77 1:02.50
25 Lenaghan, Grace 8 Arena 1:03.10 1:04.65
26 Cumming, Kyanne 8 Central Aquatic NT 1:42.02
-- Topham, Abby 8 Geraldton NT DQ
-- Scholes, Leah 8 Kalamunda 1:17.90 DQ
Event 47 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sillence, Raife 10 Breakers 47.80 47.94
2 Masolin, Shane 10 Arena 49.75 48.59
3 Murray, Kyle 10 Moo 50.64 48.69
4 James, Ben 10 PAQ NT 53.17
5 Prentice, Stefan 10 NCH NT 53.44
6 Koczwara, Lucas 10 TUA 54.19 54.32
7 Luff, Jamie 10 SLD 54.00 55.93
8 Scholes, Sydney 10 Kalamunda 1:04.47 56.53
9 Van Den Langenberg, Matt 10 Kwinana 55.47 56.86
10 Breen, Tristan 10 Wongan Hills 59.57 57.30
10 Unicomb, Matthew 10 Aquajets NT 57.30
12 Smith, Ben 10 Arena 57.99 57.47
13 Hammond, Lewis 10 Asc 56.19 57.88
14 Read, Matthew 10 South Shore 59.84 58.89
Event 48 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Whittington, Natalie 10 Aquanauts-WA 45.18 45.23
2 Tipene-Grace, Taimania 10 City 47.45 46.42
3 Coten, Claire 10 South Shore 46.56 47.66
4 Chodorowski, Nicole 10 LML-WA 50.43 49.58
5 Jelley, Niamh 10 Arena 51.83 50.37
6 Bune, Madeleine 10 Kwinana 52.62 51.08
7 Papantoniou, Jana 10 UWA 49.05 52.11
8 Petroff, Sarah 10 TUA 52.89 53.49
9 Palelei, Hannah 10 SLD 54.78 53.96
10 Tonner, Keeley 10 South Shore 54.03 54.09
11 White, Ebony 10 Gingin NT 54.83
12 Mitchell, Fallyn 10 Aqua Attack 54.75 55.27
13 Smit, Emilia 10 Lawley Aquatic 59.50 57.41
14 Trembearth, Hayley 10 South Shore NT 57.56
15 Kruenert, Meagan 10 Arena 57.85 57.74
16 Cappeluti, Kristen 10 Kwinana 57.10 58.72
17 MacDonald, Imogen 10 Arena NT 59.03
18 Norman, Bethany 10 Wongan Hills 59.14 59.34
19 Cawood, Lily 10 Swan Hills 59.27 59.42
20 Counsel, Annabel 10 Dalwallinu 1:06.69 1:04.28
21 Clune, Isabella 10 Wongan Hills 1:02.85 1:04.96
22 Dickins, Kayla 10 Dalwallinu 1:11.70 1:11.07
Event 49 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pollard, Kieren 11 Breakers 42.86 43.76
2 Vafeas, Benjamin 11 Arena 44.46 44.05
3 Downes, Lewis 11 Arena 47.43 45.05
4 Tuckett, Jack 11 City 46.29 45.07
5 Martin, Brent 11 Arena 49.82 47.13
6 England, Callan 11 NCH 47.73 49.26
7 Kennedy, Nicholas 11 South Shore NT 51.09
8 Gasbarro, Liam 11 SLD 51.19 51.12
9 Sermon, Kyle 11 Wongan Hills 49.27 51.31
10 Chila, Daniel 11 Arena 52.71 51.46
11 Lotti, Dylan 11 Arena 52.60 53.78
12 Lague, Connor 11 Arena 54.39 53.93
13 Cumming, Xavier 11 Central Aquatic 59.01 56.47
14 Johannes, Jay 11 Arena 59.20 56.96
15 Dods, Jayden 11 TUA 55.73 57.54
16 Ford, Jacob 11 Msc 55.21 59.47
17 Bailey, Dylan 11 Gingin NT 59.52
18 Jamieson, Karl 11 Asc 1:07.10 1:04.57
Event 50 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tay, Beatrice 11 West Coast 40.88 41.24
2 Grotegoed, Coco 11 City 41.68 41.38
3 Claxton, Jessica 11 Arena 44.48 43.03
4 Lea, Aimee 11 Arena 46.97 44.49
5 Beesley, Brittany 11 Arena 44.55 45.55
6 Jensen, Tahlia 11 Bunbury 45.05 46.33
7 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 46.10 46.39
8 Brodalka, Whitney 11 Breakers 50.59 47.20
9 Andrioff, Maddison 11 Mirrabooka 47.51 48.15
10 Jennings, Emily 11 Arena 47.63 49.51
11 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 49.90
12 Vardy, Isabelle 11 Arena 50.55 50.47
13 Dubois, Isabel 11 Bunbury 52.31 50.52
14 Crowhurst, Emma 11 Arena 51.80 51.08
15 Cappeluti, Caitlin 11 Kwinana 53.33 51.15
16 Cayley, Tanisha 11 Kalamunda 46.21 51.27
17 Miller, Hannah 11 Kwinana NT 51.43
18 Steel, Georgia 11 TUA 51.09 51.44
19 Manning, Bridie 11 Arena 55.48 51.93
20 Barnes, Jessica 11 Breakers 53.12 53.29
21 Sepkus, Caitlyn 11 Mirrabooka 55.48 54.29
22 Pepper, Lily 11 Geraldton 52.94 56.53
23 Gregorich, Chloe 11 Arena 59.62 56.80
24 Taylor, Chloe 11 Arena 56.41 57.17
25 Van Den Langenberg, Jess 11 Kwinana 1:04.17 1:05.14
26 Bradford, Demi 11 Wongan Hills 1:08.23 1:07.22
-- Smith, Ella 11 SLD 51.33 DQ
Event 51 Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Dickinson, Jason 17 Arena 56.86 57.24
2 Stimson, Benjamin 16 Arena 56.48 58.79
3 Gangemi, Jack 15 West Coast 56.99 59.19
4 Luff, Matthew 14 SLD 1:02.35 59.64
5 Smith, Alexander 15 Arena 59.02 59.97
6 Garbowski, Damian 14 Aqua Attack 1:00.72 1:00.88
7 Botha, Edwin 21 South Shore 1:00.13 1:00.98
8 Stimson, Joe 16 PAQ 58.57 1:01.20
9 Kendall, Jordon 13 Bunbury 59.50 1:01.94
10 Kilsby, Haydn 15 Swan Hills 1:01.39 1:02.16
11 Hare, Louis 15 Western Sprint 1:02.32 1:02.23
12 Baumann, Alex 14 Arena 59.37 1:02.33
13 Kapp, Marco 14 Arena 1:02.58 1:02.49
14 Meinema, Matthew 15 Arena 1:00.97 1:02.75
15 Bratton-Palmer, Cadwgan 16 TUA 1:01.87 1:02.79
16 Vlot, Trond 15 SLD 1:02.90 1:02.87
17 Crabb, Nathan 15 Arena 1:03.39 1:03.00
18 Verhage, Braga 13 West Coast 1:04.37 1:03.02
19 Zoiti, Michael 14 South Shore 1:03.11 1:03.10
20 Logan, Liam 13 Arena 1:03.35 1:03.12
21 Lim, Aaron 16 South Shore 1:02.16 1:03.36
22 Evans, Christopher 14 PAQ 1:03.18 1:03.45
23 England, Michael 13 Westside Christc 1:05.67 1:03.85
24 Scott, Steven 15 Kwinana 59.89 1:04.34
25 Mitchell, Lawrence 13 Aqua Attack 1:06.04 1:05.63
26 Collins, Hayden 15 Geraldton 1:04.83 1:08.66
27 Dubois, Jacob 13 Bunbury 1:11.63 1:12.63
28 Topham, Chad 13 Geraldton 1:10.59 1:12.65
29 Hooper, Luke 12 Kwinana 1:17.00 1:12.75
30 England, Tyson 13 NCH 1:12.22 1:13.30
31 Radley, Mitchell 13 Swan Hills 1:13.54 1:15.09
32 Short, Morgan 15 Geraldton 1:13.76 1:15.58
33 Lafferty, Thomas 12 SLD 1:17.29 1:19.06
34 England, Callan 11 NCH 1:16.86 1:21.49
-- Bennett, Steven 13 Bunbury 1:09.03 DQ
Event 52 Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stimson, Jasmine 14 Arena 1:00.91 1:00.45
2 Ogrady, Josephine 14 Breakers 1:00.62 1:01.94
3 Shepherd, Caitlin 14 South Shore 1:02.58 1:04.07
4 Bird, Kate 17 Bunbury 1:00.79 1:04.82
5 Galbraith, Mairi 14 Breakers 1:04.86 1:05.41
5 Okulicz, Danae 15 Arena 1:04.46 1:05.41
7 Campbell, Tayla 14 Breakers 1:06.48 1:06.23
8 Robertson, Savannah 16 Breakers 1:03.47 1:06.68
9 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 1:07.10 1:07.04
10 Marshall, Georgia 13 Swan Hills 1:10.72 1:07.91
11 Sloan, Anja 16 Breakers 1:07.93 1:08.03
12 Campbell, Taylor 12 Swan Hills 1:10.12 1:08.21
13 Chodorowski, Danielle 14 LML-WA 1:09.02 1:09.05
14 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 1:09.33 1:09.10
15 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 1:06.70 1:10.18
16 Palmer, Melissa 13 PAQ 1:09.99 1:10.19
17 Tonner, Jordana 12 South Shore 1:08.97 1:11.52
18 Singleton, Rebecca 13 Arena 1:14.26 1:11.96
19 Irving, Kendal 13 Arena 1:11.92 1:12.40
20 Jensen, Tahlia 11 Bunbury 1:13.21 1:12.87
21 Goy, Karla 12 SLD 1:10.67 1:13.19
22 Jamieson, Sarah 13 Asc 1:10.31 1:13.29
23 Stanley, Elizabeth 15 Aquajets 1:12.14 1:14.33
24 Palmer, Courtney 15 PAQ 1:13.83 1:14.35
25 Hammond, Chloe 14 Asc 1:18.44 1:14.99
26 Webster, Samantha 12 Aqua Attack 1:12.45 1:15.48
27 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 1:15.93 1:15.50
28 Beesley, Kimberley 15 Arena 1:13.57 1:16.12
29 Murray, Laura 11 Bazza-WA 1:15.93 1:16.94
30 Claxton, Jessica 11 Arena 1:17.16 1:17.32
30 Palelei, Iesha 11 SLD 1:15.16 1:17.32
32 Dubois, Isabel 11 Bunbury 1:18.92 1:18.66
33 Graca, Nadia 11 TUA 1:18.34 1:19.13
34 Whittington, Gabrielle 12 Aquanauts-WA 1:17.72 1:19.89
34 Barnes, Sarah 11 South Shore 1:16.44 1:19.89
36 Cumming, Alex 14 Central Aquatic 1:16.10 1:22.22
37 Whittington, Natalie 10 Aquanauts-WA 1:18.68 1:25.81
38 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 1:26.31
39 Pepper, Lily 11 Geraldton 1:18.52 1:26.33
Event 53 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Tristan 12 Arena 40.08 41.37
2 Fernando, Gavin 12 Geraldton 40.81 41.64
3 Sutton, Dane 12 Arena 42.35 42.18
4 Roberts, Ben 12 Arena 44.81 43.43
5 Koczwara, Samuel 12 TUA 42.09 43.61
6 Hyde, Matthew 12 Dalwallinu 46.74 44.41
7 Muller, Kyle 12 Arena 45.90 45.55
8 Bacovic, Maksim 12 TUA 45.68 46.30
8 Ford, Sean 12 Aquajets 44.92 46.30
10 Luff, Andrew 12 SLD 48.12 48.10
11 Lafferty, Thomas 12 SLD 50.54 50.42
12 Sanderson, Oliver 12 Dalwallinu 52.22 50.91
13 Churchill, Dylan 12 South Shore NT 52.23
14 James, Sam 12 PAQ NT 54.52
15 Jones, Cale 12 MER 56.16 56.28
16 Bodily, Dominic 12 Wongan Hills 55.77 56.36
Event 54 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tipene-Grace, Rira 12 City 41.47 42.29
2 Dowie, Jordan 12 South Shore NT 45.46
3 Ransome, Emma 12 Aquajets 47.02 46.44
4 Whittington, Gabrielle 12 Aquanauts-WA 48.47 46.57
5 Balodis, Zane 12 Arena 50.18 48.13
6 Singleton, Jessica 12 Arena 50.11 49.00
7 Innes, Chloe 12 Swan Hills 48.26 49.15
8 Courtney, Sarah 12 Geraldton 50.70 51.06
9 Roberts, Carys 12 Aquanauts-WA 54.53 52.15
10 McAllan, Cassidy 12 Aqua Attack 52.35 54.23
Event 55 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Claxton, James 13 Arena 37.61 37.74
2 Kendall, Jordon 13 Bunbury 37.60 38.37
3 A'Barrow, Oliver 13 Arena 40.87 39.03
4 Whyte, Bradley 13 Arena 45.85 40.46
5 Radley, Mitchell 13 Swan Hills 41.14 41.91
6 Martin, Justin 13 Arena 41.17 42.59
7 Knott, Alexander 13 Arena 48.97 44.95
8 Bennett, Steven 13 Bunbury 51.92 45.44
9 Sadler, Oliver 13 Arena 44.92 45.65
10 Tan, Alexander 13 Arena 49.33 46.78
11 Dubois, Jacob 13 Bunbury 49.59 48.40
12 Dickins, Callum 13 Dalwallinu 1:27.00 1:04.38
Event 56 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Nash, Tayla 13 South Shore 38.98 39.48
2 Du Randt, Chante 13 Arena 37.95 39.68
3 MacDonald-Razvi, Jade 13 Arena 41.69 40.81
4 Cunningham, Brianna 13 Arena 40.95 41.26
5 Marshall, Georgia 13 Swan Hills 42.25 42.97
6 Etschmann, Natasha 13 Arena 44.64 43.99
7 Williams, Sarah 13 Bunbury 46.71 44.58
7 Singleton, Rebecca 13 Arena 43.21 44.58
9 Stevens, Hayley 13 Wongan Hills 44.84 44.88
10 Palmer, Melissa 13 PAQ 44.26 45.22
11 Kimber, Kayleigh 13 Arena 42.94 45.57
12 Irving, Kendal 13 Arena 46.86 48.01
13 Rogers, Natalie 13 Aquanauts-WA 45.97 48.12
14 Wasiun, Georgia 13 Swan Hills NT 48.78
15 Ellard, India 13 Swan Hills 51.61 49.11
Event 57 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wright, Liam 14 Busselton 37.37 37.56
2 Lovelock, Jared 14 Breakers 40.46 39.08
3 Zoiti, Michael 14 South Shore 40.77 39.69
4 Vella, David 14 Swan Hills 45.01 41.95
5 Innes, Matt 14 Swan Hills 45.17 42.31
6 Farquharson, Bradley 14 NCH NT 44.03
7 Kierath, Andrew 14 SLD 47.02 46.35
Event 58 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stimson, Jasmine 14 Arena 37.81 37.97
2 Masterton, Danieka 14 Breakers 41.19 41.27
3 Galbraith, Mairi 14 Breakers 41.27 41.88
4 Hammond, Chloe 14 Asc 43.81 42.78
5 Campbell, Tayla 14 Breakers 42.22 44.45
6 Stewart, Sophie 14 Swan Hills NT 45.95
7 Ryan-Gadsden, Julia 14 Swan Hills NT 46.47
8 Rasmusen, Kelly 14 South Shore 46.95 47.63
9 Stephens, Vanessa 14 Swan Hills NT 52.66
Event 59 Boys 15-16 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wright, Gabriel 16 South Shore 34.32 35.55
2 Green, Taylor 15 Geraldton 41.19 37.24
3 Smith, Alexander 15 Arena 38.81 38.05
4 Hare, Louis 15 Western Sprint 39.50 38.34
5 Collins, Hayden 15 Geraldton 36.82 40.30
6 Vlot, Trond 15 SLD 41.99 40.58
7 Claxton, Robbie 15 Arena 37.71 40.89
8 Short, Morgan 15 Geraldton 44.90 45.37
Event 60 Girls 15-16 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sloan, Anja 16 Breakers 41.14 42.09
2 Richardson, Hayley 15 South Shore 40.61 42.74
3 Kierath, Rebecca 16 SLD 40.93 43.54
4 Fuller, Sarah 16 Swan Hills NT 43.76
5 Van Der Schyff, Simone 16 Swan Hills NT 46.29
6 Bratton-Palmer, Niamh 15 TUA 46.62 47.83
Event 61 Mixed 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Dickinson, Jason 17 Arena 2:27.98 2:34.30
1 MacDonald-Razvi, Jade 13 Arena 3:10.11 J3:13.78
2 Williams, Brad 14 Aqua Attack 2:52.14 2:46.72
3 Robinson, Kyle 14 West Coast 2:51.40 2:50.97
4 Luff, Matthew 14 SLD 2:54.19 2:53.15
5 Wright, Liam 14 Busselton 3:07.42 3:04.64
6 Stimson, Joe 16 PAQ 3:08.00 3:11.89
Event 64 Mixed 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Johan 15 South Shore 9:50.88 9:51.81
2 Wright, Solomon 13 South Shore 10:43.28 10:23.09
3 O'Neill, Lyndsay 12 Asc NT 10:30.29
4 Singleton, Rebecca 13 Arena NT 10:31.69
5 Downie, Lewis 12 Arena 10:58.65 11:14.95
6 Sillence, Raife 10 Breakers NT 11:43.27
7 Beesley, Kimberley 15 Arena NT 12:07.03
Event 65 Boys 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 9 Breakers 36.88 36.31
2 Tindall, Benjamin 9 Breakers 37.84 37.18
3 Loller, Brodie 9 Arena 37.58 38.42
4 Tan, Ethan 9 South Shore NT 39.37
5 Williams, Liam 9 Bunbury 38.90 39.57
6 Burd, Matthew 9 SLD 39.08 40.20
7 Slee, Fletcher 9 Kwinana NT 41.05
8 Clune, Samuel 9 Wongan Hills 55.59 43.81
9 Stevens, Ryan 9 Wongan Hills 45.46 45.20
10 Sanderson, Zac 9 Dalwallinu 44.54 45.80
11 Jones, Mitchell 9 MER 45.43 45.99
12 Jensen, Jye 8 Bunbury 44.51 46.32
13 Bolton, James 8 Kwinana 54.41 46.67
14 Clune, Thomas 9 Wongan Hills 51.08 46.84
15 Kimber, Byron 9 Arena 48.11 48.94
16 Bailey, Michael 9 Gingin NT 49.39
17 Pepper, Sam 7 Geraldton 1:04.47 51.17
18 Norman, Charlie 8 Wongan Hills 57.61 51.61
19 Sauzier, Stephane 8 LML-WA 51.59 53.86
20 Counsel, Henry 9 Dalwallinu NT 55.11
21 Doherty, Liam 7 Thornlie NT 55.67
22 Pepper, Louis 9 Geraldton 51.80 1:01.08
Event 66 Girls 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sauzier, Chloe 9 LML-WA 33.29 36.21
2 Claxton, Helen 9 Arena 37.52 37.56
3 Noble, Katie 9 Arena 37.62 37.59
4 Eastwood, Kelsey 9 Swan Hills 37.80 38.64
5 Steven-Biggs, Claire 9 Arena 38.87 38.85
6 Rosich, Lillyan 9 Breakers 40.10 40.63
7 Ford, Erin 9 Aquajets 41.86 41.05
8 Sillence, Scarlett 8 Breakers 42.25 42.32
9 Smit, Rhiannon 8 Lawley Aquatic 47.80 42.48
10 Rogers, Jasmine 9 Aquanauts-WA 46.03 43.03
11 Gurr, Isabella 9 TUA 40.52 43.49
12 Grec, Tamara 9 SLD 43.65 44.42
13 Vafeas, Annika 9 Arena 45.70 44.74
14 Macdonald-Razvi, Asha 9 Arena 49.96 45.00
15 Williams, Charlotte 9 SLD 46.57 45.26
16 Schofield, Jemma 9 South Shore NT 45.53
17 Thornton, Tahlia 7 Breakers 48.81 46.72
18 Sutton, Alyssa 9 Arena 44.89 47.20
19 Papantoniou, Talia 8 UWA 45.91 48.80
20 Moynihan, Ciara 9 Kwinana NT 49.20
21 Lenaghan, Grace 8 Arena 47.80 49.80
22 Fernando, Vinoli 9 Geraldton 53.13 50.94
23 Scholes, Leah 8 Kalamunda 1:00.62 51.92
24 Hyde, Emily 9 Dalwallinu 49.94 52.50
25 Topham, Abby 8 Geraldton NT 54.99
26 Courtney, Megan 9 Geraldton 48.69 58.04
27 Manuel, Ella 8 Dalwallinu 1:00.54 1:02.11
28 Cumming, Kyanne 8 Central Aquatic NT 1:05.82
Event 67 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Arnott, Lachlan 10 Aqua Attack 35.11 33.92
2 Murray, Kyle 10 Moo 36.91 35.95
3 James, Ben 10 PAQ NT 37.47
4 Masolin, Shane 10 Arena 36.17 38.37
5 Prentice, Stefan 10 NCH NT 38.43
6 Smith, Ben 10 Arena 38.03 38.44
7 Luff, Jamie 10 SLD 37.66 38.78
8 Koczwara, Lucas 10 TUA 43.60 40.76
9 Unicomb, Matthew 10 Aquajets NT 41.09
10 Hammond, Lewis 10 Asc 40.23 41.31
11 Breen, Tristan 10 Wongan Hills 41.17 41.55
12 Read, Matthew 10 South Shore 42.84 41.97
13 Van Den Langenberg, Matt 10 Kwinana 42.61 42.23
14 Scholes, Sydney 10 Kalamunda 46.32 42.59
Event 68 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 10 South Shore 32.98 32.74
2 Tipene-Grace, Taimania 10 City 35.61 35.00
3 Baker, Taylor 10 South Shore 35.34 35.50
4 Palelei, Hannah 10 SLD 36.96 37.79
5 Chodorowski, Nicole 10 LML-WA 37.57 38.41
6 Whittington, Natalie 10 Aquanauts-WA 36.54 38.46
7 Jelley, Niamh 10 Arena 38.31 38.65
8 Kruenert, Meagan 10 Arena 39.39 38.69
9 Mitchell, Fallyn 10 Aqua Attack 38.19 39.08
10 Bune, Madeleine 10 Kwinana 39.33 39.11
11 Smit, Emilia 10 Lawley Aquatic 40.98 39.33
12 White, Ebony 10 Gingin NT 39.99
13 Trembearth, Hayley 10 South Shore 39.79 40.26
14 Cawood, Lily 10 Swan Hills 44.63 40.68
15 Tonner, Keeley 10 South Shore 40.50 41.10
16 Petroff, Sarah 10 TUA 36.43 41.23
17 Papantoniou, Jana 10 UWA 44.65 43.91
18 Counsel, Annabel 10 Dalwallinu 44.20 44.48
19 MacDonald, Imogen 10 Arena NT 47.78
20 Norman, Bethany 10 Wongan Hills 49.60 48.12
21 Cappeluti, Kristen 10 Kwinana 48.86 49.35
22 Clune, Isabella 10 Wongan Hills 1:05.89 54.57
23 Dickins, Kayla 10 Dalwallinu 1:10.47 1:01.98
Event 69 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pollard, Kieren 11 Breakers 32.29 32.73
2 Tuckett, Jack 11 City 32.84 33.90
3 England, Callan 11 NCH 32.53 33.98
4 Downes, Lewis 11 Arena 35.28 34.28
5 Vafeas, Benjamin 11 Arena 34.23 34.43
6 Martin, Brent 11 Arena 36.03 36.12
7 Chila, Daniel 11 Arena 36.64 36.29
8 Gasbarro, Liam 11 SLD 40.31 38.54
9 Dods, Jayden 11 TUA 39.89 38.81
10 Lotti, Dylan 11 Arena 37.36 38.95
11 Johannes, Jay 11 Arena 37.73 39.21
12 Lague, Connor 11 Arena 40.31 39.22
13 Sermon, Kyle 11 Wongan Hills 40.95 39.73
14 Ford, Jacob 11 Msc 42.72 41.40
15 Kennedy, Nicholas 11 South Shore NT 41.67
16 Jamieson, Karl 11 Asc 49.40 44.45
17 Bailey, Dylan 11 Gingin NT 46.27
18 Cumming, Xavier 11 Central Aquatic 45.71 47.67
Event 70 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Grotegoed, Coco 11 City 30.65 32.06
2 Beesley, Brittany 11 Arena 31.56 32.93
3 Tay, Beatrice 11 West Coast 32.48 33.00
4 Jensen, Tahlia 11 Bunbury 33.23 33.15
5 Graca, Nadia 11 TUA 32.36 33.89
6 Murray, Laura 11 Bazza-WA 33.66 33.92
7 Palelei, Iesha 11 SLD 33.21 34.12
8 Barnes, Sarah 11 South Shore 34.08 34.34
9 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 33.48 34.43
10 Lea, Aimee 11 Arena 34.25 34.64
11 Dubois, Isabel 11 Bunbury 35.01 35.35
12 Cappeluti, Caitlin 11 Kwinana 37.95 36.33
13 Barnes, Jessica 11 Breakers 36.69 36.56
14 Andrioff, Maddison 11 Mirrabooka 37.16 36.57
15 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 36.74
16 Manning, Bridie 11 Arena 37.20 36.95
17 Miller, Hannah 11 Kwinana NT 37.06
17 Claxton, Jessica 11 Arena 35.93 37.06
19 Smith, Ella 11 SLD 37.66 37.77
20 Steel, Georgia 11 TUA 39.31 37.91
21 Jennings, Emily 11 Arena 39.10 38.01
22 Pepper, Lily 11 Geraldton 36.89 38.03
23 Vardy, Isabelle 11 Arena 37.60 38.37
24 Taylor, Chloe 11 Arena 41.01 39.88
25 Sepkus, Caitlyn 11 Mirrabooka 42.86 40.17
26 Brodalka, Whitney 11 Breakers NT 40.36
27 Gregorich, Chloe 11 Arena NT 42.02
28 Van Den Langenberg, Jess 11 Kwinana 47.40 46.30
29 Bradford, Demi 11 Wongan Hills 58.91 1:01.53
Event 71 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Koczwara, Samuel 12 TUA 32.44 30.99
2 De Villiers, Tristan 12 Arena 32.20 32.02
3 Hooper, Luke 12 Kwinana 31.62 32.55
3 Roberts, Ben 12 Arena 31.86 32.55
5 Bacovic, Maksim 12 TUA 32.63 33.08
6 Fernando, Gavin 12 Geraldton 31.67 33.20
7 Sutton, Dane 12 Arena 33.85 33.65
8 Downie, Lewis 12 Arena 34.55 34.35
9 Muller, Kyle 12 Arena 33.52 34.95
10 Ford, Sean 12 Aquajets 33.27 35.27
11 Churchill, Dylan 12 South Shore 35.05 36.53
12 Lafferty, Thomas 12 SLD 34.49 36.88
13 James, Sam 12 PAQ NT 36.94
14 Luff, Andrew 12 SLD 35.34 38.14
15 Sanderson, Oliver 12 Dalwallinu 39.31 38.65
16 Hyde, Matthew 12 Dalwallinu 40.17 39.59
17 Jones, Cale 12 MER 41.73 41.73
18 Bodily, Dominic 12 Wongan Hills 39.26 42.15
Event 72 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 31.14 31.69
2 Campbell, Taylor 12 Swan Hills 30.80 31.76
3 Tipene-Grace, Rira 12 City 32.34 32.60
4 Goy, Karla 12 SLD 31.66 32.76
5 Short, Brianna 12 Geraldton 33.64 33.65
6 Balodis, Zane 12 Arena 37.14 34.49
7 Webster, Samantha 12 Aqua Attack 33.66 34.98
8 Dowie, Jordan 12 South Shore NT 36.20
9 Singleton, Jessica 12 Arena 37.37 37.44
10 Courtney, Sarah 12 Geraldton 36.91 37.64
11 Roberts, Carys 12 Aquanauts-WA 33.96 37.68
12 McAllan, Cassidy 12 Aqua Attack 36.62 39.15
13 Green, Amy 12 Arena 39.20 39.78
14 Innes, Chloe 12 Swan Hills 40.01 44.03
Event 73 Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Williams, Brad 14 Aqua Attack 1:16.17 1:16.83
2 Robinson, Kyle 14 West Coast 1:17.66 1:17.33
3 Wright, Gabriel 16 South Shore 1:13.61 1:19.43
4 Claxton, James 13 Arena 1:20.61 1:23.66
5 Kendall, Jordon 13 Bunbury 1:23.72 1:24.55
6 Wright, Liam 14 Busselton 1:24.87 1:25.35
7 Hare, Louis 15 Western Sprint 1:27.67 1:28.47
8 Sutton, Dane 12 Arena 1:36.22 1:34.21
9 Pollard, Kieren 11 Breakers 1:34.94 1:35.64
10 Vafeas, Benjamin 11 Arena 1:34.47 1:36.08
11 Fernando, Gavin 12 Geraldton 1:32.19 1:37.70
12 Short, Morgan 15 Geraldton 1:38.98 1:39.71
13 Hyde, Matthew 12 Dalwallinu 1:42.86 1:40.08
14 Gasbarro, Liam 11 SLD 1:42.93 1:47.11
Event 74 Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bird, Kate 17 Bunbury 1:18.63 1:22.48
2 Du Randt, Chante 13 Arena 1:22.49 1:24.56
3 Nash, Tayla 13 South Shore 1:22.98 1:26.46
4 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 1:27.14 1:28.37
5 Sloan, Anja 16 Breakers 1:28.22 1:29.89
6 Claxton, Jessica 11 Arena 1:34.41 1:34.17
7 Okulicz, Danae 15 Arena 1:31.43 1:36.45
8 Hammond, Chloe 14 Asc 1:40.53 1:37.90
9 Stevens, Hayley 13 Wongan Hills 1:39.09 1:41.40
10 Kierath, Rebecca 16 SLD 1:33.56 1:43.91
11 Truscott, Chloe 11 Kalamunda 1:42.64 1:44.82
12 Doherty, Niamh 11 Thornlie NT 1:51.85
Event 75 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Verhage, Braga 13 West Coast 28.36 27.93
2 Kendall, Jordon 13 Bunbury 28.05 28.62
3 Logan, Liam 13 Arena 29.39 28.86
4 Whyte, Bradley 13 Arena 29.23 29.57
5 England, Michael 13 Westside Christc 30.03 29.71
6 Topham, Chad 13 Geraldton 30.97 31.09
7 A'Barrow, Oliver 13 Arena 31.00 31.19
8 Knott, Alexander 13 Arena 32.77 31.52
9 Claxton, James 13 Arena 31.22 31.53
10 England, Tyson 13 NCH 31.39 31.80
11 Martin, Justin 13 Arena 31.52 32.01
12 Bennett, Steven 13 Bunbury 32.00 32.12
13 Caddy, Tom 13 TUA 31.31 32.25
14 Dubois, Jacob 13 Bunbury 32.24 32.74
15 Sadler, Oliver 13 Arena 31.72 32.84
16 Tan, Alexander 13 Arena 32.70 33.21
17 Radley, Mitchell 13 Swan Hills 33.39 33.55
18 Dickins, Callum 13 Dalwallinu 54.23 54.30
Event 76 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Du Randt, Chante 13 Arena 28.77 30.25
2 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 29.64 31.00
3 Cunningham, Brianna 13 Arena 30.54 31.37
4 Palmer, Melissa 13 PAQ 30.85 31.87
5 Arnott, Chanelle 13 Aqua Attack 31.78 32.64
6 Jamieson, Sarah 13 Asc 31.55 32.79
7 Irving, Kendal 13 Arena 31.37 32.83
8 Williams, Sarah 13 Bunbury 33.62 33.09
8 Singleton, Rebecca 13 Arena 32.84 33.09
10 Etschmann, Natasha 13 Arena 32.82 34.75
11 Kimber, Kayleigh 13 Arena 33.41 34.93
12 Ellard, India 13 Swan Hills 33.46 36.19
13 Wasiun, Georgia 13 Swan Hills NT 36.48
14 Stevens, Hayley 13 Wongan Hills 37.10 37.66
15 Rogers, Natalie 13 Aquanauts-WA 37.84 38.33
Event 77 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Williams, Brad 14 Aqua Attack 26.61 27.92
2 Garbowski, Damian 14 Aqua Attack NT 27.95
3 Evans, Christopher 14 PAQ 28.75 28.61
4 Kapp, Marco 14 Arena 28.69 29.12
5 Wright, Liam 14 Busselton 31.05 30.44
6 Innes, Matt 14 Swan Hills 31.08 30.80
7 Vella, David 14 Swan Hills 31.56 31.13
8 Farquharson, Bradley 14 NCH NT 32.17
9 Kierath, Andrew 14 SLD 32.67 33.52
Event 78 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ogrady, Josephine 14 Breakers 27.84 28.28
2 Stimson, Jasmine 14 Arena 28.12 28.38
3 Shepherd, Caitlin 14 South Shore 28.60 29.57
4 Galbraith, Mairi 14 Breakers 29.03 29.84
5 Downie, Katherine 14 Arena 30.67 30.60
6 Chodorowski, Danielle 14 LML-WA 30.50 31.14
7 Campbell, Tayla 14 Breakers 30.36 31.32
8 Hammond, Chloe 14 Asc 33.30 33.39
9 Ryan-Gadsden, Julia 14 Swan Hills NT 34.26
10 Stewart, Sophie 14 Swan Hills NT 35.99
11 Stephens, Vanessa 14 Swan Hills NT 36.05
12 Cumming, Alex 14 Central Aquatic 34.20 37.03
Event 79 Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stimson, Benjamin 16 Arena 25.77 26.50
2 Gangemi, Jack 15 West Coast 25.91 26.60
3 Stimson, Joe 16 PAQ 26.35 27.09
4 Smith, Alexander 15 Arena 26.80 27.13
5 Hare, Louis 15 Western Sprint 27.63 27.79
6 Kilsby, Haydn 15 Swan Hills 27.59 28.19
7 De Villiers, Johan 15 South Shore 28.83 28.56
8 Scott, Steven 15 Kwinana 27.26 28.78
9 Bratton-Palmer, Cadwgan 16 TUA 27.64 28.81
10 Vlot, Trond 15 SLD 27.74 28.83
11 Meinema, Matthew 15 Arena 27.46 29.05
12 Buchanan, Ryan 15 Arena 28.50 29.14
13 Lim, Aaron 16 South Shore 28.34 29.32
14 Collins, Hayden 15 Geraldton 27.94 29.76
15 Green, Taylor 15 Geraldton 31.34 29.79
16 Claxton, Robbie 15 Arena 28.15 30.56
Event 80 Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Okulicz, Danae 15 Arena 28.75 28.50
2 Robertson, Savannah 16 Breakers 28.73 29.64
3 Armstrong, Seila 15 South Shore 31.08 31.98
4 Sloan, Anja 16 Breakers 31.47 32.39
5 Richardson, Hayley 15 South Shore 32.17 32.55
6 Van Der Schyff, Simone 16 Swan Hills NT 33.78
7 Palmer, Courtney 15 PAQ 34.89 34.06
8 Stanley, Elizabeth 15 Aquajets 33.98 34.10
9 Bratton-Palmer, Niamh 15 TUA 34.36 35.48
10 Fuller, Sarah 16 Swan Hills NT 35.57
11 Kierath, Rebecca 16 SLD 35.55 35.63
12 Stevens, Andrea 15 Wongan Hills 35.58 36.24
Event 82 Mixed 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Luff, Matthew 14 SLD NT 2:17.60
2 Kilsby, Haydn 15 Swan Hills NT 2:21.15
3 Hare, Louis 15 Western Sprint NT 2:24.18
4 Downie, Katherine 14 Arena 2:22.31 2:24.50
5 Truscott, Georgia 13 Kalamunda 2:23.05 2:27.49
6 Pouwelsen, Jemma 13 Asc 2:25.55 2:27.61
7 O'Neill, Lyndsay 12 Asc 2:25.55 2:37.15
Event 83 Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bennett, Steven 13 Bunbury NT 1:10.38