2011 SWA 'C' Division Club Premierships
Challenge Stadium - 12 February 2011
Results
Event 1 Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Raymond, James 15 Fremantle 55.58 601
26.99 55.58
2 Henderson, Jacob J 18 All Saints 56.23 580
27.64 56.23
3 Blok, Rory 17 Central Midlands 57.44 544
27.41 57.44
4 James, Elliot 16 Lawley Aquatic 1:00.20 473
5 Bratton-Palmer, Cadwgan 16 Stirling 1:00.97 455
28.73 1:00.97
6 Staunton, Connor 16 Newman Church 1:02.88 415
7 Cutforth, Ray 19 Great Southern 1:05.65 364
30.60 1:05.65
8 Wells, Brynn 14 Golden West 1:12.25 273
32.31 1:12.25
Event 2 Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Kayser, Emily 15 All Saints 1:02.33 583
30.35 1:02.33
2 Marlborough, Shannon 15 Fremantle 1:09.57 419
32.96 1:09.57
3 Doak, Casey 18 Great Southern 1:10.99 394
33.95 1:10.99
4 Lehmann, Jenna 17 Stirling 1:11.21 390
32.61 1:11.21
5 Stagg, Corina 12 Lawley Aquatic 1:13.84 350
34.44 1:13.84
6 Johnson, Sasha 17 Newman Church 1:13.99 348
7 Anson, Jess 24 Central Midlands 1:14.18 345
34.33 1:14.18
8 Davies, Renae 16 Golden West 1:20.95 266
38.85 1:20.95
Event 3 Boys 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Paul, Oakley 9 Lawley Aquatic 38.39 162
2 Lee, Kyle 8 Golden West 38.79 157
3 Paterson, Jasper 9 Newman Church 38.93 155
4 Caddy, Ben 8 Stirling 41.79 125
5 Devapriya, Radhishana 8 All Saints 43.14 114
6 Hill, Ethan 9 Fremantle 45.10 100
7 Nichols, Declan 8 Central Midlands 45.94 94
8 Hamersley, Bryn 8 Great Southern 50.96 69
Event 4 Girls 9 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Caceres Flores, Camila 9 Lawley Aquatic 34.57 323
2 Morgan, Holly R 9 All Saints 35.77 291
3 Broadbridge, Kara 8 Fremantle 36.65 271
4 Skerritt, Phoebe 8 Great Southern 43.57 161
5 Kinsella, Annie 9 Stirling 43.86 158
6 England, Xanthe 9 Newman Church 43.94 157
7 Hazelgrave, Rhiannon 8 Central Midlands 44.30 153
8 Bognar, Ella 8 Golden West 55.57 77
Event 5 Boys 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 England, Callan 11 Newman Church 31.39 296
2 Harlick, Samuel T 11 Fremantle 32.85 259
3 Foster, Nicholas 11 Lawley Aquatic 34.30 227
4 Tan, Yew K 11 All Saints 34.64 220
5 Binning, Joshua 10 Great Southern 36.06 195
6 Dods, Jayden 11 Stirling 36.83 183
7 Sewell, Blair 11 Central Midlands 41.37 129
8 Ruland, Christopher 11 Golden West 45.02 100
Event 6 Girls 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Graca, Nadia 11 Stirling 33.52 354
2 Njirich, Lexi 11 Lawley Aquatic 33.89 343
3 Kestel, Elizabeth 11 Fremantle 34.81 316
4 Gillman, Laura 11 Newman Church 35.00 311
5 Clark, Zarly 11 Golden West 35.13 308
6 Alexander, Grace M 11 All Saints 35.52 298
7 Rabl, Luciana 11 Great Southern 36.50 274
8 McFarlane, Asha 10 Central Midlands 44.54 151
Event 7 Boys 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Smith, Jack M 12 Fremantle 29.58 354
2 Koczwara, Samuel 12 Stirling 29.72 349
3 Paull, Jack R 13 All Saints 29.77 348
4 England, Tyson 13 Newman Church 30.50 323
5 Kim, Tae-Hun 13 Lawley Aquatic 31.54 292
6 Armstrong, Tyson 12 Great Southern 31.82 284
7 Harrison, Mitchell 13 Golden West 33.30 248
8 Jones, Cale 12 Central Midlands 37.52 173
Event 8 Girls 13 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jenkins, Lucy 13 Fremantle 29.40 525
2 Wilson, Claire A 13 All Saints 30.60 466
3 Martino, Yasmin 13 Lawley Aquatic 31.47 428
4 McAleese, Erin 13 Great Southern 33.17 366
5 Coles, Evie 12 Newman Church 36.11 283
6 Steel, Georgia 11 Stirling 36.80 268
7 Nichols, Montana 12 Central Midlands 36.82 267
8 Elstermann, Erin 12 Golden West 39.96 209
Event 9 Boys 15 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Cipriano, Gabriel 15 Fremantle 58.54 514
27.66 58.54
2 Carpenter, Scott J 15 All Saints 1:00.14 474
28.50 1:00.14
3 Fielding, Brett 13 Lawley Aquatic 1:00.49 466
28.96 1:00.49
4 Goldie, Ben 15 Newman Church 1:05.72 363
5 Wood, Tyson 14 Golden West 1:06.77 346
31.26 1:06.77
6 Caddy, Tom 13 Stirling 1:08.35 323
31.89 1:08.35
7 McAleese, Damien 12 Great Southern 1:12.73 268
35.31 1:12.73
8 Lawler, Danyon 14 Central Midlands 1:19.63 204
33.86 1:19.63
Event 10 Girls 15 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Wilson, Beatrice 15 All Saints 1:03.22 558
30.39 1:03.22
2 McIntyre, Annabelle 14 Fremantle 1:03.91 540
30.52 1:03.91
3 Baxter, Allanah 13 Lawley Aquatic 1:05.84 494
31.58 1:05.84
4 Davidson, Thalia 14 Great Southern 1:08.65 436
32.35 1:08.65
5 Harrison, Morgan 14 Golden West 1:12.48 370
34.17 1:12.48
6 Kavenagh, Meg 15 Newman Church 1:12.78 366
7 Cooke, Kate 13 Central Midlands 1:15.82 323
35.51 1:15.82
8 Lehmann, Kelsey 14 Stirling 1:18.99 286
35.65 1:18.99
Event 11 Boys 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Vandenberg, Mathew J 9 All Saints 53.84 121
2 Paterson, Jasper 9 Newman Church 55.38 111
3 Morisey, Joshua 9 Fremantle 56.42 105
4 Nichols, Declan 8 Central Midlands 59.20 91
5 Sanders, Dean 7 Golden West 59.92 88
6 Dale, James 9 Lawley Aquatic 1:03.42 74
7 Petroff, James 8 Stirling 1:08.13 59
Event 12 Girls 9 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Bolster, Rebecca 9 Lawley Aquatic 50.53 205
2 Morgan, Holly R 9 All Saints 50.84 201
3 Clape, Annabelle 9 Newman Church 54.15 166
4 Page, Abbey 9 Great Southern 56.07 150
5 Monaghan, Anna 8 Fremantle 58.68 130
6 Hubbard, Elley 9 Stirling 59.76 123
7 McFarlane, Tyla 9 Central Midlands 1:07.89 84
-- Otter, Joanna 9 Golden West DQ
Event 13 Boys 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Donato, Zane 10 Newman Church 44.94 209
2 George, Isaac 11 Lawley Aquatic 45.19 205
3 Radonich, Benjamin 11 Fremantle 46.82 184
4 Joyce, Lachlan 10 Great Southern 48.76 163
5 Sanders, Ryan 11 Golden West 49.98 151
6 Prendergast, Joseph 11 Stirling 52.70 129
7 McClelland, Owen 10 Central Midlands 54.52 117
-- McFerran, Gregory G 10 All Saints DQ
Event 14 Girls 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Honey, Stella 11 Fremantle 42.48 345
2 Njirich, Lexi 11 Lawley Aquatic 45.50 280
3 Wylde, Amy 10 Newman Church 49.07 223
4 Rabl, Luciana 11 Great Southern 49.55 217
5 Steel, Georgia 11 Stirling 51.41 194
6 Lee, Courtney 10 Golden West 56.73 144
7 Lobb, Camryn 10 Central Midlands 57.78 137
-- Dodd, Samantha K 10 All Saints DQ
Event 15 Boys 13 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Swainson, Jack 13 Fremantle 37.70 354
2 Koczwara, Samuel 12 Stirling 38.40 335
3 Paull, Jack R 13 All Saints 39.34 311
4 Renshaw, Thomas 12 Lawley Aquatic 44.34 217
5 Todesco, Elliott 12 Golden West 44.46 215
6 Davidson, Jackson 12 Great Southern 45.15 206
7 Byrnes, Jack 12 Newman Church 45.48 201
8 Jones, Cale 12 Central Midlands 53.64 122
Event 16 Girls 13 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jenkins, Lucy 13 Fremantle 40.26 405
2 Stregas, Petrea 13 All Saints 40.67 393
3 Martino, Yasmin 13 Lawley Aquatic 41.23 377
4 Bognar, Hannah 13 Golden West 43.03 332
5 Volaric, Sarah 12 Newman Church 44.17 307
6 Goward-Bell, Amber 12 Great Southern 44.46 301
7 Bacovic, Tara 13 Stirling 46.67 260
8 Jolliffe, Justine 12 Central Midlands 54.25 165
Event 17 Boys 15 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Cipriano, Gabriel 15 Fremantle 1:25.78 318
39.61 1:25.78
2 Tucker, Adam 14 All Saints 1:28.08 294
41.37 1:28.08
3 Farquharson, Bradley 14 Newman Church 1:32.16 256
4 Kim, Tae-Hun 13 Lawley Aquatic 1:34.86 235
43.15 1:34.86
5 Eames, Liam 15 Golden West 1:35.25 232
44.35 1:35.25
6 Durbridge, Gwyn 14 Stirling 1:39.34 205
46.82 1:39.34
7 Watt, Zane 13 Great Southern 1:45.94 169
51.21 1:45.94
8 Lawler, Danyon 14 Central Midlands 1:50.43 149
48.34 1:50.43
Event 18 Girls 15 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Weekes, Bronte M 14 All Saints 1:26.43 414
40.71 1:26.43
2 Herdman, Nicole 15 Great Southern 1:28.47 386
41.75 1:28.47
3 Harrison, Morgan 14 Golden West 1:32.60 337
43.65 1:32.60
4 Viney, Sarah 14 Newman Church 1:33.10 331
5 McIntyre, Rebecca 13 Fremantle 1:34.86 313
43.89 1:34.86
6 Jessop, Sarah 13 Lawley Aquatic 1:37.34 290
45.09 1:37.34
7 Pratarelli, Tara 14 Stirling 1:43.55 241
48.13 1:43.55
8 Cooke, Kate 13 Central Midlands 1:45.56 227
49.18 1:45.56
Event 19 Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Franks, Rory W 15 All Saints 1:12.00 538
34.50 1:12.00
2 Kelly, Travis 28 Stirling 1:13.96 496
33.96 1:13.96
3 Peters, Daniel 17 Fremantle 1:18.75 411
36.09 1:18.75
4 Turnbull, Peter 16 Central Midlands 1:20.37 387
36.09 1:20.37
5 Davidson, Jackson 12 Great Southern 1:37.27 218
46.07 1:37.27
6 Donato, Zane 10 Newman Church 1:39.67 203
7 Renshaw, Thomas 12 Lawley Aquatic 1:41.00 195
46.84 1:41.00
Event 20 Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Weekes, Lucy 12 All Saints 1:24.22 448
40.28 1:24.22
2 Crawford, Amy 15 Fremantle 1:27.54 399
40.40 1:27.54
3 Anderson, Emma 16 Lawley Aquatic 1:33.10 331
43.84 1:33.10
4 Davidson, Thalia 14 Great Southern 1:37.74 286
46.01 1:37.74
5 Myers, Kate 16 Stirling 1:40.65 262
46.84 1:40.65
6 Neille, Yvonne 16 Newman Church 1:40.86 260
7 Davies, Renae 16 Golden West 1:43.83 239
47.73 1:43.83
8 Murphy, Tanya 24 Central Midlands 1:53.39 183
49.93 1:53.39
Event 21 Men 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jones, Mitchell 9 Central Midlands 45.93 143
2 Caddy, Ben 8 Stirling 50.78 106
3 Devapriya, Radhishana 8 All Saints 52.06 98
4 Morisey, Joshua 9 Fremantle 52.50 96
5 Sanders, Dean 7 Golden West 53.53 90
6 Mammoliti, Luke 9 Newman Church 53.65 89
7 Dale, James 9 Lawley Aquatic 54.31 86
8 Hamersley, Bryn 8 Great Southern 1:12.21 36
Event 22 Women 9 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Weekes, Kayla E 9 All Saints 44.27 228
2 Smit, Rhiannon 8 Lawley Aquatic 47.46 185
3 Dyson, Kate 9 Great Southern 51.22 147
4 Clape, Annabelle 9 Newman Church 53.37 130
5 Cipriano, Chimene 8 Fremantle 53.49 129
6 Sewell, Zara 9 Central Midlands 55.11 118
7 Stjepanovic, Tatiana 8 Stirling 57.40 104
8 Bognar, Ella 8 Golden West 1:00.84 87
Event 23 Men 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 England, Callan 11 Newman Church 37.81 257
2 Harlick, Samuel T 11 Fremantle 41.42 195
3 Foster, Nicholas 11 Lawley Aquatic 42.43 181
4 Joyce, Rielly 10 Great Southern 44.17 161
5 Hall, Calum 11 Stirling 44.41 158
6 Sewell, Blair 11 Central Midlands 46.10 141
7 McFerran, Gregory G 10 All Saints 50.07 110
8 Ruland, Nicholas 11 Golden West 54.36 86
Event 24 Women 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jolliffe, Lauren 11 Newman Church 37.73 368
2 Honey, Stella 11 Fremantle 40.99 287
3 Madden, Grace 11 Lawley Aquatic 42.16 264
4 Hubbard, Tylah 11 Stirling 42.87 251
5 Clark, Zarly 11 Golden West 43.42 242
6 Dyson, Georgia 11 Great Southern 44.51 224
7 Dodd, Samantha K 10 All Saints 46.72 194
8 Hazelgrave, Lauren 10 Central Midlands 50.42 154
Event 25 Men 13 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Swainson, Jack 13 Fremantle 32.88 390
2 Morgan, Nicolas L 12 All Saints 36.00 297
3 McClelland, Jake 12 Central Midlands 37.21 269
4 Caddy, Tom 13 Stirling 38.92 235
5 Harrison, Mitchell 13 Golden West 39.88 219
6 Byrnes, Jack 12 Newman Church 40.55 208
7 Bario, Kyle 13 Great Southern 41.47 194
8 Taverner, Louis 12 Lawley Aquatic 46.75 135
Event 26 Women 13 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Russell, Olivia 13 All Saints 33.93 507
2 Young, Anjelica 13 Fremantle 35.46 444
3 Bagg, Jenni 12 Newman Church 37.35 380
4 Brown, Amy 13 Lawley Aquatic 39.06 332
5 Bognar, Hannah 13 Golden West 39.10 331
6 Nichols, Montana 12 Central Midlands 41.12 284
7 Goward-Bell, Amber 12 Great Southern 42.13 264
8 Hamilton, Nicola 13 Stirling 43.89 234
Event 27 Men 15 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Morisey, Justin 14 Fremantle 1:09.92 409
33.68 1:09.92
2 Bacovic, Maksim 12 Stirling 1:21.84 255
40.08 1:21.84
3 Farquharson, Bradley 14 Newman Church 1:23.31 242
4 Foster, Thomas 13 Lawley Aquatic 1:25.04 227
41.36 1:25.04
5 Armstrong, Tyson 12 Great Southern 1:25.90 221
41.82 1:25.90
6 Eames, Liam 15 Golden West 1:26.82 214
42.05 1:26.82
-- Carpenter, Scott J 15 All Saints DQ
35.09 DQ
Event 28 Women 15 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Lawrence, Tessa A 14 All Saints 1:11.08 546
34.57 1:11.08
2 McIntyre, Annabelle 14 Fremantle 1:15.22 461
36.60 1:15.22
3 DE Lacy, Hannah 14 Central Midlands 1:21.08 368
36.81 1:21.08
4 Herdman, Nicole 15 Great Southern 1:22.25 352
40.40 1:22.25
5 Ruland, Jessica 15 Golden West 1:27.33 294
41.17 1:27.33
6 Westbrook, Jessica 12 Lawley Aquatic 1:29.08 277
43.51 1:29.08
7 Pratarelli, Tara 14 Stirling 1:31.45 256
44.33 1:31.45
8 Slattery, Annie 12 Newman Church 1:38.98 202
Event 29 Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Raymond, James 15 Fremantle 1:04.91 512
32.72 1:04.91
2 Kayser, Ryan 20 All Saints 1:05.02 509
32.15 1:05.02
3 Blok, Rory 17 Central Midlands 1:07.42 457
32.65 1:07.42
4 Lovelock, Mat 24 Newman Church 1:11.41 384
5 James, Elliot 16 Lawley Aquatic 1:12.27 371
35.06 1:12.27
6 Pelemis, Sasa 19 Stirling 1:13.04 359
36.02 1:13.04
7 Wells, Brynn 14 Golden West 1:19.83 275
38.85 1:19.83
8 Watt, Zane 13 Great Southern 1:35.99 158
47.35 1:35.99
Event 30 Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Aitken-Fox, Sam A 15 All Saints 1:10.50 560
34.68 1:10.50
2 McKenzie, Hannah E 14 Fremantle 1:13.45 495
35.53 1:13.45
3 Lloyd, Rachel 14 Great Southern 1:20.73 373
38.79 1:20.73
4 Brown, Amy 13 Lawley Aquatic 1:24.28 327
41.37 1:24.28
5 Wood, Tiarne 17 Golden West 1:24.41 326
39.72 1:24.41
6 Lehmann, Jenna 17 Stirling 1:28.35 284
42.71 1:28.35
7 Slattery, Gabriella 16 Newman Church 1:28.65 281
8 Anson, Jess 24 Central Midlands 1:28.77 280
43.20 1:28.77
Event 31 Boys 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Jones, Mitchell 9 Central Midlands 44.21 130
2 Vandenberg, Mathew J 9 All Saints 45.92 116
3 Lee, Kyle 8 Golden West 49.61 92
4 Paul, Oakley 9 Lawley Aquatic 53.11 75
5 Mammoliti, Luke 9 Newman Church 53.49 73
6 Furness, Felix 9 Fremantle 1:04.15 42
7 Bell, Daniel 9 Stirling 1:09.93 32
Event 32 Girls 9 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Caceres Flores, Camila 9 Lawley Aquatic 45.97 162
2 Skerritt, Phoebe 8 Great Southern 47.66 145
3 Weekes, Kayla E 9 All Saints 47.78 144
4 Broadbridge, Kara 8 Fremantle 48.30 139
5 England, Xanthe 9 Newman Church 50.17 124
6 Santarelli, Olivia 8 Stirling 56.46 87
7 Otter, Joanna 9 Golden West 1:12.46 41
Event 33 Boys 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Mertens, Luke 11 Fremantle 37.88 207
2 George, Isaac 11 Lawley Aquatic 42.97 142
3 Tan, Yew K 11 All Saints 43.35 138
4 Hall, Calum 11 Stirling 45.90 116
5 Prentice, Stefan 10 Newman Church 46.14 114
6 Joyce, Rielly 10 Great Southern 47.59 104
7 McClelland, Owen 10 Central Midlands 48.28 100
8 Sanders, Ryan 11 Golden West 48.40 99
Event 34 Girls 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Graca, Nadia 11 Stirling 38.08 285
2 Alexander, Grace M 11 All Saints 38.83 269
3 Jolliffe, Lauren 11 Newman Church 39.27 260
4 Swainson, Elizabeth 11 Fremantle 42.38 207
5 Dyson, Georgia 11 Great Southern 44.80 175
6 Smit, Emilia 10 Lawley Aquatic 46.76 154
7 Lee, Courtney 10 Golden West 51.54 115
8 Townrow, Amber 10 Central Midlands 52.51 108
Event 35 Boys 13 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Tan, Hock K 13 All Saints 31.57 358
2 Crawford, Jack 12 Fremantle 35.79 246
3 England, Tyson 13 Newman Church 36.00 241
4 Bario, Kyle 13 Great Southern 37.52 213
5 McClelland, Jake 12 Central Midlands 38.78 193
6 Bacovic, Maksim 12 Stirling 40.18 173
7 Todesco, Elliott 12 Golden West 40.76 166
8 Taverner, Louis 12 Lawley Aquatic 51.63 81
Event 36 Girls 13 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Grosse, Abbey R 13 All Saints 33.64 413
2 Baxter, Allanah 13 Lawley Aquatic 33.71 411
3 Young, Anjelica 13 Fremantle 34.18 394
4 Bagg, Jenni 12 Newman Church 38.19 282
5 McAleese, Erin 13 Great Southern 38.49 276
6 Santarelli, Julia 12 Stirling 39.22 261
7 Smith, Genieve 13 Central Midlands 39.70 251
8 Elstermann, Erin 12 Golden West 51.32 116
Event 37 Boys 15 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Franks, Rory W 15 All Saints 30.53 396
2 Martin, Joshua 15 Fremantle 30.78 386
3 Goldie, Ben 15 Newman Church 32.90 316
4 Wood, Tyson 14 Golden West 37.49 214
5 Guy, Mitchell 14 Stirling 39.12 188
6 McAleese, Damien 12 Great Southern 40.53 169
7 Foster, Thomas 13 Lawley Aquatic 42.49 147
Event 38 Girls 15 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Wilson, Beatrice 15 All Saints 33.51 418
2 Lloyd, Rachel 14 Great Southern 33.96 402
3 MacAdie, Kirsten 13 Fremantle 34.23 392
4 Kavenagh, Meg 15 Newman Church 37.18 306
5 Lehmann, Kelsey 14 Stirling 39.31 259
6 Stagg, Corina 12 Lawley Aquatic 41.02 228
Event 39 Men 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Henderson, Jacob J 18 All Saints 27.34 552
2 Taylor, Ashley 16 Central Midlands 28.95 465
3 Kelly, Travis 28 Stirling 29.09 458
4 Staunton, Connor 16 Newman Church 31.46 362
5 Fielding, Brett 13 Lawley Aquatic 31.56 358
6 Peters, Daniel 17 Fremantle 32.91 316
7 Cutforth, Ray 19 Great Southern 36.29 236
Event 40 Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 Sanders, Chelsea 16 All Saints 32.22 471
2 Anderson, Emma 16 Lawley Aquatic 35.22 360
3 Doak, Casey 18 Great Southern 35.48 352
4 Marlborough, Shannon 15 Fremantle 36.51 323
5 DE Lacy, Jordan 16 Central Midlands 38.06 285
6 Johnson, Sasha 17 Newman Church 38.16 283
7 Tandy, Portia 16 Stirling 38.38 278
8 Wood, Tiarne 17 Golden West 42.71 202
Event 41 Boys 9 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Newman Church 'A' 2:53.92 116
1:27.05 2:53.92
2 Fremantle 'A' 3:06.58 94
46.04 1:30.58 2:16.43 3:06.58
3 Stirling 'A' 3:15.60 81
51.17 1:42.08 2:33.98 3:15.60
Event 42 Girls 9 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Lawley Aquatic 'A' 2:43.57 207
39.50 1:23.42 2:07.27 2:43.57
2 Fremantle 'A' 2:53.84 172
40.98 2:12.55 2:53.84
3 Newman Church 'A' 2:58.45 159
1:33.19 2:58.45
4 Stirling 'A' 3:34.90 91
48.30 1:51.70 3:34.90
-- Great Southern 'A' X3:09.12
45.30 1:37.21 3:09.12
Event 43 Boys 11 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 2:16.57 240
35.19 1:09.40 1:42.29 2:16.57
2 Newman Church 'A' 2:22.62 211
1:10.98 2:22.62
3 Lawley Aquatic 'A' 2:28.23 188
36.27 1:13.03 1:53.21 2:28.23
4 Great Southern 'A' 2:32.95 171
37.41 1:18.34 1:56.20 2:32.95
5 All Saints 'A' 2:44.07 138
36.26 1:15.18 1:57.77 2:44.07
6 Stirling 'A' 2:47.29 131
46.66 1:28.41 2:08.59 2:47.29
7 Central Midlands 'A' 2:53.00 118
40.30 2:09.78 2:53.00
8 Golden West Dolphins 'A' 2:58.82 107
45.46 1:30.21 2:15.56 2:58.82
Event 44 Girls 11 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 2:22.52 313
34.54 1:12.05 1:47.76 2:22.52
2 Stirling 'A' 2:24.79 298
36.94 1:12.48 1:50.89 2:24.79
3 Lawley Aquatic 'A' 2:26.09 290
34.83 1:13.26 1:52.00 2:26.09
4 Newman Church 'A' 2:28.10 278
1:12.13 2:28.10
5 All Saints 'A' 2:32.81 253
36.82 1:13.24 1:51.43 2:32.81
6 Great Southern 'A' 2:47.89 191
37.41 1:24.72 2:10.94 2:47.89
7 Central Midlands 'A' 3:04.19 145
44.63 1:30.73 2:09.39 3:04.19
-- Golden West Dolphins 'A' X2:35.21
36.48 1:18.16 2:02.05 2:35.21
Event 45 Boys 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 2:00.13 353
27.88 59.62 1:29.34 2:00.13
2 Stirling 'A' 2:02.59 332
30.78 1:00.02 1:31.59 2:02.59
3 All Saints 'A' 2:04.76 315
31.94 1:02.42 1:33.24 2:04.76
4 Lawley Aquatic 'A' 2:09.06 285
33.29 1:05.59 1:40.43 2:09.06
5 Newman Church 'A' 2:13.86 255
1:04.63 2:13.86
6 Golden West Dolphins 'A' 2:23.61 207
33.48 1:11.18 1:43.81 2:23.61
7 Central Midlands 'A' 2:39.94 149
33.50 1:13.98 1:58.98 2:39.94
-- Great Southern 'A' DQ
34.15 1:08.60 1:44.12 DQ
Event 46 Girls 13 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 2:01.62 503
30.12 1:00.39 1:31.02 2:01.62
2 All Saints 'A' 2:05.12 462
30.79 1:01.96 1:33.42 2:05.12
3 Newman Church 'A' 2:22.25 314
1:10.76 2:22.25
4 Great Southern 'A' 2:26.41 288
34.54 1:14.73 2:26.41
5 Stirling 'A' 2:28.61 276
1:13.20 1:52.23 2:28.61
6 Central Midlands 'A' 2:32.84 253
42.30 1:58.46 2:32.84
7 Golden West Dolphins 'A' 2:33.44 250
1:19.19 2:00.30 2:33.44
-- Lawley Aquatic 'A' DQ
32.00 1:05.92 1:43.13 DQ
Event 47 Boys 15 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 1:48.25 483
26.92 52.26 1:20.46 1:48.25
2 All Saints 'A' 1:58.82 365
30.37 59.05 1:28.35 1:58.82
3 Newman Church 'A' 2:05.27 312
1:00.31 2:05.27
4 Golden West Dolphins 'A' 2:07.16 298
31.41 1:02.52 1:34.45 2:07.16
5 Lawley Aquatic 'A' 2:12.93 261
33.97 1:07.26 1:45.79 2:12.93
6 Stirling 'A' 2:13.51 257
31.99 1:07.00 1:42.53 2:13.51
7 Great Southern 'A' 2:24.08 205
35.23 1:11.83 1:49.94 2:24.08
8 Central Midlands 'A' 2:33.35 170
36.32 1:09.99 1:51.09 2:33.35
Event 48 Girls 15 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 2:03.20 484
29.94 59.62 1:32.64 2:03.20
2 All Saints 'A' 2:03.90 476
30.18 1:01.15 1:31.85 2:03.90
3 Great Southern 'A' 2:07.83 433
31.70 1:04.24 1:38.19 2:07.83
4 Newman Church 'A' 2:15.60 363
1:07.42 2:15.60
5 Stirling 'A' 2:20.36 327
37.83 1:11.13 1:46.11 2:20.36
6 Central Midlands 'A' 2:22.78 311
33.10 1:07.51 2:22.78
7 Lawley Aquatic 'A' 2:31.04 262
36.32 1:17.79 1:57.40 2:31.04
Event 49 Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 Fremantle 'A' 1:48.13 485
25.44 52.86 1:20.78 1:48.13
2 All Saints 'A' 1:48.18 484
25.94 53.35 1:18.89 1:48.18
3 Stirling 'A' 1:51.59 441
27.91 58.65 1:25.05 1:51.59
4 Newman Church 'A' 1:56.06 392
54.81 1:56.06
5 Central Midlands 'A' 1:57.27 380
25.98 52.06 1:20.68 1:57.27
6 Lawley Aquatic 'A' 2:04.39 318
27.72 1:01.17 1:36.05 2:04.39
7 Golden West Dolphins 'A' 2:10.05 278
33.28 1:04.99 1:37.46 2:10.05
-- Great Southern 'A' DQ
32.78 1:07.93 1:43.23 DQ
Event 50 Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals
===============================================================================
1 All Saints 'A' 1:58.99 537
29.52 59.89 1:29.56 1:58.99
2 Fremantle 'A' 2:02.46 493
30.36 59.46 1:32.59 2:02.46
3 Great Southern 'A' 2:06.30 449
31.82 1:03.43 1:35.91 2:06.30
4 Lawley Aquatic 'A' 2:08.84 423
31.07 1:02.68 1:37.04 2:08.84
5 Stirling 'A' 2:12.65 388
32.05 1:04.72 1:38.76 2:12.65
6 Newman Church 'A' 2:15.44 364
1:06.45 2:15.44
7 Golden West Dolphins 'A' 2:15.50 364
33.68 1:07.10 1:41.12 2:15.50
8 Central Midlands 'A' 2:18.25 342
34.16 1:09.46 1:44.96 2:18.25