2012 SWA Club Sprint Championships
Challenge Stadium - 18 November 2012
Results
Event 1 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Coten, Claire 12 South Shore, WA 32.24 32.29 468
2 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 33.71 33.58 416
3 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 34.81 34.19 394
4 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 34.69 34.81 373
5 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 35.96 34.98 368
6 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 35.25 35.45 353
7 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 36.29 35.63 348
8 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim 36.18 35.91 340
Event 1 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Coten, Claire 12 South Shore, WA 31.79 32.24 q470
2 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 39.56 33.71 q411
3 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 35.55 34.69 q377
4 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 33.41 34.81 q373
5 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 37.07 35.25 q359
6 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 35.60 35.96 q338
7 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim NT 36.18 q332
8 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 35.30 36.29 q329
-------------------------------------------------------------------------
9 Evans, Keira 12 West Coast, WA 40.81 36.46 325
10 Frank, Emma 12 Westside 36.79 36.71 318
-------------------------------------------------------------------------
11 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 38.44 37.03 310
12 Cook, Ella 12 Fremantle Port, 37.93 37.32 303
13 Thomson, Madeline 12 Breakers, WA 37.78 37.51 298
13 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 42.39 37.51 298
15 Pokler, Loren 12 South Shore, WA NT 37.71 293
16 Pedersen, Lauren 12 West Coast, WA 39.98 38.01 286
17 Petroff, Sarah 12 Tuart Hill 38.26 38.06 285
18 Walsh, Catherine 12 South Lake Dolph 37.63 38.55 275
19 Swainson, Elizabeth 12 Fremantle Port, 38.19 38.59 274
20 Barton, Georgia 12 Central Aquatic, 36.45 38.93 267
21 Doyle, Marie 12 Peel Aquatic, WA 40.75 39.02 265
22 Devery, Ataria 12 Rockingham, WA 43.57 39.56 254
23 Yates, Cheyenne 12 Southside Wesley 45.06 39.73 251
24 Italiano, Rebecca 12 West Coast, WA 45.02 40.53 236
25 Harnetty, Ella 12 Breakers, WA NT 41.51 220
26 Spencer, Felicity 12 Rockingham, WA 42.91 42.12 210
27 McLaren, Alex 12 West Coast, WA 42.37 42.67 202
28 Agron, Tahlia 12 Victoria Park, W 43.61 42.71 202
29 Miles, Jessica 12 Leisurepark Laze 47.61 42.79 201
30 Kennedy, Gloria 12 Riverton Aquanau NT 42.87 199
31 Brogan, Niamh 12 Uwa Uniswim Swim 44.06 43.33 193
32 Winter, Emma 12 Central Aquatic, 42.88 43.54 190
33 Morgan, Samantha 12 Armadale Kelmsco 43.18 44.03 184
34 Plunkett, Hayley 12 Central Aquatic, 47.09 44.06 184
35 Walton, Olivia 12 Southside Wesley 52.08 44.91 173
36 Morgan, Rachel 12 Armadale Kelmsco 43.77 45.64 165
37 Vider, Shiran 12 Perth City Swimm 45.09 47.28 149
38 Hill, Courtney 12 Fremantle Port, 50.34 47.58 146
39 Saxon, Laura 12 Central Aquatic, 49.10 48.01 142
40 Taylor, Peggy 12 Fremantle Port, 58.91 51.35 116
41 Jones, Eliza 12 Fremantle Port, 58.73 54.04 99
-- Potts, Hannah 12 Uwa Uniswim Swim 45.75 DQ
-- Connor, Elle 12 Armadale Kelmsco NT DQ
-- Papantoniou, Jana 12 West Coast, WA 40.56 DQ
-- Thin, Kirsten 12 Lesmurdie Legend 37.21 DQ
Event 1 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 31.64 31.27 515
2 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 31.71 31.33 512
3 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 32.39 31.42 507
4 Downes, Arielle 13 West Coast, WA 33.25 32.54 457
5 Reynolds, Constance 13 Uwa Uniswim Swim 33.01 33.18 431
6 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 32.70 33.37 424
7 Munks, Sian 13 West Coast, WA 34.30 33.58 416
8 Harding, Rachael 13 Southside Wesley 32.87 33.63 414
Event 1 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 31.26 31.18 q519
2 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 31.35 31.64 q497
3 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 31.85 31.71 q494
4 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 32.04 32.39 q463
5 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 33.34 32.70 q450
6 Harding, Rachael 13 Southside Wesley 33.27 32.87 q443
7 Reynolds, Constance 13 Uwa Uniswim Swim 33.63 33.01 q438
8 Downes, Arielle 13 West Coast, WA 32.39 33.25 q428
-------------------------------------------------------------------------
9 Munks, Sian 13 West Coast, WA 34.73 34.30 390
10 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 33.23 34.37 388
-------------------------------------------------------------------------
11 Kestel, Elizabeth 13 Fremantle Port, 35.76 34.59 380
12 Rideout, Karis 13 Western Sprint, 34.81 34.70 377
13 Lea, Aimee 13 Arena, WA 35.45 34.92 370
14 Cheng, Zheng Xin 13 Victoria Park, W 33.00 35.02 366
15 Pensini, Brooke 13 South Shore, WA 36.70 35.03 366
16 Glover, Ashleigh 13 West Coast, WA 35.24 35.22 360
17 Maynard, Joanna 13 Unattached 36.04 35.31 357
18 Graca, Nadia 13 Central Aquatic, 35.47 35.48 352
19 Nguyen, Yuki 13 West Coast, WA 35.90 35.50 352
20 Sadek, Farah 13 West Coast, WA 37.12 35.84 342
21 Italiano, Tayla 13 Leisurepark Laze 40.13 35.89 340
22 Catlin, Talia 13 Swan Hills 35.84 36.05 336
23 Honey, Stella 13 Fremantle Port, 37.16 36.07 335
24 Barnes, Jessica 13 Breakers, WA 34.84 36.28 329
25 Ford, Caitlin 13 Southside Wesley 35.43 36.56 322
26 White, Maggie 13 West Coast, WA 35.30 36.58 321
27 Harding, Annabelle 13 Southside Wesley 43.76 36.73 317
28 MacRitchie, Caitlin 13 Swan Hills 36.67 37.03 310
29 Miller, Hannah 13 Kwinana 35.74 37.19 306
30 Gibb, Emily 13 Central Aquatic, 36.92 37.53 298
31 Tully, Zoe 13 Southside Wesley 37.08 38.23 282
32 Maloney, Claire 13 West Coast, WA 41.20 40.51 237
33 Moss, Isabel 13 Uwa Uniswim Swim NT 40.64 234
34 Goh, Samantha 13 Southside Wesley 41.76 42.87 199
35 Keohane, Louise 13 Central Aquatic, 44.21 43.49 191
36 Smith, Lacey 13 Central Aquatic, NT 55.22 93
Event 1 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Moore, Georgina 14 Southside Wesley 32.95 32.12 475
2 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 33.05 32.40 463
3 Zappacosta, Tiana 14 Victoria Park, W 34.16 33.24 429
4 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 33.81 33.86 405
5 Tuchaai, Ellie 14 Westside 33.05 34.00 400
6 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 34.48 34.67 378
7 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 34.33 35.37 356
8 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 34.62 36.04 336
Event 1 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Moore, Georgina 14 Southside Wesley 32.97 32.95 q440
2 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 33.58 33.05 q436
2 Tuchaai, Ellie 14 Westside 35.52 33.05 q436
4 Kriening, Emma 14 West Coast, WA 33.15 33.06 q436
5 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 33.57 33.81 q407
6 Halvorson, Jayde 14 South Shore, WA NT 34.14 q395
7 Zappacosta, Tiana 14 Victoria Park, W 33.84 34.16 q395
8 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 36.40 34.33 q389
-------------------------------------------------------------------------
9 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 33.92 34.48 384
10 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 35.90 34.62 379
-------------------------------------------------------------------------
11 Loreggian, Savannah 14 Arena, WA NT 34.89 370
12 Sadek, Salwa 14 West Coast, WA 35.97 34.94 369
13 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 36.37 35.44 353
14 Pontre, Sofie 14 South Shore, WA NT 35.70 346
15 Jones, Georgia 14 Central Aquatic, 36.24 35.87 341
16 Gwynne, Chloe 14 Rockingham, WA 37.63 35.89 340
17 Joachim, Winona 14 Kalamunda, WA 40.18 36.59 321
18 McLean, Lauren 14 Fremantle Port, 43.26 36.86 314
19 Moore, Olivia 14 Westside 35.15 37.12 308
20 Piccaluga, Alba 14 Southside Wesley 37.75 37.43 300
21 Turner, Monique 14 Armadale Kelmsco 40.64 43.41 192
Event 1 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 31.80 30.52 554
2 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 31.49 31.35 511
3 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 32.00 31.62 498
4 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 32.37 32.07 477
5 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 32.97 32.69 451
6 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 33.13 32.76 448
7 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 33.26 33.45 420
8 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 33.24 33.47 420
Event 1 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 31.49 31.49 q504
2 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 32.21 31.80 q489
3 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 31.66 32.00 q480
4 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 33.16 32.37 q464
5 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 32.29 32.97 q439
6 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 33.43 33.13 q433
7 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 35.62 33.24 q429
8 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 33.85 33.26 q428
-------------------------------------------------------------------------
9 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 32.60 33.37 424
10 Streeter, Kateleen 15 Central Aquatic, 35.33 34.10 397
-------------------------------------------------------------------------
11 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 35.02 34.61 380
12 Radwan, Yasmine 15 Riverton Aquanau 35.48 34.62 379
13 Robinson, Rebecca 15 Victoria Park, W 36.43 36.18 332
14 Doody, Shannon 15 South Shore, WA 43.30 41.37 222
15 Saxon, Charlotte 15 Central Aquatic, 42.44 42.07 211
-- Etschmann, Natasha 15 Arena, WA 35.01 DQ
Event 1 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Murray, Anna 16 Unattached 31.55 31.74 492
2 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 32.31 32.08 477
3 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 33.39 32.46 460
4 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 34.14 32.73 449
5 Spittal, Sarah 16 Kalamunda, WA 32.60 33.44 421
Event 1 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Ashton, Emily 16 Westside 30.76 31.36 q510
2 Murray, Anna 16 Unattached 32.11 31.55 q501
3 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 32.68 32.31 q467
4 Spittal, Sarah 16 Kalamunda, WA 31.87 32.60 q454
5 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 35.00 33.39 q423
6 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 33.42 34.14 q395
7 Chaisty, Kate 16 Southside Wesley 35.68 38.32 q280
8 Pangler, Yvonne 16 Wagin 37.17 38.81 q269
Event 1 Women 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 31.25 32.19 472
2 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 33.49 32.81 446
3 Smout, Katie 17 Thornlie 34.55 34.51 383
4 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 36.30 36.86 314
Event 1 Women 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 31.35 31.25 q516
2 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 32.97 33.49 q419
3 Smout, Katie 17 Thornlie 34.81 34.55 q382
4 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 40.65 36.30 q329
Event 1 Women 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 28.59 28.33 692
2 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 30.35 29.72 600
3 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 29.78 30.17 573
4 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 30.47 30.75 541
5 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 31.07 30.84 537
6 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 30.80 31.25 516
7 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 31.11 31.54 502
8 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 31.18 31.74 492
Event 1 Women 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 28.72 28.59 q674
2 Smith, Kate 16 Central Aquatic, 29.96 29.49 q614
3 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 29.73 29.78 q596
4 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 30.45 30.35 q563
5 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 30.29 30.47 q556
6 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 30.58 30.80 q539
7 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 31.62 31.07 q525
8 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 31.51 31.11 q523
Event 2 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 30.35 30.86 383
2 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 33.28 32.54 327
3 Smith, Ben 12 Arena, WA 33.24 33.58 298
4 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 33.39 33.64 296
5 Rossi, Timothy 12 Southside Wesley 35.37 34.88 265
6 Bradley, Ethan 12 Southside Wesley 35.43 35.72 247
-- Lotti, Dylan 12 Arena, WA 32.24 DQ
Event 2 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 32.05 30.35 q403
2 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 33.17 32.24 q336
3 Smith, Ben 12 Arena, WA 33.17 33.24 q307
4 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 32.36 33.28 q306
5 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 34.32 33.39 q303
6 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 35.54 34.20 q282
7 Rossi, Timothy 12 Southside Wesley 34.97 35.37 q255
8 Bradley, Ethan 12 Southside Wesley 36.06 35.43 q253
-------------------------------------------------------------------------
9 Bulich, Julian 12 Bay View Saints 34.92 35.91 243
10 Rogers, Adrian 12 Central Aquatic, 37.85 36.39 234
-------------------------------------------------------------------------
11 Rainford, Joshua 12 Victoria Park, W 37.61 36.85 225
12 Corrie, Tom 12 Fremantle Port, 39.44 36.94 223
13 Redmond, Hayden 12 Fremantle Port, 42.32 37.12 220
14 Van Den Langenberg, Matt 12 Kwinana 37.17 37.36 216
15 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 41.77 37.54 213
16 Pollard, Isaac 12 Fremantle Port, 38.62 37.75 209
17 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 43.84 37.90 207
18 Kyriakou, Christian 12 West Coast, WA 38.85 37.91 207
19 Shepherd, Jett 12 Rockingham, WA 40.71 37.99 205
20 Smith, Brayden 12 Arena, WA 39.24 38.14 203
21 Luff, Jamie 12 South Lake Dolph 38.26 38.66 195
22 Lorimer, William 12 Rockingham, WA 40.15 38.89 191
23 Rowse, Avon 12 Leisurepark Laze 48.02 39.01 190
24 Oberman, Matthew 12 Westside 39.81 39.89 177
25 Watkins, Lochie 12 Southside Wesley 56.33 39.95 176
26 Schaper, Finlay 12 South Shore, WA 44.37 40.40 171
27 Overheu, Tim 12 Bay View Saints 39.51 40.43 170
28 Kang, Jarrett 12 Southside Wesley 42.89 41.42 158
29 Ackerman, Diwan 12 Busselton, WA 41.73 41.51 157
30 Cipriano, Michael 12 Fremantle Port, 45.48 41.54 157
31 Smith, Jacob 12 Arena, WA 41.69 41.61 156
32 Pope, Andrew 12 Central Aquatic, 42.58 42.14 150
33 Brazil, Conor 12 Central Aquatic, 42.01 43.06 141
34 Pope, Henry 12 Central Aquatic, 48.42 43.23 139
35 Brown, Angus 12 Westside NT 43.32 138
36 Hamersley, Kyle 12 Wagin NT 44.57 127
37 Chernov, Caspar 12 Fremantle Port, 50.86 50.75 86
38 Watt, Damon 12 Wagin 50.83 53.09 75
39 Ranelli, Julian 12 Leisurepark Laze 59.84 58.62 56
Event 2 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lantzke, William 13 West Coast, WA 30.75 30.37 402
2 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 31.10 30.40 401
3 Milne, Alexander 13 South Shore, WA 32.20 31.53 360
4 Roberts, Ben 13 Arena, WA 32.34 32.46 329
5 Harlick, Samuel 13 Fremantle Port, 33.10 32.81 319
6 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 32.57 33.08 311
7 Downes, Lewis 13 Arena, WA 32.99 33.38 303
8 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 32.81 33.44 301
Event 2 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Lantzke, William 13 West Coast, WA 32.87 30.75 q388
2 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 31.83 31.10 q375
3 Milne, Alexander 13 South Shore, WA 33.15 32.20 q338
4 Roberts, Ben 13 Arena, WA 32.25 32.34 q333
5 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 34.83 32.57 q326
6 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 34.85 32.81 q319
7 Downes, Lewis 13 Arena, WA 33.39 32.99 q314
8 Harlick, Samuel 13 Fremantle Port, 34.71 33.10 q311
-------------------------------------------------------------------------
9 Biesheuvel, Kenny 13 Southside Wesley 33.66 33.25 306
10 Robinson, William 13 Victoria Park, W 33.96 33.51 299
-------------------------------------------------------------------------
11 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 33.47 33.72 294
12 Brbich, Ben 13 South Shore, WA 38.38 34.55 273
13 Mertens, Luke 13 Fremantle Port, 35.11 35.12 260
14 Matar, Matthew 13 Uwa Uniswim Swim NT 35.21 258
15 Bull, James 13 Central Aquatic, 34.79 35.39 254
16 Sharp, Ethan 13 Kalamunda, WA 38.52 36.33 235
17 Shepherd, Callum 13 Rockingham, WA 37.33 36.62 229
18 Gomes, Thalys 13 Breakers, WA 35.75 36.85 225
19 Hill, Luke 13 Armadale Kelmsco 38.20 37.20 219
20 Dods, Jayden 13 Tuart Hill 41.47 38.67 195
21 Jackson, Elliott 13 Rockingham, WA 42.57 39.06 189
22 Watson, Cooper 13 Kalamunda, WA NT 39.94 177
23 Paini, Anthony 13 Kalamunda, WA 40.27 40.54 169
24 Hicks, Samuel 13 Armadale Kelmsco 44.16 42.11 151
25 Standley, Nathan 13 Fremantle Port, 52.46 45.80 117
-- Wade, Asger 13 West Coast, WA 46.85 DQ
Event 2 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 30.37 28.87 468
2 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 29.60 29.26 450
3 Smith, Jack 14 Fremantle Port, 29.70 29.44 442
4 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 29.66 29.52 438
5 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 29.20 29.58 436
6 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 29.98 29.96 419
7 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 30.55 30.78 386
Event 2 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 31.27 29.20 q453
2 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 30.33 29.60 q435
3 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 30.59 29.66 q432
4 Smith, Jack 14 Fremantle Port, 29.18 29.70 q430
5 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 30.86 29.98 q418
6 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 30.50 30.37 q402
7 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 32.05 30.38 q402
8 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 31.94 30.55 q395
-------------------------------------------------------------------------
9 De Villiers, Tristan 14 Arena, WA 32.98 30.81 385
10 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 30.89 31.10 375
-------------------------------------------------------------------------
11 Sutton, Dane 14 Arena, WA 33.93 31.37 365
12 Redmond, Mitchell 14 Fremantle Port, 34.75 31.43 363
13 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 32.36 31.69 354
14 Kagan, Roi 14 Perth City Swimm 35.18 31.96 345
15 Elphick, Nicholas 14 Southside Wesley 31.94 32.10 341
16 Luff, Andrew 14 South Lake Dolph 32.17 32.46 329
17 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 32.83 33.11 310
18 Bull, John 14 Central Aquatic, 34.60 33.22 307
19 Hull, James 14 Central Aquatic, 33.54 33.53 299
20 Morisey, Kristian 14 Fremantle Port, 36.46 33.55 298
21 Dans, Cullen 14 South Shore, WA 39.58 33.66 295
22 Williams, Lewis 14 Central Aquatic, 34.84 33.86 290
23 Blot, Lukas 14 Fremantle Port, 40.34 34.21 281
24 Ackerman, Lehan 14 Busselton, WA 35.36 36.43 233
25 Martin-Rose, Dylan 14 Rockingham, WA 37.87 36.56 230
26 Catanach, Jack 14 Central Aquatic, 39.81 37.16 219
27 Hicks, Jacob 14 Northam, WA 41.16 37.50 213
28 Muller, Conrad 14 Central Aquatic, 39.12 37.95 206
29 McCaffrey, Connor 14 Armadale Kelmsco 46.33 38.80 193
30 Stenning, Oliver 14 South Shore, WA NT 40.02 176
-- Sivic, Aiden 14 Victoria Park, W 43.06 DQ
Event 2 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 29.01 28.93 466
2 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 29.06 29.18 454
3 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 29.35 29.22 452
4 Martin, Justin 15 Arena, WA 29.89 29.50 439
5 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 29.19 29.56 436
6 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 29.74 30.11 413
Event 2 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 29.01 29.01 q462
2 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 30.42 29.06 q459
3 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 29.93 29.19 q453
4 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 28.99 29.35 q446
5 Mitchell, Lawrence 15 West Coast, WA 30.67 29.57 q436
6 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 32.03 29.74 q429
7 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 29.40 29.87 q423
8 Martin, Justin 15 Arena, WA 30.77 29.89 q422
-------------------------------------------------------------------------
9 Hall, Byron 15 Uwa Uniswim Swim 30.24 30.37 402
10 Fleming, Harry 15 Southside Wesley 32.57 30.71 389
-------------------------------------------------------------------------
11 Harrison-Murray, Guy 15 Uwa Uniswim Swim 31.90 31.20 371
12 Burdan, Connor 15 Central Aquatic, 34.32 32.80 319
13 Cameron, Alexander 15 South Shore, WA NT 33.19 308
14 Khowira, Timothy 15 West Coast, WA NT 33.79 292
15 Watt, Zane 15 Wagin 39.38 39.07 189
16 Davis, John 15 Perth City Swimm NT 40.40 171
-- Cardosa, Jake 15 Breakers, WA 28.40 DQ
Event 2 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 29.10 28.34 495
2 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 28.93 28.82 471
3 Kapp, Marco 16 Arena, WA 28.63 28.83 470
4 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 30.26 30.25 407
5 Anderson, Elijah 16 Westside 31.17 30.45 399
6 Harnetty, George 16 Breakers, WA 31.06 30.67 391
Event 2 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Regnaud, Alex 16 Western Sprint, 27.94 28.62 q481
2 Kapp, Marco 16 Arena, WA 28.81 28.63 q480
3 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 28.65 28.93 q466
4 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 29.02 29.10 q457
5 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 30.30 30.26 q407
6 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 31.69 30.70 q390
7 Harnetty, George 16 Breakers, WA 31.46 31.06 q376
8 Anderson, Elijah 16 Westside 30.36 31.17 q372
Event 2 Men 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Scott, Steven 17 Kwinana 28.73 28.13 506
2 Tizzone, Marco 17 Unattached 30.01 29.34 446
3 Oliveiro, Glenn 17 West Coast, WA 30.21 30.97 379
Event 2 Men 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Brown, Harry 18 Southside Wesley 28.57 28.08 q509
2 Martin, Joshua 17 Fremantle Port, 28.54 28.42 q491
3 Scott, Steven 17 Kwinana 28.86 28.73 q475
4 McPherson, Shenton 18 Western Sprint, 28.72 29.02 q461
5 Gangemi, Jack 17 West Coast, WA 29.44 29.98 q418
6 Tizzone, Marco 17 Unattached 30.46 30.01 q417
7 Oliveiro, Glenn 17 West Coast, WA NT 30.21 q409
Event 2 Men 19 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Banister, Jack 19 South Shore, WA NT 30.35 q403
2 Williams, Shaun 26 Armadale Kelmsco NT 32.25 q336
Event 2 Men 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 27.32 25.87 651
2 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 26.79 26.52 605
3 Chin, Alex 15 West Coast, WA 26.29 26.64 596
4 Brown, Harry 18 Southside Wesley 28.08 27.86 521
5 Martin, Joshua 17 Fremantle Port, 28.42 28.10 508
6 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 27.94 28.14 506
7 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 26.95 28.93 466
Event 2 Men 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Chin, Alex 15 West Coast, WA 26.44 26.29 q621
2 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 28.35 26.79 q586
3 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 27.81 26.95 q576
4 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 26.07 27.32 q553
5 Bodey, Liam 20 Western Sprint, 26.94 27.62 q535
6 Staffe, Luke 16 Arena, WA 27.59 27.70 q530
7 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 28.26 27.94 q517
8 Moutia, Jesse 19 Western Sprint, 27.94 27.96 q516
Event 3 Women 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Britton, Charlotte 14 21 Superfins 49.86 51.18 99
2 Robertson, Stephanie 14 23 Superfins 1:02.46 1:05.76 46
Event 4 Men 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 14 38 Perth City Swimm NT 31.69 287
2 Kimberley, Samuel 666 14 Rockingham, WA NT 1:00.82 40
Event 5 Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Barbour, Grace 8 Westside 45.88 46.07 202
2 Holland, Emily 8 Southside Wesley 47.66 48.35 175
3 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 48.60 48.45 174
4 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 48.16 48.97 168
5 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 49.40 51.76 142
6 Price, Seren 8 Westside 49.70 51.83 142
7 Martin, Bailee 8 Central Aquatic, 50.54 52.29 138
Event 5 Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Barbour, Grace 8 Westside 46.85 45.88 q205
2 Holland, Emily 8 Southside Wesley 48.49 47.66 q183
3 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 48.00 48.16 q177
4 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze NT 48.60 q172
5 Thomson, Aurelia 8 Uwa Uniswim Swim NT 49.34 q164
6 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 50.29 49.40 q164
7 Price, Seren 8 Westside 49.72 49.70 q161
8 Martin, Bailee 8 Central Aquatic, 52.30 50.54 q153
-------------------------------------------------------------------------
9 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA 57.44 51.82 142
10 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA NT 52.18 139
-------------------------------------------------------------------------
11 Matthews, Olive 8 Barracudas, WA NT 52.20 139
12 Thin, Chloe 8 Lesmurdie Legend 53.87 53.95 126
13 Burd, Riley 8 South Lake Dolph 57.66 54.41 123
14 Italiano, Isabel 7 West Coast, WA NT 55.00 119
15 McDowell, Sirena 8 Fremantle Port, 59.27 55.78 114
16 Baron, Cassandra 8 Southside Wesley 51.26 56.31 110
17 Prescott, Phoebe 7 Western Sprint, 1:03.73 57.34 105
18 Traeger, Ashlin 8 Rockingham, WA 54.48 57.35 105
19 Miller, Poppy 8 Rockingham, WA 51.59 58.89 97
20 Player, Molly 7 West Coast, WA NT 1:00.57 89
21 Stjepanovic, Liliana 8 Tuart Hill 1:09.09 1:01.28 86
-- Leach, Holly 8 Barracudas, WA NT DQ
Event 5 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 41.92 40.61 295
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 42.09 41.79 271
3 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 46.08 43.61 238
4 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 45.36 43.95 233
5 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 43.33 44.26 228
6 Muru, Annika 9 Western Sprint, 46.26 44.29 228
7 Silas, Caitlin 9 Unattached 46.39 47.24 187
-- Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 43.29 DQ
Event 5 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 40.98 41.92 q268
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 42.03 42.09 q265
3 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 41.01 43.29 q244
4 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 48.15 43.33 q243
5 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 53.85 45.36 q212
6 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 45.33 46.08 q202
7 Muru, Annika 9 Western Sprint, 45.13 46.26 q200
8 Silas, Caitlin 9 Unattached 49.26 46.39 q198
-------------------------------------------------------------------------
9 Packer, Ella 9 Arena, WA 49.33 47.01 190
10 Antonio, Natasha 9 Busselton, WA 44.62 47.03 190
-------------------------------------------------------------------------
11 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 45.69 47.05 190
12 Weston, Isabella 9 Western Sprint, 47.42 47.07 189
13 Paul, Hallie 9 Perth City Swimm 49.81 47.22 188
14 Townsend, Abbey 9 Central Aquatic, 47.33 47.56 184
15 Smith, Kasie 9 Leisurepark Laze 54.13 47.72 182
16 Butler, Hannah 9 All Saints, WA 49.36 48.18 177
16 Fricke, Olivia 9 Westside 47.65 48.18 177
18 Riederer, Muirenn 9 Westside 46.80 48.49 173
19 Ellul, Jessica 9 Southside Wesley NT 48.83 170
20 Jeminson, Isabelle 9 Rockingham, WA 51.17 49.02 168
21 Pollard, Imogen 9 Fremantle Port, 52.88 49.40 164
22 Power, Olivia 9 Southside Wesley 52.79 49.46 163
23 Bull, Christina 9 Central Aquatic, 50.71 49.95 158
24 Weston, Autumn 9 Western Sprint, 47.14 50.70 152
25 Yates, Kaycee 9 Southside Wesley 51.54 50.77 151
26 Graimes-Harrisson, Tully 9 Leisurepark Laze NT 51.51 144
27 Gale, Charlotte 9 West Coast, WA NT 51.63 143
28 Hargrave, Megan 9 Victoria Park, W 51.19 51.90 141
29 Brazil, Caitlin 9 Central Aquatic, 54.31 51.94 141
30 Charnley, Eliana 9 Westside 56.85 58.39 99
31 Gardiner, Madeline 9 Central Aquatic, 1:02.33 1:00.47 89
32 Kenwery, Anne 9 Central Aquatic, NT 1:04.71 73
Event 5 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 40.00 38.44 348
2 Harris, Beige 10 Busselton, WA 41.62 41.20 283
3 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 43.07 41.30 281
4 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 42.59 41.63 274
5 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 43.43 42.49 258
6 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 42.43 42.68 254
7 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 42.30 43.67 237
Event 5 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 41.11 40.00 q309
2 Harris, Beige 10 Busselton, WA 43.81 41.62 q274
3 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 43.08 41.83 q270
4 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 41.35 42.30 q261
5 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 42.03 42.43 q259
6 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 42.00 42.59 q256
7 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 45.60 43.07 q248
8 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 45.78 43.43 q241
-------------------------------------------------------------------------
9 Bateman, Jaymi 10 Riverton Aquanau 43.56 43.91 234
10 Dymmott, Jessica 10 Southside Wesley NT 44.15 230
-------------------------------------------------------------------------
11 Mepham, Kiana 10 Western Sprint, 46.87 44.25 228
12 Ballard, Kaitlyn 10 Kwinana 47.64 44.38 226
13 Lenaghan, Grace 10 Arena, WA 45.12 44.50 224
14 Lea, Maddison 10 Arena, WA 48.20 44.76 220
15 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 42.90 44.85 219
16 Miles, Emily 10 Leisurepark Laze NT 45.47 210
17 Horsfall, Maddison 10 Arena, WA 44.89 45.67 208
18 Warner, Tully 10 Tuart Hill NT 46.27 200
19 Cipriano, Chimene 10 Fremantle Port, 52.13 46.57 196
20 Frank, Genevieve 10 Westside 45.79 47.24 187
21 Stjepanovic, Tatiana 10 Tuart Hill 48.94 48.32 175
22 Pedley, Pippa 10 West Coast, WA NT 48.47 174
23 Lotti, Emma 10 Arena, WA 50.20 49.04 168
24 Hugi, Celine 10 Kwinana 48.83 49.10 167
25 Dods, Emily 10 Tuart Hill 55.19 49.29 165
26 Chung, Victoria 10 Riverton Aquanau 47.34 50.46 154
27 Pedersen, Chloe 10 West Coast, WA 51.32 51.08 148
28 Petroff, Alexandria 10 Tuart Hill 54.22 53.02 132
29 Harch, Bridgette 10 Tuart Hill NT 53.17 131
30 Hill, Sophie 10 Armadale Kelmsco 52.57 53.25 131
31 Batey, Jorgy 10 Rockingham, WA NT 53.28 131
32 Kang, Helena 10 Southside Wesley 57.94 54.12 125
33 Long, Tegan 10 Leisurepark Laze NT 55.22 117
34 Walton, Millie 10 Central Aquatic, 55.21 56.28 111
35 Keller, Alexa 10 Central Aquatic, 57.15 56.33 110
36 Douglas, Caitlin 10 Northam, WA 1:03.07 56.47 110
37 Fisher, Hannah 10 Tuart Hill NT 1:03.42 77
Event 5 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 39.93 39.06 332
2 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 39.83 39.23 328
3 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 40.01 39.71 316
4 Maloney, Mary-Grace 11 West Coast, WA 40.15 40.52 297
5 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 40.61 41.39 279
6 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 40.78 41.41 279
7 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 39.74 41.54 276
8 Maynard, Micheala 11 Unattached 41.05 41.66 274
Event 5 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 40.23 39.74 q315
2 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 40.21 39.83 q313
3 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 42.73 39.93 q311
4 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 41.87 40.01 q309
5 Maloney, Mary-Grace 11 West Coast, WA 39.36 40.15 q306
6 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 44.29 40.61 q295
7 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 40.49 40.78 q292
8 Maynard, Micheala 11 Unattached 41.33 41.05 q286
-------------------------------------------------------------------------
9 Ford, Erin 11 Southside Wesley 44.47 42.24 262
10 Thomson, Isla 11 Arena, WA 41.91 42.38 260
-------------------------------------------------------------------------
11 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 41.87 42.42 259
12 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 40.46 42.46 258
13 Schofield, Jemma 11 South Shore, WA 42.95 42.65 255
14 Campbell, Hayley 11 Kalamunda, WA 42.46 42.73 253
15 Sutton, Alyssa 11 Arena, WA 42.85 43.86 234
16 Algar, Jessica 11 West Coast, WA 42.28 43.87 234
17 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 43.25 43.94 233
18 Freeman, Amara 11 Southside Wesley 42.97 44.23 228
19 Maley, Kiara 11 South Shore, WA NT 44.69 221
20 Riederer, Aisling 11 Westside 46.18 44.70 221
21 McLean, Emma 11 Fremantle Port, 48.14 44.85 219
22 Dans, Bella 11 South Shore, WA 46.02 45.03 217
23 Cox, Amy 11 Breakers, WA 47.27 45.61 208
24 Wilson, Phoebe 11 Kalamunda, WA 48.51 46.16 201
25 Matthews, Ella 11 Barracudas, WA NT 46.63 195
26 Knox, Sarah 11 West Coast, WA 50.64 46.72 194
27 Wallis, Jeklyn 11 Northam, WA 49.39 46.88 192
28 Corbett, Karly-Emma 11 Arena, WA 47.47 47.78 181
29 Smith, Ashlee 11 Kwinana 49.63 48.50 173
30 Kinsella, Annie 11 Tuart Hill 53.14 48.53 173
31 Andrews, Emily 11 Newman Churchlan 53.33 48.58 172
32 Covich, Taylah 11 Fremantle Port, 52.10 49.31 165
33 Graimes-Harrison, Riley 11 Leisurepark Laze NT 51.53 144
34 Mangalavite, Emilia 11 Wagin 56.63 56.60 109
35 Moore, Hannah 11 Armadale Kelmsco NT 57.56 103
36 Lupton, Shoshone 11 Northam, WA NT 1:06.03 68
Event 5 Girls 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Claxton, Helen 11 Arena, WA 35.48 35.56 440
2 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 35.60 36.19 418
3 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 35.99 36.84 396
4 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 37.50 38.34 351
5 Bond, Emma 10 Barracudas, WA 38.53 38.83 338
6 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 39.66 40.05 308
7 Moore, Laura 11 Westside 39.72 40.38 300
8 Konowalous, Anna 11 Westside 39.48 41.78 271
Event 5 Girls 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Claxton, Helen 11 Arena, WA 37.08 35.48 q443
2 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 36.89 35.60 q439
3 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 37.55 35.99 q425
4 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 40.42 37.50 q375
5 Bond, Emma 10 Barracudas, WA 39.65 38.53 q346
6 Konowalous, Anna 11 Westside 39.90 39.48 q321
7 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 41.40 39.66 q317
8 Moore, Laura 11 Westside 40.40 39.72 q316
Event 6 Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Fazio, Tyler 8 Westside 45.58 46.15 141
2 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, 50.74 49.97 111
3 Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 48.08 50.62 107
4 Italiano, Ethan 8 Leisurepark Laze 50.40 50.71 106
5 Watson, James 8 Newman Churchlan 50.69 50.88 105
6 Warner, Finn 7 Tuart Hill 52.88 53.97 88
7 Pizzirani, Liam 8 Southside Wesley 54.99 56.76 75
Event 6 Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Fazio, Tyler 8 Westside 46.27 45.58 q146
2 Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 48.64 48.08 q125
3 Italiano, Ethan 8 Leisurepark Laze 54.64 50.40 q108
4 Watson, James 8 Newman Churchlan NT 50.69 q106
5 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, 1:07.28 50.74 q106
6 Warner, Finn 7 Tuart Hill NT 52.88 q93
7 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 52.11 54.26 q86
8 Pizzirani, Liam 8 Southside Wesley NT 54.99 q83
-------------------------------------------------------------------------
9 Long, Caleb 8 Leisurepark Laze NT 55.44 81
10 Anglesey, Nicholas 8 Western Sprint, 56.38 55.73 80
-------------------------------------------------------------------------
11 Silas, Christian 7 Unattached 1:08.19 56.90 75
12 Heslop, Benjamin 7 Western Sprint, 1:00.31 59.65 65
13 O'Sullivan, Ethan 7 Rockingham, WA NT 1:01.43 59
-- Loller, Riley 8 Arena, WA 48.89 DQ
Event 6 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 41.96 40.46 209
2 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 41.73 42.04 186
3 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 41.88 42.11 186
4 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 42.82 42.38 182
5 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 42.55 42.43 181
6 Anderson, Max 9 West Coast, WA 43.91 44.52 157
7 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 43.72 44.92 153
Event 6 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 44.62 41.73 q191
2 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 42.22 41.88 q189
3 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 43.32 41.96 q188
4 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 40.92 42.55 q180
5 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 45.26 42.82 q176
6 Clouston, Angus 9 Arena, WA 46.04 43.20 q172
7 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 44.76 43.72 q166
8 Anderson, Max 9 West Coast, WA 45.51 43.91 q164
-------------------------------------------------------------------------
9 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 45.52 44.60 156
10 Sherrington, William 9 Western Sprint, 49.58 46.39 139
-------------------------------------------------------------------------
11 Lovegrove, Reilly 9 Kalamunda, WA NT 46.54 137
12 Holt, Lachlan 9 Breakers, WA NT 47.55 129
13 Hamersley, Bryn 9 Wagin 50.47 48.60 121
14 Wiggett, William 9 Tuart Hill NT 48.62 120
15 Emanuel, Charlie 9 Westside 54.55 49.10 117
16 Moro, Justin 9 Victoria Park, W 48.48 49.42 115
17 Blaine, Declan 9 Arena, WA NT 50.39 108
18 Faulkner, Trigg 9 South Lake Dolph NT 50.86 105
19 Verran, Christopher 9 Kalamunda, WA NT 51.34 102
20 Morisey, Andrew 9 Fremantle Port, NT 52.47 96
21 Fielding, Kai 9 Leisurepark Laze NT 52.91 93
22 Fry, Harrison 9 West Coast, WA 51.97 53.38 91
23 Pinchin-Yamada, Kinta 9 Western Sprint, 52.17 54.63 85
24 Wallis, Romeo 9 Northam, WA 1:02.93 55.89 79
25 Walton, Matthew 9 Southside Wesley 1:08.90 58.80 68
Event 6 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Corbett, Kieran 10 Arena, WA 39.74 40.39 210
2 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 40.83 40.79 204
3 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 40.85 40.90 203
4 Caddy, Ben 10 Tuart Hill 42.35 42.63 179
5 Harrup, Sebastian 10 Unattached 42.67 43.02 174
6 Bolton, James 10 Kwinana 42.28 43.85 164
7 Marissen, Thomas 10 Tuart Hill 42.60 44.87 153
Event 6 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Coyne, Kieran 10 Arena, WA 38.16 38.66 q240
2 Corbett, Kieran 10 Arena, WA 39.93 39.74 q221
3 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 43.18 40.83 q204
4 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 40.39 40.85 q203
5 Bolton, James 10 Kwinana 44.60 42.28 q183
6 Caddy, Ben 10 Tuart Hill 43.05 42.35 q182
7 Marissen, Thomas 10 Tuart Hill 46.34 42.60 q179
8 Harrup, Sebastian 10 Unattached 42.62 42.67 q178
-------------------------------------------------------------------------
9 Hickey, Scott 10 Thornlie 43.30 43.13 173
10 Morisey, Joshua 10 Fremantle Port, 45.11 43.48 169
-------------------------------------------------------------------------
11 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 43.87 43.66 166
12 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 42.60 43.83 165
13 Ali, Khaled 10 South Lake Dolph 50.11 43.93 163
14 Leach, Cameron 10 Barracudas, WA 45.04 44.32 159
15 Eaglesham, Will 10 Uwa Uniswim Swim NT 45.21 150
16 Pendal, Joshua 10 Kalamunda, WA 48.95 45.30 149
17 Spencer, Joshua 10 Western Sprint, NT 46.29 140
18 Elks, Nathaniel 10 Westside 45.98 47.34 130
19 Petroff, James 10 Tuart Hill NT 47.56 129
20 Drake-Brockman, Thomas 10 Southside Wesley 47.57 48.25 123
21 Huzzard, Trent 10 Central Aquatic, 55.79 51.42 102
22 Zambon, Jaden 10 Rockingham, WA 53.57 52.72 94
23 Mangalavite, Sebastiano 10 Wagin 58.92 1:02.93 55
Event 6 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Gee, Matheson 11 Southside Wesley 38.75 38.34 246
2 Player, Finlay 11 West Coast, WA 38.72 38.60 241
3 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 38.53 38.68 240
4 Loller, Brodie 11 Arena, WA 38.90 38.82 237
5 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 39.16 39.73 221
6 Nicolaou, Steven 11 Leisurepark Laze 40.71 41.18 198
7 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 40.66 41.30 197
8 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 40.56 41.60 192
Event 6 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 39.71 38.53 q242
2 Player, Finlay 11 West Coast, WA 38.74 38.72 q239
3 Gee, Matheson 11 Southside Wesley 40.38 38.75 q238
4 Loller, Brodie 11 Arena, WA 40.28 38.90 q236
5 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 41.19 39.16 q231
6 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 42.76 40.56 q208
7 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 40.29 40.66 q206
8 Nicolaou, Steven 11 Leisurepark Laze 51.63 40.71 q205
-------------------------------------------------------------------------
9 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 41.78 40.72 205
10 Howard, Cameron 11 South Lake Dolph 47.33 40.88 203
-------------------------------------------------------------------------
11 Emanuel, Lachlan 11 Westside 41.86 41.25 197
12 Ranaweera, Haritha 11 South Lake Dolph 40.92 41.56 193
13 Koczwara, Lucas 11 Tuart Hill 47.50 41.61 192
14 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 46.26 41.96 188
15 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 41.10 42.13 185
16 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 41.53 42.24 184
17 Charnley, Nicolas 11 Westside 42.90 42.76 177
18 Doody, Ryan 11 South Shore, WA 43.48 43.76 165
19 Hill, Ethan 11 Fremantle Port, 47.37 44.03 162
20 Townsend, Riley 11 Central Aquatic, 44.45 44.27 160
21 Brbich, Luke 11 South Shore, WA 48.30 44.80 154
22 Anderson, Jamie 11 Arena, WA NT 45.18 150
23 Armanios, Michael 11 Southside Wesley NT 45.27 149
24 Gregory, Thomas 11 Kalamunda, WA 50.11 45.99 142
25 Downes, Jayden 11 Arena, WA 45.08 46.78 135
26 Ho, Isaac 11 South Shore, WA NT 50.89 105
27 Watt, Brayden 11 Wagin 50.78 51.83 99
Event 6 Boys 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 35.22 34.46 339
2 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 36.25 36.26 291
3 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 36.03 36.52 285
4 Hill, Joel 11 West Coast, WA 36.19 36.69 281
5 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 37.66 38.22 248
6 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 37.88 38.91 235
7 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 38.21 39.24 229
Event 6 Boys 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 35.02 35.22 q318
2 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 36.43 36.03 q297
3 Hill, Joel 11 West Coast, WA 35.97 36.19 q293
4 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 38.28 36.25 q291
5 Bremer, Max 11 Arena, WA 39.70 37.15 q270
6 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 40.00 37.66 q260
7 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 39.08 37.88 q255
8 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 39.34 38.21 q249
Event 7 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim 38.76 38.40 467
2 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 40.45 39.95 415
3 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 41.12 40.57 396
4 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 39.82 40.65 393
5 Italiano, Rebecca 12 West Coast, WA 41.26 40.66 393
6 Brogan, Niamh 12 Uwa Uniswim Swim 41.69 41.22 377
7 Papantoniou, Jana 12 West Coast, WA 41.17 41.36 374
8 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 40.97 41.40 372
Event 7 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim 40.85 38.76 q454
2 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 40.21 39.82 q419
3 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 37.72 40.45 q399
4 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 46.15 40.97 q384
5 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 41.30 41.12 q380
6 Papantoniou, Jana 12 West Coast, WA 41.38 41.17 q379
7 Italiano, Rebecca 12 West Coast, WA 42.45 41.26 q376
8 Brogan, Niamh 12 Uwa Uniswim Swim 40.94 41.69 q365
-------------------------------------------------------------------------
9 Agron, Tahlia 12 Victoria Park, W 42.58 41.75 363
10 Coten, Claire 12 South Shore, WA 45.12 42.42 346
-------------------------------------------------------------------------
11 Frank, Emma 12 Westside 42.41 42.47 345
12 Thin, Kirsten 12 Lesmurdie Legend 43.98 43.21 328
13 Cook, Ella 12 Fremantle Port, 43.29 43.55 320
14 Swainson, Elizabeth 12 Fremantle Port, 43.82 43.59 319
15 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 43.67 43.64 318
16 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 43.52 43.91 312
17 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 44.88 44.21 306
18 Petroff, Sarah 12 Tuart Hill 44.25 44.99 290
19 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 46.53 45.60 279
20 Pokler, Loren 12 South Shore, WA NT 45.62 278
21 Kennedy, Gloria 12 Riverton Aquanau NT 46.18 268
22 McLaren, Alex 12 West Coast, WA 45.94 46.28 266
23 Devery, Ataria 12 Rockingham, WA 50.95 46.30 266
24 Spencer, Felicity 12 Rockingham, WA 45.91 46.65 260
25 Thomson, Madeline 12 Breakers, WA 47.45 46.95 255
26 Potts, Hannah 12 Uwa Uniswim Swim 47.64 47.09 253
27 Yates, Cheyenne 12 Southside Wesley 50.72 47.19 251
28 Walsh, Catherine 12 South Lake Dolph 46.96 47.22 251
29 Uchiyama, Kanon 12 West Coast, WA 46.38 47.35 249
30 Miles, Jessica 12 Leisurepark Laze 51.40 48.23 235
31 Vider, Shiran 12 Perth City Swimm 48.79 48.26 235
32 Harnetty, Ella 12 Breakers, WA NT 48.59 230
33 Doyle, Marie 12 Peel Aquatic, WA 51.94 49.38 219
34 Morgan, Samantha 12 Armadale Kelmsco 50.21 49.63 216
35 Walton, Olivia 12 Southside Wesley 51.22 49.72 215
36 Pedersen, Lauren 12 West Coast, WA 55.44 49.90 212
37 Hill, Courtney 12 Fremantle Port, 49.94 50.33 207
38 Morgan, Rachel 12 Armadale Kelmsco 51.22 50.58 204
39 Evans, Keira 12 West Coast, WA 49.46 50.65 203
40 Taylor, Peggy 12 Fremantle Port, 53.54 51.42 194
41 Jones, Eliza 12 Fremantle Port, 53.94 52.30 184
42 Saxon, Laura 12 Central Aquatic, 55.58 53.16 176
43 Connor, Elle 12 Armadale Kelmsco NT 54.78 160
44 Winter, Emma 12 Central Aquatic, 56.21 57.11 142
-- Kirk Williams, Shannen 12 Fremantle Port, 59.18 DQ
-- Plunkett, Hayley 12 Central Aquatic, 52.78 DQ
Event 7 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Glover, Ashleigh 13 West Coast, WA 37.72 37.46 503
2 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 38.35 38.13 477
3 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 39.31 39.17 440
4 White, Maggie 13 West Coast, WA 39.44 39.20 439
5 Sadek, Farah 13 West Coast, WA 39.80 39.88 417
6 Honey, Stella 13 Fremantle Port, 40.37 40.09 410
7 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 40.56 42.64 341
Event 7 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Glover, Ashleigh 13 West Coast, WA 36.81 37.72 q493
2 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 39.24 38.35 q469
3 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 38.47 39.31 q435
4 White, Maggie 13 West Coast, WA 38.81 39.44 q431
5 Sadek, Farah 13 West Coast, WA 40.35 39.80 q419
6 Honey, Stella 13 Fremantle Port, 38.59 40.37 q402
7 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 40.58 40.56 q396
8 Pensini, Brooke 13 South Shore, WA 43.33 40.97 q384
-------------------------------------------------------------------------
9 Cheng, Zheng Xin 13 Victoria Park, W 39.71 41.73 364
10 Lea, Aimee 13 Arena, WA 42.57 42.01 356
-------------------------------------------------------------------------
11 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 42.60 42.43 346
12 Gibb, Emily 13 Central Aquatic, 42.32 42.46 345
13 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 40.18 42.65 341
14 Nguyen, Yuki 13 West Coast, WA 42.01 43.02 332
15 Miller, Hannah 13 Kwinana 40.55 43.34 325
16 Downes, Arielle 13 West Coast, WA NT 44.01 310
17 Moss, Isabel 13 Uwa Uniswim Swim 47.87 44.35 303
18 Colligan, Jessica 13 Swan Hills 43.44 44.48 300
19 Graca, Nadia 13 Central Aquatic, 45.91 44.73 295
20 Barnes, Jessica 13 Breakers, WA 42.57 44.99 290
21 Kestel, Elizabeth 13 Fremantle Port, 47.08 45.02 290
22 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 42.48 45.07 289
23 Catlin, Talia 13 Swan Hills 44.11 45.09 288
24 Rideout, Karis 13 Western Sprint, 41.81 45.24 285
25 Munks, Sian 13 West Coast, WA 47.91 45.40 282
26 Tully, Zoe 13 Southside Wesley 45.91 45.88 274
27 Italiano, Tayla 13 Leisurepark Laze 42.68 46.16 269
28 Reynolds, Constance 13 Uwa Uniswim Swim 49.73 46.17 268
29 Harding, Rachael 13 Southside Wesley 46.03 46.43 264
30 Ford, Caitlin 13 Southside Wesley 46.43 46.92 256
31 Keohane, Louise 13 Central Aquatic, 46.68 47.37 248
32 Maloney, Claire 13 West Coast, WA 48.04 48.74 228
33 Smith, Lacey 13 Central Aquatic, NT 50.31 207
34 Harding, Annabelle 13 Southside Wesley 49.16 50.84 201
35 Goh, Samantha 13 Southside Wesley 51.51 51.37 195
Event 7 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 37.52 36.53 542
2 Sadek, Salwa 14 West Coast, WA 37.91 37.39 506
3 Loreggian, Savannah 14 Arena, WA 38.70 38.61 459
4 Piccaluga, Alba 14 Southside Wesley 39.79 39.34 434
5 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 39.72 40.23 406
6 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 41.35 40.69 392
7 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 41.08 42.07 355
8 Tuchaai, Ellie 14 Westside 42.33 43.15 329
Event 7 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 35.02 37.52 q501
2 Sadek, Salwa 14 West Coast, WA 35.63 37.91 q485
3 Loreggian, Savannah 14 Arena, WA NT 38.70 q456
4 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 41.38 39.72 q422
5 Piccaluga, Alba 14 Southside Wesley 41.04 39.79 q420
6 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 42.43 41.08 q381
7 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 40.93 41.35 q374
8 Kriening, Emma 14 West Coast, WA 42.23 41.51 q369
-------------------------------------------------------------------------
9 Tuchaai, Ellie 14 Westside 44.52 42.33 348
10 Pontre, Sofie 14 South Shore, WA NT 43.04 331
-------------------------------------------------------------------------
11 Halvorson, Jayde 14 South Shore, WA NT 43.49 321
12 Zappacosta, Tiana 14 Victoria Park, W 43.76 43.90 312
13 Gwynne, Chloe 14 Rockingham, WA 43.04 44.47 300
14 Stjepanovic, Natasha 14 Tuart Hill 45.29 44.58 298
15 Moore, Olivia 14 Westside 44.02 44.89 292
16 Jones, Georgia 14 Central Aquatic, 44.29 45.10 288
17 McLean, Lauren 14 Fremantle Port, 53.88 45.20 286
18 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 46.46 45.23 286
19 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 45.97 46.51 263
20 Covich, Brianna 14 Fremantle Port, 49.12 46.97 255
21 Turner, Monique 14 Armadale Kelmsco 47.93 52.22 185
Event 7 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 38.79 36.73 534
2 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 38.43 37.95 484
3 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 38.72 38.90 449
4 Robinson, Rebecca 15 Victoria Park, W 40.15 39.12 442
5 Ling, Melissa 15 Uwa Uniswim Swim 40.79 39.32 435
6 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 40.95 40.72 391
7 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 40.81 40.78 390
-- Walters, Summer 15 Southside Wesley 39.12 DQ
Event 7 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 37.23 38.43 q466
2 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 39.59 38.72 q455
3 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 38.09 38.79 q453
4 Walters, Summer 15 Southside Wesley 39.58 39.12 q442
5 Robinson, Rebecca 15 Victoria Park, W 39.13 40.15 q408
6 Ling, Melissa 15 Uwa Uniswim Swim 42.90 40.79 q389
7 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 44.37 40.81 q389
8 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 40.19 40.95 q385
-------------------------------------------------------------------------
9 Radwan, Yasmine 15 Riverton Aquanau NT 41.05 382
10 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 40.18 41.07 382
-------------------------------------------------------------------------
11 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 43.44 42.21 351
12 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 42.34 42.42 346
13 Etschmann, Natasha 15 Arena, WA 41.23 42.84 336
14 Rimmer, Maddelyn 15 Central Aquatic, 43.56 44.34 303
15 Streeter, Kateleen 15 Central Aquatic, 44.76 44.35 303
16 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 44.57 45.11 288
17 Saxon, Charlotte 15 Central Aquatic, 45.05 45.43 282
18 Doody, Shannon 15 South Shore, WA NT 47.64 244
Event 7 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 39.10 37.43 504
2 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 37.70 37.79 490
3 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 40.78 38.00 482
4 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 44.35 42.86 336
Event 7 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 36.08 37.70 q493
2 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 37.27 39.10 q442
3 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 42.11 40.78 q390
4 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 44.26 44.35 q303
5 Pangler, Yvonne 16 Wagin 45.27 48.87 q226
Event 7 Women 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 38.32 37.29 510
2 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 37.75 37.85 488
3 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 38.05 38.25 472
4 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 40.53 41.13 380
5 Smout, Katie 17 Thornlie 42.44 44.22 306
Event 7 Women 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 36.70 37.75 q491
2 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 37.69 38.05 q480
3 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 36.37 38.32 q470
4 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 40.04 39.88 q417
5 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 39.93 40.53 q397
6 Smout, Katie 17 Thornlie 43.84 42.44 q346
Event 7 Women 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 37.00 35.68 582
2 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 36.46 35.84 574
3 Chaisty, Kate 16 Southside Wesley 36.45 35.90 571
4 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 37.12 36.58 540
5 Murray, Anna 16 Unattached 37.05 36.88 527
6 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 37.13 37.04 520
7 Ashton, Emily 16 Westside 37.31 37.41 505
8 Bunning, Tayla 14 Western Sprint, 36.74 38.06 480
Event 7 Women 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Chaisty, Kate 16 Southside Wesley 34.94 36.45 q546
2 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 36.89 36.46 q546
3 Bunning, Tayla 14 Western Sprint, 36.86 36.74 q533
4 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 34.63 37.00 q522
5 Murray, Anna 16 Unattached 36.11 37.05 q520
6 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 38.08 37.12 q517
7 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 36.19 37.13 q516
8 Ashton, Emily 16 Westside 37.74 37.31 q509
Event 8 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 37.45 37.71 353
2 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 38.20 38.28 338
3 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 39.78 39.54 306
4 Ackerman, Diwan 12 Busselton, WA 42.35 41.32 268
5 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 41.74 41.46 266
6 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 42.43 41.94 257
7 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 43.03 43.04 237
8 Cipriano, Michael 12 Fremantle Port, 42.95 44.28 218
Event 8 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 38.79 37.45 q361
2 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 38.74 38.20 q340
3 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 40.88 39.78 q301
4 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 47.23 41.74 q260
5 Ackerman, Diwan 12 Busselton, WA 41.25 42.35 q249
6 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 46.45 42.43 q248
7 Cipriano, Michael 12 Fremantle Port, 44.69 42.95 q239
8 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 43.97 43.03 q238
-------------------------------------------------------------------------
9 Pollard, Isaac 12 Fremantle Port, 43.77 43.23 234
10 Shepherd, Jett 12 Rockingham, WA 44.81 43.75 226
-------------------------------------------------------------------------
11 Kyriakou, Christian 12 West Coast, WA 43.95 44.39 216
12 Kang, Jarrett 12 Southside Wesley 45.68 44.68 212
13 Smith, Jacob 12 Arena, WA 45.63 44.80 210
14 Brown, Angus 12 Westside 45.39 44.97 208
15 Smith, Ben 12 Arena, WA 46.04 45.78 197
15 Overheu, Tim 12 Bay View Saints 46.28 45.78 197
17 Rainford, Joshua 12 Victoria Park, W 45.97 45.90 196
18 Corrie, Tom 12 Fremantle Port, 45.87 46.50 188
19 Redmond, Hayden 12 Fremantle Port, 56.46 46.77 185
20 Pope, Henry 12 Central Aquatic, 50.09 47.06 182
21 Hamersley, Kyle 12 Wagin NT 47.14 181
22 Van Den Langenberg, Matt 12 Kwinana 50.34 47.33 178
23 Smith, Brayden 12 Arena, WA 49.59 47.48 177
24 Bradley, Ethan 12 Southside Wesley 48.72 47.96 171
25 Veza, Lachlan 12 Barracudas, WA NT 48.17 169
26 Rogers, Adrian 12 Central Aquatic, 51.03 48.18 169
27 Lorimer, William 12 Rockingham, WA 53.63 49.12 160
28 Oberman, Matthew 12 Westside NT 49.50 156
29 Luff, Jamie 12 South Lake Dolph 48.30 49.55 155
29 Rowse, Avon 12 Leisurepark Laze 57.89 49.55 155
31 Schaper, Finlay 12 South Shore, WA 50.35 50.73 145
32 Brazil, Conor 12 Central Aquatic, 51.50 52.24 133
33 Chernov, Caspar 12 Fremantle Port, 51.39 52.76 129
34 Pope, Andrew 12 Central Aquatic, 53.69 52.99 127
-- Ranelli, Julian 12 Leisurepark Laze NT DQ
Event 8 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Gomes, Thalys 13 Breakers, WA 37.21 35.60 420
2 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 36.34 35.86 411
3 Robinson, William 13 Victoria Park, W 37.46 36.71 383
4 Paini, Anthony 13 Kalamunda, WA 38.34 37.34 364
5 Roberts, Ben 13 Arena, WA 37.75 37.62 356
6 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 38.80 37.66 355
7 Shepherd, Callum 13 Rockingham, WA 39.55 39.78 301
8 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 39.34 41.28 269
Event 8 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 36.98 36.34 q395
2 Gomes, Thalys 13 Breakers, WA 36.88 37.21 q368
3 Robinson, William 13 Victoria Park, W 37.60 37.46 q360
4 Roberts, Ben 13 Arena, WA 37.60 37.75 q352
5 Paini, Anthony 13 Kalamunda, WA 38.06 38.34 q336
6 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 38.95 38.80 q324
7 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 44.55 39.34 q311
8 Shepherd, Callum 13 Rockingham, WA 39.92 39.55 q306
-------------------------------------------------------------------------
9 Lantzke, William 13 West Coast, WA 39.36 39.61 305
10 Downes, Lewis 13 Arena, WA 40.78 39.86 299
-------------------------------------------------------------------------
11 Sharp, Ethan 13 Kalamunda, WA NT 39.98 296
12 Armstrong, Matthew 13 Uwa Uniswim Swim 41.88 40.24 291
13 Jackson, Elliott 13 Rockingham, WA 42.57 41.32 268
14 Milne, Alexander 13 South Shore, WA NT 41.76 260
15 Bull, James 13 Central Aquatic, 41.20 42.33 250
16 Biesheuvel, Kenny 13 Southside Wesley 46.49 42.92 239
17 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 50.25 42.95 239
18 Brbich, Ben 13 South Shore, WA 46.49 43.93 223
19 Parker, Mitchell 13 Southside Wesley 46.39 44.79 211
20 Hill, Luke 13 Armadale Kelmsco 44.62 46.52 188
21 Wade, Asger 13 West Coast, WA 47.25 46.85 184
22 Dods, Jayden 13 Tuart Hill 46.69 47.53 176
23 Standley, Nathan 13 Fremantle Port, 47.19 47.73 174
24 Hicks, Samuel 13 Armadale Kelmsco NT 51.85 136
-- Mertens, Luke 13 Fremantle Port, 47.51 DQ
Event 8 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 34.97 34.74 452
2 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 35.18 35.10 438
3 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 36.66 35.37 428
4 Sutton, Dane 14 Arena, WA 35.24 35.56 421
5 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 36.82 36.39 393
6 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 38.12 38.61 329
7 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 37.97 39.73 302
8 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 37.33 39.76 301
Event 8 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 35.72 34.97 q443
2 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 35.98 35.18 q435
3 Sutton, Dane 14 Arena, WA 38.71 35.24 q433
4 De Villiers, Tristan 14 Arena, WA 37.51 35.40 q427
5 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 34.60 36.66 q385
6 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 38.61 36.82 q380
7 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 38.28 37.33 q364
8 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 40.39 37.97 q346
-------------------------------------------------------------------------
9 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 38.34 38.12 342
10 Hull, James 14 Central Aquatic, 38.53 38.51 332
-------------------------------------------------------------------------
11 Luff, Andrew 14 South Lake Dolph 39.42 39.66 304
12 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 43.26 39.97 297
13 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 42.10 40.58 283
14 Williams, Lewis 14 Central Aquatic, 41.94 40.59 283
15 Blot, Lukas 14 Fremantle Port, 42.23 40.91 277
16 Dans, Cullen 14 South Shore, WA 42.62 40.98 275
17 Sivic, Aiden 14 Victoria Park, W 45.51 41.16 272
18 Ackerman, Lehan 14 Busselton, WA 40.79 41.25 270
19 Morisey, Kristian 14 Fremantle Port, 42.79 41.64 262
20 Hicks, Jacob 14 Northam, WA 45.30 41.92 257
21 Martin-Rose, Dylan 14 Rockingham, WA 43.65 42.11 254
22 Stenning, Oliver 14 South Shore, WA NT 42.63 244
23 Muller, Theodor 14 Central Aquatic, NT 46.30 191
24 McCaffrey, Connor 14 Armadale Kelmsco 47.90 47.39 178
Event 8 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Martin, Justin 15 Arena, WA 35.84 35.10 438
2 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 36.69 35.65 418
3 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 36.88 36.09 403
4 Khowira, Timothy 15 West Coast, WA 38.22 36.44 392
5 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 37.21 37.18 369
6 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 37.14 37.24 367
7 Chin, Alex 15 West Coast, WA 37.32 38.24 339
8 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 38.84 38.78 325
Event 8 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Martin, Justin 15 Arena, WA 36.75 35.84 q412
2 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 37.54 36.69 q384
3 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 37.46 36.88 q378
4 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 37.43 37.14 q370
5 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 35.99 37.21 q368
6 Chin, Alex 15 West Coast, WA 40.19 37.32 q364
7 Mitchell, Lawrence 15 West Coast, WA 36.98 37.40 q362
8 Khowira, Timothy 15 West Coast, WA NT 38.22 q339
-------------------------------------------------------------------------
9 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 41.25 38.84 323
10 Davis, John 15 Perth City Swimm 43.77 39.52 307
-------------------------------------------------------------------------
11 Burdan, Connor 15 Central Aquatic, 40.54 41.94 257
12 Cameron, Alexander 15 South Shore, WA NT 44.04 222
13 Watt, Zane 15 Wagin 47.33 47.02 182
-- Cardosa, Jake 15 Breakers, WA 34.90 DQ
Event 8 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 36.80 37.55 358
2 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 38.37 39.08 317
3 Harnetty, George 16 Breakers, WA 41.57 41.05 274
Event 8 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 39.95 34.88 q447
2 Staffe, Luke 16 Arena, WA 35.04 35.77 q414
3 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 39.00 36.80 q380
4 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 39.17 38.37 q335
5 Regnaud, Alex 16 Western Sprint, 37.83 38.94 q321
6 Harnetty, George 16 Breakers, WA 40.20 41.57 q264
Event 8 Men 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 35.09 36.46 391
2 Tizzone, Marco 17 Unattached 39.60 38.29 337
Event 8 Men 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 35.22 35.09 q439
2 Brown, Harry 18 Southside Wesley 35.36 35.21 q434
3 McPherson, Shenton 18 Western Sprint, 35.02 36.26 q397
4 Tizzone, Marco 17 Unattached 42.96 39.60 q305
Event 8 Men 19 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Williams, Shaun 26 Armadale Kelmsco NT 41.52 q265
Event 8 Men 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 32.57 30.19 689
2 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 32.97 32.84 535
3 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 33.32 33.16 520
4 Basson, Luke 20 Westside 33.38 33.29 514
5 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 33.34 33.39 509
6 Kint, Harrison 16 Westside 34.47 34.35 468
7 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 34.88 35.09 439
8 Kapp, Marco 16 Arena, WA 34.62 35.15 436
Event 8 Men 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 28.99 32.57 q549
2 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 33.00 32.97 q529
3 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 31.63 33.32 q512
4 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 34.43 33.34 q511
5 Basson, Luke 20 Westside 32.21 33.38 q510
6 Kint, Harrison 16 Westside 34.73 34.47 q463
7 Banister, Jack 19 South Shore, WA NT 34.56 q459
8 Kapp, Marco 16 Arena, WA 33.99 34.62 q457
Event 9 Women 99 & Under 50 LC Meter Butterfly Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Scott, Madeleine 999 19 Leisurepark Laze 32.26 33.51 418
Event 10 Men 99 & Under 50 LC Meter Butterfly Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 14 38 Perth City Swimm NT 40.29 172
2 Kimberley, Samuel 666 14 Rockingham, WA NT 1:17.13 24
Event 11 Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 47.62 46.70 154
2 Barbour, Grace 8 Westside 46.36 48.33 139
3 Thomson, Aurelia 8 Uwa Uniswim Swim 52.96 49.33 131
4 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 50.71 49.55 129
5 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA 52.78 53.30 104
6 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 52.27 56.57 87
7 Price, Seren 8 Westside 55.07 56.61 86
8 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA 1:01.90 59.67 74
Event 11 Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Barbour, Grace 8 Westside 49.39 46.36 q158
2 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze NT 47.62 q145
3 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 48.48 50.71 q120
4 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 51.08 52.27 q110
5 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA NT 52.78 q107
6 Thomson, Aurelia 8 Uwa Uniswim Swim NT 52.96 q106
7 Price, Seren 8 Westside 55.46 55.07 q94
8 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA NT 1:01.90 q66
-------------------------------------------------------------------------
9 Italiano, Isabel 7 West Coast, WA NT 1:09.27 47
-- Thin, Chloe 8 Lesmurdie Legend 59.97 DQ
-- McDowell, Sirena 8 Fremantle Port, NT DQ
-- Stjepanovic, Liliana 8 Tuart Hill NT DQ
-- Burd, Riley 8 South Lake Dolph 1:03.56 DQ
Event 11 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Silas, Caitlin 9 Unattached 41.87 39.75 250
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 39.99 40.06 245
3 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 40.31 40.31 240
4 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 45.03 42.96 198
5 Packer, Ella 9 Arena, WA 44.00 44.17 182
6 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 44.18 46.43 157
7 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 44.94 47.56 146
-- Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 42.15 DQ
Event 11 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 41.45 39.99 q246
2 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 42.46 40.31 q240
3 Silas, Caitlin 9 Unattached 1:00.25 41.87 q214
4 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 40.86 42.15 q210
5 Packer, Ella 9 Arena, WA 43.36 44.00 q184
6 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 51.02 44.18 q182
7 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 54.52 44.94 q173
8 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 43.72 45.03 q172
-------------------------------------------------------------------------
9 Agron, Monique 9 Victoria Park, W 46.49 46.16 160
10 Power, Olivia 9 Southside Wesley 50.38 48.69 136
-------------------------------------------------------------------------
11 Fricke, Olivia 9 Westside NT 49.80 127
12 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 46.02 50.08 125
13 Antonio, Natasha 9 Busselton, WA 47.77 50.43 122
14 Muru, Annika 9 Western Sprint, 48.40 51.78 113
15 Brazil, Caitlin 9 Central Aquatic, 51.39 51.90 112
16 Bull, Christina 9 Central Aquatic, NT 52.29 110
17 Riederer, Muirenn 9 Westside 51.75 52.63 108
18 Jeminson, Isabelle 9 Rockingham, WA 53.78 52.98 105
19 Weston, Isabella 9 Western Sprint, 48.58 55.00 94
20 Ellul, Jessica 9 Southside Wesley NT 55.75 90
21 Smith, Kasie 9 Leisurepark Laze 56.84 55.99 89
22 Paul, Hallie 9 Perth City Swimm 56.07 57.36 83
23 Butler, Hannah 9 All Saints, WA NT 57.43 83
24 Townsend, Abbey 9 Central Aquatic, 52.44 58.59 78
25 Pollard, Imogen 9 Fremantle Port, 55.15 59.01 76
26 Yates, Kaycee 9 Southside Wesley 58.79 1:00.12 72
27 Weston, Autumn 9 Western Sprint, 1:04.38 1:02.55 64
28 Graimes-Harrisson, Tully 9 Leisurepark Laze NT 1:04.27 59
-- Hargrave, Megan 9 Victoria Park, W NT DQ
Event 11 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 39.03 37.95 288
2 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 40.27 39.44 256
3 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 41.46 39.94 247
4 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 42.41 40.10 244
5 Harris, Beige 10 Busselton, WA 42.45 41.46 221
6 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 41.92 41.90 214
7 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 42.44 42.61 203
8 Lea, Maddison 10 Arena, WA 43.28 42.67 202
Event 11 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 40.38 39.03 q265
2 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 37.79 40.27 q241
3 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 41.31 41.46 q221
4 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 43.68 41.92 q213
5 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 40.01 42.41 q206
6 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 44.60 42.44 q206
7 Harris, Beige 10 Busselton, WA 43.60 42.45 q205
8 Lea, Maddison 10 Arena, WA 51.65 43.28 q194
-------------------------------------------------------------------------
9 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 42.82 43.55 190
9 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 42.64 43.55 190
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
11 Horsfall, Maddison 10 Arena, WA 43.56 44.20 182
12 Lenaghan, Grace 10 Arena, WA 45.36 44.58 177
13 Cipriano, Chimene 10 Fremantle Port, NT 44.92 173
14 Mepham, Kiana 10 Western Sprint, 49.05 45.06 172
15 Frank, Genevieve 10 Westside 44.63 45.29 169
16 Ballard, Kaitlyn 10 Kwinana 51.77 47.92 143
17 Hicks, Ella 10 Armadale Kelmsco 50.17 48.84 135
18 Hugi, Celine 10 Kwinana 55.56 49.93 126
19 Lotti, Emma 10 Arena, WA 53.92 51.83 113
20 Bateman, Jaymi 10 Riverton Aquanau 47.77 51.91 112
21 Stjepanovic, Tatiana 10 Tuart Hill 54.47 51.99 112
22 Warner, Tully 10 Tuart Hill NT 52.58 108
23 Dods, Emily 10 Tuart Hill NT 54.17 99
24 Walton, Millie 10 Central Aquatic, 54.66 57.66 82
25 Pedley, Pippa 10 West Coast, WA NT 58.46 78
26 Keller, Alexa 10 Central Aquatic, 1:01.02 59.06 76
27 Harch, Bridgette 10 Tuart Hill NT 1:01.74 66
28 Hill, Sophie 10 Armadale Kelmsco 58.14 1:03.03 62
29 Kang, Helena 10 Southside Wesley 1:00.14 1:03.87 60
-- Miles, Emily 10 Leisurepark Laze 48.50 DQ
-- Long, Tegan 10 Leisurepark Laze NT DQ
-- Bond, Emma 10 Barracudas, WA 37.31 DQ
-- Fisher, Hannah 10 Tuart Hill NT DQ
-- Pedersen, Chloe 10 West Coast, WA 1:06.74 DQ
Event 11 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Schofield, Jemma 11 South Shore, WA 38.55 37.24 305
2 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 38.53 37.46 299
3 Maynard, Micheala 11 Unattached 38.79 38.13 284
4 Campbell, Hayley 11 Kalamunda, WA 39.28 38.39 278
5 Moore, Laura 11 Westside 38.71 38.74 271
6 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 38.93 39.70 251
6 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 39.51 39.70 251
8 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 38.58 40.67 234
Event 11 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 38.50 38.53 q275
2 Schofield, Jemma 11 South Shore, WA 39.14 38.55 q275
3 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 40.47 38.58 q274
4 Moore, Laura 11 Westside 38.14 38.71 q271
5 Maynard, Micheala 11 Unattached 40.43 38.79 q269
6 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 46.09 38.93 q267
7 Campbell, Hayley 11 Kalamunda, WA 40.79 39.28 q259
8 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 40.18 39.51 q255
-------------------------------------------------------------------------
9 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 39.60 39.82 249
10 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 41.07 40.82 231
-------------------------------------------------------------------------
11 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 44.95 40.89 230
12 Matthews, Ella 11 Barracudas, WA NT 41.85 214
13 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 38.22 41.97 213
14 Konowalous, Anna 11 Westside 42.56 42.99 198
15 Thomson, Isla 11 Arena, WA 42.11 43.68 189
16 Algar, Jessica 11 West Coast, WA 40.94 43.87 186
17 Riederer, Aisling 11 Westside 43.29 44.41 179
18 Dans, Bella 11 South Shore, WA 43.43 45.23 170
19 Maloney, Mary-Grace 11 West Coast, WA 45.43 45.32 169
20 Corbett, Karly-Emma 11 Arena, WA 50.31 45.71 164
21 Sutton, Alyssa 11 Arena, WA 45.29 46.75 154
22 Wilson, Phoebe 11 Kalamunda, WA 51.86 47.82 144
23 Gurr, Isabella 11 Tuart Hill 52.50 47.89 143
24 Knox, Sarah 11 West Coast, WA 48.90 48.69 136
25 McLean, Emma 11 Fremantle Port, 51.51 48.87 135
26 Smith, Ashlee 11 Kwinana 53.34 51.14 117
27 Cox, Amy 11 Breakers, WA 50.24 52.23 110
28 Kinsella, Annie 11 Tuart Hill 55.88 56.12 89
29 Wallis, Jeklyn 11 Northam, WA 58.26 58.46 78
30 Graimes-Harrison, Riley 11 Leisurepark Laze NT 1:02.16 65
-- Priestly, Neisha 11 Fremantle Port, NT DQ
Event 11 Girls 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 34.77 34.04 399
2 Freeman, Amara 11 Southside Wesley 36.12 34.62 379
3 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 34.85 35.33 357
4 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 35.07 35.52 351
5 Claxton, Helen 11 Arena, WA 35.73 36.59 321
6 Ford, Erin 11 Southside Wesley 37.35 36.93 312
7 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 36.36 37.48 299
8 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 37.20 40.03 245
Event 11 Girls 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 34.83 34.77 q374
2 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 37.64 34.85 q372
3 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 36.24 35.07 q365
4 Claxton, Helen 11 Arena, WA 36.32 35.73 q345
5 Freeman, Amara 11 Southside Wesley 39.06 36.12 q334
6 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 36.75 36.36 q327
7 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 38.77 37.20 q306
8 Ford, Erin 11 Southside Wesley 37.69 37.35 q302
Event 12 Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 43.18 42.11 151
2 Fazio, Tyler 8 Westside 50.88 47.34 106
Event 12 Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 53.68 43.18 q140
2 Fazio, Tyler 8 Westside 51.67 50.88 q85
3 Heslop, Benjamin 7 Western Sprint, 1:06.12 1:06.30 q38
4 Anglesey, Nicholas 8 Western Sprint, 1:18.27 1:24.96 q18
-- Long, Caleb 8 Leisurepark Laze NT DQ
-- O'Sullivan, Ethan 7 Rockingham, WA NT DQ
-- Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 57.29 DQ
-- Warner, Finn 7 Tuart Hill NT DQ
Event 12 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Anderson, Max 9 West Coast, WA 43.24 41.95 152
2 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 42.26 42.41 147
3 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 42.33 42.90 142
4 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 42.49 42.97 142
5 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 46.06 48.81 97
6 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 47.74 48.90 96
7 Faulkner, Trigg 9 South Lake Dolph 49.18 49.36 93
Event 12 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 42.48 42.26 q149
2 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 46.02 42.33 q148
3 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 43.64 42.49 q147
4 Clouston, Angus 9 Arena, WA 45.01 42.68 q145
5 Anderson, Max 9 West Coast, WA 42.72 43.24 q139
6 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 47.88 46.06 q115
7 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 47.70 47.74 q103
8 Faulkner, Trigg 9 South Lake Dolph NT 49.18 q94
-------------------------------------------------------------------------
9 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 49.18 50.57 87
10 Holt, Lachlan 9 Breakers, WA NT 52.95 76
-------------------------------------------------------------------------
11 Emanuel, Charlie 9 Westside 51.80 53.26 74
12 Sherrington, William 9 Western Sprint, 55.89 54.22 70
13 Hamersley, Bryn 9 Wagin 56.67 56.18 63
14 Blaine, Declan 9 Arena, WA NT 56.23 63
15 Moro, Justin 9 Victoria Park, W NT 1:05.49 40
-- Fielding, Kai 9 Leisurepark Laze NT DQ
-- Gregory, James 9 Kalamunda, WA 40.29 DQ
Event 12 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 38.19 37.94 206
2 Moran, Hugh 10 Uwa Uniswim Swim 39.12 39.33 185
3 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 41.86 41.29 160
4 Elks, Nathaniel 10 Westside 44.15 41.73 155
5 Harrup, Sebastian 10 Unattached 41.11 42.46 147
6 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 42.38 42.83 143
7 Caddy, Ben 10 Tuart Hill 44.14 48.14 101
Event 12 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 37.38 38.19 q202
2 Moran, Hugh 10 Uwa Uniswim Swim 38.69 39.12 q188
3 Coyne, Kieran 10 Arena, WA 39.26 41.05 q163
4 Harrup, Sebastian 10 Unattached 46.54 41.11 q162
5 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 40.55 41.86 q153
6 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 43.90 42.38 q148
7 Caddy, Ben 10 Tuart Hill 45.36 44.14 q131
8 Elks, Nathaniel 10 Westside 43.76 44.15 q131
-------------------------------------------------------------------------
9 Corbett, Kieran 10 Arena, WA 42.38 44.22 130
10 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 39.78 44.51 127
-------------------------------------------------------------------------
11 Bolton, James 10 Kwinana 43.48 45.77 117
12 Marissen, Thomas 10 Tuart Hill NT 46.16 114
13 Hickey, Scott 10 Thornlie 44.74 49.15 95
14 Pendal, Joshua 10 Kalamunda, WA 52.05 53.80 72
15 Huzzard, Trent 10 Central Aquatic, 52.60 54.84 68
16 Drake-Brockman, Thomas 10 Southside Wesley 53.46 56.06 64
17 Spencer, Joshua 10 Western Sprint, NT 56.37 63
Event 12 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 38.94 37.55 213
2 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 38.92 38.67 195
3 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 38.32 39.47 183
4 Emanuel, Lachlan 11 Westside 40.89 40.06 175
5 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 39.70 40.36 171
6 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 40.03 40.48 170
7 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 42.47 42.23 149
8 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 41.79 42.78 144
Event 12 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 44.94 38.32 q200
2 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 38.44 38.92 q191
3 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 39.56 38.94 q191
4 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 48.83 39.70 q180
5 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 39.21 40.03 q175
6 Emanuel, Lachlan 11 Westside 41.30 40.89 q165
7 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 42.27 41.79 q154
8 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 41.54 42.47 q147
-------------------------------------------------------------------------
9 Gee, Matheson 11 Southside Wesley 43.33 42.55 146
10 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 40.81 43.05 141
-------------------------------------------------------------------------
11 Nicolaou, Steven 11 Leisurepark Laze 57.31 43.44 137
12 Howard, Cameron 11 South Lake Dolph 58.70 44.75 125
13 Baron, James 11 Southside Wesley NT 45.75 117
14 Brbich, Luke 11 South Shore, WA 53.01 45.87 116
15 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 41.55 47.76 103
16 Hill, Ethan 11 Fremantle Port, 47.42 48.99 95
17 Gregory, Thomas 11 Kalamunda, WA 54.41 51.24 83
18 Downes, Jayden 11 Arena, WA 49.38 56.70 61
-- Doody, Ryan 11 South Shore, WA 42.05 DQ
-- Townsend, Riley 11 Central Aquatic, 46.49 DQ
Event 12 Boys 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 33.63 33.55 298
2 Loller, Brodie 11 Arena, WA 34.46 33.64 296
3 Hill, Joel 11 West Coast, WA 35.07 35.23 258
4 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 35.89 35.29 256
5 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 35.42 36.14 239
6 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 36.54 36.27 236
7 Player, Finlay 11 West Coast, WA 37.69 39.07 189
-- Bonsall, Robert 10 Arena, WA 37.00 DQ
Event 12 Boys 50 LC Meter Butterfly Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 35.11 33.63 q296
2 Loller, Brodie 11 Arena, WA 34.12 34.46 q275
3 Hill, Joel 11 West Coast, WA 34.39 35.07 q261
4 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 34.76 35.42 q253
5 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 35.65 35.89 q244
6 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 40.56 36.54 q231
7 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 41.03 37.00 q222
8 Player, Finlay 11 West Coast, WA 38.82 37.69 q210
Event 13 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Yates, Cheyenne 12 Southside Wesley 35.04 34.36 488
2 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 34.91 35.22 453
3 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 35.61 35.34 448
4 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 36.40 36.49 407
5 Coten, Claire 12 South Shore, WA 36.80 36.67 401
6 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 36.48 37.20 384
7 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 37.81 37.54 374
8 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 37.46 37.62 372
Event 13 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 36.40 34.91 q465
2 Yates, Cheyenne 12 Southside Wesley 35.17 35.04 q460
3 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 35.76 35.61 q438
4 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 36.15 36.40 q410
5 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 36.99 36.48 q408
6 Coten, Claire 12 South Shore, WA 37.89 36.80 q397
7 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 36.99 37.46 q376
8 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 37.20 37.81 q366
-------------------------------------------------------------------------
9 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim NT 38.20 355
10 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 40.00 38.56 345
-------------------------------------------------------------------------
11 Uchiyama, Kanon 12 West Coast, WA 37.54 38.82 338
12 Cook, Ella 12 Fremantle Port, 37.86 39.09 331
13 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 39.92 39.13 330
14 Pokler, Loren 12 South Shore, WA 39.30 39.58 319
15 Kennedy, Gloria 12 Riverton Aquanau 40.58 39.79 314
16 Pedersen, Lauren 12 West Coast, WA 39.33 39.81 314
17 Italiano, Rebecca 12 West Coast, WA 41.12 39.98 310
18 Devery, Ataria 12 Rockingham, WA 41.29 40.04 308
19 Petroff, Sarah 12 Tuart Hill 39.13 40.10 307
20 Evans, Keira 12 West Coast, WA 39.11 40.12 306
21 Doyle, Marie 12 Peel Aquatic, WA 40.99 40.21 304
22 Barton, Georgia 12 Central Aquatic, 37.75 40.85 290
23 Papantoniou, Jana 12 West Coast, WA 43.18 41.40 279
24 Frank, Emma 12 Westside 41.04 41.45 278
25 Thin, Kirsten 12 Lesmurdie Legend 39.48 41.47 277
26 Miles, Jessica 12 Leisurepark Laze 44.66 41.64 274
27 McLaren, Alex 12 West Coast, WA 39.58 41.91 269
28 Thomson, Madeline 12 Breakers, WA 40.70 42.24 262
29 Winter, Emma 12 Central Aquatic, 41.82 42.26 262
30 Plunkett, Hayley 12 Central Aquatic, 42.44 42.38 260
31 Vider, Shiran 12 Perth City Swimm 43.94 43.62 238
32 Potts, Hannah 12 Uwa Uniswim Swim 49.99 43.74 236
33 Hill, Courtney 12 Fremantle Port, 46.58 44.02 232
34 Walsh, Catherine 12 South Lake Dolph 43.27 44.24 228
35 Jones, Eliza 12 Fremantle Port, 46.82 45.47 210
36 Morgan, Rachel 12 Armadale Kelmsco 46.23 46.55 196
37 Walton, Olivia 12 Southside Wesley 50.33 46.60 195
38 Morgan, Samantha 12 Armadale Kelmsco 45.93 46.65 195
39 Saxon, Laura 12 Central Aquatic, 48.13 47.73 182
40 Kirk Williams, Shannen 12 Fremantle Port, 50.35 48.26 176
41 Spencer, Felicity 12 Rockingham, WA 47.70 48.85 169
42 Taylor, Peggy 12 Fremantle Port, 50.58 50.11 157
Event 13 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 34.06 32.73 565
2 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 34.34 34.75 472
3 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 34.16 34.96 463
4 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 35.67 35.15 456
5 Maynard, Joanna 13 Unattached 36.50 35.23 453
6 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 36.15 35.62 438
7 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 35.81 35.89 428
8 Munks, Sian 13 West Coast, WA 36.27 36.01 424
Event 13 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 32.84 34.06 q501
2 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 34.27 34.16 q497
3 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 33.53 34.34 q489
4 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 37.48 35.67 q436
5 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 36.24 35.81 q431
6 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 35.30 36.15 q419
7 Munks, Sian 13 West Coast, WA 37.90 36.27 q415
8 Maynard, Joanna 13 Unattached 37.56 36.50 q407
-------------------------------------------------------------------------
9 Pensini, Brooke 13 South Shore, WA 36.82 36.58 404
10 Kestel, Elizabeth 13 Fremantle Port, 38.68 36.81 397
-------------------------------------------------------------------------
11 Cheng, Zheng Xin 13 Victoria Park, W 35.70 37.08 388
12 Harding, Rachael 13 Southside Wesley 38.51 37.51 375
13 Downes, Arielle 13 West Coast, WA NT 37.54 374
14 Sadek, Farah 13 West Coast, WA 37.47 37.66 370
15 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 35.76 37.68 370
16 MacRitchie, Caitlin 13 Swan Hills 37.50 37.78 367
17 White, Maggie 13 West Coast, WA 37.39 37.93 363
18 Honey, Stella 13 Fremantle Port, 36.28 38.21 355
19 Italiano, Tayla 13 Leisurepark Laze 41.47 38.31 352
20 Lea, Aimee 13 Arena, WA 38.28 38.44 348
21 Colligan, Jessica 13 Swan Hills 38.70 39.07 332
22 Reynolds, Constance 13 Uwa Uniswim Swim 41.67 39.34 325
23 Graca, Nadia 13 Central Aquatic, 41.03 39.48 321
24 Glover, Ashleigh 13 West Coast, WA 38.79 39.53 320
25 Barnes, Jessica 13 Breakers, WA 37.10 39.54 320
26 Marvin, Anastasia 13 Riverton Aquanau 39.17 40.13 306
27 Nguyen, Yuki 13 West Coast, WA 39.70 40.55 297
28 Gibb, Emily 13 Central Aquatic, 37.74 40.56 296
29 Rideout, Karis 13 Western Sprint, 37.88 40.60 296
30 Miller, Hannah 13 Kwinana 38.39 40.62 295
31 Tully, Zoe 13 Southside Wesley 40.73 40.71 293
32 Harding, Annabelle 13 Southside Wesley 39.84 41.10 285
33 Maloney, Claire 13 West Coast, WA 40.25 41.18 283
34 Ford, Caitlin 13 Southside Wesley 41.80 41.91 269
35 Keohane, Louise 13 Central Aquatic, 43.03 42.43 259
36 Smith, Lacey 13 Central Aquatic, NT 43.86 234
37 Goh, Samantha 13 Southside Wesley 44.20 45.21 214
Event 13 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 34.84 34.47 483
2 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 34.93 34.51 482
3 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 35.49 35.23 453
4 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 36.56 36.20 417
5 Jones, Georgia 14 Central Aquatic, 37.00 36.25 415
6 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 37.30 36.69 401
7 Moore, Olivia 14 Westside 36.33 36.71 400
Event 13 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 35.65 34.84 q468
2 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 35.59 34.93 q464
3 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 34.04 35.49 q443
4 Kriening, Emma 14 West Coast, WA 34.84 35.74 q434
5 Moore, Olivia 14 Westside 35.59 36.33 q413
6 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 35.22 36.56 q405
7 Jones, Georgia 14 Central Aquatic, 36.87 37.00 q391
8 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 36.24 37.30 q381
-------------------------------------------------------------------------
9 Loreggian, Savannah 14 Arena, WA NT 37.38 379
10 Pontre, Sofie 14 South Shore, WA NT 37.40 378
-------------------------------------------------------------------------
11 Tuchaai, Ellie 14 Westside 37.47 38.09 358
12 Zappacosta, Tiana 14 Victoria Park, W 36.67 38.17 356
13 Gwynne, Chloe 14 Rockingham, WA 39.00 38.46 348
14 McLean, Lauren 14 Fremantle Port, 42.98 38.61 344
15 Moore, Georgina 14 Southside Wesley 40.65 38.77 340
16 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 37.88 38.93 335
17 Joachim, Winona 14 Kalamunda, WA 44.52 39.06 332
18 Piccaluga, Alba 14 Southside Wesley 43.65 39.53 320
19 Covich, Brianna 14 Fremantle Port, 43.09 41.38 279
20 Stjepanovic, Natasha 14 Tuart Hill NT 41.55 276
Event 13 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 34.22 33.52 526
2 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 35.26 34.59 478
3 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 34.13 34.87 467
4 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 34.58 35.28 451
5 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 35.95 35.35 448
6 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 36.30 35.89 428
Event 13 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 33.99 33.89 q509
2 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 33.97 34.13 q498
3 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 32.61 34.22 q494
4 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 36.05 34.58 q479
5 Streeter, Kateleen 15 Central Aquatic, 34.62 35.07 q459
6 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 33.95 35.26 q451
7 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 35.14 35.95 q426
8 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 36.47 36.30 q414
-------------------------------------------------------------------------
9 Radwan, Yasmine 15 Riverton Aquanau 36.39 36.52 406
10 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 38.28 36.68 401
-------------------------------------------------------------------------
11 Rimmer, Maddelyn 15 Central Aquatic, 36.81 36.98 391
12 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 39.56 37.09 388
13 Doody, Shannon 15 South Shore, WA 38.96 37.31 381
14 Robinson, Rebecca 15 Victoria Park, W 40.78 37.79 367
15 Etschmann, Natasha 15 Arena, WA 37.67 37.88 364
16 Saxon, Charlotte 15 Central Aquatic, 43.35 42.71 254
Event 13 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 36.35 34.90 466
2 Murray, Anna 16 Unattached 35.15 35.03 460
3 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 35.35 35.37 447
Event 13 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 33.38 33.77 q514
2 Murray, Anna 16 Unattached 37.24 35.15 q456
3 Smith, Kate 16 Central Aquatic, 35.61 35.22 q453
4 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 36.35 35.35 q448
5 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 34.97 36.35 q412
6 Chaisty, Kate 16 Southside Wesley 36.21 38.59 q344
7 Pangler, Yvonne 16 Wagin 40.76 41.99 q267
Event 13 Women 17-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 34.85 34.82 469
2 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 36.86 36.75 399
3 Smout, Katie 17 Thornlie 38.02 38.22 354
Event 13 Women 17-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 32.56 34.85 q468
2 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 35.75 36.86 q395
3 Smout, Katie 17 Thornlie 38.05 38.02 q360
Event 13 Women 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 32.91 31.67 623
2 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 32.14 32.14 596
3 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 32.72 32.96 553
4 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 32.69 33.47 528
5 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 33.77 33.49 527
6 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 33.05 33.79 513
7 Ashton, Emily 16 Westside 32.92 34.03 502
8 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 33.89 34.35 488
Event 13 Women 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 31.24 32.14 q596
2 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 35.71 32.69 q567
3 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 33.12 32.72 q565
4 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 33.42 32.91 q555
5 Ashton, Emily 16 Westside 32.12 32.92 q555
6 Bunning, Tayla 14 Western Sprint, 32.71 33.00 q551
7 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 32.16 33.05 q548
8 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 32.93 33.43 q530
Event 14 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 32.82 32.86 391
2 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 34.06 34.17 348
3 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 34.24 34.42 340
4 Smith, Ben 12 Arena, WA 35.27 34.55 336
5 Bulich, Julian 12 Bay View Saints 37.26 37.01 274
6 Rogers, Adrian 12 Central Aquatic, 37.23 37.25 268
7 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 37.34 37.58 261
Event 14 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 32.98 32.82 q392
2 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 34.17 34.06 q351
3 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 34.83 34.24 q346
4 Smith, Ben 12 Arena, WA 36.44 35.27 q316
5 Rogers, Adrian 12 Central Aquatic, 39.16 37.23 q269
6 Bulich, Julian 12 Bay View Saints 37.30 37.26 q268
7 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 39.75 37.34 q266
8 Oberman, Matthew 12 Westside 37.76 38.17 q249
-------------------------------------------------------------------------
9 Overheu, Tim 12 Bay View Saints 39.43 38.34 246
10 Walker, Riley 12 West Coast, WA 39.24 38.47 244
-------------------------------------------------------------------------
11 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 38.09 38.52 243
12 Pollard, Isaac 12 Fremantle Port, 38.77 38.69 239
13 Smith, Brayden 12 Arena, WA 39.25 39.10 232
14 Rowse, Avon 12 Leisurepark Laze 41.48 39.14 231
15 Corrie, Tom 12 Fremantle Port, 42.14 39.24 229
16 Van Den Langenberg, Matt 12 Kwinana 38.03 39.69 222
17 Rainford, Joshua 12 Victoria Park, W 39.67 39.79 220
18 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 37.10 39.97 217
19 Redmond, Hayden 12 Fremantle Port, 41.88 40.50 209
20 Kyriakou, Christian 12 West Coast, WA 40.23 40.73 205
21 Cipriano, Michael 12 Fremantle Port, 41.01 40.74 205
22 Watkins, Lochie 12 Southside Wesley 41.06 40.94 202
23 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 46.29 41.01 201
24 Bradley, Ethan 12 Southside Wesley 40.54 41.11 199
25 Lorimer, William 12 Rockingham, WA 42.17 41.24 198
26 Shepherd, Jett 12 Rockingham, WA 43.15 42.26 184
27 Ackerman, Diwan 12 Busselton, WA NT 42.86 176
28 Brown, Angus 12 Westside 44.18 43.17 172
29 Smith, Jacob 12 Arena, WA 44.02 44.13 161
30 Luff, Jamie 12 South Lake Dolph 42.64 44.62 156
31 Pope, Andrew 12 Central Aquatic, 44.18 44.86 153
32 Kang, Jarrett 12 Southside Wesley 42.79 45.18 150
33 Hamersley, Kyle 12 Wagin NT 45.68 145
34 Chernov, Caspar 12 Fremantle Port, 48.62 46.41 138
35 Brazil, Conor 12 Central Aquatic, 46.79 46.91 134
36 Pope, Henry 12 Central Aquatic, 49.64 47.98 125
Event 14 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 34.03 33.67 363
2 Brbich, Ben 13 South Shore, WA 34.58 33.93 355
3 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 34.15 34.09 350
4 Lantzke, William 13 West Coast, WA 34.45 34.28 344
5 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 33.34 34.39 341
6 Robinson, William 13 Victoria Park, W 35.18 34.76 330
7 Roberts, Ben 13 Arena, WA 34.28 34.83 328
8 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 35.15 35.85 301
Event 14 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 33.53 33.34 q374
2 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 34.12 34.03 q352
3 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA NT 34.15 q348
4 Roberts, Ben 13 Arena, WA 34.80 34.28 q344
5 Lantzke, William 13 West Coast, WA 35.17 34.45 q339
6 Brbich, Ben 13 South Shore, WA 37.04 34.58 q335
7 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 36.02 35.15 q319
8 Robinson, William 13 Victoria Park, W 35.37 35.18 q319
-------------------------------------------------------------------------
9 Harlick, Samuel 13 Fremantle Port, 37.47 35.69 305
10 Biesheuvel, Kenny 13 Southside Wesley 36.21 36.16 293
-------------------------------------------------------------------------
11 Bull, James 13 Central Aquatic, 36.61 36.39 288
12 Armstrong, Matthew 13 Uwa Uniswim Swim 38.10 36.53 285
13 Downes, Lewis 13 Arena, WA 37.33 37.31 267
14 Mertens, Luke 13 Fremantle Port, 37.59 37.79 257
15 Watson, Cooper 13 Kalamunda, WA NT 38.46 244
16 Paini, Anthony 13 Kalamunda, WA 38.10 39.33 228
17 Hill, Luke 13 Armadale Kelmsco 37.58 39.37 227
18 Gomes, Thalys 13 Breakers, WA 37.55 39.45 226
19 Milne, Alexander 13 South Shore, WA 37.12 39.90 218
20 Dods, Jayden 13 Tuart Hill 42.32 40.09 215
21 Parker, Mitchell 13 Southside Wesley 39.67 40.30 212
22 Jackson, Elliott 13 Rockingham, WA 39.51 41.24 198
23 Shepherd, Callum 13 Rockingham, WA 42.61 41.82 189
24 Standley, Nathan 13 Fremantle Port, 45.69 46.07 142
25 Hicks, Samuel 13 Armadale Kelmsco 49.57 46.39 139
Event 14 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 31.57 31.52 443
2 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 32.23 31.77 433
3 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 32.17 31.98 424
4 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 31.92 32.29 412
5 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 32.90 32.37 409
6 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 33.54 33.73 362
7 Sutton, Dane 14 Arena, WA 32.87 33.82 359
8 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 33.04 33.85 358
Event 14 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 De Villiers, Tristan 14 Arena, WA 32.20 31.20 q457
2 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 32.50 31.57 q441
3 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 31.98 31.92 q427
4 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 34.07 32.17 q417
5 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 31.34 32.23 q414
6 Sutton, Dane 14 Arena, WA 33.99 32.87 q391
7 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 32.43 32.90 q390
8 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 34.69 33.04 q385
-------------------------------------------------------------------------
9 Elphick, Nicholas 14 Southside Wesley 33.71 33.19 379
10 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 34.35 33.54 368
-------------------------------------------------------------------------
11 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 36.56 33.74 361
12 Morisey, Kristian 14 Fremantle Port, 34.00 33.92 355
13 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 33.70 34.47 339
14 Kagan, Roi 14 Perth City Swimm 38.36 34.68 333
15 Dans, Cullen 14 South Shore, WA 35.48 35.21 318
16 Bull, John 14 Central Aquatic, 36.67 35.48 311
17 Williams, Lewis 14 Central Aquatic, 37.17 35.65 306
18 Luff, Andrew 14 South Lake Dolph 35.97 36.11 295
19 Redmond, Mitchell 14 Fremantle Port, 39.19 36.21 292
20 Martin-Rose, Dylan 14 Rockingham, WA 38.05 37.64 260
21 Hull, James 14 Central Aquatic, 37.46 37.86 256
22 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 39.29 37.99 253
23 Blot, Lukas 14 Fremantle Port, 41.50 38.08 251
24 Ackerman, Lehan 14 Busselton, WA 38.08 38.48 243
25 Catanach, Jack 14 Central Aquatic, 44.25 38.83 237
26 Hicks, Jacob 14 Northam, WA 40.66 39.46 226
27 Sivic, Aiden 14 Victoria Park, W 44.22 39.99 217
28 McCaffrey, Connor 14 Armadale Kelmsco 40.02 40.10 215
29 Stenning, Oliver 14 South Shore, WA NT 40.90 203
Event 14 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 33.41 31.78 432
2 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 32.41 32.61 400
3 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 33.16 33.41 372
4 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 33.64 33.88 357
Event 14 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 31.73 30.99 q466
2 Martin, Justin 15 Arena, WA 32.62 31.29 q453
3 Armstrong, Jake 15 Uwa Uniswim Swim 32.33 31.35 q450
4 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 32.49 32.41 q408
5 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 34.46 33.16 q381
6 Cardosa, Jake 15 Breakers, WA 30.38 33.18 q380
7 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 31.67 33.41 q372
8 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 35.52 33.64 q364
-------------------------------------------------------------------------
9 Fleming, Harry 15 Southside Wesley 35.02 34.09 350
10 Harrison-Murray, Guy 15 Uwa Uniswim Swim 36.02 35.67 306
-------------------------------------------------------------------------
11 Caddy, Tom 15 Tuart Hill 37.64 35.83 302
12 Cameron, Alexander 15 South Shore, WA NT 38.04 252
13 Burdan, Connor 15 Central Aquatic, 39.59 38.80 237
14 Davis, John 15 Perth City Swimm 47.14 40.15 214
15 Khowira, Timothy 15 West Coast, WA NT 40.48 209
16 Watt, Zane 15 Wagin 40.48 41.06 200
Event 14 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Anderson, Elijah 16 Westside 31.47 31.40 448
2 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 31.70 31.56 441
3 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 31.46 31.58 441
Event 14 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 30.80 30.98 q467
2 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 31.14 31.46 q446
3 Anderson, Elijah 16 Westside 31.40 31.47 q445
4 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 31.42 31.70 q436
5 Regnaud, Alex 16 Western Sprint, 32.69 31.85 q430
6 Kapp, Marco 16 Arena, WA 33.34 32.37 q409
7 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 35.02 33.71 q362
Event 14 Men 17-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Scott, Steven 17 Kwinana 32.23 33.70 363
2 Tizzone, Marco 17 Unattached 34.44 34.39 341
Event 14 Men 17-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Brown, Harry 18 Southside Wesley 31.44 31.07 q463
2 Scott, Steven 17 Kwinana 32.97 32.23 q414
3 Gangemi, Jack 17 West Coast, WA 30.82 32.55 q402
4 McPherson, Shenton 18 Western Sprint, 31.27 33.18 q380
5 Tizzone, Marco 17 Unattached 35.82 34.44 q340
-- Claxton, Robbie 17 Arena, WA 32.28 DQ
Event 14 Men 19 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Bodey, Liam 20 Western Sprint, 31.58 31.69 q436
2 Williams, Shaun 26 Armadale Kelmsco NT 35.17 q319
Event 14 Men 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 29.51 29.28 553
2 Chin, Alex 15 West Coast, WA 29.19 29.54 538
3 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 30.19 30.04 512
4 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 30.29 30.45 492
5 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 30.99 30.94 469
6 Armstrong, Jake 15 Uwa Uniswim Swim 31.35 31.49 444
7 Martin, Justin 15 Arena, WA 31.29 31.74 434
8 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 30.98 31.89 428
Event 14 Men 50 LC Meter Backstroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 27.83 28.38 q607
2 Chin, Alex 15 West Coast, WA 29.05 29.19 q558
3 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 29.25 29.51 q540
4 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 29.92 30.19 q504
5 Mitchell, Lawrence 15 West Coast, WA 31.11 30.29 q499
5 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 30.86 30.29 q499
7 Banister, Jack 19 South Shore, WA 31.06 30.33 q497
8 Staffe, Luke 16 Arena, WA 28.16 30.53 q488
Event 15 Women 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Scott, Madeleine 999 19 Leisurepark Laze 39.56 41.70 364
Event 16 Men 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 14 38 Perth City Swimm NT 43.60 228
2 Kimberley, Samuel 666 14 Rockingham, WA NT 1:26.30 29
Event 17 Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 42.72 39.90 210
2 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 39.25 40.03 208
3 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA 42.46 43.36 163
4 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA 44.40 43.37 163
5 Matthews, Olive 8 Barracudas, WA 43.80 44.90 147
6 Price, Seren 8 Westside 44.16 45.43 142
-- Barbour, Grace 8 Westside 41.52 DQ
Event 17 Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 46.32 39.25 q220
2 Barbour, Grace 8 Westside NT 41.52 q186
3 Thomson, Aurelia 8 Uwa Uniswim Swim NT 41.68 q184
4 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA NT 42.46 q174
5 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 38.22 42.72 q171
6 Matthews, Olive 8 Barracudas, WA NT 43.80 q159
7 Price, Seren 8 Westside 42.06 44.16 q155
8 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA 43.97 44.40 q152
-------------------------------------------------------------------------
9 Leach, Holly 8 Barracudas, WA 46.65 44.49 151
10 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 42.99 44.59 150
-------------------------------------------------------------------------
11 Martin, Bailee 8 Central Aquatic, 46.62 45.53 141
12 Holland, Emily 8 Southside Wesley 41.66 45.75 139
13 McDowell, Sirena 8 Fremantle Port, 46.76 46.84 130
14 Traeger, Ashlin 8 Rockingham, WA 43.90 47.11 127
15 Thin, Chloe 8 Lesmurdie Legend 44.42 47.33 126
16 Italiano, Isabel 7 West Coast, WA NT 49.76 108
17 Player, Molly 7 West Coast, WA NT 50.63 102
18 Baron, Cassandra 8 Southside Wesley 51.17 51.32 98
19 Burd, Riley 8 South Lake Dolph 49.68 51.67 96
20 Prescott, Phoebe 7 Western Sprint, 54.78 52.85 90
21 Miller, Poppy 8 Rockingham, WA 53.52 56.91 72
22 Stjepanovic, Liliana 8 Tuart Hill 1:23.66 1:03.43 52
Event 17 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 36.68 35.10 309
2 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 35.01 35.54 297
3 Silas, Caitlin 9 Unattached 35.81 35.82 290
4 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 36.58 36.55 273
5 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 36.06 36.87 266
6 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 38.61 36.95 264
7 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 37.38 37.81 247
8 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 38.48 40.46 201
Event 17 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 35.38 35.01 q311
2 Silas, Caitlin 9 Unattached 38.41 35.81 q290
3 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 36.31 36.06 q284
4 Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 37.07 36.58 q272
5 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 35.47 36.68 q270
6 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 38.46 37.38 q255
7 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 37.52 38.48 q234
8 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 36.29 38.61 q232
-------------------------------------------------------------------------
9 Packer, Ella 9 Arena, WA 37.20 39.19 222
10 Antonio, Natasha 9 Busselton, WA 37.87 40.39 202
-------------------------------------------------------------------------
11 Power, Olivia 9 Southside Wesley 40.21 40.81 196
12 Jeminson, Isabelle 9 Rockingham, WA 41.68 41.20 191
13 Agron, Monique 9 Victoria Park, W 40.39 41.23 190
14 Muru, Annika 9 Western Sprint, 38.92 41.27 190
15 Butler, Hannah 9 All Saints, WA 46.28 41.49 187
16 Brazil, Caitlin 9 Central Aquatic, 43.21 41.96 180
17 Weston, Isabella 9 Western Sprint, 43.55 42.14 178
18 Bull, Christina 9 Central Aquatic, 42.46 42.19 177
19 Paul, Hallie 9 Perth City Swimm 42.18 42.26 177
20 Hargrave, Megan 9 Victoria Park, W 41.58 42.83 170
21 Fricke, Olivia 9 Westside NT 43.54 161
22 Yates, Kaycee 9 Southside Wesley 45.32 43.85 158
23 Pollard, Imogen 9 Fremantle Port, 43.91 44.27 154
24 Townsend, Abbey 9 Central Aquatic, 43.06 44.80 148
25 Weston, Autumn 9 Western Sprint, 42.18 44.81 148
26 Riederer, Muirenn 9 Westside 44.14 44.91 147
27 Smith, Kasie 9 Leisurepark Laze 45.31 45.67 140
28 Gale, Charlotte 9 West Coast, WA NT 46.92 129
29 Graimes-Harrisson, Tully 9 Leisurepark Laze NT 47.23 126
30 Charnley, Eliana 9 Westside 46.99 47.69 123
31 Ellul, Jessica 9 Southside Wesley NT 48.14 119
32 Gardiner, Madeline 9 Central Aquatic, 55.49 53.79 85
33 Kenwery, Anne 9 Central Aquatic, NT 55.90 76
Event 17 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 33.80 34.05 338
2 Harris, Beige 10 Busselton, WA 34.97 34.69 320
3 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 35.40 35.06 310
4 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 36.89 35.45 299
5 Cipriano, Chimene 10 Fremantle Port, 37.19 36.20 281
6 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 35.77 36.24 280
7 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 36.73 36.42 276
8 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 37.18 37.68 249
Event 17 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 34.86 33.80 q346
2 Harris, Beige 10 Busselton, WA 34.21 34.97 q312
3 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 36.01 35.40 q301
4 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 35.30 35.77 q291
5 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 37.28 36.73 q269
6 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 36.37 36.89 q266
7 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 37.06 37.18 q259
8 Cipriano, Chimene 10 Fremantle Port, 39.39 37.19 q259
-------------------------------------------------------------------------
9 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 36.85 37.21 259
10 Miles, Emily 10 Leisurepark Laze 38.56 37.27 258
-------------------------------------------------------------------------
11 Ballard, Kaitlyn 10 Kwinana 41.74 37.52 252
12 Frank, Genevieve 10 Westside 39.86 37.64 250
13 Bateman, Jaymi 10 Riverton Aquanau 37.76 37.94 244
14 Lenaghan, Grace 10 Arena, WA 39.40 38.27 238
15 Horsfall, Maddison 10 Arena, WA 39.71 38.73 230
16 Critchison, Gemma 10 Southside Wesley 40.46 38.79 228
17 Mepham, Kiana 10 Western Sprint, 42.09 39.00 225
18 Lea, Maddison 10 Arena, WA 40.32 39.04 224
19 Warner, Tully 10 Tuart Hill NT 40.50 201
20 Lotti, Emma 10 Arena, WA 39.53 40.59 199
21 Hugi, Celine 10 Kwinana 41.37 40.90 195
22 Pedley, Pippa 10 West Coast, WA NT 41.32 189
23 Walton, Millie 10 Central Aquatic, 42.80 41.85 182
24 Dymmott, Jessica 10 Southside Wesley NT 41.88 181
25 Stjepanovic, Tatiana 10 Tuart Hill 44.23 42.25 177
26 Batey, Jorgy 10 Rockingham, WA NT 43.15 166
27 Hicks, Ella 10 Armadale Kelmsco 47.60 44.17 155
28 Petroff, Alexandria 10 Tuart Hill 45.01 44.47 151
29 Pedersen, Chloe 10 West Coast, WA 44.14 44.90 147
30 Dods, Emily 10 Tuart Hill 45.49 44.95 147
31 Kang, Helena 10 Southside Wesley 45.92 45.19 144
32 Douglas, Caitlin 10 Northam, WA 49.02 47.29 126
33 Long, Tegan 10 Leisurepark Laze 47.64 47.63 123
34 Hill, Sophie 10 Armadale Kelmsco 47.33 48.25 118
35 Fisher, Hannah 10 Tuart Hill NT 48.96 113
36 Keller, Alexa 10 Central Aquatic, 46.65 48.98 113
37 Harch, Bridgette 10 Tuart Hill NT 51.00 100
38 Martelli, Lauren 10 Southside Wesley 47.43 52.75 91
-- Bond, Emma 10 Barracudas, WA 33.37 DQ
Event 17 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 33.05 33.14 367
2 Maynard, Micheala 11 Unattached 33.59 33.79 346
3 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 34.43 33.86 344
4 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 33.86 34.17 334
5 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 33.93 34.40 328
6 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 34.06 34.65 321
7 Konowalous, Anna 11 Westside 34.60 36.35 278
8 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 34.90 36.83 267
Event 17 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 32.68 33.05 q370
2 Maynard, Micheala 11 Unattached 35.35 33.59 q352
3 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 34.06 33.86 q344
4 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 33.34 33.93 q342
5 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 34.15 34.06 q338
6 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 38.01 34.43 q327
7 Konowalous, Anna 11 Westside 33.03 34.60 q322
8 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 36.05 34.90 q314
-------------------------------------------------------------------------
9 Matthews, Ella 11 Barracudas, WA NT 34.91 314
10 Freeman, Amara 11 Southside Wesley 35.64 34.95 313
-------------------------------------------------------------------------
11 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 34.97 34.98 312
12 Gurr, Isabella 11 Tuart Hill 37.04 35.44 300
13 Campbell, Hayley 11 Kalamunda, WA 36.17 35.86 289
14 Maloney, Mary-Grace 11 West Coast, WA 35.24 36.38 277
15 Smith, Grace 11 Fremantle Port, 40.07 36.72 269
16 Ford, Erin 11 Southside Wesley 37.56 36.76 269
16 Carter, Sapphire 11 Swan Hills 37.14 36.76 269
18 Schofield, Jemma 11 South Shore, WA 36.87 37.12 261
19 McLean, Emma 11 Fremantle Port, 41.29 37.16 260
20 Sutton, Alyssa 11 Arena, WA 37.40 37.81 247
21 Maley, Kiara 11 South Shore, WA NT 38.15 240
21 Corbett, Karly-Emma 11 Arena, WA 37.54 38.15 240
23 Priestly, Neisha 11 Fremantle Port, NT 38.19 239
24 Dans, Bella 11 South Shore, WA 38.38 38.55 233
25 Thomson, Isla 11 Arena, WA 36.22 38.93 226
26 Riederer, Aisling 11 Westside 38.03 39.04 224
27 Kinsella, Annie 11 Tuart Hill 43.86 39.31 219
28 Algar, Jessica 11 West Coast, WA 38.36 39.35 219
29 Wilson, Phoebe 11 Kalamunda, WA 40.33 40.06 207
30 Knox, Sarah 11 West Coast, WA 40.22 40.25 204
31 Andrews, Emily 11 Newman Churchlan 40.52 40.84 196
32 Covich, Taylah 11 Fremantle Port, 39.36 41.08 192
33 Wallis, Jeklyn 11 Northam, WA 39.51 41.36 188
34 Graimes-Harrison, Riley 11 Leisurepark Laze NT 42.68 171
35 Smith, Ashlee 11 Kwinana 40.71 42.95 168
36 Mangalavite, Emilia 11 Wagin 45.07 43.37 163
37 Moore, Hannah 11 Armadale Kelmsco NT 47.38 125
38 Lupton, Shoshone 11 Northam, WA NT 54.31 83
-- Cox, Amy 11 Breakers, WA 39.02 DQ
Event 17 Girls 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 29.94 30.38 476
2 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 31.29 31.52 426
3 Claxton, Helen 11 Arena, WA 31.13 31.54 425
4 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 32.15 32.15 402
4 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 32.36 32.15 402
6 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 31.28 32.20 400
7 Moore, Laura 11 Westside 32.62 33.07 369
8 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 32.44 33.34 360
Event 17 Girls 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 30.99 29.94 q497
2 Claxton, Helen 11 Arena, WA 31.80 31.13 q442
3 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 31.75 31.28 q436
4 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 31.26 31.29 q436
5 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 32.15 32.15 q402
6 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 34.28 32.36 q394
7 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 33.60 32.44 q391
8 Moore, Laura 11 Westside 32.27 32.62 q384
Event 18 Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 39.19 38.20 164
2 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, 41.26 40.01 142
3 Fazio, Tyler 8 Westside 41.48 42.23 121
4 Watson, James 8 Newman Churchlan 44.06 42.34 120
5 Italiano, Ethan 8 Leisurepark Laze 44.47 46.35 91
6 Warner, Finn 7 Tuart Hill 45.04 46.82 89
7 Heslop, Benjamin 7 Western Sprint, 48.37 49.94 73
8 Pizzirani, Liam 8 Southside Wesley 45.92 50.14 72
Event 18 Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 38.06 39.19 q151
2 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, 53.94 41.26 q130
3 Fazio, Tyler 8 Westside 40.13 41.48 q128
4 Watson, James 8 Newman Churchlan 45.40 44.06 q106
5 Italiano, Ethan 8 Leisurepark Laze 46.20 44.47 q103
6 Warner, Finn 7 Tuart Hill NT 45.04 q100
7 Pizzirani, Liam 8 Southside Wesley NT 45.92 q94
8 Heslop, Benjamin 7 Western Sprint, 47.94 48.37 q80
-------------------------------------------------------------------------
9 O'Sullivan, Ethan 7 Rockingham, WA NT 48.79 78
10 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 46.12 48.81 78
-------------------------------------------------------------------------
11 Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 47.72 48.90 78
12 Anglesey, Nicholas 8 Western Sprint, 44.31 49.82 73
13 Long, Caleb 8 Leisurepark Laze 50.66 54.00 58
14 Bolton, Matthew 8 Kwinana 56.36 55.27 54
15 Silas, Christian 7 Unattached 1:04.14 55.38 53
Event 18 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 35.29 34.61 220
2 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 35.79 35.87 198
3 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 35.52 36.51 187
4 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 36.39 36.53 187
5 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 36.13 37.25 176
6 Anderson, Max 9 West Coast, WA 38.03 37.26 176
7 Wiggett, William 9 Tuart Hill 38.38 37.68 170
8 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 38.31 39.16 152
Event 18 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 35.35 35.29 q208
2 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 35.14 35.52 q204
3 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 36.16 35.79 q199
4 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 36.30 36.13 q193
5 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 36.48 36.39 q189
6 Anderson, Max 9 West Coast, WA 36.66 38.03 q166
7 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 38.24 38.31 q162
8 Wiggett, William 9 Tuart Hill NT 38.38 q161
-------------------------------------------------------------------------
9 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 41.84 38.49 160
10 Sherrington, William 9 Western Sprint, 41.09 39.98 143
-------------------------------------------------------------------------
11 Hamersley, Bryn 9 Wagin 40.64 40.69 135
12 Lovegrove, Reilly 9 Kalamunda, WA NT 40.97 132
13 Verran, Christopher 9 Kalamunda, WA NT 41.50 127
14 Holt, Lachlan 9 Breakers, WA 43.39 42.14 122
15 Moro, Justin 9 Victoria Park, W 43.33 42.87 116
16 Faulkner, Trigg 9 South Lake Dolph NT 43.40 111
17 Emanuel, Charlie 9 Westside 45.78 43.65 109
18 Blaine, Declan 9 Arena, WA 44.13 44.55 103
19 Fry, Harrison 9 West Coast, WA 45.65 47.04 87
20 Morisey, Andrew 9 Fremantle Port, NT 47.13 87
21 Fielding, Kai 9 Leisurepark Laze NT 48.46 80
22 Wallis, Romeo 9 Northam, WA 49.66 48.73 79
23 Pinchin-Yamada, Kinta 9 Western Sprint, 49.60 49.33 76
24 Walton, Matthew 9 Southside Wesley 54.79 50.24 72
Event 18 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 32.61 32.72 260
2 Harrup, Sebastian 10 Unattached 34.44 33.32 247
3 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 35.01 34.45 223
4 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 35.02 35.72 200
5 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 36.36 36.22 192
6 Corbett, Kieran 10 Arena, WA 35.24 36.93 181
-- Moran, Hugh 10 Uwa Uniswim Swim 34.65 DQ
Event 18 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 33.88 32.61 q263
2 Coyne, Kieran 10 Arena, WA 34.45 34.06 q231
3 Harrup, Sebastian 10 Unattached 33.16 34.44 q223
4 Moran, Hugh 10 Uwa Uniswim Swim 33.51 34.65 q219
5 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 33.92 35.01 q213
6 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 34.90 35.02 q212
7 Corbett, Kieran 10 Arena, WA 34.19 35.24 q208
8 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA 35.52 36.36 q190
-------------------------------------------------------------------------
9 Ali, Khaled 10 South Lake Dolph 40.36 36.53 187
10 Caddy, Ben 10 Tuart Hill 37.68 36.61 186
-------------------------------------------------------------------------
11 Leach, Cameron 10 Barracudas, WA 36.33 36.64 185
12 Elks, Nathaniel 10 Westside 36.16 36.74 184
13 Bolton, James 10 Kwinana 36.13 36.87 182
14 Smith, Logan 10 Aquajets, WA 37.45 37.20 177
15 Hickey, Scott 10 Thornlie 35.79 37.41 174
16 Marissen, Thomas 10 Tuart Hill 39.79 37.79 169
17 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 37.60 38.03 166
18 Eaglesham, Will 10 Uwa Uniswim Swim NT 38.48 160
19 Spencer, Joshua 10 Western Sprint, NT 38.98 154
20 Huzzard, Trent 10 Central Aquatic, 40.07 39.65 146
20 Morisey, Joshua 10 Fremantle Port, 41.21 39.65 146
22 Pendal, Joshua 10 Kalamunda, WA 39.81 40.01 142
23 Petroff, James 10 Tuart Hill NT 42.09 122
24 Drake-Brockman, Thomas 10 Southside Wesley 43.64 43.32 112
25 Zambon, Jaden 10 Rockingham, WA 48.62 46.41 91
26 Mangalavite, Sebastiano 10 Wagin 46.85 52.60 62
27 Batey, Ethan 10 Rockingham, WA NT 56.21 51
Event 18 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Koczwara, Lucas 11 Tuart Hill 32.97 31.90 281
2 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 33.35 32.01 278
3 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 33.05 32.06 277
4 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 33.09 32.87 257
5 Player, Finlay 11 West Coast, WA 34.34 33.96 233
6 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 34.03 34.24 227
7 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 34.10 34.49 222
Event 18 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Koczwara, Lucas 11 Tuart Hill 33.03 32.97 q255
2 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 33.41 33.05 q253
3 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 33.29 33.09 q252
4 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 32.44 33.35 q246
5 Loller, Brodie 11 Arena, WA 33.80 33.62 q240
6 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 33.84 34.03 q231
7 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 33.53 34.10 q230
8 Player, Finlay 11 West Coast, WA 34.29 34.34 q225
-------------------------------------------------------------------------
9 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 34.12 34.39 224
10 Howard, Cameron 11 South Lake Dolph 39.80 34.86 215
-------------------------------------------------------------------------
11 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 34.08 35.14 210
11 Gee, Matheson 11 Southside Wesley 36.26 35.14 210
13 Nicolaou, Steven 11 Leisurepark Laze 41.24 35.15 210
14 Armanios, Michael 11 Southside Wesley NT 35.45 205
15 Townsend, Riley 11 Central Aquatic, 35.25 36.14 193
16 Charnley, Nicolas 11 Westside 35.72 36.18 193
17 Emanuel, Lachlan 11 Westside 35.26 36.41 189
18 Anderson, Jamie 11 Arena, WA NT 36.43 189
19 Baron, James 11 Southside Wesley 36.78 36.51 187
20 Gregory, Thomas 11 Kalamunda, WA 39.03 36.95 181
21 Hill, Ethan 11 Fremantle Port, 37.30 37.12 178
22 Doody, Ryan 11 South Shore, WA 36.08 37.82 169
23 Watt, Brayden 11 Wagin 38.77 38.20 164
24 Ho, Isaac 11 South Shore, WA NT 38.31 162
25 Ranaweera, Haritha 11 South Lake Dolph 38.12 40.25 140
26 Brown, Lucas 11 Southside Wesley NT 41.09 131
27 Downes, Jayden 11 Arena, WA 39.62 42.24 121
28 Stjepanovic, Luka 11 Tuart Hill NT 53.05 61
-- Brbich, Luke 11 South Shore, WA 40.04 DQ
Event 18 Boys 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 30.84 30.83 311
2 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 30.60 30.96 308
3 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 31.59 31.02 306
4 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 30.81 31.05 305
5 Hill, Joel 11 West Coast, WA 31.15 31.29 298
6 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 31.38 31.53 291
7 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 32.30 32.08 276
Event 18 Boys 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 31.83 30.60 q319
2 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 30.71 30.81 q312
3 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 31.11 30.84 q311
4 Hill, Joel 11 West Coast, WA 30.81 31.15 q302
5 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 31.70 31.38 q295
6 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 30.92 31.59 q290
7 Lawson, Thomas 10 Newman Churchlan 34.28 32.30 q271
8 Bremer, Max 11 Arena, WA 33.52 32.47 q267
Event 19 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Coten, Claire 12 South Shore, WA 30.32 30.14 488
2 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 31.64 31.42 430
3 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 31.77 31.91 411
4 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 32.23 32.02 407
5 Uchiyama, Kanon 12 West Coast, WA 32.36 32.15 402
6 Thomson, Madeline 12 Breakers, WA 32.32 32.40 392
7 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 32.53 32.62 384
8 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 32.28 32.64 384
Event 19 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Coten, Claire 12 South Shore, WA 29.76 30.32 q479
2 Teuchert, Taylor 12 Southside Wesley 30.51 31.64 q421
3 Morrow, Sachi 12 Leisurepark Laze 34.33 31.77 q416
4 Cannon, Jessica 12 West Coast, WA 32.88 32.23 q399
5 Fenna, Sophie 12 Fremantle Port, 33.07 32.28 q397
6 Thomson, Madeline 12 Breakers, WA 33.68 32.32 q395
7 Uchiyama, Kanon 12 West Coast, WA 32.76 32.36 q394
8 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 32.01 32.53 q388
-------------------------------------------------------------------------
9 McDowell, Blaire 12 Uwa Uniswim Swim NT 32.55 387
10 Yates, Cheyenne 12 Southside Wesley 32.57 32.60 385
-------------------------------------------------------------------------
11 Thin, Kirsten 12 Lesmurdie Legend 32.38 32.79 379
12 Chung, Natasha 12 Riverton Aquanau 33.50 32.92 374
13 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 33.07 33.03 370
14 Petroff, Sarah 12 Tuart Hill 33.45 33.05 370
15 Ho, Alessandra 12 South Shore, WA 33.36 33.16 366
16 Evans, Keira 12 West Coast, WA 33.00 33.25 363
17 Kennedy, Gloria 12 Riverton Aquanau 32.76 33.36 359
18 Cook, Ella 12 Fremantle Port, 33.37 33.66 350
19 Frank, Emma 12 Westside 34.53 33.75 347
20 Italiano, Rebecca 12 West Coast, WA 33.63 33.85 344
21 Pokler, Loren 12 South Shore, WA 33.36 34.11 336
22 Potts, Hannah 12 Uwa Uniswim Swim 35.92 34.24 332
23 Papantoniou, Jana 12 West Coast, WA 34.35 34.45 326
24 Winter, Emma 12 Central Aquatic, 34.81 34.50 325
25 Agron, Tahlia 12 Victoria Park, W 34.52 34.79 317
26 Pedersen, Lauren 12 West Coast, WA 33.66 34.83 316
27 Vider, Shiran 12 Perth City Swimm 36.34 34.91 314
28 McLaren, Alex 12 West Coast, WA 34.61 35.03 310
29 Doyle, Marie 12 Peel Aquatic, WA 34.47 35.07 309
30 Hill, Courtney 12 Fremantle Port, 37.66 35.43 300
31 Swainson, Elizabeth 12 Fremantle Port, 34.32 35.49 298
32 Connor, Elle 12 Armadale Kelmsco NT 35.55 297
33 Harnetty, Ella 12 Breakers, WA NT 35.61 295
34 Walsh, Catherine 12 South Lake Dolph 34.91 35.88 289
35 Miles, Jessica 12 Leisurepark Laze 36.20 35.92 288
36 Plunkett, Hayley 12 Central Aquatic, 36.40 36.24 280
37 Devery, Ataria 12 Rockingham, WA 37.97 36.28 279
38 Walton, Olivia 12 Southside Wesley 37.78 36.58 272
39 Morgan, Samantha 12 Armadale Kelmsco 36.90 36.63 271
40 Spencer, Felicity 12 Rockingham, WA 35.92 37.08 262
41 Morgan, Rachel 12 Armadale Kelmsco 37.95 37.87 246
42 Saxon, Laura 12 Central Aquatic, 40.54 37.92 245
43 Jones, Eliza 12 Fremantle Port, 40.54 38.33 237
44 Taylor, Peggy 12 Fremantle Port, 38.25 38.51 233
45 Kirk Williams, Shannen 12 Fremantle Port, 39.71 38.81 228
Event 19 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 29.09 29.21 536
2 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 29.02 29.31 530
3 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 29.87 29.39 526
4 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 30.14 29.73 508
5 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 30.03 30.24 483
6 Kestel, Elizabeth 13 Fremantle Port, 30.13 30.32 479
7 Munks, Sian 13 West Coast, WA 30.26 30.39 476
8 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 30.53 30.61 465
Event 19 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Hargrave, Emma 13 Victoria Park, W 28.33 29.02 q546
2 Beesley, Brittany 13 Arena, WA 28.75 29.09 q542
3 Gower, Rachel 13 Bay View Saints 29.20 29.87 q501
4 Welsh, Georgia 13 Southside Wesley 29.63 30.03 q493
5 Kestel, Elizabeth 13 Fremantle Port, 31.41 30.13 q488
6 Tay, Beatrice 13 West Coast, WA 30.22 30.14 q488
7 Munks, Sian 13 West Coast, WA 30.11 30.26 q482
8 Whyte, Fabiola 13 Victoria Park, W 29.84 30.53 q469
-------------------------------------------------------------------------
9 Glover, Ashleigh 13 West Coast, WA 29.94 30.69 462
10 Maynard, Joanna 13 Unattached 31.70 30.82 456
-------------------------------------------------------------------------
11 White, Maggie 13 West Coast, WA 29.89 30.86 454
12 Barnes, Jessica 13 Breakers, WA 31.08 31.05 446
13 Cheng, Zheng Xin 13 Victoria Park, W 30.22 31.06 445
14 Downes, Arielle 13 West Coast, WA 30.73 31.13 442
14 Miller, Hannah 13 Kwinana 30.93 31.13 442
14 Sadek, Farah 13 West Coast, WA 32.38 31.13 442
17 Lea, Aimee 13 Arena, WA 30.88 31.15 442
18 Harding, Rachael 13 Southside Wesley 31.31 31.22 439
19 Nguyen, Yuki 13 West Coast, WA 32.58 31.64 421
20 Pensini, Brooke 13 South Shore, WA 32.00 31.87 412
21 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 30.65 32.30 396
22 Honey, Stella 13 Fremantle Port, 32.23 32.39 393
23 Reynolds, Constance 13 Uwa Uniswim Swim 31.86 32.47 390
24 Harding, Annabelle 13 Southside Wesley 33.47 32.50 389
25 Graca, Nadia 13 Central Aquatic, 32.36 32.80 378
26 Tully, Zoe 13 Southside Wesley 33.32 32.88 375
27 MacRitchie, Caitlin 13 Swan Hills 32.28 33.06 369
28 Colligan, Jessica 13 Swan Hills 32.30 33.25 363
29 Catlin, Talia 13 Swan Hills 33.45 33.29 362
30 Ford, Caitlin 13 Southside Wesley 32.78 33.51 355
31 Italiano, Tayla 13 Leisurepark Laze 38.00 33.66 350
32 Rideout, Karis 13 Western Sprint, 31.80 34.00 339
33 Gibb, Emily 13 Central Aquatic, 32.88 34.39 328
34 Maloney, Claire 13 West Coast, WA 34.10 34.43 327
35 Keohane, Louise 13 Central Aquatic, 33.84 34.74 318
36 Marvin, Anastasia 13 Riverton Aquanau 34.47 34.86 315
37 Moss, Isabel 13 Uwa Uniswim Swim NT 35.16 307
38 Goh, Samantha 13 Southside Wesley 38.22 38.23 239
39 Smith, Lacey 13 Central Aquatic, 37.61 38.64 231
Event 19 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 29.22 28.45 580
2 Hewitt, Louise 14 Uwa Uniswim Swim 29.54 29.82 503
3 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 30.20 30.21 484
4 Tuchaai, Ellie 14 Westside 30.02 30.49 471
5 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 30.56 30.66 463
6 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 30.73 30.69 462
7 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 30.57 30.76 459
Event 19 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 28.70 29.22 q535
2 Hewitt, Louise 14 Uwa Uniswim Swim 28.11 29.54 q518
3 Kriening, Emma 14 West Coast, WA 29.12 29.61 q514
4 Bunning, Tayla 14 Western Sprint, 29.57 29.87 q501
5 Tuchaai, Ellie 14 Westside 30.34 30.02 q493
6 Studniczky, Lauren 14 Fremantle Port, 30.23 30.20 q485
7 Moore, Arianne 14 Southside Wesley 30.27 30.56 q468
8 Ferraz, Grace 14 Fremantle Port, 30.17 30.57 q467
-------------------------------------------------------------------------
9 Pontre, Sofie 14 South Shore, WA NT 30.64 464
10 Loreggian, Savannah 14 Arena, WA NT 30.73 460
10 Jenkins, Tess 14 West Coast, WA 29.80 30.73 460
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
12 Sadek, Salwa 14 West Coast, WA 30.16 30.78 458
13 Moore, Georgina 14 Southside Wesley 30.41 30.80 457
14 Zappacosta, Tiana 14 Victoria Park, W 30.68 31.01 448
15 Jones, Georgia 14 Central Aquatic, 31.66 31.67 420
16 Moore, Olivia 14 Westside 30.83 31.77 416
17 Juffermans, Kirstie 14 Kalamunda, WA 32.07 32.18 400
18 Gwynne, Chloe 14 Rockingham, WA 32.68 32.24 398
19 Piccaluga, Alba 14 Southside Wesley 32.50 32.36 394
20 Covich, Brianna 14 Fremantle Port, 32.58 32.72 381
21 McLean, Lauren 14 Fremantle Port, 37.81 33.25 363
22 Joachim, Winona 14 Kalamunda, WA 33.23 33.32 361
23 Turner, Monique 14 Armadale Kelmsco 35.95 36.02 285
24 Stjepanovic, Natasha 14 Tuart Hill 35.12 36.11 283
Event 19 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 29.19 29.10 542
2 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 29.08 29.28 532
3 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 29.85 29.75 507
4 Ling, Melissa 15 Uwa Uniswim Swim 29.95 30.08 490
5 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 29.96 30.20 485
6 Etschmann, Natasha 15 Arena, WA 30.01 30.30 480
7 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 29.91 30.54 469
Event 19 Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Russell, Bianca 15 Rockingham, WA 29.57 29.08 q543
2 Du Randt, Chante 15 Breakers, WA 28.70 29.19 q537
3 Mertens, Belinda 15 Fremantle Port, 29.99 29.85 q502
4 Hooper, Taylor 15 West Coast, WA 29.96 29.91 q499
5 Ling, Melissa 15 Uwa Uniswim Swim 31.61 29.95 q497
6 MacAdie, Kirsten 15 Fremantle Port, 29.95 29.96 q496
7 Etschmann, Natasha 15 Arena, WA 30.37 30.01 q494
8 Rimmer, Maddelyn 15 Central Aquatic, 29.46 30.03 q493
-------------------------------------------------------------------------
9 Radwan, Yasmine 15 Riverton Aquanau 30.20 30.20 485
10 Streeter, Kateleen 15 Central Aquatic, 30.86 30.49 471
-------------------------------------------------------------------------
11 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 30.01 30.51 470
12 Paini, Christina 15 Kalamunda, WA 31.07 30.85 455
13 Schultz, Sarah 15 Kalamunda, WA 31.60 31.11 443
14 Walters, Summer 15 Southside Wesley 31.89 31.30 435
15 Robinson, Rebecca 15 Victoria Park, W 33.35 31.32 434
16 Nash, Tayla 15 South Shore, WA 31.22 32.26 398
17 Doody, Shannon 15 South Shore, WA 32.24 33.17 366
18 Saxon, Charlotte 15 Central Aquatic, 33.77 34.87 315
Event 19 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 29.61 29.02 546
2 Murray, Anna 16 Unattached 29.40 29.13 540
3 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 29.91 29.89 500
4 Spittal, Sarah 16 Kalamunda, WA 31.56 33.27 362
Event 19 Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Murray, Anna 16 Unattached 28.41 29.40 q525
2 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 28.45 29.61 q514
3 Zagari, Carmela 16 Kalamunda, WA 30.06 29.91 q499
4 Spittal, Sarah 16 Kalamunda, WA 31.44 31.56 q425
5 Pangler, Yvonne 16 Wagin 31.75 33.87 q343
Event 19 Women 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 29.05 28.66 567
2 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 29.46 29.40 525
3 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 29.93 30.00 494
4 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 31.39 31.39 432
5 Smout, Katie 17 Thornlie 31.82 32.27 397
Event 19 Women 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Pannekoek, Kirsten 18 Kalamunda, WA 27.93 29.05 q545
2 Farmer, Emily 18 Kalamunda, WA 29.35 29.46 q522
3 Grice, Imogen 17 Fremantle Port, 28.99 29.93 q498
4 James, Caitlyn 17 South Shore, WA 31.28 31.39 q432
5 Smout, Katie 17 Thornlie 31.84 31.82 q414
Event 19 Women 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 28.44 27.87 617
2 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 27.78 27.90 615
3 Ashton, Emily 16 Westside 27.86 28.16 598
4 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 28.83 28.56 573
5 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 28.77 28.76 561
6 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 28.86 29.10 542
7 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 28.86 29.49 521
8 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 27.87 29.58 516
Event 19 Women 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Okulicz, Danae 17 Arena, WA 27.14 27.78 q623
2 Ashton, Emily 16 Westside 27.40 27.86 q617
3 Cossill, Ella 14 Uwa Uniswim Swim 27.23 27.87 q617
4 Lindsay, Hadley 14 West Coast, WA 27.57 28.44 q580
5 Burnett, Danica 16 West Coast, WA 28.21 28.77 q561
6 Browne, Avalon 15 Rockingham, WA 28.57 28.83 q557
7 Hodgetts, Alisha 16 Bay View Saints 28.10 28.86 q555
7 Spurr, Justine 17 South Shore, WA 28.52 28.86 q555
Event 20 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Bulich, Julian 12 Bay View Saints 28.36 28.46 396
2 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 29.35 28.60 390
3 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 29.49 29.54 354
4 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 29.74 29.99 338
5 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 30.40 30.21 331
6 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 31.14 30.86 311
7 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 31.42 31.28 298
8 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 31.18 31.30 298
Event 20 Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Bulich, Julian 12 Bay View Saints 28.83 28.36 q400
2 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 28.92 29.35 q361
3 Hanson, Thomas 12 South Lake Dolph 29.38 29.49 q356
4 Cumming, Tom 12 West Coast, WA 29.75 29.74 q347
5 Martin, Liam 12 Central Aquatic, 29.79 30.40 q325
6 Booth, Lennard 12 Fremantle Port, 34.64 31.14 q302
7 Porter-Wilkinson, Alexan 12 West Coast, WA 33.35 31.18 q301
8 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 31.93 31.42 q294
-------------------------------------------------------------------------
9 Rogers, Adrian 12 Central Aquatic, 33.25 31.54 291
10 Corrie, Tom 12 Fremantle Port, 31.27 31.72 286
-------------------------------------------------------------------------
11 Cipriano, Michael 12 Fremantle Port, 31.64 32.17 274
12 Rossi, Timothy 12 Southside Wesley 32.78 32.58 264
13 Brown, Angus 12 Westside 34.75 32.67 262
14 Pollard, Isaac 12 Fremantle Port, 33.29 32.72 260
15 Ackerman, Diwan 12 Busselton, WA 32.41 32.75 260
16 Redmond, Hayden 12 Fremantle Port, 32.87 32.77 259
17 Overheu, Tim 12 Bay View Saints 33.11 32.87 257
18 Smith, Ben 12 Arena, WA 31.52 33.18 250
19 Walker, Riley 12 West Coast, WA 33.44 33.24 248
20 Rowse, Avon 12 Leisurepark Laze 34.30 33.38 245
21 Watkins, Lochie 12 Southside Wesley 34.66 33.51 242
22 Shepherd, Jett 12 Rockingham, WA 33.70 33.58 241
23 Kyriakou, Christian 12 West Coast, WA 32.63 33.69 239
24 Kang, Jarrett 12 Southside Wesley 32.96 33.72 238
25 Bradley, Ethan 12 Southside Wesley 33.71 34.25 227
26 Smith, Brayden 12 Arena, WA 34.47 34.27 227
27 Luff, Jamie 12 South Lake Dolph 34.86 34.85 216
28 Van Den Langenberg, Matt 12 Kwinana 36.35 34.93 214
29 Rainford, Joshua 12 Victoria Park, W 35.43 35.08 211
30 Smith, Jacob 12 Arena, WA 34.96 35.35 206
31 Pope, Andrew 12 Central Aquatic, 35.83 35.64 201
32 Lorimer, William 12 Rockingham, WA 35.20 35.74 200
33 Chernov, Caspar 12 Fremantle Port, 36.67 36.35 190
34 Pope, Henry 12 Central Aquatic, 37.68 36.44 188
35 Veza, Lachlan 12 Barracudas, WA 38.30 37.54 172
36 Hamersley, Kyle 12 Wagin NT 37.67 171
37 Brazil, Conor 12 Central Aquatic, 37.69 38.61 158
38 Watt, Damon 12 Wagin 39.62 41.31 129
39 Ranelli, Julian 12 Leisurepark Laze 42.02 43.11 114
Event 20 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lantzke, William 13 West Coast, WA 28.09 27.65 432
2 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 28.49 28.09 412
3 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 28.18 28.37 400
4 Milne, Alexander 13 South Shore, WA 28.57 28.63 389
5 Harlick, Samuel 13 Fremantle Port, 28.54 28.77 383
6 Roberts, Ben 13 Arena, WA 29.76 29.70 348
7 Downes, Lewis 13 Arena, WA 30.30 30.61 318
Event 20 Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Lantzke, William 13 West Coast, WA 27.77 28.09 q412
2 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 28.35 28.18 q408
3 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 28.12 28.49 q395
4 Harlick, Samuel 13 Fremantle Port, 29.58 28.54 q393
5 Milne, Alexander 13 South Shore, WA 28.44 28.57 q392
6 Roberts, Ben 13 Arena, WA 29.53 29.76 q346
7 Matar, Matthew 13 Uwa Uniswim Swim 29.68 30.06 q336
8 Downes, Lewis 13 Arena, WA 30.59 30.30 q328
-------------------------------------------------------------------------
9 Johansen, Bryce 13 Leisurepark Laze 32.23 30.32 328
10 Djaffarsah, Jason 13 Thornlie 31.07 30.38 326
-------------------------------------------------------------------------
11 Biesheuvel, Kenny 13 Southside Wesley 30.78 30.41 325
12 Brbich, Ben 13 South Shore, WA 33.28 30.55 320
13 Sharp, Ethan 13 Kalamunda, WA 33.89 30.68 316
14 Bull, James 13 Central Aquatic, 31.03 30.79 313
15 Armstrong, Matthew 13 Uwa Uniswim Swim 31.53 30.80 312
16 Robinson, William 13 Victoria Park, W 31.39 30.87 310
17 Gomes, Thalys 13 Breakers, WA 30.61 31.03 305
18 Watson, Cooper 13 Kalamunda, WA NT 31.30 298
19 Paini, Anthony 13 Kalamunda, WA 31.99 31.52 291
20 Jackson, Elliott 13 Rockingham, WA 31.84 32.08 276
21 Shepherd, Callum 13 Rockingham, WA 32.52 32.48 266
22 Mertens, Luke 13 Fremantle Port, 31.95 32.92 256
23 Parker, Mitchell 13 Southside Wesley 32.22 32.95 255
24 Dods, Jayden 13 Tuart Hill 33.18 33.13 251
25 Hill, Luke 13 Armadale Kelmsco 34.05 33.31 247
26 Hicks, Samuel 13 Armadale Kelmsco 35.95 35.74 200
27 Standley, Nathan 13 Fremantle Port, 37.12 36.52 187
Event 20 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Smith, Jack 14 Fremantle Port, 26.71 26.58 486
2 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 27.61 27.20 454
2 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 27.98 27.20 454
4 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 27.56 27.36 446
5 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 27.59 27.45 442
6 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 27.84 27.82 424
7 Sutton, Dane 14 Arena, WA 27.67 28.05 414
8 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 27.67 28.48 395
Event 20 Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Smith, Jack 14 Fremantle Port, 26.40 26.71 q479
2 Milligan, Alex 14 West Coast, WA 26.67 27.56 q436
3 Cameron, Conor 14 Fremantle Port, 27.87 27.59 q435
4 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 27.63 27.61 q434
5 Sutton, Dane 14 Arena, WA 27.72 27.67 q431
5 Teh, Ryan 14 Uwa Uniswim Swim 28.68 27.67 q431
7 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 28.98 27.84 q423
8 Freeman, Alexander 14 West Coast, WA 27.02 27.98 q417
-------------------------------------------------------------------------
9 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 28.09 28.06 413
10 Cipriano, Rafael 14 Fremantle Port, 27.22 28.15 409
-------------------------------------------------------------------------
11 De Villiers, Tristan 14 Arena, WA 29.45 28.21 407
12 Morgan, Nicholas 14 Armadale Kelmsco 28.50 28.23 406
13 Kalember, Kevin 14 South Lake Dolph 28.33 28.34 401
14 Elphick, Nicholas 14 Southside Wesley 29.06 28.53 393
15 Redmond, Mitchell 14 Fremantle Port, 28.56 28.62 389
16 Luff, Andrew 14 South Lake Dolph 29.05 29.41 359
17 Kagan, Roi 14 Perth City Swimm 29.79 29.52 355
18 Sandford, James 14 Western Sprint, 30.70 29.55 354
19 Blot, Lukas 14 Fremantle Port, 33.04 29.94 340
20 Orton, Michael 14 South Lake Dolph 30.15 29.97 339
21 Ackerman, Lehan 14 Busselton, WA 30.15 30.25 330
22 Morisey, Kristian 14 Fremantle Port, 30.27 30.26 329
23 Bull, John 14 Central Aquatic, 31.34 30.27 329
24 Dans, Cullen 14 South Shore, WA 32.79 30.53 321
25 Muller, Conrad 14 Central Aquatic, 32.00 31.01 306
26 Williams, Lewis 14 Central Aquatic, 31.49 31.13 303
27 Catanach, Jack 14 Central Aquatic, 35.83 31.45 293
28 McCaffrey, Connor 14 Armadale Kelmsco 32.59 31.51 292
29 Martin-Rose, Dylan 14 Rockingham, WA 31.78 31.60 289
30 Sivic, Aiden 14 Victoria Park, W 33.17 31.73 286
31 Hull, James 14 Central Aquatic, 30.94 31.83 283
32 Stenning, Oliver 14 South Shore, WA 32.01 31.98 279
33 Muller, Theodor 14 Central Aquatic, 36.10 35.58 202
Event 20 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Harrison-Murray, Guy 15 Uwa Uniswim Swim 26.67 26.40 496
2 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 26.69 26.56 487
3 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 26.86 26.70 480
4 Hall, Byron 15 Uwa Uniswim Swim 26.93 27.13 457
5 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 26.98 27.28 450
6 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 26.71 27.40 444
7 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 27.13 27.52 438
Event 20 Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 25.49 26.12 q513
2 Harrison-Murray, Guy 15 Uwa Uniswim Swim 27.00 26.67 q481
3 Wright, Mitchell 15 West Coast, WA 26.35 26.69 q480
4 Swainson, Jack 15 Fremantle Port, 26.46 26.71 q479
4 Mitchell, Lawrence 15 West Coast, WA 26.50 26.71 q479
6 McAleese, Austin 15 Rockingham, WA 26.69 26.86 q471
7 Hall, Byron 15 Uwa Uniswim Swim 27.60 26.93 q468
8 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 29.73 26.98 q465
-------------------------------------------------------------------------
9 Harding, Matthew 15 Southside Wesley 27.50 27.13 457
10 Wagstaff, Thomas 15 Uwa Uniswim Swim 26.92 27.28 450
-------------------------------------------------------------------------
11 Uglow, Harrison 15 Bay View Saints 27.33 27.46 441
12 Fleming, Harry 15 Southside Wesley 27.89 27.90 420
13 Armstrong, Jake 15 Uwa Uniswim Swim 28.07 28.18 408
14 Martin, Justin 15 Arena, WA 28.31 28.62 389
15 Caddy, Tom 15 Tuart Hill 29.49 28.77 383
16 Cameron, Alexander 15 South Shore, WA NT 29.13 369
17 Khowira, Timothy 15 West Coast, WA 30.26 30.06 336
18 Burdan, Connor 15 Central Aquatic, 30.08 30.36 326
19 Davis, John 15 Perth City Swimm 31.94 31.78 284
20 Watt, Zane 15 Wagin 33.27 33.52 242
Event 20 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 26.33 26.48 492
2 Anderson, Elijah 16 Westside 26.56 26.74 478
3 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 27.72 27.23 452
4 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 27.08 27.28 450
5 Rogers, Nathan 16 Central Aquatic, 28.32 28.27 404
Event 20 Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Morisey, Justin 16 Fremantle Port, 26.07 26.33 q500
2 Anderson, Elijah 16 Westside 26.10 26.56 q487
3 Regnaud, Alex 16 Western Sprint, 25.74 26.83 q473
4 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 26.33 27.08 q460
5 Kapp, Marco 16 Arena, WA 27.00 27.58 q435
6 Tay, Brandon 16 West Coast, WA 27.08 27.72 q429
7 Staffe, Luke 16 Arena, WA 25.94 27.86 q422
8 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 27.87 28.04 q414
-------------------------------------------------------------------------
9 Rogers, Nathan 16 Central Aquatic, 29.18 28.32 402
10 Harnetty, George 16 Breakers, WA 29.65 29.88 342
Event 20 Men 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Tizzone, Marco 17 Unattached 27.95 27.82 424
2 Oliveiro, Glenn 17 West Coast, WA 28.63 27.94 419
Event 20 Men 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 McPherson, Shenton 18 Western Sprint, 25.45 26.43 q495
2 Gangemi, Jack 17 West Coast, WA 25.05 26.79 q475
3 Tizzone, Marco 17 Unattached 28.15 27.95 q418
4 Martin, Joshua 17 Fremantle Port, 26.50 28.42 q398
5 Oliveiro, Glenn 17 West Coast, WA NT 28.63 q389
Event 20 Men 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Williams, Shaun 26 Armadale Kelmsco NT 28.89 q379
Event 20 Men 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 25.03 24.20 645
2 Chin, Alex 15 West Coast, WA 25.02 25.07 580
3 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 25.45 25.32 563
4 Moutia, Jesse 19 Western Sprint, 25.25 25.52 550
5 Brown, Harry 18 Southside Wesley 25.69 25.73 536
6 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 25.36 25.84 529
7 Scott, Steven 17 Kwinana 25.97 25.86 528
8 Gee, Cameron 15 Southside Wesley 26.12 26.54 489
Event 20 Men 50 LC Meter Freestyle Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Chin, Alex 15 West Coast, WA 24.60 25.02 q583
2 Sucipto, Tommy 17 Leisurepark Laze 23.55 25.03 q583
3 Bodey, Liam 20 Western Sprint, 23.73 25.19 q571
4 Moutia, Jesse 19 Western Sprint, 25.21 25.25 q567
5 Claxton, Robbie 17 Arena, WA 25.58 25.36 q560
6 Verhage, Braga 15 West Coast, WA 24.37 25.45 q554
7 Brown, Harry 18 Southside Wesley 25.32 25.69 q539
8 Scott, Steven 17 Kwinana 25.59 25.97 q521
Event 21 Women 99 & Under 50 LC Meter Backstroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Britton, Charlotte 14 21 Superfins 55.75 56.37 110
Event 22 Men 99 & Under 50 LC Meter Backstroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 14 38 Perth City Swimm NT 43.48 169
2 Kimberley, Samuel 666 14 Rockingham, WA NT 1:11.44 38
Event 23 Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 55.91 56.03 150
2 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 55.84 56.66 145
3 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 55.79 57.18 141
4 Holland, Emily 8 Southside Wesley 57.32 57.71 137
5 Barbour, Grace 8 Westside 57.68 58.43 132
6 Thin, Chloe 8 Lesmurdie Legend 58.30 59.51 125
7 Player, Molly 7 West Coast, WA 1:01.14 1:00.09 121
8 Martin, Bailee 8 Central Aquatic, 57.37 1:00.45 119
Event 23 Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Rowse, Maya 8 Leisurepark Laze 1:02.24 55.79 q152
2 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 54.84 55.84 q151
3 Ranaweera, Aakashi 7 South Lake Dolph 55.51 55.91 q151
4 Holland, Emily 8 Southside Wesley 55.93 57.32 q140
5 Martin, Bailee 8 Central Aquatic, 56.04 57.37 q140
6 Barbour, Grace 8 Westside 1:00.22 57.68 q137
7 Thin, Chloe 8 Lesmurdie Legend 58.69 58.30 q133
8 Player, Molly 7 West Coast, WA NT 1:01.14 q115
-------------------------------------------------------------------------
9 Otsuka, Kokoro 8 West Coast, WA 1:02.76 1:02.00 111
10 Baron, Cassandra 8 Southside Wesley 1:07.44 1:02.35 109
-------------------------------------------------------------------------
11 Price, Seren 8 Westside 1:02.55 1:02.46 108
12 Thomson, Aurelia 8 Uwa Uniswim Swim NT 1:03.17 104
13 Leach, Holly 8 Barracudas, WA NT 1:06.28 90
14 Italiano, Isabel 7 West Coast, WA NT 1:07.12 87
15 Prescott, Phoebe 7 Western Sprint, 1:13.56 1:10.64 75
16 Bond, Sarah 8 Barracudas, WA NT 1:10.78 74
17 McDowell, Sirena 8 Fremantle Port, 1:11.68 1:10.96 74
18 Burd, Riley 8 South Lake Dolph 1:06.31 1:11.33 72
19 Miller, Poppy 8 Rockingham, WA 1:30.98 1:15.01 62
20 Moore, Jessica 7 Armadale Kelmsco NT 1:20.48 50
-- Matthews, Olive 8 Barracudas, WA NT DQ
-- Traeger, Ashlin 8 Rockingham, WA 1:02.27 DQ
-- Stjepanovic, Liliana 8 Tuart Hill NT DQ
Event 23 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 48.09 47.63 244
2 Packer, Ella 9 Arena, WA 50.35 49.22 221
3 Fricke, Olivia 9 Westside 51.37 49.42 219
4 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 50.27 49.43 219
5 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 50.83 49.61 216
6 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 49.60 50.07 210
7 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 51.72 51.31 195
Event 23 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Prescott, Georgia 9 Western Sprint, 47.43 48.09 q237
2 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 50.37 49.60 q216
3 Rideout, Kate 9 Western Sprint, 51.71 50.27 q208
4 Packer, Ella 9 Arena, WA 49.78 50.35 q207
5 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 48.40 50.83 q201
6 Fricke, Olivia 9 Westside 53.22 51.37 q195
7 Sivic, Hannah 9 Victoria Park, W 53.33 51.72 q191
8 Agron, Monique 9 Victoria Park, W 50.77 52.09 q187
-------------------------------------------------------------------------
9 Silas, Caitlin 9 Unattached 56.71 53.13 176
10 Antonio, Natasha 9 Busselton, WA 50.55 53.31 174
-------------------------------------------------------------------------
11 Hargrave, Megan 9 Victoria Park, W 54.65 53.82 169
12 Weston, Autumn 9 Western Sprint, 55.13 54.17 166
13 Jeminson, Isabelle 9 Rockingham, WA 57.47 54.31 165
14 Riederer, Muirenn 9 Westside 53.82 54.48 163
15 Butler, Hannah 9 All Saints, WA 57.35 55.01 158
16 Paul, Hallie 9 Perth City Swimm 55.76 56.23 148
17 Townsend, Abbey 9 Central Aquatic, 58.13 56.54 146
18 Pollard, Imogen 9 Fremantle Port, 1:02.46 56.88 143
19 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 54.21 57.22 141
20 Ellul, Jessica 9 Southside Wesley NT 58.80 130
21 Muru, Annika 9 Western Sprint, 58.52 59.38 126
22 Brazil, Caitlin 9 Central Aquatic, 1:01.74 1:00.49 119
23 Smith, Kasie 9 Leisurepark Laze 1:00.73 1:00.63 118
24 Charnley, Eliana 9 Westside 59.55 1:00.70 118
25 Gale, Charlotte 9 West Coast, WA NT 1:01.21 115
26 Graimes-Harrisson, Tully 9 Leisurepark Laze NT 1:05.23 95
27 Kenwery, Anne 9 Central Aquatic, NT 1:22.09 47
28 Gardiner, Madeline 9 Central Aquatic, NT 1:27.37 39
-- Power, Olivia 9 Southside Wesley 1:05.78 DQ
-- Weston, Isabella 9 Western Sprint, 1:04.70 DQ
-- Bull, Christina 9 Central Aquatic, 55.54 DQ
-- Fetherston, Ashleigh 9 Western Sprint, 54.83 DQ
Event 23 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Bond, Emma 10 Barracudas, WA 45.52 44.88 292
2 Frank, Genevieve 10 Westside 45.79 46.10 270
3 Miles, Emily 10 Leisurepark Laze 50.99 49.32 220
4 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 50.19 50.33 207
5 Hugi, Celine 10 Kwinana 51.47 50.43 206
6 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 50.93 51.44 194
7 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 51.30 51.45 194
Event 23 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Bond, Emma 10 Barracudas, WA 50.92 45.52 q280
2 Frank, Genevieve 10 Westside 45.90 45.79 q275
3 Frehner, Catherine 10 Victoria Park, W 52.50 50.19 q209
4 Ballard, Kaitlyn 10 Kwinana 52.91 50.40 q206
5 Thin, Sophie 10 Lesmurdie Legend 50.57 50.93 q200
6 Miles, Emily 10 Leisurepark Laze 54.95 50.99 q199
7 Van De Velde, Eliza 10 Kalamunda, WA 53.29 51.30 q196
8 Hugi, Celine 10 Kwinana 55.28 51.47 q194
-------------------------------------------------------------------------
9 Bateman, Jaymi 10 Riverton Aquanau 52.99 51.49 193
10 Harris, Beige 10 Busselton, WA 49.95 51.80 190
-------------------------------------------------------------------------
11 Critchison, Gemma 10 Southside Wesley 50.95 51.96 188
12 Batey, Jorgy 10 Rockingham, WA NT 52.66 181
13 Cipriano, Chimene 10 Fremantle Port, 58.22 52.99 177
14 Lea, Maddison 10 Arena, WA 54.79 53.46 173
15 Lotti, Emma 10 Arena, WA 57.19 53.81 169
16 Horsfall, Maddison 10 Arena, WA 52.94 53.90 168
17 Lenaghan, Grace 10 Arena, WA 53.44 54.40 164
18 Overheu, Sarah 10 Bay View Saints 58.33 54.66 162
19 Dymmott, Jessica 10 Southside Wesley NT 55.44 155
20 Warner, Tully 10 Tuart Hill NT 56.00 150
21 Stjepanovic, Tatiana 10 Tuart Hill 55.68 56.14 149
22 Petroff, Alexandria 10 Tuart Hill 57.92 57.16 141
23 Keller, Alexa 10 Central Aquatic, 57.16 57.93 136
24 Long, Tegan 10 Leisurepark Laze NT 58.88 129
25 Dods, Emily 10 Tuart Hill 1:05.92 59.80 123
26 Pedley, Pippa 10 West Coast, WA NT 59.83 123
27 Kang, Helena 10 Southside Wesley 56.43 59.96 122
28 Harch, Bridgette 10 Tuart Hill NT 1:02.17 110
29 Pedersen, Chloe 10 West Coast, WA 1:02.03 1:02.50 108
30 Walton, Millie 10 Central Aquatic, 1:07.17 1:04.00 100
31 Fisher, Hannah 10 Tuart Hill NT 1:04.14 100
32 Douglas, Caitlin 10 Northam, WA 1:03.23 1:06.63 89
33 Hill, Sophie 10 Armadale Kelmsco 1:04.69 1:06.64 89
-- Hicks, Ella 10 Armadale Kelmsco 1:03.45 DQ
Event 23 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 45.24 44.52 299
2 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 45.29 44.84 293
3 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 46.24 45.19 286
4 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 46.47 46.76 258
5 Claxton, Helen 11 Arena, WA 46.59 46.81 258
6 Matthews, Ella 11 Barracudas, WA 46.51 46.83 257
7 Corbett, Karly-Emma 11 Arena, WA 48.06 48.87 226
8 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 48.18 50.34 207
Event 23 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 43.84 45.24 q285
2 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 46.23 45.29 q284
3 Mckay, Katerina 11 South Shore, WA 47.44 46.24 q267
4 Chapman, Tessa 11 Fremantle Port, 51.95 46.47 q263
5 Matthews, Ella 11 Barracudas, WA NT 46.51 q263
6 Claxton, Helen 11 Arena, WA 47.11 46.59 q261
7 Corbett, Karly-Emma 11 Arena, WA 48.15 48.06 q238
8 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 55.00 48.18 q236
-------------------------------------------------------------------------
9 Schofield, Jemma 11 South Shore, WA 49.74 49.57 217
10 Moore, Laura 11 Westside 48.77 49.62 216
-------------------------------------------------------------------------
11 Campbell, Hayley 11 Kalamunda, WA 52.64 49.96 212
12 Maloney, Mary-Grace 11 West Coast, WA 51.78 50.09 210
13 Knox, Sarah 11 West Coast, WA 49.53 50.14 209
14 Maley, Kiara 11 South Shore, WA NT 50.25 208
15 Moore, Hannah 11 Armadale Kelmsco 52.16 50.75 202
16 Freeman, Amara 11 Southside Wesley 51.21 50.76 202
17 Algar, Jessica 11 West Coast, WA 47.27 50.77 202
18 McPherson, Serena 11 Western Sprint, 51.32 50.83 201
19 Muru, Carolin 11 Western Sprint, 49.81 50.94 200
20 Tully, Tylah 11 Southside Wesley 50.32 51.08 198
21 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 49.70 51.18 197
22 Priestly, Neisha 11 Fremantle Port, NT 51.49 193
23 Smith, Ashlee 11 Kwinana 50.43 51.82 190
24 Sutton, Alyssa 11 Arena, WA 54.00 52.22 185
25 Riederer, Aisling 11 Westside 51.65 52.26 185
26 Gurr, Isabella 11 Tuart Hill 52.62 52.39 184
27 Cox, Amy 11 Breakers, WA 51.56 52.49 182
28 Covich, Taylah 11 Fremantle Port, 52.24 53.27 175
29 McLean, Emma 11 Fremantle Port, 59.92 54.92 159
30 Andrews, Emily 11 Newman Churchlan 58.11 55.00 159
31 Wilson, Phoebe 11 Kalamunda, WA 1:02.89 1:01.18 115
32 Mangalavite, Emilia 11 Wagin 1:02.44 1:01.72 112
33 Wallis, Jeklyn 11 Northam, WA 1:03.58 1:05.81 92
34 Lupton, Shoshone 11 Northam, WA NT 1:07.82 84
-- Graimes-Harrison, Riley 11 Leisurepark Laze NT DQ
-- Thomson, Isla 11 Arena, WA 50.79 DQ
-- Smith, Grace 11 Fremantle Port, 58.70 DQ
Event 23 Girls 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 42.60 41.55 368
2 Konowalous, Anna 11 Westside 42.37 43.03 332
3 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 43.40 43.91 312
4 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 43.93 44.25 305
5 Ford, Erin 11 Southside Wesley 44.79 45.02 290
6 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 44.52 45.34 283
7 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 44.01 45.50 280
8 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 44.75 46.75 259
Event 23 Girls 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Konowalous, Anna 11 Westside 42.70 42.37 q347
2 Robinson, Lauren 10 Kalamunda, WA 46.04 42.60 q342
3 Patterson, Joely 11 Southside Wesley 43.15 43.40 q323
4 Kyriakou, Aria 11 West Coast, WA 44.45 43.93 q312
5 Papantoniou, Talia 10 West Coast, WA 44.51 44.01 q310
6 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 45.28 44.52 q299
7 Broadbridge, Kara 10 Fremantle Port, 47.05 44.75 q295
8 Ford, Erin 11 Southside Wesley 44.93 44.79 q294
Event 24 Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 53.38 53.50 123
2 Fazio, Tyler 8 Westside 59.91 56.09 107
3 Watson, James 8 Newman Churchlan 1:00.10 57.81 98
4 Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 59.40 58.74 93
5 Warner, Finn 7 Tuart Hill 1:05.59 1:05.61 67
6 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, 1:08.72 1:10.48 54
-- Silas, Christian 7 Unattached 1:10.78 DQ
Event 24 Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Loller, Riley 8 Arena, WA 56.00 53.38 q124
2 Puccini, Tommaso 8 Perth City Swimm 1:13.71 59.40 q90
3 Fazio, Tyler 8 Westside 57.01 59.91 q88
4 Watson, James 8 Newman Churchlan NT 1:00.10 q87
5 Anglesey, Nicholas 8 Western Sprint, NT 1:03.67 q73
6 Warner, Finn 7 Tuart Hill NT 1:05.59 q67
7 McLean, Pierce 8 Fremantle Port, NT 1:08.72 q58
8 Silas, Christian 7 Unattached NT 1:10.78 q53
-------------------------------------------------------------------------
9 Italiano, Ethan 8 Leisurepark Laze 1:07.23 1:14.89 45
-- Long, Caleb 8 Leisurepark Laze NT DQ
-- Pizzirani, Liam 8 Southside Wesley NT DQ
-- O'Sullivan, Ethan 7 Rockingham, WA NT DQ
Event 24 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 47.72 46.90 183
2 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 48.70 48.39 167
3 Moro, Justin 9 Victoria Park, W 51.72 50.49 147
4 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 50.79 50.66 145
5 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 50.75 51.17 141
6 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 52.18 51.75 136
7 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 53.13 52.69 129
8 Anderson, Max 9 West Coast, WA 55.40 53.08 126
Event 24 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Todoro, Adriano 9 Arena, WA 47.68 47.72 q174
2 Gregory, James 9 Kalamunda, WA 50.91 48.70 q164
3 Dearle, Jacob 9 Central Aquatic, 49.28 50.75 q145
4 Davies, Tallis 9 Breakers, WA 49.51 50.79 q144
5 Moro, Justin 9 Victoria Park, W 53.31 51.72 q137
6 Kyriakou, Julian 9 West Coast, WA 51.50 52.18 q133
7 Regan, Ethan 9 Western Sprint, 51.04 53.13 q126
8 Anderson, Max 9 West Coast, WA 51.81 55.40 q111
-------------------------------------------------------------------------
9 Holt, Lachlan 9 Breakers, WA 57.28 55.92 108
10 Wiggett, William 9 Tuart Hill NT 56.37 105
-------------------------------------------------------------------------
11 Fry, Harrison 9 West Coast, WA 58.64 56.88 103
12 Emanuel, Charlie 9 Westside 56.56 56.89 103
13 Chong Sue, TJ 9 Uwa Uniswim Swim 1:00.82 1:01.39 81
14 Walton, Matthew 9 Southside Wesley 1:09.21 1:02.10 79
15 Sherrington, William 9 Western Sprint, 58.06 1:02.32 78
16 Verran, Christopher 9 Kalamunda, WA NT 1:02.44 77
17 Lovegrove, Reilly 9 Kalamunda, WA NT 1:03.94 72
18 Hamersley, Bryn 9 Wagin 1:07.60 1:06.46 64
19 Pinchin-Yamada, Kinta 9 Western Sprint, 1:09.50 1:06.67 64
20 Fielding, Kai 9 Leisurepark Laze NT 1:06.77 63
21 Faulkner, Trigg 9 South Lake Dolph NT 1:08.95 57
22 Wallis, Romeo 9 Northam, WA 1:08.03 1:16.23 42
-- Blaine, Declan 9 Arena, WA 54.19 DQ
Event 24 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Hickey, Scott 10 Thornlie 47.51 46.00 194
2 Smith, Logan 10 Aquajets, WA 46.68 46.53 188
3 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 49.72 47.91 172
4 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 48.24 48.01 171
5 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 50.92 50.95 143
6 Bolton, James 10 Kwinana 52.19 53.72 122
7 Spencer, Joshua 10 Western Sprint, 52.86 54.74 115
Event 24 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Smith, Logan 10 Aquajets, WA 45.20 46.68 q186
2 Hickey, Scott 10 Thornlie 46.68 47.51 q176
3 Bonsall, Robert 10 Arena, WA 51.70 48.24 q168
4 Chan, Zachery 10 Victoria Park, W 48.02 49.72 q154
5 Goh, Timothy 10 Southside Wesley 49.87 50.92 q143
6 Bolton, James 10 Kwinana 53.85 52.19 q133
7 Spencer, Joshua 10 Western Sprint, NT 52.86 q128
8 Eaglesham, Will 10 Uwa Uniswim Swim NT 53.50 q123
-------------------------------------------------------------------------
9 Morisey, Joshua 10 Fremantle Port, 55.36 53.87 121
10 Uglow, Luke 10 Bay View Saints 56.18 54.63 116
-------------------------------------------------------------------------
11 Huzzard, Trent 10 Central Aquatic, 56.34 54.85 114
12 Otsuka, Sora 10 West Coast, WA NT 55.23 112
13 Zambon, Jaden 10 Rockingham, WA 1:00.70 56.57 104
14 Petroff, James 10 Tuart Hill 1:08.13 58.66 93
15 Drake-Brockman, Thomas 10 Southside Wesley 1:01.49 1:00.25 86
16 Pendal, Joshua 10 Kalamunda, WA 58.94 1:01.59 81
17 Elks, Nathaniel 10 Westside 1:06.53 1:07.55 61
18 Mangalavite, Sebastiano 10 Wagin 1:11.82 1:16.32 42
-- Corbett, Kieran 10 Arena, WA 53.55 DQ
-- Batey, Ethan 10 Rockingham, WA NT DQ
-- Harrup, Sebastian 10 Unattached 1:01.86 DQ
Event 24 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 45.52 45.36 203
2 Loller, Brodie 11 Arena, WA 45.63 45.98 195
3 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 47.01 46.06 194
4 Gregory, Thomas 11 Kalamunda, WA 47.65 46.47 189
5 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 47.20 46.93 183
6 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 47.56 49.14 159
Event 24 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 45.24 45.52 q201
2 Loller, Brodie 11 Arena, WA 47.01 45.63 q199
3 Davis, Jordan 11 Perth City Swimm 47.69 47.01 q182
4 Sudlow, Adam 11 Uwa Uniswim Swim 47.26 47.20 q180
5 Gee, Matheson 11 Southside Wesley 48.05 47.52 q176
6 Paul, Oakley 11 Perth City Swimm 49.11 47.56 q176
7 Gregory, Thomas 11 Kalamunda, WA 50.44 47.65 q175
8 Charnley, Nicolas 11 Westside 48.41 48.24 q168
-------------------------------------------------------------------------
9 Baron, James 11 Southside Wesley 49.12 48.42 167
10 Doody, Ryan 11 South Shore, WA 47.93 48.70 164
-------------------------------------------------------------------------
11 Player, Finlay 11 West Coast, WA 50.00 49.30 158
12 Todoro, Luciano 11 Arena, WA 48.02 49.75 154
13 Burd, Matthew 11 South Lake Dolph 49.28 49.79 153
14 Townsend, Riley 11 Central Aquatic, 49.85 49.88 152
15 Nicolaou, Steven 11 Leisurepark Laze 56.10 50.01 151
16 Armanios, Michael 11 Southside Wesley NT 50.30 149
17 Hill, Ethan 11 Fremantle Port, 52.58 50.43 147
18 Howard, Cameron 11 South Lake Dolph 58.39 51.81 136
19 Downes, Jayden 11 Arena, WA 51.58 54.60 116
20 Stjepanovic, Luka 11 Tuart Hill NT 55.32 112
21 Emanuel, Lachlan 11 Westside 54.31 55.90 108
22 Brbich, Luke 11 South Shore, WA 59.41 56.68 104
23 Brown, Lucas 11 Southside Wesley NT 59.48 90
24 Ho, Isaac 11 South Shore, WA NT 59.52 89
25 Watt, Brayden 11 Wagin 1:04.47 1:02.63 77
26 Anderson, Jamie 11 Arena, WA NT 1:03.49 74
-- Koczwara, Lucas 11 Tuart Hill 45.51 DQ
Event 24 Boys 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 40.87 39.79 301
2 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 41.26 41.04 274
3 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 40.83 41.35 268
4 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 41.26 42.06 254
5 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 42.82 43.98 222
6 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 45.41 45.46 201
7 Hill, Joel 11 West Coast, WA 45.40 45.49 201
Event 24 Boys 50 LC Meter Breaststroke Super Final
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries Super Final
1 Nguyen, Kent 11 West Coast, WA 42.53 40.83 q278
2 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 40.65 40.87 q277
3 Heslop, Jamie 11 Western Sprint, 43.98 41.26 q270
3 Antonio, Nick 11 Busselton, WA 41.90 41.26 q270
5 Bremer, Max 11 Arena, WA 41.67 42.38 q249
6 Dearle, Benjamin 11 Central Aquatic, 43.02 42.82 q241
7 Hill, Joel 11 West Coast, WA 43.25 45.40 q202
8 Sriprai, Tan 11 West Coast, WA 47.85 45.41 q202
Combined Team Scores - Through Event 224
1. West Coast, WA 939 2. Arena, WA 425
3. Southside Wesley, WA 355 4. Fremantle Port, WA 337
5. Kalamunda, WA 330 6. Breakers, WA 274
7. Rockingham, WA 259 8. Westside Christchurch 247
9. South Shore, WA 205.5 10. Western Sprint, WA 177.5
11. Uwa Uniswim Swimming Club Inc. 155 12. Leisurepark Lazers 154
13. Bay View Saints 150 14. Unattached 127
15. Central Aquatic, WA 109 16. Victoria Park, WA 108
17. Perth City Swimming Club 90 18. South Lake Dolphins, WA 65
19. Newman Churchlands 54 20. Busselton, WA 46
21. Kwinana 42 22. Barracudas, WA 41
23. Thornlie 34 24. Tuart Hill 31
25. Superfins 28 26. Lesmurdie Legends, WA 16
27. Riverton Aquanauts SC 14 28. Armadale Kelmscott, WA 11
29. Aquajets, WA 8