2012 SWA End of Summer Sensation
Challenge Stadium - 9-11 March 2012
Results
Event 1 Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 1:32.99 1:26.27
2 Edwards, Crystal 8 West Coast, WA 1:29.74 1:29.21
3 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 1:37.65 1:36.57
4 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 1:51.83 1:39.24
5 Weston, Autumn 8 Western Sprint, 1:48.23 1:46.34
6 Higgins, Brianna 7 Breakers, WA 1:48.35 1:53.95
Event 1 Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Parsons, Rori 9 Bunbury, WA 1:26.24 1:21.91
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 1:23.35 1:23.15
3 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 1:32.37 1:29.09
4 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 1:30.98 1:29.25
5 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 1:26.69 1:29.36
6 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 1:41.00
Event 1 Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 1:11.20 1:11.23
2 Kyriakou, Aria 10 West Coast, WA 1:18.30 1:13.86
3 Claxton, Helen 10 Arena, WA 1:17.19 1:16.41
4 Konowalous, Anna 10 Wcac 1:24.93 1:18.45
5 Vafeas, Annika 10 Arena, WA 1:19.23 1:18.53
6 Papadopoulos, Sofia 10 Uwa Uniswim Swim 1:26.99 1:20.72
7 Parsons, Cian 10 Bunbury, WA 1:24.70 1:20.89
8 Joy, Madeline 10 Albany, WA 1:25.96 1:21.00
9 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 1:20.75 1:21.87
10 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 1:27.32 1:24.10
11 Smit, Rhiannon 10 Lawley, WA 1:27.71 1:27.89
12 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 1:26.68 1:29.46
Event 1 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 1:12.73 1:09.01
2 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 1:09.19 1:09.47
3 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 1:09.01 1:09.86
4 Antill, Hayley 11 Swan Hills 1:12.36 1:12.58
5 Mawhirt, Nikita 11 Lawley, WA 1:20.66 1:13.52
6 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 1:16.52 1:13.81
7 Cawood, Lily 11 Swan Hills 1:15.84 1:14.22
8 Fink, Georgie 11 Rockingham, WA 1:18.01 1:16.12
9 Yates, Cheyenne 11 Southside Wesley 1:18.08 1:16.77
10 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 1:19.80 1:17.28
11 Moore, Laura 11 Wcac 1:17.89 1:17.89
12 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 1:20.30 1:18.06
13 Smit, Emilia 11 Lawley, WA 1:21.84 1:19.61
14 George, Alyssa 11 South Shore, WA 1:20.65 1:21.92
15 McCracken, Chelsea 11 Bunbury, WA 1:24.85 1:22.10
16 Tonner, Keeley 11 South Shore, WA 1:24.42 1:22.27
17 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 1:24.29 1:22.39
18 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 1:22.60 1:24.94
Event 2 Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 Arena, WA 1:33.75 1:34.60
2 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 1:31.05 1:36.38
3 Woodhouse, Griffin 8 Southside Wesley 1:49.05 1:42.64
4 Teh, Sean 7 Uwa Uniswim Swim 1:53.65 1:54.33
Event 2 Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Anderson, Max 9 West Coast, WA 1:51.00 1:24.75
2 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 1:32.07 1:27.73
3 Calleja, Zachariah 9 City of Perth, W 1:32.12 1:34.46
4 Emanuel, Charlie 9 Wcac 1:48.06 1:45.94
Event 2 Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hill, Joel 10 West Coast, WA 1:10.64 1:08.92
2 Wilson, Jack 10 Arena, WA 1:12.15 1:11.37
3 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 1:15.57 1:14.47
4 Sheldrick, Oliver 10 Wcac 1:19.26 1:16.72
5 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 1:16.29 1:16.95
6 Player, Finlay 10 West Coast, WA 1:20.46 1:19.46
7 Emanuel, Lachlan 10 Wcac 1:23.76 1:24.40
8 Kerrich, Josh 10 West Coast, WA 1:27.92 1:24.99
9 Hickey, Scott 10 Thornlie 1:26.75 1:25.89
10 Todoro, Luciano 10 Arena, WA 1:27.79 1:28.09
11 Paul, Oakley 10 Lawley, WA 1:24.41 1:29.73
Event 2 Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 1:09.97 1:08.29
2 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 1:10.93 1:10.17
3 Oberman, Matthew 11 Wcac 1:12.36 1:12.11
4 Walker, Riley 11 West Coast, WA 1:17.64 1:12.77
5 Kyriakou, Christian 11 West Coast, WA 1:16.99 1:14.57
6 Murray, Kyle 11 Moo 1:15.68 1:15.14
7 Wirawan, Sergio 11 Lawley, WA 1:22.28 1:16.59
8 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 1:22.58 1:16.84
9 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 1:19.06 1:17.06
10 Watkins, Lochie 11 Southside Wesley 1:22.89 1:17.75
11 Masolin, Shane 11 Arena, WA 1:19.16 1:17.78
12 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 1:18.62 1:18.24
13 Powell, Travis 11 All Saints, WA 1:20.07 1:18.60
14 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 1:18.91 1:19.27
15 Smith, Brayden 11 Arena, WA 1:20.96 1:19.66
16 Schaper, Finlay 11 South Shore, WA 1:17.03 1:21.49
Event 3 Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Parsons, Cian 10 Bunbury, WA 3:37.82 3:32.19
1:41.50 3:32.19
2 Konowalous, Anna 10 Wcac 3:35.75 3:32.90
1:42.33 3:32.90
3 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 3:32.25 3:40.82
1:46.51 3:40.82
4 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 3:38.43 3:42.81
1:49.61 3:42.81
5 Joy, Madeline 10 Albany, WA 3:48.95 3:48.37
1:51.61 3:48.37
6 Nurkic, Layla 10 South Shore, WA 3:44.22 3:50.23
1:51.53 3:50.23
7 Edwards, Rachael 10 West Coast, WA 4:01.12 3:50.63
1:52.73 3:50.63
8 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 4:06.02 3:59.38
1:56.14 3:59.38
9 Valentim, Tatiana 10 Arena, WA 4:10.08 4:00.12
1:56.56 4:00.12
Event 3 Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 3:15.20 3:12.67
1:32.04 3:12.67
2 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 3:23.65 3:21.87
1:36.59 3:21.87
3 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 3:32.58 3:23.52
1:40.13 3:23.52
4 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 3:40.30 3:39.21
1:44.66 3:39.21
5 Ford, Erin 11 Southside Wesley 3:31.72 3:39.55
1:46.09 3:39.55
6 Saggers, Rebecca 11 Newman Churchlan 3:48.61 3:52.86
10.15 3:52.86
Event 3 Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 3:09.53 3:05.27
1:28.14 3:05.27
2 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 3:08.74 3:08.36
1:30.41 3:08.36
3 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 3:02.92 3:10.35
1:32.73 3:10.35
4 Claxton, Jessica 12 Arena, WA 3:02.72 3:11.36
5 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 3:34.52 3:20.65
1:37.09 3:20.65
6 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 3:29.85 3:26.50
1:37.41 3:26.50
7 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 3:21.11 3:26.91
1:38.98 3:26.91
Event 3 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bunning, Tayla 13 Western Sprint, 2:58.36 2:54.87
1:24.72 2:54.87
2 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 3:10.02 3:04.47
1:29.80 3:04.47
Event 3 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bowling, Olivia 14 Aquajets, WA 2:51.16 2:53.22
1:23.96 2:53.22
2 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 2:55.70 2:55.48
1:24.51 2:55.48
3 Paini, Christina 14 Kalamunda, WA 2:59.32 2:56.89
1:25.35 2:56.89
4 Etschmann, Natasha 14 Arena, WA 3:17.32 3:11.95
1:32.56 3:11.95
Event 3 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Colreavy, Montana 16 City of Perth, W 2:43.93 2:45.71
1:19.40 2:45.71
2 Feast, Sarah 16 Aquajets, WA 2:44.41 2:47.91
1:19.95 2:47.91
3 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 2:55.05 2:56.67
1:25.19 2:56.67
4 Guelfi, Natasha 16 City of Perth, W 2:58.87 3:00.90
1:28.55 3:00.90
5 James, Caitlyn 16 Kalamunda, WA 3:00.13 3:06.43
1:28.55 3:06.43
Event 3 Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Gibbings-Druce, Briellen 17 Kalamunda, WA 2:57.98 3:03.78
1:26.75 3:03.78
Event 4 Boys 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 3:28.84 3:40.19
1:43.08 3:40.19
2 O'Donnell, Ethan 9 West Coast, WA 3:47.91 3:46.67
3:46.67 3:46.67
3 Hickey, Scott 10 Thornlie 3:52.68 3:49.65
1:53.15 3:49.65
4 Todoro, Adriano 8 Arena, WA 4:14.80 3:56.57
1:55.29 3:56.57
5 Todoro, Luciano 10 Arena, WA 4:08.31 3:56.98
1:57.85 3:56.98
Event 4 Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Walker, Riley 11 West Coast, WA 3:35.56 3:20.77
1:36.73 3:20.77
2 Kyriakou, Christian 11 West Coast, WA 3:42.91 3:35.05
1:44.78 3:35.05
Event 4 Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jones, Taj 12 West Coast, WA 2:58.89 2:56.55
1:25.49 2:56.55
2 Vafeas, Benjamin 12 Arena, WA 3:04.83 3:00.79
1:26.53 3:00.79
3 Paini, Anthony 12 Kalamunda, WA 3:10.91 3:09.45
1:30.61 3:09.45
4 Downes, Lewis 12 Arena, WA 3:15.26 3:12.81
1:33.31 3:12.81
5 Calleja, Ethan 12 City of Perth, W 3:12.38 3:17.68
1:38.07 3:17.68
6 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 3:25.07 3:18.42
1:35.56 3:18.42
7 Shepherd, Callum 12 Rockingham, WA 3:32.07 3:24.81
1:38.05 3:24.81
Event 4 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Tristan 13 Arena, WA 2:51.09 2:49.90
1:22.71 2:49.90
2 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 2:52.51 2:51.83
1:21.92 2:51.83
3 Robinson, William 13 Victoria Park, W 2:51.12 2:53.15
1:22.79 2:53.15
4 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 2:56.00 2:58.81
1:26.23 2:58.81
5 Roberts, Ben 13 Arena, WA 2:53.56 2:59.43
1:27.46 2:59.43
6 Freeman, Alexander 13 West Coast, WA 2:52.78 3:03.31
1:26.05 3:03.31
Event 4 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ansell, Charlie 14 South Shore, WA 2:53.24 2:48.81
1:21.16 2:48.81
2 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 2:55.62 2:55.18
1:23.82 2:55.18
3 Sutton, Dane 14 Arena, WA 3:06.91 2:57.84
1:26.38 2:57.84
4 Powell, Luke 14 All Saints, WA 2:59.16 3:00.49
1:25.58 3:00.49
5 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 3:04.26 3:01.80
1:26.77 3:01.80
6 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 3:06.46 3:02.31
1:26.39 3:02.31
Event 4 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 2:35.85 2:39.11
1:16.33 2:39.11
2 Wright, Liam 15 Bunbury, WA 2:44.18 2:39.25
1:14.16 2:39.25
3 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 2:44.75 2:40.94
1:17.04 2:40.94
Event 4 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 2:48.64 2:55.56
1:21.36 2:55.56
Event 5 Girls 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 34.65 34.54
Event 5 Girls 19 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Etherington, Alix 19 Southside Wesley 31.40 31.88
Event 6 Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 29.88 29.13
2 Oliveiro, Glenn 16 West Coast, WA 30.44 29.21
3 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 29.54 29.28
Event 6 Boys 17-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 27.00 27.76
2 Taylor, Ashley 17 Gingin 29.16 28.56
Event 7 Girls 99 & Under 400 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Munks, Carys 17 Superfins 10:00.89 10:21.51
Event 8 Boys 99 & Under 400 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 6:05.03
29.37 29.31 5:52.31 6:05.03
2 Masters, Brendon 19 Superfins 6:22.16 6:32.36
27.73 27.79 1:18.20 6:05.00 6:32.36
3 Gowland, Corin 22 Superfins 6:31.22 7:07.81
7:04.77 7:09.91 7:16.38 7:07.81
4 Popham, Ben 11 Superfins 7:37.79 7:34.13
28.63 28.71 7:43.13 7:34.13
5 Prinz, Maximillian 13 West Coast, WA NT 8:25.82
29.28 29.33 2:00.76 6:19.16 8:25.82 8:25.82
Event 9 Girls 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 5:21.80 5:12.60
1:16.53 2:37.34 3:57.43 5:12.60
2 Antill, Hayley 11 Swan Hills 5:16.26 5:14.74
1:17.50 2:37.51 3:59.22 5:14.74
3 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 5:51.14 5:26.94
4:04.09 5:26.94
4 Cawood, Lily 11 Swan Hills 5:30.68 5:36.33
1:22.71 5:36.33
5 Vafeas, Annika 10 Arena, WA 6:04.01 5:45.16
1:24.20 4:20.78 5:45.16
6 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 6:14.40 5:46.71
7 Sorensen, Kimberley 11 Lawley, WA 6:25.34 5:57.99
1:22.87 5:57.99
8 Joy, Madeline 10 Albany, WA 6:31.61 6:08.83
Event 9 Girls 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 5:09.13 4:59.60
1:12.14 2:29.97 3:46.72 4:59.60
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 5:04.90 5:04.32
1:11.61 2:29.64 3:47.76 5:04.32
3 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 4:59.67 5:04.50
4 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 5:22.40 5:23.13
1:18.47 2:42.31 4:04.33 5:23.13
Event 9 Girls 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 4:34.46 4:32.23
1:05.33 2:14.96 3:24.82 4:32.23
2 Stoner, Devon 13 Albany, WA 4:54.13 4:49.85
1:07.72 2:21.72 3:36.40 4:49.85
3 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 5:00.82 4:59.76
3:46.48 4:59.76
Event 9 Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downing, Sacha 14 Uwa Uniswim Swim 4:46.25 4:40.22
3:29.69 4:40.22
2 Sagar, Elly 14 Arena, WA 4:46.35 4:44.89
1:06.94 2:19.59 3:33.05 4:44.89
3 Antill, Jessica 14 Swan Hills 4:45.56 4:49.86
1:08.72 2:22.81 3:36.20 4:49.86
4 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 4:57.27 4:52.89
1:09.91 2:24.77 3:39.92 4:52.89
5 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 4:56.76 4:58.27
3:43.03 4:58.27
6 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 5:11.84 5:13.79
7 McAleese, Erin 14 Mt Barker Amateu 5:16.96 5:26.57
Event 9 Girls 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hall, Carly 15 Waroona 4:45.91 4:47.83
2:20.40 3:34.05 4:47.83
Event 9 Girls 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Turnell, Rebecca 16 City of Perth, W 4:29.30 4:32.07
1:06.66 2:16.75 4:32.07
2 James, Caitlyn 16 Kalamunda, WA 4:54.45 5:02.51
1:10.37 5:02.51
Event 10 Boys 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wilson, Jack 10 Arena, WA 5:12.62 5:08.89
1:15.03 2:33.79 3:52.64 5:08.89
2 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 6:15.79 5:59.04
4:32.34 5:59.04
3 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 6:11.21 6:02.43
1:25.47 6:02.43
4 Schaper, Finlay 11 South Shore, WA 6:17.85 6:06.17
1:25.11 3:00.03 4:34.66 6:06.17
Event 10 Boys 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downes, Lewis 12 Arena, WA 5:09.93 5:04.47
Event 10 Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Weston, Ryan 13 Western Sprint, 4:42.04 4:46.85
2:23.46 3:36.93 4:46.85
2 Robinson, William 13 Victoria Park, W 4:47.55 4:50.11
1:09.67 2:24.04 4:50.11
3 Weir, Trent 13 South Lake Dolph 4:55.93 4:58.52
1:08.98 2:25.04 4:58.52
4 Orton, Michael 13 South Lake Dolph 5:22.65 5:17.09
1:13.89 2:35.70 3:58.71 5:17.09
5 McAleese, Damien 13 Mt Barker Amateu 5:21.01 5:21.07
1:15.18 2:36.38 4:00.25 5:21.07
6 Smith, Misha 13 Western Sprint, 5:23.71 5:27.75
1:14.17 5:27.75
Event 10 Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 4:12.23 4:15.60
2:07.18 3:11.52 4:15.60
2 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 4:41.98 4:35.50
1:04.42 2:16.32 3:28.18 4:35.50
3 Downie, Lewis 14 Unattached 4:50.30 4:48.27
4 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 5:01.65 4:49.84
1:08.34 3:38.60 4:49.84
5 Bario, Kyle 14 Mt Barker Amateu 4:59.13 4:50.71
1:08.84 2:23.71 3:38.83 4:50.71
6 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 4:57.44 4:57.31
1:10.07 2:25.95 3:43.10 4:57.31
7 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 4:49.32 5:02.71
1:09.11 5:02.71
8 Sutton, Dane 14 Arena, WA 5:05.33 5:04.10
1:11.97 2:31.57 3:49.73 5:04.10
Event 10 Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 4:16.74 4:23.91
2 Trump, Kieran 15 Kalamunda, WA 4:22.20 4:25.22
1:01.34 2:09.36 3:17.43 4:25.22
3 Lee, Damon 15 Breakers, WA 4:26.75 4:26.33
1:01.45 2:09.25 3:17.85 4:26.33
4 Schubert, Aidan 15 Uwa Uniswim Swim 4:39.53 4:40.78
1:04.19 2:15.73 3:28.42 4:40.78
5 Tassell, Lachlan 15 Western Sprint, 4:44.82 4:47.44
1:06.23 4:47.44
Event 10 Boys 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 4:30.88 4:34.10
1:03.24 2:12.04 3:22.85 4:34.10
2 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 4:57.01 4:47.83
1:09.00 3:36.63 4:47.83
Event 11 Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 1:51.40 1:53.42
2 Edwards, Crystal 8 West Coast, WA 1:53.76 1:55.89
3 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 1:55.22 1:57.70
4 Yates, Kaycee 8 Southside Wesley 2:11.68 2:07.84
5 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 2:14.62 2:11.64
Event 11 Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 1:42.34 1:45.01
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 1:47.93 1:45.98
3 Parsons, Rori 9 Bunbury, WA 1:52.38 1:49.36
4 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 2:06.87
5 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 1:56.55 2:07.53
Event 11 Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 1:37.72 1:35.59
2 Konowalous, Anna 10 Wcac 1:40.32 1:38.30
3 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 1:39.26 1:40.03
4 Parsons, Cian 10 Bunbury, WA 1:42.28 1:40.95
5 Kyriakou, Aria 10 West Coast, WA 1:44.29 1:41.43
6 Contessi, Mia 10 Aqua Attack, WA 1:48.10 1:46.87
7 Edwards, Rachael 10 West Coast, WA 1:55.20 1:47.50
8 Algar, Jessica 10 West Coast, WA 1:49.44 1:48.13
9 Joy, Madeline 10 Albany, WA 1:50.98 1:49.12
10 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 1:53.05 1:49.71
11 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 1:54.11 1:50.50
12 Nurkic, Layla 10 South Shore, WA 1:45.98 1:53.78
Event 11 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 1:29.92 1:32.00
2 Mawhirt, Nikita 11 Lawley, WA 1:34.77 1:32.34
3 Italiano, Rebecca 11 West Coast, WA 1:39.72 1:33.03
4 Kyle, Grace 11 Thornlie 1:40.98 1:36.93
5 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 1:37.87 1:37.17
6 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 1:37.05 1:37.49
7 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 1:39.34 1:38.86
8 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 1:40.31 1:41.65
9 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 1:45.05 1:41.92
10 Antill, Hayley 11 Swan Hills 1:39.86 1:42.32
11 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 1:44.54 1:43.14
12 Ford, Erin 11 Southside Wesley 1:39.77 1:44.54
13 Spencer, Felicity 11 Rockingham, WA 1:45.53 1:44.68
14 O'Donnell, Brierley 11 West Coast, WA 1:47.58 1:45.98
15 Fink, Georgie 11 Rockingham, WA 1:45.81 1:46.13
16 Higgins, Jessica 11 Breakers, WA 1:45.37 1:47.79
17 George, Alyssa 11 South Shore, WA 1:44.52 1:49.02
18 Saggers, Rebecca 11 Newman Churchlan 1:50.19 1:50.15
19 Yates, Cheyenne 11 Southside Wesley 1:48.42 1:51.19
Event 12 Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Todoro, Adriano 8 Arena, WA 1:52.88 1:53.53
2 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 2:10.16 2:00.95
3 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 2:03.38 2:03.10
Event 12 Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 Wcac 2:00.11 1:49.02
2 O'Donnell, Ethan 9 West Coast, WA 1:44.74 1:50.40
3 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 1:58.25 1:58.16
4 Anderson, Max 9 West Coast, WA 2:18.00 2:01.20
5 Emanuel, Charlie 9 Wcac 2:08.83 2:05.99
Event 12 Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hill, Joel 10 West Coast, WA 1:36.70 1:40.78
2 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 1:38.06 1:41.03
3 Sheldrick, Oliver 10 Wcac 1:44.34 1:43.65
4 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 1:50.20 1:46.28
5 Hickey, Scott 10 Thornlie 1:48.47 1:46.77
6 Todoro, Luciano 10 Arena, WA 1:56.96 1:53.36
7 Paul, Oakley 10 Lawley, WA 1:56.78 1:59.37
Event 12 Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 1:35.23 1:31.35
2 Murray, Kyle 11 Moo 1:41.56 1:33.64
3 Kyriakou, Christian 11 West Coast, WA 1:42.44 1:42.30
4 Powell, Travis 11 All Saints, WA 1:42.59 1:42.64
5 Mansfield, Chase 11 Kalamunda, WA 1:45.07 1:44.12
6 Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 1:46.47 1:46.27
7 Shepherd, Jett 11 Rockingham, WA 1:51.37 1:50.02
8 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 1:46.32 1:50.41
9 Smith, Jacob 11 Arena, WA 1:51.95 1:53.32
Event 13 Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 32.38 32.60
2 Tarbotton, Jaimi 15 South Lake Dolph 33.62 36.36
Event 14 Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 30.81 31.96
2 Tassell, Lachlan 15 Western Sprint, 34.12 34.07
Event 15 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Reicheld, Natasja 14 Aqua Attack, WA 28.65 29.29
2 Antill, Jessica 14 Swan Hills 29.28 29.51
3 Campbell, Taylor 14 Swan Hills 29.67 29.90
4 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 29.95 30.43
5 Etschmann, Natasha 14 Arena, WA 30.38 30.50
6 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 30.00 30.64
7 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 30.43 30.91
8 Paini, Christina 14 Kalamunda, WA 31.07 31.44
9 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 31.94 32.60
Event 16 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Verhage, Braga 14 West Coast, WA 24.86 24.87
2 Fielding, Brett 14 Lawley, WA 26.68 26.05
3 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 26.17 26.41
4 Vandenberg, Samuel 14 All Saints, WA 27.73 27.04
5 Harrison-Murray, Guy 14 Uwa Uniswim Swim 27.59 27.52
6 Wagstaff, Thomas 14 Uwa Uniswim Swim 27.74 27.59
7 Logan, Liam 14 Arena, WA 26.91 28.07
8 Armstrong, Jake 14 Uwa Uniswim Swim 28.07 28.16
8 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 28.11 28.16
10 Burgos, Francis 14 Western Sprint, 28.70 28.66
11 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 27.96 28.73
12 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 29.41 28.81
13 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 28.89 29.15
14 Uglow, Harrison 14 Breakers, WA 29.22 29.46
15 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 29.43 29.56
16 Downie, Lewis 14 Unattached 30.12 29.92
Event 17 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 1:13.06 1:18.52
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 1:17.85 1:19.54
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 1:21.66 1:21.42
4 Stephens, Megan 12 Aqua Attack, WA 1:28.32 1:24.62
5 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 1:26.71 1:25.18
6 Maloney, Claire 12 West Coast, WA 1:31.33 1:29.95
7 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 1:29.22 1:30.98
Event 17 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 1:09.02 1:12.99
2 Stoner, Devon 13 Albany, WA 1:14.61 1:15.92
3 Balodis, Zane 13 Arena, WA 1:16.67 1:18.33
4 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 1:15.92 1:18.80
Event 17 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 1:12.39 1:10.24
2 Schultz, Sarah 14 Kalamunda, WA 1:12.01 1:12.15
3 Lawrence, Sarah 14 All Saints, WA 1:12.27 1:13.14
4 Campbell, Taylor 14 Swan Hills 1:10.74 1:13.19
5 Sagar, Elly 14 Arena, WA 1:12.88 1:14.04
6 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 1:09.40 1:14.86
7 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 1:16.30 1:17.74
Event 17 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 1:08.90 1:11.13
2 Hall, Carly 15 Waroona 1:09.26 1:11.31
3 Regolini, Emma 15 City of Perth, W 1:10.73 1:11.39
4 Cunningham, Brianna 15 Arena, WA 1:10.11 1:11.64
5 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 1:12.32 1:14.21
6 Tarbotton, Jaimi 15 South Lake Dolph 1:13.39 1:22.31
Event 17 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downie, Katherine 16 Unattached 1:10.10 1:11.55
2 Hopkins, Madeline 16 West Coast, WA 1:12.75 1:12.90
3 Aitken-Fox, Samantha 16 Western Sprint, 1:10.50 1:14.92
Event 18 Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jones, Taj 12 West Coast, WA 1:12.33 1:12.68
2 Vafeas, Benjamin 12 Arena, WA 1:14.66 1:15.68
3 Paini, Anthony 12 Kalamunda, WA 1:23.44 1:24.81
Event 18 Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Tristan 13 Arena, WA 1:07.45 1:11.58
2 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 1:13.15 1:13.38
3 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 1:10.21 1:13.65
4 Holloway, James 13 Rockingham, WA 1:13.68 1:13.85
5 Smith, Misha 13 Western Sprint, 1:17.11 1:18.05
6 Weir, Trent 13 South Lake Dolph 1:17.60 1:19.46
7 Robinson, William 13 Victoria Park, W 1:16.81 1:19.68
Event 18 Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 1:03.43 1:06.97
2 Wright, Mitchell 14 West Coast, WA 1:07.16 1:07.06
3 Mitchell, Lawrence 14 Aqua Attack, WA 1:06.70 1:09.11
4 Martin, Justin 14 Arena, WA 1:10.35 1:10.54
5 Armstrong, Jake 14 Uwa Uniswim Swim 1:10.41 1:12.03
6 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 1:11.92 1:12.04
7 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 1:12.31 1:15.16
8 Downie, Lewis 14 Unattached 1:14.84 1:15.95
Event 18 Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tay, Brandon 15 West Coast, WA 1:04.83 1:05.97
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 1:02.82 1:07.54
3 Regnaud, Alex 15 Western Sprint, 1:07.54 1:07.69
4 Armstrong, Lachlan 15 Breakers, WA 1:05.08 1:08.33
5 Hoey, James 15 Wcac 1:06.38 1:09.43
6 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 1:06.70 1:09.56
Event 18 Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 1:07.14 1:08.63
Event 18 Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 1:02.63 1:04.94
Event 19 Girls 11 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 3:07.90 3:11.52
40.71 1:31.28 2:23.45 3:11.52
Event 19 Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 2:56.70 2:52.63
37.15 1:21.47 2:07.59 2:52.63
Event 19 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lee, Robyn 13 Breakers, WA 2:38.39 2:33.61
33.17 1:12.43 1:51.77 2:33.61
Event 19 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kennedy, Melanie 14 Aquajets, WA 2:27.67 2:29.31
32.43 1:10.52 1:50.05 2:29.31
2 Russell, Bianca 14 Rockingham, WA 2:31.79 2:30.47
33.07 1:11.71 1:50.77 2:30.47
3 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 2:55.14 3:06.20
38.86 1:27.00 2:17.05 3:06.20
Event 19 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hall, Carly 15 Waroona 2:34.00 2:36.42
33.50 1:13.02 1:54.87 2:36.42
Event 19 Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Child, Holly 17 Victoria Park, W 2:29.23 2:36.07
1:10.80 1:52.88 2:36.07
Event 20 Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 2:56.21 2:43.45
35.35 1:15.97 1:59.66 2:43.45
2 Downes, Lewis 12 Arena, WA 2:47.23 2:45.16
36.54 1:18.87 2:02.81 2:45.16
Event 20 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Purcell, Christopher 13 Southside Wesley 2:27.62 2:25.20
31.43 1:08.88 1:46.66 2:25.20
2 Kalember, Kevin 13 South Lake Dolph 2:37.13 2:36.23
33.32 1:13.50 1:53.64 2:36.23
3 White, Jackson 13 All Saints, WA 2:41.61 2:44.28
35.04 1:16.39 2:00.02 2:44.28
Event 20 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fielding, Brett 14 Lawley, WA 2:21.20 2:19.24
31.23 1:07.34 1:43.44 2:19.24
2 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 2:09.27 2:19.48
29.75 1:04.47 1:41.80 2:19.48
3 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 2:23.58 2:22.68
30.61 1:05.71 1:43.73 2:22.68
Event 20 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Van-Nieuwburg, Justin 15 Aquajets, WA 2:12.30 2:13.46
29.47 1:03.04 1:38.52 2:13.46
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 2:15.21 2:24.15
30.72 1:06.80 1:44.60 2:24.15
Event 20 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 2:26.62 2:25.49
32.91 1:09.62 1:48.23 2:25.49
Event 20 Boys 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 2:11.50 2:13.80
28.81 1:03.23 1:37.81 2:13.80
2 Bennier, Brandon 17 Kalamunda, WA 2:16.82 2:17.54
29.94 1:03.70 1:39.30 2:17.54
Event 21 Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 35.04 34.81
2 Edwards, Crystal 8 West Coast, WA 39.06 40.90
3 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 41.99 41.13
4 Yates, Kaycee 8 Southside Wesley 46.11 45.32
5 Salmon, Katie 8 Swan Hills 47.50 45.80
6 Brazil, Caitlin 8 Central Aquatic, 45.23 46.74
7 Riederer, Muirenn 8 Wcac 47.43 46.93
8 Holland, Emily 7 Southside Wesley 45.78 47.62
9 Higgins, Brianna 7 Breakers, WA 43.61 47.69
10 Weston, Isabella 8 Western Sprint, 45.55 47.92
11 Nurkic, Ella 7 South Shore, WA 47.06 48.87
12 Weston, Autumn 8 Western Sprint, 47.82 49.43
Event 21 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 36.51 36.91
2 Foster, Louise 9 West Coast, WA 38.75 38.50
3 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 36.46 39.02
4 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 38.20 39.37
5 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 39.22 40.51
6 Mepham, Kiana 9 Western Sprint, 42.92 42.09
7 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 43.23
8 Pedersen, Chloe 9 West Coast, WA 45.84 46.76
9 Mansfield, Ashleigh 9 Kalamunda, WA 44.62 50.37
Event 21 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 30.99 31.38
2 Kyriakou, Aria 10 West Coast, WA 35.35 33.93
3 Konowalous, Anna 10 Wcac 35.14 34.13
4 Papadopoulos, Sofia 10 Uwa Uniswim Swim 34.81 35.55
5 Contessi, Mia 10 Aqua Attack, WA 37.05 35.85
6 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 36.63 36.54
7 Joy, Madeline 10 Albany, WA 37.70 36.64
8 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 37.33 36.98
9 Carter, Sapphire 10 Swan Hills 38.92 37.24
10 Riederer, Aisling 10 Wcac 39.56 38.03
11 Thomson, Isla 10 Arena, WA 38.70 38.05
12 Campbell, Hayley 10 Kalamunda, WA 38.80 38.07
13 Schofield, Jemma 10 South Shore, WA 38.27 38.36
14 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 37.80 38.43
15 Sutton, Alyssa 10 Arena, WA 38.16 38.62
16 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 38.73 39.37
17 Edwards, Rachael 10 West Coast, WA 39.10 39.46
18 Nurkic, Layla 10 South Shore, WA 37.88 39.63
19 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 39.32 39.93
Event 21 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 11 South Shore, WA 30.58 30.92
2 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 31.86 31.35
3 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 31.79 31.75
4 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 31.45 32.04
5 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 33.76 32.88
6 Yates, Cheyenne 11 Southside Wesley 33.02 33.50
7 Antill, Hayley 11 Swan Hills 33.75 33.56
8 Baker, Taylor 11 South Shore, WA 34.06 33.97
9 Moore, Laura 11 Wcac 33.73 34.33
10 Evans, Poppy 11 Wcac 35.43 34.96
11 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 38.66 34.97
12 Italiano, Rebecca 11 West Coast, WA 36.89 35.64
13 Cawood, Lily 11 Swan Hills 34.61 35.67
14 George, Alyssa 11 South Shore, WA 34.83 35.74
15 Pedersen, Lauren 11 West Coast, WA 37.91 35.85
16 Higgins, Jessica 11 Breakers, WA 36.82 35.92
17 Papantoniou, Jana 11 West Coast, WA 36.43 36.19
18 Knight, Bethany 11 Southside Wesley 38.26 36.22
19 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 36.25 36.29
20 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 38.39 36.32
21 White, Ebony 11 Gingin 38.88 37.62
22 Walton, Olivia 11 Southside Wesley 37.91 37.78
23 McAlister, Sidney 11 Bunbury, WA 38.57 38.04
24 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 38.01 38.15
25 Spencer, Felicity 11 Rockingham, WA 38.82 38.17
26 Kyle, Grace 11 Thornlie 37.50 38.33
-- McCracken, Chelsea 11 Bunbury, WA 34.90 DQ
Event 21 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 30.03 29.43
2 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 29.86 29.53
2 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 29.12 29.53
4 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 31.34 31.33
5 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 30.54 31.47
6 Sadek, Farah 12 West Coast, WA 32.38 32.45
7 Jennings, Emily 12 Arena, WA 32.76 32.73
8 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 33.57 32.76
9 MacRitchie, Caitlin 12 Central Aquatic, 33.21 32.94
10 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 33.97 33.30
11 Ford, Caitlin 12 Southside Wesley 32.78 33.44
12 Harding, Annabelle 12 Southside Wesley 35.30 33.94
13 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 34.61 34.08
14 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 34.07 34.48
15 Buck, Ebony 12 Bunbury, WA 34.39 35.01
16 Keohane, Louise 12 Central Aquatic, 35.08 35.29
Event 22 Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Woodhouse, Griffin 8 Southside Wesley 40.00 40.49
2 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 40.18 42.03
3 Fazio, Tyler 8 South Shore, WA 45.14 42.31
4 Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 45.69 43.05
5 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 46.12 49.20
Event 22 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Young, Logan 9 West Coast, WA 38.98 37.19
2 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 39.33 37.95
3 Anderson, Max 9 West Coast, WA 46.00 38.16
4 Long, Angus 9 Wcac 42.41 40.45
5 Calleja, Zachariah 9 City of Perth, W 39.18 41.73
Event 22 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 32.98 31.79
2 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 33.74 34.55
3 Player, Finlay 10 West Coast, WA 35.34 35.46
4 Kerrich, Josh 10 West Coast, WA 37.21 36.84
5 Hickey, Scott 10 Thornlie 37.66 38.10
6 Jensen, Jye 10 Bunbury, WA 39.12 39.57
Event 22 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 30.08 30.07
2 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 31.51 31.81
3 Oberman, Matthew 11 Wcac 32.65 32.33
4 Murray, Kyle 11 Moo 33.04 32.76
5 Kyriakou, Christian 11 West Coast, WA 35.41 32.98
6 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 34.58 34.08
7 Wirawan, Sergio 11 Lawley, WA 34.87 34.92
8 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 35.52 35.51
9 Paterson, Jasper 11 Newman Churchlan 36.54 35.84
10 Watkins, Lochie 11 Southside Wesley 36.62 35.93
11 Powell, Travis 11 All Saints, WA 35.55 36.24
12 Lorimer, William 11 Rockingham, WA 38.86 36.41
13 Mansfield, Chase 11 Kalamunda, WA 38.25 36.87
14 Young, Brandan 11 West Coast, WA 37.42 37.08
15 Smith, Jacob 11 Arena, WA 37.71 37.66
16 Brazil, Conor 11 Central Aquatic, 38.71 37.69
17 Shepherd, Jett 11 Rockingham, WA 36.90 37.85
18 Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 36.94 37.98
19 Marshall, Fraser 11 Swan Hills 35.63 38.05
Event 22 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Contessi, Max 12 Aqua Attack, WA 31.49 30.86
2 Bull, James 12 Central Aquatic, 32.16 31.07
3 Bertelli, Thomas 12 Uwa Uniswim Swim 33.48 32.60
4 Smith, Ben 12 Arena, WA 33.83 32.95
4 Wade, Asger 12 West Coast, WA 33.30 32.95
6 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 32.54 33.04
7 Calleja, Ethan 12 City of Perth, W 33.90 33.28
8 Paini, Anthony 12 Kalamunda, WA 33.28 33.39
9 Griffiths, Jack 12 Bunbury, WA 33.47 33.67
10 Mepham, Dane 12 Western Sprint, 35.45 34.04
11 Shepherd, Callum 12 Rockingham, WA 34.14 34.59
12 Foster, Reilly 12 West Coast, WA 35.68 35.05
Event 24 Boys 99 & Under 100 LC Meter Backstroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 1:29.65
2 Mcmahon, Sebastian 16 Superfins 1:26.13 1:33.58
43.05 1:33.58
3 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 1:36.09 1:36.21
46.39 1:36.21
Event 25 Girls 9 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 1:37.85 1:38.92
47.09 1:38.92
Event 25 Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kyriakou, Aria 10 West Coast, WA 1:35.76 1:32.89
42.06 1:32.89
2 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 1:38.64 1:37.89
44.41 1:37.89
3 Campbell, Hayley 10 Kalamunda, WA 1:42.92 1:39.77
4 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 1:42.07 1:41.60
45.81 1:41.60
Event 25 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 11 South Shore, WA 1:20.02 1:17.75
35.57 1:17.75
2 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 1:24.36 1:23.55
37.83 1:23.55
3 Ford, Erin 11 Southside Wesley 1:27.65 1:28.76
41.12 1:28.76
4 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 1:28.09 1:31.64
41.07 1:31.64
5 Walsh, Catherine 11 South Lake Dolph 1:37.76 1:34.14
42.30 1:34.14
Event 26 Boys 9 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Calleja, Zachariah 9 City of Perth, W 1:51.65 1:48.70
47.44 1:48.70
Event 26 Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hill, Joel 10 West Coast, WA 1:28.10 1:23.99
40.00 1:23.99
2 Player, Finlay 10 West Coast, WA 1:35.02 1:33.72
41.71 1:33.72
3 Sheldrick, Oliver 10 Wcac 1:46.50 1:43.40
44.14 1:43.40
Event 26 Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rogers, Adrian 11 Central Aquatic, 1:30.32 1:29.26
41.16 1:29.26
2 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 1:28.32 1:30.66
39.23 1:30.66
3 Smith, Brayden 11 Arena, WA 1:39.27 1:39.19
41.52 1:39.19
-- Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 1:35.21 DQ
43.30 DQ
Event 27 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 40.63 40.18
2 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 41.76 40.93
3 Gwynne, Chloe 13 Rockingham, WA 43.04 43.46
Event 28 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 34.24 34.27
2 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 36.47 36.59
3 Hull, James 13 Central Aquatic, 40.45 38.67
Event 29 Girls 9 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 3:15.28 3:17.43
46.60 1:37.85 2:34.88 3:17.43
2 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 3:27.87 3:29.15
51.76 1:46.12 2:42.06 3:29.15
3 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 3:56.11 3:41.30
53.46 1:48.04 2:50.61 3:41.30
4 Edwards, Crystal 8 West Coast, WA 3:45.54 3:42.54
51.92 1:48.31 2:52.88 3:42.54
5 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 4:09.48 3:57.64
56.01 1:52.36 3:57.64
6 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 4:06.93
59.15 2:02.24 3:13.98 4:06.93
Event 29 Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 2:56.31 2:55.48
37.60 1:23.07 2:15.59 2:55.48
2 Kyriakou, Aria 10 West Coast, WA 3:13.15 3:08.37
44.60 1:32.28 2:27.41 3:08.37
3 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 3:18.40 3:11.61
47.37 1:36.90 2:29.31 3:11.61
4 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 3:09.22 3:12.78
44.34 1:33.82 2:28.91 3:12.78
5 Joy, Madeline 10 Albany, WA 3:26.95 3:22.22
48.16 1:39.67 2:38.13 3:22.22
6 Sutton, Alyssa 10 Arena, WA 3:28.91 3:26.82
51.00 1:40.87 2:40.22 3:26.82
7 Campbell, Hayley 10 Kalamunda, WA 3:27.16 3:27.92
47.74 2:41.40 3:27.92
8 Contessi, Mia 10 Aqua Attack, WA 3:33.70 3:28.27
46.89 1:43.83 2:43.61 3:28.27
9 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 3:39.91 3:30.15
51.49 1:40.28 2:44.56 3:30.15
10 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 3:36.85 3:33.22
50.39 1:44.20 2:48.29 3:33.22
11 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 3:42.74 3:38.72
50.94 1:41.01 2:50.35 3:38.72
Event 29 Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 2:53.77 2:53.74
37.98 2:15.69 2:53.74
2 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 2:56.99 2:55.91
40.03 1:27.35 2:18.93 2:55.91
3 Cawood, Lily 11 Swan Hills 3:09.24 3:01.51
40.72 1:24.00 2:21.83 3:01.51
4 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 3:23.04 3:03.00
41.67 1:26.15 2:20.44 3:03.00
5 Antill, Hayley 11 Swan Hills 2:57.45 3:03.83
44.38 1:32.84 2:26.46 3:03.83
6 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 3:18.92 3:12.60
44.71 1:32.67 2:31.02 3:12.60
7 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 3:14.15 3:15.68
46.15 1:37.84 2:30.30 3:15.68
8 Walsh, Catherine 11 South Lake Dolph 3:20.31 3:16.38
42.47 1:33.97 2:31.82 3:16.38
9 Ford, Erin 11 Southside Wesley 3:14.93 3:17.41
42.56 2:31.96 3:17.41
Event 29 Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 2:44.24 2:40.62
35.47 1:16.88 2:05.78 2:40.62
2 Grotegoed, Coco 12 City of Perth, W 2:42.09 2:41.33
33.51 1:15.33 2:03.88 2:41.33
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 2:42.41 2:43.99
36.64 2:09.40 2:43.99
4 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 2:44.83 2:44.01
35.23 1:16.92 2:08.69 2:44.01
5 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 2:45.87 2:48.62
35.54 1:20.06 2:09.41 2:48.62
6 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 2:55.91 2:50.84
36.52 1:21.01 2:13.74 2:50.84
7 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 2:57.44 2:54.45
38.31 2:14.87 2:54.45
8 Jennings, Emily 12 Arena, WA 2:59.53 2:56.37
40.26 1:26.37 2:18.02 2:56.37
9 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 3:01.07 3:03.76
39.82 1:27.11 2:21.51 3:03.76
-- Sadek, Farah 12 West Coast, WA 2:55.28 DQ
39.08 1:25.31 2:15.93 DQ
Event 29 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lindsay, Hadley 13 West Coast, WA 2:36.51 2:31.81
32.73 1:12.68 1:56.43 2:31.81
2 Hull, Grace 13 Breakers, WA 2:32.63 2:32.84
33.37 1:12.02 2:00.04 2:32.84
3 Lee, Robyn 13 Breakers, WA 2:36.49 2:33.46
32.10 1:11.00 1:58.47 2:33.46
4 Jones, Mikaylah 13 Kwinana 2:38.58 2:35.20
32.83 1:14.60 2:00.43 2:35.20
5 Bunning, Tayla 13 Western Sprint, 2:35.48 2:35.72
33.73 2:00.07 2:35.72
6 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 2:50.53 2:50.29
36.54 1:23.19 2:12.30 2:50.29
7 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 2:50.94 2:53.08
34.99 1:19.13 2:12.83 2:53.08
Event 29 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tonner, Jordana 14 South Shore, WA 2:32.43 2:32.97
30.76 1:10.08 1:57.90 2:32.97
2 Russell, Bianca 14 Rockingham, WA 2:38.86 2:33.26
33.30 1:10.83 1:58.94 2:33.26
3 Truscott, Georgia 14 Kalamunda, WA 2:30.07 2:34.51
33.15 2:00.22 2:34.51
4 Antill, Jessica 14 Swan Hills 2:34.11 2:34.54
34.73 1:15.71 1:59.56 2:34.54
5 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 2:35.11 2:35.60
34.71 1:15.22 1:59.91 2:35.60
6 Nash, Tayla 14 South Shore, WA 2:41.23 2:40.68
36.93 1:19.12 2:03.42 2:40.68
7 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 2:41.78 2:41.73
34.81 1:17.69 2:05.58 2:41.73
8 Walmsley, Hannah 14 Waroona 2:53.07 2:42.64
33.28 1:16.11 2:05.54 2:42.64
9 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 2:38.96 2:42.74
35.16 1:16.40 2:05.80 2:42.74
10 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 2:42.02 2:42.95
37.74 1:22.12 2:06.42 2:42.95
11 Paini, Christina 14 Kalamunda, WA 2:44.35 2:43.19
35.11 1:17.91 2:03.78 2:43.19
12 Reicheld, Natasja 14 Aqua Attack, WA 2:39.95 2:44.31
32.61 1:14.88 2:06.34 2:44.31
13 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 2:50.82 2:47.58
36.62 1:16.76 2:08.76 2:47.58
14 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 2:48.33 2:52.45
35.68 1:20.60 2:14.03 2:52.45
15 Moore, Olivia 14 Wcac 2:57.15 2:54.29
37.74 1:20.19 2:15.63 2:54.29
16 Evans, Mia 14 Wcac 2:54.20 2:56.33
35.26 1:21.21 2:14.90 2:56.33
17 McAleese, Erin 14 Mt Barker Amateu 2:57.40 2:57.82
37.62 1:24.16 2:19.05 2:57.82
Event 29 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Murray, Anna 15 South Shore, WA 2:30.63 2:29.02
33.04 1:11.78 1:54.96 2:29.02
2 Hall, Carly 15 Waroona 2:33.22 2:31.80
33.70 1:10.64 1:57.10 2:31.80
3 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 2:27.90 2:32.90
33.18 1:10.72 1:57.55 2:32.90
4 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 2:40.86 2:41.82
32.67 1:12.49 2:02.73 2:41.82
5 Chaisty, Kate 15 Southside Wesley 2:42.08 2:42.20
37.50 1:21.67 2:06.29 2:42.20
6 Tarbotton, Jaimi 15 South Lake Dolph 2:44.48 3:09.04
41.86 1:29.21 2:27.77 3:09.04
Event 29 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Turnell, Rebecca 16 City of Perth, W 2:32.57 2:33.64
33.61 1:13.43 1:59.12 2:33.64
2 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 2:29.92 2:34.31
33.68 1:11.78 1:58.25 2:34.31
3 Downie, Katherine 16 Unattached 2:36.13 2:36.08
33.41 1:12.59 2:36.08
4 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 2:46.59 2:47.13
35.61 2:08.49 2:47.13
5 Peterson, Amy 16 South Lake Dolph 2:36.67 2:47.21
36.35 1:18.80 2:08.73 2:47.21
Event 29 Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pannekoek, Kirsten 17 Kalamunda, WA 2:28.63 2:27.63
30.92 1:07.42 1:52.32 2:27.63
Event 30 Boys 9 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 4:14.18 DQ
52.56 1:49.86 2:59.76 DQ
Event 30 Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hill, Joel 10 West Coast, WA 2:55.96 2:57.05
40.64 1:27.11 2:20.64 2:57.05
2 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 3:12.46 3:12.87
41.99 1:37.27 2:35.42 3:12.87
3 Player, Finlay 10 West Coast, WA 3:15.75 3:13.64
42.34 1:29.45 2:31.21 3:13.64
4 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 3:15.91 3:14.03
48.22 1:37.48 2:32.01 3:14.03
5 Hickey, Scott 10 Thornlie 3:37.11 3:41.48
55.96 1:49.52 2:53.98 3:41.48
6 Jensen, Jye 10 Bunbury, WA 3:49.50 3:47.67
52.81 1:45.91 2:57.77 3:47.67
Event 30 Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 2:58.78 2:56.23
39.06 1:26.80 2:18.73 2:56.23
2 Murray, Kyle 11 Moo 3:17.23 3:03.08
41.29 1:27.28 2:22.73 3:03.08
3 Kyriakou, Christian 11 West Coast, WA 3:19.05 3:10.89
47.62 1:37.70 2:31.72 3:10.89
4 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 3:20.87 3:13.90
42.27 1:29.87 2:30.62 3:13.90
5 Smith, Brayden 11 Arena, WA 3:20.74 3:14.77
40.87 1:30.89 2:32.46 3:14.77
-- Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 3:21.83 DQ
44.82 1:36.12 2:33.98 DQ
-- Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 3:23.48 DQ
44.90 2:37.89 DQ
Event 30 Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 2:37.29 2:35.24
34.02 1:13.48 2:02.13 2:35.24
2 Jones, Taj 12 West Coast, WA 2:37.29 2:38.23
36.18 1:14.45 2:02.30 2:38.23
3 Downes, Lewis 12 Arena, WA 2:45.16 2:46.02
36.13 1:19.92 2:09.20 2:46.02
4 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 2:59.68 2:56.40
41.04 1:26.89 2:16.75 2:56.40
5 Bull, James 12 Central Aquatic, 2:57.66 2:56.98
37.42 1:23.99 2:18.28 2:56.98
6 Paini, Anthony 12 Kalamunda, WA 3:06.77 2:59.43
42.25 1:28.23 2:19.05 2:59.43
7 Mansfield, Blake 12 Kalamunda, WA 3:06.67 2:59.44
39.79 1:22.07 2:21.22 2:59.44
Event 30 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kalember, Kevin 13 South Lake Dolph 2:32.92 2:32.73
32.96 1:12.03 1:58.27 2:32.73
2 De Villiers, Tristan 13 Arena, WA 2:34.45 2:34.03
35.06 1:14.31 1:59.86 2:34.03
3 Purcell, Christopher 13 Southside Wesley 2:42.29 2:35.27
31.86 1:15.66 2:02.35 2:35.27
4 Botha, Ernst 13 Mandurah, WA 2:33.45 2:35.74
35.02 1:15.24 2:00.42 2:35.74
5 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 2:34.04 2:36.28
33.80 1:16.66 2:00.04 2:36.28
6 Roberts, Ben 13 Arena, WA 2:39.71 2:37.77
35.48 1:17.42 2:02.53 2:37.77
7 Robinson, William 13 Victoria Park, W 2:39.11 2:38.48
36.88 1:18.52 2:01.42 2:38.48
8 Rollo, Nicholas 13 Kalamunda, WA 2:53.64 2:47.58
36.35 2:09.30 2:47.58
9 Smith, Misha 13 Western Sprint, 2:50.04 2:50.94
36.27 1:19.48 2:10.72 2:50.94
10 Orton, Michael 13 South Lake Dolph 2:55.83 2:52.51
37.42 1:20.41 2:13.20 2:52.51
Event 30 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Austin 14 Rockingham, WA 2:13.82 2:19.28
29.83 1:05.16 1:46.47 2:19.28
2 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 2:18.38 2:22.01
28.05 1:03.63 1:48.17 2:22.01
3 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 2:22.38 2:27.58
29.16 1:06.54 1:52.26 2:27.58
4 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 2:31.79 2:30.02
31.68 1:09.95 1:55.57 2:30.02
5 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 2:36.28 2:33.20
31.29 1:12.75 2:00.00 2:33.20
6 Ansell, Charlie 14 South Shore, WA 2:33.02 2:34.05
31.40 1:12.65 1:57.32 2:34.05
7 Uglow, Harrison 14 Breakers, WA 2:39.71 2:36.84
33.48 1:14.71 2:00.33 2:36.84
8 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 2:35.87 2:37.52
32.07 1:15.81 2:01.06 2:37.52
9 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 2:43.25 2:39.23
35.73 1:16.87 2:03.65 2:39.23
10 Downie, Lewis 14 Unattached 2:39.19 2:39.38
35.03 2:05.04 2:39.38
11 Sutton, Dane 14 Arena, WA 2:44.13 2:41.37
35.97 1:18.30 2:05.13 2:41.37
Event 30 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 2:16.76 2:19.27
29.98 1:06.55 1:47.03 2:19.27
2 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 2:28.08 2:25.48
31.28 1:51.69 2:25.48
3 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 2:19.24 2:25.75
30.78 1:08.74 1:52.44 2:25.75
4 Trump, Kieran 15 Kalamunda, WA 2:22.68 2:26.75
32.84 1:07.09 1:52.90 2:26.75
5 Claxton, James 15 Arena, WA 2:21.13 2:28.91
32.36 1:13.01 1:54.14 2:28.91
Event 30 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 2:23.79 2:25.25
31.60 1:07.64 1:51.87 2:25.25
2 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 2:32.18 2:28.86
30.58 1:09.34 1:53.77 2:28.86
3 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 2:26.50 2:31.40
31.72 1:12.24 1:56.11 2:31.40
4 Pardini, Liam 16 Western Sprint, 2:32.06 2:31.97
31.53 1:11.96 1:57.02 2:31.97
5 Griffiths, Alexander 16 Bunbury, WA 2:31.69 2:37.09
30.97 1:12.56 1:59.43 2:37.09
Event 30 Boys 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bodey, Dylan 17 Western Sprint, 2:16.90 2:16.44
29.22 1:03.47 1:44.76 2:16.44
2 Clark, Harry 17 Breakers, WA 2:19.80 2:18.44
28.06 1:03.66 1:44.71 2:18.44
Event 31 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sadek, Salwa 14 Uwa Uniswim Swim 36.19 36.75
2 Antill, Jessica 14 Swan Hills 36.57 37.91
3 Paini, Christina 14 Kalamunda, WA 37.23 38.28
4 Walmsley, Hannah 14 Waroona 40.79 40.23
5 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 40.43 41.70
Event 32 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 35.60 36.00
2 Martin, Justin 14 Arena, WA 37.39 36.75
3 Gee, Cameron 14 Southside Wesley 37.94 37.61
4 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 37.43 37.83
5 Uglow, Harrison 14 Breakers, WA 40.40 39.21
6 Sutton, Dane 14 Arena, WA 39.00 40.62
Event 33 Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hall, Carly 15 Waroona 27.95 28.01
2 Burnett, Danica 15 West Coast, WA 29.43 28.53
3 Zimpel, India 15 Wcac 27.95 28.56
4 Murray, Anna 15 South Shore, WA 28.41 28.90
5 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 28.53 28.97
6 Campbell, Tayla 15 Breakers, WA 29.27 29.01
7 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 29.41 29.15
8 Gan, Gabrielle 15 City of Perth, W 30.12 29.41
8 Palmer, Melissa 15 Peel Aquatic, WA 29.07 29.41
10 Cunningham, Brianna 15 Arena, WA 28.86 29.49
11 Yaksich, Georgia 15 Southside Wesley 30.40 30.52
12 Spittal, Sarah 15 Kalamunda, WA 31.66 31.44
13 Chaisty, Kate 15 Southside Wesley 30.37 32.05
Event 34 Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Staffe, Luke 15 Arena, WA 25.94 26.15
2 Hoey, James 15 Wcac 26.50 26.63
3 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 25.92 26.83
4 Wright, Liam 15 Bunbury, WA 27.83 27.36
5 Schubert, Aidan 15 Uwa Uniswim Swim 27.57 27.70
6 Hewitt, Thurston 15 Uwa Uniswim Swim 27.70 27.88
Event 35 Girls 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Masterton, Danieka 16 Breakers, WA 28.51 28.45
2 Hopkins, Madeline 16 West Coast, WA 27.82 28.46
3 Ashton, Emily 16 Wcac 27.40 28.80
4 Chin, Olivia 16 West Coast, WA 29.03 29.36
5 Downie, Katherine 16 Unattached 29.47 29.53
6 Peterson, Amy 16 South Lake Dolph 29.31 30.47
7 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 31.37 31.07
Event 35 Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pannekoek, Kirsten 17 Kalamunda, WA 27.93 28.51
2 Spittal, Jessica 17 Kalamunda, WA 27.97 28.68
3 Barnett, Hannah 18 Southside Wesley 29.80 29.85
Event 35 Girls 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Etherington, Alix 19 Southside Wesley 28.70 29.41
Event 36 Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Griffiths, Alexander 16 Bunbury, WA 26.46 26.66
2 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 26.93 26.67
3 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 27.56 27.88
4 Oliveiro, Glenn 16 West Coast, WA 28.11 27.91
5 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 28.07 27.99
6 Pardini, Liam 16 Western Sprint, 27.27 28.07
7 Kapp, Marco 16 Arena, WA 27.00 28.17
8 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 28.46 28.78
Event 36 Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Clark, Harry 17 Breakers, WA 25.16 25.27
2 Niemann, Andries 18 Uwa Uniswim Swim 25.05 25.35
3 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 26.23 25.61
4 Hare, Louis 17 Kalamunda, WA 25.80 25.76
5 Taylor, Ashley 17 Gingin 26.83 26.52
6 Stimson, Joe 17 Peel Aquatic, WA 25.14 27.12
Event 36 Boys 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thomson, David 26 Southside Wesley 24.32 26.52
2 Bailey, Paul 22 South Shore, WA 25.47 27.88
Event 37 Girls 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Saunders, Dianne 27 Superfins 46.80 49.06
Event 38 Boys 99 & Under 50 LC Meter Breaststroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 43.26
2 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 49.78 51.51
3 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 53.14 54.10
Event 39 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Glover, Ashleigh 12 West Coast, WA 1:23.02 1:22.70
39.59 1:22.70
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 1:31.70 1:29.04
41.71 1:29.04
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 1:25.82 1:29.32
41.84 1:29.32
4 Sadek, Farah 12 West Coast, WA 1:28.96 1:31.45
41.87 1:31.45
5 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 1:30.43 1:33.16
43.73 1:33.16
6 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 1:42.62 1:34.62
44.56 1:34.62
7 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 1:36.51 1:36.48
44.47 1:36.48
8 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 1:40.75 1:37.74
45.93 1:37.74
9 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 1:35.67 1:38.77
45.80 1:38.77
10 Chodorowski, Nicole 12 Lesmurdie Legend 1:45.34 1:40.65
48.31 1:40.65
11 McFarlane, Katie 12 Riverton Aquanau 1:44.75 1:40.98
46.99 1:40.98
12 Buck, Ebony 12 Bunbury, WA 1:43.42 1:42.88
50.15 1:42.88
13 Keohane, Louise 12 Central Aquatic, 1:45.14 1:48.65
51.19 1:48.65
Event 39 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Williams, Amy 13 Breakers, WA 1:15.42 1:17.77
36.84 1:17.77
2 Lindsay, Hadley 13 West Coast, WA 1:19.56 1:18.03
38.31 1:18.03
3 Bunning, Tayla 13 Western Sprint, 1:21.68 1:20.37
38.19 1:20.37
4 Weekes, Lucy 13 All Saints, WA 1:21.63 1:23.33
40.14 1:23.33
5 Jones, Mikaylah 13 Kwinana 1:26.10 1:23.71
40.77 1:23.71
6 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 1:29.01 1:30.11
42.78 1:30.11
7 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 1:27.74 1:30.36
42.20 1:30.36
8 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 1:29.97 1:34.24
43.21 1:34.24
Event 39 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sadek, Salwa 14 Uwa Uniswim Swim 1:19.31 1:21.42
37.97 1:21.42
2 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 1:21.10 1:21.87
38.63 1:21.87
3 Nash, Tayla 14 South Shore, WA 1:18.86 1:22.43
38.78 1:22.43
4 Bowling, Olivia 14 Aquajets, WA 1:20.19 1:22.57
39.32 1:22.57
5 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 1:23.88 1:22.80
39.14 1:22.80
6 Paini, Christina 14 Kalamunda, WA 1:23.17 1:23.57
39.26 1:23.57
7 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 1:29.65 1:28.84
41.34 1:28.84
8 Walmsley, Hannah 14 Waroona 1:31.34 1:29.23
42.27 1:29.23
9 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 1:30.71 1:30.33
41.84 1:30.33
10 Reicheld, Natasja 14 Aqua Attack, WA 1:30.09 1:32.26
43.17 1:32.26
Event 39 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hodgetts, Alisha 15 West Coast, WA 1:21.09 1:19.66
37.08 1:19.66
2 Murray, Anna 15 South Shore, WA 1:19.66 1:20.67
38.01 1:20.67
3 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 1:27.81 1:31.20
42.16 1:31.20
Event 39 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Colreavy, Montana 16 City of Perth, W 1:16.73 1:17.41
37.16 1:17.41
2 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 1:21.62 1:23.80
39.91 1:23.80
3 Pyke, Ashton 16 Wcac 1:22.40 1:24.37
39.76 1:24.37
4 Guelfi, Natasha 16 City of Perth, W 1:21.15 1:25.82
40.54 1:25.82
5 Peterson, Amy 16 South Lake Dolph 1:22.51 1:28.22
41.76 1:28.22
6 James, Caitlyn 16 Kalamunda, WA 1:26.80 1:29.69
41.57 1:29.69
Event 39 Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stewart, Eliza 17 Southside Wesley 1:17.64 1:18.74
36.65 1:18.74
2 Gibbings-Druce, Briellen 17 Kalamunda, WA 1:20.99 1:25.14
39.51 1:25.14
3 Barnett, Hannah 18 Southside Wesley 1:16.19 1:26.12
40.73 1:26.12
Event 40 Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jones, Taj 12 West Coast, WA 1:24.00 1:25.21
40.39 1:25.21
2 Paini, Anthony 12 Kalamunda, WA 1:23.81 1:28.31
41.53 1:28.31
3 Calleja, Ethan 12 City of Perth, W 1:29.00 1:28.62
42.49 1:28.62
4 Downes, Lewis 12 Arena, WA 1:30.52 1:30.70
43.49 1:30.70
5 Shepherd, Callum 12 Rockingham, WA 1:37.94 1:34.53
43.27 1:34.53
6 Griffiths, Jack 12 Bunbury, WA 1:44.53 1:41.37
46.62 1:41.37
Event 40 Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 1:16.61 1:19.66
36.86 1:19.66
2 De Villiers, Tristan 13 Arena, WA 1:18.99 1:20.20
38.27 1:20.20
3 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 1:21.73 1:20.40
36.99 1:20.40
4 Botha, Ernst 13 Mandurah, WA 1:19.01 1:20.52
38.07 1:20.52
5 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 1:23.11 1:22.09
38.01 1:22.09
6 Roberts, Ben 13 Arena, WA 1:20.88 1:22.27
39.28 1:22.27
7 Robinson, William 13 Victoria Park, W 1:19.20 1:24.28
39.55 1:24.28
8 Weir, Trent 13 South Lake Dolph 1:21.86 1:25.08
39.71 1:25.08
Event 40 Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Austin 14 Rockingham, WA 1:10.39 1:13.76
34.71 1:13.76
2 Paull, Jack 14 All Saints, WA 1:18.88 1:18.01
36.42 1:18.01
3 Ansell, Charlie 14 South Shore, WA 1:15.86 1:18.16
36.62 1:18.16
4 Martin, Justin 14 Arena, WA 1:21.62 1:20.19
37.52 1:20.19
5 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 1:19.23 1:20.51
36.92 1:20.51
6 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 1:19.06 1:21.21
38.07 1:21.21
7 Powell, Luke 14 All Saints, WA 1:24.89 1:24.12
38.91 1:24.12
8 Gee, Cameron 14 Southside Wesley 1:22.88 1:24.91
39.48 1:24.91
9 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 1:25.42 1:26.72
41.15 1:26.72
10 Sutton, Dane 14 Arena, WA 1:25.15 1:27.58
41.99 1:27.58
Event 40 Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Wright, Liam 15 Bunbury, WA 1:13.38 1:11.93
33.23 1:11.93
2 Williams, Bradley 15 Breakers, WA 1:12.83 1:13.16
33.95 1:13.16
3 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 1:10.80 1:13.52
34.43 1:13.52
4 Wright, Solomon 15 South Shore, WA 1:14.49 1:14.36
34.20 1:14.36
5 Ashworth, Liam 15 Kalamunda, WA 1:16.03 1:16.43
36.05 1:16.43
6 Kint, Harrison 15 Wcac 1:17.07 1:18.97
37.93 1:18.97
7 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 1:16.24 1:20.73
37.79 1:20.73
Event 40 Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kapp, Marco 16 Arena, WA 1:15.35 1:16.40
35.95 1:16.40
2 Pardini, Liam 16 Western Sprint, 1:18.76 1:19.99
38.99 1:19.99
3 Griffiths, Alexander 16 Bunbury, WA 1:16.90 1:22.13
38.07 1:22.13
Event 41 Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Edwards, Crystal 8 West Coast, WA 45.56 48.81
2 Riederer, Muirenn 8 Wcac 57.55 54.96
3 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 49.66 55.59
4 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 56.15 56.26
Event 41 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Foster, Louise 9 West Coast, WA 41.63 42.15
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 41.45 44.32
3 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 44.60 45.96
4 Mepham, Kiana 9 Western Sprint, 53.65 49.05
5 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 47.01 49.31
6 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 46.46 52.03
Event 41 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 34.92 35.51
2 Macdonald-Razvi, Asha 10 Arena, WA 44.18 42.54
3 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 40.38 42.99
4 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 42.90 43.11
5 Papadopoulos, Sofia 10 Uwa Uniswim Swim 44.55 44.05
6 Algar, Jessica 10 West Coast, WA 47.59 44.44
7 Joy, Madeline 10 Albany, WA 47.44 44.99
8 Smit, Rhiannon 10 Lawley, WA 44.31 45.15
9 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 46.81 45.52
10 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 48.32 45.71
11 Campbell, Hayley 10 Kalamunda, WA 45.24 46.32
12 Riederer, Aisling 10 Wcac 46.28 46.43
Event 41 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Coten, Claire 11 South Shore, WA 33.19 33.57
2 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 35.27 35.12
3 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 35.54 37.63
4 Baker, Taylor 11 South Shore, WA 39.92 38.79
5 Ford, Erin 11 Southside Wesley 38.44 39.26
6 Antill, Hayley 11 Swan Hills 38.11 39.27
7 Cawood, Lily 11 Swan Hills 38.29 40.62
8 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 43.58 40.80
9 Pedersen, Lauren 11 West Coast, WA 43.12 41.10
10 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 39.12 41.15
11 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 42.66 41.29
12 Moore, Laura 11 Wcac 42.01 41.76
13 Evans, Poppy 11 Wcac 45.38 41.96
13 McCracken, Chelsea 11 Bunbury, WA 40.04 41.96
13 Smit, Emilia 11 Lawley, WA 41.61 41.96
16 Tonner, Keeley 11 South Shore, WA 44.73 41.99
17 Mawhirt, Nikita 11 Lawley, WA 44.95 42.07
18 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 41.07 43.49
19 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 44.71 43.61
20 Spencer, Felicity 11 Rockingham, WA 44.02 44.38
21 Kyle, Grace 11 Thornlie 44.54 47.50
22 White, Ebony 11 Gingin 45.64 49.08
Event 41 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 33.84 34.43
2 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 34.87 35.20
3 Ford, Caitlin 12 Southside Wesley 35.86 35.75
4 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 34.84 36.26
5 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 40.35 36.43
6 MacRitchie, Caitlin 12 Central Aquatic, 37.13 37.81
7 Stephens, Megan 12 Aqua Attack, WA 38.83 38.09
8 Buck, Ebony 12 Bunbury, WA 38.78 38.95
9 Catlin, Talia 12 Swan Hills 39.57 38.97
10 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 40.64 39.65
11 Chodorowski, Nicole 12 Lesmurdie Legend 40.86 39.70
-- Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 32.23 DQ
Event 42 Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 51.52 53.74
2 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 55.43 54.21
3 Todoro, Adriano 8 Arena, WA 50.74 54.24
Event 42 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Anderson, Max 9 West Coast, WA 55.00 46.37
2 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 47.74 47.30
3 Calleja, Zachariah 9 City of Perth, W 43.19 47.35
4 Evans, Lochie 9 Wcac 49.66 52.36
Event 42 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 35.22 36.80
2 Hill, Joel 10 West Coast, WA 35.45 37.68
3 Sheldrick, Oliver 10 Wcac 38.77 39.29
4 Player, Finlay 10 West Coast, WA 39.98 40.16
5 Jensen, Jye 10 Bunbury, WA 42.99 48.65
6 Todoro, Luciano 10 Arena, WA 47.99 49.91
Event 42 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 35.54 36.11
2 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 38.26 36.43
3 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 38.28 37.92
4 Murray, Kyle 11 Moo 38.53 38.37
5 Oberman, Matthew 11 Wcac 41.11 39.81
6 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 40.77 41.03
7 Brazil, Conor 11 Central Aquatic, 43.27 42.01
8 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 41.79 43.25
9 Schaper, Finlay 11 South Shore, WA 44.76 44.37
10 Lorimer, William 11 Rockingham, WA 43.03 44.78
11 Powell, Travis 11 All Saints, WA 43.69 45.19
12 Smith, Jacob 11 Arena, WA 45.32 46.18
Event 42 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downes, Lewis 12 Arena, WA 34.26 34.16
2 George, Isaac 12 Lawley, WA 37.64 36.53
3 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 37.27 36.86
4 Kennedy, Reilly 12 Aquajets, WA 37.66 37.67
5 Calleja, Ethan 12 City of Perth, W 36.39 38.55
6 Bertelli, Thomas 12 Uwa Uniswim Swim 38.82 39.60
7 Shepherd, Callum 12 Rockingham, WA 40.48 42.56
Event 43 Girls 12 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 5:48.24 5:53.16
36.76 1:21.07 2:08.76 2:54.22 3:43.68 4:33.45 5:13.57 5:53.16
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 5:47.77 5:53.20
35.49 1:20.14 2:05.92 2:50.14 3:40.80 4:34.23 5:15.32 5:53.20
Event 43 Girls 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Gwynne, Chloe 13 Rockingham, WA 6:16.55 6:05.09
39.38 1:26.74 2:14.59 3:00.25 3:51.71 4:43.49 5:25.03 6:05.09
Event 43 Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Russell, Bianca 14 Rockingham, WA 5:23.00 5:17.14
33.35 1:12.44 1:50.79 2:30.06 3:18.04 4:07.12 4:43.26 5:17.14
2 Robinson, Rebecca 14 Victoria Park, W 5:33.50 5:36.79
37.46 1:22.37 2:07.47 2:51.29 3:36.24 4:22.15 5:00.50 5:36.79
3 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 5:44.26 5:53.79
37.24 1:24.47 2:10.22 2:54.03 3:44.93 4:35.87 5:15.65 5:53.79
4 Walmsley, Hannah 14 Waroona 6:07.79 5:59.60
37.63 1:23.72 2:12.90 2:59.15 3:52.03 4:45.31 5:23.88 5:59.60
5 Macainsh, Emily 14 South Lake Dolph 6:09.18 6:00.74
38.71 1:26.10 2:11.45 2:56.34 3:50.37 4:44.43 5:24.01 6:00.74
6 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 6:20.63 6:14.60
37.17 1:22.86 2:13.30 3:00.32 3:55.28 4:51.56 5:33.78 6:14.60
7 McAleese, Erin 14 Mt Barker Amateu 6:17.17 6:16.94
40.03 1:28.18 2:15.88 3:03.30 3:59.12 4:55.54 5:36.32 6:16.94
Event 43 Girls 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 5:14.85 5:16.01
34.14 1:14.14 1:54.25 2:33.49 3:19.24 4:05.98 4:42.05 5:16.01
2 Hall, Carly 15 Waroona 5:23.84 5:30.54
34.12 1:14.78 1:55.83 2:36.81 3:25.76 4:15.09 4:53.45 5:30.54
Event 43 Girls 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Turnell, Rebecca 16 City of Perth, W 5:14.32 5:21.22
34.30 1:13.86 1:56.03 2:35.72 3:22.59 4:09.81 4:46.14 5:21.22
2 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 5:29.46 5:37.27
35.39 1:19.51 2:01.26 2:42.15 3:30.66 4:19.00 4:59.03 5:37.27
3 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 5:54.10 5:57.48
36.57 1:22.25 2:08.11 2:53.01 3:43.78 4:35.88 5:16.81 5:57.48
Event 44 Boys 12 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 5:37.57 5:27.55
35.29 1:15.64 1:58.00 2:39.72 3:27.47 4:14.67 4:51.98 5:27.55
Event 44 Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, William 13 Victoria Park, W 5:27.70 5:35.89
37.68 1:24.06 2:07.24 2:48.55 3:34.50 4:20.74 4:59.01 5:35.89
2 Roberts, Ben 13 Arena, WA 5:35.35 6:00.53
40.70 2:16.78 3:02.80 3:50.34 4:39.89 5:20.39 6:00.53
Event 44 Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 4:52.26 5:02.02
30.45 1:06.91 1:45.62 2:24.12 3:10.41 3:56.16 4:29.25 5:02.02
2 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 5:17.23 5:15.94
32.45 1:10.64 1:51.51 2:30.65 3:17.51 4:03.84 4:40.46 5:15.94
3 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 5:53.92 5:39.54
34.88 1:16.30 1:58.06 2:38.04 3:31.75 4:24.36 5:02.59 5:39.54
4 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 5:58.96 5:45.72
40.05 1:27.65 2:11.93 2:54.90 3:42.91 4:32.61 5:09.99 5:45.72
5 Downie, Lewis 14 Unattached 5:29.57 5:46.53
39.55 1:28.39 2:10.67 2:52.98 3:42.92 4:35.52 5:10.59 5:46.53
Event 44 Boys 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 4:50.26 4:58.03
31.25 1:07.51 1:45.53 2:23.68 3:06.48 3:49.46 4:24.02 4:58.03
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 4:51.71 5:03.94
31.32 1:09.46 1:49.78 2:28.60 3:12.18 3:57.76 4:30.96 5:03.94
3 Lee, Damon 15 Breakers, WA 5:07.51 5:04.06
30.41 1:06.64 1:46.83 2:26.70 3:09.88 3:55.68 4:30.04 5:04.06
4 Armstrong, Lachlan 15 Breakers, WA 5:01.93 5:11.75
31.63 1:10.54 1:51.06 2:30.01 3:13.34 3:58.33 4:35.14 5:11.75
5 Claxton, James 15 Arena, WA 5:23.94 5:27.26
33.41 1:14.42 1:58.47 2:41.66 3:25.99 4:11.40 4:50.15 5:27.26
Event 44 Boys 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bowling, Luke 16 Aquajets, WA 4:46.60 4:45.28
29.35 1:03.38 1:40.69 2:17.21 2:58.26 3:39.04 4:13.51 4:45.28
Event 45 Girls 99 & Under 200 LC Meter IM Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Saunders, Dianne 27 Superfins 3:51.85 3:59.35
54.18 2:01.80 3:02.36 3:59.35
Event 46 Boys 99 & Under 200 LC Meter IM Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 3:10.34 3:14.50
39.77 1:28.17 2:33.19 3:14.50
2 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 3:15.41
39.86 1:32.56 2:31.77 3:15.41
3 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 3:47.55 3:52.81
47.58 1:55.93 3:00.92 3:52.81
Event 47 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lee, Robyn 13 Breakers, WA 32.00 31.48
2 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 33.35 33.23
3 Stoner, Devon 13 Albany, WA 35.29 35.13
Event 48 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Purcell, Christopher 13 Southside Wesley 30.36 30.29
2 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 31.71 31.40
3 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 31.26 31.51
4 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 32.32 31.83
5 Holloway, James 13 Rockingham, WA 31.76 32.67
6 Hull, James 13 Central Aquatic, 34.50 34.94
7 Smith, Misha 13 Western Sprint, 34.70 35.65
Event 49 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Reicheld, Natasja 14 Aqua Attack, WA 31.07 30.79
2 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 30.39 31.60
3 Antill, Jessica 14 Swan Hills 33.59 32.75
4 Pyke, Chandler 14 Wcac 33.82 33.18
5 Walmsley, Hannah 14 Waroona 33.98 34.29
6 Evans, Mia 14 Wcac 33.12 34.40
7 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 33.21 34.61
8 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 34.72 34.77
Event 50 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Austin 14 Rockingham, WA 28.26 28.91
2 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 30.99 30.52
3 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 31.42 30.84
4 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 31.36 30.90
5 Martin, Justin 14 Arena, WA 31.41 30.91
6 Wagstaff, Thomas 14 Uwa Uniswim Swim 32.72 31.85
7 Uglow, Harrison 14 Breakers, WA 32.64 32.58
Event 52 Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kint, Harrison 15 Wcac 35.92 34.73
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 34.73 35.45
Event 53 Girls 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Colreavy, Montana 16 City of Perth, W 36.88 37.54
Event 53 Girls 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stewart, Eliza 17 Southside Wesley 35.63 36.43
Event 54 Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 33.63 34.07
2 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 36.23 36.28
3 Kapp, Marco 16 Arena, WA 33.99 36.62
Event 54 Boys 17-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Niemann, Andries 18 Uwa Uniswim Swim 33.53 33.48
2 Keller, Julian 17 Uwa Uniswim Swim 36.80 37.44
Event 55 Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 3:08.34 3:10.02
45.49 1:34.03 2:23.58 3:10.02
2 Buck, Zoe 10 Bunbury, WA 3:36.14 3:11.24
46.14 1:34.75 2:23.79 3:11.24
3 Joy, Madeline 10 Albany, WA 3:19.31 3:13.64
46.29 1:35.59 2:25.41 3:13.64
Event 55 Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antill, Hayley 11 Swan Hills 2:54.75 2:54.92
44.10 1:30.00 2:14.57 2:54.92
2 Cawood, Lily 11 Swan Hills 2:55.02 2:55.52
43.13 1:27.59 2:12.69 2:55.52
3 Yates, Cheyenne 11 Southside Wesley 3:01.85 2:56.44
39.98 1:24.93 2:11.73 2:56.44
Event 55 Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Grotegoed, Coco 12 City of Perth, W 2:40.43 2:43.28
37.83 1:18.50 2:01.21 2:43.28
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 2:46.94 2:47.88
40.34 1:22.66 2:06.26 2:47.88
3 Rideout, Karis 12 Western Sprint, 2:50.33 2:53.50
41.90 1:26.77 2:11.19 2:53.50
4 Stephens, Megan 12 Aqua Attack, WA 3:02.68 2:56.48
42.61 1:28.22 2:13.57 2:56.48
5 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 2:58.60 2:58.13
41.93 1:27.46 2:13.32 2:58.13
6 MacRitchie, Caitlin 12 Central Aquatic, 3:01.33 2:59.42
41.01 1:26.61 2:14.18 2:59.42
7 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 3:07.58 3:03.52
44.08 1:31.54 2:19.25 3:03.52
8 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 2:59.16 3:04.30
40.24 1:26.73 2:15.53 3:04.30
Event 55 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 2:26.74 2:31.10
35.49 1:13.87 1:52.99 2:31.10
2 Jones, Mikaylah 13 Kwinana 2:43.50 2:37.03
37.05 1:17.77 1:58.87 2:37.03
3 Truscott, Chloe 13 Kalamunda, WA 2:34.99 2:38.94
37.09 1:18.03 1:58.63 2:38.94
4 Stoner, Devon 13 Albany, WA 2:37.98 2:39.18
37.43 1:17.41 1:58.61 2:39.18
5 Bunning, Tayla 13 Western Sprint, 2:34.04 2:40.37
35.78 1:16.25 1:58.86 2:40.37
6 Hewitt, Louise 13 Uwa Uniswim Swim 2:32.63 2:40.65
36.53 1:16.41 1:58.67 2:40.65
7 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 2:50.95 2:53.00
40.14 1:24.16 2:09.05 2:53.00
Event 55 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lawrence, Sarah 14 All Saints, WA 2:32.84 2:30.58
35.53 1:13.57 1:52.10 2:30.58
2 Tonner, Jordana 14 South Shore, WA 2:29.60 2:30.91
34.57 1:13.34 1:53.15 2:30.91
3 Truscott, Georgia 14 Kalamunda, WA 2:25.73 2:32.35
35.48 1:14.17 1:53.66 2:32.35
4 Kennedy, Melanie 14 Aquajets, WA 2:26.84 2:33.28
35.60 1:14.50 1:54.49 2:33.28
5 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 2:34.52 2:33.67
35.31 1:14.31 1:54.64 2:33.67
6 Schultz, Sarah 14 Kalamunda, WA 2:34.51 2:36.85
35.39 1:15.14 1:56.28 2:36.85
7 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 2:38.47 2:37.59
37.59 1:17.70 1:58.23 2:37.59
8 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 2:25.98 2:37.99
38.84 1:19.57 1:58.66 2:37.99
9 Campbell, Taylor 14 Swan Hills 2:26.89 2:39.96
35.15 1:12.35 1:58.04 2:39.96
10 Bunker, Jessie 14 West Coast, WA 2:44.63 2:43.66
37.81 1:18.82 2:01.74 2:43.66
11 Moore, Olivia 14 Wcac 2:49.02 2:54.33
40.90 1:26.02 2:11.71 2:54.33
12 McAleese, Erin 14 Mt Barker Amateu 2:51.37 2:55.93
40.56 1:24.91 2:10.75 2:55.93
Event 55 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Regolini, Emma 15 City of Perth, W 2:29.06 2:29.75
35.47 1:13.61 1:51.94 2:29.75
2 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 2:30.93 2:30.48
35.21 1:13.78 1:52.92 2:30.48
3 Hall, Carly 15 Waroona 2:27.92 2:30.76
36.21 1:14.07 1:52.54 2:30.76
4 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 2:25.87 2:31.54
35.69 1:14.48 1:54.02 2:31.54
5 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 2:35.43 2:38.86
37.15 1:17.87 1:58.98 2:38.86
6 Palmer, Melissa 15 Peel Aquatic, WA 2:33.35 2:40.21
36.48 1:16.57 1:58.74 2:40.21
7 Hodgetts, Alisha 15 West Coast, WA 2:37.28 2:51.09
33.94 1:10.92 2:04.83 2:51.09
Event 55 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ogrady, Josephine 16 Western Sprint, 2:26.87 2:30.58
35.18 1:12.74 1:51.91 2:30.58
2 Downie, Katherine 16 Unattached 2:33.06 2:34.18
36.43 1:14.87 1:54.60 2:34.18
3 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 2:25.86 2:34.86
36.11 1:15.55 1:55.32 2:34.86
4 Aitken-Fox, Samantha 16 Western Sprint, 2:29.02 2:36.76
36.91 1:16.75 1:57.22 2:36.76
Event 55 Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spittal, Jessica 17 Kalamunda, WA 2:20.16 2:23.31
33.57 1:09.45 1:46.61 2:23.31
2 Pannekoek, Kirsten 17 Kalamunda, WA 2:18.77 2:27.09
32.98 1:08.70 1:48.16 2:27.09
Event 55 Girls 19 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 3:13.18 3:07.76
45.37 1:33.42 2:21.11 3:07.76
Event 56 Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Player, Finlay 10 West Coast, WA 3:08.04 3:04.64
42.41 1:29.59 2:16.70 3:04.64
Event 56 Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 3:13.94 3:10.48
46.93 1:35.29 2:24.72 3:10.48
Event 56 Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kennedy, Reilly 12 Aquajets, WA 2:54.09 2:51.45
40.58 1:25.02 2:09.53 2:51.45
2 Mansfield, Blake 12 Kalamunda, WA 3:03.15 2:52.90
41.77 1:25.35 2:09.85 2:52.90
3 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 3:02.83 2:58.77
42.18 1:28.64 2:15.23 2:58.77
4 Smith, Ben 12 Arena, WA 3:04.94 2:59.17
42.37 1:29.56 2:16.71 2:59.17
Event 56 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Holloway, James 13 Rockingham, WA 2:32.71 2:39.79
37.26 1:17.56 1:59.22 2:39.79
2 Rollo, Nicholas 13 Kalamunda, WA 2:42.93 2:45.01
38.46 1:20.94 2:04.61 2:45.01
3 Weir, Trent 13 South Lake Dolph 2:38.37 2:45.16
38.45 1:20.41 2:03.76 2:45.16
4 Smith, Misha 13 Western Sprint, 2:45.71 2:47.70
39.57 1:21.58 2:04.64 2:47.70
Event 56 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 2:15.99 2:21.31
33.41 1:08.98 1:45.02 2:21.31
2 Chin, Alex 14 West Coast, WA 2:21.56 2:21.64
32.24 1:07.78 1:44.68 2:21.64
3 Wright, Mitchell 14 West Coast, WA 2:21.91 2:24.18
33.26 1:09.05 1:46.85 2:24.18
4 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 2:21.29 2:26.18
34.20 1:11.94 1:50.29 2:26.18
5 Armstrong, Jake 14 Uwa Uniswim Swim 2:32.78 2:30.26
34.56 1:12.25 1:51.29 2:30.26
6 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 2:32.68 2:33.05
36.10 1:15.83 1:55.42 2:33.05
7 Downie, Lewis 14 Unattached 2:32.38 2:40.95
37.69 1:18.78 2:00.73 2:40.95
8 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 2:45.22 2:41.01
39.66 1:21.00 2:01.74 2:41.01
-- Mitchell, Lawrence 14 Aqua Attack, WA 2:25.80 DQ
32.16 1:06.48 1:57.65 DQ
Event 56 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Trump, Kieran 15 Kalamunda, WA 2:16.04 2:15.89
33.08 1:07.26 1:41.96 2:15.89
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 2:14.19 2:19.73
33.60 1:08.43 1:44.15 2:19.73
3 Moss, Trent 15 Arena, WA 2:20.32 2:22.48
33.13 1:09.31 1:47.07 2:22.48
4 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 2:15.51 2:23.01
33.66 1:10.11 1:46.68 2:23.01
5 Armstrong, Lachlan 15 Breakers, WA 2:19.87 2:26.43
34.48 1:12.17 1:49.25 2:26.43
6 Hoey, James 15 Wcac 2:21.67 2:26.56
32.92 1:09.47 1:47.40 2:26.56
Event 56 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 2:36.22 2:34.71
35.87 1:14.77 1:54.68 2:34.71
Event 58 Boys 99 & Under 200 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 2:42.97
36.30 1:17.84 2:01.63 2:42.97
2 Mcmahon, Sebastian 16 Superfins 2:35.58 2:50.80
38.31 1:21.20 2:07.34 2:50.80
3 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 2:58.33 3:05.65
42.39 1:30.42 2:19.31 3:05.65
4 Gowland, Corin 22 Superfins NT 3:06.80
41.78 1:29.99 2:20.10 3:06.80
5 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 3:26.75 3:31.85
44.86 1:39.11 2:35.65 3:31.85
6 Prinz, Maximillian 13 West Coast, WA 4:37.24 4:05.57
56.77 1:58.74 3:02.50 4:05.57
Event 59 Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Weston, Autumn 8 Western Sprint, 1:58.51 2:03.79
55.06 2:03.79
Event 59 Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 1:31.98 1:32.96
45.61 1:32.96
2 Parsons, Rori 9 Bunbury, WA 1:40.03 1:35.05
45.83 1:35.05
3 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 1:39.87 1:39.00
47.43 1:39.00
4 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 1:41.12 1:39.72
49.35 1:39.72
Event 59 Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Patterson, Joely 10 Southside Wesley 1:22.14 1:20.93
39.55 1:20.93
2 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 1:32.94 1:30.03
44.11 1:30.03
3 Parsons, Cian 10 Bunbury, WA 1:34.48 1:31.39
43.83 1:31.39
4 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 1:29.92 1:32.43
44.65 1:32.43
5 Joy, Madeline 10 Albany, WA 1:33.29 1:32.58
45.62 1:32.58
6 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 1:37.04 1:36.72
48.06 1:36.72
7 Campbell, Hayley 10 Kalamunda, WA 1:39.42 1:38.95
Event 59 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Yates, Cheyenne 11 Southside Wesley 1:24.80 1:21.86
39.84 1:21.86
2 Coten, Claire 11 South Shore, WA 1:23.52 1:22.00
39.92 1:22.00
3 Antill, Hayley 11 Swan Hills 1:26.11 1:22.89
43.56 1:22.89
4 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 1:26.87 1:22.95
40.50 1:22.95
5 Eastwood, Kelsey 11 Swan Hills 1:28.68 1:22.96
41.73 1:22.96
6 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 1:23.43 1:25.01
41.77 1:25.01
7 Mawhirt, Nikita 11 Lawley, WA 1:29.81 1:27.01
42.21 1:27.01
8 Cawood, Lily 11 Swan Hills 1:24.16 1:28.10
43.73 1:28.10
9 Tonner, Keeley 11 South Shore, WA 1:31.63 1:30.05
44.33 1:30.05
10 Sorensen, Kimberley 11 Lawley, WA 1:31.04 1:30.53
44.09 1:30.53
11 McCracken, Chelsea 11 Bunbury, WA 1:34.08 1:31.17
44.42 1:31.17
12 Hogan, Chloe 11 West Coast, WA 1:34.13 1:31.84
45.83 1:31.84
13 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 1:34.67 1:32.72
46.29 1:32.72
14 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 1:31.04 1:35.20
46.45 1:35.20
15 Moore, Laura 11 Wcac 1:31.68 1:35.45
46.59 1:35.45
Event 60 Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 1:54.11 1:44.83
2 Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 1:49.98 1:49.50
53.59 1:49.50
Event 60 Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Long, Angus 9 Wcac 2:01.28 1:37.89
47.65 1:37.89
2 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 1:50.08 1:40.05
3 O'Donnell, Ethan 9 West Coast, WA 1:45.15 1:43.79
51.16 1:43.79
Event 60 Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 1:30.47 1:31.74
45.34 1:31.74
2 Hickey, Scott 10 Thornlie 1:36.90 1:35.58
46.76 1:35.58
Event 60 Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Murray, Kyle 11 Moo 1:32.55 1:25.59
41.96 1:25.59
2 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 1:31.41 1:30.18
44.30 1:30.18
3 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 1:34.34 1:30.40
43.57 1:30.40
4 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 1:31.33 1:30.50
44.64 1:30.50
5 Paterson, Jasper 11 Newman Churchlan 1:35.54 1:33.53
45.01 1:33.53
Event 61 Girls 99 & Under 50 LC Meter Backstroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Munks, Carys 17 Superfins 1:08.63 1:07.63
Event 62 Boys 99 & Under 50 LC Meter Backstroke Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mcmahon, Sebastian 16 Superfins 38.36 41.01
2 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 41.59
3 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 42.12 43.68
4 Burt, James 16 Superfins 49.46 51.46
5 Prinz, Maximillian 13 West Coast, WA 1:13.66 1:18.89
Event 63 Girls 12 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 10:40.38 10:26.26
32.07 1:09.79 1:49.13 2:29.48 3:09.17 3:49.25 4:29.65 5:09.26
5:49.59 6:29.74 7:09.78 7:49.47 8:29.78 9:09.84 9:48.31 10:26.26
2 Bidesi, Sophie 12 Rockingham, WA 10:40.68 10:29.72
33.18 1:12.14 1:51.79 2:31.78 3:12.37 3:52.90 4:32.00 5:11.31
5:51.22 6:31.62 7:11.71 7:51.71 8:31.96 9:12.09 9:52.40 10:29.72
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 10:34.28 10:50.95
35.88 1:15.64 1:56.09 2:36.83 3:17.93 3:59.55 4:41.61 5:22.75
6:03.89 6:45.17 7:26.69 8:08.10 8:49.81 9:30.65 10:11.07 10:50.95
4 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 12:13.94 12:12.49
38.29 1:22.56 2:08.55 2:54.90 3:42.09 4:28.77 5:15.86 6:03.01
6:50.53 7:38.93 8:25.62 9:12.26 9:59.37 10:47.11 11:31.56 12:12.49
Event 63 Girls 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 9:25.05 9:14.73
30.86 1:05.26 1:40.88 2:15.79 2:50.89 3:25.96 4:01.01 4:35.86
5:11.38 5:46.41 6:21.36 6:56.14 7:31.25 8:06.33 8:41.25 9:14.73
2 Stoner, Devon 13 Albany, WA 10:13.70 10:07.32
32.72 1:09.34 1:47.16 2:24.67 3:02.89 3:41.22 4:19.98 4:58.69
5:37.41 6:16.16 6:54.95 7:33.84 8:12.72 8:51.51 9:29.29 10:07.32
Event 63 Girls 14 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sagar, Elly 14 Arena, WA 9:41.00 9:45.73
31.67 1:07.29 1:43.89 2:20.66 2:57.73 3:34.64 4:11.78 4:48.60
5:25.65 6:03.13 6:40.25 7:17.78 7:54.49 8:31.83 9:09.23 9:45.73
2 Dunn, Mikaela 14 Wcac 10:57.87 10:47.77
35.38 1:15.36 1:55.89 2:37.05 3:17.72 3:58.85 4:39.85 5:20.88
6:01.85 6:43.18 7:24.09 8:05.20 8:46.36 9:27.76 10:08.73 10:47.77
Event 63 Girls 15 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Murray, Anna 15 South Shore, WA 9:29.97 9:40.14
31.00 1:05.34 1:41.02 2:17.19 2:53.47 3:29.64 4:06.17 4:41.84
5:20.42 5:57.41 6:35.22 7:12.75 7:49.78 8:27.08 9:04.05 9:40.14
2 Hall, Carly 15 Waroona 9:49.65 10:01.88
30.91 1:06.48 1:42.84 2:19.99 2:57.53 3:35.33 4:13.28 4:50.51
5:31.63 6:10.95 6:50.31 7:29.89 8:09.38 8:47.90 9:25.20 10:01.88
Event 63 Girls 16 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 James, Caitlyn 16 Kalamunda, WA 10:03.54 10:43.22
34.50 1:12.51 1:51.06 2:30.21 3:10.14 3:50.29 4:30.87 5:11.93
5:53.21 6:34.54 7:15.92 7:57.35 8:39.09 9:20.43 10:01.83 10:43.22
Event 64 Boys 12 & Under 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 9:58.05 10:01.62
33.09 1:10.22 1:48.48 2:26.01 3:04.33 3:41.75 4:19.66 4:58.23
5:36.84 6:14.13 6:52.73 7:31.05 8:09.26 8:46.81 9:24.38 10:01.62
2 Downes, Lewis 12 Arena, WA 10:32.07 10:37.31
35.33 1:14.57 1:53.96 2:33.64 3:14.05 3:54.24 4:35.49 5:16.17
5:57.06 6:37.40 7:19.15 8:00.84 8:41.54 9:21.53 9:59.44 10:37.31
Event 64 Boys 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rollo, Nicholas 13 Kalamunda, WA 11:09.96 10:56.02
35.89 1:16.46 1:58.12 2:40.22 3:22.41 4:05.41 4:47.52 5:29.84
6:11.26 6:53.61 7:34.54 8:16.38 8:56.49 9:36.29 10:16.98 10:56.02
Event 65 Boys 14 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fielding, Brett 14 Lawley, WA 17:36.03 17:01.28
30.07 1:03.56 1:37.66 2:11.50 2:45.12 3:19.31 3:53.70 4:27.96
5:02.43 5:36.79 6:10.86 6:44.95 7:19.42 7:53.51 8:27.90 9:02.39
9:36.97 10:11.70 10:46.03 11:20.46 11:54.74 12:28.68 13:03.55 13:37.44
14:12.03 14:46.02 15:20.63 15:55.07 16:29.93 17:01.28
2 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 17:54.52 18:20.72
30.70 1:05.33 1:41.00 2:16.95 2:53.14 3:30.34 4:07.63 4:44.56
5:22.04 5:58.37 6:35.57 7:13.22 7:50.67 8:27.46 9:05.50 9:43.03
10:23.20 11:00.38 11:39.05 12:16.38 12:54.15 13:29.30 14:05.67 14:42.72
15:19.87 15:58.00 16:35.51 17:12.67 17:47.88 18:20.72
3 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 18:08.39 18:23.50
30.42 1:04.65 1:40.68 2:17.27 2:53.62 3:30.85 4:07.37 4:44.65
5:21.16 5:58.35 6:34.91 7:12.05 7:49.10 8:25.67 9:02.54 9:39.80
10:17.28 10:55.19 11:32.20 12:09.98 12:47.27 13:24.49 14:01.85 14:39.09
15:16.35 15:54.27 16:31.98 17:09.63 17:46.97 18:23.50
4 Downie, Lewis 14 Unattached 19:01.40 19:01.53
32.58 1:09.62 1:47.21 2:25.62 3:03.82 3:42.54 4:20.87 4:59.77
5:39.32 6:17.18 6:55.71 7:34.69 8:13.25 8:51.63 9:29.73 10:08.22
10:46.42 11:25.05 12:03.88 12:43.58 13:22.75 14:02.01 14:40.73 15:19.57
15:57.97 16:36.21 17:14.05 17:52.46 18:27.97 19:01.53
5 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 19:22.52 19:10.74
33.09 1:10.44 1:47.90 2:25.73 3:04.05 3:42.46 4:21.11 4:59.75
5:38.24 6:16.81 6:55.09 7:33.11 8:11.67 8:50.45 9:29.14 10:08.02
10:46.93 11:26.06 12:04.88 12:44.16 13:23.22 14:02.36 14:41.26 15:20.29
15:58.84 16:37.90 17:16.63 17:55.92 18:34.72 19:10.74
Event 65 Boys 15 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 17:04.78 17:32.34
29.33 1:02.19 1:35.38 2:09.36 2:43.60 3:18.54 3:53.33 4:28.18
5:02.90 5:38.09 6:13.69 6:49.24 7:24.74 8:01.20 8:36.90 9:13.14
9:49.11 10:25.48 11:02.39 11:38.64 12:14.88 12:51.32 13:26.56 14:02.49
14:38.03 15:13.80 15:49.11 16:24.87 16:58.92 17:32.34
2 Lee, Damon 15 Breakers, WA 17:38.05 17:32.46
29.98 1:03.71 1:38.52 2:13.52 2:48.81 3:23.85 3:58.90 4:34.62
5:10.09 5:45.51 6:20.33 6:55.37 7:30.72 8:06.54 8:42.08 9:17.99
9:53.39 10:28.84 11:04.88 11:40.58 12:16.01 12:51.38 13:27.04 14:02.50
14:38.31 15:13.94 15:49.27 16:24.78 16:59.75 17:32.46
3 Regnaud, Alex 15 Western Sprint, 17:16.10 17:53.65
30.24 1:04.57 1:40.10 2:15.92 2:51.79 3:27.64 4:03.69 4:39.96
5:16.46 5:52.63 6:28.09 7:04.04 7:40.58 8:16.16 8:52.01 9:28.64
10:04.83 10:41.10 11:16.93 11:53.21 12:29.64 13:05.67 13:42.32 14:18.41
14:54.54 15:30.99 16:07.10 16:43.05 17:18.82 17:53.65
4 Tassell, Lachlan 15 Western Sprint, 19:03.44 18:33.62
32.39 1:07.80 1:44.79 2:21.66 2:59.10 3:36.80 4:14.38 4:51.93
5:29.20 6:06.34 6:43.81 7:20.98 7:58.73 8:35.70 9:13.52 9:50.92
10:28.76 11:05.46 11:43.59 12:20.29 12:57.83 13:35.25 14:12.77 14:50.19
15:28.03 16:05.25 16:42.67 17:20.16 17:58.00 18:33.62
Event 67 Boys 99 & Under 100 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Masters, Brendon 19 Superfins 1:15.28 1:12.84
35.07 1:12.84
2 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 1:22.92 1:20.19
37.69 1:20.19
3 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 1:31.23 1:30.33
42.22 1:30.33
4 Burt, James 16 Superfins 1:32.07 1:35.61
45.71 1:35.61
5 Popham, Ben 11 Superfins 1:38.26 1:36.29
6 Prinz, Maximillian 13 West Coast, WA 2:02.14 1:58.83
57.66 1:58.83
Event 68 Girls 19 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Etherington, Alix 19 Southside Wesley 30.93 31.62
Event 69 Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 31.73 31.50
2 Griffiths, Alexander 16 Bunbury, WA 33.30 33.70
Event 70 Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 45.57 46.48
2 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 49.40 49.44
3 Holland, Emily 7 Southside Wesley 52.42 51.68
4 Salmon, Katie 8 Swan Hills 55.22 52.74
5 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 53.92 52.98
Event 70 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 43.43 42.12
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 42.03 42.90
3 Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 46.78 43.22
4 Haitjema, Molly 9 West Coast, WA 45.62 44.05
5 Foster, Louise 9 West Coast, WA 47.91 46.27
6 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 46.73 47.43
7 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 46.99 47.45
8 Lotti, Emma 9 Arena, WA 50.44 50.20
9 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 55.18
10 Mansfield, Ashleigh 9 Kalamunda, WA 54.27 57.76
Event 70 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 41.95 41.17
2 Joy, Madeline 10 Albany, WA 43.11 42.99
3 Konowalous, Anna 10 Wcac 41.27 43.04
4 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 45.36 43.08
5 Maloney, Mary-Grace 10 West Coast, WA 42.36 43.09
6 Nurkic, Layla 10 South Shore, WA 43.86 44.97
7 Riederer, Aisling 10 Wcac 46.85 46.86
8 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 47.11 46.94
9 Manning, Eleanor 10 Arena, WA 47.65 47.45
Event 70 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 37.31 36.41
2 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 38.30 37.01
3 Antill, Hayley 11 Swan Hills 38.60 37.48
4 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 40.50 40.23
5 McKenna, Marnie 11 South Lake Dolph 42.76 40.46
6 Cawood, Lily 11 Swan Hills 41.03 40.73
7 White, Ebony 11 Gingin 43.90 40.84
8 Italiano, Rebecca 11 West Coast, WA 42.56 41.12
9 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 40.89 41.65
10 Knight, Bethany 11 Southside Wesley 43.26 41.81
11 Tonner, Keeley 11 South Shore, WA 42.37 42.69
12 Evans, Poppy 11 Wcac 43.67 43.16
13 Baker, Taylor 11 South Shore, WA 44.80 43.85
14 McAlister, Sidney 11 Bunbury, WA 47.29 45.04
15 Saggers, Rebecca 11 Newman Churchlan 45.55 46.02
Event 70 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 35.65 35.48
2 Bidesi, Sophie 12 Rockingham, WA 36.54 36.58
3 Manning, Bridie 12 Arena, WA 41.26 37.30
4 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 41.71 38.51
5 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 37.44 38.52
6 MacRitchie, Caitlin 12 Central Aquatic, 38.51 38.61
7 Jennings, Emily 12 Arena, WA 40.74 38.86
8 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 38.73 39.04
9 Maloney, Claire 12 West Coast, WA 41.02 40.87
10 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 40.73 41.20
11 Harding, Annabelle 12 Southside Wesley 41.39 41.40
12 Chodorowski, Nicole 12 Lesmurdie Legend 43.41 42.09
13 McFarlane, Katie 12 Riverton Aquanau 44.26 42.64
14 Keohane, Louise 12 Central Aquatic, 43.03 43.08
15 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 42.92 43.12
16 Catlin, Talia 12 Swan Hills 44.05 43.28
Event 71 Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 47.62 48.46
2 Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 51.06 51.55
3 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 53.72 53.67
Event 71 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 45.69 45.70
2 Anderson, Max 9 West Coast, WA 55.00 46.53
3 Young, Logan 9 West Coast, WA 50.29 46.89
4 Long, Angus 9 Wcac 45.18 47.10
5 Evans, Lochie 9 Wcac 51.81 52.06
Event 71 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 38.16 37.98
2 Sheldrick, Oliver 10 Wcac 46.89 41.75
3 Jensen, Jye 10 Bunbury, WA 43.90 43.15
4 Hickey, Scott 10 Thornlie 43.30 44.31
5 Kerrich, Josh 10 West Coast, WA 48.43 45.07
Event 71 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 35.39 35.46
2 Murray, Kyle 11 Moo 39.40 37.86
3 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 37.79 38.38
4 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 38.23 38.80
5 Wirawan, Sergio 11 Lawley, WA 44.52 39.42
6 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 40.14 40.70
7 Popham, Adam 11 Newman Churchlan 41.31 40.98
8 Watkins, Lochie 11 Southside Wesley 44.08 42.35
9 Lorimer, William 11 Rockingham, WA 44.69 42.80
10 Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 44.57 43.11
11 Mansfield, Chase 11 Kalamunda, WA 45.69 43.45
12 Powell, Travis 11 All Saints, WA 44.02 44.39
13 Marshall, Fraser 11 Swan Hills 48.00 45.15
14 Smith, Jacob 11 Arena, WA 46.16 46.11
Event 71 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 36.59 34.54
2 Butler, Ryan 12 Arena, WA 36.33 36.11
3 Bull, James 12 Central Aquatic, 38.01 36.61
4 Smith, Ben 12 Arena, WA 37.28 36.88
5 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 38.95 38.85
6 Wade, Asger 12 West Coast, WA 40.42 39.02
7 Bertelli, Thomas 12 Uwa Uniswim Swim 39.56 39.05
8 Griffiths, Jack 12 Bunbury, WA 40.98 40.37
9 Mepham, Dane 12 Western Sprint, 44.39 43.38
Event 72 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 1:13.48 1:13.90
34.39 1:13.90
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 1:14.56 1:14.43
34.09 1:14.43
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 1:17.41 1:19.79
37.05 1:19.79
4 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 1:24.09 1:21.71
36.97 1:21.71
5 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 1:27.55 1:21.86
36.39 1:21.86
6 Ford, Caitlin 12 Southside Wesley 1:26.43 1:25.48
38.24 1:25.48
7 Manning, Bridie 12 Arena, WA 1:29.46 1:26.87
39.52 1:26.87
8 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 1:28.84 1:30.24
40.33 1:30.24
Event 72 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lee, Robyn 13 Breakers, WA 1:10.29 1:08.18
32.22 1:08.18
2 Lindsay, Hadley 13 West Coast, WA 1:08.81 1:08.44
31.02 1:08.44
3 Maxwell, Poppy 13 Peel Aquatic, WA 1:11.65 1:13.70
34.45 1:13.70
Event 72 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kennedy, Melanie 14 Aquajets, WA 1:07.40 1:08.16
31.39 1:08.16
2 Russell, Bianca 14 Rockingham, WA 1:11.79 1:09.97
32.99 1:09.97
3 Reicheld, Natasja 14 Aqua Attack, WA 1:12.77 1:10.31
31.76 1:10.31
4 Schultz, Sarah 14 Kalamunda, WA 1:11.11 1:12.04
32.68 1:12.04
5 Walmsley, Hannah 14 Waroona 1:17.58 1:14.20
35.90 1:14.20
Event 72 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Smith, Kate 15 Central Aquatic, 1:07.28 1:06.57
30.41 1:06.57
2 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 1:07.96 1:07.24
31.56 1:07.24
3 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 1:09.83 1:08.68
32.08 1:08.68
4 Hodgetts, Alisha 15 West Coast, WA 1:10.31 1:08.83
31.32 1:08.83
5 Hall, Carly 15 Waroona 1:08.79 1:09.42
32.31 1:09.42
6 Spittal, Sarah 15 Kalamunda, WA 1:10.83 1:12.06
33.16 1:12.06
7 Tarbotton, Jaimi 15 South Lake Dolph 1:14.41 1:31.23
42.04 1:31.23
Event 72 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ashton, Emily 16 Wcac 1:14.35 1:14.93
33.85 1:14.93
Event 72 Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Spittal, Jessica 17 Kalamunda, WA 1:05.66 1:06.38
30.43 1:06.38
2 Hamilton, Sarah 17 Aqua Attack, WA 1:08.80 1:10.04
32.44 1:10.04
3 Barnett, Hannah 18 Southside Wesley 1:12.63 1:15.44
33.73 1:15.44
Event 73 Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McAleese, Ethan 12 Rockingham, WA 1:18.17 1:13.43
33.71 1:13.43
2 Downes, Lewis 12 Arena, WA 1:14.50 1:17.50
36.43 1:17.50
3 Butler, Ryan 12 Arena, WA 1:19.25 1:18.82
36.42 1:18.82
4 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 1:26.36 1:22.29
38.15 1:22.29
5 Kennedy, Reilly 12 Aquajets, WA 1:25.05 1:26.14
38.81 1:26.14
6 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 1:33.10 1:28.88
40.89 1:28.88
Event 73 Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Purcell, Christopher 13 Southside Wesley 1:06.52 1:05.15
30.03 1:05.15
2 Weston, Ryan 13 Western Sprint, 1:07.18 1:11.40
32.41 1:11.40
3 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 1:14.12 1:12.69
32.44 1:12.69
Event 73 Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 59.97 1:00.33
28.01 1:00.33
2 Chin, Alex 14 West Coast, WA 1:00.18 1:00.53
27.54 1:00.53
3 McAleese, Austin 14 Rockingham, WA 1:02.11 1:03.78
30.07 1:03.78
4 Paull, Jack 14 All Saints, WA 1:05.83 1:05.30
30.31 1:05.30
5 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 1:07.22 1:07.06
31.18 1:07.06
6 Ansell, Charlie 14 South Shore, WA 1:10.80 1:07.49
30.32 1:07.49
7 Logan, Liam 14 Arena, WA 1:04.43 1:07.64
30.68 1:07.64
8 Martin, Justin 14 Arena, WA 1:11.87 1:09.88
31.91 1:09.88
Event 73 Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Van-Nieuwburg, Justin 15 Aquajets, WA 1:00.90 1:01.05
29.20 1:01.05
2 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 1:05.29 1:04.08
29.64 1:04.08
3 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 1:01.65 1:07.21
30.60 1:07.21
Event 73 Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Meinema, Matthew 16 Arena, WA 1:01.33 1:02.21
28.80 1:02.21
2 Smith, Alexander 16 Arena, WA 1:01.19 1:03.07
28.50 1:03.07
3 Claxton, Robbie 16 Arena, WA 1:06.46 1:03.20
29.07 1:03.20
4 Kapp, Marco 16 Arena, WA 1:04.40 1:04.24
29.76 1:04.24
5 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 1:03.96 1:04.38
30.53 1:04.38
Event 73 Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 59.39 59.72
27.76 59.72
2 Bennier, Brandon 17 Kalamunda, WA 1:02.70 1:03.24
29.24 1:03.24
3 Pallas, Ryan 17 Wcac 1:03.77 1:05.26
29.59 1:05.26
4 Taylor, Ashley 17 Gingin 1:05.31 1:06.05
29.67 1:06.05
Event 74 Girls 99 & Under 100 LC Meter Breaststroke Open Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downie, Katherine 16 Unattached 1:30.26 1:26.06
39.94 1:26.06
Event 75 Boys 99 & Under 100 LC Meter Breaststroke Open Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 1:57.16 1:56.87
57.19 1:56.87
2 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 1:46.61 1:58.12
55.87 1:58.12
3 Popham, Ben 11 Superfins 2:25.78 2:34.80
1:13.53 2:34.80
Event 76 Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 29.67 30.10
2 Smith, Kate 15 Central Aquatic, 30.01 30.31
3 Hall, Carly 15 Waroona 30.31 31.24
4 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 31.53 31.53
5 Macdonald-Razvi, Jade 15 Arena, WA 30.71 31.91
6 Spittal, Sarah 15 Kalamunda, WA 31.87 33.15
Event 77 Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 27.78 28.64
Event 78 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 1:05.50 1:06.23
32.57 1:06.23
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 1:05.42 1:06.37
31.96 1:06.37
3 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 1:06.19 1:08.05
32.71 1:08.05
4 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 1:10.50 1:08.50
33.64 1:08.50
5 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 1:08.75 1:09.46
32.57 1:09.46
6 Bidesi, Sophie 12 Rockingham, WA 1:09.98 1:10.20
33.32 1:10.20
7 Jennings, Emily 12 Arena, WA 1:13.55 1:11.93
34.65 1:11.93
8 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 1:16.45 1:12.04
34.38 1:12.04
9 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 1:16.19 1:12.42
34.99 1:12.42
10 Manning, Bridie 12 Arena, WA 1:11.41 1:12.88
11 Drake-Brockman, Sophie 12 Southside Wesley 1:15.90 1:13.04
34.25 1:13.04
12 Bodey, Lara 12 Western Sprint, 1:13.01 1:13.31
34.13 1:13.31
13 MacRitchie, Caitlin 12 Central Aquatic, 1:15.26 1:13.42
34.94 1:13.42
14 Ford, Caitlin 12 Southside Wesley 1:16.56 1:13.86
35.78 1:13.86
15 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 1:14.91 1:16.20
36.02 1:16.20
16 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 1:18.06 1:18.36
36.26 1:18.36
Event 78 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hewitt, Louise 13 Uwa Uniswim Swim 1:01.03 1:01.28
29.20 1:01.28
2 Cossill, Ella 13 Uwa Uniswim Swim 1:01.55 1:02.06
29.65 1:02.06
3 Lee, Robyn 13 Breakers, WA 1:06.41 1:04.17
30.91 1:04.17
4 Jones, Mikaylah 13 Kwinana 1:03.28 1:04.18
30.38 1:04.18
5 Stoner, Devon 13 Albany, WA 1:04.98 1:05.95
31.64 1:05.95
6 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 1:05.75 1:05.99
31.52 1:05.99
7 Balodis, Zane 13 Arena, WA 1:10.00 1:07.87
32.18 1:07.87
8 Maxwell, Poppy 13 Peel Aquatic, WA 1:09.09 1:08.96
33.61 1:08.96
9 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 1:09.83 1:09.19
32.62 1:09.19
10 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 1:11.32 1:10.26
33.69 1:10.26
11 Kriening, Emma 13 West Coast, WA 1:05.55 1:11.24
29.07 1:11.24
Event 78 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tonner, Jordana 14 South Shore, WA 1:02.67 1:01.49
29.54 1:01.49
2 Grosse, Abbey 14 All Saints, WA 1:02.99 1:02.23
30.37 1:02.23
3 Carstens, Shelby 14 West Coast, WA 1:02.43 1:02.56
29.91 1:02.56
4 Campbell, Taylor 14 Swan Hills 1:04.51 1:03.63
31.00 1:03.63
5 Browne, Avalon 14 Rockingham, WA 1:03.11 1:04.14
29.89 1:04.14
6 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 1:04.54 1:04.86
31.37 1:04.86
7 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 1:03.89 1:05.45
30.97 1:05.45
8 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 1:05.43 1:06.77
31.79 1:06.77
9 Moore, Olivia 14 Wcac 1:10.40 1:07.36
32.45 1:07.36
10 Walmsley, Hannah 14 Waroona 1:09.62 1:07.46
33.47 1:07.46
11 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 1:07.54 1:08.48
32.66 1:08.48
12 Dunn, Mikaela 14 Wcac 1:07.90 1:08.59
32.35 1:08.59
13 Nash, Tayla 14 South Shore, WA 1:09.37 1:08.74
33.38 1:08.74
14 Jenkins, Lucy 14 West Coast, WA 1:04.57 1:16.23
29.45 1:16.23
Event 78 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hall, Carly 15 Waroona 1:01.25 1:02.04
30.27 1:02.04
2 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 59.86 1:02.41
30.20 1:02.41
3 Hodgetts, Alisha 15 West Coast, WA 1:01.90 1:02.58
30.20 1:02.58
4 Campbell, Tayla 15 Breakers, WA 1:01.94 1:02.88
30.08 1:02.88
5 Zimpel, India 15 Wcac 1:00.44 1:03.10
30.15 1:03.10
6 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 1:02.80 1:04.11
30.55 1:04.11
7 Gan, Gabrielle 15 City of Perth, W 1:04.65 1:04.15
31.37 1:04.15
8 Du Randt, Chante 15 Arena, WA 1:04.35 1:05.48
30.12 1:05.48
9 Seah, Hui Jean 15 South Shore, WA 1:08.23 1:05.56
31.36 1:05.56
10 Palmer, Melissa 15 Peel Aquatic, WA 1:03.89 1:06.33
30.92 1:06.33
11 Burnett, Danica 15 West Coast, WA 1:04.17 1:07.53
28.86 1:07.53
12 Macdonald-Razvi, Jade 15 Arena, WA 1:07.43 1:08.69
32.73 1:08.69
13 Tarbotton, Jaimi 15 South Lake Dolph 1:07.06 1:15.98
35.98 1:15.98
Event 78 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hopkins, Madeline 16 West Coast, WA 1:02.95 1:02.27
29.02 1:02.27
2 Downie, Katherine 16 Unattached 1:04.00 1:03.62
30.56 1:03.62
3 Juffermans, Ashleigh 16 Kalamunda, WA 1:04.69 1:05.47
31.20 1:05.47
4 Ashton, Emily 16 Wcac 1:00.66 1:05.91
31.08 1:05.91
5 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 1:09.27 1:08.25
32.07 1:08.25
6 Aitken-Fox, Samantha 16 Western Sprint, 1:07.84 1:09.15
33.79 1:09.15
Event 78 Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hamilton, Sarah 17 Aqua Attack, WA 1:00.26 1:00.65
29.54 1:00.65
2 Pannekoek, Kirsten 17 Kalamunda, WA 1:00.39 1:02.51
29.66 1:02.51
3 Spittal, Jessica 17 Kalamunda, WA 1:00.92 1:07.36
31.80 1:07.36
4 Barnett, Hannah 18 Southside Wesley 1:01.13 1:07.49
32.36 1:07.49
Event 79 Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bull, James 12 Central Aquatic, 1:10.55 1:10.06
33.85 1:10.06
2 Mansfield, Blake 12 Kalamunda, WA 1:13.05 1:11.84
34.55 1:11.84
3 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 1:14.76 1:12.14
35.39 1:12.14
4 Downes, Lewis 12 Arena, WA 1:10.09 1:12.22
34.97 1:12.22
5 Wade, Asger 12 West Coast, WA 1:14.98 1:13.89
35.56 1:13.89
6 Smith, Ben 12 Arena, WA 1:17.01 1:15.02
36.20 1:15.02
6 Bertelli, Thomas 12 Uwa Uniswim Swim 1:15.62 1:15.02
36.23 1:15.02
8 Lotti, Dylan 12 Arena, WA 1:17.47 1:15.10
35.08 1:15.10
9 Shepherd, Callum 12 Rockingham, WA 1:18.85 1:17.79
36.14 1:17.79
Event 79 Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Throssell, Nicholas 13 Uwa Uniswim Swim 1:01.28 1:00.52
29.59 1:00.52
2 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 1:00.84 1:00.76
29.43 1:00.76
3 Botha, Ernst 13 Mandurah, WA 1:01.26 1:02.69
29.93 1:02.69
4 Purcell, Christopher 13 Southside Wesley 1:02.84 1:02.74
30.32 1:02.74
5 Khowira, Matthew 13 West Coast, WA 1:06.74 1:03.47
31.07 1:03.47
6 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 1:02.51 1:03.57
30.24 1:03.57
7 Pennell, Thomas 13 Wcac 1:03.50 1:03.68
30.04 1:03.68
8 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 1:05.31 1:03.73
29.59 1:03.73
Event 79 Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chin, Alex 14 West Coast, WA 54.44 54.53
26.09 54.53
2 Vandenberg, Samuel 14 All Saints, WA 59.82 58.71
28.16 58.71
3 McAleese, Austin 14 Rockingham, WA 57.27 58.95
28.40 58.95
4 Govers, Jackson 14 Kalamunda, WA 57.06 59.62
28.19 59.62
5 Wagstaff, Thomas 14 Uwa Uniswim Swim 1:01.10 1:00.13
28.96 1:00.13
6 Mitchell, Lawrence 14 Aqua Attack, WA 59.83 1:00.21
28.80 1:00.21
7 McCracken, Gerred 14 Bunbury, WA 1:02.40 1:00.52
29.64 1:00.52
8 Harrison-Murray, Guy 14 Uwa Uniswim Swim 1:01.11 1:00.64
28.95 1:00.64
9 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 59.12 1:00.87
29.23 1:00.87
10 Gee, Cameron 14 Southside Wesley 1:03.85 1:01.45
28.80 1:01.45
11 Sadler, Oliver 14 Breakers, WA 1:05.03 1:02.18
30.07 1:02.18
12 Burgos, Francis 14 Western Sprint, 1:01.27 1:02.49
29.50 1:02.49
13 Downie, Lewis 14 Unattached 1:05.26 1:02.60
30.49 1:02.60
14 Martin, Justin 14 Arena, WA 1:03.99 1:03.03
31.07 1:03.03
15 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 1:05.47 1:03.63
30.14 1:03.63
16 Logan, Liam 14 Arena, WA 1:00.74 1:03.89
29.75 1:03.89
17 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 1:03.75 1:04.73
30.73 1:04.73
18 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 1:00.66 1:04.97
30.41 1:04.97
Event 79 Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Warries, Calvin 15 Aquajets, WA 56.80 56.69
27.50 56.69
2 Moss, Trent 15 Arena, WA 57.50 57.52
27.99 57.52
3 Hoey, James 15 Wcac 57.41 57.81
27.72 57.81
4 Rollo, William 15 Kalamunda, WA 1:01.89 58.02
27.98 58.02
5 Staffe, Luke 15 Arena, WA 59.78 58.64
28.54 58.64
6 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 55.92 59.17
29.03 59.17
7 Schubert, Aidan 15 Uwa Uniswim Swim 59.61 1:00.00
28.55 1:00.00
8 Hewitt, Thurston 15 Uwa Uniswim Swim 1:01.81 1:01.33
28.57 1:01.33
9 Fleming, Harry 15 Southside Wesley 1:01.72 1:01.83
29.11 1:01.83
Event 79 Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Meinema, Matthew 16 Arena, WA 55.68 55.24
27.04 55.24
2 Claxton, Robbie 16 Arena, WA 58.11 57.61
27.68 57.61
3 De Villiers, Johan 16 South Shore, WA 57.72 57.62
27.58 57.62
4 Griffiths, Alexander 16 Bunbury, WA 1:00.09 59.95
28.99 59.95
5 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 1:00.56 1:00.31
28.64 1:00.31
6 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 1:01.32 1:01.44
29.77 1:01.44
Event 79 Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Clark, Harry 17 Breakers, WA 54.88 54.95
26.01 54.95
2 Bodey, Dylan 17 Western Sprint, 54.87 55.51
27.26 55.51
3 Niemann, Andries 18 Uwa Uniswim Swim 55.88 55.76
26.55 55.76
4 Day, Mitchell 18 Central Aquatic, 56.47 55.77
26.72 55.77
5 Hare, Louis 17 Kalamunda, WA 55.39 55.79
27.33 55.79
6 Taylor, Ashley 17 Gingin 58.20 59.00
28.53 59.00
Event 80 Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 2:52.93 2:49.38
39.16 1:22.76 2:07.31 2:49.38
2 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 2:54.47 2:54.07
40.54 1:25.23 2:11.53 2:54.07
3 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 3:21.50 3:11.87
42.74 1:33.69 2:23.60 3:11.87
4 Lotti, Emma 9 Arena, WA 3:32.69 3:25.00
46.28 1:40.21 2:33.86 3:25.00
5 Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT 3:27.24
46.09 1:41.09 2:34.88 3:27.24
Event 80 Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 2:54.16 2:46.36
37.99 1:21.37 2:04.76 2:46.36
2 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 2:48.33 2:48.68
38.72 1:23.19 2:06.44 2:48.68
3 Joy, Madeline 10 Albany, WA 3:02.87 2:55.16
39.43 1:23.95 2:10.08 2:55.16
4 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 3:10.95 2:57.35
39.33 1:24.75 2:12.20 2:57.35
5 Algar, Jessica 10 West Coast, WA 3:08.31 2:57.91
41.07 1:27.18 2:14.18 2:57.91
Event 80 Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 2:30.13 2:28.91
34.44 1:12.58 1:51.38 2:28.91
2 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 2:35.68 2:31.56
33.88 1:13.70 1:54.09 2:31.56
3 Antill, Hayley 11 Swan Hills 2:38.14 2:31.73
36.56 1:16.47 1:57.06 2:31.73
4 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 2:44.44 2:41.10
35.50 1:16.04 1:58.52 2:41.10
5 Cawood, Lily 11 Swan Hills 2:40.75 2:42.00
37.37 1:19.52 2:02.17 2:42.00
6 Canavate-Blankendaal, Te 11 Rockingham, WA 2:57.12 2:48.42
36.62 1:18.95 2:05.86 2:48.42
7 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 2:53.19 2:54.91
38.85 1:24.35 2:10.32 2:54.91
Event 80 Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 2:22.47 2:23.22
34.23 1:11.47 1:49.44 2:23.22
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 2:22.93 2:23.24
33.65 1:10.88 1:48.65 2:23.24
3 Beesley, Brittany 12 Arena, WA 2:24.63 2:23.31
33.72 1:11.46 1:49.50 2:23.31
4 Grotegoed, Coco 12 City of Perth, W 2:22.54 2:25.13
32.96 1:10.01 1:48.06 2:25.13
5 Bidesi, Sophie 12 Rockingham, WA 2:27.86 2:26.47
33.07 1:11.44 1:49.97 2:26.47
6 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 2:29.43 2:29.38
33.68 1:12.38 1:51.39 2:29.38
7 Stubberfield, Holly 12 Western Sprint, 2:37.63 2:36.07
34.82 1:15.00 1:56.30 2:36.07
8 Jennings, Emily 12 Arena, WA 2:42.47 2:36.15
35.70 1:16.05 1:57.18 2:36.15
9 Harding, Rachael 12 Southside Wesley 2:43.80 2:36.96
35.54 1:15.88 1:57.11 2:36.96
10 Ford, Caitlin 12 Southside Wesley 2:44.42 2:40.41
36.09 1:19.09 2:03.35 2:40.41
11 Manning, Bridie 12 Arena, WA 2:35.38 2:43.82
37.24 1:19.68 2:03.63 2:43.82
12 Gibb, Emily 12 Central Aquatic, 2:43.42 2:46.14
37.61 1:20.51 2:03.74 2:46.14
Event 80 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 2:12.70 2:13.41
30.55 1:04.84 1:39.59 2:13.41
2 Lindsay, Hadley 13 West Coast, WA 2:16.32 2:14.58
30.79 1:05.11 1:40.40 2:14.58
3 Hewitt, Louise 13 Uwa Uniswim Swim 2:15.21 2:15.69
30.00 1:04.51 1:40.56 2:15.69
4 Cossill, Ella 13 Uwa Uniswim Swim 2:17.23 2:16.46
30.98 1:06.47 1:42.46 2:16.46
5 Stoner, Devon 13 Albany, WA 2:18.84 2:18.58
32.15 1:07.26 1:43.60 2:18.58
6 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 2:22.16 2:23.40
33.58 1:10.76 1:48.02 2:23.40
7 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 2:34.23 2:30.19
33.38 1:12.10 1:52.33 2:30.19
8 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 2:33.34 2:30.28
33.97 1:11.64 1:51.80 2:30.28
9 Gwynne, Chloe 13 Rockingham, WA 2:34.90 2:39.53
35.11 1:15.61 1:58.41 2:39.53
Event 80 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antill, Jessica 14 Swan Hills 2:13.34 2:13.58
1:05.68 2:13.58
2 Tonner, Jordana 14 South Shore, WA 2:14.69 2:15.01
1:06.12 1:41.31 2:15.01
3 Downing, Sacha 14 Uwa Uniswim Swim 2:15.79 2:15.04
30.78 1:04.74 1:40.12 2:15.04
4 Sagar, Elly 14 Arena, WA 2:16.98 2:17.94
31.23 1:06.57 1:42.71 2:17.94
5 Campbell, Taylor 14 Swan Hills 2:16.48 2:23.01
32.50 1:08.88 1:46.44 2:23.01
6 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 2:21.62 2:24.05
32.90 1:09.69 1:47.89 2:24.05
7 Nash, Tayla 14 South Shore, WA 2:27.48 2:25.93
34.28 1:11.81 1:49.10 2:25.93
8 Dunn, Mikaela 14 Wcac 2:31.90 2:26.91
34.34 1:12.15 1:50.71 2:26.91
9 Moore, Olivia 14 Wcac 2:32.53 2:27.37
34.33 1:12.25 1:51.20 2:27.37
10 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 2:29.25 2:33.59
34.24 1:14.58 1:54.19 2:33.59
Event 80 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Yaksich, Sophie 15 Southside Wesley 2:07.67 2:12.13
31.51 1:05.44 1:39.41 2:12.13
2 Murray, Anna 15 South Shore, WA 2:12.22 2:14.97
31.32 1:06.11 1:41.07 2:14.97
3 Hall, Carly 15 Waroona 2:12.18 2:15.16
29.96 1:03.34 1:39.31 2:15.16
4 Regolini, Emma 15 City of Perth, W 2:20.88 2:20.85
32.68 1:08.80 1:44.64 2:20.85
5 Chaisty, Kate 15 Southside Wesley 2:22.28 2:20.99
32.88 1:09.18 1:45.60 2:20.99
6 Pouwelsen, Jemma 15 Albany, WA 2:13.76 2:21.41
31.84 1:07.41 1:44.73 2:21.41
7 Campbell, Tayla 15 Breakers, WA 2:13.75 2:21.85
29.95 1:04.97 1:43.03 2:21.85
Event 80 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Turnell, Rebecca 16 City of Perth, W 2:09.07 2:11.15
31.41 1:05.14 1:38.24 2:11.15
2 Moore, Jessica 16 Wcac 2:13.25 2:18.01
30.96 1:06.03 1:42.15 2:18.01
3 Loedolff, Anina 16 Arena, WA 2:28.96 2:28.56
32.80 1:10.72 1:50.20 2:28.56
Event 80 Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Pannekoek, Kirsten 17 Kalamunda, WA 2:09.43 2:12.80
30.63 1:04.81 1:39.50 2:12.80
2 Hamilton, Sarah 17 Aqua Attack, WA 2:13.46 2:16.30
30.71 1:04.68 1:40.69 2:16.30
Event 81 Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 O'Donnell, Ethan 9 West Coast, WA 3:45.42 3:27.58
45.02 1:36.50 3:27.58
Event 81 Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 2:42.58 2:42.73
36.45 1:18.92 2:01.41 2:42.73
2 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 2:47.93 2:43.02
36.65 1:20.15 2:02.90 2:43.02
Event 81 Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 2:29.49 2:29.38
34.65 1:12.62 1:51.38 2:29.38
2 Prentice, Stefan 11 Aqua Attack, WA 2:47.44 2:35.95
34.27 1:13.93 1:56.00 2:35.95
3 Pascall, Joseph 11 Western Sprint, 2:56.01 2:45.04
38.46 1:21.38 2:04.59 2:45.04
4 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 2:51.00 2:52.45
37.68 1:22.21 2:07.87 2:52.45
Event 81 Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Downes, Lewis 12 Arena, WA 2:33.33 2:31.18
34.87 1:13.96 1:53.34 2:31.18
Event 81 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Throssell, Nicholas 13 Uwa Uniswim Swim 2:14.78 2:12.44
30.95 1:05.96 1:41.01 2:12.44
2 Botha, Ernst 13 Mandurah, WA 2:16.25 2:16.46
30.95 1:05.65 1:41.39 2:16.46
3 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 2:21.05 2:17.20
31.44 1:06.47 1:42.45 2:17.20
4 Verran, Michael 13 Kalamunda, WA 2:16.35 2:20.24
31.29 1:06.84 1:44.18 2:20.24
5 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 2:20.36 2:25.02
31.13 1:07.37 1:46.35 2:25.02
6 Holloway, James 13 Rockingham, WA 2:24.36 2:26.45
32.39 1:10.54 1:49.05 2:26.45
7 Orton, Michael 13 South Lake Dolph 2:29.15 2:32.78
33.53 1:11.65 1:52.43 2:32.78
8 McAleese, Damien 13 Mt Barker Amateu 2:30.42 2:32.87
35.39 1:14.30 1:54.16 2:32.87
Event 81 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fyfe, Damian 14 City of Perth, W 1:57.27 1:58.71
27.87 58.33 1:28.32 1:58.71
2 Wright, Mitchell 14 West Coast, WA 2:06.87 2:08.60
28.70 1:00.92 1:34.89 2:08.60
3 Harding, Matthew 14 Southside Wesley 2:11.18 2:11.59
30.62 1:05.29 1:40.11 2:11.59
4 Wagstaff, Thomas 14 Uwa Uniswim Swim 2:16.00 2:14.79
30.44 1:04.41 1:39.49 2:14.79
5 Bevan, Zachary 14 Rockingham, WA 2:10.74 2:16.43
30.89 1:05.79 1:41.41 2:16.43
6 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 2:21.82 2:19.30
32.40 1:08.79 1:44.99 2:19.30
7 Denehey, Sean 14 Bunbury, WA 2:21.22 2:19.90
32.44 1:08.66 1:44.95 2:19.90
8 Bario, Kyle 14 Mt Barker Amateu 2:24.08 2:21.18
1:08.59 1:45.36 2:21.18
9 Mahon, Daniel 14 Bunbury, WA 2:16.01 2:21.22
31.05 1:06.63 1:43.83 2:21.22
Event 81 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Regnaud, Alex 15 Western Sprint, 2:02.95 2:06.30
28.72 1:00.58 1:33.72 2:06.30
2 Kendall, Jordon 15 Bunbury, WA 2:00.13 2:07.04
29.72 1:02.57 1:35.42 2:07.04
3 Trump, Kieran 15 Kalamunda, WA 2:04.25 2:07.24
29.48 1:01.12 1:34.49 2:07.24
4 Schubert, Aidan 15 Uwa Uniswim Swim 2:11.58 2:11.34
30.66 1:03.79 1:38.39 2:11.34
5 Hewitt, Thurston 15 Uwa Uniswim Swim 2:12.64 2:15.06
30.80 1:05.24 1:40.22 2:15.06
6 Rogers, Nathan 15 Central Aquatic, 2:17.92 2:23.95
29.15 1:03.62 1:42.94 2:23.95
Event 81 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Crisa, Nicholas 16 Western Sprint, 2:13.14 2:11.35
29.80 1:02.97 1:37.27 2:11.35
2 Bisignano, Aaron 16 West Coast, WA 2:17.87 2:13.24
30.02 1:03.48 1:38.40 2:13.24
3 Jackson, Jason 16 West Coast, WA 2:11.47 2:13.86
30.69 1:05.48 1:40.37 2:13.86
Event 81 Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle Open
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Bodey, Dylan 17 Western Sprint, 1:58.22 2:01.91
28.55 59.83 1:31.70 2:01.91
Event 83 Boys 99 & Under 50 LC Meter Butterfly Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 35.21 35.51
2 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 38.07
3 Gowland, Corin 22 Superfins NT 38.19
4 Ricciardo, Patrick 23 Superfins 41.89 40.76
Event 84 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hull, Grace 13 Breakers, WA 32.79 32.84
2 Stoner, Devon 13 Albany, WA 35.04 35.48
3 Balodis, Zane 13 Arena, WA 36.39 36.31
4 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 35.30 36.95
Event 85 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 34.12 34.14
2 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 35.36 35.20
3 Holloway, James 13 Rockingham, WA 34.21 35.44
Event 86 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jamieson, Sarah 14 Albany, WA 34.50 33.47
2 Marshall, Georgia 14 Swan Hills 33.17 34.53
3 Beaman, Jessica 14 Uwa Uniswim Swim 35.20 34.64
4 Bunker, Jessie 14 West Coast, WA 35.03 34.67
5 Pyke, Chandler 14 Wcac 36.72 34.88
6 Walmsley, Hannah 14 Waroona 35.91 35.93
7 Williams, Sarah 14 Bunbury, WA 35.08 36.09
8 Hooper, Taylor 14 West Coast, WA 36.20 36.31
9 O'Neill, Lyndsay 14 Albany, WA 36.04 36.74
10 Evans, Mia 14 Wcac 37.68 36.95
11 Nash, Tayla 14 South Shore, WA 36.54 37.07
12 Moore, Olivia 14 Wcac 35.59 37.10
Event 87 Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Mitchell, Lawrence 14 Aqua Attack, WA 31.33 31.11
2 Wright, Mitchell 14 West Coast, WA 31.16 31.74
3 Martin, Justin 14 Arena, WA 33.19 32.66
4 Jacobs, Daniel 14 Kalamunda, WA 33.76 33.63
Event 88 Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Faamausili Fala, Adalaid 8 West Coast, WA 50.19 47.68
2 Antonio, Natasha 8 Busselton, WA 52.03 54.10
3 Salmon, Katie 8 Swan Hills 55.64 54.77
4 Holland, Emily 7 Southside Wesley 1:02.52 1:01.70
5 Nurkic, Ella 7 South Shore, WA 1:00.81 1:02.04
6 Shepherd, Kirralee 8 Rockingham, WA 57.16 1:02.23
Event 88 Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Papantoniou, Talia 9 West Coast, WA 45.81 46.73
2 Hull, Abbey-Rose 9 Breakers, WA 49.18 50.74
3 Thornton, Tahlia 9 Breakers, WA 52.18 51.66
4 Foster, Louise 9 West Coast, WA 53.43 53.83
5 Keohane, Jessica 9 Central Aquatic, 54.72 55.93
6 Ellis, Bridget 9 Tuart Hill 55.96 56.62
-- Agron, Monique 9 Victoria Park, W NT DQ
-- Van De Velde, Eliza 9 Kalamunda, WA 53.29 DQ
Event 88 Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Konowalous, Anna 10 Wcac 44.04 44.91
2 Beattie, Teleya 10 Albany, WA 45.01 45.31
3 Robinson, Lauren 10 South Lake Dolph 46.33 47.25
4 Nurkic, Layla 10 South Shore, WA 46.97 48.97
5 Joy, Madeline 10 Albany, WA 50.92 49.88
6 McGillivray, Genavieve 10 Fremantle Port, 51.80 50.09
7 Strachan, Trystan 10 Katanning Amateu 51.48 51.42
8 Schofield, Jemma 10 South Shore, WA 53.51 51.57
9 Cannon, Jamie 10 West Coast, WA 50.43 51.70
10 Manning, Eleanor 10 Arena, WA 50.86 52.10
Event 88 Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Sherrington, Hayley 11 Lesmurdie Legend 40.70 41.24
2 Italiano, Rebecca 11 West Coast, WA 44.28 42.61
3 Kyle, Grace 11 Thornlie 45.55 43.50
4 Agron, Tahlia 11 Victoria Park, W 43.46 43.79
5 Cannon, Jessica 11 West Coast, WA 45.43 44.88
6 Antill, Hayley 11 Swan Hills 43.53 45.86
7 McLaren, Alex 11 Uwa Uniswim Swim 46.95 45.94
8 Baker, Taylor 11 South Shore, WA 47.36 46.00
9 McGillivray, Adelaide 11 Fremantle Port, 48.96 46.32
10 Parks, Kiah 11 Breakers, WA 44.44 46.34
11 White, Ebony 11 Gingin 49.03 46.50
12 O'Donnell, Brierley 11 West Coast, WA 48.32 47.39
13 Bidesi, Georgiana 11 Rockingham, WA 51.86 49.04
14 McAlister, Sidney 11 Bunbury, WA 49.07 49.12
15 George, Alyssa 11 South Shore, WA 46.91 49.49
16 Saggers, Rebecca 11 Newman Churchlan 49.47 50.47
17 McCracken, Chelsea 11 Bunbury, WA 52.53 50.86
18 Walton, Olivia 11 Southside Wesley 51.22 51.83
19 Tonner, Keeley 11 South Shore, WA 50.69 52.07
Event 88 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jensen, Tahlia 12 Bunbury, WA 39.48 40.40
2 Hargrave, Emma 12 Victoria Park, W 39.95 40.88
3 Cayley, Tanisha 12 Kalamunda, WA 43.01 43.87
4 McFarlane, Katie 12 Riverton Aquanau 44.99 43.93
5 Jennings, Emily 12 Arena, WA 43.90 44.00
6 Van De Velde, Hannah 12 Kalamunda, WA 44.38 44.13
7 Bidesi, Sophie 12 Rockingham, WA 44.64 44.70
8 Colligan, Jessica 12 Swan Hills 46.16 45.30
9 Barnes, Jessica 12 Breakers, WA 43.54 45.57
10 Kosovich, Tiana 12 Riverton Aquanau 46.26 45.75
11 Foster, Grace 12 West Coast, WA 48.80 47.00
12 Chodorowski, Nicole 12 Lesmurdie Legend 48.93 47.19
13 Keohane, Louise 12 Central Aquatic, 46.68 47.27
14 Catlin, Talia 12 Swan Hills 48.44 47.31
15 Manning, Bridie 12 Arena, WA 48.39 47.33
Event 89 Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kyriakou, Julian 8 West Coast, WA 56.05 53.54
2 Kinchin, Zachary 8 West Coast, WA 54.51 55.90
3 Teh, Sean 7 Uwa Uniswim Swim 56.96 57.20
4 Foster, Murray 8 West Coast, WA 1:00.89 57.78
5 Blatchford, Jack 8 West Coast, WA 1:00.62 1:00.85
6 Young, Levi 8 West Coast, WA 59.39 1:01.17
Event 89 Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Calleja, Zachariah 9 City of Perth, W 49.70 50.76
2 O'Donnell, Ethan 9 West Coast, WA 48.21 52.30
3 Young, Logan 9 West Coast, WA 54.62 53.73
4 Anderson, Max 9 West Coast, WA 1:00.00 53.87
5 Bonsall, Robert 9 Arena, WA 53.68 54.17
6 Evans, Lochie 9 Wcac 54.05 55.72
-- Long, Angus 9 Wcac 58.18 DQ
Event 89 Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Antonio, Nicholas 10 Busselton, WA 43.21 44.38
2 Faamausili Fala, Malachi 10 West Coast, WA 44.79 47.53
3 Hickey, Scott 10 Thornlie 46.68 48.11
4 Kerrich, Josh 10 West Coast, WA 53.92 50.48
Event 89 Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Martin, Liam 11 Central Aquatic, 40.98 39.93
2 Lindsay, Cooper 11 West Coast, WA 40.65 40.99
3 Murray, Kyle 11 Moo 43.11 41.57
4 Wirawan, Sergio 11 Lawley, WA 46.76 45.05
5 Thornton, Jay 11 Breakers, WA 45.24 46.44
6 Powell, Travis 11 All Saints, WA 46.79 46.47
7 Smolonogov, Joshua 11 Peel Aquatic, WA 49.36 48.29
8 Watkins, Lochie 11 Southside Wesley 51.69 48.43
9 Smith, Jacob 11 Arena, WA 49.07 48.77
10 Smith, Brayden 11 Arena, WA 51.22 49.59
11 Williams, Liam 11 Bunbury, WA 49.03 49.77
12 Marshall, Fraser 11 Swan Hills 49.87 50.01
13 Stewart, Calum 11 Rockingham, WA 50.54 54.81
14 Schaper, Finlay 11 South Shore, WA 50.35 56.34
Event 89 Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Calleja, Ethan 12 City of Perth, W 40.68 40.62
2 Bull, James 12 Central Aquatic, 42.49 42.05
3 Djaffarsah, Jason 12 Thornlie 42.30 42.66
4 George, Isaac 12 Lawley, WA 45.19 42.70
5 Foster, Reilly 12 West Coast, WA 48.58 47.45
6 Wade, Asger 12 West Coast, WA 47.25 47.93
7 Miniello, Luke 12 West Coast, WA 48.99 48.86
Event 90 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Cossill, Ella 13 Uwa Uniswim Swim 27.91 28.20
2 Hewitt, Louise 13 Uwa Uniswim Swim 28.16 28.54
3 Hull, Grace 13 Breakers, WA 28.41 28.68
4 Jones, Mikaylah 13 Kwinana 29.19 28.75
5 Kriening, Emma 13 West Coast, WA 29.12 29.18
6 Stoner, Devon 13 Albany, WA 30.41 30.52
7 Hanna, Ebonee 13 Western Sprint, 30.33 30.94
8 Parks, Teagan 13 Breakers, WA 30.65 31.08
9 Balodis, Zane 13 Arena, WA 31.56 31.15
10 Juffermans, Kirstie 13 Kalamunda, WA 32.79 32.07
11 Gwynne, Chloe 13 Rockingham, WA 32.68 33.93
Event 91 Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Chow, Baoyuan 13 Victoria Park, W 27.67 27.47
2 Freeman, Alexander 13 West Coast, WA 27.87 27.60
3 Pennell, Thomas 13 Wcac 28.44 27.66
4 Throssell, Nicholas 13 Uwa Uniswim Swim 27.81 28.02
5 Botha, Ernst 13 Mandurah, WA 28.39 28.89
6 Teh, Ryan 13 Uwa Uniswim Swim 28.68 28.95
7 Hull, James 13 Central Aquatic, 31.38 31.14
Event 92 Girls 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Britton, Charlotte 20 Superfins 49.86 50.37
2 Munks, Carys 17 Superfins 1:03.07 1:04.84
Event 93 Boys 99 & Under 50 LC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hofer, Joshua 38 City of Perth, W NT 31.18
2 Masters, Brendon 19 Superfins 33.94 32.83
3 Donovan, Stephen 22 South Shore, WA 36.10 35.92
4 Burt, James 16 Superfins 43.80 42.65
5 Prinz, Maximillian 13 West Coast, WA 55.51 54.83