Search Name:

My Swim Results

[ Log In ]

2012 SWA SC State Championships

Challenge Stadium - 11-14 July 2012

Results

 
Event 1  Men 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              15 Perth City           4:05.11    3:58.99   705  
       27.86    58.62  1:30.10  2:01.43  2:30.68  3:00.43  3:30.10  3:58.99
  2 Goldsmith, Lyndon         17 Bunbury, WA          4:02.73    4:08.08   630  
       27.68    58.86  1:30.50  2:02.26  2:33.71  3:05.56  3:37.29  4:08.08
  3 Robb, Jacson              17 All Saints, WA       4:08.75    4:08.60   626  
       27.91    58.78  1:30.37  2:02.21  2:33.80  3:05.72  3:37.50  4:08.60
  4 Rollo, William            15 Perth City           4:17.84    4:12.30   599  
       29.17  1:01.21  1:33.79  2:06.42  2:38.04  3:09.64  3:41.27  4:12.30
  5 Trump, Kieran             16 Perth City           4:17.79    4:12.97   595  
  6 Osborne, Jack             15 Western Sprint,      4:13.34    4:13.37   592  
       28.52  1:00.04  1:32.36  2:04.83  2:37.22  3:09.61  3:41.98  4:13.37
  7 Lee, Damon                16 Breakers, WA         4:23.16    4:17.94   561  
       28.43    59.95  1:32.40  2:05.57  2:38.80  3:12.04  3:45.46  4:17.94
  8 Platt, Jake               17 Western Sprint,      4:25.33    4:23.27   527  
       29.96  1:02.35  1:35.71  2:09.41  2:42.85  3:16.80  3:50.18  4:23.27
  9 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      4:25.60    4:24.01   523  
       29.37  1:01.67  1:35.23  2:09.15  2:42.90  3:16.95  3:50.95  4:24.01
 
Event 2  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pengelly, Jessica         21 Perth City           4:16.51    4:07.19   858  
       28.87    59.92  1:31.32  2:02.84  2:34.20  3:05.50  3:36.67  4:07.19
  2 Throssell, Brianna        16 Perth City           4:12.20    4:09.15   838  
       29.03  1:00.01  1:31.42  2:02.97  2:34.65  3:06.34  3:37.98  4:09.15
  3 Yaksich, Sophie           16 Southside Wesley     4:33.20    4:27.12   680  
       31.00  1:04.78  1:38.75  2:13.12  2:47.07  3:21.38  3:55.30  4:27.12
  4 Murray, Anna              16 South Shore, WA      4:27.30    4:27.13   680  
       30.46  1:04.01  1:38.09  2:12.40  2:46.56  3:20.60  3:54.67  4:27.13
  5 Bird, Kate                19 Perth City           4:29.60    4:27.65   676  
       29.11  1:01.30  1:34.73  2:09.51  2:44.08  3:18.69  3:53.68  4:27.65
  6 Murray, Darian            14 Western Sprint,      4:43.66    4:30.10   657  
       30.21  1:03.51  1:37.30  2:11.71  2:46.19  3:21.20  3:56.36  4:30.10
  7 Masterton, Danieka        16 Breakers, WA         4:39.46    4:39.43   594  
       30.55  1:04.65  1:40.26  2:16.08  2:52.07  3:27.82  4:03.87  4:39.43
  8 Downing, Sacha            15 Uwa Uniswim Swim     4:33.53    4:39.48   593  
       31.32  1:05.77  1:40.97  2:16.78  4:39.48                           
  9 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         4:42.27    4:46.54   551  
       30.98  1:06.07  1:42.39  2:18.83  2:55.81  3:32.77  4:09.81  4:46.54
 
Event 3  Men 99 & Under 400 SC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liam 989           18 Swan Hills           5:11.16    5:21.66     
       35.78  1:17.06  1:58.37  2:39.64  3:21.72  4:03.52  4:42.69  5:21.66
  2 Donovan, Stephen 14       22 South Shore, WA      6:02.82    6:02.69     
       39.85  1:26.49  2:13.18  3:00.29  3:47.50  4:33.20  5:20.25  6:02.69
  3 Gowland, Corin 14         23 Superfins            6:31.22    6:59.57     
  4 Popham, Ben 878           11 Superfins            7:34.17    7:03.44     
              2:34.91  7:03.44                                             
 
Event 4  Women 99 & Under 400 SC Meter Freestyle Multi-Class
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munks, Carys 666          17 Superfins           10:00.89   10:03.50      
     1:08.61  2:24.94  3:42.61  5:00.18  6:18.19  7:35.45  8:51.66 10:03.50
 
Event 5  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollow, Ben                8 Peel Aquatic, WA     1:21.45    1:21.94   164  
       38.58  1:21.94                                                      
  2 Todoro, Adriano            8 Arena, WA            1:22.41    1:22.55   161  
       39.11  1:22.55                                                      
  3 Doherty, Liam              8 All Saints, WA       1:28.31    1:25.53   145  
       40.76  1:25.53                                                      
  4 Mann, Drew                 8 Kalamunda, WA        1:25.76    1:25.68   144  
  5 Loller, Riley              8 Arena, WA            1:28.83    1:27.28   136  
       40.42  1:27.28                                                      
  6 Blacker, Callum            8 Swan Hills           1:35.78    1:30.73   121  
       42.77  1:30.73                                                      
  7 Fazio, Tyler               8 Westside             1:36.42    1:33.25   111  
       43.84  1:33.25                                                      
  8 Joyce, Cooper              8 Swan Hills           1:36.02    1:35.89   102  
       46.95  1:35.89                                                      
  9 Puccini, Tommaso           8 Perth City           1:41.09    1:38.91    93  
       44.66  1:38.91                                                      
 10 Kinchin, Zachary           8 West Coast, WA       1:45.99    1:39.24    92  
       46.99  1:39.24                                                      
 11 Dale, Benjamin             8 Perth City           1:44.41    1:42.03    85  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Thomas             9 Newman Churchlan     1:16.64    1:12.84   234  
       34.05  1:12.84                                                      
  2 Scott, Flynn               9 Geraldton, WA        1:17.81    1:17.03   198  
       36.55  1:17.03                                                      
  3 Corbett, Kieran            9 Arena, WA            1:20.92    1:17.51   194  
       37.00  1:17.51                                                      
  4 Gregory, James             9 Kalamunda, WA        1:22.49    1:17.84   192  
       37.24  1:17.84                                                      
  5 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       1:22.61    1:17.95   191  
  6 Clouston, Angus            9 Arena, WA            1:22.35    1:18.67   186  
       37.52  1:18.67                                                      
  7 Uglow, Luke                9 Bay View Saints      1:21.59    1:18.97   184  
       36.94  1:18.97                                                      
  8 Anderson, Max              9 West Coast, WA       1:20.89    1:19.30   182  
       37.91  1:19.30                                                      
  9 Kempson, Daniel            9 South Lake Dolph     1:22.87    1:21.31   168  
       39.31  1:21.31                                                      
 10 Long, Angus                9 Westside             1:29.21    1:23.45   156  
       37.59  1:23.45                                                      
 11 Caddy, Ben                 9 Tuart Hill           1:24.52    1:24.47   150  
       41.06  1:24.47                                                      
 12 Ori, Samuel                9 Newman Churchlan     1:30.08    1:27.23   136  
       38.49  1:27.23                                                      
 13 Calleja, Zachariah         9 Perth City           1:23.98    1:28.79   129  
       40.07  1:28.79                                                      
 14 Daniel, Lachlan            9 Southside Wesley     1:35.52    1:29.37   127  
       40.88  1:29.37                                                      
 15 Goh, Timothy               9 Southside Wesley     1:31.21    1:29.67   125  
       41.95  1:29.67                                                      
 16 Kyriakou, Julian           9 West Coast, WA       1:27.70    1:30.23   123  
       42.87  1:30.23                                                      
 17 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA       1:30.36    1:30.41   122  
       41.38  1:30.41                                                      
 18 Underdown, Kai             9 Peel Aquatic, WA     1:33.98    1:32.32   115  
 19 Verran, Christopher        9 Kalamunda, WA        1:38.06    1:32.79   113  
       46.08  1:32.79                                                      
 20 Sherrington, William       9 Lesmurdie Legend     1:39.20    1:36.13   102  
       43.22  1:36.13                                                      
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Jack              10 Arena, WA            1:09.04    1:08.10   287  
       32.20  1:08.10                                                      
  2 Faamausili Fala, Malachi  10 West Coast, WA       1:12.96    1:10.91   254  
       32.93  1:10.91                                                      
  3 Davis, Jordan             10 Perth City           1:14.09    1:11.10   252  
       33.92  1:11.10                                                      
  4 Williams, Keigan          10 Peel Aquatic, WA     1:15.59    1:11.25   250  
       32.53  1:11.25                                                      
  5 Bremer, Max               10 Arena, WA            1:18.50    1:12.81   235  
       33.89  1:12.81                                                      
  6 Player, Finlay            10 West Coast, WA       1:14.29    1:13.32   230  
       34.25  1:13.32                                                      
  7 Coyne, Kieran             10 Arena, WA            1:15.60    1:14.61   218  
       35.02  1:14.61                                                      
  8 Lee, Kyle                 10 Golden West Dolp     1:13.47    1:14.88   216  
       33.75  1:14.88                                                      
  9 Natalotto, Jack           10 Aquajets, WA         1:16.33    1:16.17   205  
       35.09  1:16.17                                                      
 10 Brennan, Leroy            10 Geraldton, WA        1:19.69    1:17.83   192  
       37.10  1:17.83                                                      
 11 Croyston, Tyson           10 Albany, WA           1:19.39    1:18.54   187  
       37.87  1:18.54                                                      
 12 Todoro, Luciano           10 Arena, WA            1:18.39    1:18.72   186  
       37.95  1:18.72                                                      
 13 Bonsall, Robert           10 Arena, WA            1:19.61    1:19.47   180  
       38.15  1:19.47                                                      
 14 Jones, Eric               10 Victoria Park, W     1:21.52    1:20.19   176  
       38.85  1:20.19                                                      
 15 Chan, Zachery             10 Victoria Park, W     1:21.75    1:20.67   172  
       38.39  1:20.67                                                      
 
Event 6  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watene, Shinae             8 Swan Hills           1:28.90    1:22.09   239  
       39.80  1:22.09                                                      
  2 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA       1:25.44    1:26.02   208  
       39.27  1:26.02                                                      
  3 Antonio, Natasha           8 Busselton, WA        1:35.75    1:29.32   186  
       41.81  1:29.32                                                      
  4 Jeminson, Isabelle         8 Rockingham, WA       1:37.33    1:31.38   173  
       42.53  1:31.38                                                      
  5 Shepherd, Kirralee         8 Rockingham, WA       1:37.12    1:31.81   171  
       40.29  1:31.81                                                      
  6 Higgins, Brianna           8 Breakers, WA         1:46.85    1:42.90   121  
       47.40  1:42.90                                                      
  7 Rowse, Maya                8 Leisurepark Laze     1:40.77    1:47.07   108  
       55.28  1:47.07                                                      
  8 Holland, Emily             8 Southside Wesley     1:38.98    1:47.87   105  
       48.25  1:47.87                                                      
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend     1:18.28    1:16.21   299  
       36.33  1:16.21                                                      
  2 Thornton, Tahlia           9 Breakers, WA         1:17.66    1:16.23   299  
       36.24  1:16.23                                                      
  3 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA         1:17.30    1:16.64   294  
       36.80  1:16.64                                                      
  4 Parsons, Rori              9 Bunbury, WA          1:18.41    1:18.67   272  
       37.25  1:18.67                                                      
  5 Tindall, Dayna             9 Breakers, WA         1:18.74    1:18.71   272  
       37.28  1:18.71                                                      
  6 Beste, Lily                9 Rockingham, WA       1:25.08    1:19.87   260  
       37.42  1:19.87                                                      
  7 Brooks, Darcey             9 Arena, WA            1:24.22    1:20.21   257  
       38.99  1:20.21                                                      
  8 Faamausili Fala, Adalaid   9 West Coast, WA       1:28.94    1:21.05   249  
       38.86  1:21.05                                                      
  9 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,      1:22.06    1:22.72   234  
       39.49  1:22.72                                                      
 10 Cronje, Tori               9 Perth City           1:25.59    1:23.23   230  
       38.24  1:23.23                                                      
 11 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,     1:26.35    1:24.22   222  
       38.99  1:24.22                                                      
 12 Rideout, Kate              9 Western Sprint,      1:28.21    1:26.76   203  
       41.66  1:26.76                                                      
 13 Archer, Hannah             9 Lesmurdie Legend     1:23.97    1:27.11   200  
       39.66  1:27.11                                                      
 14 Muru, Annika               9 Western Sprint,      1:27.22    1:27.19   200  
       41.31  1:27.19                                                      
 15 Ballard, Kaitlyn           9 Kwinana              1:36.39    1:28.02   194  
       40.71  1:28.02                                                      
 15 Fetherston, Ashleigh       9 Western Sprint,      1:26.22    1:28.02   194  
       42.22  1:28.02                                                      
 17 Lotti, Emma                9 Arena, WA            1:32.30    1:28.06   194  
       42.58  1:28.06                                                      
 18 McNamara, Breanna          9 Kwinana              1:31.72    1:28.56   191  
       42.07  1:28.56                                                      
 19 Horsfall, Maddison         9 Arena, WA            1:27.20    1:29.32   186  
 20 Burkett, Summer            9 Mandurah, WA         1:33.96    1:30.36   179  
       41.39  1:30.36                                                      
 21 Njirich, Mia               9 Perth City           1:36.01    1:30.70   177  
       42.69  1:30.70                                                      
 22 Vladich, Paris             9 Mandurah, WA         1:31.74    1:31.30   174  
       43.36  1:31.30                                                      
 23 Kroyer, Taylor             9 All Saints, WA       1:35.01    1:32.88   165  
       43.14  1:32.88                                                      
 24 Stjepanovic, Tatiana       9 Tuart Hill           1:35.17    1:34.48   157  
       44.26  1:34.48                                                      
 25 Paul, Hallie               9 Perth City           1:35.56    1:35.35   153  
       42.67  1:35.35                                                      
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rego, Brooke              10 Perth City           1:09.98    1:08.08   420  
       31.94  1:08.08                                                      
  2 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA       1:14.10    1:12.21   352  
       34.28  1:12.21                                                      
  3 Robinson, Lauren          10 Kalamunda, WA        1:15.46    1:13.03   340  
       35.06  1:13.03                                                      
  4 Pratt, Chalise            10 Arena, WA            1:15.33    1:13.35   336  
       34.79  1:13.35                                                      
  5 Maynard, Micheala         10 Swan Hills           1:18.03    1:13.74   331  
       34.20  1:13.74                                                      
  6 Beattie, Teleya           10 Albany, WA           1:20.43    1:14.98   314  
  7 Vergone, Sophie           10 Waroona              1:16.61    1:15.12   313  
       35.79  1:15.12                                                      
  8 Strachan, Trystan         10 Katanning            1:17.85    1:15.73   305  
  9 Muru, Carolin             10 Western Sprint,      1:15.73    1:15.91   303  
 10 Haitjema, Molly           10 West Coast, WA       1:19.52    1:17.27   287  
 11 Valentim, Tatiana         10 Arena, WA            1:18.53    1:17.54   284  
       36.07  1:17.54                                                      
 12 Cannon, Jamie             10 West Coast, WA       1:20.37    1:18.02   279  
       36.60  1:18.02                                                      
 13 Allan, Jasmin             10 Peel Aquatic, WA     1:20.02    1:19.18   267  
       36.00  1:19.18                                                      
 14 Angelidis, Natasha        10 Riverside Swimmi     1:19.52    1:19.38   265  
       37.79  1:19.38                                                      
 15 Leather, Alexandra        10 Peel Aquatic, WA     1:20.11    1:20.19   257  
       36.66  1:20.19                                                      
 16 Algar, Jessica            10 West Coast, WA       1:21.84    1:20.62   253  
       38.70  1:20.62                                                      
 17 Maloney, Mary-Grace       10 West Coast, WA       1:21.90    1:21.15   248  
       38.75  1:21.15                                                      
 18 Sillence, Scarlett        10 Bay View Saints      1:20.80    1:21.25   247  
       37.59  1:21.25                                                      
 19 Smit, Rhiannon            10 Perth City           1:19.09    1:22.84   233  
       38.12  1:22.84                                                      
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Joel                11 West Coast, WA       1:08.41    1:05.21   327  
       32.14  1:05.21                                                      
  2 Spencer, Seth             11 Peel Aquatic, WA     1:09.78    1:07.72   292  
  3 Thornton, Jay             11 Breakers, WA         1:08.87    1:07.81   291  
       32.51  1:07.81                                                      
  4 Osborne, Harley           11 Western Sprint,      1:09.22    1:08.23   285  
       32.38  1:08.23                                                      
  5 Heslop, Jamie             11 Western Sprint,      1:07.47    1:08.61   281  
       32.01  1:08.61                                                      
  6 Nguyen, Kent              11 West Coast, WA       1:11.08    1:08.86   277  
       32.05  1:08.86                                                      
  7 Brennan, Ziggy            11 Geraldton, WA        1:09.02    1:09.63   268  
       33.61  1:09.63                                                      
  8 Loller, Brodie            11 Arena, WA            1:14.31    1:11.65   246  
       34.52  1:11.65                                                      
  9 Stewart, Calum            11 Rockingham, WA       1:13.85    1:12.15   241  
       33.99  1:12.15                                                      
 10 Branch, Riley             11 Mandurah, WA         1:13.53    1:12.73   235  
       34.61  1:12.73                                                      
 11 Joyce, Rielly             11 Swan Hills           1:14.85    1:14.03   223  
       35.11  1:14.03                                                      
 12 Antonio, Nicholas         11 Busselton, WA        1:14.78    1:14.17   222  
       35.64  1:14.17                                                      
 13 Burd, Matthew             11 South Lake Dolph     1:15.31    1:15.98   206  
       34.79  1:15.98                                                      
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Ethan           12 Rockingham, WA       1:03.15    1:00.43   411  
       29.40  1:00.43                                                      
  2 Jones, Taj                12 West Coast, WA       1:05.81    1:01.10   397  
       29.45  1:01.10                                                      
  3 Sillence, Raife           12 Bay View Saints      1:05.39    1:02.68   368  
       30.12  1:02.68                                                      
  4 Smith, Callan             12 Breakers, WA         1:06.44    1:04.01   346  
       30.78  1:04.01                                                      
  5 Cumming, Tom              12 West Coast, WA       1:05.12    1:05.20   327  
       31.03  1:05.20                                                      
  6 Blake, Jonte              12 Kalgoorlie           1:06.66    1:05.34   325  
  7 Lauriston, Callum         12 Perth City           1:10.26    1:05.90   317  
       31.91  1:05.90                                                      
  8 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA            1:06.97    1:06.45   309  
       31.09  1:06.45                                                      
  9 Hedges, Jake              12 Peel Aquatic, WA     1:11.47    1:07.21   298  
       30.75  1:07.21                                                      
 10 Johansen, Bryce           12 Leisurepark Laze     1:11.40    1:07.49   295  
       31.70  1:07.49                                                      
 11 Brunings, Cheerico        12 Mandurah, WA         1:10.69    1:08.34   284  
       32.73  1:08.34                                                      
 12 Lotti, Dylan              12 Arena, WA            1:10.72    1:08.69   280  
       32.10  1:08.69                                                      
 13 Johannes, Jay             12 Arena, WA            1:10.59    1:08.94   277  
       33.10  1:08.94                                                      
 14 Mansfield, Blake          12 Kalamunda, WA        1:10.30    1:09.14   274  
       33.41  1:09.14                                                      
 15 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie             1:07.64    1:09.19   274  
       32.23  1:09.19                                                      
 16 Masolin, Shane            12 Arena, WA            1:10.34    1:09.54   269  
       32.48  1:09.54                                                      
 17 Calleja, Ethan            12 Perth City           1:11.93    1:11.84   244  
       32.60  1:11.84                                                      
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prescott, Jaime           11 Western Sprint,      1:04.15    1:02.55   542  
       30.01  1:02.55                                                      
  2 Eastwood, Kelsey          11 Swan Hills           1:08.75    1:05.77   466  
       32.17  1:05.77                                                      
  3 Patterson, Joely          11 Southside Wesley     1:08.99    1:07.01   441  
       32.61  1:07.01                                                      
  4 Sherrington, Hayley       11 Lesmurdie Legend     1:08.96    1:07.42   433  
       32.04  1:07.42                                                      
  5 Antill, Hayley            11 Swan Hills           1:10.55    1:08.12   419  
       33.95  1:08.12                                                      
  6 Parks, Kiah               11 Breakers, WA         1:12.49    1:08.76   408  
       33.18  1:08.76                                                      
  7 Kolln, Tayla              11 Geraldton, WA        1:10.89    1:09.02   403  
       32.38  1:09.02                                                      
  8 Claxton, Helen            11 Arena, WA            1:13.06    1:09.56   394  
       32.65  1:09.56                                                      
  9 Mawhirt, Nikita           11 Perth City           1:12.75    1:10.58   377  
       33.36  1:10.58                                                      
 10 Yates, Cheyenne           11 Southside Wesley     1:13.29    1:10.74   374  
       33.13  1:10.74                                                      
 11 Sauzier, Chloe            11 Lesmurdie Legend     1:15.02    1:10.89   372  
       33.25  1:10.89                                                      
 12 Walton, Grace             11 Peel Aquatic, WA     1:12.90    1:11.00   370  
       32.38  1:11.00                                                      
 13 Ho, Alexandra             11 Bay View Saints      1:12.70    1:11.02   370  
       33.34  1:11.02                                                      
 14 Izaguirre, Ebony          11 Mandurah, WA         1:11.10    1:11.14   368  
       33.15  1:11.14                                                      
 15 Canavate-Blankendaal, Te  11 Rockingham, WA       1:12.13    1:11.25   366  
       33.75  1:11.25                                                      
 16 Weekes, Kayla             11 All Saints, WA       1:14.41    1:12.36   350  
       34.17  1:12.36                                                      
 17 Smit, Emilia              11 Perth City           1:15.66    1:12.51   348  
       33.62  1:12.51                                                      
 18 Hopkins, Jasmine          11 Georgiana Molloy     1:13.11    1:12.97   341  
       34.35  1:12.97                                                      
 19 McPherson, Serena         11 Western Sprint,      1:12.08    1:13.24   337  
 20 Vafeas, Annika            11 Arena, WA            1:14.49    1:13.35   336  
       35.30  1:13.35                                                      
 21 Greaves, Jasmine          11 Breakers, WA         1:16.67    1:13.82   329  
       34.74  1:13.82                                                      
 22 Italiano, Rebecca         11 West Coast, WA       1:16.25    1:14.47   321  
       34.62  1:14.47                                                      
 23 Bristow, Macey            11 Western Sprint,      1:16.49    1:14.51   320  
       35.21  1:14.51                                                      
 24 Steven-Biggs, Claire      11 Arena, WA            1:14.48    1:15.06   313  
       35.60  1:15.06                                                      
 25 Fink, Georgie             11 Rockingham, WA       1:15.46    1:15.13   312  
       35.56  1:15.13                                                      
 26 Moore, Laura              11 Westside             1:13.41    1:15.17   312  
       35.51  1:15.17                                                      
 27 Trainer, Skye             11 Mandurah, WA         1:16.29    1:15.24   311  
       35.42  1:15.24                                                      
 28 Cawood, Lily              11 Swan Hills           1:14.22    1:16.74   293  
       36.41  1:16.74                                                      
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Tahlia            12 Bunbury, WA          1:05.72    1:03.86   509  
       31.02  1:03.86                                                      
  2 Grotegoed, Coco           12 Perth City           1:04.56    1:03.87   509  
       30.77  1:03.87                                                      
  3 Coten, Claire             12 South Shore, WA      1:06.44    1:04.52   494  
       30.79  1:04.52                                                      
  4 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA       1:05.07    1:04.58   492  
       31.07  1:04.58                                                      
  5 Munks, Sian               12 West Coast, WA       1:08.47    1:04.94   484  
       31.00  1:04.94                                                      
  6 Gower, Rachel             12 Bay View Saints      1:07.65    1:06.18   457  
       30.96  1:06.18                                                      
  7 McGrath, Lauren           12 Geraldton, WA        1:07.52    1:06.60   449  
       32.28  1:06.60                                                      
  8 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA         1:06.61    1:06.77   445  
       31.27  1:06.77                                                      
  9 Njirich, Lexi             12 Perth City           1:11.79    1:07.18   437  
       32.04  1:07.18                                                      
 10 Andrews, Kitty            12 Western Sprint,      1:10.36    1:07.69   427  
       33.72  1:07.69                                                      
 11 Doherty, Niamh            12 All Saints, WA       1:10.38    1:07.79   426  
       32.31  1:07.79                                                      
 12 Evans, Abbey              12 Breakers, WA         1:08.66    1:07.98   422  
       32.37  1:07.98                                                      
 13 Dubois, Isabel            12 Bunbury, WA          1:10.78    1:07.99   422  
       33.40  1:07.99                                                      
 14 Lea, Aimee                12 Arena, WA            1:12.88    1:08.16   419  
       31.68  1:08.16                                                      
 15 Cannon, Jessica           12 West Coast, WA       1:09.52    1:08.32   416  
       32.43  1:08.32                                                      
 16 Van Kampen, Elena         12 Breakers, WA         1:09.26    1:08.48   413  
       33.20  1:08.48                                                      
 17 Forrest, Celeste          12 Bunbury, WA          1:11.04    1:08.56   411  
       32.89  1:08.56                                                      
 18 Teuchert, Taylor          12 Southside Wesley     1:11.31    1:08.91   405  
       32.14  1:08.91                                                      
 19 Harding, Rachael          12 Southside Wesley     1:11.14    1:08.92   405  
       32.38  1:08.92                                                      
 20 Thin, Kirsten             12 Lesmurdie Legend     1:12.74    1:09.66   392  
       32.50  1:09.66                                                      
 21 Strachan, Nadia           12 Mandurah, WA         1:09.36    1:09.96   387  
       32.55  1:09.96                                                      
 22 Claxton, Jessica          12 Arena, WA            1:11.31    1:10.47   379  
       33.66  1:10.47                                                      
 23 Morrow, Sachi             12 Leisurepark Laze     1:12.73    1:10.53   378  
       33.37  1:10.53                                                      
 24 Brogan, Niamh             12 Uwa Uniswim Swim     1:11.50    1:10.91   372  
       34.11  1:10.91                                                      
 25 Nguyen, Yuki              12 West Coast, WA       1:12.61    1:11.09   369  
       33.40  1:11.09                                                      
 26 Drake-Brockman, Sophie    12 Southside Wesley     1:12.67    1:11.60   361  
       34.09  1:11.60                                                      
 27 Van De Velde, Hannah      12 Kalamunda, WA        1:12.74    1:11.93   356  
       33.49  1:11.93                                                      
 28 Ford, Caitlin             12 Southside Wesley     1:10.39    1:12.09   354  
       34.16  1:12.09                                                      
 29 Baker, Taylor             12 South Shore, WA      1:12.77    1:12.50   348  
       33.47  1:12.50                                                      
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muller, Kyle              13 Breakers, WA         2:25.83    2:23.09   455  
       30.88  1:06.35  1:48.77  2:23.09                                    
  2 Harley, George            13 Breakers, WA         2:31.78    2:23.27   453  
       31.13  1:09.57  1:49.40  2:23.27                                    
  3 Freeman, Alexander        13 West Coast, WA       2:26.93    2:23.50   451  
       31.22  1:10.38  1:52.53  2:23.50                                    
  4 Pollard, Kieren           13 Breakers, WA         2:28.08    2:27.15   418  
       32.07  1:10.19  1:52.85  2:27.15                                    
  5 Pennell, Thomas           13 Westside             2:34.31    2:28.79   404  
       30.28  1:11.19  1:53.63  2:28.79                                    
  6 Robinson, William         13 Victoria Park, W     2:32.30    2:30.73   389  
       33.71  1:12.07  1:54.62  2:30.73                                    
  7 Verran, Michael           13 Kalamunda, WA        2:38.45    2:35.91   351  
       34.10  1:12.10  2:01.90  2:35.91                                    
  8 Winstanley, Scott         13 Armadale Kelmsco     2:38.96    2:36.16   350  
       33.41  1:13.89  2:02.42  2:36.16                                    
  9 Rollo, Nicholas           13 Perth City           2:48.30    2:39.69   327  
       34.13  1:15.05  2:03.08  2:39.69                                    
 10 Hunter, Taite             13 Mandurah, WA         2:43.03    2:40.43   323  
       36.81  1:15.93  2:04.37  2:40.43                                    
 11 Ireland, Bailey           13 Albany, WA           2:38.60    2:41.28   317  
       34.29  1:16.63  2:04.85  2:41.28                                    
 12 Orton, Michael            13 South Lake Dolph     2:42.70    2:41.49   316  
       34.34  1:15.73  2:04.77  2:41.49                                    
 13 Vergone, Jake             13 Waroona              2:39.22    2:42.28   312  
              1:18.67  2:05.04  2:42.28                                    
 14 Downes, Lewis             13 Arena, WA            2:41.68    2:44.66   298  
       35.69  1:18.46  2:07.67  2:44.66                                    
 
Event 9  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA       2:16.82    2:11.68   584  
       28.57  1:02.59  1:40.91  2:11.68                                    
  2 Milligan, Alex            14 West Coast, WA       2:21.04    2:14.03   554  
       28.88  1:04.25  1:41.38  2:14.03                                    
  3 Smith, Jake               14 Breakers, WA         2:22.89    2:17.12   517  
       29.59  1:05.17  1:44.67  2:17.12                                    
  4 McGowan, Brody            14 Breakers, WA         2:22.03    2:20.68   479  
       29.29  1:03.95  1:46.79  2:20.68                                    
  5 Dubois, Jacob             14 Bunbury, WA          2:27.66    2:23.17   454  
       30.25  1:05.16  1:49.77  2:23.17                                    
  6 Bevan, Zachary            14 Rockingham, WA       2:27.85    2:24.89   438  
       30.83  1:06.86  1:51.95  2:24.89                                    
  7 McCracken, Gerred         14 Bunbury, WA          2:32.60    2:25.63   431  
       31.05  1:07.40  1:51.32  2:25.63                                    
  8 De Villiers, Tristan      14 Arena, WA            2:29.73    2:26.01   428  
       33.41  1:08.27  1:52.31  2:26.01                                    
  9 Harding, Matthew          14 Southside Wesley     2:35.31    2:26.09   427  
       29.49  1:06.79  1:52.08  2:26.09                                    
 10 Botha, Ernst              14 Mandurah, WA         2:30.71    2:27.58   414  
       32.70  1:09.21  1:52.47  2:27.58                                    
 11 Stockwell, Oliver         14 Westside             2:29.96    2:30.08   394  
       29.58  1:07.80  1:53.30  2:30.08                                    
 12 Jeffery, Fraser           14 Broome, WA           2:31.11    2:30.66   390  
       32.57  1:10.85  1:55.03  2:30.66                                    
 13 Downie, Lewis             14 West Coast, WA       2:33.17    2:30.98   387  
       32.84  1:10.54  1:59.05  2:30.98                                    
 14 Morgan, Nicolas           14 All Saints, WA       2:39.12    2:32.90   373  
       32.68  1:09.57  1:57.86  2:32.90                                    
 15 Sutton, Dane              14 Arena, WA            2:41.73    2:34.53   361  
       33.10  1:13.67  1:58.97  2:34.53                                    
 16 Campbell, Tate            14 All Saints, WA       2:37.71    2:37.12   343  
       32.50  1:12.26  2:01.33  2:37.12                                    
 17 Denehey, Sean             14 Bunbury, WA          2:39.29    2:38.26   336  
       35.76  1:16.68  2:03.19  2:38.26                                    
 18 Mahon, Daniel             14 Bunbury, WA          2:30.57    2:38.88   332  
       33.49           2:01.54  2:38.88                                    
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              13 Perth City           2:28.38    2:21.08   688  
       30.76  1:07.29  1:50.06  2:21.08                                    
  2 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA       2:24.29    2:25.31   630  
       31.40  1:10.21  1:52.09  2:25.31                                    
  3 Hull, Grace               13 Breakers, WA         2:29.77    2:25.53   627  
       31.16  1:07.73  1:52.25  2:25.53                                    
  4 Lee, Robyn                13 Breakers, WA         2:31.78    2:29.34   580  
       30.74  1:07.93  1:54.34  2:29.34                                    
  5 Bristow, Teisha           13 Western Sprint,      2:36.16    2:33.53   534  
       33.86  1:13.58  1:56.26  2:33.53                                    
  6 Hargrave, Emma            13 Victoria Park, W     2:40.82    2:33.83   531  
       31.93  1:10.42  1:55.58  2:33.83                                    
  7 Jones, Mikaylah           13 Kwinana              2:35.05    2:34.16   528  
       31.30  1:13.91  1:58.61  2:34.16                                    
  8 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     2:45.01    2:35.90   510  
       33.23  1:11.44  2:00.29  2:35.90                                    
  9 Goy, Karla                13 Perth City           2:39.55    2:40.61   466  
       33.50  1:13.55  2:04.86  2:40.61                                    
 10 Juffermans, Kirstie       13 Kalamunda, WA        2:53.32    2:41.70   457  
       35.34  1:17.30  2:03.76  2:41.70                                    
 11 Zappacosta, Tiana         13 Victoria Park, W     2:47.78    2:41.81   456  
       34.51  1:16.40  2:06.92  2:41.81                                    
 12 Whyte, Fabiola            13 Victoria Park, W     2:48.01    2:42.28   452  
       34.63  1:17.05  2:06.58  2:42.28                                    
 13 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       2:44.77    2:44.35   435  
       34.27  1:14.24  2:05.87  2:44.35                                    
 14 Fetherston, Emily         13 Western Sprint,      2:51.88    2:45.77   424  
       35.11  1:17.54  2:07.11  2:45.77                                    
 15 Rideout, Karis            13 Western Sprint,      2:44.63    2:45.99   422  
       35.11  1:18.25  2:06.86  2:45.99                                    
 16 Gwynne, Chloe             13 Rockingham, WA       2:49.73    2:46.42   419  
       36.28  1:18.67  2:09.46  2:46.42                                    
 17 Cheng, Zheng Xin          13 Victoria Park, W     2:39.69    2:48.07   407  
       35.72  1:17.36  2:07.47  2:48.07                                    
 18 Welsh, Georgia            13 Southside Wesley     2:41.90    2:48.27   406  
       33.77  1:15.57  2:09.84  2:48.27                                    
 19 Hanna, Ebonee             13 Western Sprint,      2:50.75    2:49.22   399  
       35.66  1:17.71  2:09.06  2:49.22                                    
 20 Reidy-Crofts, Eleni       13 Southside Wesley     2:51.61    2:50.14   392  
       37.82  1:19.44  2:12.31  2:50.14                                    
 21 Dowie, Jordan             13 South Shore, WA      2:50.26    2:50.29   391  
       37.93  1:21.93  2:11.01  2:50.29                                    
 22 Sadek, Farah              13 West Coast, WA       2:53.40    2:50.33   391  
       37.21  1:21.65  2:11.73  2:50.33                                    
 23 Burgos, Alyssa            13 Western Sprint,      2:46.29    2:51.91   380  
       36.24  1:18.42  2:12.05  2:51.91                                    
 24 Miller, Hannah            13 Kwinana              2:47.09    2:52.02   380  
       37.06  1:21.29  2:14.46  2:52.02                                    
 -- Beesley, Brittany         13 Arena, WA            2:40.25         DQ        
       31.57  1:11.64  2:00.92       DQ                                    
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tonner, Jordana           14 South Shore, WA      2:28.37    2:27.95   597  
       29.72  1:08.05  1:54.47  2:27.95                                    
  2 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           2:33.30    2:33.28   537  
       32.97  1:09.10  1:56.97  2:33.28                                    
  3 Bunning, Tayla            14 Western Sprint,      2:32.46    2:33.47   535  
       31.97  1:11.97  1:56.29  2:33.47                                    
  4 Carstens, Shelby          14 West Coast, WA       2:33.75    2:34.17   527  
       33.77  1:13.91  1:58.66  2:34.17                                    
  5 Williams, Taylor          14 Bunbury, WA          2:39.80    2:36.19   507  
       33.21  1:11.80  2:00.23  2:36.19                                    
  6 Schultz, Sarah            14 Kalamunda, WA        2:41.56    2:36.72   502  
       32.31  1:11.58  2:00.57  2:36.72                                    
  7 Browne, Avalon            14 Rockingham, WA       2:44.16    2:41.27   461  
       32.98  1:14.78  2:04.91  2:41.27                                    
  8 Walmsley, Hannah          14 Waroona              2:39.02    2:41.82   456  
       33.74  1:15.09  2:04.66  2:41.82                                    
  9 Maxwell, Poppy            14 Peel Aquatic, WA     2:38.64    2:42.49   450  
       34.27  1:15.26  2:05.62  2:42.49                                    
 10 Saetang, Lisa             14 All Saints, WA       2:43.04    2:42.80   448  
       34.09  1:14.62  2:06.35  2:42.80                                    
 11 Jamieson, Sarah           14 Albany, WA           2:45.76    2:43.84   439  
       35.91  1:15.63  2:07.83  2:43.84                                    
 12 McGhee, Shenae            14 Waroona              2:47.54    2:43.88   439  
       35.59  1:19.81  2:05.18  2:43.88                                    
 13 Tuchaai, Ellie            14 Westside             2:47.28    2:46.49   419  
       34.83  1:17.81  2:08.91  2:46.49                                    
 14 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA            2:50.29    2:46.66   417  
       36.33  1:16.82  2:08.39  2:46.66                                    
 15 Short, Brianna            14 Geraldton, WA        2:46.73    2:46.93   415  
       31.98  1:15.23  2:06.70  2:46.93                                    
 16 Atkinson, Daniella        14 Albany, WA           2:50.10    2:49.64   396  
       38.51  1:22.06  2:11.90  2:49.64                                    
 17 Jackson, Lucy             14 Busselton, WA        2:51.08    2:50.88   387  
       36.65  1:20.61  2:11.33  2:50.88                                    
 18 Branch, Jordan            14 Mandurah, WA         2:48.23    2:53.72   368  
       37.55  1:21.14  2:12.55  2:53.72                                    
 
Event 11  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van-Nieuwburg, Justin     15 Aquajets, WA         1:01.52      58.89   557  
       27.63    58.89                                                      
  2 McClelland, Josh          15 Peel Aquatic, WA     1:01.42      59.28   546  
       27.33    59.28                                                      
  3 Fielding, Brett           15 Perth City           1:03.91    1:00.71   509  
       28.99  1:00.71                                                      
  4 Kendall, Jordon           15 Bunbury, WA          1:00.76    1:01.03   501  
       28.54  1:01.03                                                      
  5 Warnock, Andrew           15 Uwa Uniswim Swim     1:01.99    1:02.06   476  
       29.16  1:02.06                                                      
  6 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA         1:03.49    1:02.33   470  
       28.66  1:02.33                                                      
  7 Atkin, Jack               15 Southside Wesley     1:03.72    1:03.29   449  
       29.09  1:03.29                                                      
  8 Wright, Mitchell          15 West Coast, WA       1:07.10    1:03.62   442  
       29.24  1:03.62                                                      
  9 Tan, Hock                 15 All Saints, WA       1:04.94    1:04.58   423  
       29.50  1:04.58                                                      
 
Event 11  Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Andrew            16 Western Sprint,        57.08      55.92   651  
       25.74    55.92                                                      
  2 Staffe, Luke              16 Arena, WA              59.55      59.12   551  
       27.81    59.12                                                      
  3 Claxton, Robbie           16 Arena, WA            1:04.25    1:01.65   486  
       27.78  1:01.65                                                      
  4 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA      1:02.65    1:02.92   457  
       30.01  1:02.92                                                      
  5 Kapp, Marco               16 Arena, WA            1:04.64    1:03.12   453  
       29.27  1:03.12                                                      
  6 Regnaud, Alex             16 Western Sprint,      1:05.34    1:03.28   449  
       28.51  1:03.28                                                      
  7 Armstrong, Lachlan        16 Perth City           1:04.71    1:03.63   442  
       29.55  1:03.63                                                      
  8 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA       1:04.79    1:04.27   429  
       29.17  1:04.27                                                      
 
Event 11  Boys 17-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Christopher   18 Perth City           1:00.25    1:00.06   525  
       27.92  1:00.06                                                      
  2 Taylor, Ashley            17 West Coast, WA       1:03.80    1:02.47   467  
       28.49  1:02.47                                                      
  3 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic, WA     1:04.68    1:02.70   462  
       28.56  1:02.70                                                      
  4 Bennier, Brandon          17 Kalamunda, WA        1:03.40    1:02.73   461  
       29.13  1:02.73                                                      
  5 Henworth, Ciaran          17 Mandurah, WA         1:02.73    1:03.57   443  
       28.13  1:03.57                                                      
 
Event 12  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unwin, Chelsea            15 Western Sprint,      1:05.68    1:05.87   583  
       30.91  1:05.87                                                      
  2 Smith, Kate               15 Central Aquatic,     1:08.44    1:06.80   559  
       30.22  1:06.80                                                      
  3 Emmett, Maggie            15 Arena, WA            1:02.98    1:08.80   512  
       30.89  1:08.80                                                      
  4 Pouwelsen, Jemma          15 Albany, WA           1:11.14    1:09.06   506  
       31.56  1:09.06                                                      
  5 Russell, Bianca           15 Rockingham, WA       1:14.23    1:09.30   501  
       32.36  1:09.30                                                      
  6 Ho, Beatrice              15 Bay View Saints      1:10.83    1:10.27   480  
       31.93  1:10.27                                                      
  7 Burnett, Danica           15 West Coast, WA       1:11.75    1:11.22   461  
       32.88  1:11.22                                                      
 
Event 12  Girls 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Throssell, Brianna        16 Perth City           1:00.79    1:01.08   732  
       29.39  1:01.08                                                      
  2 Stimson, Jasmine          16 Arena, WA            1:06.89    1:03.80   642  
       29.51  1:03.80                                                      
  3 Shepherd, Caitlin         16 Westside             1:05.53    1:05.01   607  
       30.12  1:05.01                                                      
  4 Saxton, Jemma             16 All Saints, WA       1:05.37    1:06.03   579  
       30.69  1:06.03                                                      
  5 Hodgetts, Alisha          16 West Coast, WA       1:10.52    1:07.37   545  
       31.11  1:07.37                                                      
  6 Yaksich, Sophie           16 Southside Wesley     1:08.68    1:08.84   511  
       31.74  1:08.84                                                      
  7 Spittal, Sarah            16 Kalamunda, WA        1:11.19    1:11.89   449  
       32.32  1:11.89                                                      
 
Event 12  Girls 17-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Kacey          18 Arena, WA            1:00.07    1:01.66   711  
       28.84  1:01.66                                                      
  2 Okulicz, Danae            17 Arena, WA            1:04.02    1:03.44   653  
       29.42  1:03.44                                                      
  3 Schultz, Adele            17 Bunbury, WA          1:03.70    1:05.53   592  
       30.54  1:05.53                                                      
  4 Hamilton, Sarah           17 Aqua Attack, WA      1:08.06    1:08.74   513  
       30.64  1:08.74                                                      
  5 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph     1:08.58    1:09.82   490  
       31.22  1:09.82                                                      
  6 Pyke, Ashton              17 Westside             1:11.58    1:10.59   474  
       31.86  1:10.59                                                      
  7 Jose, Fabienne            17 Westside             1:09.82    1:11.14   463  
       31.74  1:11.14                                                      
 
Event 13  Men 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Robert             18 Peel Aquatic, WA       29.65      28.46   698  
  2 Sucipto, Tommy            17 Leisurepark Laze       28.38      28.60   688  
  3 Bremer, Lennard           17 West Coast, WA         29.91      28.78   675  
  4 Lindsay, Ben              19 West Coast, WA         28.78      29.06   655  
  5 Tidboald, Gregg           22 West Coast, WA         29.60      29.19   647  
  6 Franks, Rory              16 All Saints, WA         30.15      30.03   594  
  7 Wright, Liam              16 Bunbury, WA            31.72      31.44   518  
  8 Basson, Luke              20 Westside               32.29      31.95   493  
  9 Ashworth, Liam            15 Kalamunda, WA          32.47      32.19   482  
 10 Stockwell, Dean           46 Westside               32.69      32.55   466  
 11 Claxton, James            15 Arena, WA              32.90      32.57   465  
 12 Jackson, Jason            17 West Coast, WA         33.53      32.80   456  
 13 Basson, Oliver            20 Westside               33.99      33.24   438  
 14 Chow, Baoyuan             13 All Saints, WA         34.25      33.41   431  
 15 Atkin, Jack               15 Southside Wesley       34.06      34.26   400  
 16 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic, WA       34.16      36.96   318  
 
Event 14  Women 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spurr, Justine            17 South Shore, WA        34.19      33.26   649  
  2 (V) Houghton, Brittany    21 Slc Aquadot, Nsw       35.87      33.53   633  
  2 Dixon, Talara-Jade        15 Broome, WA             34.83     J33.65   626  
  3 De Vries, Sigrid          19 Westside               35.41     J33.87   614  
  5 Halden, Laura             19 Western Sprint,        34.77      34.80   566  
  6 Colreavy, Montana         17 Perth City             34.20      35.17   549  
  7 Bristow, Logan            15 Western Sprint,        35.10      35.56   531  
  8 Chaisty, Kate             16 Southside Wesley       34.79      35.67   526  
  9 Farmer, Emily             17 Kalamunda, WA          35.84      35.83   519  
 10 Nash, Tayla               15 South Shore, WA        36.17      36.08   508  
 11 Hodgetts, Alisha          16 West Coast, WA         35.24      36.39   495  
 12 Bristow, Teisha           13 Western Sprint,        36.80      36.48   492  
 13 Crock, Katelyn            13 Peel Aquatic, WA       37.56      36.61   486  
 14 Masterton, Danieka        16 Breakers, WA           36.24      36.74   481  
 15 Loader, Niamh             15 Mandurah, WA           37.59      37.23   462  
 16 Williams, Taylor          14 Bunbury, WA            37.97      37.79   442  
 17 McGhee, Shenae            14 Waroona                38.25      37.92   438  
 18 Langford, Katherine       16 South Shore, WA        35.09      38.63   414  
 19 Teuchert, Taylor          12 Southside Wesley       38.21      39.24   395  
 
Event 15  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todoro, Adriano            8 Arena, WA              43.80      42.38   151  
  2 Mann, Drew                 8 Kalamunda, WA          44.35      43.21   143  
  3 Hollow, Ben                8 Peel Aquatic, WA       42.69      43.31   142  
  4 Loller, Riley              8 Arena, WA              46.99      46.34   116  
  5 Fazio, Tyler               8 Westside               45.42      46.65   113  
  6 Doherty, Liam              8 All Saints, WA         45.89      46.69   113  
  7 Joyce, Cooper              8 Swan Hills             45.66      48.02   104  
  8 Puccini, Tommaso           8 Perth City             51.38      50.19    91  
  9 Kinchin, Zachary           8 West Coast, WA         51.22      52.67    79  
 10 Dale, Benjamin             8 Perth City             51.38      53.72    74  
 -- Blacker, Callum            8 Swan Hills             50.32         DQ        
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Thomas             9 Newman Churchlan       40.18      39.14   192  
  2 Otsuka, Sora               9 West Coast, WA         39.35      39.76   183  
  3 Long, Angus                9 Westside               40.91      40.86   169  
  4 Kempson, Daniel            9 South Lake Dolph       44.50      41.06   166  
  5 Devapriya, Radhishana      9 All Saints, WA         42.74      41.99   156  
  6 Scott, Flynn               9 Geraldton, WA          44.54      42.08   155  
  7 Corbett, Kieran            9 Arena, WA              42.48      42.26   153  
  8 Uglow, Luke                9 Bay View Saints        41.81      42.56   149  
  9 Caddy, Ben                 9 Tuart Hill             44.31      43.06   144  
 10 White, Thomas              9 West Coast, WA         42.28      43.39   141  
 11 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA         46.12      43.58   139  
 12 Goh, Timothy               9 Southside Wesley       45.30      45.08   126  
 13 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA         45.73      45.95   119  
 14 Daniel, Lachlan            9 Southside Wesley       47.55      46.20   117  
 15 Calleja, Zachariah         9 Perth City             44.76      46.78   112  
 16 Kyriakou, Julian           9 West Coast, WA         48.51      47.48   107  
 17 Ori, Samuel                9 Newman Churchlan       46.56      49.63    94  
 18 Underdown, Kai             9 Peel Aquatic, WA       49.54      49.83    93  
 19 Verran, Christopher        9 Kalamunda, WA          49.20      51.31    85  
 
Event 15  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Jack              10 Arena, WA              36.12      36.09   245  
  2 Player, Finlay            10 West Coast, WA         38.15      36.92   229  
  3 Bremer, Max               10 Arena, WA              38.51      37.55   218  
  4 Faamausili Fala, Malachi  10 West Coast, WA         39.83      37.70   215  
  5 Williams, Keigan          10 Peel Aquatic, WA       39.10      37.89   212  
  6 Coyne, Kieran             10 Arena, WA              38.97      38.27   206  
  7 Natalotto, Jack           10 Aquajets, WA           39.71      38.92   196  
  8 Davis, Jordan             10 Perth City             41.19      39.72   184  
  9 Croyston, Tyson           10 Albany, WA             41.64      41.10   166  
 10 Bonsall, Robert           10 Arena, WA              42.74      41.11   166  
 11 Brennan, Leroy            10 Geraldton, WA          42.65      41.47   162  
 12 Todoro, Luciano           10 Arena, WA              42.08      41.94   156  
 13 Jones, Eric               10 Victoria Park, W       43.57      41.95   156  
 14 Lee, Kyle                 10 Golden West Dolp       40.20      42.54   150  
 15 Ireland, Colby            10 Albany, WA             43.48      42.55   150  
 16 Carroll, Andrew           10 Geraldton, WA          44.38      42.72   148  
 17 Brinkworth, Cooper        10 Bay View Saints        42.84      42.75   147  
 18 Chan, Zachery             10 Victoria Park, W       45.41      43.41   141  
 19 Kimber, Byron             10 Arena, WA              44.69      45.81   120  
 20 Bolton, James             10 Kwinana                44.60      45.86   119  
 
Event 16  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watene, Shinae             8 Swan Hills             44.56      42.78   216  
  2 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA         46.55      45.90   175  
  3 Antonio, Natasha           8 Busselton, WA          47.16      46.96   163  
  4 Espina, Sofia Bettina      8 Victoria Park, W       50.73      47.72   156  
  5 Jeminson, Isabelle         8 Rockingham, WA         49.61      48.65   147  
  6 Holland, Emily             8 Southside Wesley       49.15      48.92   144  
  7 White, Charlotte           8 West Coast, WA         50.16      49.50   139  
  8 Rowse, Maya                8 Leisurepark Laze       49.43      49.72   138  
  9 Price, Seren               7 Westside               51.19      50.85   129  
 10 Shepherd, Kirralee         8 Rockingham, WA         49.18      51.93   121  
 11 Thin, Chloe                8 Lesmurdie Legend       50.71      53.57   110  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Teegan             9 Lesmurdie Legend       41.38      40.62   253  
  2 Hull, Abbey-Rose           9 Breakers, WA           41.19      41.10   244  
  3 Thornton, Tahlia           9 Breakers, WA           41.24      41.43   238  
  4 Prescott, Georgia          9 Western Sprint,        41.93      41.47   238  
  5 Parsons, Rori              9 Bunbury, WA            43.10      41.69   234  
  6 Beste, Lily                9 Rockingham, WA         43.86      42.68   218  
  7 Faamausili Fala, Adalaid   9 West Coast, WA         43.07      43.06   212  
  8 Brooks, Darcey             9 Arena, WA              44.61      43.57   205  
  9 Ballard, Kaitlyn           9 Kwinana                47.64      44.63   190  
 10 Archer, Hannah             9 Lesmurdie Legend       43.28      45.07   185  
 11 Morley, Amber              9 Mandurah, WA           46.65      45.46   180  
 12 Fetherston, Ashleigh       9 Western Sprint,        48.21      45.50   180  
 13 Muru, Annika               9 Western Sprint,        45.26      45.59   179  
 14 Keohane, Jessica           9 Central Aquatic,       45.94      45.60   179  
 15 McNamara, Breanna          9 Kwinana                47.08      45.65   178  
 16 Rideout, Kate              9 Western Sprint,        47.45      45.82   176  
 17 Burkett, Summer            9 Mandurah, WA           47.75      45.92   175  
 18 Horsfall, Maddison         9 Arena, WA              45.20      46.42   169  
 19 Njirich, Mia               9 Perth City             47.75      46.90   164  
 20 Paul, Hallie               9 Perth City             48.98      47.33   160  
 21 Lotti, Emma                9 Arena, WA              49.96      47.40   159  
 22 Vladich, Paris             9 Mandurah, WA           47.87      47.57   157  
 23 Salmon, Katie              9 Swan Hills             48.57      49.94   136  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vergone, Sophie           10 Waroona                37.78      37.45   323  
  2 Robinson, Lauren          10 Kalamunda, WA          39.50      37.50   321  
  3 Kyriakou, Aria            10 West Coast, WA         40.26      38.78   291  
  4 Rego, Brooke              10 Perth City             39.84      38.81   290  
  5 Beattie, Teleya           10 Albany, WA             41.52      39.38   277  
  6 Maynard, Micheala         10 Swan Hills             40.87      39.41   277  
  7 Richmond, Ellie           10 Breakers, WA           41.12      39.47   276  
  8 Bayliss, Mollie           10 Broome, WA             42.35      39.50   275  
  9 Allan, Jasmin             10 Peel Aquatic, WA       42.12      40.41   257  
 10 Maloney, Mary-Grace       10 West Coast, WA         40.87      40.52   255  
 11 Muru, Carolin             10 Western Sprint,        40.42      40.58   254  
 12 Haitjema, Molly           10 West Coast, WA         41.48      40.66   252  
 13 Angelidis, Natasha        10 Riverside Swimmi       39.46      41.06   245  
 14 Leather, Alexandra        10 Peel Aquatic, WA       45.10      41.18   243  
 15 Pratt, Chalise            10 Arena, WA              42.89      41.28   241  
 16 Van De Velde, Eliza       10 Kalamunda, WA          41.67      41.54   236  
 17 Valentim, Tatiana         10 Arena, WA              41.93      41.90   230  
 18 Schofield, Jemma          10 South Shore, WA        42.81      42.10   227  
 19 Marriott, Ashlyn          10 Swan Hills             43.69      42.19   226  
 20 Harris, Beige             10 Busselton, WA          44.75      42.51   220  
 21 Cannon, Jamie             10 West Coast, WA         43.33      42.56   220  
 21 Algar, Jessica            10 West Coast, WA         43.24      42.56   220  
 23 Smit, Rhiannon            10 Perth City             42.46      42.93   214  
 24 Mann, Jade                10 Kalamunda, WA          45.19      43.03   213  
 25 Campbell, Hayley          10 Kalamunda, WA          43.74      43.43   207  
 26 Warner, Kaila             10 Georgiana Molloy       45.83      43.51   206  
 27 Thin, Sophie              10 Lesmurdie Legend       43.02      43.96   199  
 28 Bolster, Rebecca          10 Perth City             45.44      44.06   198  
 29 Bateman, Jaymi            10 South Shore, WA        44.26      44.24   196  
 30 Frank, Genevieve          10 Westside               45.41      44.32   194  
 31 Lenaghan, Grace           10 Arena, WA              45.12      44.34   194  
 32 Fernando, Breanna         10 Lesmurdie Legend       44.17      44.42   193  
 33 Blumears, Molly           10 Lesmurdie Legend       45.43      44.59   191  
 34 Petite, Bianca            10 All Saints, WA         45.86      46.21   172  
 -- Thomson, Isla             10 Arena, WA              44.75         DQ        
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Cooper           11 West Coast, WA         40.04      39.65   258  
  2 Spencer, Seth             11 Peel Aquatic, WA       41.73      40.08   250  
  3 Nguyen, Kent              11 West Coast, WA         42.05      40.44   243  
  4 Joyce, Lachlan            11 Swan Hills             42.17      41.06   232  
  5 Tindall, Benjamin         11 Breakers, WA           41.26      41.67   222  
  6 Heslop, Jamie             11 Western Sprint,        45.27      41.73   221  
  7 Hill, Joel                11 West Coast, WA         43.52      41.75   221  
  8 Joyce, Rielly             11 Swan Hills             41.98      42.01   217  
  9 Antonio, Nicholas         11 Busselton, WA          42.97      42.58   208  
 10 Branch, Riley             11 Mandurah, WA           43.69      43.27   198  
 11 Thornton, Jay             11 Breakers, WA           45.56      44.65   180  
 12 Brown, Angus              11 Westside               45.63      44.81   178  
 13 Martin, Jason             11 Swan Hills             46.06      45.04   176  
 14 Loller, Brodie            11 Arena, WA              45.40      45.05   176  
 15 Brennan, Ziggy            11 Geraldton, WA          47.55      45.69   168  
 16 Kang, Jarrett             11 Southside Wesley       47.73      45.92   166  
 17 Mansfield, Chase          11 Kalamunda, WA          47.11      46.42   160  
 18 Doody, Ryan               11 South Shore, WA        47.93      46.69   158  
 19 Sudlow, Adam              11 Uwa Uniswim Swim       48.77      47.04   154  
 20 Kerrich, Josh             11 West Coast, WA         47.84      47.18   153  
 21 Bradley, Ethan            11 Southside Wesley       48.81      47.54   149  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calleja, Ethan            12 Perth City             37.33      36.13   341  
  2 Vafeas, Benjamin          12 Arena, WA              37.66      36.18   339  
  3 Jones, Taj                12 West Coast, WA         38.40      36.58   328  
  4 McAleese, Ethan           12 Rockingham, WA         41.32      36.79   323  
  5 Hedges, Jake              12 Peel Aquatic, WA       39.96      37.93   295  
  6 Sillence, Raife           12 Bay View Saints        39.18      38.77   276  
  7 Skiffington, Callum       12 Peel Aquatic, WA       39.73      39.11   269  
  8 Djaffarsah, Jason         12 Thornlie               39.94      39.29   265  
  9 Ingham, Benjamin          12 Riverton Aquanau       41.92      39.84   254  
 10 Blake, Jonte              12 Kalgoorlie             42.89      40.16   248  
 11 Masolin, Shane            12 Arena, WA              40.84      40.46   243  
 12 Sharp, Ethan              12 Kalamunda, WA          42.29      41.68   222  
 13 Smith, Callan             12 Breakers, WA           42.79      41.72   221  
 14 Lotti, Dylan              12 Arena, WA              43.84      42.54   209  
 15 Bertelli, Thomas          12 Uwa Uniswim Swim       44.45      42.92   203  
 16 Brunings, Cheerico        12 Mandurah, WA           41.64      43.02   202  
 17 Kyriakou, Christian       12 West Coast, WA         43.59      43.13   200  
 18 Powell, Travis            12 All Saints, WA         44.75      43.26   198  
 19 Baker, Declan             12 Rockingham, WA         44.63      44.42   183  
 20 Rainford, Joshua          12 Victoria Park, W       44.86      45.33   172  
 21 Ford, Jacob               12 Mandurah, WA           45.91      45.41   171  
 22 Johannes, Jay             12 Arena, WA              45.37      47.37   151  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherrington, Hayley       11 Lesmurdie Legend       38.59      37.48   453  
  2 Izaguirre, Ebony          11 Mandurah, WA           39.77      39.29   393  
  3 Italiano, Rebecca         11 West Coast, WA         40.08      39.48   388  
  4 Mawhirt, Nikita           11 Perth City             39.68      40.05   371  
  5 Prescott, Jaime           11 Western Sprint,        43.14      41.15   342  
  6 Eastwood, Kelsey          11 Swan Hills             43.98      41.20   341  
  7 Sorensen, Kimberley       11 Perth City             43.81      41.73   328  
  7 Antill, Hayley            11 Swan Hills             42.92      41.73   328  
  9 Konowalous, Anna          11 Westside               42.87      41.98   322  
 10 Parsons, Cian             11 Bunbury, WA            44.39      42.68   307  
 11 Patterson, Joely          11 Southside Wesley       44.22      42.70   306  
 12 Lucas, Melanie            11 Peel Aquatic, WA       44.00      43.28   294  
 13 Hogan, Chloe              11 West Coast, WA         43.71      43.40   292  
 14 Gastevich, Lauren         11 Arena, WA              47.59      43.41   292  
 15 Ho, Alexandra             11 Bay View Saints        44.56      43.78   284  
 16 Rosich, Lillyan           11 Arena, WA              44.95      44.15   277  
 17 Sauzier, Chloe            11 Lesmurdie Legend       44.77      44.52   270  
 18 Joy, Madeline             11 Albany, WA             47.24      44.54   270  
 19 Spencer, Felicity         11 Rockingham, WA         46.12      44.55   270  
 20 Oku, Midori               11 Bay View Saints        46.56      44.64   268  
 21 Standing, Kimberley       11 Southside Wesley       45.13      44.89   264  
 22 O'Donnell, Brierley       11 West Coast, WA         45.89      44.98   262  
 23 George, Alyssa            11 South Shore, WA        46.33      45.36   255  
 24 Desmond, Rachel           11 Breakers, WA           46.72      45.40   255  
 25 McLaren, Alex             11 West Coast, WA         43.81      45.47   254  
 26 Walton, Grace             11 Peel Aquatic, WA       45.32      45.62   251  
 27 Trainer, Skye             11 Mandurah, WA           45.96      45.77   249  
 28 Van den Berg, Sarah       11 Busselton, WA          47.83      45.95   246  
 29 Devery, Ataria            11 Rockingham, WA         47.69      46.04   244  
 30 Corbett, Karly-Emma       11 Arena, WA              48.82      46.09   243  
 31 Bristow, Macey            11 Western Sprint,        45.61      46.13   243  
 32 Wilkinson, Bethany        11 Thornlie               47.77      46.16   242  
 33 Ford, Erin                11 Southside Wesley       46.08      46.29   240  
 33 Vafeas, Annika            11 Arena, WA              47.96      46.29   240  
 35 Smit, Emilia              11 Perth City             47.60      46.34   240  
 36 Tan, Jeen-Wen             11 All Saints, WA         45.99      46.37   239  
 37 Gulberti, Hayley          11 Bunbury, WA            48.13      46.38   239  
 38 Higgins, Jessica          11 Breakers, WA           47.86      46.84   232  
 39 Weekes, Kayla             11 All Saints, WA         47.16      46.93   231  
 40 Kolln, Tayla              11 Geraldton, WA          48.22      47.07   229  
 41 McCracken, Chelsea        11 Bunbury, WA            47.68      47.13   228  
 42 Butler, Zoe               11 Georgiana Molloy       48.50      47.22   226  
 43 Manning, Eleanor          11 Arena, WA              48.90      47.23   226  
 44 Saggers, Rebecca          11 Newman Churchlan       47.32      47.89   217  
 45 McPherson, Serena         11 Western Sprint,        48.94      49.19   200  
 46 Greaves, Jasmine          11 Breakers, WA           48.30      49.33   198  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glover, Ashleigh          12 West Coast, WA         36.74      35.45   536  
  2 Gower, Rachel             12 Bay View Saints        37.82      36.45   493  
  3 Stowers, Tyra             12 West Coast, WA         38.76      38.42   421  
  4 Jensen, Tahlia            12 Bunbury, WA            39.04      38.47   419  
  5 Teuchert, Taylor          12 Southside Wesley       38.21      39.00   402  
  6 Chung, Natasha            12 Riverton Aquanau       40.49      39.53   386  
  7 Njirich, Lexi             12 Perth City             41.41      39.78   379  
  8 Papantoniou, Jana         12 West Coast, WA         40.64      39.99   373  
  9 Morrow, Sachi             12 Leisurepark Laze       41.86      40.32   364  
 10 Brogan, Niamh             12 Uwa Uniswim Swim       44.57      40.63   356  
 11 McGrath, Lauren           12 Geraldton, WA          42.66      40.92   348  
 11 Claxton, Jessica          12 Arena, WA              41.05      40.92   348  
 13 Lea, Aimee                12 Arena, WA              41.00      41.09   344  
 14 Van De Velde, Hannah      12 Kalamunda, WA          40.80      41.20   341  
 15 Cayley, Tanisha           12 Kalamunda, WA          42.09      41.33   338  
 16 Frank, Emma               12 Westside               43.01      41.61   331  
 17 Nguyen, Yuki              12 West Coast, WA         41.84      41.64   330  
 18 Dubois, Isabel            12 Bunbury, WA            43.09      41.72   328  
 19 Catlin, Talia             12 Swan Hills             44.11      41.91   324  
 20 Barnes, Jessica           12 Breakers, WA           43.90      42.84   303  
 21 Forrest, Celeste          12 Bunbury, WA            43.94      42.88   302  
 22 Thin, Kirsten             12 Lesmurdie Legend       43.13      43.06   299  
 23 Kosovich, Tiana           12 Riverton Aquanau       43.79      43.21   296  
 24 Strachan, Nadia           12 Mandurah, WA           42.16      43.41   292  
 25 Evans, Abbey              12 Breakers, WA           43.82      43.56   289  
 26 Drake-Brockman, Sophie    12 Southside Wesley       43.16      43.94   281  
 27 White, Ebony              12 Gingin Aquatic C       44.40      44.07   279  
 28 Palelei, Hannah           12 South Lake Dolph       43.63      44.12   278  
 29 Baker, Taylor             12 South Shore, WA        45.67      44.20   276  
 30 Uchiyama, Kanon           12 West Coast, WA         45.81      44.29   274  
 31 Petroff, Sarah            12 Tuart Hill             44.15      44.64   268  
 32 Wylde, Amy                12 Newman Churchlan       45.09      46.20   242  
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Alexander        13 West Coast, WA         59.61      58.13   462  
       28.36    58.13                                                      
  2 Throssell, Nicholas       13 Uwa Uniswim Swim       58.56      58.27   458  
       28.43    58.27                                                      
  3 Winstanley, Scott         13 Armadale Kelmsco     1:00.28      59.55   429  
       28.44    59.55                                                      
  4 Weir, Trent               13 All Saints, WA       1:03.04    1:00.99   400  
       28.53  1:00.99                                                      
  5 Chow, Baoyuan             13 All Saints, WA       1:00.31    1:01.03   399  
       29.76  1:01.03                                                      
  6 Lantzke, William          13 West Coast, WA       1:05.72    1:01.78   384  
       29.03  1:01.78                                                      
  7 Butler, Ryan              13 Arena, WA            1:03.24    1:01.80   384  
       29.50  1:01.80                                                      
  8 Verran, Michael           13 Kalamunda, WA        1:01.53    1:01.94   381  
       29.85  1:01.94                                                      
  9 Pennell, Thomas           13 Westside             1:03.24    1:02.20   377  
       29.37  1:02.20                                                      
 10 Wimbridge Glassford, Had  13 West Coast, WA       1:03.54    1:02.62   369  
       29.74  1:02.62                                                      
 11 Vergone, Jake             13 Waroona              1:03.07    1:02.70   368  
       29.92  1:02.70                                                      
 12 Robinson, William         13 Victoria Park, W     1:04.36    1:03.76   350  
       30.79  1:03.76                                                      
 13 Milne, Alexander          13 South Shore, WA      1:04.83    1:04.24   342  
       31.47  1:04.24                                                      
 14 Hunter, Taite             13 Mandurah, WA         1:05.38    1:05.96   316  
       31.94  1:05.96                                                      
 15 Ireland, Bailey           13 Albany, WA           1:05.05    1:05.99   315  
       31.44  1:05.99                                                      
 16 Holloway, James           13 Mandurah, WA         1:05.02    1:06.30   311  
       30.71  1:06.30                                                      
 17 Orton, Michael            13 South Lake Dolph     1:04.74    1:06.58   307  
       31.28  1:06.58                                                      
 
Event 19  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Alex                14 West Coast, WA         55.48      52.75   618  
       25.02    52.75                                                      
  2 Verhage, Braga            14 West Coast, WA         54.00      53.05   607  
       25.23    53.05                                                      
  3 Gee, Cameron              14 Southside Wesley     1:00.82      55.67   526  
       26.50    55.67                                                      
  4 McGowan, Brody            14 Breakers, WA           57.22      56.30   508  
       27.10    56.30                                                      
  5 Govers, Jackson           14 Perth City             58.80      56.54   502  
       27.50    56.54                                                      
  6 McAleese, Austin          14 Rockingham, WA         56.76      56.66   498  
       27.49    56.66                                                      
  7 Harding, Matthew          14 Southside Wesley       58.20      57.36   480  
       27.66    57.36                                                      
  8 Vandenberg, Samuel        14 All Saints, WA         58.56      57.64   473  
       27.64    57.64                                                      
  9 Mitchell, Lawrence        14 Aqua Attack, WA        59.83      58.24   459  
       27.49    58.24                                                      
 10 Smith, Jake               14 Breakers, WA           58.07      58.62   450  
       27.77    58.62                                                      
 11 Bevan, Zachary            14 Rockingham, WA       1:00.97      58.72   448  
       28.13    58.72                                                      
 12 Jacobs, Daniel            14 Kalamunda, WA        1:00.61      59.52   430  
       28.87    59.52                                                      
 13 Purcell, Christopher      14 Southside Wesley     1:01.83      59.54   430  
       28.76    59.54                                                      
 14 Sadler, Oliver            14 Breakers, WA         1:00.62      59.59   428  
       28.79    59.59                                                      
 15 McCracken, Gerred         14 Bunbury, WA          1:01.95      59.64   427  
       29.49    59.64                                                      
 16 Dubois, Jacob             14 Bunbury, WA            59.99    1:00.15   417  
       29.27  1:00.15                                                      
 17 Stockwell, Oliver         14 Westside             1:01.71    1:00.41   411  
       27.94  1:00.41                                                      
 18 Botha, Ernst              14 Mandurah, WA         1:00.02    1:00.47   410  
       28.84  1:00.47                                                      
 19 De Villiers, Tristan      14 Arena, WA            1:01.29    1:00.63   407  
       29.07  1:00.63                                                      
 20 Standing, Gerard          14 Southside Wesley     1:02.67    1:02.24   376  
       29.51  1:02.24                                                      
 21 Wimbridge Glassford, Den  14 Uwa Uniswim Swim     1:03.75    1:02.67   368  
       30.27  1:02.67                                                      
 22 Carroll, Rory             14 All Saints, WA       1:04.04    1:02.84   365  
       29.48  1:02.84                                                      
 23 Jeffery, Fraser           14 Broome, WA           1:03.42    1:02.89   364  
       29.93  1:02.89                                                      
 24 Kesners, Bruno            14 All Saints, WA       1:03.42    1:03.15   360  
       30.31  1:03.15                                                      
 25 Denehey, Sean             14 Bunbury, WA          1:03.69    1:04.08   344  
       30.85  1:04.08                                                      
 26 Mahon, Daniel             14 Bunbury, WA          1:02.26    1:04.60   336  
       30.34  1:04.60                                                      
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tamsin              13 Perth City             58.57      57.65   692  
       28.31    57.65                                                      
  2 Lindsay, Hadley           13 West Coast, WA         58.99      59.68   624  
       28.80    59.68                                                      
  3 Cossill, Ella             13 Uwa Uniswim Swim     1:00.16      59.79   620  
       28.62    59.79                                                      
  4 Hull, Grace               13 Breakers, WA         1:00.89    1:00.42   601  
       28.88  1:00.42                                                      
  5 Hewitt, Louise            13 Uwa Uniswim Swim     1:00.14    1:00.89   587  
       28.95  1:00.89                                                      
  6 Beesley, Brittany         13 Arena, WA            1:02.62    1:01.65   566  
       29.74  1:01.65                                                      
  7 Jones, Mikaylah           13 Kwinana              1:02.26    1:01.98   557  
       29.48  1:01.98                                                      
  8 Hargrave, Emma            13 Victoria Park, W     1:04.41    1:02.03   556  
       29.44  1:02.03                                                      
  9 Goy, Karla                13 Perth City           1:03.63    1:03.36   521  
       30.63  1:03.36                                                      
 10 Bristow, Teisha           13 Western Sprint,      1:07.00    1:04.21   501  
       31.01  1:04.21                                                      
 11 Page, Josie               13 Arena, WA            1:06.24    1:04.38   497  
       30.79  1:04.38                                                      
 12 Parks, Teagan             13 Breakers, WA         1:06.41    1:04.74   489  
       31.37  1:04.74                                                      
 13 Truscott, Chloe           13 Perth City           1:08.34    1:05.18   479  
       31.56  1:05.18                                                      
 14 Tay, Beatrice             13 West Coast, WA       1:07.94    1:05.22   478  
       30.97  1:05.22                                                      
 14 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       1:07.21    1:05.22   478  
       30.68  1:05.22                                                      
 16 Artaud, Jorja             13 Breakers, WA         1:07.72    1:05.95   462  
       31.16  1:05.95                                                      
 17 Whyte, Fabiola            13 Victoria Park, W     1:06.27    1:06.00   461  
       31.16  1:06.00                                                      
 18 Welsh, Georgia            13 Southside Wesley     1:04.78    1:06.17   458  
       31.45  1:06.17                                                      
 19 Crock, Katelyn            13 Peel Aquatic, WA     1:08.06    1:06.69   447  
       31.84  1:06.69                                                      
 20 Hall, Lauren              13 Southside Wesley     1:09.06    1:07.01   441  
       32.04  1:07.01                                                      
 21 Halvorson, Jayde          13 South Shore, WA      1:06.92    1:07.28   435  
       32.51  1:07.28                                                      
 22 Reidy-Crofts, Eleni       13 Southside Wesley     1:09.02    1:07.29   435  
       32.69  1:07.29                                                      
 23 Hanna, Ebonee             13 Western Sprint,      1:07.94    1:07.53   430  
       31.36  1:07.53                                                      
 24 Miller, Hannah            13 Kwinana              1:08.53    1:07.64   428  
       32.19  1:07.64                                                      
 25 Bodey, Lara               13 Western Sprint,      1:08.94    1:08.11   420  
       31.76  1:08.11                                                      
 26 Sadek, Farah              13 West Coast, WA       1:07.17    1:08.30   416  
       32.36  1:08.30                                                      
 27 Manning, Bridie           13 Arena, WA            1:07.08    1:08.58   411  
       33.12  1:08.58                                                      
 28 Burgos, Alyssa            13 Western Sprint,      1:07.52    1:09.73   391  
       32.46  1:09.73                                                      
 
Event 20  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tonner, Jordana           14 South Shore, WA        59.45      58.80   652  
       28.25    58.80                                                      
  2 Murray, Darian            14 Western Sprint,      1:01.26      59.64   625  
       28.86    59.64                                                      
  3 Grosse, Abbey             14 All Saints, WA       1:02.70    1:01.44   572  
       29.65  1:01.44                                                      
  4 Browne, Avalon            14 Rockingham, WA       1:02.16    1:01.47   571  
       29.47  1:01.47                                                      
  5 Truscott, Georgia         14 Perth City           1:01.86    1:01.62   567  
       29.47  1:01.62                                                      
  6 Marshall, Georgia         14 Swan Hills           1:04.87    1:02.38   546  
       30.49  1:02.38                                                      
  7 Reicheld, Natasja         14 Aqua Attack, WA      1:02.43    1:02.51   543  
       29.50  1:02.51                                                      
  8 Williams, Taylor          14 Bunbury, WA          1:03.28    1:02.85   534  
       30.16  1:02.85                                                      
  9 Campbell, Taylor          14 Swan Hills           1:03.55    1:03.57   516  
       30.57  1:03.57                                                      
 10 Macainsh, Emily           14 South Lake Dolph     1:04.77    1:03.95   507  
       30.70  1:03.95                                                      
 11 Bunning, Tayla            14 Western Sprint,      1:03.89    1:04.24   500  
       30.03  1:04.24                                                      
 12 Carstens, Shelby          14 West Coast, WA       1:01.95    1:04.29   499  
       30.12  1:04.29                                                      
 13 Walmsley, Hannah          14 Waroona              1:04.32    1:04.47   495  
       30.27  1:04.47                                                      
 13 Tuchaai, Ellie            14 Westside             1:06.40    1:04.47   495  
       31.14  1:04.47                                                      
 15 Saetang, Lisa             14 All Saints, WA       1:05.65    1:04.55   493  
       31.08  1:04.55                                                      
 16 Jamieson, Sarah           14 Albany, WA           1:05.19    1:05.33   476  
       31.41  1:05.33                                                      
 17 Thaw, Madison             14 Pinjarra             1:07.47    1:05.62   469  
       31.59  1:05.62                                                      
 18 Webster, Samantha         14 Aqua Attack, WA      1:06.70    1:06.63   448  
       32.41  1:06.63                                                      
 19 Auriemma, Daniella        14 South Shore, WA      1:06.25    1:06.68   447  
       31.50  1:06.68                                                      
 20 Jackson, Lucy             14 Busselton, WA        1:06.40    1:07.40   433  
       32.63  1:07.40                                                      
 21 Moore, Olivia             14 Westside             1:07.36    1:07.58   430  
       32.23  1:07.58                                                      
 22 Short, Brianna            14 Geraldton, WA        1:06.92    1:08.34   415  
       33.03  1:08.34                                                      
 23 Etschmann, Natasha        14 Arena, WA            1:06.99    1:08.37   415  
       32.61  1:08.37                                                      
 24 Maxwell, Poppy            14 Peel Aquatic, WA     1:04.56    1:09.07   402  
       32.45  1:09.07                                                      
 
Event 21  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Damian              15 Perth City             53.15      52.28   635  
       25.04    52.28                                                      
  2 McClelland, Josh          15 Peel Aquatic, WA       54.75      54.46   561  
       25.95    54.46                                                      
  3 Fielding, Brett           15 Perth City             57.48      54.88   549  
       26.90    54.88                                                      
  4 Kendall, Jordon           15 Bunbury, WA            55.22      55.01   545  
       26.73    55.01                                                      
  5 Wright, Mitchell          15 West Coast, WA         57.67      55.48   531  
       26.75    55.48                                                      
  6 Osborne, Jack             15 Western Sprint,        55.00      55.80   522  
       27.13    55.80                                                      
  7 Hoey, James               15 Westside               57.26      56.53   502  
       27.22    56.53                                                      
  8 Warnock, Andrew           15 Uwa Uniswim Swim       58.07      57.32   481  
       28.19    57.32                                                      
  9 Cardosa, Jake             15 Breakers, WA           58.03      57.35   481  
       27.19    57.35                                                      
 10 Atkin, Jack               15 Southside Wesley       58.25      57.88   468  
       26.91    57.88                                                      
 11 Fleming, Harry            15 Southside Wesley     1:00.63      58.13   462  
       27.63    58.13                                                      
 12 Bennett, Steven           15 Bunbury, WA            59.79      59.35   434  
       28.91    59.35                                                      
 13 Wagstaff, Thomas          15 Uwa Uniswim Swim     1:00.04      59.43   432  
       28.51    59.43                                                      
 14 Tan, Hock                 15 All Saints, WA       1:00.64    1:00.28   414  
       28.46  1:00.28                                                      
 15 Uglow, Harrison           15 Bay View Saints      1:01.13    1:00.53   409  
       28.76  1:00.53                                                      
 16 Tassell, Lachlan          15 Western Sprint,      1:00.64    1:01.39   392  
       28.94  1:01.39                                                      
 
Event 21  Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Andrew            16 Western Sprint,        52.85      52.28   635  
       24.67    52.28                                                      
  2 Evans, Christopher        16 Peel Aquatic, WA       55.79      54.64   556  
       25.91    54.64                                                      
  3 Warries, Calvin           16 Aquajets, WA           57.30      54.87   549  
       26.49    54.87                                                      
  4 Trump, Kieran             16 Perth City             58.11      55.06   543  
       26.44    55.06                                                      
  5 Staffe, Luke              16 Arena, WA              56.25      55.56   529  
       26.44    55.56                                                      
  6 Claxton, Robbie           16 Arena, WA              57.12      56.15   512  
       26.72    56.15                                                      
  7 Armstrong, Lachlan        16 Perth City             57.22      56.50   503  
       26.97    56.50                                                      
  8 Gangemi, Jack             16 West Coast, WA         54.45      57.04   489  
       26.84    57.04                                                      
  9 Wright, Liam              16 Bunbury, WA            57.35      58.23   459  
       28.39    58.23                                                      
 10 Pardini, Liam             16 Western Sprint,        58.72      58.26   458  
       27.74    58.26                                                      
 10 Kapp, Marco               16 Arena, WA              58.74      58.26   458  
       28.12    58.26                                                      
 12 Crisa, Nicholas           16 Western Sprint,        59.42      58.49   453  
       28.13    58.49                                                      
 12 De Villiers, Johan        16 South Shore, WA        56.11      58.49   453  
       28.13    58.49                                                      
 14 Regnaud, Alex             16 Western Sprint,        54.96      58.56   451  
       27.89    58.56                                                      
 15 Bisignano, Aaron          16 West Coast, WA         58.71      58.66   449  
       27.62    58.66                                                      
 16 Lee, Damon                16 Breakers, WA           59.33      59.25   436  
       28.03    59.25                                                      
 17 Kesners, Viktor           16 All Saints, WA         59.47      59.40   433  
       28.87    59.40                                                      
 18 Hewitt, Thurston          16 Uwa Uniswim Swim       59.40    1:00.47   410  
       29.17  1:00.47                                                      
 
Event 21  Boys 17-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucipto, Tommy            17 Leisurepark Laze       51.47      50.55   702  
       24.29    50.55                                                      
  2 Robb, Jacson              17 All Saints, WA         54.40      52.83   615  
       25.43    52.83                                                      
  3 Goldsmith, Lyndon         17 Bunbury, WA            53.61      53.72   585  
       25.55    53.72                                                      
  4 Scott, Steven             17 Kwinana                56.45      54.72   553  
       26.01    54.72                                                      
  5 Dombrowsky, Christopher   18 Perth City             55.11      55.49   531  
       26.63    55.49                                                      
  6 Henworth, Ciaran          17 Mandurah, WA           56.44      56.32   508  
       26.52    56.32                                                      
  7 Taylor, Ashley            17 West Coast, WA         56.52      56.68   498  
       27.13    56.68                                                      
  8 Platt, Jake               17 Western Sprint,        59.49      58.42   455  
       28.67    58.42                                                      
  9 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic, WA       56.52      58.87   444  
       28.11    58.87                                                      
 
Event 22  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnett, Danica           15 West Coast, WA       1:01.63      59.93   616  
       28.83    59.93                                                      
  2 Antill, Jessica           15 Swan Hills           1:01.49    1:00.26   606  
       29.11  1:00.26                                                      
  3 Hall, Carly               15 Waroona              1:00.37    1:00.77   591  
       29.04  1:00.77                                                      
  4 Palmer, Melissa           15 Peel Aquatic, WA     1:02.17    1:01.31   575  
       29.54  1:01.31                                                      
  4 Vergone, Abbey            15 Waroona              1:01.97    1:01.31   575  
       29.56  1:01.31                                                      
  6 Du Randt, Chante          15 Arena, WA            1:00.30    1:01.47   571  
       29.01  1:01.47                                                      
  7 Downing, Sacha            15 Uwa Uniswim Swim     1:01.77    1:01.98   557  
       29.63  1:01.98                                                      
  8 Ho, Beatrice              15 Bay View Saints      1:00.45    1:02.03   556  
       29.75  1:02.03                                                      
  9 Russell, Bianca           15 Rockingham, WA       1:03.82    1:02.17   552  
       30.09  1:02.17                                                      
 10 Campbell, Tayla           15 Breakers, WA         1:01.11    1:02.63   540  
       29.65  1:02.63                                                      
 11 Bristow, Logan            15 Western Sprint,      1:02.65    1:02.73   537  
       30.48  1:02.73                                                      
 12 Pouwelsen, Jemma          15 Albany, WA           1:02.03    1:02.85   534  
       29.83  1:02.85                                                      
 13 Emmett, Maggie            15 Arena, WA              59.53    1:02.89   533  
       30.02  1:02.89                                                      
 14 Dixon, Talara-Jade        15 Broome, WA           1:03.88    1:03.36   521  
       30.20  1:03.36                                                      
 15 Robinson, Rebecca         15 Victoria Park, W     1:06.13    1:05.16   479  
       31.35  1:05.16                                                      
 16 Loader, Niamh             15 Mandurah, WA         1:05.23    1:05.67   468  
       31.45  1:05.67                                                      
 17 Smith, Kate               15 Central Aquatic,     1:05.59    1:06.04   460  
       31.40  1:06.04                                                      
 18 Hills, Madeleine          15 Rockingham, WA       1:06.85    1:06.53   450  
       31.80  1:06.53                                                      
 
Event 22  Girls 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Throssell, Brianna        16 Perth City             55.01      56.28   744  
       27.64    56.28                                                      
  2 Yaksich, Sophie           16 Southside Wesley       59.87      58.79   653  
       28.70    58.79                                                      
  3 Shepherd, Caitlin         16 Westside               59.25      58.86   650  
       28.70    58.86                                                      
  4 Moore, Jessica            16 Westside               59.62      59.72   623  
       29.02    59.72                                                      
  5 Masterton, Danieka        16 Breakers, WA         1:02.28      59.96   615  
       28.76    59.96                                                      
  6 Stimson, Jasmine          16 Arena, WA            1:01.67    1:00.16   609  
       28.98  1:00.16                                                      
  7 Murray, Anna              16 South Shore, WA      1:00.30    1:00.80   590  
       29.38  1:00.80                                                      
  8 Saxton, Jemma             16 All Saints, WA       1:00.96    1:01.86   560  
       29.49  1:01.86                                                      
  9 Hodgetts, Alisha          16 West Coast, WA       1:00.93    1:02.46   544  
       29.55  1:02.46                                                      
 10 Zagari, Carmela           16 Kalamunda, WA        1:04.62    1:03.28   523  
       30.61  1:03.28                                                      
 11 Holloway, Alexandra       16 Mandurah, WA         1:06.59    1:03.62   515  
       29.64  1:03.62                                                      
 12 Chin, Olivia              16 West Coast, WA       1:03.87    1:04.56   493  
       30.70  1:04.56                                                      
 13 Peterson, Amy             16 South Lake Dolph     1:01.69    1:05.28   477  
       30.29  1:05.28                                                      
 14 Reed, Georgina            16 Westside             1:05.54    1:05.62   469  
       31.12  1:05.62                                                      
 15 Chaisty, Kate             16 Southside Wesley     1:02.41    1:07.84   425  
       32.14  1:07.84                                                      
 
Event 22  Girls 17-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Adelaide            17 All Saints, WA         55.95      57.92   683  
       27.74    57.92                                                      
  2 O'Connell, Kacey          18 Arena, WA            1:01.73      58.18   673  
       28.05    58.18                                                      
  3 Okulicz, Danae            17 Arena, WA              58.67      58.39   666  
       28.21    58.39                                                      
  4 Hamilton, Sarah           17 Aqua Attack, WA        59.21      58.59   659  
       27.99    58.59                                                      
  5 Wilson, Beatrice          17 All Saints, WA       1:00.23      59.66   625  
       28.70    59.66                                                      
  6 Schultz, Adele            17 Bunbury, WA            59.66    1:01.40   573  
       29.70  1:01.40                                                      
  7 Kapac, Srna               18 Perth City           1:01.72    1:02.20   551  
       30.35  1:02.20                                                      
  8 Pyke, Ashton              17 Westside             1:06.46    1:03.26   524  
       30.45  1:03.26                                                      
  9 Sokol, Tijana             18 South Lake Dolph     1:03.97    1:04.26   500  
       31.08  1:04.26                                                      
 10 Weller, Rebekah           18 South Shore, WA      1:06.14    1:06.29   455  
       31.46  1:06.29                                                      
 
Event 23  Men 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jovanovich, Bobby         23 Arena, WA              52.75      54.50   724  
       26.36    54.50                                                      
  2 Rogers, Cooper            18 Southside Wesley     1:01.07      56.65   644  
       27.24    56.65                                                      
  3 Day, Mitchell             19 Central Aquatic,       59.97      59.25   563  
       28.26    59.25                                                      
  4 Evans, Robert             18 Peel Aquatic, WA     1:02.51    1:00.86   519  
       29.61  1:00.86                                                      
  5 Hansford, James           14 All Saints, WA       1:02.01    1:00.97   517  
       29.46  1:00.97                                                      
  6 Kendall, Jordon           15 Bunbury, WA          1:01.61    1:02.51   479  
       30.52  1:02.51                                                      
  7 Bailey, Paul              22 South Shore, WA      1:04.14    1:03.14   465  
       30.51  1:03.14                                                      
  8 Dubois, Jacob             14 Bunbury, WA          1:05.15    1:03.98   447  
       31.50  1:03.98                                                      
  9 McClure, Jeremy 12        25 Riverton Aquanau     1:05.01    1:05.71   413  
       32.12  1:05.71                                                      
 10 Stimson, Joe              17 Peel Aquatic, WA     1:01.70    1:07.24   385  
 
Event 24  Women 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barratt, Holly            24 Swan Hills           1:04.94    1:01.08   739  
       30.19  1:01.08                                                      
  2 Pengelly, Jessica         21 Perth City           1:06.54    1:02.45   691  
       31.08  1:02.45                                                      
  3 Etherington, Claudia      19 Westside             1:03.44    1:04.29   634  
       31.21  1:04.29                                                      
  4 Ho, Andrea                13 Bay View Saints      1:06.67    1:04.38   631  
       30.32  1:04.38                                                      
  5 Lawrence, Tessa           16 All Saints, WA       1:07.70    1:06.61   570  
       32.66  1:06.61                                                      
  6 Etherington, Alix         19 Southside Wesley     1:05.74    1:06.65   569  
       31.97  1:06.65                                                      
  7 Tonner, Jordana           14 South Shore, WA      1:06.12    1:06.80   565  
       31.84  1:06.80                                                      
  8 Wilkins, Siobhan          19 Western Sprint,      1:06.16    1:07.68   543  
       33.26  1:07.68                                                      
  9 Pengelly, Donella         18 Perth City           1:10.66    1:10.26   485  
       34.25  1:10.26                                                      
 10 Hall, Carly               15 Waroona              1:07.70    1:10.68   477  
       34.46  1:10.68                                                      
 11 Ho, Beatrice              15 Bay View Saints      1:09.29    1:12.12   449  
       34.60  1:12.12                                                      
 12 Jenkins, Tess             13 West Coast, WA       1:12.76    1:13.81   418  
       35.11  1:13.81                                                      
 
Event 25  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollow, Ben                8 Peel Aquatic, WA     1:31.86    1:33.78   158  
       44.21  1:33.78                                                      
  2 Mann, Drew                 8 Kalamunda, WA        1:39.17    1:34.62   154  
       47.73  1:34.62                                                      
  3 Todoro, Adriano            8 Arena, WA            1:35.53    1:35.85   148  
       44.56  1:35.85                                                      
  4 Loller, Riley              8 Arena, WA            1:45.06    1:38.16   138  
       46.72  1:38.16                                                      
  5 Doherty, Liam              8 All Saints, WA       1:42.57    1:41.88   123  
       48.30  1:41.88                                                      
  6 Fazio, Tyler               8 Westside             1:43.96    1:45.88   110  
       50.72  1:45.88                                                      
  7 Joyce, Cooper              8 Swan Hills           1:53.60    1:46.16   109  
       49.42  1:46.16                                                      
 
Event 25  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Thomas             9 Newman Churchlan     1:33.24    1:27.15   197  
       39.09  1:27.15                                                      
  2 Hamilton, Flynn            9 West Coast, WA       1:33.64    1:28.73   187  
       42.29  1:28.73                                                      
  3 Corbett, Kieran            9 Arena, WA            1:35.81    1:31.70   169  
       42.45  1:31.70                                                      
  4 Clouston, Angus            9 Arena, WA            1:32.34    1:33.16   161  
       43.73  1:33.16                                                      
  5 Scott, Flynn               9 Geraldton, WA        1:35.88    1:33.60   159  
       44.25  1:33.60                                                      
  6 Kempson, Daniel            9 South Lake Dolph     1:45.27    1:33.78   158  
       44.30  1:33.78                                                      
  7 Calleja, Zachariah         9 Perth City           1:34.12    1:35.97   147  
       47.87  1:35.97                                                      
  8 Gregory, James             9 Kalamunda, WA        1:43.63    1:37.16   142  
  9 Caddy, Ben                 9 Tuart Hill           1:38.54    1:37.66   140  
       45.25  1:37.66                                                      
 10 Goh, Timothy               9 Southside Wesley     1:38.48    1:37.78   139  
       44.92  1:37.78                                                      
 11 O'Donnell, Ethan           9 West Coast, WA       1:40.82    1:41.01   126  
       49.07  1:41.01                                                      
 12 Kyriakou, Julian           9 West Coast, WA       1:44.50    1:41.69   124  
       47.75  1:41.69                                                      
 13 Daniel, Lachlan            9 Southside Wesley     1:44.17    1:45.02   112  
       49.83  1:45.02                                                      
 14 Underdown, Kai             9 Peel Aquatic, WA     1:47.45    1:45.75   110  
       50.96  1:45.75                                                      
 -- Devapriya, Radhishana      9 All Saints, WA       1:36.18         DQ        
       44.31       DQ                                                      
 -- Long, Angus                9 Westside             1:36.85         DQ        
       42.57       DQ                                                      
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Jack              10 Arena, WA            1:23.80    1:20.06   254  
       36.22  1:20.06                                                      
  2 Faamausili Fala, Malachi  10 West Coast, WA       1:22.84    1:20.59   249  
       36.99  1:20.59                                                      
  3 Williams, Keigan          10 Peel Aquatic, WA     1:25.89    1:21.43   242  
       38.62  1:21.43                                                      
  4 Bremer, Max               10 Arena, WA            1:26.14    1:22.57   232  
       38.16  1:22.57                                                      
  5 Player, Finlay            10 West Coast, WA       1:24.18    1:23.38   225  
       36.82  1:23.38                                                      
  6 Davis, Jordan             10 Perth City           1:31.17    1:28.56   188  
       41.56  1:28.56                                                      
  7 Bonsall, Robert           10 Arena, WA            1:29.82    1:28.74   187  
       40.50  1:28.74                                                      
  8 Chan, Zachery             10 Victoria Park, W     1:36.53    1:29.78   180  
       41.09  1:29.78                                                      
  9 Brennan, Leroy            10 Geraldton, WA        1:35.46    1:29.89   180  
       40.57  1:29.89                                                      
 10 Todoro, Luciano           10 Arena, WA            1:32.07    1:31.03   173  
       43.25  1:31.03                                                      
 11 Jones, Eric               10 Victoria Park, W     1:36.34    1:32.70   164  
       44.13  1:32.70                                                      
 12 Page, Sandon              10 Arena, WA            1:40.09    1:33.33   160  
       46.19  1:33.33                                                      
 13 Croyston, Tyson           10 Albany, WA           1:33.30    1:33.91   157  
       43.59  1:33.91                                                      
 14 Kimber, Byron             10 Arena, WA            1:33.02    1:36.12   147  
       45.73  1:36.12                                                      
 15 Ireland, Colby            10 Albany, WA           1:40.78    1:37.17   142  
       46.59  1:37.17                                                      
 
Event 26  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Crystal           8 West Coast, WA       1:34.11    1:35.28   222  
       43.35  1:35.28                                                      
  2 Watene, Shinae             8 Swan Hills           1:46.64    1:39.48   195  
       47.72  1:39.48                                                      
  3 Antonio, Natasha           8 Busselton, WA        1:43.61    1:42.81   177  
       49.59  1:42.81                                                      
  4 Jeminson, Isabelle         8 Rockingham, WA       1:44.46    1:47.14   156  
       53.12  1:47.14                                                      
  5 Rowse, Maya                8 Leisurepark Laze     1:54.83    1:49.08   148  
       54.57  1:49.08