Boy's 14 years 100m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
58.08 |
James C |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
2. |
58.24 |
Adam L |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
3. |
58.56 |
BEN J |
Western Sprint |
14 |
|
|
|
|
4. |
59.49 |
Kane S |
Breakers WA |
14 |
|
|
|
|
5. |
59.74 |
BEN B |
UWA-West Coast |
14 |
|
|
|
|
6. |
59.87 |
Joshua E |
City of Perth |
14 |
|
|
|
|
7. |
1:00.81 |
Robert S |
City of Perth |
13 |
|
|
|
|
8. |
1:01.20 |
RYAN D |
Lawley Aquatic |
14 |
|
|
|
Heat |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
58.59 |
Adam L |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
2. |
58.83 |
James C |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
3. |
59.06 |
BEN J |
Western Sprint |
14 |
|
|
|
|
4. |
1:00.54 |
Joshua E |
City of Perth |
14 |
|
|
|
|
5. |
1:00.83 |
Kane S |
Breakers WA |
14 |
|
|
|
|
6. |
1:00.86 |
BEN B |
UWA-West Coast |
14 |
|
|
|
|
7. |
1:00.88 |
RYAN D |
Lawley Aquatic |
14 |
|
|
|
|
8. |
1:01.17 |
Robert S |
City of Perth |
13 |
|
|
|
|
9. |
1:01.25 |
DAVID W |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
10. |
1:01.32 |
LUKE N |
Guildford Blues |
14 |
|
|
|
|
11. |
1:01.57 |
JOSEPH O |
Western Sprint |
14 |
|
|
|
|
12. |
1:02.01 |
CHRIS J |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
13. |
1:02.15 |
DOUGLAS B |
Lawley Aquatic |
14 |
|
|
|
|
14. |
1:02.30 |
Trent V |
Canning Districts |
14 |
|
|
|
|
15. |
1:02.63 |
ANDREW B |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
16. |
1:03.08 |
LUKE T |
Western Sprint |
13 |
|
|
|
|
17. |
1:03.16 |
Brendon J |
City of Perth |
14 |
|
|
|
|
18. |
1:03.23 |
BRADLEY D |
Applecross |
14 |
|
|
|
|
19. |
1:03.24 |
ANDREW G |
Guildford & Kalamunda District |
14 |
|
|
|
|
20. |
1:03.27 |
DAVID H |
Peel Aquatic |
14 |
|
|
|
|
21. |
1:03.43 |
Sean F |
City of Perth |
13 |
|
|
|
|
22. |
1:03.51 |
Adam B |
Curtin University Victoria Park Swimming Club |
14 |
|
|
|
|
23. |
1:03.53 |
TOM H |
Newman Churchlands |
14 |
|
|
|
|
24. |
1:03.95 |
MATTHEW S |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
25. |
1:04.21 |
David C |
City of Perth |
14 |
|
|
|
|
26. |
1:04.39 |
ANDREW B |
West Coast |
14 |
|
|
|
|
27. |
1:04.55 |
SIMON M |
South Lake Dolphins |
14 |
|
|
|
|
28. |
1:05.14 |
BEN C |
Western Sprint |
14 |
|
|
|
|
29. |
1:05.35 |
LUCAS G |
Aquamotion |
14 |
|
|
|
|
30. |
1:05.90 |
STEELE G |
Western Sprint |
14 |
|
|
|
|
31. |
1:06.11 |
BALAZS M |
Aqua Attack |
14 |
|
|
|
|
32. |
1:06.42 |
JAMES W |
UWA-West Coast |
14 |
|
|
|
|
33. |
1:06.66 |
RANJEET S |
Fremantle Port |
14 |
|
|
|
|
34. |
1:08.01 |
David H |
Karratha |
14 |
|
|
|